Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Remus389 válasza Иван (#45) üzenetére


Remus389
veterán

te nagyon a bűnözők pártján állsz

miért nem állsz az áldozatok, családtagok pártján?

ha neked megölné valaki a családtagodat kegyetlenül és bebizonyítják DNS tesztel meg minden, meg szemtanúk is vannak, akkor is így védenéd?

nem hinném

a szemet-szemért elv pedig jogos, aki elveszi más életét az milyen jogon várja el hogy az ő életét ne vegyék el? azáltal hogy ő átlépte a határt és valakinek elvette az életét azáltal feljogosította a társadalmat arra hogy az ő életét is elvegye

ő nem tartotta értékesnek a másik életét, de elvárja hogy az ő élete értékes legyen a bíróknak, milyen jogon?

egy gyilkos élete miért ér többet az áldozatnál? az áldozat nem biztos rossz ember volt, de a gyilkos biztos az

miért érdemli meg hogy az adófizető emberek napi 7-8000Ft-ból eltartsa élete végéig, ha mondjuk még 40 évet elél szorozd csak fel, százmillió Ft felett van

egy olyan ember aki semmit se tett, csak roncsolta a társadalmat és a börtönbe tovább károsítja azzal hogy el kell tartani

abban van valami hogy elfordulhat hogy ártatlan embereket végeznek ki, ez tény, de nagyon ritka és a fejlett technológiák segítségével egyre ritkább, ugyanakkor ez sajnálatos viszont a halálbüntetés sok száz vagy ezer ember életét mentheti meg(akár kisgyermekekét is) az elrettentő erejével, ne magadból indulj ki. a legtöbb gyilkos primitív bűnöző, legalább 2* is meggondolja kit tesz el láb alól ha a saját bőrét viszi a vásárra

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#52) mexicanraven válasza moha21 (#50) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

:R

when the sun shines, we'll shine together

(#53) Иван válasza Remus389 (#51) üzenetére


Иван
őstag

"miért nem állsz az áldozatok, családtagok pártján?"

Jujujujuj, itt valaki nagyon demagóg. :U

Nem állok a bűnözök pártján, és természetesen akinek a családtagjával történik az így is fogja vélni, de civilizáltan kell kezelni a dolgot, és objektíven. Az ő megölésével nem fog visszatérni a szerettem. Nem rólam szól az igazságszolgáltatás, hanem a társadalomról. A társadalom 98%-a leszarja mi lesz vele, csak ne köztük rohangáljon, és erre tökéletes a börtön.

"a szemet-szemért elv pedig jogos, aki elveszi más életét az milyen jogon várja el hogy az ő életét ne vegyék el? azáltal hogy ő átlépte a határt és valakinek elvette az életét azáltal feljogosította a társadalmat arra hogy az ő életét is elvegye"

Szemet szemért elv, nézd előző HSZ-em...

Miért jogosította volna fel a társadalmat? Csak szerinted jogosította fel. A halálbüntetésről ld előző HSZ-em. Ha valakit kivégzel, és kiderült, hogy hibáztál? Akkor mit csinálsz? Akkor mondjuk a te analógiád alapján téged is ki kéne végezni, mert ártatlan embert gyilkoltál (és szerinted mindegy a körülmény, lényeg, hogy megtetted). Vagy bocsánatot kérsz a gyerekétől? :U

"miért érdemli meg hogy az adófizető emberek napi 7-8000Ft-ból eltartsa"

Az fejenként mennyi pénz is naponta? Pár század fillér? Szerintem naponta több aprót vesztesz el... Elhanyagolható közgazdaságilag.

"egy gyilkos élete miért ér többet az áldozatnál?"

Mert mindenkinek alapvető emberi joga az élet, még aki ölt, annak is. Ha a gyilkolásra gyilkolással válaszolunk, akkor valahol a saját erkölcsünket hazudtoljuk meg.

Mellesleg megnézném közületek hánynak lenne elég vér a pucájában, hogyha a kezébe nyomnak egy revolvert, lője fejbe a bűnöst. Szerintem senkinek. A fotelből könnyű pofázni, hogy halál erre arra...

