Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20901) Wictor


Wictor
senior tag

Gyaaaaa... :DDD

nem_tom: Mitől félsz?

[ Szerkesztve ]

(#20902) nem_tom válasza Wictor (#20901) üzenetére


nem_tom
őstag

Két legjobb barátom miatt. Lehet minden más lesz. :(((

(#20903) Wictor válasza nem_tom (#20902) üzenetére


Wictor
senior tag

Hozzam a harapófogót, vagy tabu a téma? :U

(#20904) nem_tom válasza Wictor (#20903) üzenetére


nem_tom
őstag

Ugyebár 3-an vagyunk legjobb barátok. Folyton együtt lógunk és egymás mellett vagyunk jóban-rosszban. Most az egyik nagyon megharagudott a másikra és azt mondja, hogy számára vége a barátságnak. Még nem tudom miért. Ha ez így lesz, az eléggé szar lesz. Nem tudom mi lesz, alig merem elképzelni. Minden megváltozhat. Ezzel számomra egy nagyon fontos dolog borulna fel az életemben. :(((

(#20905) nem_tom


nem_tom
őstag

Na jó8, annak akinek jó.

(#20906) Wictor válasza nem_tom (#20904) üzenetére


Wictor
senior tag

És komolyan megharagudott, vagy ez pillanatnyi "hatásszünet"?

Egyébként jóéjt, lassan én is távozom! :R

[ Szerkesztve ]

(#20907) Bling95 válasza Wictor (#20906) üzenetére


Bling95
őstag

pillanatnyi hatásszünet ink csajokra jellemző, szóval lehet komoly a dolog :(

(#20908) talmida válasza művésznő4 (#20887) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Semmi időm nincs, de erre muszáj válaszolnom. :B Sajnos nem hiszem, hogy meg tudom, szerettetni veled a matekot, pedig egyike a legszebb tantárgyaknak a világon. De talán segthetek annyiban, hogy közösen kiderítsük, hogy mi lehet az oka annak, hogy reménytelen esetnek tartod magad.

Mi történt?? A Matek egy olyan tantárgy, hogy az EGÉSZET tudni kell egyszerre. Pl, amit kisiskolás korodban tanultál, mendent használsz ma is. Ha egyetlen láncszem hiányzik, akkor máris baj van!! ..máris reménytelenül elveszettnek érezheti magát az illető.

Azt javaslom, hogy szisztematikusan kezdj el ismételni MINDENT MATEKBÓL. És úgy tanuld meg a szabályokat, hogy azokat soha az életben ne felejtsd el, mert, ha elfelejted, akkor esetleg nem tudsz megoldani egy feladatot. :(( A matekra azt szokták mondani, hogy azt nem kell tanulni, hanem azt érteni kell. :D

Ez csak félig igaz. Sőt. Ezzel egy olyan nagy bajt csinálnak sok diák fejében és hozzáállásában, ami sokszor helyrehozhatatlan. :((( Egyszerűen ugyanolyan tantárgynak kell tekinteni a matekot, is, mint a többi tantárgyat, azzal a különbséggel, hogy itt kicsit kevesebb a sóder, kevesebb a mellébeszéléls, viszont minden szó számít, minden mondat fontos. .. Ismétlem, MINDEN egyes szó FONTOS a matekban.

Ezlért lassan, nagyon nagy figyelemmel kell olvasni a feladatokat. Nem kell megijedni semmitől, mert olyan feladatot nem adnak, amit előzőleg nem tanultatok volna. :DD Ha nem emlékszel rá, akkor vissza kell lapozni a könyvben, és átolvasni még3egyszer, és megtanulni az odavonatkozó szabályokat.

Ha nem tanulja meg valaki a szabályokat, akkor elveszett az eset tényleg. De mondom, hogy nem ördöngős a dolog, csak a hozzáálláson kell változtatni.

Szigorúan komolyan meg kell tanulni minden matek szabályt. A jobb tanulók ezt úgy hívják, hogy megjegyezni. ;] Mindegy hogy hívjuk, a végeredmény a lényeg, az, hogy TUDD!!!!!! OK???

Ne ess pánikba ;)
Minden benne van a könyvben. :))
Verd ki a fejedbvől azt a tévhitet, hogy a matekot nem kell tanulni. :D Kell. ;] Jobb, ha tőlem tudod.. :DDD

Persze ezt is lehet pökhendien úgy mondani, hogy a matekot nem tanulni kell, hanem tudni. Mondom, ja, :DDD De ne érezd kisebbnek, kevesebbnek , pláne ne butábbnak magad, ha valamelyik xabályt lassabban tudod megjegyezni. GYakorlat kérdése.

