Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ezt a képfeltöltős dolgot szerintem sürgősen javítsd.
Pl ImageShack

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2) DarknessHope válasza fi:zi'k (#1) üzenetére


DarknessHope
senior tag

köszi.. lehet megpróbálom most sem értem mi van.... semmit se változtattam csak újra beillesztettem ugyanazt és működik. végig is néztem a táblázatnál karakterenként, hogy nem változtattam semmit. ez elég érdekes, vagy én nem látok jól..

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#3) Melack válasza DarknessHope (#2) üzenetére


Melack
veterán

Ha van picasad, oda tedd fel a képeket és linkeld be. Gyorsabb is, és a fájlok ott tuti megmaradnak. Én is így csinálom a sajátjaimnál.

De hogy a cikkhez is hozzászóljak: statisztikusnak készülsz, vagy egyéb perverzió adja a táblázatok iránti vonzalmat? Én ennyi diagrammal utoljára opkut/valszám szemináriumon találkoztam :D

Egyébként tényleg érdekes, hogy miként alakulnak az itthoni mobil-előfizetésekmellé kérhető/kapható netes árak. Előfizetésekre is kellene egy ilyen. Én most mondjuk egy Symbian 60as Nokiát használok, és a 150Mb-ba beleférek azért.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hiánypótló írás!!, 100MB nagyon harmatos, most gondolkozok én is valami opción, de szerintem djuice reload lesz, mert csak havonta 1-2 alkalommal van szükségem huzamosabb mobilnetre.

szerk: reload kiesett, Praktikum jobban megéri nekem, hisz az perc alapú,számomra kedvezőbb :)

[ Szerkesztve ]

-

(#5) fi:zi'k válasza DarknessHope (#2) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Maga a képfeltöltő oldal a rossz, ugyanis bizonyos idő után törlik a képeket.
Így ha már ennyit dolgoztál a cikk megírásán, érdemes lenne olyan helyre feltenni a képeket, ahol meg is maradnak és 1-2 hónap múlva is láthatóak lesznek a cikkben.
Csak egy jó tanács. ;)

Egyébként tényleg jó írás. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6) DarknessHope válasza Melack (#3) üzenetére


DarknessHope
senior tag

:D

nem.. de szerettem egyébként a statisztikát meg valószínűség számítást.

azért remélem nem túl bonyolult.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#7) DarknessHope válasza fi:zi'k (#5) üzenetére


DarknessHope
senior tag

ha kicsit több időm lesz mint most... javítom a linkeket
ajánlottak egyet már. a picassaba nekem nem sikerült mert ott változott a link v nem tudom. de folyton eltűntek.. pedig láthatóra volt téve. a link birtokában bárkinek elérhetővé tettem.
na de majd megnézem még később.

köszi.. melóztam vele sokat :)

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#8) Melack válasza DarknessHope (#6) üzenetére


Melack
veterán

Picasa: nekem is vannak képek rejtett mappában, de maga a kép linkje nem változik. Így minden gond nélkül megoldható és használható is.

Nem vészes, csak ez mindig rossz emlékeket idéz fel. Most ennek hatására én is átnéztem a tarifákat, és lehet szolgáltatót (brandet) kell váltanom, ha nem akarok korlátozott hívásidőket :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9) RootRulez


RootRulez
félisten

Jó írás lesz, ha időm lesz, átrágom rajta magam. Anno nekem a djuice jött be (számlás20 előfizetés mellé)

1Gb-ost akartam, de a csaj mondta, hogy jó lesz nekem az 500 MB-os is és igaza lett. Azt is alig győzöm megközelíteni, mert átlépni nem tudtam még... 2-300MB szokott lenni havonta

═════════════════════════════════════════

(#10) gadna


gadna
csendes tag

Aki internetezni akar telefonon, esetleg megosztaná számítógépre is, annak talán nem kártyás ajánlatokbe kéne gondolkozni.
A telenornál, én is ilyet használok, az okostarifa 90 3000 ft havonta, és van benne telefonálás is, plusz a lényeges korlátlan böngészős internet. Ez bőven elég mindenre.

Egyébként a cikk tényleg részletes.

(#11) DarknessHope válasza gadna (#10) üzenetére


DarknessHope
senior tag

Ezt én is említem a cikben, mint ahogy azt is, hogy érdemes rendszerben gondolkodni.. aki telefonálni is akar mellette ugyanazzal a kártyával meg sms- nem hagyhatja figyelmen kívül a percdíjakat.. ajándék sms stb.
pont ezért is írtam le a bevezetőben a felhasználói szokásaim, hogy mindenki értse miért is nem gondolok előfizetésre..ezáltal miért nem azzal fogalkozik a cikk. például most nemrég Münchenben voltam..karácsonyig azóta itthon vagyok.. és nemsokára megyek vissza németbe.. november óta 500ft ot nem telefonáltam el v neteztem el. előtte októberben meg 3000Ft ot netre és kb ugyanennyit telefon. akkor budaörsön voltam.. és ott kerestem állást.. folyamatosan változnak a lehetőségeim.. a helyem.. állásom.. ezzel együtt az igényeim és ebbe nem fér bele az előfizetés. még a Skate-t se tudom most megvenni ahogy terveztem.... majd később.
akinek már fix fizetés állás és ezzel együtt kialakult mobilozási szokásai vannak tud tervenzni és bátran aláirhat két évre is. ahogy gondolom ez nálad lehet. nyilván a húségidőért cserébe kedvezőbb ajánlatokhoz juthatunk ;)

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#12) Zolom89


Zolom89
senior tag

Köszi a cikket hasznos!