Ja, hogy a hóhér végezné? Mossuk a kezünket tisztára, mi? :U

SZERK
Akármilyen fejlett a technológia, a tévedés előbb utóbb be fog csúszni, mert semmi sem biztos. ÉS akkor magyarázd el a véletlenül kivégzett férj és apa családjának, hogy ezzel hány életet mentettél meg. :))

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#54) Domxc válasza Remus389 (#47) üzenetére


Domxc
senior tag

"az hogy talán enyhíti a család fájdalmát és a társadalom elégedettségét, az elkövető halála"

A család, szerintem magasról leszarja az elkövetőt, inkább a sértettel foglalkozik. Elég gáz lenne, ha ez fordítva lenne. Te sem vagy jobb, mint a bűnöző, ha nem kegyelmezel neki.
Az meg tökmindegy a család szempontjából, hogy most meghal vagy életfogytiglant kap. Ígyse-úgyse fogsz találkozni vele az utcán, de a történtek utáni fájdalom bármelyik esetben marad. Vagy elégtételnek érzed, ha meghal? Bánt a tudat, hogy még él? Mivel lesz jobb az egész, ha nem lesz.
És mit ér az az élet, ha inkább a halált kívánná? Merthogy aki életfogytiglant kap, még abban sem bízhat, hogy valamikor hallja az anyja/apja/felesége/gyereke hangját hallani fogja valamikor. Annak az embernek minden reménye elveszik a börtönben.
Lehet, hogy fullos egy börtön, de ki nem szarja le, ha egy életen keresztül senkivel nem találkozhatsz/beszélhetsz maximum a cellatársaddal.
Te szerintem egy elég vicces képet alakítottál ki magadban a börtönről. Én egy luxusbörtönben sem érezném jól magam.

"viszont a halálbüntetés sok száz vagy ezer ember életét mentheti meg"

És ugyanakkor, ugyanannyit el is vehet.
Lehet, hogy én liberalista vagyok, de akkor te meg erősen szűklátókörű.

"miért érdemli meg hogy az adófizető emberek napi 7-8000Ft-ból eltartsa élete végéig, ha mondjuk még 40 évet elél szorozd csak fel, százmillió Ft felett van"

Ezt most úgy mondom, mintha a családi pótlékról beszélnél. A rab, nem sétál be a teszkóba új cuccokat venni magának. :U

Kap ételt, meg vizet és szappant. Nagy luxus.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#55) #56573440 válasza Ringman (#49) üzenetére


#56573440
törölt tag

mert a móri gyilkossággal kapcsolatban csupa fedhetetlen, jóravaló, dolgos és szorgos, a társadalom számára értékes ember került a vádlottak padjára jogtalanul.

kicsit most elérzékenyültem. :B

(#56) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Támadnak a zombik! :Y

:U

Harrrr!!!!

(#57) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Én mindenét lerágtam volna böff. :DDD

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#58) Löncsi válasza Ndruu (#56) üzenetére


Löncsi
őstag

Váááá ez nagyon jó, lehet ilyen avatart kérni ? :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#59) Vakegérke válasza Domxc (#54) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valamit ne feledjünk. A barbarizmus, mondhatjuk kannibalizmus szándékos volt.

Van helye egy ilyen szörnyek a társadalomban? Szerintem nincs.
Elvárható, hogy a társadalom tartsa el, mert humánus módon börtönbüntetést kap? Szerintem nem.

Aki nem képes megfelelni az emberi normáknak, az ne is legyen emberek között.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60) Иван válasza Vakegérke (#59) üzenetére


Иван
őstag

Nem írok le még egyszer mindent harmadszor, olvasd el az előző, meglehetősen nagy terjedelmű hozzászólásaimat, és arra tessenek reagálni

Már 64x látom leírva, hogy "nem emberek, miért kíméljük őket". Erre leírom, hogy miért kíméljük őket, mi a rossz a halálbüntetésben. Mit kapok válaszul: há de nem emberek.

...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#61) Vakegérke válasza Иван (#60) üzenetére


Vakegérke
veterán

Há de tényleg nem emberek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62) Lauda válasza Vakegérke (#59) üzenetére


Lauda
félisten

Es azt se feledjuk, hogy vannak beteg emberek, akik nem tudjak mit csinalnak. Lehet akkor reccsent meg es sosem lesz tobbet normalis. El kell zarni valahova, mast nagyon nem lehet vele csinalni. Halalraitelni meg semmi ertelme.

(#63) Domxc válasza Brutális eb (#57) üzenetére


Domxc
senior tag

Te állat! ;]

Vakegérke: Ha figyelmesebben olvastad volna a hozzászólást, akkor nem írtad volna ezt meg.

