Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) proci985 válasza ollie (#134) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ok, akkor most tapasztalatokkal tudjuk igazolni egymás felé, hogy nem cserélnénk lapot:) árnyalva a dolgot: ha valaki beállítana me hozzám, hogy nesze egy asus x48/p45 DX-WF, akkor valszeg leültetném kávézni, és már kapnám is ki a lapot (kávé azért, mert fél óra a kiszedési szintidőm). tenném ezt lehet még annak ellenére is, hogy a quadomat már nem tudnám 1.008on hajtani az 1.1es minimálfesz beállítás miatt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#152) fekeandras válasza fekeandras (#150) üzenetére


fekeandras
őstag

Legalább is ez.

(#153) bazsade


bazsade
tag

samsung helyett én is inkább valami más írót tennék bele. :U

[ Szerkesztve ]

(#154) djsunny válasza ollie (#117) üzenetére


djsunny
aktív tag

Az 1 dolog, hogy belsőre meg1ezik az E4000-es sorozattal de ez akkor is Intel DualCore proci és nem Core2Duo! Ez a neve és kész, ilyen formán jogos b_attila észrevétele.

Mondok ellenpéldát is: Az OCZ tápegységei belsőre 1az1ben FSP gyártámány; mégsem úgy hívod, hogy FSP!

Szóval az E5200 nem C2D hanem DualCore! :))

(#155) wutuka válasza fekeandras (#150) üzenetére


wutuka
aktív tag

MEEERT :F

Lionel Messi : The Best !

(#156) fekeandras válasza wutuka (#155) üzenetére


fekeandras
őstag

1: Az integrált hang egy vicc.Nem elég hogy szarul szól még erős alapzaja is van ami a hangerő fokozásával arányosan nő.Tehát mindíg hallod.
2: Azt elfelejtették jelezni az asus honlapon, hogy csak bizonyos memóriával lehet használni.
3: A bios egy vicc.Nincs rá stabil jól működő bios.És a frissebb még szarab is mint ami alapból rajta van.

De kihangsúlyozom ezt kizárólag csak ezzel az egy típussal tapasztaltam.
Illetve a hang probléma sajnos jelen van a G31 alaplapoknál is.

[ Szerkesztve ]

(#157) ollie válasza fekeandras (#156) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1. Az integrált hangkariról nem tudok nyilatkozni, szerintem a Gigáé is vicc volt, amúgy meg Audigy-t használok. :)
2. A memória-kompatibilitási problémákat folyamatosan javítják az új Biosokkal, melyeket kb havonat adják ki. :)
3. A Biossal soha semmi bajom nem volt. :)

***

(#158) Gerisz


Gerisz
addikt

Ezen jókat derülök!
"Nos, ez a konfiguráció a jelenlegi játékok többségét maximális részletességgel tudja futtatni, amennyiben nem használunk túl nagy felbontást (max 1280x1024), és nem állítjuk magasra a szűrőket (max 2x-4x)."
Hát az enyémre inkább igaz ez! Nem erre a konfigra!
Inkább, van olyan játék is amit elfuttat. :U

"Természetesen már most is vannak kivételek, melyekhez erősebb konfiguráció szükségeltetik, de azt gondolom, hogy belépő-konfigurációnak tökéletesen megfelel"
Bizony bizony! Már tavaly és tavaly előtti játékok is olyanok :)
(kivételek mindig vannak)

(#159) wutuka válasza fekeandras (#156) üzenetére


wutuka
aktív tag

Hát ha ez megnyugtat,akkor a G.byte EP35-DS3 alaplapi hangkarija is csak a használható jelző illeti meg. :O
Sajnos az ASUS tényleg elég kényes a RAM-ok ra.Nem értem miért.Ez mondjuk a Gigánál okés,meg a BIOS is.Sok ASUS lapom volt,meg is voltam velük elégedve.Azonban átpártoltam a feljövőben lévő Gigához,és tányleg az Ultra Durable2 lapok már nagyon királyok!

