Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Sztbeni válasza fityere (#98) üzenetére


Sztbeni
őstag

Én is hallottam helyiektől, hogy az A1-et szídják. Én pontosan nem tudom, mert sokat nem voltam kint, de amikor a hegyekben jártam, akkor volt általában A1 háló is, de volt pár hely, ahol csak Orange (akkor még külön volt) háló volt. 3G-ben viszont szerintem egyértelműen a Drei van legtöbb helyen, de az A1 se rossz. T-Mobile viszont kevesebb helyen van. Amikor külön volt az Orange, akkor annak volt talán legkisebb a 3G lefedettsége.

De korlátlan net tudtommal csak a Drei-nál van.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#102) fityere válasza Sztbeni (#101) üzenetére


fityere
senior tag

T-mobil élőfizetésem azért lett mert a drei ugye Anmeldebescheinigung-hoz kötötte meg fel éves itt tartózkodáshoz az élőfizetést és akkor meg nem volt, a T mobile meg adott anélkül is.
Internetük az viszont nem a legjobb mivel 3g lefedettség nem mindenhol van nekik. Ebben az A1 annyival jobb hogy nekik itt van üvegszálas és 3g de utóbbinál akkor inkább a Drei.
Mobil tarifában a Drei es a T-mobil az A1 drága
Korlátlan mobil net meg csak a Drei-nel van.

[ Szerkesztve ]

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#103) Lauda


Lauda
félisten

Most lehet hulyeseget kerdezek, de nem vesztek vele semmit. Ezek a drei netek pl, hasznalhatok nemetorszagban is, vagy csak ausztriaban. Olyan netre lenne szuksegem (notebookhoz), amit lehet hasznalni osztrak, nemet es olasz teruleten. :R Lakcim nelkul! :D

[ Szerkesztve ]

(#104) Sztbeni válasza Lauda (#103) üzenetére


Sztbeni
őstag

Németországban az adatroaming 54cent/MB. Sima kártyával az olasz Drei (Tre) hálózatán van kedvezményes csomag (7,5€ 1000 perc és 1 GB). Nem tudom, hogy ez netes kártyán is aktiválható-e. Legjobb ha mindhárom országban beszerzel egy kártyát.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#105) Lauda válasza Sztbeni (#104) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom! :R

(#106) novaktomi válasza fityere (#98) üzenetére


novaktomi
csendes tag

nekem a 10 megás van. átlagban inkább 5 mega. A webcube viszont vicces. kéken világít. viszont, ha jól tudom, csak 5 eszközzel lehet rácsatakozni. amúgy, amire kell, arra jó. fentebb volt már szó róla, h a drei tőlem sok dokumentumot kért.
személyi, meldezettel (hauptwohnsitz), bankkártya, útlevél, anmeldebescheinigung.

(#107) Sztbeni válasza novaktomi (#106) üzenetére


Sztbeni
őstag

A WebCube 2 csak öt eszközt es 21 metabitet tud, a WebCube 3 viszont tizenhat eszközzel is tud csatlakozni, és LTE hálózatokat is támogat. Ami érdekes, hogy a Drei-nak is van LTE hálója, de nincs róla lefedettségi térkép. Ja, és nem értem, hogy prepaid csomagokhoz miért csak azt a modemet lehet kérni, miért nem lehet WebCube-ot?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#108) szlibud


szlibud
tag

Sziasztok!
Megyünk síelni Ausztriába 1 hétre és sajnos nincs wifi, így gondoltam veszek egy SIM-et netezni.
Jól értettem hogy veszek a hoferben 10€-ért és nem kell hozzá semmi ottani lakcím, stb igazolvány?

És hogy tudom aktiválni? Mert ugye itt a Blue-mobilt is megveszem, de az aktiváláshoz telefonálni kell, meg lakcímet stb megadni a szerződéshez, ami kint nem menne.

Vagy vehetek egy ilyet:
https://www.yesss.at/diskont-shoppen-details/yesss%21-classic-starter-set/1/73/6d4d3c2e4febb04d235ec1ec6ca9747d

és ezen van valamennyi net? Mert nekem csak az kéne...

[ Szerkesztve ]

(#109) rizso válasza szlibud (#108) üzenetére


rizso
addikt

Szerintem a yesss kártyával nem kell sokat szórakozni, mert alapból nem valamilyen csomagot veszel, amit aktiválni kéne, hanem lényegében egy 5€-val feltöltött kártyát. Berakod a telódba, elkezded használni, és szépen fogy az egyenleged, ha használod. Ha csak netre kell, akkor neked a starter set elég lenne, csak aktiválnod kellene hozzá ezt, és így lenne 1GB neted 4 €-ért, ami 1 hónapig érvényes.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#110) szlibud válasza rizso (#109) üzenetére


szlibud
tag

Tehát akkor magyarul meg kell vennem a starter szetet, amiben nincs semmi, se adat, se telo, csak az üres kártya és fel kell tölteni neten valahol ezzel a 4 eurossal? Vagy kell venni egy 4 euros feltöltőkártyát ugyanott?
Vagy az 5-ből fogja levonni a 4-et?
Boccs csak a német nem erősségem, angolul meg nincs :(