A társadalom, meg nem közvetlen őt tartja el, hanem a börtönt, ami egy egészséges társadalom lehető legminimálisabb életfeltételét biztosítja a rab számára.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#64) Иван válasza Vakegérke (#61) üzenetére


Иван
őstag

Remélem komolyan gondoltad, mert viccnek elég rossz. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#65) nincsisbéla válasza Иван (#30) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

"Ölj meg mindenkit, Isten majd válogat..." ;)

Mentalita'

(#66) Иван válasza nincsisbéla (#65) üzenetére


Иван
őstag

Nem vagyok vallásos, úgyhogy nem bízom mások képzeletbeli barátjára emberek életét.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#67) horush válasza Иван (#60) üzenetére


horush
addikt

Kb. az egyetlen erős érved a halálbüntetés ellen a hibásan felmért eset. Nyilvánvaló, hogyha valaki betelefonál, hogy a szomszéd Jóska ölte meg a Marist, mert olyan kedve volt épp, az nem elég indok arra, hogy kivégezzük Jóskát. De tegyük fel, hogy készült felvétel térfigyelőkamerával, több, egymástól független szemtanú látta, vagy bármilyen módon 100%-osan bizonyítható az, hogy Jóska követte el, akkor kizárható az ártatlanok kivégzése. Persze itt még mindig kell tárgyalás, hiszen még egy bizonyított gyilkosságnak is lehetnek különböző körülményei, miértjei.

[ Szerkesztve ]

(#68) kmisi99 válasza Domxc (#4) üzenetére


kmisi99
addikt

Néztem képeket a Miamis esetről rohadt durván szétrágta a hajléktalan arcát. De legalább az amerikai rendőrök nem szaroztak lelőtték a csávót.

(#69) Иван válasza horush (#67) üzenetére


Иван
őstag

Kb. az egyetlen erős érved a halálbüntetés mellett, az, hogy a te erkölcsi rendszered így működik.

Én nem lennék rá büszke.

Most elmentem, nézek egy Sliderst részt (ironikus, hogy pont olyan világba utaznak most, ahol minden bűncselekmény halálbüntetést von maga után :DDD ), addig értelmezzétek az általam és domxc által leírtakat.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#70) nincsisbéla válasza Иван (#66) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Akkor bizony: "Ölj meg mindenkit, csak mert!" :D

Mentalita'

(#71) Remus389 válasza Иван (#53) üzenetére


Remus389
veterán

A társadalom 98%-a leszarja mi lesz vele, csak ne köztük rohangáljon, és erre tökéletes a börtön. ebben nem lennék olyan biztos, nagy a demokrácia, akkor miért nem írnak ki erről népszavazást, szerintem 80% támogatná, akkor? tudom nem EU kompatibilis

szidják a szocit, de akkor rend volt, kevesebb volt a gyilkosság is, részben a halálbüntetésnek köszönhetően, meghalt ugyan pár gyilkos, de sok gyilkosság áldozata megmenekült, de még a gyilkosok is megmenekültek saját maguktól

Miért jogosította volna fel a társadalmat? Csak szerinted jogosította fel. mások szerint is, azt kapja amit adott, nem értem hol a gond? teljesen igazságos

az a baj ti azt képzelitek az a humánus és emberiességes ha életben hagyjuk a gyilkosokat, pedig szerintem nem, pont az az arcul köpés ha ilyeneket életben hagyunk és eltartjuk őket

egyrészt nem egy gyilkost szabadlábra helyeznek 20 év után, találkoztam életem során kettő ilyennel is személyesen

a családtagok tuti a halálukat kívánják, nekik miért nem lehet megnyugvást adni egy értéktelen bűnöző megsemmisítésével? kicsit javíthat a kedélyállapotukon

Ha valakit kivégzel, és kiderült, hogy hibáztál? ugyanazt mondom, igazságtalan, és az nem igazságtalan ha megölnek egy embert a bűnözők? dehogynem

oké becsúszik 1-2% ilyen ártatlanul kivégzett is, de a mérleg másik serpenyőjében ott van sok-sok megmenekült ember akit nem gyilkoltak meg

Az fejenként mennyi pénz is naponta? Pár század fillér? Szerintem naponta több aprót vesztesz el... Elhanyagolható közgazdaságilag. azért szorozd fel a sok börtönlakóval, az biztos hogy egy kampó és kötél olcsóbb és igazságosabb, itt elvekről van szó, szörnyeket melengetsz a kebleden

meg a nem mérhető társadalmi megnyugvás

azért vannak a hóhérok, akik stabil lelkiállapotú emberek és helyeslik a halálbüntetést, nincsen lelkiismeretfurdalásuk, hiszen szörnyetegeket végeztek ki, nyílván nem sima civilek végzik

de tessék: Hogy ne menjünk messzire: Magyarországon a halálbüntetés eltörléséről rendelkező 23/1990. (X.31.) AB határozat kihirdetése utáni évtől a korábbi másfélszeresére emelkedett az emberölések száma. Míg 1975 és 1990 között a szándékos emberölések, valamint az erős felindulásból elkövetett emberölések száma 190 és 237 között volt, addig 1991-ben és 1992-ben ez a szám felugrott 307-re, majd ezután 1993 és 1998 között 271 és 313 között mozgott.[link]

körülbelül évi 100 áldozattal több Magyarországon, ha hozzávesszük a gyilkos életét ugye hisz a börtönben csak viszi a pénzt ahogy ott rohad és semmi hasznot nem hajt, akkor évi 200 áldozattal több, még mindig sajkózod a társadalomellenes dumádat?