Az nagyon igaz, hogyha valamit megért az ember, akkor kevesebb idő alatt is bemegy a fejébe, de mondom, az a lényeg, hogy tudd a szabályokat, és alkalmadtán tudd is alkalmazni, vagyis a szabályokat azért tanuljuk, hogy a megfelelő helyen alkalmazni tudjuk. Úgy raktározd el az agyadban a tudást, hogy BÁRMIKOR, BÁRMELYIK INFORMÁCIÓT ELŐSZEDHESD!

Ez egy fajta beprogramozása az agynak. :DDD Ha így tanulsz, akkor nem fogod elfelejteni a szabályokat! :N Egyelőre ennyi... :B

IN GOD WE TRUST!

(#20909) Wictor válasza talmida (#20908) üzenetére


Wictor
senior tag

talmida, néha megijesztesz. Ugyanolyan stílusban írod némelyik hozzászólásod, mint az osztályfőnök nekem az email-eket. De még a fogalmazás is hasonló. Döbbenet. :)

"olyan feladatot nem adnak, amit előzőleg nem tanultatok volna"
Amerikás államokban lehet, hogy így van, de nálunk nem éppen... :U

[ Szerkesztve ]

(#20910) talmida válasza Wictor (#20909) üzenetére


talmida
Közösségépítő

...foglalkozási ártalom :DDD

Az hogy létezik, hogy előbb vizsgáztassanak valamiből, amit még nem is tanultatok? :Y

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20911) Wictor válasza talmida (#20910) üzenetére


Wictor
senior tag

Még jó, hogy 8000 km van közöttünk, mert most gyanakodnék... ;]

Érettségin simán volt olyan feladat. De sima kis dogában is.

[ Szerkesztve ]

(#20912) talmida válasza Wictor (#20911) üzenetére


talmida
Közösségépítő

lol.

Még valami: A matek szabályokat ugyanúgy kell megjegyezni, mint az idegen szavakat!!
A matek köny a szótár. :K

Hm. Elég hihetetlen, de elhiszem, ha mondod.. :((

Hogy van a gyomrod??? :F

S, ha már itt vagyok, akkor LÁMPAOLTÁS!! :DDD

Jó8 emberek! Aludjatok jól! :R ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20913) Klemens válasza geprombolo (#20880) üzenetére


Klemens
őstag

Ezen most valahogy nem röhögtem...

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#20914) geprombolo válasza talmida (#20912) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az előbb értem haza a melóból, csak beugrottam jóccakát kívánni a bagázsnak.
Talmida, amit fentebb írtál művnőnek, azt el fogom olvastatni a fiammal, mert nem szereti megtanulni a dolgokat, pláne és főleg a szabályokat. Anarchista gyermek.
papamaci: mérnemröhögtél? :F

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#20915) Klemens válasza geprombolo (#20914) üzenetére


Klemens
őstag

Mert nem... :(((

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#20916) talmida válasza geprombolo (#20914) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nagyon jól teszed!! ;)

Szerintem, ha megértenék a diákok, hogy hogyan kell a matekot tanulni, akkor sok szenvedéstől kímélnék meg magukat.

Idetartozik az óra alatti figyelés is. :B Lehet, hogy stréberségnek számít, de, a matek órákon bizony figyelni kell, mégpedig intenzíven. ...mert, ha csak pár-percet is kihagy valaki, akkor lehet, hogy semmit sem fog érteni, pontosabn azért , mert egymásra épülnek az ismeretek. Egyik sem fölösleges. :(

Matek órára úgy kell beülni, hogy azt VÉGIG kell bírni szuflával. :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20917) Bling95


Bling95
őstag

talmida: tényleg kell a szabály, erre idén jöttem rá énis,

és akkor önfényezés mehet: bármely 0tól különböző valós szám negatív egész kitevős hatványa egyenlő a alap ellentett kitevőn vett hatvány reciprokával :D

(#20918) Geri Bátyó válasza LadyLorien (#20886) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szia!

