Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) tigrici válasza Kindar (#14200) üzenetére


tigrici
aktív tag

Szerver beállitások
könyvtár csak a hulladék üritése pipa
hálozat : prefered .enabke lokal pipa
nyelvek. magyar,mindig engedélyezve,magyar
DLNA pipa
ügynökök csak a film: freebase a fontos: port,filmkatalogus,freebase, thee movie database,movieposterdb,local media.ezekben a sorrendben.
ütemezett feladatok:na itt vannak az okok ha háttér miatt ál meg.
de meg jegyzem nekem nem fut mellette torrent azért a lapi a felelős.azaz egy tesztet megér a transmission tiltása is.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14202) Doky1988 válasza FefeeX (#14017) üzenetére


Doky1988
senior tag

Van rá megoldás, és még csak jailbreak sem kell!

[link]

DokY | www.zsolti.hu

(#14203) Doky1988 válasza CoolBoy323 (#8657) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ez sikerült azóta?
Most találtam meg véletlen a kommentedet..

Ha nem:

/etc/init.d/transmission-daemon stop
cd /
wget https://transmission-control.googlecode.com/files/tr-control-easy-install.sh
sh tr-control-easy-install.sh
/etc/init.d/transmission-daemon start

és müxik

DokY | www.zsolti.hu

(#14204) Doky1988


Doky1988
senior tag

Kérdés mindenkihez:
Mit használtok?
Transmission 2.83 vagy 2.84-et?

DokY | www.zsolti.hu

(#14205) M_AND_Ms válasza Doky1988 (#14204) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

83-t.
Úgy tudom "hivatalosan" még nincs a nasra a 84-es, ami csak egy biztinsági patch-et tartalmaz.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14206) Kindar válasza tigrici (#14201) üzenetére


Kindar
tag

Az ütemezett feladatoknál mik vannak nálad beállítva?
Szerintem én ezt nem piszkáltam:
2am
5am
5pipa
1kimarad
2pipa

(#14207) Kindar válasza Doky1988 (#14204) üzenetére


Kindar
tag

Szintén: 2.83 (14298)

(#14208) Tonyk válasza Doky1988 (#14204) üzenetére


Tonyk
veterán

Használhatod a 2.84-et. Forrásból lett fordítva egy nem a repo tulaj által. Így nem került bele a hivatalos repositorykba még. Itt találod a changelogot.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14209) Tonyk


Tonyk
veterán

Most olvasom, hogy nagy gondok vannak a Samsung J sorozat dlna kliensével. Konkrétan a feliratok kezelésével.... Aki ilyenen gondolkodik, az számolja bele ezt a "feature"-t. Állítólag a serviio nekilátott egy új dlna profil létrehozásához a J sorozathoz, de hogy ebből lesz-e valami... Max kell mellé venni mediaplayert.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14210) Doky1988 válasza Tonyk (#14208) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ok, az van fenn, kerestem a repokba, nem talaltam :)

DokY | www.zsolti.hu

(#14211) tigrici válasza Kindar (#14206) üzenetére


tigrici
aktív tag

ugyan ez van nálam is és tökéletesen mükődik.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14212) Kindar válasza tigrici (#14211) üzenetére


Kindar
tag

Akkor mese nincs, nem elég a plexet frissíteni, FFP től kezdve kell egy próbát csinálni. Köszönöm a segítséget!

(#14213) junkpod


junkpod
nagyúr

sziasztok, sokat ddícsértétek a PyKLoad-ot és kezdenék ismerkedni vele, volna is pár dolog amit letöltenék, de MeagUpload meg DepositFiles linkek. Létezik olyan, hogy regisztrálok ezeken az oldalakon de ingyenes letöltésre és akkor hozzá lehet adni valahogy PyLoadhoz? Ugye ha van a NAS akkor nincs értelme gyors letöltésért fizetni, mert ráér minden:)

Box's don't touch!

(#14214) #79335424 válasza junkpod (#14213) üzenetére


#79335424
törölt tag

Próbáld ki! A Config -> accounts -> add -nál, alul, a legördülő menüben tudod kiválasztani (mindkettő benne van a listában).

