Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) Bling95 válasza talmida (#28000) üzenetére


Bling95
őstag

igyértettem :) egészen konkrétan pl addig nemtették fel a bőröndünket futószalagra amig nem adtál pénzt:) tevegelésnél addig nem szedtek le a tevéről xD meg ilyesmi

pl épp mentem le a lépcsőn a recepcióhoz , kinyitotta a személyzet az ajtót szépen megköszöntem és mentem tovább hát nagyon csunyán nézett és mondogatta hogy baksis baksis xD épp nemvolt nálam apró...

[ Szerkesztve ]

(#28002) nem_tom válasza talmida (#27967) üzenetére


nem_tom
őstag

Igen a hó szép meg minden... addig, amíg maximum képen látom és nem benne szenvedek járok. :U

(#27970) Bling95: Hogy ritka a hó? Ne mond már. Állandóan esett az a rohadt hó. Alig volt néhány leheletnyi szünet. Nem beszélve a -10C°-okról. :W

(#27973) Bling95: Akik több évet töltenek el egy bizonyos éghajlaton, az teljesen hozzászokik. Itt az a baj, hogy a tél és a nyár váltakozik. Így nem lehet egyikhez se hozzászokni. Szóval ha nyáron túl meleg van az a baj, ha tél van és hideg, meg hó akkor meg az. Ha hideg éghajlaton nőttem volna fel, akkor biztos hozzá lennék szokva és nem utálnám.

[ Szerkesztve ]

(#28003) nem_tom válasza nem_tom (#28002) üzenetére


nem_tom
őstag

Az éghajlat megszokásáról még egy kicsit. Mikor legutoljára dél Horvátországban nyaraltam, valami rettentő meleg volt. Mindenki szenvedett a csúcs időben... szinte még én is. Viszont az utolsó napra (5 napot voltunk kint) már annyira hozzászoktam, hogy meg se kottyant. Mint ahogy általában 20C°-ban lennék. Tök jó volt. Bár a család többi tagja még mindig szenvedett tőle. :D Ha jól emlékszem nappal általában minimum 30C° volt. Egyszerűen én egy mediterrán gyerek vagyok. :K

Művésznő: Jobbulást!

[ Szerkesztve ]

(#28004) talmida válasza Bling95 (#28001) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Vastag bőr van a képükön, az már 1x biztos. :DDD

nem_tom A meleghez hozzá lehet szokni, de a magas páratartalomhoz már nehezen. :U Mondjuk engem sem zavar annyira, de nem is annyira élvezetes olyankor kint lenni, mert pár perc múlva "ömlik" az emberről a víz. Hozzáteszem, hogy én ráadásúl nem is vagyok izzadós. :DDD De a magas párában az egész bőrfelület izzad, nem csak a hónalj. :D

Floridában a 33C sokkal többnek tűnik a pára miatt. Dallasban (Texas) viszont 41C van 2 hónapon át ÉS magas páratartalom ;] Na, az olyan, mint a katlan szószerint. Ott úgy védekeznek a rosszúllétek ellen, hogy az épületeket 16C körülire lehűtik, hogy az ember csonttá fagyjon benne :W , hogyha kilép az épületből, legalább az autóig jutásig kitartson a test fagyossága. ;] :R Ez komolyan így van!! :K

Tulsa (Oklahoma) detto. :K De nyáron New Jersey, NewYork , Washington DC stb is hasonlóan szenved a párás melegtől.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28005) nem_tom válasza talmida (#28004) üzenetére


nem_tom
őstag

A magas páratartalom az már egy kellemetlen tényező. Ha teljesen nem is, de valamilyen szinten biztos, hogy ahhoz is hozzá lehet szokni.

(#28006) talmida válasza nem_tom (#28005) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Egész biztos, mert az őslakosok jól bírják. :K

művésznő Hogy vagy? :F Jobbulást kívánok!! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28007) Bling95 válasza nem_tom (#28002) üzenetére


Bling95
őstag

ritka , legalábbis a nem ritka alatt én az értem hogy december közepétől februrá elejéig folyamatosan van hó... ez hogy esik rá 2 napra elolvad esik elolvad ez semmire se jó... utálom

(#28008) nem_tom válasza talmida (#28006) üzenetére


nem_tom
őstag

Gondoltam, hogy az őslakosok jól bírják. :K Te mióta vagy kint?

