Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #04441088


#04441088
törölt tag

És egyre több az ehhez hasonló eset. Hülyék az emberek..

(#102) Löncsi


Löncsi
őstag

Ez a topik nincs még zárva ?

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#103) Иван válasza Remus389 (#98) üzenetére


Иван
őstag

"akkor melyik a gazdagabb okostóni, Mr közgazdász"

Magyarország, ez egyértelmű. A kínai átlag ember teszem azt, évi 8 000 dollárból él. A magyar 19 000-ből.

Akkor most melyik a gazdagabb? Te hol éreznéd magad gazdagabbul? Az abszolút GDP megmutatja a gazdaság méretét, de azt nem, hogy melyik a gazdagabb.

Azaz szerinted mi gazdagabbak vagyunk, mint Luxembourg? Na látod ezért beszélt hülyeségeket.

Valaki magyarázza már el neki...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#104) horush válasza Domxc (#100) üzenetére


horush
addikt

Egy katona, aki háborúban a hazáját védi, s öl akkor ő is gyilkos? Nem inkább hős?

Őket elítéled? Remélem nem.

Még a párhuzam is levonható: ha valakit, valamilyen bizonyított bűn miatt kivégzünk, az nem a haza védelmét szolgálja?

Remusz911: Mr közgazdász: jó nagy hülyeséget írtál most. Szerinted mi a jobb? Ha X pénzösszeg eloszlik Y emberre, vagy ha 10X pénzösszeg oszlik el 100Y emberre? Az első esetben 1 emberre y pénz jut, a másodikban csak 0,1*y.

[ Szerkesztve ]

(#105) Vakegérke válasza Иван (#90) üzenetére


Vakegérke
veterán

A fölösleges kiadás mindenhol gond.

Élete végéig ül valaki egy sitten. Jó ez neki? Kétlem.
Élete végéig eltartják becsületes emberek. Jó ez nekik? Kétlem.

Aki átlépett egy bizonyos határt, legyen bár gyilkos, vagy hogy témánál maradjunk, magából kivetkőzött kannibál, annak nincs helye a társadalomban.

Az orvosok is kivágják a rosszindulatú daganatot, mert így helyes, egészségessé válhat a test.
Talán szegény daganatocskát is sajnálni kéne?

Tegyük fel, hogy lenne egy népszavazás, ahol két beikszelhető négyzet lenne.
1., Ha egyetért azzal, hogy a bizonyítottan halálra ítélhető bűnözőket kivégezzék, ezt a négyzetet jelölje be.
2., Ha egyetért azzal, hogy a bizonyítottan halálra ítélhető bűnözőket letöltendő, életfogytig tartó fegyházra ítéljék, ezt a négyzetet jelölje be. Amennyiben így tesz, vállalja, hogy eltartásuk csak az Ön, és azok kontójára történik, akik Önhöz hasonlóan szavaznak.

Ha akarod, tartsd el azokat, akik még szánalmat sem érdemelnek. Az ellenszavazóktól viszont ezt ne várd el.
Nos, tetszik az ötlet?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#106) Domxc válasza horush (#104) üzenetére


Domxc
senior tag

"Egy katona, aki háborúban a hazáját védi, s öl akkor ő is gyilkos? Nem inkább hős?"

Nem ítélem, de ha kifordítod, hát legyen. És mivel ő megölt valakit, az elveitek szerint nem halálbüntetést érdemelne? Szemet szemért nem? A törvény mindenkire vonatkozik, nincs kivételezés, nemde?

"Még a párhuzam is levonható: ha valakit, valamilyen bizonyított bűn miatt kivégzünk, az nem a haza védelmét szolgálja?"

Ha bezárod a börtönbe az is a haza védelmét szolgálja... (csak ebben az esetben nem ölsz) Erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#107) lsebestyen válasza Vakegérke (#105) üzenetére


lsebestyen
addikt

És nem éreznéd azt hogyha beikszeled, akkor te is gyilkossá válnál? Én a gyilkosokat, zombikat kiküldenm valahova jó messze, ahol tartsák el magukat, dolgozzanak kapáljanak, tartsák őket rabszolgának. Hidd el sokkal nagyobb bünti nekik mint a kivégzés, és akkor a te lelked is nyugodt marad.