Egy észrevételem van ami szerintem befolyásolhatja egy kicsit a dolgokat.
Vodafon netet használak és ami tetszik benne nem az h 100mb/1000Ft.
Hanem hogy a facebook böngészés közben nem számolja az adatforgalmat. Így elég a 100mb nekem. E-mail, időjárás, HP!, további híroldalak olvasásához. Youtube-ot nem használom mobilnetttel és elég így.
Sok embernek nem elhanyagolható tényező a facebook, sok iskolás napközben log rajta telójáról.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#13) NGA


NGA
addikt

Én telenor okostelefon 90-et használok, és tökéletes, nem kell foglalkoznom azzal mennyit netezek telefonról. wifi nélkül eleve nem jutubozok, meg hasonló, netes rádiót sem hallgatok. Sima netezésnél korlátlan.

(#14) Melack válasza Zolom89 (#12) üzenetére


Melack
veterán

Az ingyenes FB használat minden, csak nem egy befolyásoló tényező akkor, ha nem abba a korosztályba tartozol. Mert nekem édesmindegy, hogy ingyenes e vagy sem, ha pl a dropbox kliens miatt eleve 10-20 Mbokat tudok ellőni pillanatokat alatt. Akkor a 100mb/1000 HUF nem elég.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mobilnetet én is akartam külön, de inkább dobtam egy Like csomagot. Osztottam szoroztam és ez a csomag így majdhogynem verhetetlen. Nekem főleg :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) AgFRjkUZT_3


AgFRjkUZT_3
tag

Szuper a cikk! Köszönjük!
Nem tudom, hogy mekkora meló lenne negyedévenként kiadni az új táblázatokat, hogy a változó piaci helyzetet lehessen követni...

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#17) Zolom89 válasza Melack (#14) üzenetére


Zolom89
senior tag

Akkor írhatnám h a dropbox-sem az, mivel vajnyi kevés embert érint. De befolyásoló tényező NEKED! Nem sokan vannak aki 20-30 mb-ot "lőnek" pillanatok alatt. És gondolom nem is a 100mb-os csomagot kell figyelned neked.

Amit írtam hogy Vodánál hogy van, azt szerintem megjegyzésnek bele lehetne írni a cikkbe, hogy igaz h nem a vodánál van ft/mb a legolcsobb net, de aki sokat FB-ozik annak tényező lehet amikor a mobilnetről van szó. Sok diák, úgy lehet vele h van havi 1 ezrese van max mobilnetre.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#18) Melack válasza Zolom89 (#17) üzenetére


Melack
veterán

Ok, személyes tényezők, aláírom.

De ha megnézed most a szolgáltatók ajánlatait, akkor azt fogod észrevenni, hogy a FB és a Google Maps alapból benne vannak az ingyenes díjcsomagokban, csak az azokon felüli oldalakért kell fizetni. Így ha ez a lényeges, akkor azt hiszem más alapján kell a választást meghozni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#19) Zolom89 válasza Melack (#18) üzenetére


Zolom89
senior tag

Ez így van, változóak az igények.
Mondjuk pl. nekem már sokkal jobban megéri egy olyan csomagba lenni amiben van sms,perc és net és egységes ára van. Persze ez előfizetésnél jó.

De a cikk tényleg jó, és hasznos sokmindenkinek!:R

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#20) fricz19


fricz19
őstag

" ugyanakkor semmi jóból nem szeretünk kimaradni… aki egyetemista, vagy volt, tudja miről beszélek. A többiek meg egyszerűen higgyék el. :D"
aki nem egyetemista meg szeret kimaradni a jóból?

én is most akarok venni de nem egyszerű.
vagy az előfizetés drága és olcsó net, vagy fordítva :((
talán a djuice marad 21ft/perc és 1000Ft=500mb(ezt sokkalom de nincs jobb)

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#21) Sanraith


Sanraith
aktív tag

Nagyon igényes cikk, tetszett!
Most vettem egy SGS2-t, és amikor a telenorban a djuice előfizetés mellé a 100 megás netcsomagot (kártyáshoz 500 Ft lenne, de az előfizetéshez ingyen van) kértem, az eladó majdnem kinevetett, és hosszú percekig próbált győzködni, hogy nekem nagyobb kell. Pedig a 100megából én bőven elvagyok, otthon wifin lóg a telefon, útközben opera minin böngészek, és nyilván nem töltögetek meg nem nézek youtube videókat vele. A 80%os értesítési limitet még sosem sikerült elérnem. "Költségkímélő" megoldásnak ez is megfelel! :)

(#22) Dark Archon válasza Graphics (#4) üzenetére


Dark Archon
addikt

A Praktikum net előfizetés nélküli forgalmi díjait hol találtad meg? Jó ideje bújom a Telenor oldalát, de hiányzik a hivatkozás a szövegből.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#23) horush


horush
addikt

Elég korrekt, hiánypótló írás, köszi.

Nekem jelenleg 100mb-os telenor csomagom van, mobilnetre bőven elég, opera mini nagyon minimálisat fogyaszt. Nyilván nem youtubera / letöltésre van persze. Pedig azért szoktam netezgetni. Mondjuk valószínűleg djuice reload lenne ideális nekem, átlag 75mb fogyasztás mellett, de emiatt nem mondanék le a telenor céges csomagjáról, s a 8ft-os percdíjakról :P

[ Szerkesztve ]

(#24) Melack válasza horush (#23) üzenetére


Melack
veterán

8Ft-os percdíj? Az azért nem rossz. Így még a 100Mb is elviselhető mint korlát :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25) SonicBoom


SonicBoom
csendes tag

Én tavaly ősszel váltottam Telenor-ról Vodafone-os előfizura, és nagyon meg vagyok elégedve a hálózat teljesítményével (szigorúan Budapesti/agglomerációs használatban).
Hiába van a Telenornak látszólag erősebb jele, ha összességében mégis lagos, lassú átvitelt biztosított ugyanazon a helyeken, és készülékkel vizsgálva, sokszor pedig visszaváltott EDGE-re, ami pedig a full térerő mellett is meglehetősen lassúcska.