(#28009) talmida válasza nem_tom (#28008) üzenetére


talmida
Közösségépítő

'97 óta.

IN GOD WE TRUST!

(#28010) molnarpeter válasza talmida (#28009) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megszülettem, erre meg elmentél Usenkába... Na majd egyszer csak eljutok oda is :DD

mp

(#28011) nem_tom válasza talmida (#28009) üzenetére


nem_tom
őstag

Ennyi idő alatt még nem szoktál hozzá a levegő páratartalmához? Ez ilyen sokáig tart alapból, vagy embere válogatja?

(#28010) molnarpeter: Tudta, hogy jössz és azonnal elmenekült. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#28012) molnarpeter válasza nem_tom (#28011) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

'96 dec 7 :))

mp

(#28013) talmida válasza nem_tom (#28011) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Teljesen soha nem lehet megszokni szerintem. :B Persze biztos jobban bírom, mint te, ;] de az nem azt jelenti, hogy meg sem érzem. Azt észrevettem, hogy télen egyre kevesebb meleg ruhát használok. Talán ez is azt jelenti, hogy aklimatizálódtam. :B

Egyébként itt sincs ám mindig magas páratartalom, csak nyáron és ősszel. :D A nyár kb május elejével kezdődik "fél hivatalosan", azaz gyakorlatilag. :B Bár már most is teljesen nyár van. Fülledt meleg. De lesz ennél még melegebb is, mert most csak 30C alatt van a napi legmagasabb hőmérséklet. A nappali meleg nem olyan gáz, de az éjjeli, az kicsit kellemetlen. Pl nem lehet nyitott ablaknál aludni. :(

molnarpeter könnyű lesz megjegyeznem a szülinapodat 96 dec 7 ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28014) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a jó kívánságokat! :R
Igen, már sokkal jobban vagyok. Vedelem a NeoCitrant meg az erdeigyümis teát, máris sokat hatott. :K :D
Remélem, szombatra teljesen meggyógyulok...:))

(#28015) geprombolo válasza művésznő4 (#28014) üzenetére


geprombolo
senior tag

És nyalogass mézet! :K Akkor majd szólíthatunk édesemnek! :D

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#28016) maláj válasza geprombolo (#28015) üzenetére


maláj
őstag

én már most is így szólítom ;]

(#28017) Drakoo


Drakoo
tag

Halika. Látom maláj még mindig az értetlenek táborába tartozol... (NAGYON finom voltam)

Maláj te tudtad azt hogy aki a tűzzel játszik megégeti magát?

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#28018) nem_tom válasza talmida (#28013) üzenetére


nem_tom
őstag

Magas páratartalom ide vagy oda, akkor is lennék a helyedben. :D

(#28014) művésznő4: A NeoCitran-nak állítólag borzasztó íze van. A teák viszont jók. Betegen én is sokat iszom. Bár mikor legutoljára beteg voltam, pár nap után már hányingerem volt tőle... besokalltam kicsit. :DDD

(#28019) Bling95 válasza nem_tom (#28018) üzenetére


Bling95
őstag

dehogy borzasztó, savanyú de jóaz:D

(#28020) molnarpeter válasza talmida (#28013) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

"könnyű lesz megjegyeznem a szülinapodat 96 dec " :F

Holnapra laza 6 töritétel. ÁÁÁÁÁ

mp

(#28021) maláj válasza Drakoo (#28017) üzenetére


maláj
őstag

és addig jár a korsó a kútra amíg tele nem lesz vízzel ;]

(#28022) művésznő4 válasza maláj (#28021) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Már megint kakaskodsz! :P

nemtom: Dehogy rossz!!! :Y Tudod te, milyen jó kis citromos?? :D
Gyakorlatilag, ha azt beleteszed a teába, már semmi más édesítő nem kell bele, max. egy pici cukor. :B Citromos tea, nyami. :K

(#28023) Drakoo válasza maláj (#28021) üzenetére


Drakoo
tag

Nem tudom maláj hogy te mit gondolsz magadról. De egy idő után nálam is kiborul a bili. Nem akarlak megbántani -tekintettel másokra- de ha nem hagysz más választást kénytelen leszek elég keményen megmondogatni a magamét neked, ami már egy ideje érik a "szemét csipkelődéseiddel szemben", de azt megígérem hogy azt nem teszed zsebre!

nem_tom: Halika :))

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#28024) Bling95 válasza Drakoo (#28023) üzenetére


Bling95
őstag

nemértem miagond....