(#14215) tigrici válasza Kindar (#14212) üzenetére


tigrici
aktív tag

elvileg elégnek kellene lenni,mert én is kénytelen voltam az egyiken a legfrissebb verziora váltani,de egyből tökéletesen müködött csak a hozzáadott pluginek vesztek el.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14216) Kindar válasza tigrici (#14215) üzenetére


Kindar
tag

A frissítésen már túl vagyok, volt teljes PMS újratelepítés is, az sem segített, ezért fogom most megnézni, hogy transmission nélkül is lehal-e. Ha igen, akkor teljes telepítés lesz. :(
Az esetleg lehet gond, hogy FW frissítés volt a NAS-on?

(#14217) tigrici válasza Kindar (#14216) üzenetére


tigrici
aktív tag

elméletileg nem.nálam elérhetetlen akkor szokott lenni,főleg régebben amikor neki adtam 1 mappát,és közben több mindent is klikkeltem,mert sajna lépésenként muszály meg várni amig 1-1 feledatot elvégez.régebben a tv nem szokta látni .de akkor a twonkyt sem.torrentel meg sosem probáltam együtt.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14218) FefeeX válasza Doky1988 (#14204) üzenetére


FefeeX
veterán

2.82-t :) nem nyúltam már hozzá jó ideje, de majd utánanézek, érdemes-e upgradelni...

(#14219) junkpod válasza #79335424 (#14214) üzenetére


junkpod
nagyúr

hát a deposit elvérzik valami nem támogatott protokoll miatt, lehet csak port miatt? még megnézem. a Mega meg kiderült, hogy én a mega.cz-t szerettem volna, de csak megaupload van fent. Lehet bővíteni a pyload account listát valahogy?

Box's don't touch!

(#14220) #79335424 válasza junkpod (#14219) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, de erről a részről nekem is csak elméleti ismereteim vannak. Nézd meg a dokumentációjában, én is ott láttam!

(#14221) Kindar válasza tigrici (#14217) üzenetére


Kindar
tag

Akkor most következik majd a gyakorlati teszt még. Ha transmission nélkül is lehal akkor tesztelem. Ha úgy sem lesz jó akkor már csak egy ötletem marad, szépen kezdek verziókat váltani visszafelé, hátha az újakban van valami hiba. :) Már látom milyen izgi lesz minden verziónál új adatbázist csináltatni vele :)

(#14222) ajani válasza ajani (#14010) üzenetére


ajani
aktív tag

Van esetleg megoldás iOS alól nyomtatni a NAS-ra dugott nyomtatóval?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#14223) Mr Dini válasza junkpod (#14219) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Próbáld ki a Jdownloader-t. Kicsit több kraftot használ, mint a pyload, viszont cserébe sokkal jobb.

Szerintem tudja a depositfiles-t is. Mega meg biztos, h van benne, mivel tegnapelőtt egy droid romot onnan szedtem le és minden további nélkül leszedte.

Nomeg azért is szeretem, mert szinte 3 naponta jön rá frissítés. Pl a mediafire megváltoztatott vmit és nem mentek a letöltések onnan, vártam a következő frissítést (2 nap volt) és azóta vígan megy. :C

Szerk.: prémium accountokat is tud kezelni.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14224) M_AND_Ms válasza Mr Dini (#14223) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

+1

Évek óta használom a JDownloadert, mindent le tud tölteni. Még a Youtube-ról is, ahonnét akár konvertál is. Pl mp3-ba. (Csak Win alatt próbáltam)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14225) FefeeX válasza ajani (#14222) üzenetére


FefeeX
veterán

A legegyszerűbb asszem ha hozzáadod a google nyomtatókhoz, de már régen csináltam.

(#14226) s4tch


s4tch
veterán

Korábban már jeleztem, hogy ftp-n keresztül iszonyú lassú a feltöltés a NAS-ra. Most van némi időm foglalkozni a digitális rendrakással itthon, és ugyanezt tapasztalom helyi hálón is: néha alig 1MB/s sebességgel fogadja a NAS az adatokat, vezetékes kapcsolaton. A NAS-ról kb. 40MB/s sebességgel lehet olvasni, írni viszont esetenként csak borzasztó lassan. Van, hogy felmennek az adatok 25-30MB/s körül, majd a következő fájl már alig vánszorog. Ilyenkor az admin felületet sem nagyon lehet elérni.