úgyhogy aki a halálbüntetés ellen van, hogy az úgysem old meg semmit, az igazából a gyilkosságok elszaporodását támogatja, erre mit lépsz, még mindig humánusnak érzed magad? igazából a szövegeddel pont te vagy az antihumánus, a bűnözők életét védve az áldozatokkal szemben, ráadásul mint tudjuk egy gyilkossággal nem egy élet hanem kettő megy veszendőbe(a gyilkosé is), nemszámítva a több milliós költséget se, ezellen tűzzel vassal kell védekezni

nem lepődnék meg ha Magyarországon az évi 300 gyilkosságról lecsökkenne évi 150-180-ra a halálbüntetés bevezetése, hova teszed ezt a 120 menekült embert? várom válaszod

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#72) horush válasza Иван (#69) üzenetére


horush
addikt

Különböző az álláspontunk. Én a te erkölcsi rendszeredre nem lennék büszke.

(#73) Domxc


Domxc
senior tag

Topik Zárható! ;]

Személy szerint, én is befejeztem. Jó néha vitatkozni, csak nem önfejű emberekkel. Én meghallgattam a véleményeteket, egy-két résznél egyet is értettem, de úgyérzem fordítva ez nem volt meg.

Amit tudok mondani... Hajrá! Vezessétek be újra a halálbüntetést. Biztosan baromi sok sikerrel fogtok járni és eszméitekkel, mindenki egyet fog érteni. :R

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#74) fordfairlane válasza Иван (#53) üzenetére


fordfairlane
veterán

A társadalom 98%-a leszarja mi lesz vele, csak ne köztük rohangáljon, és erre tökéletes a börtön.

Kizártnak tartom, hogy a társadalom 2%-a tartaná helyesnek a halálbüntetést, jóval nagyobb ennél az arány.

x gon' give it to ya

(#75) Ptech válasza Ringman (#49) üzenetére


Ptech
őstag

Röviden ennyi.

Mondjuk az egy kicsit irónikus, hogy a kannibalizmus kapcsán megy a véres szájjal csámcsogás.

(#76) Remus389 válasza Domxc (#73) üzenetére


Remus389
veterán

igazából amit a #71 végén leírtam, linkkel, azzal úgysem tudtok mit kezdeni...

amennyiben fontosabbak a liberális elvek mint évi 100-120 gyilkosság elkerülése

hidd el én sem, vagy mi sem vagyunk gonosz emberek hogy bárkinek a halálát kívánjuk, de racionálisan az az igazság hogy többet ér évi 120 gyilkosság elkerülése mint az elvek

egészen addig úgysem érted meg míg a közeledben nem történik hasonló

ergo a halálbüntetés hunámus és életeket ment, sajnos a statisztikák ezt támasztják alá, szerinted Texasban meg ilyen helyeken miért alkalmazzák, mert mondjuk évi ezerről évi 1500-ra nőne a gyilkosságok száma, melyik politikus tudna évi 500 amerikai élettel elszámolni? senki

és nem hülyék a texasiak, lehetne tőlük tanulni

ahogy az önvédelemhez való jogot is átvehetnénk mert az sem normális, ha megtámadnak és megverem a támadót a végén ellenem indul per

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#77) Иван válasza Remus389 (#71) üzenetére


Иван
őstag

1990 után a közbiztonság romlása betudható a tömeges elszegényedésnek is. Nem feltétlenül a halálbüntetés rovására megy.

Nézd, igazából leszarom a véleményed innentől. Nettó fsságokat beszélsz, én pedig nem fogok rájuk reagálni negyedszer.

Verd a melled arra, hogy a halálbüntetés milyen jó és hozzuk vissza, biztos igazad van.