(#28025) Wictor válasza Bling95 (#28024) üzenetére


Wictor
senior tag

Én sem, hogy a törpekakas rúgná meg... :DDD

(#28026) Drakoo válasza Wictor (#28025) üzenetére


Drakoo
tag

Már bocsáss meg de akkor nyisd ki a szemed és olvass figyelmesebben. Pedig tudat alatt biztos tudod te is! Mindegy.

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#28027) Bling95 válasza Drakoo (#28026) üzenetére


Bling95
őstag

rePÜ

(#28028) Drakoo válasza Bling95 (#28027) üzenetére


Drakoo
tag

:)

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#28029) talmida


talmida
Közösségépítő

GYerekek, EZ az igazi gond. :(((

Egész héten szólt az előrejelzés és a figyelmeztetés, hogy nagyon erős ún supercell érkezik Alabama térségébe. Tegnap egy rakás tornádó csapott le ( köztük az egyik 1 mile szélesen tarolt) . :O

Texason át jött a vihar, keresztül Alabamán, most pedig Carolina felé tart. Csak Alabamában 128 halott van, összesen pedig 231 embert találtak halva. :(((...eddig

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28030) Drakoo válasza talmida (#28029) üzenetére


Drakoo
tag

Remélem neked nem esik semmi bajod :(

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#28031) talmida válasza Drakoo (#28030) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem, nem ide jön, hanem észak-kelet felé vette az útját. :(( Amúgy köszi..

És sejtem, hogy mi a gond.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28032) Bling95 válasza talmida (#28029) üzenetére


Bling95
őstag

ez mondjuk durva :Y

(#28033) talmida válasza Bling95 (#28032) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen. :((( A tornádók és a hurrikánok között az is a különbség, hogy míg a tornádó hirtelen támad, kiszámíthatatlanul, addig a hurrikán útját jó előre (kb egy héttel előbb) nagy pontosággal meg szokták jelölni, vagyis van idejük az embereknek biztonságba helyezni magukat és az értékeiket. Egy tornádó elől nem lehet evacuálni a vidéket, mert nem lehet pontosan tudni az irányát.

IN GOD WE TRUST!

(#28034) talmida


talmida
Közösségépítő

Annyit kell még tudni, hogy a tornádók leginkább szárazföldön tombolnak, a hurrikánok pedig a tengeren ill a tengerpartokon. Ez nem azt jelenti, hogy tornádó soha nem lehet a tengerparton, de sokkal kisebb a avlószínűsége, mint a szárazföldön. A hurrikán viszont mire a szárazföldre ér elveszti az erejét, ezért kevésbé romboló a hatása, max erős széllökések és bő csapadék kíséri ...

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28035) Drakoo


Drakoo
tag

Ledőlök ...3 órát aludtam.. sztem majdnem elvittem az ajtófélfát az előbb kicsit szédelgek ... :S

Talmi! Imizek majd! :)

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#28036) talmida válasza Drakoo (#28035) üzenetére


talmida
Közösségépítő

OK, Jó pihenést! ;) :R

IN GOD WE TRUST!

(#28037) nem_tom válasza művésznő4 (#28022) üzenetére


nem_tom
őstag

Nekem bátyám anno azt mondta. A teákat meg mindig sok cukorral iszom. :D

(#28023) Drakoo: Halika Palika! :D

(#28034) talmida: Amúgy tengerpart mentén élsz?

[ Szerkesztve ]

(#28038) talmida válasza nem_tom (#28037) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Tengerparti városban, de a mi házunk kb 20 percre van a tengertől. autóval ;]

IN GOD WE TRUST!