Még egy furcsaságot tapasztaltam: total commanderrel másolnék win alól a nas-ra. A másolás lassan elindul, majd megszakad, mondván hozzáférés megtagadva. Ilyenkor hiába szakítom meg a műveletet ("abort"), a másolás tovább folytatódik, akár akkor is, ha kilépek a total commanderből. Ilyenkor egy ~1GB körüli sorozat epizód miatt akár negyed óráig is tekerhet a HDD a NAS-ban (ez nagyjából meg is felel az 1MB/s alatti átvitelnek). A végén a másolás sikeresen lezajlik, a fájl olvasható lesz.

Mi lehet ez? :F

(#14227) Cxgrav válasza s4tch (#14226) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Lépj be ssh-n és nézz egy show process-t.
Kezdj el másolást a nasra és nézd meg mi történik.

Picture me Rollin' by 2pac

(#14228) s4tch válasza Cxgrav (#14227) üzenetére


s4tch
veterán

Kb ez:

Semmi furcsát nem látok. Mindeközben a total commander folyamatjelzője egy 1GB körüli fájlnál 2 perccel a másolás indítása után még mindig 0%-on, a windows feladatkezelőben nem is látszik kimenő forgalom, és a total commander ilyen okosakat kérdez:

Igen, egyszer indítottam el a másolást, és nem, a célfájl előtte nem létezett. Másolás közben rákérdez, hogy az épp másolás alatt lévő fájlt felül akarom-e írni. :F

A kedvencem: miután rákérdez a tc, hogy felül akarom-e írni a fájlt, megszakítom a folyamatot - a másolás viszont nem áll meg, a fájl folyamatosan növekszik. Az előző screenshoton még csak 237MB volt, kicsit később, elvileg megszakított másolásnál pedig:

:F

[ Szerkesztve ]

(#14229) Koreesz


Koreesz
újonc

Sziasztok!
Hétvégén vettem én is egy NSA310S NAS-t! Kicsit elhamarkodott döntés volt azok alapján amiket olvasgattam a fórumban mégpedig ezért. Van egy TP-LINK WDR3600-as router-em, illetve még korábban vettem egy USB-s Samsung M3 portable 1TB-s vinyót (már ekkor gondolkodtam NAS-ban, de ár miatt maradt csak a külső HDD). Volt a routeren korábban openwrt, amivel használtam, de visszaváltottam a gyári fw-re, amiben ugye a DLNA funkció nem a legerősebb és a samsung TV nem igazán ismeri fel.
Elterveztem, hogy beruházok tehát és ekkor bukkantam erre a NAS-ra és a leírása alapján feltételeztem, hogy a gyári fw-vel, mindenféle módosítgatás nélkül, tudom arra használni amire szeretném. (egy-egy torrent letöltése, filmek nézése TV-n, illetve, úgy általában a vinyón lévő cuccaim hálózaton történő elérése, megosztása).

Azonban fel sem merült bennem, hogy csupán külső USB HDD-vel, nem tudom használni teljes körűen a NAS-t, legalábbis a DLNA és torrent funkcióját, de legalábbis nem jöttem rá. Illetve itt a fórumban sem olvastam rá megoldást. Azaz a megosztás működik, a hálón elérem a HDD-t, de sajnos a TV-n nem tudom megnézni a média tartalmakat és a NAS torrent funkcióját sem tudom használni.

(tudom írtátok többen, hogy a gyári programok nem a legjobbak, de amire nekem kell, arra elégségesek)

A történet ennyi, kicsit hosszúra sikeredett. Ami a lényeg, hogy adott a NAS, (belső vinyó nélkül egyenlőre, erre most még nem volt keret :( ) és van rákötve egy USB HDD. A kérdés tehát az, hogy így ebben a formában megoldható-e bármilyen módon, hogy a NAS kezelje a média tartalmakat, hogy azt meg tudjam osztani a Twonky-n, vagy bármilyen más média szerveren keresztül, illetve, hogy a torrent funkció működjön?

Jó lenne ha átmenetileg meg tudnám oldani, legalább addig, amíg nem lesz keret egy belső HDD-re. Maga a NAS egyébként szerintem rendben van elégedett vok vele, már amit eddig korlátozottan tudtam használni belőle!

Köszönöm előre is! :R

(#14230) FefeeX válasza s4tch (#14228) üzenetére


FefeeX
veterán

Alapvető kérdés lesz, de ugye újraindítással mindkét oldalon próbálkoztál?
Vinyó SMART adataival mi a helyzet?