[ Szerkesztve ]

(#108) Иван válasza Vakegérke (#105) üzenetére


Иван
őstag

Nem tetszik, mert eleve a kérdést úgy teszik fel, hogy hasson rád. Én is írok egy ilyet, jó? :)

1. Ikszelje be a négyzetet, ha ön szerint helyes a gyilkosokat halálra ítélni, ezzel újabb gyilkosságot követni el, megsérteni alapvető emberi jogait, és a hóhért is gyilkossá tenni, feladni civilizáltságunkat?
2. Ikszelje be a négyzetet, ha ön szerint nem kell a halálbüntetés.

Videó hasznos illusztrálása, hogyan rakjunk össze kérdőíveket.

fezlergabor: körülményektől függ. Az '56-os forradalom elesettjei hősök voltak. Vagy a partizánok az orosz tundrán. De hogy mi mit kerestünk a Don kanyarban, vagy az amerikaiak Irakban... Az számomra már nehezen fér bele a honvédelem fogalmába.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#109) Huma válasza Remus389 (#51) üzenetére


Huma
addikt

"abban van valami hogy elfordulhat hogy ártatlan embereket végeznek ki, ez tény, de nagyon ritka és a fejlett technológiák segítségével egyre ritkább"

Csak úgy megsúgom, hogy semmibe sem kerül valakit bemártani. Ha pl én elég aljas lennék és börtönbe akarnálak juttatni akkor simán meg tudnám tenni.

A halálbüntetésnek pedig nincs túl nagy visszatartó ereje. Elég ha megnézed azokat az amerikai államokat ahol van halálbüntetés.

Amíg életfogytos valaki addig van rá esély hogy kiderüljön, hogy ártatlan. Nem egy kivégzett emberről derült ki utólag, hogy ártatlan volt.

Valamint azt írod, hogy ha valaki olyan drogot adna be neked a tudtod nélkül amitől vérengző vadállat leszel akkor nem őt hibáztatnád hanem magadat? Ez elég kifacsart logikára vall és nem túl hihető, hogy abban a helyzetben is így gondolnád.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#110) Domxc válasza Vakegérke (#105) üzenetére


Domxc
senior tag

Neked is szólt az előző előtti hsz-em.

"El kell tartani őket a börtönben? (kva nagy összeg neked, éhen ne halj!) Az büdös mi? Ez a baj az, hogy kb. egyik országban sem nyavalyognak ezért, csak itthon.
Vedd ezt kötelességként és légy büszke arra, hogy adótfizethetsz annak az országnak ahol születtél! Ez a mentalitás nem lesz meg soha a Magyar emberekben, de helyette számolgatják, hogy mi mindenért kell itt fizetgetni és inkább ítéljük halálra őket, akkor olcsóbban megússzuk.
Szánalom, erre csak ennyit tudok mondani."

Tartom ezt az álláspontot. A Magyar szarrágó mentalitás, amiben soha nem a közösség, csak a saját érdekeit nézi az egyed.

Egyébként ennyi erővel ne öljünk már meg minden börtöntölteléket?

Kiráz a hideg az ilyen emberektől. :(

fezlergabor: Itt van a hsz-emben a véleményem az eltartásos mizériádról.
Vannak kötelezettségeid, amit be kell tartanod.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#111) horush válasza Domxc (#106) üzenetére


horush
addikt

Én egy szóval sem mondtam, hogy "szemet szemért".
Inkább azzal értek egyet, amit Vakegérke írt: "bizonyítottan halálra ítélhető bűnöző". Egy katona márpedig nem az. (Persze csak addig, amíg nem követett el háborús bűnöket).

"Ha bezárod a börtönbe az is a haza védelmét szolgálja... Erről ennyit."

Az ellátási költségük is szerinted?

Egyébként ennyi erővel ne öljünk már meg minden börtöntölteléket?

Szó nem volt arról, hogy mindenkit meg kell ölni. De van egy olyan határ, amit ha átlép valaki, akkor szvsz megérdemelné a halálbüntetést.