Lionel Messi : The Best !

(#160) wutuka válasza Gerisz (#158) üzenetére


wutuka
aktív tag

A te konfigod viszont nem is jön ki 100 K-ból! :))

Lionel Messi : The Best !

(#161) djsunny válasza wutuka (#159) üzenetére


djsunny
aktív tag

Az UltraDurable 3 meg még királyabb! :DD

Egyébként Asus-ról annyit, hogy ízlések és pofonok. Én pl. sosem szerettem az Asus alaplapokat főleg a BIOS-uk miatt. Persze amikor én utoljára Asus alaplapot állítgattam BIOS szinten az már jó régen volt. :B

Úgy gondolom, hogy a Gigabyte felnőtt a profi szintre és bizony árban jobbak tudnak lenni mint az Asus! :C

[ Szerkesztve ]

(#162) diegho válasza Gerisz (#158) üzenetére


diegho
nagyúr

miért is ne futna el rajta a játékok zöme? Ott a tesztem a kártyáról a logouton és 1280ban mindent elvisz szűrők nélkül, de a legtöbb játékot szűrőkkel is, azért csak azt a párat teszteltem mert még ezeket is kölcsön kellett kérnem, hogy valami játékkal is megnézzem a kártyát.

(#163) Chaser válasza Gerisz (#158) üzenetére


Chaser
titán

Azon kívül hogy a játékok zöméhez bőven jó 1280-ban, köszönhetően a magas ALU:TEX előtérbe kerülésének, minden bizonnyal még jó ideig használható lesz, nyilván még az újabb driverekkel ezt fokozni fogják..ezen kívül max 70W fogyasztással, ezzel a kis mérettel, ilyen video dekódolási képességekkel, és ilyen belépő árral nem igen tudsz jobbat mondani, ha igen, hallgatlak :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#164) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Rossz helyre írtam. :((

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#165) Gerisz


Gerisz
addikt

Chaser: Fantasztikus! Tehát ha ez lett volna ami nem "teszett" akkor ezt írom le! Nem erről írtam!

Diegho: Bocsánat! Elfut! De nem az van oda írva, hogy elfut!
"Nos, ez a konfiguráció a jelenlegi játékok többségét maximális részletességgel tudja futtatni, amennyiben nem használunk túl nagy felbontást (max 1280x1024), és nem állítjuk magasra a szűrőket (max 2x-4x)."
Hanem ez!

(#166) diegho válasza Gerisz (#165) üzenetére


diegho
nagyúr

továbbra is tartom, hogy talán ha látnál ilyen kártyát... Grid 1280-ban nem megy 35 alá 4x AA-val, Cod4 ugyanígy van kb, AC szintén. Megnézhetsz pár tesztet, 1280-ban crysis-en kívül minden játékot maximális részletesség mellett képes akadásmentesen futtatni, néhol még szűrőkkel is, ha nem hiszed próbáld ki, vagy nézz meg pár tesztet róla.

(#167) nike_ válasza Chaser (#95) üzenetére


nike_
addikt

iPonon láttam ennyiért.

[link]

(#168) cgod


cgod
tag

Uhh, kicsi sok hozzászólás gyűlt össze, elejét végét átnéztem, meg végigkerestem benne, amit találtam, és már a leírásban is lejött, hogy sata átalakítót szerintem adnak a laphoz egy darab 2 csatisat, illetve ha a DVDrom nem OEM, akkor ahhoz is egyet, egy csatisat, szóval az átalakító sztem megvan oldva. Én nem ruháznék be patás DVDre, mert az idővel lehet kidobandó lesz. Mellesleg ahogy nézem az ezer éves BlueStorm 400wattomat, ott is csak két sata csati van natívan, a maradék az meg átalakítózva.