(#28039) művésznő4 válasza nem_tom (#28037) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Ízlések és pofonok. :) Én régen az ACC-vel voltam így. Kiskoromban vedeltem volna, mint a cukrot, ha anya el nem veszi tőlem, hogy hééémicsinálszeznemivóléhanemgyóóógyszeer! :DDD Ma már meg nem innám semmi pénzért, mert olyan egy utááálatos íze van. :( :DDD Neocitran párti lettem. :D

(#28040) talmida


talmida
Közösségépítő

Alabamában már 162 -re emelkedett a halottak száma, összesen pedig 247-en vesztették az életüket a tegnapi viharban. :(((

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28041) talmida


talmida
Közösségépítő

Sajnálom, hogy ilyen sok katasztrófát kell látnotok, de még egy másik is történt tegnap. :(((

Talán sokatok ismerték David Wilkersont. Tegnap autóbalesetben meghalt. 79 éves volt. A kés és Kereszt című igaz történeten alapuló könyvet ő írta, ő volt a főszereplő. Filmet is készítettek róla. Itt megtekinthewtő. Nagyon érdekes, 70-es években játszódó film. ITT IS MEGTEKINTHETŐ

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28042) művésznő4 válasza talmida (#28040) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Jézusom...:( Szegények..:O Tragédia...:(

(#28043) Bling95 válasza talmida (#28041) üzenetére


Bling95
őstag

nagyon gáz hogy életemben nem halottam még erről az emberről?

(#28044) talmida válasza Bling95 (#28043) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem gáz. :N Őt főleg csak a keresztények ismerik, akik közül itt is szaladgál néha egy-kettő

IN GOD WE TRUST!

(#28045) Bling95 válasza talmida (#28044) üzenetére


Bling95
őstag

értem, hát nekem kb annyi hogy megvagyok keresztelve meg 1-2.ba jártam hittanra

(#28046) nem_tom válasza talmida (#28038) üzenetére


nem_tom
őstag

Akkor te még sokkal mázlistább vagy, mint gondoltam! :DDD

(#28039) művésznő4: Az jó. Előfordul nálam is, hogy valamit régen szerettem, de ma már utálom. Amúgy kiskoromban (még óvódás voltam) jártam úgy, hogy míg senki nem látta benyakaltam egy üveg gyógyszert/szirupot. Napokig aludtam utána. :DDD

(#28047) talmida válasza Bling95 (#28045) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A linkelt filmet azért megnézheted, mert élethű korrajzot ad az ötvenes évekről.
Itt látható jobb minőségben. Kicsit le kell gurulni..közép felé van..

A Kés és a Kereszt

Bandák háborúja az ötvenes évek Bronx-jában (New York).
Igazából megtörtént esemény.
Megjelent könyvben is, ami sokkal továbbmegy mint a film.
David Wilkerson gyülekezeti pásztor New Yorkba lesz vezettetve az Úr által és hatalmas csodák sorozatában
megtériti a két legkeményebb rivális genget.
A történetnek a mai napig nincs vége.
David Wilkerson azóta fiatalok tízezreit mentette meg a kábítószerből, elvetetségből, iszákosságból, prostitúcióból.
Az általa alapított organizáció (Teen Challenge) kivívta az amerikai állam elismerését és 80%-os rációval
szoktatják le a drogosokat (normálisan ez 4% a világi drogcentrumokban).
Nicky Cruz (a bandavezér helyettese, a hadügyminiszter) organizációja (TRUCE) bandatagokat térítenek meg világszerte, rapzene által.

IN GOD WE TRUST!

(#28048) maláj válasza művésznő4 (#28022) üzenetére


maláj
őstag

savanyúságom azt nem kardoskodásnak hívják volt ??? :D

rágó : lazuljál el, nincs világvége :DDD

(#28049) nem_tom válasza maláj (#28048) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem akarok beleszólni, de szerintem inkább beszéljétek meg gúnyolódás helyett, mielőtt elfajulna. ;)

(#28050) művésznő4 válasza maláj (#28048) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Nem, vagy nemtom. :D Én kakaskodásnak hívom és kész! :P

Egyetértek nemtom-mal! :K
Mondtam neked, hogy érzékenyen veszi az ilyesmit és nem esik neki jól, hogyha udvarolgatsz. Szívesebben venné, ha Orsolyát pályáznád meg! :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.