Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ricinus13


ricinus13
senior tag

Európában kezd? Igen érdekes egy kínai gyártótól.

(#2) vicze


vicze
félisten

"MX4 egy vérbeli csúcsgép" - Akkor az MX4 Pro mi? :P

(#3) kbyte1024 válasza vicze (#2) üzenetére


kbyte1024
addikt

Még vérbelibb:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) #79335424 válasza ricinus13 (#1) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ez nem készülék gyártói, hanem OS gyártói sugallat. Talán úgy gondolják, hogy az európai piac a legfogékonyabb az ilyen újdonságra. Sztem ennek lehet is alapja. Én drukkolok az Ubinak. Lehet benne potenciál és az Androidnak sem ártana egy másik használható OS megjelenése.

(#5) Freiherr válasza #79335424 (#4) üzenetére


Freiherr
őstag

Érdekes,hogy páran hogy rá vannak feszülve erre az Ubuntura mostanában.

XXX

(#6) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ubuntu play store van? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) spawn21 válasza pusszycat (#6) üzenetére


spawn21
veterán

Fingós alkalmazás miatt?

iPhone 13p

(#8) pusszycat válasza spawn21 (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van ott más is. Ebook olvasók,filmlejásztók. Még nincs is fingós appom, be kellene szerezek egyet. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) zsarkov válasza pusszycat (#8) üzenetére


zsarkov
tag

Van. Appok is akadnak benne, de van hova fejlődni azért :)

(#10) stamas80


stamas80
tag

a Két SIM-es dolog a leginkább meglepő!
Mivel az eredeti androidos gép egy SIM kártyás, ha jól tudom.

Ráadásul Dual-SIM telefon létére Európában kezdi a pályafutását!

Hmm..

(#11) aelod


aelod
veterán

Várós nagyon :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

GNOME remixet rá, és jöhet nekem. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) #79335424 válasza stamas80 (#10) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kíváncsi vagyok, hogy kezeli a dual SIM -et. Mert az Android....

(#14) Luck Dragon

Szép a formája, a rendszert pedig nagyon kipróbálnám, az akku vajon mekkora lehet? Hogy európában kezd ez jó hír remélem nálunk is lesz.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) Pirosász válasza #79335424 (#4) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Hát nem tudom ez miért jobb mint a Win.Miért esélyesebb kihívó.Itt is az alkalmazások darabszámán bukik.Ameddig a legkedveltebb 500e alkalmazás/játék nem kerül át egy másik rendszerre,addig nem kell félnie gugliéknak.WP is ingyen van mobilra,nagy cég van mögötte.Látjuk mennyit ér alkalmazás fejlesztők nélkül.3% részesedést?Én sajnálom a WP-t,és az Ubit is előre.Tudom itt majd a közösség.PC-n is bevált.Jól megszorongatta az MS-t a közösség.Na kb. annyira fogja mobilon a Google-t.Sajnos.(szerintem)

(#16) FіkuszKukіsz válasza #79335424 (#4) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Valszeg így van. A BQ Aquaris E4.5 Ubuntu változata is egyelőre csak Európában érhető el. Már amikor éppen van flash sale.

Romanes eunt domus

(#17) TRIvidore


TRIvidore
tag

Hands-on videot please! :)

[ Szerkesztve ]

Never say no to...@##%%£...Panda

(#18) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Na! Ez izgalmasabb, mint a hajlott kijelző khmmm akármi. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jól néz ki, érdekel. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20) babkukta


babkukta
senior tag

hát.. ha lehetne használni rajta az android appokat, még vinné is vmire

Üdvözlettel, Tibi

(#21) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Várós, kipróbálnék valami újat. Egyébként nem nagyon izgat, mert jól elvagyok droidon. #fapofaON :))

És várom, hogy legyen "A nagy Ubi mobilOS topik", és a másik 3 tábor résztvevői ott harcoskodjanak. ;] :DDD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#22) #79335424 válasza Pirosász (#15) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az Android legütősebb alkalmazása a Terminal Emulator. Ezzel tulképp meg tudod kerülni az Androidot és közvetlenül tudsz kommunikálni a Linux alapú kernellel, méghozzá Linux shellparancsokkal. Ezzel sztem nagyjából leírtam, hogy mennyire önálló cucc az Android. Nem hiszem, hogy nagyot kockáztatnék a kijelentéssel, hogy a Terminál alap lesz az Ubuntun. Az Android tulképp egy közbeiktatott "rétegen", egy virtualizált környezetben fut, aminek közvetettsége miatt vannak hátrányai. Az Ubuntu az ígéret szerint közvetett, virtualizált környezet nélkül, natívan fut a vason. A nyitottság pedig egy másik dolog. Az Androidban sajnos, egyre több a korlátozás. Ebből a szempontból a Win -t meg inkább ne is említsük!