Most, hogy így belegondoltam, lehet kezdő tuningosnak pont az ASrock-ot tudnám ajánlani, mivel biosban van nagyjából egy opció, az pedig az FSB állítás, nagyjából két óra alatt be is lehet lőni mit tud a procc adott körülmények között. ASrockból volt már szerencsém párhoz, és annyit tudnék róla mondani, hogy nem egy mercury, vagy egyéb olyan név, amitől az embernek borsódzik a háta, low end gépbe tökéletes, mellesleg több a szar asus vagy gigabyte, mint a szar asrock. Csak nincs reputációja, mint ahogy a kingmaxnak sem. Lehet, hogy jó hardware-ek, stabilak és olcsók, az meg biztos, hogy PH!-n nagyon sok embernek van olyan flesse, hogy rakjunk tecsógépbe hatmilliárdos tuningramot meg tuninglapot, ezzel nagyjából kimerítve a lámaság fogalmát (Láma: témához hozzá nem értő ember, akinek hobbija mindenbe beleszólni). Amúgy anno még a 754-es sempronos korszakban elég lazán vitték a 2.8-as szénporok az 1.6 helyett a 2.4-es effektív órajelet, ami meg 50%...

Tápból tényleg lehet 350-es, vagy alatta lévő minőségi, az is jelent vagy egy-két ezer huft, talán.

Vidkariból viszont van egy érdekes ötlet, mi lenne, ha dx9-es durvakari menne a gépbe? Itt például Nyíregyen 12k huf környékén lehet néha szerezni elfekvő készletes 7900GTX-et, vagy x1950XT-t, amivel még minden lazán elszaladgál 1024-1280-ban, aminek kell. DX10-re nem érzek késztetést, mivel oda már Vista kéne, attól meg rosszul vagyok, akkor már inkább Ubuntu. Viszont sztem teljesen más érzés egy régebbi High end vidkarit birtokolni, mint egy űj low endet, akár úgy is fogalmazhatnék, hogy State of mind : )

És a végére egy idézet a win2k helpjéből, mely számomra még mindig a legjobb definíciója egyszeri júzernek:

'ha nem tudja, hogy SCSI eszközt használ, valószínűleg nem használ azt'

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#169) D1Rect


D1Rect
félisten

Nekem nagyon tetszett a cikk!!!
Személy szerint én is változtatnék rajta, DE azért mert egyéni igényeim vannak... Ahogy elnéztem mindenkinek ez a "baja". Laikusoknak sztem nagyon jó támpontot ad.
Grat! :R

(#170) chungee


chungee
addikt

A konfigom ennyi péznért hoztam össze itt a PH-n :C :K :R

(#171) proci985 válasza cgod (#168) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kingmaxok pedig babák. reputációja nincsen, csak éppen ismerek olyat, aki 1050 környékén hajtotta 2.1en a 2x2 gigás ddr2800as kitet. figyelembe véve, hogy a samsung chipes corsair 2x1 ddr800 XMS2őknél a wall eljövé 870 körül...;> a hűtőfémek meg sok esetben csak túlmelegítésre jók.

asrocknál már régen nem egy opció van a biosban. pontosabban pár hete segítettem egy srácnak, hát pár olyan opció is volt benne, ami az én giga lapomon nem. és nagyon örülnék, ha lenne... viszont quad alatt a dropja tényleg nagy volt (0.06 bios és idle között, további 0.06 load alatt).

350est már nem vennék, berak illető pár vinyót, pár ventit idő előrehaladtával, aztán kifogyhat a szufla.

x1950xtt az a baj, hogy reggelire megeszi a 3850/4670. 7900gtxet meg főleg. kb 40-50%al gyorsabbak legalsó hangon is. és a két kari közül gyorsabb xt baromi hangos és melegedik állat módjára, meg disznó módra fogyaszt. na ennyit a fíling nem ér;>

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#172) AMD Power


AMD Power
titán

Gratula a cikkhez!