Én oda szoktam pillantani, hogyha fenn vagyok a neten, de mindig azt tapasztalom, hogy pár perccel lekésem a korábban jelenlévőket. Dühítő! :(((

A találkozóról eddig annyi a (többé-kevésbé) biztos, hogy 29.-én pénteken lesz, jó eséllyel nálam. Mindenkit várok szeretettel. 4 embernek tudok szállást biztosítani, de ebből 1 már a földön kénytelen aludni, ha úgy hozza a sors (viszont a padlón osztozhat velem :D ). Azért csak 4 ember, mert nincs több takaróm.
Kaja ügyben, valószínűleg egyszerűsített megoldásként pizzát fogunk rendelni, az itókákat pedig előtte megvesszük valami erre szakosodott intézményben (bolt).
Ha van még kérdésed, bátran kérdezz, akár priviben is! :)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20919) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Bocsi, hogy duplázok, de elkészült a "fő művem" (meg én is). A tegnapi események hatására sikerült befejezni. Több, mint 4 oldal lett, kerek 150 sor (ez utóbbi véletlen). Még megpróbálom valahogy versszakokra bontani, mert így kissé emészthetetlen lenne. Utána még valahogy be is kellene gépelnem, ami szintén nem kis feladat (különösen azért, mert olyankor szoktam "felülbírálni" az eredeti kéziratot).
Volt min elgondolkodnom a megírása közben. Azt hiszem, még nekem is meg kell emésztenem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20920) Wictor válasza Bling95 (#20917) üzenetére


Wictor
senior tag

Magyarú' beszéjjé'! :D

Ölelés világnapja, ki ölelget és kit? Hál' Istennek nincs jelentkezőm, amit nem bánok kicsit sem. Csak mégis szar érzés.

(#20921) Geri Bátyó válasza Wictor (#20920) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ma van az ölelés világnapja? Nem tudtam. Talán tudat alatt igen.
Lehet, hogy ezért érzem magam ennyire vacakul én is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20922) geprombolo válasza Wictor (#20920) üzenetére


geprombolo
senior tag

Tegyél a nyakadba egy táblát, hogy "ingyen ölelés". Ez egy mozgalom, nem vicc. Csak akkor nem válogathatod meg, hogy ki fog megölelni. De mindenképp jó érzés. :K
nézd meg itt
Free hugs official homepage magyarul az ingyen ölelések honlapja.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#20923) Klemens válasza Wictor (#20920) üzenetére


Klemens
őstag

Nekem nem lesz senki akivel ölelkeznék...

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#20924) Wictor válasza Klemens (#20923) üzenetére


Wictor
senior tag

Nekem sem volt eddig... :((( Ezután meg pláne.

(#20925) Csillag5


Csillag5
újonc

jéé Wic! de vagány lettél míg nem voltam... ;)
most nézem ölelés világ napja mindenki kap egyet tőlem csak álljatok szépen sorba :B

[ Szerkesztve ]

(#20926) geprombolo válasza Csillag5 (#20925) üzenetére


geprombolo
senior tag

Kezdem a sort. Hányszor szabad sorban állni? :U

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#20927) Csillag5 válasza geprombolo (#20926) üzenetére


Csillag5
újonc

ma annyiszor amennyit szeretnél ;)

"Minden igaz ölelés örökké akar tartani, s akit szeretek, nem tudom elereszteni, mert akkor újra kizuhanok a paradicsomból…"

(#20928) geprombolo válasza Csillag5 (#20927) üzenetére


geprombolo
senior tag

Akkor más hozzád se fog férni, nem baj? :B Hiányoztál nagyon! Igazán jöhetnél mifelénk gyakrabban is! Mondjuk tízpercenként. :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#20929) Bling95


Bling95
őstag

na ez az ölelés nap sokkal jobb volt mint a tavalyi :D

wictor: ez magyarul volt:D

[ Szerkesztve ]

(#20930) Csillag5 válasza geprombolo (#20928) üzenetére


Csillag5
újonc

Ez a főiskolás lét kiszipolyoz most is a Szociológia ZH-r a tanulok...
jövő héten nem csak ebből hanem Szociális Professzió alapjaiból is írok nem is beszélve a Terepnaplóról.. és ezeket leszámítva is kevés időm van de megpróbálom a kedvedért... ;)

UI: a gépemmel is van valami gond néha gondol egyet és újraindul nem tudni hogy miért csinálja....