(#23) pusszycat válasza #79335424 (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Abból amit írtál én azt szűrtem le hogy marha gyors lesz.Mint régen a Basic és a gépi kód közti különbség. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) FіkuszKukіsz válasza #79335424 (#22) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hát azért az androidos terminal emulator nem egyenlő egy linux terminallal.

Romanes eunt domus

(#25) #79335424 válasza FіkuszKukіsz (#24) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nyílván. Én csak arra akartam vele utalni, hogy mennyire önálló cucc az Android.

(#26) Giovan! válasza babkukta (#20) üzenetére


Giovan!
addikt

Mert a BB is szárnyra kapott mióta androidos alkalmazások telepithetőek rá...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#27) jilian


jilian
addikt

Ez az Ubuntu nagyon tetszetős rendszer.
Végre nem kell a gombokat nyomkodni, mindent gesztusokkal végzel alapból, így az egész képernyőt 'használod...
Az értesítési sáv,,,, hát droidra is készíthetnének már ilyen modd-ot. :))
Hát még ha ezt a rendszert is agyon kurtítják, rágyurnak a kamera szoftverre, messze túlszárnyalja a nyalókát.
(sztem már most is)

(#28) cappa72 válasza #79335424 (#13) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mi baj a droid dual-sim kezelésével?
Szerintem megfelelő.

Kiváncsi vagyok, mi is lesz belőle.
Mert bár droidra is lehet feltenni Linux-ot, de az mégsem ugyanaz, hisz nem is az a cél.
Viszont egy tényleg Linux alapon működő telefon-oprendszer az mindenképp pozitív. Még akkor is, ha nem túl elterjedt, de használható.
Csak ne kelljen ezt is Windows alól flesselni, mint a többi MTK-s cuccot, mert akkor olyan levelet írok dühömben a Canonical-nak, hogy irgumburgum...
(De azért meg kell jegyeznem, hogy pl. a Lenovo P70-A mentése megoldható kompletten, M$ szoftver mellőzése nélkül is, végre valahára...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#29) vicze válasza jilian (#27) üzenetére


vicze
félisten

A Jolla teló is a túl bonyolult gesztusvezérlésen bukik meg leginkább, és nagyon úgy néz ki az Ubuntu Touch is ezen fog.

Melyik részét nem lehet megcsinálni, az értesítésekben Droid alatt?

(#30) vicze válasza cappa72 (#28) üzenetére


vicze
félisten

A felrakás fastboot-tal megy itt is, a "ubuntu-device-flash" toolal. Azt hiszem Windows-on nem is működik egyáltalán.
Nincs varázslat, ezek alapból Droidos készülékek, így a FW természetesen változatlan marad attól, hogy egy más Linux kerül rá. (Az Android nem Linux vitába nem kívánok belemenni, a rendszer működése ugyan az ezen a szinten. Pár modult kivéve a kernel is azonos mind a két rendszeren.)

[ Szerkesztve ]

(#31) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#32) #79335424 válasza cappa72 (#28) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a bajom vele, hogy bele van belekókányolva a rendszerbe, mivel a Google -féle Androidban nincs dual SIM opció. Nincsnek rá API -k és az SDK sem tartalmaz ilyen lehetőséget. Vagyis az "általános" módszerekkel nem lehet olyan alkalmazást fejleszteni, ami ismerné azt, hogy "dual SIM". Ezért a fejlesztők mindenféle trükköket alkalmaznak, amik vagy működnek, vagy nem.

(#33) kovgab


kovgab
aktív tag

valahogy így, hogy az n-edik rendszer, már nem hoz lázba...
nem értem ezt a hatalmas versenyt, mindegyik ugyan azt tudja, kevés kivétellel ...

Ká Úr

(#34) petipetya


petipetya
nagyúr

Azon filóztam hogy mennyire jó lenne egy kb. 60ezer Ft-os ár érte áfával együtt. Ennyiért megvenni a hardvert és felpattintani rá egy CM-et.

"nincs rá lezsóidő"

(#35) #79335424 válasza petipetya (#34) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez ám csak az innovatív hozzáállás! :D

(#36) vicze válasza petipetya (#34) üzenetére


vicze
félisten

Az MX4-et? Csak mert 100eFt alatt még Kínában se nagyon kapod meg. 450$, ugyan erre számíts EUR-ban, ha valamikor elkezdik Angliában forgalmazni, sőt én simán berizikózom, hogy 500€ körül fog nyitni.

(#37) cappa72 válasza petipetya (#34) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azon filóztam hogy mennyire jó lenne egy kb. 60ezer Ft-os ár érte áfával együtt.
Igen, jó ár lenne érte.

Ennyiért megvenni a hardvert és felpattintani rá egy CM-et.
MTK hardverre CM... lehet, hogy van (1-et mintha már láttam volna az xda-n, még bugosnak tűnt a hozzászólások alapján), de nem igazán jellemző.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38) vicze


vicze
félisten

Az esetleg lehet tudni, hogy a kiállított MX4-en a 14.10 vagy a 15.04 fut?

