Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) seaofcalm


seaofcalm
csendes tag

Hiányoltam a cikkből a procihűtőről való "leírást". Vagy alapesetben mindig adnak valamilyen ventit a procihoz/alaplaphoz gyárilag? Azért egy olyan hűtőért amit érdemes is megvenni hogy kiszolgáljon x évig, ne legyen bazi hangos stb, már el-el kérnek 4-5 ezer Ftot... Egyébként én is inkább az AMD cfg felé húzok. Egyébként jó írás és biztos vagyok benne hogy sok információval szolgál azoknak akik mai kor-beli gépet szeretnének vásárolni.

•ß3n6

(#202) cucka válasza seaofcalm (#201) üzenetére


cucka
addikt

Dobozos processzorhoz adnak hűtőt, ami bár nem a legjobb, legalább ingyen van. Kivétel az AMD black edition, ami dobozos proci ugyan, de hűtő nincs hozzá. Elvileg ez a tuningos széria, más kérdés, hogy az AMD procik tuningpotenciálja nem túl magas, én azért a kemény 2-3-400 MHz-ért nem verném a nyálam a tuninggal..

(#203) ollie válasza mephi666 (#200) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ennek sokkal kissebb a teljesítménye, mint az általam összeállítottnak. A 4200+ alapórajelen már kb celeron kategória, itt meg húzásról nem igen beszélhetünk. Ahhoz, hogy az AMD proci felvegye a versenyt az E5200-al (mindekettő alapórajelen!), kb 6000+-osnak kell lennie. Ráadásul a 9600GT sem nyerőbb a 4670-nél.

seaofcalm: dobozos proci lett kiválasztba, ahhoz alapesetben adnak hűtőt, mely igazából nem is rossz. Bár max terhelés alatt egy kicsit hangos lehet, de akkor úgyis elnyomja a játék hangja, terheletlenül meg teljesen csöndes.

kavicssli: miért, annak a moncsinak csak 1440x900 a felbontása? Akkor nem szóltam. Bár az is igaz, hogy nem kell natív felbontással játszani, ha a monitor DVI-s.

[ Szerkesztve ]

***

(#204) mephi666 válasza ollie (#203) üzenetére


mephi666
nagyúr

ok, csak próbáltam összehozni egy amd konfigot nvidia kártyával, ami szerintem elég olcsó és el lehet rajta játszogatni kispénzből... :) bővítésre is van lehetőség később...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#205) horitomy


horitomy
tag

Mivel minimáláras gamer gépről beszélünk felesleges a processzornak ekkora erőtartalékkal rendelkeznie! Nem eshet szó a késöbbi bővítésről mert akkor megint elszállnánk. (Crossfire, raid, stb). Innentől kezdve itt a tuti recept!:

alaplap ASROCK 4Core1600-D800 9108Ft
proci INTEL Dual Core E2180 2,00GHz 775 BOX 13681Ft
memória GOODRAM 2048Mb DDR2 800Mhz KIT CL5 6276Ft
táp FSP ATX-350PNF 5797Ft
ház SPEEZE EE-2709B Blackfin II 4452Ft
hdd SAMSUNG 200GB 7200rpm 8MB SATA2 9120Ft
dvd PIONEER DVR-212D SATA 4428Ft
videókártya GAINWARD 9481-BLISS 9800GT 512MB PCIE 26879Ft

összesen: 79741Ft

[ Szerkesztve ]

(#206) kavicssli válasza ollie (#203) üzenetére


kavicssli
addikt

a 19 wide moncsiknak 1440*900as felbontásuk van! :K

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#207) kavicssli válasza mephi666 (#200) üzenetére


kavicssli
addikt

inkább alaplapon kellene még változtatni de szerintem kb ez a max amit kilehet hozni konfig terén! :K
Az én adatlapomon a legtöbb játék bőven 1440*900as felbontásban játszható! :K

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#208) bartucc


bartucc
addikt

Hali!

A hozzászólások elején már írtam a configról véleményt, azt nem taglalom megint. De amit olvasok az azért érdekes. Egyik: minek vegyen az átlagfelhasználó amd-t, ha 1,5* jobb az intel 2-3000 forintért, és kevesebbet eszik, fejlettebb.
Sztem ez nem az a kategória ahol nem felelne meg az integrált hang. Most is ezt hallgatom, annyira azért nem rossz, célra megfelel. Hogy mire? Már megint "elszálltak" egy kicsit egyesek, mert annak számít a hangzás, aki nem egy 2.0-t hallgat(de aki ilyen configot vesz, annak sztem nem lényeges szempont). meg ne mondja már vki hogy aki ilyen gépet vesz, az majd 22"-os Wd-vel fogja hajtani(legalábbis nem az átlag). Úgyhogy erről teljesen felesleges vitatkozni, mert a jó hangzásért meg a nagy felbontásokért itt(ebben az árkategóriában) nem fognak (sok) pénzt áldozni a vásárlók.

