Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Infomaker


Infomaker
tag

Jó az írás!
Nekem speciel ami nem tetszik az öreg autókban, hogy az első lámpa olyan csúnyán megsárgul, hogy csak na :(

Nem godolkoztál egy új lámpán? mondjuk nemtom mennyibe kerül :)

(#2) EczkE


EczkE
addikt

Jó cikk lett, majd bővítsd még. :)

A 3. oldalon a linket szedd ki, mert már nincs meg a hirdetés. :N

Kis koromban állandóan autók között nőttem fel... Szerintem ezt kicsit fogalmazd át. :D

[ Szerkesztve ]

Asszem mindenféleképpen!

(#3) Viktor77


Viktor77
titán

Már akartam kérdezni, ez az autó fel van emelve kicsit? Vagy gyárilag ilyen? Kicsit hülyén néz ki.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Polllen válasza EczkE (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

A cybertron gyermeke! :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) strife


strife
tag

Jó írás, várjuk a folytatást!

Kíváncsi leszek majd a végkifejletre :)) Csak az a "baj", hogy ilyen autó őrülteknél sosincs vége, mindig van még valami. Azért az árért pedig a donor autó jó vétel volt.

(#6) superecneB


superecneB
őstag

Kétszer szerepel az elektromos ablak, illetve az "a barátom" elég furcsán hangzik. Gondoltam hogy sok szívás lesz egy ilyen régi Forddal. Összességében megbántad a dolgot? Egy szakértő nem tudja megállapítani ezeket a hibákat az autó megnézésekor?

(#7) kopygege


kopygege
tag

Ha tényleg Ausztria és tényleg 119e km, akkor miért nem ezt tartod meg, pofozod ki?

(#8) postajoska


postajoska
tag

Sajnos ne haragudj, de az a véleményem, hogy 15 év feletti autót venni, aminek az új ára magas volt, sajnos nem éri megvenni, mert az alkatrészárak magasak maradnak, és relaítv nem sokkal kényelmesebb, csendesebb az autó, mint egy fiatalabb kisebb. Szerintem ha nem szeretnéd, hogy 2 milliód legyen benne, és akkor jöjj rá, hogy ebből már vehettél volna fiatal középkategóriás autót, vagy nem vagy belé véresen szerelmes, akkor rövid időn belül add el.

Ez egy vélemény. Oké, hogy nem kértél fikát, de hazudni nem fogok. :O

(#9) TazLeacher válasza kopygege (#7) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mert akkor regisztrációs adót kell fizetni, átírást...stb. Ha meg ebbe rakja bele a cuccokat, akkor nem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#10) Integrale válasza postajoska (#8) üzenetére


Integrale
veterán

Alapos átnézéssel szabad venni 15 év felettit is, nem feltétlenül drága hozzá az alkatrész!
Utána kell járni boltoknak, szerelőknek, bontóknak ennek kéne lennie az első lépésnek!

Szerintem ez az autó kapott az élettől, nekem valahogy esztétikailag sem áll össze, a barbár javítás meg beteszi a kaput!
A hátsó fékrendszer gyári? mert nem láttam még kétliteres Ghia felszereltségű Mondeót dobfékkel!
Szerelőkkel csak óvatosan, hengerfej felújítás (síkolás, tömítés, akkor már kipucolás) 140... Mi 3 éve csináltuk 50 ért...

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#11) dízelracer


dízelracer
senior tag

Mondeo blog: egy autó története egy orális szex története. :DDD

Viccet félretéve, bár én személy szerint nem szeretem a fordot még mindig azt mondom, hogy 100x ez a mondeo mint azok a szűkös, fapados vackok amit ennek az árából venni tudtál volna. Összeáll ez lassan, türelem. :K

(#12) postajoska válasza Integrale (#10) üzenetére


postajoska
tag

Lehet, de szerintem max. Golfot vagy ilyesmit, amihez mindenhol van alkatrész.

(#13) Vinchi


Vinchi
tag

Jó írás!
Nekem is ilyen mondeom volt, csak 93-as évjárat, detto ugyanez a motor nyűgje volt.
Ha jót akarsz, a motorvezérlő kábelt cseréld ki 95 feletti évjáratéra, mert a 93-94 évjáraté rossz minőségű szigeteléssel van bevonva és az idők folyamán szépen elmálik, aztán jönnek a problémák. Nekem a motorcsere után jöttek elő a bajok, (rángatás, kihagyott egy henger, leállt a motor) és ez mind a kábel miatt. Annyira öreg volt már, hogy nem bírta ki a motorcserét. A kábelcsere után, semmi bajom nem volt vele évekig.