(#39) ivana válasza #79335424 (#22) üzenetére


ivana
Ármester

"Android tulképp egy közbeiktatott "rétegen", egy virtualizált környezetben fut"

Nem a droid nem vm-ben fut, van benne java kód, de az egész os nem vm-ben fut. Egyébként ez ugyan úgy igaz a wp-re, ott is van managed kód, elég sok.

(#40) vicze válasza ivana (#39) üzenetére


vicze
félisten

Ahogy Ubuntu Touch-ban is jelenleg túlnyomó többségben a Webappok dominálnak és nem a natívok. (Nyilván a ebből eredő performancia problematikával.)

[ Szerkesztve ]

(#41) #79335424 válasza ivana (#39) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet ezt szakdolgozattá pontosítgatni, de a lényegen nem változtat. A WP -meg nem értem, hogy jön ide. Az Android - Linux összehasonlításnak lehat alapja, de a WP egy teljesen más story.

(#42) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Csak a tisztánlátás végett:

Android:

Ubuntu Touch:

Romanes eunt domus

(#43) vicze válasza FіkuszKukіsz (#42) üzenetére


vicze
félisten

Ez még a régi. A 14.10-nál már nem LXC-ben fut, hanem natívan. Az androidból már csak kernel szinten használja a driver modulokat. Természetesen az Android HAL is került így a rendszerből.

(#44) FіkuszKukіsz válasza vicze (#43) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

kösz az infót. :R

Romanes eunt domus

(#45) ivana válasza vicze (#40) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor egy szélvész hozzá képest a droid azonos vason, a web appok egyébként is lassúak, de ezt még tetézik azzal, hogy mindenféle kontár akar webappot írni. Akik még egy androidos appet se tudnának összedobni javaban, nemhogy egy C++ vagy C programot.

(#41) Somatom Sok hülyeséget hordtál össze abban a hozzászólásban, pl.: közvetlenül tudsz kommunikálni a Linux alapú kernellel, méghozzá Linux shellparancsokkal wtf :Y Amit el lehet mondani a droid: alapból rendelkezésre áll egy java vm a ART (dalvik), amire lehet java appokat írni, ez tökéletes kisebb programokhoz, amik nem igényelnek nagy teljesítményt, de tudsz programozni akár assemblyben is, és futtathatsz natív kódot. Az android pont annyira linux, mint ez az ubuntu variáns, ebben sincs X, tehát nem desktop linux.

(#46) #79335424 válasza ivana (#45) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor hát láss csodát! Android Terminál Parancsok. Amiket eddig biztosan használtam: l, cp, rm, echo, mount, umount. Ha ezek nem Linux parancsok, akkor mik?

[ Szerkesztve ]

(#47) ivana válasza #79335424 (#46) üzenetére


ivana
Ármester

Ezek olyan parancsok amik általában minden linux alapú (inkább minden unix like) rendszeren megtalálhatóak, de nem a kernelben vannak implementálva. Például itt az ls source code-ja, de még erre is kismillió implementáció létezik, van busybox, illetve distrónként is változhat.

(#48) #79335424 válasza ivana (#47) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értem, hogy mit rugózol ezen. Én ezt írtam:
"közvetlenül tudsz kommunikálni a Linux alapú kernellel, méghozzá Linux shellparancsokkal."

A cikk pedig így fogalmaz:
"Az Android Linux alapú operációs rendszer: tehát Linux kernel (rendszermag) töltődik be indításkor a memóriába."
"Az ún. parancsértelmező (ha elindítjuk) egy burkot (shell) formál a rendszermag (kernel) körül: rajta keresztül közvetlenül (alacsony szinten) parancsokat adhatunk ki a rendszermag számára."
Sztem a kettő kukk ugyanaz.

(#49) ÁrPi2 válasza vicze (#36) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Mester! Meizu MX4?? Már piacon van, majd rárakja az ember az opensource ubuntuját, vagy nem?

A termék áráról: Nincs az $450 ! Kinából, Aliról egy a dualsim topikban "népszerü" és bevált helyről azaz pl. a chigon-tól FedEx-el szállítva
, nézd csak meg. 330+28 dodóért kézbe van, az kb 99ezer huf (2gb ram 16gb rom verzió)

Tán nem lesz letölthető - még a forráskódja is ennek az ubuntunak? :U

(#50) vicze válasza ÁrPi2 (#49) üzenetére


vicze
félisten

Én a hivatalos Meizu árat néztem az 450$, de most akkor a 99e és a 100e közti hatalmas difin vitatkozunk?
De látom olyan apróságokat, mint a áfa+vámoltatás elfelejted, de hagyjuk is, igen így lesz belőle 500€ mire ideér.

Hiába nyílt az Ubuntu, ha az MTK drivrek meg zártak és image-et kivéve nem fogod soha ráforgatni. Image még nincs MX4-hez, legalábbis tegnap nem volt még, április előtt nem is várnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.