[ Szerkesztve ]

(#20931) Geri Bátyó válasza Csillag5 (#20930) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én is kérek ölelést!!! Sokat, sokat, sokat!!! :)

Az újraindulás leggyakrabban táp és/vagy alaplap hiba. Vagy instabil elektromos hálózat.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20932) #04441088


#04441088
törölt tag

Engem ma senki se olelt meg. Biztos tul csunya vagyok :O :O :O :DDD

(#20933) geprombolo válasza Geri Bátyó (#20931) üzenetére


geprombolo
senior tag

Akartam mondani, hogy táp, alaplap, villany. Legvalószínűbb a táp, mert hamar öregszik.
staker: a Világnap alkalmából Csibe téged is megölel, biztos vagyok benne.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#20934) #04441088 válasza geprombolo (#20933) üzenetére


#04441088
törölt tag

:R :R
Közben rájöttem, hogy ma megy apám fogadóórára. Ha majd hazajön, akkor biztos hogy megölel :DD

(#20935) geprombolo válasza #04441088 (#20934) üzenetére


geprombolo
senior tag

Két pofon után? ;]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#20936) #04441088 válasza geprombolo (#20935) üzenetére


#04441088
törölt tag

Jah, valahogy úgy:D Van egy pár jegy, amiről nem tudnak:) (2db 1-es, 4db 5-ös, 1db 3-as, 2db 4-es) de ők ilyenkor csak az 1eseket nézik. ;] :W :DDD

(#20937) nem_tom


nem_tom
őstag

Üdv!

Helyzet?

Lehet ma meglesz a fülbevalóm... remélem. :)

(#20906) Wictor: Sajnos nem pillanatnyi. Végleg elszakadt nála a cérna.

[ Szerkesztve ]

(#20938) Bling95


Bling95
őstag

Nemondjatok mar hogy rajtam kivul nem olelgettek mast ma ? :Y

(#20939) moha21


moha21
addikt

Üdv!

Na matek zh-m egész jó lett, 50 pontból 39. Ám 72 órából 2-őt aludtam, most hiába vagyok csupa kóma nem tudok aludni. :S

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#20940) nem_tom válasza Bling95 (#20938) üzenetére


nem_tom
őstag

Ma már volt egy ölelésem, de nem is jut/jutott eszembe. :D

(#20941) Bling95 válasza nem_tom (#20940) üzenetére


Bling95
őstag

na akkor jó :D

idén hál istennek 10 körül megusztam:D

(#20942) nem_tom válasza Bling95 (#20941) üzenetére


nem_tom
őstag

Eh! Már nem lesz több? :DDD

(#20943) Bling95 válasza nem_tom (#20942) üzenetére


Bling95
őstag

hát, délután még megyek vmerre pár haverral edzés előtt szóval előfordulhat hogy lesz még több.

aztán ennyi vége:D hnap puszinap xD

(#20944) nem_tom válasza Bling95 (#20943) üzenetére


nem_tom
őstag

Majd én is ölelkezek este, mert miért ne. :DDD

A puszinapot inkább a csajokra hagyom. :DDD

(#20945) talmida válasza nem_tom (#20937) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem akartam írni most sem, mert nincs időm, csak egy pillanatra néztem be, de ezt a fülbevalós dolgot nem hagyhatom szó nélkül, :( illetve smile nélkül. :O Ez a véleményem: :W

Tudod, hogy mi az eredete? :Y Régen a filiszteusok használtak ilyesmit, meg a rabszolgák, ma meg az identitás zavaros egyének Sorry.. Jó kis hasonmások. :((( Á, reménytelen eset ez a mai generáció. Totálkár.. :o..Ha szablya itt lenne, akkor ő azt mondaná, hogy Ez a mai fiatalság. :DDD

Bling, büszke vagyok rád. ;)

Akinek kell, itt egy kis
MATEMATIKA online "KOREPETÁLÁS" :P

Mohi, neked is gratulálok, :R de nagyon sajnálom, hogy azóta nem tudsz jól aludni. :((

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20947) Wictor


Wictor
senior tag

Senki sem ölelt meg, ellenben kaptam b*sztatást ma mindenütt...
Most pedig elvonulok a francba, úgyis rontom mindenütt a levegőt.

(#20948) talmida válasza Wictor (#20947) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Jaj, bocs Wic, nem_tomka fülbevalója teljesen kiakasztott, ezért megfeledkeztem az ölelésről. :W

BIG HUG NEKED és mindenkinek a kis családban. ;) Nem_tomka, neked IS! ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20949) nem_tom válasza talmida (#20945) üzenetére


nem_tom
őstag

Őszintén szólva, nem érdekel az eredete. Nem a felelőtlen fiatalságom miatt csinálom. Egyszerűen tetszik és kész. Ettől még ugyan az maradok, csak egy kis bizgentyű lesz a fülemben és kész.

(#20950) nem_tom válasza nem_tom (#20949) üzenetére


nem_tom
őstag

Na meg aki a külső alapján ítélkezik, arról is megvan a véleményem.
Akinek nem inge, ne vegye magára. ;)
Ma már ennek nincs komoly jelentősége.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.