(#14231) s4tch válasza FefeeX (#14230) üzenetére


s4tch
veterán

Persze. Ez egy kb. 2-3 hetes tapasztalás, és fogalmam sincs, mi történhetett akkoriban. Első körben újraindítottam a routert, a NAS-t, kipróbáltam a NAS-ra írást a PC-n kívül laptoppal kábelen és wifin keresztül, de mivel ftp-n is az olvasás a gyors, az írás a lassú, abban maradtam magammal, a probléma leginkább a NAS-on belül keresendő. Most letiltottam az ftp szervert és a NAS saját letöltő kliensét, az alapszolgáltatásokon túl csak plex és minidlna fut, és még mindig kegyetlen lassú az írás.

Hmm, nem tudom, megnézem. Meg kipróbálok egy másik hálókábelt a router és a NAS közé, hátha...

SMART:

Ejha :Y :(

[ Szerkesztve ]

(#14232) FefeeX válasza s4tch (#14231) üzenetére


FefeeX
veterán

"The number of times when write to a flash memory failed. The write process is technically called "programming the flash memory", hence the attribute name. When the flash memory is worn out, it cannot be written to any longer and becomes read-only. The Raw value shows the actual number of failures."
innen

Ez azt jelenti, hogy valószínűleg lehalt a vinyód írási gyorsítótára... Remélhetőleg még garis... :U
Gyors számolással csak a bekapcsolt időből 4,14 év jött ki szóval nem az, ezek szerint elöregedett...
Ilyet sem láttam még korábban, a mozgó alkatrészek hamarabb szoktak lehalni...

[ Szerkesztve ]

(#14233) tigrici válasza Koreesz (#14229) üzenetére


tigrici
aktív tag

üdv.
Valóban kell bele egy sata merevlemez,de mivel a tárolást külsőn oldod meg ezért szükségképp pár ezerért beszerezhető 1 160-250gb os hdd bár ésszerübb 1 nagyobbat.És csak ezek után fog müködni a twonky.De még talán az is megoldható hogy penre telepiteni FFP-ét + minidlna -t de ebben egyáltalán nem vagyok biztos.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14234) s4tch válasza FefeeX (#14232) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi! Öreg cucc ez, rég nem garis. Már hívtam az "ellátómat", holnapra hoz egy másik vinyót.

(#14235) Koreesz válasza tigrici (#14233) üzenetére


Koreesz
újonc

Köszönöm. Valahogy éreztem, hogy ez belső hdd nélkül nem fog összejönni. Bár lehet, hogy ezt a pendrive-os dolgot kipróbálom, átmenetileg hátha összejön és akkor addig is tudom használni, amig nem lesz belső lemez!

(#14236) #79335424 válasza Koreesz (#14235) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy SATA -> USB átalakítóba dugott pendrive -val működne -e. SATA -> CF adapterbe dugott CF kártyával biztosan működik. A CF kártyát megformázza magának belső tárként.

(#14237) tigrici válasza #79335424 (#14236) üzenetére


tigrici
aktív tag

Én nem sata usb átalakitóra gondoltam,hanem sima usb FFP bootra amire feltelepithető a minidlna is.persze ha nem kiván merevlemezt is.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14238) #79335424 válasza tigrici (#14237) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az elsődleges boot a SATA és az ott levő adathordozón kell legyen egy rendszerpartíció is. Ezeket sztem nehezen irányítod át az USB porton levő pendrive -ra. Az ffp meg csak a rendszerfelállás után jön.

(#14239) tigrici válasza #79335424 (#14238) üzenetére


tigrici
aktív tag

köszi az infót.hát ezért irtam nem vagyok benne biztos.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14240) gofry


gofry
senior tag

Sziasztok!
Samsung ju6400 vs Twonky vs Minidlna problémával küzdök.
Samuban vmit egy ideje felborítottak a dlna kezelésben és csak a plex appból illetve a minidlna-val van külső .srt kezelés.
Minidlna szépen felment, gyors minden pöpec DE!
Az 5.1-es hangot ha a yamaha rx-v479-es erősítőt direct mode-ba állítom (egy az egyben azt a hangot adja vissza ami ami átjön, nem effektez, nem javít a téren stb) akkor a minidlna csak sztereo jelet rak ki 5.1 DD vagy dts helyett. Találkozott már valaki ezzel a problémával? Nincs licenszelve a cucc?