(#14) ati012


ati012
senior tag

Ez a padkán való felemelés tetszik. Lopom az ötletet, de remélem nem kell alkalmaznom.

(#15) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Jó írás! De én a helyedben nem vettem volna ilyen idős nagy benzines motorral szerelt autót...
Viszont az alufelnik nagyon tetszenek. :)

Eddig összesen mennyibe volt az autó? :) [csak kíváncsiság, és lusta dög vagyok]

Csak hogy belekössek a cikkbe: "vettem bele bele akksit mert" egy bele fölösleges :) [mennyi bele lett ebben a mondatban :D ]

Mentalita'

(#16) No-kia válasza Viktor77 (#3) üzenetére


No-kia
őstag

ezt már én is megemlítettem :DD

egyébként jól halottam hogy az első gázadásnál aza direktszűrő? mert nekem az istennek sem akar ilyen hangot kiadni , pedig ha neked az az, akkor nagyon szép :D

tudom, hog ymost sok dolgod van, nem is siettetlek , de majd ha lesz időd, dobd már postára a cucct ;] :DDD :R

ilyenkor látszik egyébként, hogy mekkora lutri a haznált autó, van aki megfogja az isten lábát...és hát van aki nem :(

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17) szcsi


szcsi
tag

Huhh. Szinte én is írhattam volna... Csak az enyém '86-os orion ghia volt, kb 4-5 éve vettem.
Klíma helyett ott volt a lötyögős kerékcsapágy és hullámos féktárcsa meg az a kevés elektromos rendszer. Egyszer a hengerfej repedt el, utána a kompresszió szűnt meg 2 hónappal később. Az elején napokig szöszöltem azzal hogy mindene működjön. Első kocsi, nagy szerelem...
A fogyasztás 25 literről indult, majd injektoros beállította meg cserélt lambda szondát és így lement csodálatos 10 literre :DD
A végén még az is rájött, hogy balos kanyarokban leállt. Teli tankkal is. Vicces volt körforgalmazni. :))
Beleborított százezrek után nagynehezen sikerült eladni a vételár feléért.
Fél évvel később vettem egy Suzuki Altót (1983-as!) 70e-ért amit azóta is boldogan használok és nem 10-12 litert fogyaszt mint a ford, hanem elég 4-6 liter, és még szembe se nagyon jön az utcán:)

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#18) szőröscica válasza Viktor77 (#3) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem a kerekek nem jók rá.

(#19) Prime110


Prime110
aktív tag

Nekem is van ilyen, ha nem kacifántosabb, autós történetem (bár nem Ford), lehet egyszer memoárba megírom, egy durva baleset, egy GTK-s kasztni, egy a helyéből kiszakadt motor és most kinézek az erkélyen ,10 hónap után és mégis itt áll! :)
Amúgy én is imádtam bontókba járni, hogy milyen egyedibb dologgal tudom felcsicsázni a kocsit, bár az enyém DT-s autó, szóval vannak benne egyedibb dolgok a szériákhoz képest, de a legbüszkébb az országzászló-tartóra vagyok a jobb elején, ilyen autóból még egy ilyen van az országban az enyémen kívül! :)

Amúgy sok sikert, nekem nagyon-nagyon-nagyon-nagyon baráti alapon készült az autó (természetesen donort én is vettem) és így sem volt olcsó, de kíváncsian várom a folytatást!

(#20) aram01


aram01
nagyúr

qrva jó színe van :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Soksikert!

Am nekem még kell 4 év még hogy kocsim lehessen, régi gép lesz, annyi fix! :K

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#22) Kantorpe


Kantorpe
tag

Fiatalsag bolondsag :)) szep a szerelem, foleg ha elso, de ahogy venul az ember nem lesz kedve ilyenekkel foglalkozni.

Ford meg hires arrol, hogy ha egyszer elindul a baja van az nem all meg... :(((

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#23) postajoska


postajoska
tag

Én nyáron kezdem a jogsit, és szerintem F Astrám lesz. Vagy B Corsa.