Иван:
"körülményektől függ. Az '56-os forradalom elesettjei hősök voltak. Vagy a partizánok az orosz tundrán. De hogy mi mit kerestünk a Don kanyarban, vagy az amerikaiak Irakban... Az számomra már nehezen fér bele a honvédelem fogalmába."

Ezzel teljes mértékben egyet értek. Ezért is írtam így: "Egy katona, aki háborúban a hazáját védi". Az iraki megszállás pedig minden, csak nem honvédelem.

[ Szerkesztve ]

(#112) moha21 válasza Huma (#109) üzenetére


moha21
addikt

"Valamint azt írod, hogy ha valaki olyan drogot adna be neked a tudtod nélkül amitől vérengző vadállat leszel akkor nem őt hibáztatnád hanem magadat? Ez elég kifacsart logikára vall és nem túl hihető, hogy abban a helyzetben is így gondolnád."

Erre azért komoly esélyek vannak. :-)

Aki meg 100%-ig bizonyítottan bűnös, azért miért jobb, ha fogyasztja a levegőt?

Meg amit linkeltem, hogy kisbabát agyonver, lefagyaszt és 2 évet kap... rablásért meg 15-öt.

Ez csak nekem szúrja a szemem?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#113) lsebestyen válasza Domxc (#110) üzenetére


lsebestyen
addikt

:R

(#114) Remus389 válasza Иван (#103) üzenetére


Remus389
veterán

én azt mondtam melyik a gazdagabb ország nem azt hogy hol élnek jobban átlagosan

a gazdagabb ország Pedig Kína, sokkal magasabb a GDP -je, ha ezt nem tudod felfogni nincs mit tenni

látom nehezen megy ez neked

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#115) Domxc válasza horush (#111) üzenetére


Domxc
senior tag

Egyébként a poén az, hogy te írogattad, hogy Иван csak egy érvet tud felhozni a halálbüntetés ellen.
Basszus, te is csak egy érvet tudsz, az pedig a bűnözők eltartása a te pénzedből.

"Szó nem volt arról, hogy mindenkit meg kell ölni. De van egy olyan határ, amit ha átlép valaki, akkor szvsz megérdemelné a halálbüntetést."

Amiben kicsit sem játszik nagyobb szerepet, hogy neked valamennyivel több pénzed lenne nem? :N

Ha valaki ezt hozza fel érvként, szvsz az alapból elvesztette a vitát, tanúságot adva a kicsinyességéről.

fezlergabor: Már mondtam, hogy egyenként börtöntöltelékekre költik el az adód, hanem csak a börtönre. És nem sokszor vannak ilyen esetek, hogy megérdemelné a halálbüntetés, tehát ha úgyvesszük, még akkor sem buksz rajta olyan nagyot, ha személyekre költenék el az adód.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#116) horush válasza Domxc (#110) üzenetére


horush
addikt

Vannak. Az adózás fontos dolog, hiszem egy állam ebből tud megélni. De az adófizetők pénzét is el lehet költeni értelmesen, meg értelmetlenül is.

Domxc, #115: Ez nem kicsinyesség, hanem elvi kérdés. Valaki megöli valakimet, vagy épp lerágja az arcát, akkor milyen jogon várhatja el bárki is, hogy akár közvetve is, akár egy fillér pénzem hozzá jusson el ?

[ Szerkesztve ]

(#117) Huma válasza moha21 (#112) üzenetére


Huma
addikt

Az a baj, hogy nincs olyan hogy 100%. Megfelelő körülmények közt kb bárkivel el lehet hitetni bármit. Persze azért általában jól működik az igazságszolgáltatás. Sok esetben el lehet mondani, hogy 99.999999%-ig biztos hogy az illető a bűnös.

De rengeteg olyan eset van amikor korántsem ennyire egyértelmű a helyzet. Pl összeveszel a barátnőddel mert megcsalt és eladta a kedvenc képregényeidet. Kiáltozás, ajtócsapkodás, stb.
Aztán 3 nap múlva felhív és töredelmesen bocsánatot kér majd békülős szex után összeveri magát és elszalad a rendőrségre, hogy te megerőszakoltad. Nincs az a bíróság ami a javadra döntene. Szépen ülsz vagy 5-8 évet.