Köszi

(#14241) Tonyk válasza gofry (#14240) üzenetére


Tonyk
veterán

A dlna csak azt szolgáltatja, amit talál a forrásban. A dekódolást az eszköz végzi. Tehát a minidlna nem tud olyat, hogy a forrás DD 5.1 és abból ő stereot csinál. (hacsak nem egy ősrégi transcode verziót tettél fel, ami elméletben tudott transzkódolást (gyakorlatban nem próbáltm soha)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14242) gofry válasza Tonyk (#14241) üzenetére


gofry
senior tag

1.5 ös verzió. Valahol olvastam, hogy nem fog menni az 5.1 és dd sem, mert nem licenszelt cucc...megnézem ma a gyárival
Btw:
AUDIO
Format.........: AC3
Bitrate........: 640 Kbps
Channels.......: 6 (5.1)

[ Szerkesztve ]

(#14243) Koreesz válasza #79335424 (#14236) üzenetére


Koreesz
újonc

hát tegnap még küzdöttem vele kicsit, de nem jött össze a dolog, viszont egyik haverom úgy néz ki tud kölcsönözni nekem egy 80 vagy 160 Gb-s hdd-t, így azzal majd beüzemelem!

Köszi a válaszokat!

(#14244) gofry válasza gofry (#14242) üzenetére


gofry
senior tag

Megoldva.

(#14245) s4tch


s4tch
veterán

Meghalt a vinyóm, vettem másikat. Az adatok mozgatását úgy gondoltam megoldani, ahogy a topikban többször is elhangzott: puppy linux vagy ubuntu segítségével. Nem sikerült, még a Tonyk által leírt mdadm módszerrel sem. Biztos user error, nem vitatom. Viszont a hiren boot cd-n lévő parted magic látja az összes partíciót, most ezzel haladok szépen.

(#14246) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok! a kérdésem nem pont ide tartozik, de jobb topikot nem találtam neki :U
Van egy NSA320S nas-om. Minden oké vele. Már több mint egy éve hallgatom a hangos ventillátorát, és rászántam magam, hogy kicseréljem.
ez a gyári ventije. 2100rpm-et tud, és 24dB zajos az adatok alapján.
Kinéztem helyette egy jóval halkabbat, ezt Viszont ez csak 1600rpm-et tud. Ebből lehet gondom?

(#14247) vanRobert válasza laccy88 (#14246) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!

A kinézett venti légtömegszállítása is alacsonyabb (21.2 CFM vs 25 CFM), vagyis kevesebb levegőt mozgat meg.
Elvileg nem lehet gond, max többet jár "csúcson"...

(#14248) Zizi123


Zizi123
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna 1 linket, vagy leirast adni, hogy hogyan lehet a NAS-ban levo 1TB-os vinyot kicserelni nagyobbra?
Konkretan nem a hardveres reszere gondolok, mert az menni fog, hanem hogy tudom legegyszerubben atmenteni a meglevo 1Tb-osrol az adatokat az uj 3Tb-osra?

(#14249) mobilizmo válasza Zizi123 (#14248) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha nem akarsz hálózaton keresztül másolgatni, akkor kikapod a NAS-ból és az újjal együtt bekötöd a gépedbe, feldobsz usb-re valami egyszerű linux disztrót, reboot usb-ről és így másolsz közvetlenül a régiről az újra. Előtte viszont még az újat be kell rakni a NAS-ba, hogy leformázhassa, ehhez ragaszkodik szegényke. Nagyjából ennyi idő alatt szerintem megvan a hálózaton keresztüli másolás is, főleg 1 TB esetében.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14250) s4tch válasza Zizi123 (#14248) üzenetére


s4tch
veterán

Hárommal fölötted írtam pont erről. Tehát ahogy nekem sikerült gyorsan (kb. 80-90MB/sec sebességgel) áthúzni 2 TB-t a régi 2 terás vinyóról az új, 3 terásra:
- betenni az újat a NAS-ba, létrehozni egy kötetet (admin felületen tároló-kötet alatt új belső kötet létrehozása)
- betenni mindkét HDD-t egy PC-be
- bebootolni hiren's boot cd-ről, kiválasztani a parted magicet, fájlkezelővel megkeresni a forrás és cél partíciót, másolni

Vannak hosszadalmasabb megoldások, linuxban jártasabbaknak lehet, hogy ezek kézre állnak, de szerintem ez a legegyszerűbb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.