Köszöntem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#78) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Nyugalom, nyugalom emberek..... :R

(#79) Remus389 válasza Иван (#77) üzenetére


Remus389
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#80) Remus389 válasza Иван (#77) üzenetére


Remus389
veterán

a hozzád hasonló politikusoknak köszönhetjük és az "európai" elveiknek azt a kb évi 120/240 embert

jah igen, gyengült a gazdaság biztos amiatt van(mert a szociban aztán dúskáltunk a javakban), érdekes azóta sem akar csökkeni ez a szám

érzed hogy igazam van, az egyértelmű bizonyítékok láttan, kihátrálsz ahelyett hogy beismernéd

ismerem az ilyen típusú embereket...

na kérdésem: elvek vagy évi 120 áldozat? melyiket választod?

megérnek az "elveid" 1000-2000(20 év "terméskülönbsége") embert amit a halálbüntetés eltörlésének köszönhetünk?
szerintem nem.

azt kell eldönteni hogy mi a humánus, ami a felületes embernek annak tűnik a valóságban az lehet az anti-humánus, kicsit jobban belegondolva, statisztikákat megnézve

és hozzátenném az ilyen arclerágós embereket, meg aztán pláne nem kéne kímélni, már csak elvből sem, nem is értem milyen ember aki ilyenek megtartását pártolja

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#81) moha21 válasza Иван (#53) üzenetére


moha21
addikt

"Napi 2700 forint. Ennyibe kerül egyetlen börtönben lévő ember a magyar adófizetőknek. A hivatalos statisztikák szerint jelenleg 16500 ember van rács mögött Magyarországon, az ő eltartásuk évente 16,2 milliárd forintot emészt fel." [link]

Tényleg, te nem ismersz személyesen börtönviselt embereket? Mert én sajnos elég sokat....

Semmi visszatartó ereje nincs számukra..

Másik meg 10 évet leül ártatlanul ( ez azért elég ritkán fordul elő...), utána szerinted van az a pénz ami kárpótolja?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#82) moha21 válasza Иван (#77) üzenetére


moha21
addikt

Igazad van, inkább internetezzenek a börtönben az olyan emberek akik kalapáccsal agyonverik a családjukat. Persze lehet véletlen volt... noo comment.

Az ilyeneket szeretnéd rehabilitálni?

"2002. június 20., Mai Nap: "Több mint húsz kalapácsütéssel mészárolta le kedden egy fiatalember Nagyigmándon a szomszédjában lakó két nőt. – A férfi sokáig pszichiátriai kezelés alatt állt – mondta el a Mai Napnak egy helybéli.""

Azt legózhat a diliházban..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#83) Domxc válasza kmisi99 (#68) üzenetére


Domxc
senior tag

Én még csak most néztem meg. Hát majdnem összeszartam magat. :Y

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#85) Remus389 válasza moha21 (#82) üzenetére


Remus389
veterán

vannak teljesen félreértelmezik a liberalizmus elveit

igazából ők el eltorzult liberalizmust képviselnek, amit a médiából kaptak

mi a liberalizmus alapelve: "Mindent szabad, ami másnak nem árt"

de a gyilkosok, pedofilok, arclerágós emberek ártottak, nem mondunk ellent a liberalizmusnak ha ezekkel keményen elbánik az igazságszolgáltatás

pont az az egészséges, védi az emberéleteket

a statisztikák pedig alátámasztják a halálbüntetés helyességét, legtöbb helyen valamennyire tényleg visszatartja a bűnözést

és igazából senki se sajnál olyan embereket akik leszúrnak valakit, meggyilkolják saját családjukat..stb, teljesen jogos ha megkapják amit megérdemelnek

Amerikában, Japánban, Kínában is így működik mind3 ország tőlünk fejlettebb és gazdagabb, tehát nem igaz hogy barbár dolog lenne, szerintem összeegyeztethető az emberiességgel, hiszen akik ilyet elkövettek, kivetkőztek emberiességükből, tehát nem érdemlik meg az emberiességes eljárást

csak ez a hülye Európa hiszi azt hogy jó ez, több ezer áldozat és család bánhatja Európaszerte, ugye az "elveknek" is megvan az "ára", csak kár hogy az elvek követői és áldozatai nem egyeznek

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#86) Vakegérke válasza Иван (#84) üzenetére


Vakegérke
veterán

"bezárják egy életre és ennyi."

No persze. A becsületes embereknek meg kötelességük etetni haláláig. Milyen alapon rósz ekkora terhet ártatlanokra?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#87) moha21 válasza Иван (#84) üzenetére


moha21
addikt

"moha21: bezárják egy életre és ennyi. Neked miért kell több? Közöd nincs az ügyhöz, mégis ölni akarsz..."