Mióta pedig a Voda kiépítette a metróban a HSDPA cellákat (sikító tempónál simán streameli a Youtube HD videót!), azóta hands down a Voda nyer nálam (szó szerint, mivel inkább netezek, mitn fogjam a kapaszkodót :DDD )
Kb. tél óta Skype-olni is tudok, bár úgy látom hogy elvileg még tiltva a VOIP az én csomagomban, de mégis működik faszán.

T-ről nem tudok nyilatkozni.

(#26) Adamyno


Adamyno
tag

Blade-em van. Djuice számlás 20 tarifacsomag. Havi 2,5k mindig mindenkit 20Ft-ért hívok, az sms is annyi és 1 szolgáltatás ingyen van. Én a 100MB mobilnetet választottam. Bőven ki lehet vele bírni, ha csak útközben/suliban használom. Be van állítva 3 email fiók szinkronizálásra, facebook, gtalk mindog aktív. Böngészni opera mobile-al szoktam, ha mobilnetről megy, akkor tömöríti az adatokat. Marketet beállítottam, hogy csak wifivel keressen frissítéseket. Így havonta kb 30-40 mega fogy, a többi vésztartalék, ha valamit kellene tölteni, de általában ha nagyon ráérek netezni, akkor van wifi a közelben..

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#27) Adamyno válasza Adamyno (#26) üzenetére


Adamyno
tag

Ritkán használom még a navigációt az egy 10-20 megával néha megdobja az adatforgalmat. De csak akkor szoktam bekapcsolni, ha ismeretlen városba megyek, vagy ha kb. 70km-nél messzebbre, mer akkor már nem tudom megjegyezni az útvonalat :)

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#28) DarknessHope válasza Zolom89 (#17) üzenetére


DarknessHope
senior tag

a facebook elérésekor ha jól sejtem a 0.facebbok v m.facebbok.. stb csökkentett mobilos tartalom elérését engedi nem a teljesértékü facebookot.
csökkentett tartalmat tudsz csak elérni ugye? tehát pl profilképeket nézegetni gondolom nem?
Ez esetben azt kell mondjam hogy ha nem tenék ingyenessé.. napi 20-30 meglátogatással is csak néhány megával nyomná meg a forgalmat mert nagyon kis forgalmu az oldal.. kb okban mérhető egy oldalfrissítés.

továbbá azt hiszem t-mobile-nál is van/volt ilyen.. őszintén mondom fogalmam sincs ezen a téren hogy áll most.. egy biztos.. ha csak a mobilos facebookot tudod ingyen elérni az nem kímél meg sok forgalom felszámolásától. ettől függetlenül jó a gondolatmeneted.... igazából nem tudom a mai gyerekek mennyire megszállottan lógnak a facebookon.. hogyha mondjuk 10 percenként nézegetik óra közben akkor elképzelhetőnek tartom hogy ez oriási előny nekik.

várom válaaszod hogy mit is tudsz igy elérni milyen oldalt. milyen funkciók működnek?

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#29) DarknessHope válasza Dark Archon (#22) üzenetére


DarknessHope
senior tag

http://www.telenor.hu/internet/mobiltelefon/mobil-online-csomagok/

ha rákattintasz ott olvashatod az egyes opciók mit tartalmaznak.. és fent van írva, hogy hűségnyilatkozat nélkül és elérhető kártyásoknak is..

üdv

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#30) Zolom89 válasza DarknessHope (#28) üzenetére


Zolom89
senior tag

T-nél van a 0.facebook.com ami tök ingyenes, de igazából semmire sem jó azon kívűl h üzeneteket küldj.
Vodánál már a m.facebook van ami minden képet, minden hülyeséget betölt csak ugye a méret meg a kinézet mobilra van optimalizálva. Szóval képeket, videokat is láthatod. Persze a yotube hivatkozás az már beleszámít a adatforgalomba. De szerintem ez akkor is korrekt így.

Vodafone.hu meg elég gyér amint most látom...összevisszaság van rajta a mobilnettel kapcsolatba.

Egy érdekesség..a mobilos facebookkal kapcsolatban: Egy ismerősömnek valami érintés Samsungja van, nem egy csúszkategoria. Nála pl a facebook elég alapnak tűnik. Nekem van egy androidos HTC-m és azon másabb a m.facebook, sokkal funkcionálisabb. Igaz egy hónapja van már hogy láttam nála milyen, szóval lehet azóta nála is változtattak a dolgokon

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#31) Dark Archon válasza DarknessHope (#29) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem így értettem. Semmilyen net csomagom nincs, úgy mennyi a percdíj? Csak az alap Praktikum WAP.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#32) BlackPriest


BlackPriest
őstag

"A djuice reload tarifacsomagot kizárólag 26. életévüket be nem töltött ügyfelek vásárolhatják."

ezt sem árt figyelembe venni, de amúgy jó írás, nem kevés energia lehet benne

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#33) DarknessHope válasza Zolom89 (#30) üzenetére


DarknessHope
senior tag

na ez esetben ez valóban hasznos info... mivel a facebook egy elég népszerű oldal.
még utána kell néznem hol is érhető el ez.... ha tudsz egy pontos linket megköszönném....
csak hogy biztos legyen hogy melyik csomagokkal is lehet ezt elérni.. mert ha csak olyan csomagokkal amivel hűségidőt kell akkor nem tudom beleírni a cikkbe... illetve a kártyásoknál is meg kell győződni róla hogy mindenhol elérhető..
;]
trükkösek ám: túlforgalmazás nélküliként írták valamelyik szolgáltatóné talán telenornál a csomagjaikat.. és valójában a legkisebb csomag (50mb-os) nál Ft Megánként ha átléped, csak a nagyobb csomagok voltak "túlhasználati-díj mentesek"

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#34) DarknessHope válasza Dark Archon (#31) üzenetére


DarknessHope
senior tag

hú most én nem értelek....
percdíj??

írd le légyszi még egyszer pontosan mi a kérdésed...

