Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kentucky


kentucky
őstag

csak aktív adapterrel ilyen új kártyánál szerintem

(#2) Viktor77


Viktor77
titán

Átalakító van, de nem olcsó. [link] Ebből gondolom, hogy csak úgy átalakítgatni nem lehet, az túl egyszerű lenne.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Mokó válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Mokó
aktív tag

Hasonlót láttam én de elriaszt az ár :N

Kérdés ez-az aktiv téma dolog...Valamit muszály vennem de ugye minél olcsóbban kéne megoldani.

(#4) MineFox54 válasza Mokó (#3) üzenetére


MineFox54
őstag

Csak aktívan fog menni, de akkor már jobban megéri az új monitor.

(#5) Pubszon


Pubszon
veterán

Inkább vegyél olcsón monitort. :D
Nekem épp van eladó pár db. ;]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6) Mokó válasza MineFox54 (#4) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ettől félek énis,tudtam eljön ez a nap is,de nem hogy ilyen hamar.

(#7) daneg86


daneg86
csendes tag

[link]
Nekem ilyenem van. set top box-al és alaplapi hdmi kimenettel is gond nélkül megy.

http://elektrobarlang.blogspot.hu/

(#8) Mokó válasza daneg86 (#7) üzenetére


Mokó
aktív tag

Értem-ezzel kb ki is békülnék boldogan.

(#9) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Csak óvatosan, én egy settopboxhoz vettem ilyet-hasonlót, és ugye ezt csak maga az eszköz táplálja ami nem igazán tesz jót neki, sőt nekem a settopbox ki is purcant talán 2 hét alatt.

Régi logout bejegyzés a témában:

Vigyázat: A HDMI szabvány 50mA-ban szabja meg a terhelhetőséget. Az ilyen adapterek viszont 200mA-t is fogyaszthatnak. Ennek következtében kiéghet a tápellátásért felelős alkatrész a HDMI kimeneten. Ma már olcsón kapni olyan átalakítót, aminek DC bemenete is van, tehát USB-ről táplálható. Emellett az audio-t is le tudja választani. A kommentek közt szerepel is ilyen.

Inkább ezt:
Ez külső tápos, külön hangkimenettel.

[https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-HDMI-to-VGA-cable-Mini-Micro-HDMI-male-to-VGA-adapter-with-3-5mm-audio/32395801665.html]

[ Szerkesztve ]

(#10) bacsis válasza daneg86 (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Melóhelyen használunk iylent hónapok óta, hiba nélkül teszik a dolgukat ezek az aktív átalakítók, szal Mokó! Ilyenbe belemehetsz, nem lesz vele gond, bár a képminőség némi romlásával azért nem árt számolni

(#11) Alpi.


Alpi.
addikt

Itt az én minden csatlakozót érintő mini-dp => hdmi megoldásom. :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#12) Adamyno


Adamyno
tag

Az értékelések alapján ez működhet. És nem is drága szerintem. [LINK]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#13) Mokó válasza SUPREME7 (#9) üzenetére


Mokó
aktív tag

@ Aventyr & Bacsis;köszönöm az infót uraim :R Mostmár látom a fényt(szerűséget) :C

(#14) Adamyno válasza SUPREME7 (#9) üzenetére


Adamyno
tag

Ilyet kerestem én is, ennek van saját táp csatija + audio. Szerintem ez a nyerő :))

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#15) erer1000


erer1000
őstag

[link]

1100ft és ezt használom már 1éve kb

HDMI->VGA

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#16) Gdi


Gdi
senior tag

Csak aktív átalakítóval.

A pár száz forintos DVI <-> D-Sub VGA átalakító csak DVI-A vagy DVI-I-vel működik (lévén ezeknek van analóg sávjuk (is)).
Az NV 10xx kártyákon csak DVI-D van ha hól tudom.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#17) quailstorm


quailstorm
nagyúr

A miértet már megkaptad válaszul, csak aktív átalakítót lehet.
Én sem szívesen terhelném a HDMI kimenetet aktív átalakítóval, ne onnan vegye az áramot.
Valamint egyáltalán nem javaslom az egészet úgy ahogy van, hacsak nem rövid, nagyon rövid tesztre kell.

DVI-os monitor 10 éves és annál fiatalabb kommersz modellekben van, nem nagy ördöngősség beszerezni, főleg neked.
Az aktív átalakító pedig rontja a minőséget. Elkalibrálja a színeket elsősorban, jobb esetben képélességgel nincs baj és felbontást is rendesen átviszi.
A másik, az input lag. Aktív átalakítóval játszani neeeee, azt felejtsd el. Az a telót wifin kontrollerként használom szindróma.

2007-nél fiatalabb monitor nincs itthon, de 3db is fogad DVI-D-t bemenetnek. Pedig anyagilag állunk úgy, mint te. Úgyhogy ha jót akarsz, inkább használt monitort keress. Akár a 10 éves tervezőmonitorok közt, nekem HP LP2065 van éppen.