(#24) aram01


aram01
nagyúr

nekem egy 2000-as wolksvagen caddy-m van meg egy 2005-ös kacsaseggű megánom.mind a kettő dízel és mindkettőt szeretem :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#25) Integrale


Integrale
veterán

Itt meg egy Lancia Dedra és egy Alfa Romeo 145 áll :)
imádom mindkettőt !

"Bad reklám is reklám too"

(#26) dorten


dorten
tag

Hát nemtudom. Szerintem messze nem jártál ezzel jól. Lehet, hogy én ennyi szívás után begurítottam volna a dunába.

Na mindegy, én "93-as swiftem bagó árban volt, szűrő meg olajcsere, csókolom azóta is megy. Tudom, hogy nem egy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#27) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Köszönöm szépen a hozzászólásokat! :) Az autón elvileg nem jó a kerékméret, de már nem így néz ki. A donor autóról át lett téve a kerék, a hátsó lengéscsillapító, a komplett motor meg jó sok belső elemet cserélek rajta. Ha teljesen kész lesz, írok róla és mutatok róla képeket. Illetve itt van egy pár a donorról is és Edény-ről.

Itt az "új motort".

Itt már beszerelésre vár.

A donorautó.

(#28) zeg válasza strife (#5) üzenetére


zeg
senior tag

Rendszeres használat során derül ki, mennyire jó biznisz volt.
Sz@r dolog lerobbanni az osztrákoknál és alkatrész meg bontó után rohangálni vasárnap éjjel a zuhogó esőben. Igaz, tizensok éves kocsiba 60 ezresért motort kap az ember, persze b@szhtatja a hajtó ha lerobban 40 fokban valahol kint a halálf@szán. Ha a 'luxust' nézzük csak egy bontott ótvaros megbízhatatlan klímakompresszor is 30-40 ezres, ha meg újat akar az ember, 120-nál kezdődik, szerencsés esetben.
Az még rosszabb a régi autóknál, ha a benzinkútnál fizetni kell, gatyája rámegy az embernek ha városban gyakran tapossa, vagy pályázik.
Én már az 6.5-es városi fogyasztásnál is szívom a fogam(benzines)
Nekem egy tíz éves autóm van, mindig eredeti, gyári alkatrészeket kapott(semmi bontós szutyok), castrol olajjal és shell vpowerrel van hajtva mióta megvettem, de amikor múlt héten Pesten délután a csúcsforgalomban leállt pár henger, legszívesebben felgyújtottam majd a Dunába löktem volna. Kiderült hogy az EGR szelep tömődöt és szorult be a mocsoktól, és még szerencse hogy némi pihentetés után annyira rendbejött hogy 150kilométert vissza tudtam pályázni a szerelőmhöz. Pár ezres volt a takarítás, a méreg és a bosszúság viszont megfizethetetlen.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#29) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Nagyon jó kis írás:) Valahogy nem tudom megszeretni a régi Fordokat,se az újakat.Bár ettől függetlenül jó kis autók ezek.Én épp a jogsi kezdésnél tartok,és ha nagyon jól menne minden,az érettségi után 2 nyár alatt tervezem összerakni a pénzt egy ilyenre:525 ez a Bmw kb 2 éve van a mi kezünkben,de fater mondta hogy 300e ft kp-ban és enyém az autó:D
Nagyon rendben van az autó.(nem gyárilag 4x4).Belül szinte új,a motorban már több mint 350000km van de patent.Amitől (nagyon) félek az az alkatrészek ára.

Minden esetre jó volt olvasni az írásod:)

(#30) Polllen válasza zeg (#28) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az én 23 éves autóm 3x dobta be a törölközőt, mindháromszor a ház előtt, amikor már álltam volna be... ;] Igaz a 3. után már sehová sem ment...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) rudi válasza gamek!ller (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, szép történet, nálam 323F-es Mazdával zajlik hasonló, hétfőn megyek új hátsó fékekkel és kipufogódobbal forgalmi vizsgára (szorítsatok!). Egy ideig nézegettem más autó után, de sajnos nálam is dolgozik a szerelem faktor, és ezerszer inkább 1-2 donor és sok-sok óra szerelés, mint egy frissebb modell megvétele ugyanabból a pénzből :) Nyugatabbra vicces pénzekért lehet nagyon jó donorokat találni.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) gamek!ller válasza rudi (#31) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nyugatabbra vicces pénzekért lehet nagyon jó donorokat találni. -> Aláírom és szorítok! :)

(#33) rep3at


rep3at
őstag

Szép kis autó, kívánom hogy minél hamarabb tökéletesen működő állapotban lehessen!