Tetszik benne a VGA. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#173) fekeandras válasza AMD Power (#172) üzenetére


fekeandras
őstag

Bezony.Elég karaj kis cucc... :C

(#174) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Én az energiahatékonyság miatt, kihagynám a 400wattos tápot. Ennek a konfignak max. a 350W FSP-ből. A tuninggal meg úgy vagyok, leírhattad volna hogyan kell.. és akkor még olcsóbb, vagy kevesebből vesz az egyszeri user Konzolt. ( ár miatt PS3 kilőve) Úgyhogy ne nézzük le annyira őket szerintem. Egy kis okítás, és még olcsóbb a PC. Eszembe jutott még egy valami. A 2MB cache az nem lehet indok. Játékokban alig van különbség, tömörítésnél meg kivárom azt a különbséget. Egyébként ha meg nincs tuning azért is kötözködöm, mert tuning nélkül a gyengébb Core2-k szinte azonos teljesítményben vannak az AMD procikkal. Már csak ezért sem értem a konfigot. Ennél lehetett volna sokkalta tisztább piaci képet készíteni, mint csak egy általad képzelt szubjektív dolog.

Bocsi, kicsit szúrós voltam, csak nem akartam szó nélkül elmenni egy-két dolog mellett.

Ötlet még. Én szoktam alkalmazni, ha gépet kel összeállítsak ismerősnek. Egy két perifériából, alkatrészből válogatok többet is, amiket jó ár/értékűnek illetve szépnek (egér, ház stb) gondolok, mert mindenki úgy van vele (gondolkozzunk így) hogy végérvényesen azt szereti az ember, ha választhat. Úgyhogy ajánlanám, hogy ilyen szempontból bővítsed nyugodtan a cikket. (pl.: olyanok miatt is akik mondjuk elvből nem vesznek egy márkát, mert egyszer megszívták vele) pl.: Sokaknak el van dugva a gépük, azon is lehet spórolni, ha a legolcsóbbat megveszed. Sokakat egyáltalán nem érdekli milyen a ház és/vagy annak anyagminősége. A gépet működtető alkatrészek legyenek jók.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#175) gpatrik


gpatrik
tag

Szia! Valóban az ASUS ház csak 0,6mm lemezből készült, de nekem ilyen van 1 éve, és semmi bajom nincs vele. Mondjuk ahol én vettem a gépet, házat, ott nem volt sharkoon, és gigabyte se, szóval ha valaki minőséget akar, és már unja a codegen mercury kategóriát, és nem cipeli hetente lan partyra a házat, akkor ez is tökéletes választás lehet, ha azt is nézzük, hogy csupán 6500ft.

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#176) AMD Power válasza fekeandras (#173) üzenetére


AMD Power
titán

Persze mindenki a saját szája íze szerint tudna rajta változtatni de ettől függetlenül nagyon jó irányt "mutat" a cikk. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#177) ssppiikkee válasza kavicssli (#6) üzenetére


ssppiikkee
tag

namost egyébként a DUAL CORE és a CORE 2 DUO nem ugyanaz
de pontosan mi a külömbség?

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#178) Aprósólyom válasza ssppiikkee (#177) üzenetére


Aprósólyom
addikt

1 generáció, na meg sebességfölény a Core2 javára.

Jevons paradox

(#179) Aprósólyom válasza AMD Power (#176) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Irányt mutat. De kinek? Azoknak készült a cikk akik nem értenek hozzá. Viszont egy konkrét konfigot tesz le az asztalra. Én ezt nem iránynak, hanem választási opciónak tekintem. Vagy vesz ilyet valaki vagy nem. Nekünk, akik valamennyira tájokozottak vagyunk a hardware piacon, azoknak irány, mert nagyjából tudjuk, hogy mit mire lehet cserélni, de egy hozzá nem értő nem. Így marad az a szituávió, hogy ez a cikk a szerző saját véleménye stb, stb... de akkor nem érvényesül igazán az a szándék, ami miatt írni akarta volna.