A linkelt Aliexpresszes hirdetésben két felhasználási mód teljesen korrekt, az irodai projector és a TV műsor. Játékra hanyagolnám, max körökre osztott stratégia.

[ Szerkesztve ]

(#18) Mokó válasza quailstorm (#17) üzenetére


Mokó
aktív tag

Köszi a hsz-t,kikristályosodott a kép,másik monitor kell inkább...

szerk;először az olcsó átalakitós bulira gondoltam,de mostanra kukáztam az ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#19) SlayerPrince válasza Mokó (#18) üzenetére


SlayerPrince
tag

Sajnos saját bőrömön tapasztaltam én is, hogy az átalakítás az semmiképp nem olcsó buli DVI-D HDMI átalakító közel 5000 ft. volt, ami kellett az xbox one és a monitor közé és ezzel a hang még nem volt megoldva, a sok apró költést és időt ha össze adjuk egy olcsóbb kompatibilis kijelző mindenképp jobb választás. Pl hangot xbox one esetében úgy oldottam meg, hogy a kontrollert dupla jack kábellel köttem a monitorhoz ( ez sem működik sima jack kábellel) és persze a hátrány, hogy innentől vezetékes a kontrollerem.
Szóval sok a kompromisszum az olcsóbb átalakítós megoldások esetében!

(#20) ncc1701 válasza Mokó (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

F@szt, engem is ezzel szédített a sok fotelzseni. Vettem egy ilyet, 5eFt, külön USB-n megkapja a tápját, tökéletesen működik, volt 5eFt. Olcsóbb, mint egy új monitor.

(#21) quailstorm válasza ncc1701 (#20) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szóval egy monitor árának harmadáért/negyedéért vennél valamit, ami kitolja a régi, már 10 éve elavult monitor használati idejét még jobban. Oké, értem én.
Már egy 2002-2003-as VGA-n is kb alapfelszereltség a DVI :U

Egyébként mivel játszol? Cuccaid alapján valószínűleg nem csak netezel. Nekem más a tapasztalatom, kompetitíven tolom és az input laghoz nem hozzászokni kell, hanem eltakarítani. Pénzszűke miatt a monitor a gyenge pontom nekem, de még a billentyűt is le kellett cserélnem, mikor az új gépen nem volt PS/2, mert játszhatatlan volt átalakítóval. Amit a legtöbb ember észre se venne gondolom, csak az izommemória beköszönt.

Ja igen, még valami. Szívesen látnék egy response time tesztet tőled CRT monitor vs átalakító témában, nyilván egy másik gépen akkor már. Mert az előző fotelhuszár csak hadovált meg használhatatlan kameralóbálós videóval vakított hogy jólvanazúgy, ráadásul a monitora egy TV és még a színeket is rendbe tette neki az átalakító, tehát erősen élek a gyanúval hogy csak az lett rossz, ami lehet.

(#19) SlayerPrince: Xboxhoz nem értek, de a HDMI és a DVI-D képjele ugyanaz, egy ezres kisker áron az adapter, nekem is van. Neki digitálisról analóggá kell konvertálni.

[ Szerkesztve ]

(#22) ncc1701 válasza quailstorm (#21) üzenetére


ncc1701
veterán

Arra nem gondoltál, h plö második, netezős monitornak az "elavult", de ugyanakkor akár jó minőségű, szép képű, relatíve színhű monitor is kiváló lehet? :) 5 ezerért nekem vastagon megérte.

(#23) quailstorm válasza ncc1701 (#22) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mokónak nem erre kell. Nekem nem állt elő ilyen élethelyzet, én már 2009-ben váltottam képcsövesről, közvetlenül DVI bemenetes monitorra. Akkor volt 10k HUF munkahelyi selejtről. Az a generáció most a konténeres kiszerelés kb.

1280x1024-es monitorom van csak D-SUB only, azok tutira nem érnek meg ilyen befektetést, de eddigi pályafutásom során nem láttam egy kiemelkedőt se, egyszerű olcsó TN monitorok mindenütt.
Ezen is van már DVI.

Nem győztél meg, hogy ez megérné. Te mihez vetted az átalakítót egyébként?

Ami most van Mokónak azt én rühellem, pont a digitális bemeneten spóroltak (csak nyomott áron venném meg emiatt). Legalább az övé LED háttérvilágítású és fullHD, nem egy 1366-os gagyiság. De mivel a fő gépére kötné és köztudottan játszik, én nem erőltetném az átalakítót.

Kész vicc, hogy egy 2007-es HannsG akármin már van DVI és D-SUB egyszerre, egy fullHD-n meg nincs :U

[ Szerkesztve ]

(#24) bacsis válasza quailstorm (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sajna máig lehet venni zsír új fHD-s moncsikat only Dsub-al :U :(

(#25) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Használtpiacot nézve:
20k alatt simán, de akár 15k alatt is kap tetszőleges TN+ filmes retket, ami fullHD és van rajta DVI, meg nincs szétgányolva.
Oázisból használt 1 év garival 25k-ért már IPS fullHD van.
Jelenlegi monitorját el tudja adni mondjuk 12k-ért. Legrosszabb esetben 10k.