[ Szerkesztve ]

(#111) rizso válasza szlibud (#110) üzenetére


rizso
addikt

Megveszed a starter setet, azon mar lesz 5€, aktivalod a 4€-s daten paketet, es kesz is vagy ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#112) szlibud válasza rizso (#111) üzenetére


szlibud
tag

Köszönöm :R

És köszönet a szerzőnek is, nagyon hasznos és jó leírás :R

(#113) szlibud


szlibud
tag

Még 1 aprócska kérdés, mert sehogyse boldogulok a Hofer oldalával...

Rábafüzes-Gráz-Klagenfurt-Villach útvonalon lehetőleg nem nagy kitérővel hol találok ilyen üzletet? Villachban a városban is jó. Vagy ha belinkelné aki tudja hol van áruház listájuk, megköszönném :)

(#114) Sztbeni válasza szlibud (#113) üzenetére


Sztbeni
őstag

Üzletek: [link]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#115) pzstm válasza Sztbeni (#114) üzenetére


pzstm
titán

inkább
EZ

4-5 van Villachban meg Grazban is

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#116) Sztbeni válasza pzstm (#115) üzenetére


Sztbeni
őstag

ez még jobb. De ide kell irányítószám, stb.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#117) pzstm válasza Sztbeni (#116) üzenetére


pzstm
titán

nem. elég az Ort mezőbe kitölteni, hogy Villach, Graz és nyomni egy ENTER-t ;)

Bitte geben Sie einen Ort ein, um die nächstgelegenen Filialen im Umkreis zu suchen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#118) szlibud válasza pzstm (#117) üzenetére


szlibud
tag

Köszi mindkettőtöknek! :R

(#119) Sztbeni válasza pzstm (#117) üzenetére


Sztbeni
őstag

ja, már látom :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#120) zichie válasza szlibud (#118) üzenetére


zichie
senior tag

Azzal számolni kell, hogy nem biztos, hogy az első Hoferben lesz 5€ classic csomag. Én így jártam, az első esetben csak 10€ complete volt, a classic csomag éppen elfogyott, pedig nekem az kellett. A következő Hoferben már volt classic csomag.

(#121) szlibud válasza zichie (#120) üzenetére


szlibud
tag

Hát még a pálya előtt majd bemegyek Fürstenfeldben, aztán ha ott nincs, majd veszek Villachban, ott több Hofer is van, csak amúgy nem biztos h első nap bemennék a városba. De köszi a figyelmeztetést :)

(#122) Sztbeni válasza szlibud (#121) üzenetére


Sztbeni
őstag

Majd a tapasztalatokról számolj be ;)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#123) rizso válasza szlibud (#121) üzenetére


rizso
addikt

Ezt még neked lőttem pár napja :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#124) Sztbeni válasza rizso (#123) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szép :D. És ezt le kell csak venni onnan, vagy a pénztárnál kell kérni?

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#125) zichie válasza Sztbeni (#124) üzenetére


zichie
senior tag

Pénztárnál kell kérni.

(#126) szlibud válasza rizso (#123) üzenetére


szlibud
tag

Köszönöm szépen!

@sztbeni: Ez csak természetes, de majd március elején megyek, akkor számítsatok rá, csak szerettem volna időben tudni h egy hét megvonásos tünetekkel kell-e számolnom, vagy hasít majd a net :D

(#127) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Érdemes feliratkozni az osztrák Saturn hírlevelére, szoktak jó akciók lenni. Most pl. ez jött, ami kifejezetten témába vág.

2.000 Perc, 2.000 SMS, 1GB Adat 30nap/15euro
1GB NET 30nap/5euro

What else?

(#128) Piwi válasza ATM_automata (#127) üzenetére


Piwi
addikt

anno kaptunk valami ilyesmi sim kártyát az S4 minihez,de azóta is itt lapul a fiókban bontatlanul :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#129) nagygergely2


nagygergely2
újonc

Üdv! Lenne egy amatőrnek tűnő kérdésem. Ausztriában vásároltam egy yesss! complete sim kártyát 9.90€ért (eredeti ára 14.90€) és nem sikerült eddig aktiválni Magyarországról. Lehet innen aktiválni és utána feltölteni? A yesss! honlapján nemigazán tudtam eligazodni mivel nem tudok németül. Előre is köszönöm a segítséget!

(#130) Sztbeni válasza nagygergely2 (#129) üzenetére


Sztbeni
őstag

Lehet, hogy a saját hálózaton kelm lennie az aktiváláshoz.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#131) nagygergely2 válasza Sztbeni (#130) üzenetére


nagygergely2
újonc

Vagyis Ausztriában kéne aktiválnom?