De elég az is ha egy "haverod" vesz egy kis füvet majd elrejti a lakásodon egy baráti látogatás alkalmával. Aztán felnyom a rendőrségen, hogy drogot akartál neki eladni.

Aztán ha valamelyik ismerősödnek gyilkolászni támad kedve akkor simán megteheti, hogy összegyűjt némi hajszálat tőled amit otthagy mondjuk az áldozat körme alatt. A gyilkos fegyvert pedig elrejti valahol nálad. Esetleg odaadja neked ajándékba az áldozat egyik holmiját. Pl egy pár fülbevalót. Ezután már csak egy névtelen feljelentés kell.

És kb millió hasonló módon lehet bárkit, bármikor ártatlanul rács mögé juttatni.

Szóval én óvatosan bánnék a 100%-ig biztossal.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#118) Domxc válasza horush (#116) üzenetére


Domxc
senior tag

"Valaki megöli valakimet, vagy épp lerágja az arcát, akkor milyen jogon várhatja el bárki is, hogy akár közvetve is, akár egy fillér pénzem hozzá jusson el ?"

És itt érkeztünk meg ahhoz a ponthoz, ahol már semmelyikőnknek nincsen hatásköre. Beleszólni nem tudsz, hogy mit csinálnak azzal a pénzzel. De érdekes, a külföldi országokban nem nagyon csinálnak ebből ekkora problémát. Ez miért van vajon?

119: Ez nem olyan egyszerű.
Ha űrhajós akarsz lenni, sok fizikai és szellemi elvárásoknak kell megfelelni. (pl.: egy lyukas fogad nem lehet és értened kell a műszerekhez)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#119) Vakegérke válasza lsebestyen (#107) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lepődj meg, abszolút egyetértek veled. :K

A baj az, hogy Ausztrália már nem börtönsziget, gályarabok se kellenek sehova.

Talán ha beindul a Mars-expedíció, fel lehet ajánlani a bizonyítottan halálra ítélhetőeknek, hogy vagy úttörő szerepet vállalnak, vagy kakukk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#120) horush válasza Huma (#117) üzenetére


horush
addikt

Én épp ez miatt írtam a bizonyíthatóságról jópár hozzászólással ezelőtt.

Az ha valahol csak két ember van, egy vádlott és egy vádló, egyik ezt állítja, a másik azt, ebből egyáltalán nem bizonyítható, hogy mégis kinek volt igaza.

[ Szerkesztve ]

(#121) moha21 válasza Huma (#117) üzenetére


moha21
addikt

Persze amit írtál abban van igazság. Ezért írtam azt az esetet amikor biztosan ő a tettes. Sokszor be is vallja. Ott nem igazan látom értelmét a börtönnek.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#123) Vakegérke válasza Иван (#122) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy fogalmad sincs arról, mennyi pénzért görnyed egy melós...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#125) Remus389 válasza Domxc (#110) üzenetére


Remus389
veterán

itt nem arról az évi 20 vagy 50 forintrol van szó ami ramesik, itt elvekrol van szó, tudom ami adót befizetek annak egy pici részéből etetik a Magda Marinkot, érted?

különben azok a forintmilliardok és plusz áldozatok amik a halálbüntetés eltorlesenek az ára, sokkal hasznosabb lenne pl új mentoautokra vagy jobb orvosi muszerekrr költeni, mint a gyilkosokat etetni

miért nem az életet támogatjuk miért a halált?

a katonákat pedig jobb kihagyni, nézőpont és politika kérdése

az amerikai bombazogep pilóta aki lelkén több száz civil áldozat szárad az hős, a fasiszta hóhér aki ugyanannyit ölt meg csak másképp, szintén parancsra bűnöző... kinek mi, nézőpont kérdése

a német civil szemében a bombazopilota a nagyobb gyilkos, a francia ellenálló szemében a hóhér

attól függ ki nyeri meg a háborút

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#126) lsebestyen válasza Vakegérke (#123) üzenetére


lsebestyen
addikt

szerintem csak egy példa volt részéről...

