Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) 8th válasza Vakegérke (#22) üzenetére


8th
addikt

Megértem. Apám váratlanul minden előjel nélkül ment el. Este rosszul lett hajnalban meg is halt. A világ végéről rohantunk haza mikor megtudtuk, hogy kórházba szállították. De nem voltunk elég gyorsak. Amikor bementünk a hullaházba tőle elbúcsúzni valamelyik boncmester segéd felmutatott a dohányzó helység ajtajára ragasztott A4-es papírra. Az állt rajta, hogy a temetés előtti előkészítés (öltöztetés, borotválás stb) díja 8000 forint. Pár évre rá mikor odakerültem a temetkezési céghez akkor mondták a többiek hogy ez csak mellékes az ott dolgozóknak ugyanis előírás, hogy boncolás után az elhunytat a hozzátartozók által leadott ruhába fel kell öltöztetni. Vagyis ez nem egy gesztus vagy szívesség amit ők tesznek a hozzátartozóknak hanem ez a dolguk, ezért kapják a fizetésüket. De ez akkor és ott 8000 forintunkba került. Gyomorforgató. És ahogy te is mondtad megtehetik, senki nem foglakozik ezekkel a stiklikkel adott helyzetben. Mi sem törődtünk vele. Nekünk munkaköri leírás mögé oda volt írva, hogy tilos bármilyen anyagi ellenszolgáltatást elfogadni. Akit rajtakapnak az repül. Talán azért lehetett ez mert önkormányzati cég volt. Néha szabályosan menekülni kellett a "hálálkodó" hozzátartozók elöl. Nem is tudom kinek lehetett kellemetlenebb a szituáció neki vagy nekünk. És mikor jött a nénike akin messziről látszott, hogy nem veti fel a pénz és hiába mondtuk, hogy nem lehet, meg nekünk tilos, mi semmit sem fogadhatunk el... akkor is próbálta bedugdosni az ember zsebébe az ezrest azt hittem szabályosan leég a pofámról a bőr és közben nagyon sajnáltam őt aki azt hitte ez neki a kötelessége vagy ez a plusz jár nekünk. Sok ilyen volt, nagyon sok. Volt aki egy karton gyümölcslevet hozott a sírásásért vagy hozott egy hatalmas adag házi kolbászt meg hurkát. Nem tudom az emberek miért érzik kötelességüknek a "hálapénzt". A legjobb tudásom szerint elvégeztem a rám kiszabott munkát amiért hónap elején megkapom a fizetésemet. És annyi. Ez mindenkinél alapnak kéne lennie.

(#23) moonlight115: nálunk is sefteltek a vállalkozók keményen. Megrendelték a legolcsóbb legszarabb kínai koporsókat (igen kínai, onnan utaztatják ide. Lapra szerelt, itthon csak összecsavarozzák) 24ezerért és kiszámlázták 55ért. Megfogtad a koporsót papír vékony volt. Elég morbid de szinte azt vártam mikor esik ki a halott az alján. Nem dolgoztam ott sokáig de 2x fordult elő, hogy amikor megemelték a ravatalról leszakadt róla az egyik hordfül. Vállon vitték le a sírig, fül nélkül máshogy nem is lehetett. Meg kifizettették az emberrel az urnatakarót 3500forintért amit 1200forintért vettek. Máskor a koporsóba megrendelt díszes párnát nem tették be a halott feje alá mivel "úgy is zárt koporsós temetés nem veszik észre". És aki magán temetkezési vállalkozással temettet az készüljön fel ezekre mert mind ezt csinálja. Kivétel nélkül mind. Oké tegyen rá valamennyit hiszen ős is pénzből él vannak kiadásai adók, járulékok, kocsikat fönntartani, alkalmazottakat fizetni stb. de ez amit művelnek szabályos rablás. Egy legolcsóbb koporsós temetésen is megvan minimum a 100k haszon. Volt, olyan külsős akinek kilenc embere volt és három temetése is volt egy nap. Na lehet számolni. :((( Hogy ezek az emberek a tükörbe, hogy képesek belenézni azt nem tudom. Maszeknál nem vállaltam volna el ezt a melót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.