(#132) Sztbeni válasza nagygergely2 (#131) üzenetére


Sztbeni
őstag

szerintem igen

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#133) nagygergely2 válasza Sztbeni (#132) üzenetére


nagygergely2
újonc

És azt esetleg megtudnád mondani, hogy hogyan lehet aktiválni?

(#134) Sztbeni válasza nagygergely2 (#133) üzenetére


Sztbeni
őstag

Elméletileg az első hívással aktiválódik. De próbálj meg hívni vele valakit itthon, hátha jó lesz. De sanszos, hogy az A1 hálóján kell, hogy legyen. Azonban ha a határ közelében élsz, megpróbálhatod valahol, hogy rá tudsz-e kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#135) toshiba L30


toshiba L30
csendes tag

Egy hétre mennénk Ausztriába, a szálláson nincs net és többen(7 fő) is használnánk. A megosztáshoz lenne eszköz(TP-Link-TL-M5350).Melyik netet tudnátok ajánlani. Valószínű a nyáron és jövő januárba is használnánk.

(#136) Piwi válasza toshiba L30 (#135) üzenetére


Piwi
addikt

Drei net korlátlan, gondolom nem akartok 7-en 20 gigával osztozni :D

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#137) toshiba L30 válasza Piwi (#136) üzenetére


toshiba L30
csendes tag

Egy időbe max 2 gép menne. Drei korlátlant lehet egy hétre is kérni, vagy havidíjas? Nagyon LÁMA vagyok a témában. Parndorfnál néztem egy ügyfélszolgálatot ki ami útba esne.

[ Szerkesztve ]

(#138) Piwi válasza toshiba L30 (#137) üzenetére


Piwi
addikt

Nekem havi feltöltős van, semmi hűség, se más korlát :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#139) toshiba L30 válasza Piwi (#138) üzenetére


toshiba L30
csendes tag

Ha jól értem 18 Euróért(Nim3-as csomag) korlátlan net. Vásárláshoz szükséges útlevél vagy egyéb?

[ Szerkesztve ]

(#140) Piwi válasza toshiba L30 (#139) üzenetére


Piwi
addikt

jól érted :) útlevél vagy személyi tuti kelleni fog vásárlásnál

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#141) toshiba L30 válasza Piwi (#140) üzenetére


toshiba L30
csendes tag

Köszönöm. Most már csak abban bízunk, hogy hazánkfia is dolgozik az üzletben.

(#142) Piwi válasza toshiba L30 (#141) üzenetére


Piwi
addikt

Linzben már volt szerencsém magyar eladóhoz A1 üzletben :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#143) Lauda


Lauda
félisten

Ma ujitottam egy drei 3 korlatlan sticket. 45 euro a stick es 20 euro havonta a korlatlan net. Megy popecul, en sem hallottam rola, hogy korlatoznak. Egyik kollegam rendszeresen youtubon nez rajt filmeket. Nem kellett hozza semmi, csak fizetni, a csaj meg aktivalta is nekem.

(#144) fityere válasza Lauda (#143) üzenetére


fityere
senior tag

Engem az érdekelne, hogy mindenhol tudja e adni azt a sebességet amit ígérnek ? Most jár le az A1-em és szeretnek váltani olcsóbbra és nagyobbra.
Itt a környékünkön a t mobile pl csak 2g-t tud :(

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#145) Lauda válasza fityere (#144) üzenetére


Lauda
félisten

Jo kerdes, ezt most mertem: [link] Wels kornyeke, volt ma 8/2 is, jarok sokfele ausztriaban, majd meregetek.

(#146) fityere válasza Lauda (#145) üzenetére


fityere
senior tag

Ha jarsz Schladming Pichl környéken akkor merj itt is :)(bar kicsit messze van Wels-töl) Kíváncsi vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#147) Lauda válasza fityere (#146) üzenetére


Lauda
félisten

A tavolsag itt nem erdekes. :D Tegnap este indultam nuzidersbol, munchen-salzburg utvonalon. Ha arra jarok megnezem, nem rajtam mulik mikor. :)

[ Szerkesztve ]

(#148) fityere válasza Lauda (#147) üzenetére


fityere
senior tag

Hat akkor előre is köszönöm.
Ha valakit erdekel:
Most a drei-nel akció van internet melle lehet választani LG G Pad 8.3 + 3WebCube 2.
De csak Hui Flat 30 tarifánál 0 euro a tarifa meg 24 eur 30/5 Mbits.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#149) Piwi válasza Lauda (#145) üzenetére


Piwi
addikt

20 euró havonta és 8/2 jön csak vele Wels környékén? az soványka :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#150) fityere válasza Piwi (#149) üzenetére


fityere
senior tag

Mondjuk meg így is jobb mint az A1 lassan 2 éve van meg 8Mbits/768kbit es akkor 22,30 eur volt hűséggel. Mai napig annyit fizetünk havonta. Most meg új élőfizuval csak 17,90 :)

[ Szerkesztve ]

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.