Amíg az én adómból etetik addig igenis van hozzá közöm. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#89) Remus389 válasza Иван (#84) üzenetére


Remus389
veterán

meseországban élsz, személyeskedsz (lepereg rólam egyelőre, nem én kezdtem), és a kérdésre sem válaszoltál

kérdés: "na kérdésem: elvek vagy évi 120 áldozat? melyiket választod?"

egyértelmű válasz helyett, 56-os forradalomról hablatyolsz meg Svájcról és Kanadáról

annyira gyenge...

a halálbüntetés életet ment, ezt kéne bevésni az agyadba, amennyiben többre tartod azt a száz vagy ezer emberéletet(attól függ, ha mondjuk teljes Európát vesszük), mint néhány elvetemült gyilkos életét akkor megvan rólad a véleményem, bűnpártoló vagy

Nem azt kérem, hogy szeresd az elkövetőket, vagy hogy ne büntessék őket. De ez az egész halálbüntetés dolog szerintem nettó hülyeség. Dobálóznak vele pár plusz szavazatért és ennyi... látszik hogy fogalmad sincs a dolgokról, nem fogod fel hogy ahogy Amerikában úgy itthon is több ezer áldozat halálát kerülték el vele, milyen pár szavazat?

neked ennyire nem fontos az áldozat, lényeg hogy a gyilkosok megússzák?

az a baj nem fogod fel a súlyát, csak ki akarsz térni, itt emberéletekről van szó és lelki fájdalomról, nem szavazatokról meg teljesen másról

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#90) Иван válasza Vakegérke (#86) üzenetére


Иван
őstag

Mintha egy normálisan működő gazdaságban ez akkora gond lenne.

De akkor már ne fizessük a dohányosok, alkoholisták tébéjét sem. Sőt, azoknak se, akik nem mosnak fogat és fogorvoshoz mennek. Meg akik nem vigyáznak magukra. Meg a nyugdíjat se fizessem már. Hát mi közöm nekem ehhez?

Nem, ez így nem megy szerintem.

Remusz911:

"mi a liberalizmus alapelve: "Mindent szabad, ami másnak nem árt""
Egyrészt én liberális-konzervatívnak tartom magam. Másrészt a liberalizmus egyik alapköve, az emberi jogok betartása, ami szerintem egyértelműen tiltja a gyilkosságot. Gyilkosokkal szemben is.

"Amerikában, Japánban, Kínában is így működik mind3 ország tőlünk fejlettebb és gazdagabb,"

Miután azt olvastam, hogy Kína nálunk gazdagabb, úgy vélem nem nagyon kell bármit is adnom a "tényeidre". Szóval pontosítok: Kína egy szegény ország. Nálunk is szegényebb.

De ha már itt tartunk, kiemeltél 3 országot, ahol bebizonyosodik az elméleted. Én is mondhatok három országot, ahol jobban élnek nálunk és kevesebb a bűnözés PLUSZ nincs halálbüntetés.

Ja és Amerika meg a halálbüntetés: egynéhány államban van (nem mindegyikben!), és Amerika egy viszonylag (Európához képest mindenképp) erőszakos országnak mondható. Ennyit az elméletedről.

SZERK
Ez a kérdésed, hogy "120 áldozat vagy büntetés?" erősen úgy van összerakva, hogy ne tudjak jól válaszolni, ezért nem teszem. A témát és a véleményt körülírtam, és szerintem megválaszoltam a kérdésedet, csak nem egy szimpla választás útján, hanem kifejtéssel.. A kérdés az én véleményem szerint ennél jóval összetettebb. Persze arra jó, hogy egy kocsmai vitában vagy kampányszlogenben meggyőző legyél, de úgy összességében primitív kérdés, primitív embereknek.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#91) lsebestyen válasza Remus389 (#34) üzenetére


lsebestyen
addikt

ÉS akkor ha ugyanazt megcsinálod az elítélttel is, akkor te mivel leszel jobb ember? semmivel.

(#92) Remus389 válasza Иван (#90) üzenetére


Remus389
veterán

Miután azt olvastam, hogy Kína nálunk gazdagabb, úgy vélem nem nagyon kell bármit is adnom a "tényeidre". Szóval pontosítok: Kína egy szegény ország. Nálunk is szegényebb.

a teljes GDP-re vonatkoztatva jóval gazdagabb(lassan már az USA-t is beéri a világ második legnagyobb gazdasága, hozzjuk képest lepkefing vagyunk), egy főre levetítve szegényebb

gondolkozz már, nincs igazad, én így értettem, te félreértetted, ennyi

mindegy, olvasgass statisztikákat, ahol kivezették és kénytelenek voltak újra bevezetni mert elharapódzott a bűnözés

van értelme, emberéleteket ment, biztonságosabbá teszi az országot, vagy ez nem pozitív?

