Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) No-kia válasza SzaboZE (#199) üzenetére


No-kia
őstag

hát helyzettől függ, mint írtam volt már ismerősöm akit gyári lámpa miatt buktattak meg egy teljesengyári kocsival, mondván, hogy "ez akkor sem gyári".

(#200) Psychonaut : sufni, nem sufni, nem akarok semmi bizonyítani :D eljösszkipróbálod, szerzek kölcsönbegyári autót, azt iskipróbálod összehasonlítod. véleményt mondasz :R

eztmár pár emberrel eljátszottam, negatív jelzőket még nem mondtak rá :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#202) Psychonaut válasza No-kia (#201) üzenetére


Psychonaut
addikt

En nem azt mondtam, hogy rosszul megy, csak hogy sufnituningos...de most miert, nem az? :D

(#203) No-kia válasza Psychonaut (#202) üzenetére


No-kia
őstag

tulajdonképpen igazad van , nah :B :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#204) jaja1981 válasza k. (#198) üzenetére


jaja1981
addikt

Majd ha lesz autód szólj.
100% még új autó esetén is nehezen megőrizendő.
Sok pénzt fogsz költeni.

(#205) No-kia válasza jaja1981 (#204) üzenetére


No-kia
őstag

egy autónál olyan hogy 100% tulajdonképpen nem is létezik :B :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#206) jaja1981 válasza No-kia (#205) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát nem.
De akinek nincs autója, nem is tudja.
Kicsit komplikáltabb rendszer, mint egy PC.

(#207) No-kia válasza jaja1981 (#206) üzenetére


No-kia
őstag

off :

nem 100% de szerintem mi már találkoztunk a budapesti gameshow-n, pont parkolót kerestél és tőlem kérdezted meg hogy szabad-e abban a bekerített részben parkolni :B

bár te erre úgyse emlékszel szerintem,de ezt most megkellett osztanom :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#208) k. válasza jaja1981 (#204) üzenetére


k.
őstag

Jövő nyártól lesz. Hidd el, már most elintéztem, hogyl egyen jólfizető melóm hozzá :D
Utálok fősulira gyalog menni, a szar autó meg még a gyalogolásnál is cikibb a köreinkben :)
Egyébként pedig a családunkban mindenki megtudta örizni. Úgylátszik a hiba a ti pénztárcátokban van.

[ Szerkesztve ]

(#209) Psychonaut válasza k. (#208) üzenetére


Psychonaut
addikt

a köreinkben - aranyos. :D

(#210) k. válasza Psychonaut (#209) üzenetére


k.
őstag

Hát ez igy elég egoistán hangzik tényleg :D
Lényeg a lényeg, olyan fiatalokkal vagyok körülvéve a főiskolán, akik elég igényesek, és ha egy szakadt vacakkal megjelenek, az kvázi elég rossz fényt vet rám. Ugyanigy szakadt ruhában sem megy be az ember.
És tény ami tény, hogy egy gagyi, szétesőfélben lévő, a vizsgán át nem menő autó, nem épp jó imidzs.

[ Szerkesztve ]

(#211) Psychonaut válasza k. (#210) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hat ha van 500+ ezred egy kocsira, akkor hajra, vegyel igenyeset - en is inkabb gyalog jarnek, mint igenytelen kocsival - illetve jarok is, mert igenyesre nincs penzem (de, hogy on is legyek: szerintem mostmar gamer Mondeoja nagyon pofas lett).

(#212) k. válasza Psychonaut (#211) üzenetére


k.
őstag

Öszinte leszek: Én mindig úgy gondolkodom, hogy akkor legyen valami, ha abból jó lehet. Persze, bp-n ez autó szempontjából könnyebb, max addig BKV-zik az ember. De igénytelen dolgokat inkább nem. Azért nem szeretem, amikor valaki leírja, hogy nem az a normális, hogy a kocsi rendben van, "vizsga kész" hanem épp ez a nemnormális, és úristen. Ez nekem nagyon nem tetszik, nem ez lenne a normális.