Senkit nem akartam megsérteni, de ez nem az a hely, ahol arról kell vitatkozni hogy mi a jobb hang vagy megjelenítés, mert sztem a cikk címe elárulja:
"Minimális"

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#209) Pubszon


Pubszon
veterán

Tényleg jó kis gép, jó áron. :K
Grat... :R

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#210) Ace Ventura válasza kavicssli (#6) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem rossz, de giga lapba csak kingmax memót rakj! ;)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#211) kavicssli válasza Ace Ventura (#210) üzenetére


kavicssli
addikt

merthogy!? :F Nekem P35 DS4 van és abba a Corsair RAM páros nagyon szépen dolgozik benne! :B

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#212) horitomy válasza kavicssli (#211) üzenetére


horitomy
tag

Sok ember azt hiszi, hogy ha véletlenül neki nem jön össze valami és kompatibilitási problémái vannak akkor az már másnak sem fog működni.

Tökéletes eset az asus alaplapomba beletett tv tuner esete. Az egyik slotban fagyogatott a gép. Ez másik alaplapoknál is előfordúlhat.

Ha most én is hülye lennék azt mondanám: Szar az asus alaplap, mert szarakszik a tvtuner kártyával. Közben nem is erről van szó!

Elöbb is ehhez hasonló gondolatokat olvashattunk!

A p35c dsr3-emben pedig geil van.

A fenébe! A geil is jó bele!

[ Szerkesztve ]

(#213) Aprósólyom válasza ollie (#185) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Sajnos nem a megfelelő hsz-emre válaszoltál. Ezzel az eggyel korábbi hsz-re válaszol. Amire válaszoltál, leírtam, hogy "agyban" hirtelen összekevertem a Dual Core-t(asztali vonal) és a Core Duo(noti vonal). Bár a generációt a Core Duo val is túlreagáltam, azért generáció nincs, de vannak a magon belül jelentős különbségek, úgy, hogy a sebességkülönbség is érzékelhető.

Jah, én meg most veszem észre a kis szürke szöveget: "Közben látom, már világos lett." Bocsesz!

Más: Én azt nem értem, hogy mi a francért kell a topicot szétoffolni gépajánlókkal. Írjatok hozzászólást, vagy külön gépajánlót felhasználási kör alapján, de ne ide. Könyörgöm! Ez minden, csak nem korrekt. :O

Jevons paradox

(#214) Aprósólyom válasza mephi666 (#200) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem is kiegyensúlyozatlan konfig. A proci és a vga párosítás nem a megfelelőbb. (proci tényleg nem egy erőbajnok, és a 4670 tényleg olcsóbb és jobb) A chieftec is "túl márkás", ha az olcsóságot akarjuk szem előt tartani. Hidd el hogy egy 300W FSP is elég, ha lehet még kapni, ha nem akkor 350, olcsóbb is mint a chieftec.

Valaki nem akar gépösszerakós, tuning-magyarázós blogot írni? Vagy a legolcsóbb PC, általános felhasználásra? A legtöbb ember nem is játszik. (legalább is elérhetnénk, hogy szélesebb körben olvassák a logutot és írjanak, ne csak a "hardcore gamerek" :DDD )

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#215) kavicssli válasza Aprósólyom (#213) üzenetére


kavicssli
addikt

Más: Én azt nem értem, hogy mi a francért kell a topicot szétoffolni gépajánlókkal. Írjatok hozzászólást, vagy külön gépajánlót felhasználási kör alapján, de ne ide. Könyörgöm! Ez minden, csak nem korrekt. :((( :F :W

Ecsém te miről beszélsz?! Ha nem tetszik ellehet menni! :(((
Pont az a lényeg hogy megtatáljuk illetve megbeszéljük hogy milyen gép elégíteni ki a minimális gamer konfig fogalmát és ehhez elengedhetetlen hogy tanácsokkal illetve gépajánlatokkal segítsük egymást :U