Forward thinking. كرر

(#34) JoeYi


JoeYi
őstag

ez a donor ötlet jó megoldás. Ezzel kb le van tudva minden jövőbeni szerviztétel. Jól látom hogy rendszám van rajta? Nem került az sokba? Mármint a honosítás

(#35) gamek!ller válasza JoeYi (#34) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem jól látod... :D Te azon az autón nem látsz rendszámot.. :)

(#36) zeg válasza Polllen (#30) üzenetére


zeg
senior tag

Amilyen rendszerességgel vagyok otthon, elég kicsi lenne a valószínűsége hogy pont ott robbanjon le. Egyetlen alkalommal sem rohadtam le, soha nem maradtam az út szélén, ha nem pihen az autó akkor is visszajövök , kevesebb hengerrel. Ez az EGR szelepes dolog volt a legdurvább ami történt velem 10 év és 300ezer kilométer után. A szerelő szerint minden rendben lesz a szeleppel, de már a tisztíttatáskor eldöntöttem hogy 1-2 hónapon belül szemét...akarommondani bontóba kerül és megy bele a gyári, garival.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#37) k. válasza gamek!ller (#35) üzenetére


k.
őstag

Azzal jöttél haza osztrák földről ugye?
Mármint a te fordod rendszámával-Csak ismerős nu :D-

Egyébként ugylátom kezd összeállni a dolog. Ha most rendbeteszed, szerintem nem lesz ezzel vészes dolog ezután :)

(#38) gamek!ller válasza k. (#37) üzenetére


gamek!ller
senior tag

:K :U

(#39) aram01 válasza gamek!ller (#38) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem is hoznom kéne egy donor caddy'lacet nincs valami tipped honnan lehet hozni ?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#40) No-kia válasza aram01 (#39) üzenetére


No-kia
őstag

csatlakozom a kérdéshez :D én is szeretnék egy játszós sierrát hozni kintről :D

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#41) aram01 válasza No-kia (#40) üzenetére


aram01
nagyúr

mehetnénk akár együtt is érte :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

A motort kicseréled az addig oké, de mi lesz a motorszámmal, úgy le sem tudod vizsgáztatni ha nem egyezik a motorszám.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#43) fi:zi'k válasza Robi BALBOA (#42) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És akkor mi van a többi motorcserélt autóval? Vhogy csak megoldható. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#44) No-kia válasza Robi BALBOA (#42) üzenetére


No-kia
őstag

Ha kicseréled a motort, onnantól számháborus leszel, de ha nincs motorszámod de van a kocsin eredetiség vizsga meg van törzskönyved, a motor kódot nézik, nem a számot,

aram01: csak találnék már 40K környékén 100-120 lovas sierrát, akkor mehetnénk is...

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#45) aram01 válasza Robi BALBOA (#42) üzenetére


aram01
nagyúr

én úgy tudom már csak alvázszámot nézek,de nem biztos :U

No-kia: hol böngészzed őket? dobhatnál pár linket kinti "szalonokról" :R

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46) No-kia válasza aram01 (#45) üzenetére


No-kia
őstag

kinti beszerző helyet én sem tudok :S

csak az elmúlt egy évben 6-7 ilyen árú kocsiról maradtam le itt MO-n.. ezért ez a határ árban :B valami jó kis oldal jó lenne

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#47) PCrevRM


PCrevRM
tag

Jó napot kívánok! Tanulságos, valamint szerintem sokat elmond a jelen használtautó-piacáról is...

Egy kedves ismerősöm múltbéli kalandja olvastatta velem a cikket, sajnos ő is ugyanígy járt, (szinte betűre pontosan) mint Te, neki egy '92-es sierra 1.8td-je volt. Beleölt rakás pénz után feladta, szétszedte, eladta.

We are Outcast Consensus 1

(#48) aram01 válasza No-kia (#46) üzenetére


aram01
nagyúr

hátha a szerző dob linket ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49) donjohnson


donjohnson
addikt

tetszik az írás.
ne add fel, egyszercsak majd meghálálja az az autó. ;)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#50) vwpolopg válasza aram01 (#48) üzenetére


vwpolopg
őstag

mobile.de-t ismeritek? Egyik legjobb sztem:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.