Jaja tényleg szép lesz a kis Mondeo :)

[ Szerkesztve ]

(#213) rudi válasza k. (#208) üzenetére


rudi
nagyúr

Vagy csak simán Te és a környezeted/családod mákosabb az átlagnál. Sokaknál az is jó eredménynek számít, ha a lakáskölcsön/egyébkölcsön és kaja/háztartás után marad még pénz a hó végén, és a 10++ éves kocsit nem szerelemből, hanem kényszerből tartják olyan állapotban, amilyenben.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#214) No-kia válasza rudi (#213) üzenetére


No-kia
őstag

:R :R

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#215) k. válasza rudi (#213) üzenetére


k.
őstag

Akkor ne tartsa fenn, adja el.
Van pár ember, akit megértek, munka miatt kell, ez oké.
De ha pl az ilyen nekemjön, mert szar a fék vagy egyéb dolog, akkor az nem fog engem vígasztalni, hogy jaj szegénynek nincsen pénze. Azután nekem sem lesz. Szóval nem kötelező-az esetek 90%ban- autóval járni, van tömegközlekedés, ha nem futja rá, akkor nem kell használni.
Lehet a szegényeket szenté avatni, hogy jaj szegények, milyen nehéz az életük, de ez meg olyan, hogy ha balesetet/kárt okoz a "nemtörődömsége"- igen idézőjel- akkor a, mégtöbb pénzt kell fizetnie mert a másik kocsival is kezdeni kell valamit-pl kötelezője ezentúl többlesz, a saját autója is megsínyli, b, simán el is vehetik a papirjait, ha kiderül, hogy milyen állapotban okozta a balesetet.

(#216) rudi válasza k. (#215) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, akkor most légy szíves, szállj le erről a témáról, mert csak a feszültséget kelted vele! Nem mindenki budapesti és jól szituált, elég sokan (legalább az ország fele) olyan területen élnek, ahol a legsűrűbb tömegközlekedési eszköz 20-90 percenként jár.Menj el 5-6 évre kelet-magyarországi nagyvárosba egy dolgozó szülővel bíró, 2-3 gyerekes családba kezdő egyetemistának (mert ez a jellemző, magyar átlag), és majd azután lesz alapod bárminemű általánosításhoz...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#217) dízelracer válasza k. (#208) üzenetére


dízelracer
senior tag

"a szar autó meg még a gyalogolásnál is cikibb a köreinkben"
"Úgylátszik a hiba a ti pénztárcátokban van."

Tudod van aki mindenféle hátszél nélkül egy szál farmergatyában üres zsebbel vág neki az életnek. Örülj neki, hogy te nem ebbe a táborba tartozol. :U

(#218) Napfénysüti válasza aram01 (#185) üzenetére

Amin tanultam meg fateré együtt sincsenek 160. Mondta is apám mikor beállítottam hogy nem vagyok normális. :DD

Més que un club!

(#219) sto1911 válasza k. (#191) üzenetére


sto1911
veterán

A koreitekben van merszetek 8 es 9 eves autoval megjelenni?! Az egyik raadasul Astra?! Szegyelljetek magatokat! ;]

Hogy a temahoz is szoljak: nem tudom mennyiert vette ezt az autot, de hogy az arat mar rakoltotte, az fix. A kettobol egyutt meg mar lehet kijott volna egy rendes/jobb allapotu auto is, ami lehet, hogy nem az alma, de alacsonyabb lenne az "elindulasi koltsege" is. :(

k. az igenytelenseggel kapcsolatban felig igazat adok, mostanaban volt a totalcaron egy cikk, hgoy a magyar szalonallapotu, 3 eves, 20k km-es hasznalt autot szeretne venni, de mivel azok (joval) tobbbe kerulnek, inkabb vesz egy valoban hulladekot 200-ert. Es ha all olyan "jol", hogy van 200k-ja autora, akkor lehet, hogy fel ev mulva lesz 3-400 is, egy ev mulva meg 5-600, es azert mar klassziksokkal jobb autot lehet kapni. De nem gyujt, mert neki most kell, azonnal, mert a szomszed Jozsi is most cserelte a sajatjat...

Atkattintottam egy masik topikba, ahol pont ez tortent, amit az elobb leirtam: tudatosan a javitanivalot vette meg egy srac, mert a hibatlan tobbe kerult. Most nincs auto, a penz benne all, az adot ugyanugy fizetni kell...