(#128) Domxc válasza Remus389 (#125) üzenetére


Domxc
senior tag

"különben azok a forintmilliardok és plusz áldozatok amik a halálbüntetés eltorlesenek az ára, sokkal hasznosabb lenne pl új mentoautokra vagy jobb orvosi muszerekrr költeni, mint a gyilkosokat etetni"

Haha.. Magyarországon az a pénz a politikusok zsebébe landolna, nem máshova. Akkor azzal az annyi tök fölösleges EU-s pályázattal mi van?
Azokból több pénz ment baromságokra, mint az Egészségügy fenntartására. Inkább azt kellene/kellett volna hasznosítani, mint embert ölni.

Na én mentem, mert nagyon letértünk a tárgyról és mostmár kezdem unni az órákon keresztül folyó vitát.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#129) Vakegérke válasza lsebestyen (#126) üzenetére


Vakegérke
veterán

No persze.

"ui: meg amúgy is, ki mondta, hogy melósok? Irodisták egy banknál."

Már csak az a kérdés, hogy a melós képvisel-e nagyobb értéket, mint egy irodista.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#130) Cthulhu Dawn válasza Domxc (#118) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

"De érdekes, a külföldi országokban nem nagyon csinálnak ebből ekkora problémát. Ez miért van vajon?"

Ezt onnan tudod, hogy külföldön élsz, és aktív tagja vagy több külföldi logout-hoz hasonló közösségnek is? Valami forrás erről esetleg, mert mindenki olyan könnyen dobálózik ezzel a magyar mentalitás dologgal (nyilván mivel Magyarországon élünk főleg a magyarokkal lesznek tapasztalataink), amikor ez valószínű, hogy mindenhol így van azok között akiknek több minden játszódik le fejében, mint a barátok közt, és való világ.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#131) Иван válasza Remus389 (#127) üzenetére


Иван
őstag

Hát nézd, sajnos nem tudom jobban elmagyarázni. Persze értem én mit akarsz mondani, de a közgazdaságban nem szokás ezt így használni. Hibásan használtad a kifejezést, ennyi.

Mellesleg a kínai államnak nincsenek adósságai, az lehet, de az önkormányzati szektorban lévő adósságokat nem lesz könnyű kifizetni.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#132) horush válasza Remus389 (#127) üzenetére


horush
addikt

Egy ország "gazdagságának" általánosan elfogadott mértékegysége az egy főre jutó GDP. Azért, mert egy országban 100x annyian laknak, mint nálunk, s ezért nagyobb a teljes GDP-je, még nem feltétlen gazdagabb is..

[ Szerkesztve ]

(#134) Domxc válasza Cthulhu Dawn (#130) üzenetére


Domxc
senior tag

Rokonaim. Nagyanyám (ott ment férjhez 3.-szor) lassan harminc éve él kint Svédországban, a nagy-nagynéném, pedig Amerikában (ő talán még sokkal régebb óta is).
Svédországba, pedig rendszeresen járok ki és élvezek ott lenni. Kedvesek az emberek, szóba sem kerülnek ilyen kicsinyes problémák, egyszerűen teljesen más az élet, még Stockholm-ban is, pedig az nagyobb város mint Höör. (ahol a nagyim lakik)

Szerintem nem poénból dobálóznak az emberek.

mellékes: Egyébként Wales-ben, rosszul léptem ki az úttestre és majdnem eltrafáltak. A vén f*sz kipattant a kocsiból és elkezdett velem ordibálni, én meg nyugodtan mentem tovább. Viszont a közelben voltak szurkolók (rögby meccs volt Cardiff-ban), akik ahelyett, hogy egyetértettek volna a csávóval, vele kiabáltak, hogy hogyan mer velem ordítozni, miközben ő ment kva gyorsan. (ez így is volt)

(egyébként a forgalom balról jött én meg jobra néztem, mert megszoktam Pestet)

