Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Segáz, a nagyobb gameket úgysem bírná ekkora felbontáson (mármint a kártya) :)

Igazán szimulátorokhoz jó ez a dolog.

Az átalakítós cuccot nem értem. Láttam 5xxx kártyákról képeket, amin hátul 6 hdmi csati van. Akkor oda nem lehet csak simán bedugdosni a monitorok kábel(X)eit?

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) aero. válasza szablya (#1) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

vannak hdmi-s monitorok

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Megőrülnék, ha ilyen közelről kéne néznem a monitort. Így még 1 is necces, nemhogy 3.. :)) tényleg nem értelek, kifolyna a szemem.

(#4) caizzz válasza szablya (#1) üzenetére


caizzz
aktív tag

Érdemes elolvasni, sokkal nagyobb szo#ás, mint az ember azt gondolná.

Amúgy készülnek már szinte észrevehetetlen kávájú monitorok, azzal már érdemes ilyet építeni. Bár az emberi szem úgyis megszokja, és nem is látod már, csak az összerakott képet.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#5) MrPG8 válasza szablya (#1) üzenetére


MrPG8
aktív tag

6 HDMI? Azon meglepődnék. Nem 6 DisplayPort? Ilyen? Ez az Eyefinity Edition-ös 5870.

Jhonny06: Nincs olyan közel ez. Ha messzebbről nézném nem is látnám rendesen.

caizzz: Akartam is linkelni a cikket de kimaradt. :U

(#6) Oliverda


Oliverda
félisten

Mi ez az aktív átalakító?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) MrPG8 válasza Oliverda (#6) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Azt nem tudom, hogy mi a különbség pontosan. De az aktív így néz ki: [link] A sima meg így: [link]

(#8) caizzz válasza Oliverda (#6) üzenetére


caizzz
aktív tag

Kb annyi a különbség mint a powered usb és a sima között.

marakujás kőbányai

(#9) Oliverda válasza MrPG8 (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt írják erről hogy aktív és csak $20.

These are active* adapters that convert the signals, so they should work with any DisplayPort Device.
* They are not powered adapters so they will not work with some cards with three or more Displayport connectors or at resolutions higher than Single link cpability (1920x1200@60Hz).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) MrPG8 válasza Oliverda (#9) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Szerintem evvel sem működne, akármit is írnak rá. Csak olyannal működik, amin van USB-s csatlakozó. Ati szépen megtervezte.... :( :((

(#11) Jhonny06 válasza MrPG8 (#7) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, az aktívban lehet valami belső videoátalakító cucc, ezért olyan drága.

(#12) Oliverda válasza MrPG8 (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát nem tudom... én azt mondom hogy aki képes áldozni erre a 3 monitoros mókára annak fussa már egy DisplayPort-os darabra is.

Én személy szerint örülök hogy végre legalább az egyik gyártó elkezdik nyomatni a DisplayPort-ot mert én úgy látom hogy szinte mindenben jobb mint a HDMI vagy a DVI. Már maga a csatlakozó is sokkal praktikusabb bármelyiknél, na meg ott van az elérhető jobb képminőség is.

Mellesleg már 150 EUR-tól hozzá lehet jutni DP-s monitorhoz:[link]

Mondjuk ameddig még van olyan forgalomban lévő modell amin egy darab D-SUB van... :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) MrPG8 válasza Oliverda (#12) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Igen, csak így 1 monitort kellett volna venni csak, így meg 3 teljesen újat... Azért nem mindegy.

(#14) Oliverda válasza MrPG8 (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

"Itthon van 2 Samsung Syncmaster 206BW (az egyik az enyém a másik egy másik gépen van, de e nemes célért a másik helyére lehetne egy olcsóbb valamit rakni. Mellesleg már kapni sem lehet, de mondom nem gond, valahonnan csak beszerzem...) "

Nekem ebből az jött le hogy még mindenképpen venni kellett volna két valamilyen monitort.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) MrPG8 válasza Oliverda (#14) üzenetére


MrPG8
aktív tag

2 monitort, de az egyik lehet akár 10000,- is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.