[ Szerkesztve ]

(#220) k. válasza rudi (#216) üzenetére


k.
őstag

Rendben, téma befejezve :)

(#221) Napfénysüti válasza rudi (#216) üzenetére

Igen így van. Sajnos kis hazánkban egy átlag magyarnak nagyon nem egyszerű megélni. És ha teszem azt kell a kocsi mert melóba kell járni meg a gyereket kell oviba/suliba vinni az még nehezebb. :(

Més que un club!

(#222) aram01 válasza jaja1981 (#195) üzenetére


aram01
nagyúr

pontosan

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#224) jaja1981


jaja1981
addikt

Én azt mondom, lehet használt régi autót venni, de a fék, futómű legyen rendben. Akinek meg köreiben ciki a használt autó az kapja be. Nem lehet mindenkinek új hetes BMVje. Amúgy az új autót is szervizelni kell. A Mondeon a motor generál mondjuk 200k pénz, az egy hasonló nagy új autó két havi részlete.

(#225) SzaboZE válasza jaja1981 (#224) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem a balesetveszélyes használtautót gondolta cikinek. Én is szólok a környezetemben levő embereknek, hogy azért gondolkozzon el rajta, hogy nem csak magát veszélyezteti. Egy rendben levő öreg autó abszolút nem ciki szerintem. Azt viszont én sem bírom ha valaki azzal az indokkal hogy nincs pénze, nap mint nap veszélyeztet másokat. Olyan szinten tényleg inkább járjon gyalog, nem kötelező az autózás - egyszerűen nincs olyan indok amely mások épségével szemben megáll.

Más. Én magam konkrétan pont azért járok régivel, mert egy 3-4 éves ugyanazt tudja aránytalanul drágábban.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#226) aram01 válasza SzaboZE (#225) üzenetére


aram01
nagyúr

én meg azért járok régivel mert újra nincs pénzem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#227) jaja1981 válasza SzaboZE (#225) üzenetére


jaja1981
addikt

Köszönöm a megértést.
Az én munkás autóm is elég kehes, de Brembo fékbetéteket vettem bele, Suchs, vagy hogy írják kuplung tárcsa+szerkezet, most pattan fel a 4db új Kléber Krisalp 2 gumi télre, mert amik vannak már 6 évesek és hiába van 4mm mintája nem kockáztatok.

Váltója gatya, olaj folyik belőle, kaszni leharcolt, de ezekre adok.
A 2 első lámpát újra cseréltem ,mert a foncsor már szürke volt, alig láttam.

Szóval Nálam ilyen a használt autó cucc. Nem vagyok igénytelen , bár külsőre úgy tűnik, de nem is nyikorog a fékem, mint sok gyári autónak.

(#228) dízelracer válasza jaja1981 (#224) üzenetére


dízelracer
senior tag

"Akinek meg köreiben ciki a használt autó az kapja be" Ennyi :D

(#229) Napfénysüti válasza aram01 (#226) üzenetére

Dettó.

Mondjuk a mostani se volt olcsó de mégiscsak töredéke egy újnak. És kp-ra ki lett fizetve. Utána pont a futómű, fék rendbetételére költöttem el egy kisebb összeget még. :)

dízelracer: ott a pont. :R Szóba se állnék olyanokkal. ;]

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#230) aram01 válasza Napfénysüti (#229) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem is kivan csengetve mindkettő.végül is ha jobban meggondolom nem is kéne másik.A megánom kényelmes biztonságos,takarékos 1,5dci.A caddy meg kétszemélyes de pakolható dobozos 1,9 sima szívó dízel.Egyik sem eszi le a fejem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#231) jaja1981 válasza aram01 (#230) üzenetére


jaja1981
addikt

Nekem is két törzskönyvem van. Akinek nincs törzskönyve, annak autója sincs.
Amíg nincs törzskönyv, az autó a banké. Így is van a forgalmiban. Vagyis nincs, mert már ott is csak az üzembentartó szerepel. Régen benne volt.