Na ennyi, megnézem egy Magyar mikor csinálna ilyet. Az le se szart volna magasról.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#135) lsebestyen válasza Vakegérke (#129) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem érted, vagy csak baromi unatkozol, hogy így belekötsz mindenbe. Иван leírt egy példát, kiemelem példát, azoknak akik nem bírják felfogni mi a helyzet. Ha valami példát mondasz, akkor általában túlozni kell az értékekkel, hogy a user feltudja dolgozni. Ezért írt valószínüleg ekkora összeget. És a példája teljesen helytálló, hiszen apám keres x összeget, amit most nem fogok leírni, de biztos lehetsz benne h nem kevés. De mivel sokan vagyunk a családba mégse tehetjük meg h hó végén félre rakjunk nagyobb összeget, ellenben egy ismerősömmel aki egyedül él 6od annyi lóvéból, és még így is bőven költhet minden szarra, nem fogja észrevenni. Teccikérteni?!

[ Szerkesztve ]

(#136) stevve


stevve
nagyúr

Tudom, hogy a téma súlyos és azt is, hogy nehéz indulatok nélkül beszélni erről, de azért én megkérnék mindenkit, hogy nyugodtan és egymásra tett megjegyzések nélkül folyjon tovább az eszmecsere.

Köszönöm.

(#137) Иван válasza Vakegérke (#129) üzenetére


Иван
őstag

Egyik sem képvisel több értéket a másiknál. De én azért hajtok az irodista posztra a JP Morgannél vagy HSBC-nél.

Remusz911: az megint érdekes dolog, hogy az emberek szerint az adópénzt az Orbán lányának a dzsipjében landol... De ebbe ne menjünk bele.

Abba se, hogy a #131-es kommentem hova tűnt. Amit már csak azért se értek, mert trágár sem volt, személyeskedő sem, és őszintén szólva értetlenül állok, hogy ki és miért tüntette el. Bár a tartalmát tekintve leginkább a Kínai munkásőrségre tippelek, mert a kínai gazdaság állapotát kritizáltam benne a leginkább. De tényleg, szerintem még ott voltam a legobjektívebb az elmúlt órában.

De lehet örökre balladai homály fedi.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#138) Vakegérke válasza lsebestyen (#135) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tetszem érteni. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#139) Domxc válasza Иван (#137) üzenetére


Domxc
senior tag

Erre egyszerű a válasz.

Mégse, mert az nem az a hsz volt.

140: *Töröltre nem?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#140) stevve válasza Иван (#137) üzenetére


stevve
nagyúr

"hogy a #131-es kommentem hova tűnt"

Egy töröltre volt válasz, így összezavaró lehet. Visszaraktam.

[ Szerkesztve ]

(#141) Иван válasza stevve (#140) üzenetére


Иван
őstag

:R

Amúgy amióta tapinthatóan megjelent a modi, hogy lelassultak az események :DDD

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#142) Cthulhu Dawn válasza Domxc (#134) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Szóval egy fórumot (ami pont egy érzéken témát feszeget) hasonlítasz össze a kint tett látogatásoddal, szerintem ez nem is szorul több magyarázatra. Nekem is tipikus magyar mentalitásom van amikor odajön hozzám a külföldi, hogy merre van a Hősök tere elkezdek vele ordibálni a halálbüntetés jogosságáról...(remélem érted mire célzok) Lehet, hogy más a közeg, de ott sem látsz bele az emberek fejébe, és egy látogatás alkalmával megejtett ebéd közben sem merülnek fel általában ilyen témák.

Második része: A szurkolók közismertek arról, hogy nem balhéznak, nem is isznak (főleg Nagy-Britanniában!), egyébként most idekeverhetném az olaszliszkai esetet (könnyebb baleset (esetedben csak lehetett volna), gyalogos nem figyelt) , de inkább nem.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#143) Vakegérke válasza Иван (#141) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt vagyok, csak pillanatnyilag nincs mit mondanom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#144) Remus389 válasza Иван (#137) üzenetére


Remus389
veterán

Remusz911: az megint érdekes dolog, hogy az emberek szerint az adópénzt az Orbán lányának a dzsipjében landol... De ebbe ne menjünk bele

ha tudnál értelmezni, mit mire írtam, akkor nem értetlenkednél

azért lett törölve mert egy pitiáner dolog miatt piszkálódsz, [link] láthatod így is lehet nézni, meg úgy is és mivel semmi másban nincs igazad, mert hülyeséget beszélsz ebbe kapaszkodsz mint egy szalmaszálba, de mint láthatjuk a linken ebben sincs igazad, csak egy kötözködési kísérlet(megspékelve személyeskedéssel, ami nem az intelligens vitapartnerek ismérve, de én nagyvonalú vagyok veled szemben)