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#35) DarknessHope válasza BlackPriest (#32) üzenetére


DarknessHope
senior tag

valóban.... és ez nincs benne?
a macska rúgja meg... lehet valamelyik átszerkesztésnél elsikkadt :)
na gyűlik már egy kisebb szerkesztés

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#36) Tyren


Tyren
aktív tag

Még nem olvastam el a cikket, csak átfutottam, de majd ha lesz időm végig megyek rajta. Elég alapos munkának tűnik, grat hozzá!
Ugyanakkor egy mondaton megakadt a szemem:

"...még ha az árak elég vérlázítóak is más országokéhoz hasonlítva..."

Sajnos nagyon háklis vagyok arra, ha azzal példálóznak, hogy más országokban mennyire jobb, de ha ez alaptalan, akkor meg főleg. Én ahol eddig voltam, mindenhol többet fizettem telefonszolgáltatásra (huzamosabb ideig USA és Németoszág). Jelenleg is 10€ fizetek 500MB-ért, ami otthon olyan 3-4€ lenne.
Ha valami otthon jobb árban van, mint a fejlett országokban, az a mobil szoltáltatás. Lehet, hogy kint egységre vetítve olcsóbb, de nincsenek meg az alap csomagok, amivel otthon olcsón ki lehet jönni. Itt egyből meg kell venni a drágát, ami bár jó specifikációkkal rendelkezik, de akkor is fizetni kell, ha nem használod. Azonos pénzből otthon még talán többet is kapsz...
Szóval majd Németországban meglátod.
Az egy roaming, amit emberibb módon kezelnek valamivel

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#37) BlackPriest válasza DarknessHope (#35) üzenetére


BlackPriest
őstag

lehet, hogy én siklottam át felette :R

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#38) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

Köszi az írást! Én egy Go! Net S-t használok, de csak azért, mert 2x30 napig 90 ft (előtte a 100 mb volt 2x30 napig 90 ft). Még van 1 hónapom, addig jó ez, de ezek után körül kell néznem, és ez a cikk elég jól összefoglalja a dolgokat! Szóval nekem hasznos volt, köszi :)

(#39) Zolom89 válasza DarknessHope (#33) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nem találtam pontos linket, én csak onnan tudom ezt mikor vettem a vodás kártyát akkor mondta az ügyintéző csajszi, rendes volt. Persze kicsit kételkedtem benne, és tényleg úgy volt. Forgalomfigyelőm is mindig 150mb körül járt egy hónapba és (fel és le töltés) és sose kapcsolták le.
Sajnos ami a csomag hátránya hogy ha eléred a 100bm-ot (facebook nélkül) akkor lekorlátozzák teljesen, húgy hogy FB sem jön be.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#40) DarknessHope válasza Tomajdon (#38) üzenetére


DarknessHope
senior tag

örülök hogy hasznosnak bizonyult...

:P

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#41) DarknessHope válasza Zolom89 (#39) üzenetére


DarknessHope
senior tag

A segítő hölgyről jut eszembe lehet irok ezzel kapcsolatban a szolgáltatók ügyintézőinek... hogy megtudjam pontosan hol és kinek ingyenes a vodafonenál.. illetve ezzel hogy áll a többi szolgáltató....

őszintén szólva nem sok kedvem van már a szolgáltatói honlapok eldugott részleteit fürkészni hogy vajon hol rejtőzik az igazság.....

és a levére meg csak válaszolnak.. egyszerűbb is. nem? ;]
ha megvan felteszem. az utolsó oldalon ahol a vodafone jutalmakat is linkelem oda fogom beteni a facebookos dolgot azt hiszem. köszi még1szer a facebook-os javaslatot.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#42) DarknessHope válasza Tyren (#36) üzenetére


DarknessHope
senior tag

valóban ki kellet volna emelnem hogy ugy hallottam hogy.... bár az utána következő sorokból gondoltam ez következik.... nemsokára megtapasztalom azt hiszem... rövidesen irány Németország :)

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#43) Zolom89 válasza DarknessHope (#41) üzenetére


Zolom89
senior tag

Teljesen jó szerintem. :) Én épp most probálok neten micro SIM-et venni náluk, de mindig kidobja a kosárból és nem tudom megrendelni :D

Többiek: Aki szifon-t használ annak elég a 100-150mb net?
Mert eddig csak androidos telomon elég volt, de ahogy hallottam ott nem nagyon lehet tiltani dolgokat le, hogy ne használjon netet.

Én meg most jövök haza Németből! ;]

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#44) Adammer


Adammer
csendes tag

A lekorlátozott sávszélesség is elég vmire.
T-mobilnál vagyok 50mb free az előfizetésben utána 32-re lassít. Tapasztalat:
Nekem is a cikkben említett ZTE Skate van, és belassítás után:
G-mailos emailek szinkronizálására (írás/olvasás) teljesen jó.
Google dokumentumokból a pár kb-os world dokumentumok is tűrhető időben lejönnek.
Mivel wifin keresztül lehet szórni a mobilnetet a tesóm a laptopján fészbuk csetelni meg msnezni is teljesen jól tudott, csak azt kell megvárni amíg az oldal bejön, utána a szövegek küldése fogadása nem nagy adatforgalom ugye.
Rendes weblapok nézegetéséhez viszont már türelem kell, de az olyan oldalak amelyeknek van mobilos része is (pl. freemail stb.) azokon a mobilos oldalak is használhatóak vele.
youtube meg iyleneket ilyenkor el kell felejteni, de ez mondjuk nem is az 50mb-os kategóriába való.

Érdemes megnézni a lefedettséget is.