a mérleg másik serpenyőjében pedig ott van néhány más életét nem tisztelő "ember", nem sajnálom őket

de úgy összességében primitív kérdés, primitív embereknek. neked tettem fel, hol itt a gond?

különben szerintem ha a különbség éves szinten száz főt jelent, akkor már megéri bevezetni, nem is értem miért ne? mi ezzel a baj? akkor van baj ha esetleg ártatlant végeznek ki, de ezt is lehet normálisan csinálni, akinél nincs egyértelmű bizonyíték(pl DNS, több szemtanú, beismerő hang/videófelvétel) arra csak börtön jut(az se jó, nyílván embert elítélni csak egyértelmű bizonyítékkal lehet), így megmarad az elrettentő hatás is, és kétes ügyeknél megmarad a lehetőség az ártatlanság bizonyítására

de mégha 10 év alatt egy embert ártatlanul végeznek ki, és azzal szemben 1000 gyilkosság kerülhető el, ehhez elég kivégezni 100 hulladékot, és a lányodfat is nyugodtabban küldöd el diszkóba, akkor már megéri, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93) moha21 válasza Ringman (#88) üzenetére


moha21
addikt

"A 2004. évi adatok alapján egy elítélt 1 napi költsége 5.672,-Ft volt, mely 2009-ben 8.024,-
Ft-ra emelkedett. Ez az összeg éves szinten számolva 2004-ben 5.672 * 365=2.070.280 Ft,
míg 2009-ben 8.024 * 365=2.928.760,-Ft. A 2004. december 31-i állapotnak megfelel�en a
magyar börtönökben 16.543 f�, a 2009. december 31-i állapot szerint 15.432 f� elítéltet
regisztráltak, mely a magyar államnak 2004. évben 16.543 f� * 2.070.280,-Ft =
34.248.642.040,-Ft, 2009-ben 15.432 f� * 2.928.760,-Ft = 45.196.624.320,-Ft kiadást
jelentett"

Te linkelted. Ez 45 millárd FT.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#94) Иван válasza Remus389 (#92) üzenetére


Иван
őstag

A teljes GDP-t a hajadra kenheted, nem tükröz semmit... dollár/kopf kína még mindig közel harmadik világ szintjén áll.
Az USA beérése 2050 előtt nem esedékes, de akkor évi 8-10% növekedéssel számoltunk, ami nem valószínű. Ráadásul a Kínaitársadalom sok rákfenétől szenved, például az egy gyermek politika is lassan visszaüt, és további gond, hogy növekszik a szakadék a gazdagok és szegények közt. Persze, sok milliomos van, de a nyomorultak még rosszabbul élnek. Az utóbbi években Kína ebben a mutatóban 8nem ugrik be a neve) simán rosszabakt produkál, mint akármelyik Nyugati állam. Közgázból se vagy kompetens, no offense.

"mindegy, olvasgass statisztikákat, ahol kivezették és kénytelenek voltak újra bevezetni mert elharapódzott a bűnözés"
Luxemburgra gondolsz? Vagy Dániára? Esetleg Kanadára?

SZERK
De még jobb lenne, ha te hoznál fel egy-két konkrét példát.

Ez gyenge érv volt, talán a leggyengébb amiket felhoztál. Mert azt még megértem csak-csak, hogy te ölnél az ölésért (vagyis inkább öletnél), de ez hovatovább gagyi érv. Nagyon sok gazdag, fejlett ország megvan a halálbüntetés nélkül.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#95) maláj


maláj
őstag

nem én vótam :DDD

(#96) Ringman válasza moha21 (#93) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt is elolvastad, hogy ebben minden költség benne van?

lentebb:
Vagyis arra jutottunk, hogy plusz egy rab bekerülése napi hatszáz forintjába kerül az adófizetőknek (most attól újfent tekintsünk el, hogy ha hirtelen a 198 rab helyett 199 van, akkor feltehetőleg nem nő meg a 43,2 millió forintos szerződés értéke, és attól is, hogy gyanús, hogy esetleg valamiként a 13,25 millió forint étkezési utalványt is jórészt a beszerzett élelmiszer megvásárlásra költik). A 600 forint a kilencezernek a 6,6 százaléka. Amikor kilencezer forintra teszik egy rab fogvatartásával járó kiadások összegét, akkor kb. tizenötször akkora összegről beszélnek, mint amennyiről valójában szó van. Csak az érdekesség kedvéért: 600 X 16000= 9 600 000, vagyis naponta kevesebb, mint tízmillió forint, évente pedig három és fél milliárd forint (ehhez esetleg számoljunk még hozzá mint rabonkénti kiadást napi maximum száz forintot gyógyszerre).
Így hát az egy fő bezárása esetén jelentkező óriási kiadás helyett egy elég szerény összeghez jutottunk, minthogy megállapítottuk, hogy a börtönökre fordított pénz kicsit több, mint 90 százaléka teljesen független attól, hogy hány rab van, attól meg végképp, hogy valakit bevittek-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#97) moha21 válasza Иван (#90) üzenetére