Most akkor ugyanannyi, vagy kevesebb befektetéssel, mint az átalakító, van egy másik Tesco gazdaságos fullHD monitorja, de átalakító nélkül kisebb input lagra való hajlammal.
Vagy közepes befektetéssel tud venni egy korrekt monitort.

Én sokat nem gondolkoznék. Átalakítózzon a fene.

(#24) bacsis : tudom, világ szégyene. Mikor tavaly nyáron bekrepált a monitor a sok tanulástól (beégett a kép), akkor azzal szembesültem, hogy már megint csak a használt maradt, mert egy bizonyos árszint alatt a boltban még mindig csak D-SUB van.
Pedig már évek óta nincs analóg a gépeken, se az integrálthoz se a diszkréthez, Mokó is most szembesült ezzel. Nekem még GTX750Ti van, abból ki lehet nyerni az analógot a DVI-A miatt, de egyik utolsó Low Profile kártya ami ezt tudja.

Másodlagos monitorom nekem is D-SUB, de azt most még mindig a régi géppel tudom csak használni, mert 1024x768 kéne legyen az elsődleges a 750Ti-be akkor, és a HDMI-n át a másodlagos, az meg nem menő. Utódja már megvan, csak meg kéne mosni (éljen a konténer).

[ Szerkesztve ]

(#26) Mokó válasza quailstorm (#25) üzenetére


Mokó
aktív tag

No a legolcsóbb "cheapskate" megoldást választottam,mert amúgyis hónap vége van.Szülők elutaztak gagyi Sencor HD-readyTV kölcsönvesz,HDMi kábel megvettem és kész.Mi meg veszünk tv-t kövihónapban,szóval most a szükség megoldás az úr,egyelőre kibekkelem így.

Köszönöm mindenkinek az építő hsz-eket! :R

szerk;1050 GTA V "tesztecske" hamarosan,de még bolt,kert és holnap vizsga goddamit' :W

[ Szerkesztve ]

(#27) quailstorm válasza Mokó (#26) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ekkorában a HDready kemény lesz :DDD Kipróbálni mondjuk talán jó. Sajna én kétszer is pofára estem, a gagyi TV csak 1366x768-nak hazudta magát, valójában valami 1166x6?? volt a felbontása, úgy kellett pixelenként léptetni, hogy meglegyen... Egyébként meg torz volt mint a rettenet, vagy lelógott.

Akkor gondolom majd nézel egy kisebb MonitorTV-t, bár az zsebbenyúlósabb lesz mint egy monitorcsere amit fentebb vázoltam.

[ Szerkesztve ]

(#28) Mokó válasza quailstorm (#27) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ez most kényszer megoldás a sencor a szememben a gagyi szinonímája.Szigorúan csak kipróbálni.HDreadyn a kép milyen azt kérditek?Ocsmány.

szerk;Samu 101 cm valami részletre majd

[ Szerkesztve ]

(#29) Mokó


Mokó
aktív tag

Egyébként ez is 1366*768,mégis enged 1080p60-at.Azthogy?Valamit skáláz/emulál a tv/gpu?

(#30) Viktor77 válasza Mokó (#29) üzenetére


Viktor77
titán

TV-nek 1366, monitornak 1920.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#31) Mokó válasza Viktor77 (#30) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ennyi lenne az egész?

Mert volt ettől is gagyibb TV a családban és az is engedte az 1080p60at.

(#32) quailstorm válasza Mokó (#29) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Biztosan skáláz. A panel az HD ready csak, bár típust nem írtál.

(#33) Mokó válasza quailstorm (#32) üzenetére


Mokó
aktív tag

Sencor SLE 3217TC.Emlékszem kiröhögtem apám mikor hazaállitott vele,most meg,neh ez menti meg a napot.Hangminősége srácok,komolyan annyira kritikán aluli dobozhang,egyből külső hangfalra kellett kötni mert borzalmas.Anyagminőség is max 3 az 5 ből.

(#34) quailstorm válasza Mokó (#33) üzenetére


quailstorm
nagyúr

FullHD 60FPS H265-öt viszont tud dekódolni, ami egészen szép. TV-hez nem értek, nekem 37 centis képcsöves van és nem nézem. Azt tudom, hogy sokkal drágább egy lepedőnyi HD ready panel, mint egy zsebkendőnyi fullHD.

Van még normális hangú LCD TV egyáltalán? A vékonyítás áldozata lett szerintem a hang, azért vannak alá a soundbarok. Nekünk még jó vastag áramzabáló LCD van, annak korrekt a hangja. Egy 600 éves Tucson, aminek még mechanikus az On/Off gombja :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.