[ Szerkesztve ]

(#45) GeryFlash


GeryFlash
veterán

nem értelek titeket... a tmobilenál és a telenorál is van korlátlan net 500ért illetve 1000ért... illetve 30 és 100mega 0ft túlforgalmazási díj, ergo korlátlan.... videót nézni nem tudsz vele, de netezni simán, a többit wifivel simán, csak nem olyan sürgős.... Én tmobile by move teló+opera mini+30mbs 500ftos relax s net, 30mega 3nap után lejön, de mondom a lekorlátozás nem olyan szörnyű, 15mp alatt betölt az oldal, sztem megéri...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#46) nyergess


nyergess
tag

Jelenleg én egy pár éves, már nem forgalmazott djuice-os (számlás) tarifacsomagot használok a hívásokra (hálón belül ~21, kívül ~40), s e mellé van az 500 Ft-os 100 megás net csomag. A kettő együtt (plusz 1-2 SMS) szokott lenni 2000 Ft körül. Ettől alacsonyabb árú, számomra kielégítő szolgáltatást máshol nem találtam. A 100 mega bőven elég, mivel többnyire wifis környezetben tartózkodom; csupán útközben, kirándulásoknál, illetve wifi-mentes helyek esetében szükséges a mobilnet, ekkor azonban ugyanúgy megy a szinkronizálás (kivéve a Marketes frissítések), böngészgetés (beépített böngészővel, mert Opera Minit gyengének találom, a Mobile meg túl nagy, s nem nyújt többet a beépítettnél), Facebook (klienssel), Twitter, illetve alkalomadtán Google Navigáció és/vagy Navitel. S így is ritkán közelítem meg a határvonalat.

(#47) fricz19 válasza GeryFlash (#45) üzenetére


fricz19
őstag

korlátlan net?1000?
mutasd, nem találom

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#48) Blindmouse válasza SonicBoom (#25) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Jah, a T nevetségesen lassú a 3-ason. Van hogy 3-4 megálló egy m.origo.hu betöltése. Ha meg már korlátozva van a sebessége, meg sem próbálom, mert ahol van net ott 32kbps, ahol nincs ott meg 0 az átlaga meg kb 0.
Ez a korlátozás is olyan: elfogyott az egy vödörnyi internet amit rendeltél, nincs több bitünk amit küldhetnénk. Nevetséges hogy a 21. században ez megtehető. Ügyfélszolgálat dettó a padló alatt van. 3 hónapig volt a default szöveg, hogy szeptemberben hálózatot bővítenek, ezért kimaradások lesznek.
Egy dilettánsnak sem jutott eszébe az, hogy nem először szétszedem a régit, hanem először felszerelem az újat, aztán szedem szét a régit?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#49) Polllen


Polllen
nagyúr

Sok-sok munka, le a kalappal, de néha a kevesebb több... ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#50) Maateeo


Maateeo
aktív tag

Gratulálok! Mindenképp hiánypótló a cikk. Jó kis bevezetés azok számára, akik eddig tartottak a mobiltelefonos internezetéstől, illetve leginkább annak a költségvonzatától. Egy megfelelő okostelefon + internetcsomag időnként magát a számítógépet is kiválthatja. (ez személyes tapasztalat) Mindenesetre köszönjük a cikket, látszik rajta a rengeteg munka és utánajárás. :R

[ Szerkesztve ]

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#51) GeryFlash válasza Blindmouse (#48) üzenetére


GeryFlash
veterán

operamini...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#52) GeryFlash válasza fricz19 (#47) üzenetére


GeryFlash
veterán

telenor.hu/internet/mobiltelefon/mobile-online-100mb/
tessék

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#53) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Nekem Telenor Klikk-em van 2011 augusztus óta, ami szintén túlforgalmazási díj nélküli.
Az első 3 hónap ingyenes volt, utána 999Ft/hónap.
Elvileg a 100MB után 32/32kbps a sebesség, de volt már 2 olyan hónap, amikor vagy jött sms, hogy meghaladtam, vagy nem és az sms-től függetlenül nem volt sebesség korlátozás.
Szerintem lehet, hogy macera követni, hogy ki mennyit forgalmazott, így inkább hagyják szabadon, ha nem kiugróan magas a használat. Vagy nem tudom mit gondoljak.
Az opera mini által számolt tömörített mennyiség ha átlépi a 100MB-ot, akkor sem mindig korlátozódik és ugye emellett még egy csomó egyéb forgalom van a háttérben is. (e-mailek, google maps, google navi, időjárás, stb.)
A programok frissítéseit viszont igyekszem otthon wifin intézni.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#54) eszgabor válasza eszgabor (#53) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Ja és azt vettem észre, hogy ha van sebesség korlátozás, akkor erősen helyfüggő, hogy mennyire lassú. Pl. Székesfehérvár zsúfolt panelrengetegében tényleg a használhatatlan sebesség volt, érzésre inkább 0,5-1 kbps lehetett és az is szakaszosan, hogy egy weboldal 20 részletben töltődött be. Volt, hogy jött 5kbps-sel 1 másodpercig, aztán 5 másodperc szünet és így tovább...
Viszont otthon a Bükk lábánál, ha korlátozva is vagyok, akkor is használható marad ott sztem folyamatos az 5kbps és opera minivel egy weboldal ritkán több, mint 30kB...

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#55) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Djuice-nál nincs egyébként olyan korlát, hogy csak 26 éven alulival szerződnek?? Régebben mintha lett volna és már erőse nem férek bele ebbe a limitbe :-)
Szóval jól hangzik az 5ft/MB, csak nekem nem adnak valszleg.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#56) opeter87


opeter87
senior tag

Nagyon jó, alapos írás gratula! :C

[ Szerkesztve ]

(#57) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Én ilyet használok. 1500 Ft/1 GB

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#58) fricz19 válasza GeryFlash (#52) üzenetére


fricz19
őstag

ez nem korlátlan
100 MB túlforgalmi díj nélkül <> korlátlannal

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#59) DarknessHope válasza eszgabor (#55) üzenetére


DarknessHope
senior tag

de bizoony van :) na ezt végre bele is írom.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#60) DarknessHope válasza BioNiCMaN (#57) üzenetére


DarknessHope
senior tag

ejj ha bizony úgy tünik van itt olyan ajánlat amit nem vizsgáltam.. márpedig ez is hűségidő nélküli..
egy kérdésem lenne.. meg tudod e szakítani ingyen a szolgáltatást... tehát ha lemondod... az kerül pénzbe.. és egy másik alkalommal be tudod e kapcsolni ismét ingyen.. mondjuk egy sms formájában?

amint látom a telenor hálózatát használják..
illetve ahogy kivettem nem kell digitv feltétlenül mellé.. anélkül is megy.. ugye jól gondolom?