és kábé semmi köze a témához hogy ebbe kötsz bele, "Mr Közgazdász"

a véleményemet pedig elmondtam, az ilyen emberek megérdemlik a kivégzést végülis, nincs mentség a kegyetlen tettekre, és életet ment hisz elrettentő hatása van

ha pedig eltörlik, akkor meg csak felszaporodnak a gyilkosságok, a #71-ben általam belinkelt bizonyítékra semelyik bűnözőpárti se tudott érdemben megszólalni, de végülis nekik fontosabb hogy eltartsuk őket, biztonságtalanabbak legyenek az utcák, és megússzák épp bőrrel, mert egyesnek "elveik" vannak

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#145) Raucher válasza Vakegérke (#105) üzenetére


Raucher
tag

..Az orvosok is kivágják a rosszindulatú daganatot, mert így helyes, egészségessé válhat a test. Talán szegény daganatocskát is sajnálni kéne? ..

Mindegy, hogy sajnálod vagy nem. Rosszindulatú daganat esetében a beavatkozás nem növeli jelentősen a test életben tartásának esélyét. Legfeljebb néhány évvel eltolja a vég kezdetét.

De nem ezért írok.

Felőlem visszaállítható a halálbüntetés. DE!

A halálbüntetés többszörözött eljárásban/ítéletben kelljen bizonyítani. Egyetlen ítéletet se lehessen 6 éven belül végrehajtani. A halálbüntetés végrehajtása előtt még egy bizonyítási eljárást kelljen lefolytatni.
Egyetlen alaptanul megvádolt személyen se lehessen halálbüntetést végrehajtani.

A gyorsan frissen melegében akasszuk fel eljárás, megnöveli az okos elkövetők esélyét, hogy ártatlanra húzzák rá a balhét. Miután kiderül, egy végrehajtott halálos ítélet után, hogy mégsem ő volt a tettes, nem lehet odamenni hozzá. Elmondani, bocsi tévedtünk. Ártatlan vagy, és van itt neked némi pénz, az életed újrakezdéséhez.

Az írásban említett esetben amúgy sem lehetne halálos ítéletet hozni. Nincs előre megfontolt szándék. Nincs halálos áldozat. Viszont garantáltan van elmezavar.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#146) Иван válasza Remus389 (#144) üzenetére


Иван
őstag

"... mert egyesnek "elveik" vannak ..."

Erre mondta Thatcher, hogy "We either stand on principles, or we don't stand at all". :K

Aha, szerinted az én szemszögemből te nem szalmaszálba kapaszkodsz? Meg már nem azért, a gazdasági témában egyértelműen igazam volt.

A Mr Közgazdász cím pedig nagyon hízelgő, tetszik is, de ha már te vádolsz engem személyeskedéssel, akkor a miheztartás végett legalább ne aggass rám gúnyneveket. :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#147) Kassadin válasza horush (#104) üzenetére


Kassadin
addikt

A katona parancsra öl, és én kétszer meggondolnám, hogy hős-e, meg hogy ő hősnek gondolja-e magát... :U

(#148) Vakegérke válasza Kassadin (#147) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt figyelembe vetted, hogy a HAZA védelmében ölt a katona?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#149) Domxc válasza Cthulhu Dawn (#142) üzenetére


Domxc
senior tag

És gondolom, te azthiszed, hogy nem hallja az ember eleget a fórumon kívül, hogy milyen fölösleges dolgokért kell fizetni/adózni. Mert akkor el vagy tévedve. Na jó, kész én befejeztem, mert mostmár tényleg idegesítő ez az egész.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#150) Kassadin válasza Vakegérke (#148) üzenetére


Kassadin
addikt

A saját és "talán" a családod életéért harcolsz, nem a hazádért. Természetesen egy USA-Afganisztán teljesen más dolog szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.