Jevons paradox

(#180) cucka válasza ssppiikkee (#177) üzenetére


cucka
addikt

A valódi különbség a kissebb cache és az esetenként alacsonyabb fsb. Igazából csak marketing okokból nem hívják ezeket a procikat core2duo-nak.

(#181) Aprósólyom válasza Aprósólyom (#178) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Bocsesz... most veszem észre, hogy nekem valamiért Dual Core helyett Core Duo ugrott be. Ott már tényleg van jelentős különbség. Cucka fórumtag írt igazat. :R

Ezt az égést. :B

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#182) horitomy válasza kavicssli (#6) üzenetére


horitomy
tag

Amennyiben feltételezzük, hogy aki gépet tud összerakni azt már tudjon tuningolni is, akkor valóban változtatni kéne a listán. Igazad van.
Jövőállóság nincs. Olyan gépet kell összerakni amivel kihúzzuk akár évekig is (kisebb bővítéssel: pl: 1GB-ból 2GB vagy 200GB HDD-ből 500GB HDD.)
A foglalatok állandóan változnak, újabb technológiák jönnek, stb.

Az 5200as proci nagyon jó vétel. A 2180-asom most cserélem le ilyenre (igaz azért, mert nem fog 1 forintomba sem kerülni.)
A szívem nekem is a gigabyte felé húz.

Egy szó mint száz, jó mind a két konfig.

A baj csak annyi, hogy minimális gamer config létére csak a videókártya a gyenge!
Itt jön el az a hiba, hogy csak ennyit kéne hozzá tenni...
De muszáj eljönnie, hiszen a 80e fthoz szó szerint csak pár ezer forint (5) kéne és már szárnyalna minden!

Grat a cikkhez!

(#183) Dexar007


Dexar007
veterán

:DDD Aranyos cikk

Give me your cum,bull!

(#184) Dicsa válasza ollie (#49) üzenetére


Dicsa
csendes tag

ház ajánlóhoz Coolermaster 331 elite :) sztem best buy

(#185) ollie válasza Aprósólyom (#178) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

??

Tévedsz, a Dual Core-nak nevezi az Intel a lowend Core 2 Duo procikat. Tehát tök ugyanaz. Amúgy nem is értem milyen generációkülönbségről beszélsz, hiszem a Dual Core sorozat mindig az épp aktuális C2D változatok után jelenik meg, csak úgy, mint most a Wolfdale-nél.

Közben látom, már világos lett.

[ Szerkesztve ]

***

(#186) zoltanz


zoltanz
nagyúr

DVD íróba én sem ezt raknám, egy hajszálal jobb a kompatibilítása minden téren a Pio -knak. Szerintem ha ma már minden adott egy kis felárért lehet hozzájutni professzionális szerver SAS controller -t tartalmazó laphoz, hozzá SCSI vagy SAS vinyóval igaz 50-100 GB ami még optimális árban, de az is elég.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#187) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

MaSzKa Gépajánló! - Legolcsóbb Komplett Minőségi Játékgép :U (argep.hu-ról írtam össze)

Intel Core2Duo E5200 Box 1év 16000Ft (processzor)
Abit IP43 3év 16700Ft (alaplap)
CSX CSXO-CEC-800-2GB-KIT 10év 4-4-4-12 1,95V 8900Ft (memória)
Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320GB 16MB Sata2 3év 10000Ft (merevlemez)
Samsung WriteMaster SH-S223Q Fekete Sata Lightscribe 2év 5200Ft (dvd-író)
Samsung SyncMaster 2253LW 2ms DVI 21,6" 3év 44000Ft Fekete (lcd-monitor)
Gigabyte SuperB 460W 3év 7600Ft (tápegység)
Gigabyte GZ-X1 3év Fekete-Ezüst 7800Ft (ház)
Logitech S-220 2.1 4500Ft Fekete (hangszoró-rendszer)
Samsung SWT1300 PS/2 Fekete-Ezüst 1év 2900Ft (billentyűzet+optikai-egér)
Club3D Radeon HD3850 512MB PCIe 2év 19200Ft (videókártya)

Összesen: 142800Ft Bruttó

[ Szerkesztve ]

(#188) ollie válasza MaSzKa (#187) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ekkora monitorhoz túl kicsi a vga teljesítménye.