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#61) DarknessHope válasza opeter87 (#56) üzenetére


DarknessHope
senior tag

köszi... igyekeztem de igy is kimaradtak részletek.. a digi ajánlata például.
egyébként kiváncsi leszek hogy a 4. mobilszolgáltató mit hoz majd e téren.. mondjuk ez a jövő zenéje.. de mire hazajövök németből lehet már ez lesz...

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#62) kenand


kenand
veterán

T mobil lefedettsége egy rakás sz. a Balaton északi partján...nyáron mégy 1kb/s sebességet sem lehet vele biztosítani.

(#63) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Szerintem remek írás lett, bár nagyon kell figyelni minden apró részletre, és táblázatra.

Nekem djuice előfizetésem van, havi 2500,- amiben 20ft/ minden hívás illetve sms bármikor. Jelenleg egy szolgáltató sem tud ehhez hasonlót... Arról nem is beszélve, hogy ez a 2500,- az esetemben egy 100mb netet is tartalmaz.

S60 nokia esetében röhögve elég volt, kivéve ha épp letöltögettem nagyobb 4-6mb méretű fájlokat. Android esetében már nem ennyire jó a helyzet, mert pl nem hagynám bekapcsolva az adatforgalmat :) De ez a rendszerrel jár, semmi gond. Megoldásként egy widget + 3g watchdog + opera mobile szolgál.

(#64) gevike


gevike
csendes tag

Igazad van, vérlázító amit otthon csinálnak a mobilnettel.
Spanyolban 10 eurót fizetek a simyonak és ebben 555mb van havonta, amit sose tudok elhasználni, +lebeszélhető a 10eu is. Hozzáteszem ez itt is a legolcsóbb szolgáltató, aki vodás meg movistaros az kb havi 40et fizet. De azért itt látod hogy igyekeznek egymástól elcsalni a vevőket és a net egyre olcsóbb. Ja és ha kifutsz a megadott mennyiségből, 3cent/mb ami szintén egy elfogadható ár.
Piaci verseny mi?
A másik tény: az Android zabálja a netet, ugye annyi progi van a marketen, mire letöltöd, kipróbálod stb, már meg is van az 500mb havonta. Ezzel ellentétben egy 6.5 windows mobile minden nekem fontos cuccal felszerelve alig fogyaszt, csak amikor én akarom. Semmit nem csinál magától, én nézem meg a leveleim, én skypeolok, nincs autosync stb. Ez kényelmi szempontból biztosan hátránynak tűnik, de gazdaságos az tuti.

- Ti mind egyéniségek vagytok! - Én nem.

(#65) DarknessHope válasza gevike (#64) üzenetére


DarknessHope
senior tag

még nincs androidos telóm.. de tudtommal be lehet állítani hogy ezek az automatikus szinkronizálások ki legyenek kapcsolva... továbbá a letöltéseknél, kezdeti beállításoknál egy wifi-t érdemes keresni...
legjobb ha az ember hazamegy és rászán némi időt hogy eljátszadozik a marketen..
nekem mondjuk már vagy 50 link el van mentve hogy mi az amit kipróbálok majd. sőt az is megvan milyen romot teszek fel majd.... de lehet mire eljutok oda már rég lesz más :)

egyébként inkább a hazai fizetések a vérlázítóak.. 150ezer netto minimálbérnél könnyen kiperkálhatnánk 40ft/perc díjat mi is.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#66) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

T-mob Go!NET M (100 MB) 2 hónapig 90 Ft, nincs vállalandó hűségidő, utána 1000 Ft. Nincs túlforgalmazás, csak pici lassítás. Okostelefonokhoz tökéletes, FB függőként sem érni el a határt egy 1-től 31-ig terjedő időszakban - Navit csak Offline használok..

Van S verzió is, az 600 Ft (40 MB). Aki csak Emailt csekkol, annak az is elegendő.

UPDATE: elfelejtettem, otthon és melóhelyen is van Wifi

[ Szerkesztve ]

(#67) Tikakukac válasza gevike (#64) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk progikat pont nem mobilneten kéne lehúzni, arra ott a wifi kb. mindehol. Frissítést wifi onlyra állítod, sync-et pedig kikapcsolod. Ugyan ott vagy. Mobilnetet pedig 1 érintésre tudod be és kikapcsolni. Első körben meg kéne nézni mi hogy működik droidon, nem pedig fejjel a falnak menni...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68) Gercsa


Gercsa
senior tag

Lehet figyelmetlenül olvastam el, de én nem látom hogy említenéd pl. hogy a djuice reload net esetén 45 vagy 90 nap talán az idő amíg fel kell használni az megvásárolt netcsomagot.

Feltöltőkártyás szolgáltalás esetén fontos lehet, hogy mennyi ideig felhasználható.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#69) DarknessHope válasza Gercsa (#68) üzenetére


DarknessHope
senior tag

pedig benne van többször is.. :K

pl ebben a táblázatban külön ki is van emelve:
http://kepfeltoltes.hu/120127/ftperMbt_bla2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#70) malwy


malwy
senior tag

Fősulis Like csomag, T-mobile:
- 3 számmal ingyen beszélek.
- 50MB net, utána korlátoz (vagy 100? karácsonyra megduplázták, de asszem csak ideiglenesen)
- 1500Ft-os havidíj
- nagyon kedvező percdíjak

(#71) DarknessHope válasza malwy (#70) üzenetére


DarknessHope
senior tag

A díjcsomag kizárólag új előfizetésként (akár számhordozással) vagy Dominó előfizetésről számlás előfizetésre való áttérés esetén igényelhető.
tehát ez nem hűségidő nélküli: link: t-mobile

ezért nincs benne a cikkben.
persze ettől még egy elég jó kis ajánlat.