(#232) aram01 válasza jaja1981 (#231) üzenetére


aram01
nagyúr

ez óriási dolog a mai világban,b@szhatod a féléves x6-ost ha holnap viszi a bank

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#233) dízelracer válasza aram01 (#232) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ismerek ilyet. Igaz az nem X6 hanem Lexus IS 220d. De mit össze feszített abban a Lexusban most meg egy tizenpár éves ütött kopott Vectrával járkál az ember. :D

(#234) aram01 válasza dízelracer (#233) üzenetére


aram01
nagyúr

utcánkban is van legalább kettő ilyen gyökér

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#235) dízelracer válasza aram01 (#234) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nekem mindig szar kocsim volt. Túlzás nélkül az összes az volt. A legfiatalabb is 5évesen került hozzám. De karbantartottam őket, egyik sem volt széthullva. Nem imbolyogtak az úton, a fékek mindig haraptak. Volt közte olyan is ami öregebb volt mint én de 100x inkább ilyen látványra vacak kocsikban ültem mint egy 4milliós csilli-villi új autóban amiért 6-6,5milliót kell leperkálnom egy banknak. Nézzenek madárnak mást. Szomszédom egy 3,4milliós Suzukit vett hitelre a végösszeg valamivel 5 millió felett lesz. Oké, hogy null kilométeres új autó de 5 millió egy Swiftért? Röhej...
Ha nagyon "új" autóra fájna a fogam hoznék kintről egy 2-3éves sérültet és összerakatnám azt. :K

HayHa: hogy áll az autó? Nagy a csönd. :)

[ Szerkesztve ]

(#236) aram01 válasza dízelracer (#235) üzenetére


aram01
nagyúr

én is inkább maradok ezeknél mint egy új sx4 120 hónapra havi 30-al

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#237) gamek!ller válasza dízelracer (#235) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Kész van, minden oké vele, a motorcsere óta mentem vele 1500km-ert. Az átlagom 8 liter körül alakul és most minden működik és minden tökéletes. A donor az elemeire bontva, szép lassan hordják az alkatrészeket. Ha így folytatódik +-ban lesz a végösszeg. Még talán nyerek is az üzleten.

(#238) dízelracer válasza gamek!ller (#237) üzenetére


dízelracer
senior tag

Na akkor (kopogjuk le) ez nem volt egy rossz bolt. :C

(#239) Psychonaut válasza gamek!ller (#237) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csinalj kepeket! :K

(#240) jaja1981 válasza gamek!ller (#237) üzenetére


jaja1981
addikt

Na örülünk.
A 8lityi jó.

(#241) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Csak, hogy tisztába legyünk a dolgokkal: Az autót, a javítást, a donorautót nem én, hanem a család fizette. Nagyon sok lóvénk van benne amit erejükön felül köhögtek ki. Köszönet érte nektek, tényleg. Nélkületek sohasem lenne autóm.

[ Szerkesztve ]

(#242) Gradilaci válasza gamek!ller (#241) üzenetére


Gradilaci
tag

Nem "kiköhögtük", hanem összeadtuk amink van. Tényleg erőnkön felül. Minden pénzünk ráment a kocsira, hogy legyen, ne legyünk másra utalva, ha menni kell valahova, stb.stb. Nekem, anyának, tesódnak, és természetesen neked. Ahhoz, hogy ezt most ide kiírtad, kellett ez a hatalmas veszekedés? Szerintem nem. Egyszerűbb lett volna a történet legelejétől többes számot használnod, az egyes szám első személy helyett....

Jó hogy itt üzengetünk egymásnak, miközben 3 méterre ülsz tőlünk...

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#243) aram01


aram01
nagyúr

királyok vagytok,ritka :C

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#244) bandus válasza k. (#208) üzenetére


bandus
veterán

te akkor nagyon menő körökben mozogsz ugye? :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#245) Szilerlev123


Szilerlev123
friss újonc

Sziasztok segitség kelene !van egy ford mondeo 2000tdci és nem megy 4 ezres fordulat főlé se űresen se menet kőzben! Ha valaki tud valami tanácsot adni aszt meg kőszönöm

(#246) pupehap válasza Szilerlev123 (#245) üzenetére


pupehap
tag

Inkább ide írj : [Ford topik]

[ Szerkesztve ]

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.