***

(#189) PiciKenny válasza ollie (#188) üzenetére


PiciKenny
senior tag

nem mindenki játszik 1900as felbontásban (vgalimit) :U

(#190) diegho válasza MaSzKa (#187) üzenetére


diegho
nagyúr

miért jó, ha egy halott gyártó drága termékét veszi meg valaki amihez 1 év múlva már support se lesz? 22-es monitor és 3850, ez megint poén kategória, ráadásul játékra wide monitor... egeret meg se merem már említeni.

@Kenny és láttál már Wide TFT-t nem natív felbontásban? Mert, ha nem akkor nézz meg egyet mondjuk 1024-ben, utána jöhetsz mesélni mennyire károsodott a szépérzeted a képe utána.

[ Szerkesztve ]

(#191) cucka válasza diegho (#190) üzenetére


cucka
addikt

22-es monitor és 3850, ez megint poén kategória, ráadásul játékra wide monitor... egeret meg se merem már említeni.
Nekem 22-es monitorom van 3850-el és egy, a szakértő gémerek szerint játékra nem alkalmas drótnélküli egerem - most akkor sikertelen ember lennék? :)
Egyébként minden megy elég jól natív felbontásban, eddig egyedül a crysis-nél kellett levenni a felbontást, ami természetesen azzal jár, hogy homályosabb lett az egész. Ezt a rettenetes minőségromlást pont leszarom, nem fogok 50-60 ezer forintot költeni videókártyára azért, hogy kevésbé legyen recés a fegyver csövének a széle a nemtommelyik lövöldözős játékban. Valamiért az összes videókártyás topikban elképzelhetetlen dolog, hogy ne maximum részletességgel játsszon mindenki, hát köszönöm, nekem ez nem ér meg súlyos tízezreket..

(#192) diegho válasza cucka (#191) üzenetére


diegho
nagyúr

ez megint az igényeken múlik. alacsony igényeket kielégít ez is biztosan, meg a vezeték nélküli egér is.

(#193) ollie válasza cucka (#191) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha nem DVI-s a monitorod, akkor nagy mértékben romlik a kép minősége nem natív felbontásnál. Ha meg DVI-s akkor állítsd be driverben, hogy ne húzza szét a képet, ha kissebb a natív felbontásnál.

Ez nem neked szól:
Egyébként egy kifejezetten olcsó konfigurációhoz ne ajánljunk már egy középkategóriás monitort. Tökéletesen megfelel egy 19 colos moncsi is.

***

(#194) PiciKenny válasza diegho (#190) üzenetére


PiciKenny
senior tag

én ilyenkor nem a 16:9 re gondoltam.. de pl hl2 ben van 16:9

végülis ink vegyünk hozzá projektort azt játszunk a hátsókertben :D

(#195) horitomy


horitomy
tag

Ott a pont!

Pár hozzászólással előrébb: WIDE monitor játékra?!

Igen! Wide monitor játékra! Szinte már nincs is olyan játék ami ne wide lenne!
A 19" meg valóban tökélete ide.

Annyit még mondanék, hogy a 19"-ná is a wide-ot választanám.
1440x900=1.296.000
1280x1024=1.310.720
Tehát még "könnyebben" kis is hajtja natívban!
A böngésző könyvjelzőjének is van hely bőven.