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#72) Zolom89 válasza malwy (#70) üzenetére


Zolom89
senior tag

Most mindenki másolgathatná az előfetéses-hűségidős tarifákat is...a cikk nem erről szól, olvasd el újra ;) :)

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#73) malwy válasza Zolom89 (#72) üzenetére


malwy
senior tag

Bocsánat, akkor offban kellett volna. Csak annyira megörültem, amikor megláttam ezt a díjcsomagot, szerintem piszok jó vétel.

(#74) Zolom89 válasza malwy (#73) üzenetére


Zolom89
senior tag

:) Teljesen korrektnek látszik.
Szerencsére azért megfigyelhető mint feltöltős mint előfizus ajánlatok esetén hogy szépen egyre olcsobb lesz a mobilinternet. És ezek mellet jó látni azt is hogy vannak internetes oldalak akik gondoltak arra hogy mobilrol is nézik őket (no wifi) és elkészítik a mobilos oldalt.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#75) krystman


krystman
őstag

Azt azért vegyétek figyelembe, hogy a Djuice-nál is a 100mb-os csomag túlforgalmaz, és csak az 500mb-os korlátozás mentes. Még a Telenornál az 50mb-os forgalmaz túl, és a 100mb-os már nem, ami 990ft. Azért a Djuice jó hogy benne van, de sokan nem tudják igénybe venni a korhatár miatt, és a különféle céges, és egyetemista csomagokat nem kéne összevetni a sima elérhető csomagokkal, mert ezeket csak bizonyos emberek tudják használni, akik iskolások és fiatalok. A cikkből kimaradt a Praktikum + Net kártyás csomag, ami feltöltés után ad netet. 1500ft-nál 20mb-ot, 3000ft-nál ez 40mb. Ha jól tudom 10ezer körül van 80mb. A cikkért gratula, jó volt.

(#76) Gercsa válasza DarknessHope (#69) üzenetére


Gercsa
senior tag

mea culpa

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#77) DarknessHope válasza krystman (#75) üzenetére


DarknessHope
senior tag

erről van szó ugye?
telenor
említés szinten belevehetem..
a gond az hogy ez egy amolyan.. hogy is mondjam.. rászoktató csomag...
tehát ez nem egy netkártya v internet opció hanem ad egy kicsit ajándékba azért hogy netezz és szokj rá.. és fizess elő valami nagyobbra.. és nem tudom, hogy belevenni mert azt nem mondhatom hogy 5000ft 80mb ... mivel ezt ajándékba kapod... és az 5000-et meg letelefonálod..
tehát táblázatba és grafikonon eleve nem szerepelhet. mert csak netezésre nem tudod ilyen módon használni...
ejj valahogy lehet nem fogalmaztam meg elég jól, milyen kritériumok szerint kerültek bele csomagok... nagyon megkellet válogatnom és le kellett csupaszítanom.
a baj az hogy eszméletlen sok lehetőség van arra, hogy netezz mobilhálózaton keresztül.. és ezek az opciók egy részét képtelenség összehasonlítani a másikkal.. mivel ebben a csoamgban nem csak net van.(ahogy sok másikban is ami viszont benne van, de ott mint opció külön)

a feltöltésekhez járó ajándék feltöltéses részhez bele tudom írni.. ott ahol a vodafone jutalmak vannak.. ez ahhoz hasonló cucc..

üdv.. és ksöz hogy figyelmeztettél rá... mert azért megérdemel pár sort

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#78) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Nekem Vodafonnál van 100Mb-os csomagom ha ezt túllépem akkor sincsen túlforgalmazási díj, csak lassul a net. A telefonom folyamatosan a neten lóg, időjárás, teljes e-email levelezés (3 fiók, ebből az egyiket 5 percenként frissíti), minden nap böngészek a neten, msn-t is használom, néha youtube-on megnézek 1-1 videót, és utoljára valamikor szeptemberben kaptam üzenetet hogy túlléptem a 100 megás korlátot. Operát használok és ugye az a saját szerverén át tolja az adatot igy szinte minimális az adatforgalmam. Havi 1 ezrest nekem ez a net simán megér, 500 Ft-ért lehet hozzá 100Mb-ot venni, vagy 1 ezresért 500 megát 1500-ért pedig 1 gigát is lehet venni. Számomra a 100 mega bőven elég, de ha ritka esetben túl is lépném a keretet akkor sem vészes mert használható marad a net, csak kicsit lassabb. Szóval csak ajánlani tudom, akit bővebb infó érdekel itt a link :))

(#79) GeryFlash válasza gevike (#64) üzenetére


GeryFlash
veterán

ez baromság... itt 500mb 2000ft és nem 3000, és 0 túlforgalmazási díj, és alig lasul... android meg nem zabálja a netet, azt wifin is meg lehet csinálni...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#80) lewyx


lewyx
csendes tag

Félig azért off: a lefedettségről és sávszélességről szólva... mert egy dolog szerintem, hogy mennyit fizetek, de ha már veszek valamit, akkor inkább a dupláját valamiért, ami kényelmes, mintsem hogy folyton egyem a kefét. Előfizussá lettem kicsivel, mielőtt elpártoltam a Vodától a T-mobilhoz. Így a tapasztalatom Voda+feltöltős, Voda+előfizu és T-mobile+előfizu. (Gondolom, lényegtelen itt, hogy feltöltős, vagy előfizetéses; csak nincs színvonalkülönbség ugyanazon szolgáltatónál - a Vodánál nem volt.)