moha21
addikt

"De akkor már ne fizessük a dohányosok, alkoholisták tébéjét sem."

Ezzel több gond is van.

1. Nem tudhatod, hogy attól lesz-e beteg.

2. A magas jövedéki adó miatt talán "megérdemlik."

(#96) Ringman : Ám legyen igazad! Annál jobban örülök. _:)

Viszont gyilkosokon, akkor sem gondolkodnék kicsit sem. Tehát halálbüntetést olyanokon végrehajtani, akiken már látszik, hogy igazán kiérdemelték.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#98) Remus389 válasza Иван (#94) üzenetére


Remus389
veterán

megint ferdítesz(millió USD)

Kína GDP(PPP) 10 085 7081

Magyarország GDP 188 403

[link]

akkor melyik a gazdagabb okostóni, Mr közgazdász

már elmondtam nem egy főre mondtam! :W

Közgázból se vagy kompetens, no offense. szerintem nézz magadba

Luxemburgra gondolsz? Vagy Dániára? Esetleg Kanadára? miért a világ leggazdagabb országaival példálózol?? ez megint mi? akiknek aranykanál van a szájukban nem fognak gyilkolászni, normális vagy?

Nagyon sok gazdag, fejlett ország megvan a halálbüntetés nélkül. főleg Európában, meg is van az ára emberéletekben, de úgy látszik te szívesebben látod ha adófizetőket legyilkolnak, csak a lényeg a bűnözőket ne, ezért mondtam Japánt, USÁ-t, Kínát

de oké, leírom mielőtt belémkötnél, tisztában vagyok vele hogy nem minden amerikai államban van halálbüntetés, Japán kipipálva(egyébként a világ egyik legmagasabb IQ-jú országa), és Kínának valóban vannak fejletlenebb régiói, de sokmindent gyártanak és fejlődnek

azt hittem ezt nem kell külön leírni neked, hisze egy értelmes embernek ezek egyértelmű dolgok, de úgy látom utánanéztél és nem bírtad ki hogy kikorrigálj

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99) horush válasza Иван (#90) üzenetére


horush
addikt

Akik dolgoznak, fizetnek TB-t, adót, ergo saját maguk megtermelik azt a pénzt, ami az ellátásukra kell. Persze aki nem dolgozik, ne is egyék, ne is gyógyuljék. (Nem, nem a gyerekekre, s nem is a nyugdíjasokra gondolok, csak a megélhetési nemdolgozókra).

"Meg a nyugdíjat se fizessem már. Hát mi közöm nekem ehhez?"

Talán az, hogy egyszer talán te is nyugdíjas leszel?

(#100) Domxc válasza Remus389 (#98) üzenetére


Domxc
senior tag

"de úgy látszik te szívesebben látod ha adófizetőket legyilkolnak, csak a lényeg a bűnözőket ne"

Vicces a hsz elején említettem, hogy ferdít a kollega. Akkor ez most mi volt.
Már nem csak én, hanem rajtam kívül két ember tette föl a kérdést:
"Te mivel leszel jobb az elítéltnél, ha te is megölöd őt?"

Ugyanúgy gyilkos leszel, mint őt. És az a baj, hogy ezt mindenki belátja, még a családtagok is, ha lenyugodtak, csak jelen pillanatban te nem.

Ja, hogy igazságszolgáltatás? Bocs, nem szóltam. El kell tartani őket a börtönben? (kva nagy összeg neked, éhen ne halj!) Az büdös mi? Ez a baj az, hogy kb. egyik országban sem nyavalyognak ezért, csak itthon.
Vedd ezt kötelességként és légy büszke arra, hogy adótfizethetsz annak az országnak ahol születtél! Ez a mentalitás nem lesz meg soha a Magyar emberekben, de helyette számolgatják, hogy mi mindenért kell itt fizetgetni és inkább ítéljük halálra őket, akkor olcsóbban megússzuk.

Szánalom, erre csak ennyit tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.