[ Szerkesztve ]

(#196) cucka válasza diegho (#192) üzenetére


cucka
addikt

Mondjuk úgy, hogy átlagos igényeim vannak. Utálom, ha akadozik egy játék, de nem fogom nagyítóval vizslatni a képernyőt a recés szélekért és nem ér meg nekem 10-20 ezer forintot, hogy néhány játékban szebben csillogjon a víz.
A vezeték nélküli egerem egyébként elég jó darab (logitech lx8). Műszeres méréssel egy gamer egérnek biztosan jobbak a paraméterei, de én egyszerűen nem tudom olyan sebességgel/pontossággal kezelni az egeret, ami indokolná a cserét. Ezzel szerintem a felhasználók többsége így van.
Véleményem szerint itt prohardveren leginkább a komoly játékosok szempontjai szerint vizsgálja mindenki a hardvereket. Például egy komoly csé játékosnak kell a 100fps, de nekem 30fps-nél is teljesen folyamatosnak tűnik a mozgás és azt hiszem, így van ezzel az emberek többsége.

(#193) ollie - Igen, dvi-os a monitor, de őszintén, a f*szom fog apró ablakban játszani, azért vettem nagy monitort, hogy nagy legyen a kép. Ha a Crysis csak alacsony felbontásban megy rajta, akkor így jártam, nem fogok kidobni 50 ezer forintot az ablakon, hogy menjen natívban, nekem nem ér meg ennyit. Annak idején a wolfeinstein-el meg a doom-al is jókat tudtam játszani, akkor most sem az fog ebben megakadályozni, hogy nem látom tisztán, milyen színű a szeme a tőlem 30 méterre álló ellenséges katonának..

(#197) cucka válasza horitomy (#195) üzenetére


cucka
addikt

Szép dolog a számolgatás, de 19"-nál az 5/4-es monitor felülete érzésre másfélszer akkora, mint a 16:10-es, ami azért nem elhanyagolható szempont..

(#198) kavicssli válasza ollie (#188) üzenetére


kavicssli
addikt

:F mivel magyarázod ezt!? mert nem 1900as felbontásba játszik az ember
1440*900ba tökéletesen futna sok játék ami már elég szerintem... :K

AMúgy az abaj hogy sok ember úgy áll ehhez a dologhoz hogy ez nem jó, az nem jó, csak erre kell egy kicsivel többet költeni meg arra meg így meg úgy és hoppá a végén már nem is 80.000be kerül a gép és nem is minimális gamer konfig!

Szerintem az lenne a legjobb ha egységes helyről (ipon) mindenki összedobna egy gépet 80.000ft-ból! nem lehet több 1 ft-tal sem!Na akkor hajrá!

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#199) Sirandrish


Sirandrish
legenda

4870 18K-ért...20at akarok:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#200) mephi666 válasza kavicssli (#198) üzenetére


mephi666
nagyúr

AMD Athlon 64 X2 4200+ AM2
8.988 Ft (7.490 Ft)
ASROCK ALIVENF6P-VSTA
9.000 Ft (7.500 Ft)
ASUS TA-863
7.020 Ft (5.850 Ft)
CHIEFTEC GPS-350F2B
6.480 Ft (5.400 Ft)
GALAXY 9600GT 512MB DDR3 OverClocked Xtreme Tuner PCIE
23.880 Ft (19.900 Ft)
2xKINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR2 800Mhz
6.576 Ft (5.480 Ft)
PIONEER DVR-212D SATA
4.428 Ft (3.690 Ft)
SAMSUNG 200GB 7200rpm 8MB SATA2
9.120 Ft (7.600 Ft)

Összesen 75.492 HUF

Iponról összeszedve, szerintem elég baráti áron. Olcsó konfig, szerintem a 350es chieftec táp bőven elég hozzá, házat meg csak hasraütve választottam... marad még 4500Ft a pénztárcában... ebbe beleférne egy kicsivel nagyobb táp, esetleg márkásabb alaplap vagy valamennyivel nagyobb proci, de az irányvonalat nagyjából így képzelném el...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.