Ha jól rémlik, az volt a cikk vége, hogy a Vode kezd edge hálózatot kiépíteni? Én semmi mást nem láttam náluk az elmúlt 1 évben, mint HSDPA-t, még az isten háta mögött is; és hozta is a sebességet; a metróban is...
Ezzel szemben a T-mobil ... nos folyton vált 3G és H között, ez önmagában is WTF. Viszont ami még izgalmasabb, hogy bizony jó forgalmas helyeken (pl. Budapest belváros, Pécs belváros), szabadtéren (szóval nem vasbeton-kockába bújással szivatom a telót) látok néha E-t (ez tényleg EDGE) ... sőt GPRS-t!!! És az élmény nem áll meg a vizuális effektnél, hanem ennek megfelelően vánszorog a net (text-only email küldés PERCEKIG). Néha már a 3G-re eséskor is érezhető a sebességcsökkenés, pedig az email/chat/4sq kombóval nincsenek nagy igényeim, és egész jó jártasságom van átlátni, hogy mikor mennyi sávszélességet is próbálnék használni.
Szóval a Voda így utóla civilizált. A T is használható, de magyaros a minősége. Amiket pedig a telenorról hallok/látok barátoknál: előfizus és hipernet használhatatlan (nem csak lassú, néha tényleg nincs kapcsolat)... feltöltösök pici csomaggal nyilatkoztak már olyat, hogy "nincs vele sok baj", de kicsit szkeptikus vagyok a tekintetben, hogy ők mennyire is használják ezt.

(#81) DarknessHope válasza lewyx (#80) üzenetére


DarknessHope
senior tag

na ezért jó hogy van fórum :) nekem nincs tapasztalatom vodával csak azt írhattam amit hallottam.... ezek szerint lehet pont a voda áll jobban vidéken? hol használtad egyébként? én egyszer tavaly láttam csak vodás stick el egy csoporttársam.. Gödöllőn fasza volt... Jósvafőn kiránduláson siralmas... bár az akkori t-mobile kártyám kb ugyanezt produkálta a telefonomban mint ő notiban a vodás stick-el szóval ezt nem érdemes alapul venni.

köszi a véleményed...
várom többiek tapasztalatát is aki még olvassák...........

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#82) GeryFlash válasza DarknessHope (#81) üzenetére


GeryFlash
veterán

én amikor anyámmal voltam anno a Mátrában, a pannon telenor és a tmobile használható volt, a voda meg gány...

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#83) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszi korrekt összefoglaló hiányt pótoltál vele.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#84) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

nagyon hasznos és hiánypótló írás.köszi.

üdv.

(#85) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

köszi mindkettőtöknek. hamarosan csinálok egy kis frissítést.. kiegészítem pár infóval amit kaptam

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#86) Tikakukac válasza DarknessHope (#81) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég sokat mászkáltam az országban, Hortobágyon volt kis rés a pajzson, meg pár nagyon eldugott helyen még. De általánosságban rendben van a Tmobil lefedettsége. Nem mondom, hogy tombolnának a megabitek, de arra mire kell a net azokon a helyeken ahol nincs wifi, arra elég volt eddig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87) ferensz


ferensz
senior tag

Nekem a legjobb kombó a Vodafone előfizetésem mellé járó 100mb telefonra, és a Telenor 21-es Hipernete tabra. Telefonra csak e-mail értesítés, és időjárás frissítés miatt kell a net, illetve a Google account-os szinkronizáció miatt. Minden másra ott a böngészésre korlátlan, egyébként pedig 10 gigás limittel rendelkező hipernet.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#88) buktagt540


buktagt540
senior tag

Én GO NET S-t használok. Nincs túlforgalmazási díj,ergo korlátlan. 600Ft 30 Mb, én általában 100Mb használok. Opera minis böngészésnél fel sem tűnik,hogy le van lassítva,és az alkalmazások is rendesen szinkronizálnak. Szerintem ez nagyon megéri.

(#89) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Látom, már szó esett az alternatív szolgáltatókról, vagyis csak a DIGI-ről. Nekem rögtön ez jutott eszembe, hogy a 3 "nagyon" kívül is léteznek mobilnet szolgáltatók, nemcsak a DIGI (pl. b-tel). Táblagépbe, notebook-ba tökéletesek ezek is, ugyanakkor tényleg nem szabad megfeledkezni a telefonban történő használatról sem. Én pl. telefonon netezek elég sokat, de ha kell, megosztom WiFi-n (hotspot) és notebook-kal nézem meg azt az oldalt, ami a telefonon körülményes lenne. (jelenleg épp USB-n osztom a netet a notival, miközben a telefon sem merül...) Tehát igenis figyelembe kell venni a komplex megoldásokat is, mert adott esetben azok is versenyképesek lehetnek. Még akkor is, ha csak stick-ben vannak használva a SIM-ek, miközben hagyományos előfizetésről van szó.
Nyilvánvaló, az elemzés most nem erről szólt és ma már van olcsóbb, csak netezéshez való előfizetés is.

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#90) DarknessHope válasza Kapanyél (#89) üzenetére


DarknessHope
senior tag

b-tel hűségidős.. tehát. egyébként se vehettem volna benne.. de a Digi nem az..
nemsokára jön egy kis frissítés....

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#91) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Frissítve az ingyenes facebook használattal, és még pár aprósággal.. az utolsó oldalon érdemes keresgélni ez ügyben.
kulcsszavak... bluemobil, Digi és facebook... :K

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#92) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

ha figyeli még valaki ezt az írásom illetve a fórumot egy érdekes ide kötődő tanulmány a havi forgalomról.. persze briteknél nem itthon, de szerintem itthon is hasonló a helyzet.. érdemes átgondolni..... és nézegetni a cikkem is :D

link

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.