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#216) Aprósólyom válasza kavicssli (#215) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Bocsesz! :R Én azért úgy fogom fel ezt a topicot, mint a cikkíró blogjához kötődő hsz-eket. Alapvetően ő összeállított egy konfigot, amit eddig senki nem űberelt, csak próbálgatott. Akkor miről beszélünk? Segítésre meg van másik topic. :R De nincs harag. Minden ember más, és ezért máshogy is értékelheti a dolgokat. Én így éreztem, kifakadtam, ha nem értetek egyet, se a cikkíró, max nem írok többet ilyet. Addig tartom az állításom. :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#217) kavicssli válasza Aprósólyom (#216) üzenetére


kavicssli
addikt

HA a cikkíró írta volna ezt amit te akkor minden további nélkül "igazat" adok neki!
...és azért írkálok én is mert pont holnap lesz teljes a "minimum" konfigom! :B Szóval hidd el én is csak segíteni akarok hogy jussunk közös nevezőre a minimális 'gamer' konfiguráció terén! :R ;)

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#218) Ace Ventura válasza kavicssli (#211) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Csak azért irtam, mert a Gigabyte az alaplapok tesztelési fázisánál Kingmax modulokat használ.A kompatibilitási hibák elkerülése végett irtam.És árban ugye jobb is mint a GEIL.

horitomy: Nekem is volt Giga lapban GEIL modul.Tuningban gyengébb volt mint a Kingmax, bár ez lehet hogy a memó miatt, és nem a lap miatt volt.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#219) Aprósólyom válasza kavicssli (#217) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mármint egy egész cikket szánsz neki?

Jevons paradox

(#220) ollie válasza bartucc (#208) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs benne erőtartalék. 2,5GHz már lassan kevés a mai játékokhoz.

***

(#221) Yutani válasza ollie (#220) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ollie, updatelni kellene a 4670 vs. 3850 állásfoglalást a tegnapi PH teszt alapján.

#tarcsad

(#222) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon jó a cikk, sok emberkének kéne elolvasnia. Sajna a számítógépboltok pofátlanul drágán adnak ennél sokkal gyengébb konfigot. Borzalom, mennyire kihasználják azokat az embereket, akik nem értenek a számítástechnikához...

(#223) ollie válasza Yutani (#221) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

kösz, beleírtam egy kiegészítést

***

(#224) leopárd


leopárd
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon jó olvasni ezeket az írásokat olyan felhasználóknak is mint én vagyok. Sok hasznos információt osztottatok már meg velünk!
Lenne egy kérdésem.
Van egy Gigabyte GA-73PVM-s2H alaplapom, E2180-as procival, 2GB Kingmax DDR2 800-as memóriával.....
Amolyan olcsó, energiatakarékos,internetezős, multimédiás, stb. gépnek szántam. Mivel nem sok időm van manapság játszani. De mivel az alaplapra integrált videókártya valóban "gyenge'" ezért tennék bele egy HD4670-es kártyát. Mert a fiam azért még szeretne játszani ezen is. Neki van külön "játékra pozicionált " gépe.
Mivel az írásaitokból ez a kártya lett szimpatikus számomra (főleg az ára , és a fogyaztása miatt)ezért segítségeteket kérem, hogy ez az alaplap ami ugye nvidiás chipsettel rendelkezik, mit szólna ha beletennék egy HD4670-est. Nem fogja vissza? Képes az alaplap maximálisan tolerálni a konkurens videókártyát?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#225) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nagyon érdekes cikk volt. Viszont a minimális gamer gép mellett felmerül, hogy rengeteget lehet fogni egy racionális high-end gépen is. Sok felesleges dolgot ki sem használ az ember. Szinte hátborzongató, hogy mennyi egy minimál gép. Ezek szerint csúcs közelben is lehet valami értelmeset alkotni kizárólag játékra. Semmi igény, max egy kis C2D tuning, de semmi extra és csak a leglényegesebb dolgok.

Vajon melyik az a legolcsóbb alaplap amiben lenne egy 4870+ x-fi titanium + 4GB ram és nem "nyeli el" a teljesítményt?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#226) adalbert1


adalbert1
veterán

Érdemes rákérdezni (akár meg is nézetni) az üzletben arra, hogy a tápon van e legalább 2db SATA-s tápcsatlakozó. Amennyiben nincs, kérnünk kell hozzá egy átalakítót. A másik megoldás, hogy a SATA-s DVD meghajtót, PATA-sra cseréljük.

Személy szerint én kimondhatatlanul örülök hogy végre száműztem az összes PATA kábelt a gépből, ezerszer inkább az átalakítók tömkelege mint hogy PATA-s cuccok ha már újat veszek valamiből...

(#227) ollie válasza leopárd (#224) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lehet gond az Nvidia chipset + ATI kártya. Viszont a helyedben E5200-t tennék be, mégha pár ezressel drágább is, mivel kevésbé melegszik, és elvileg kevesebbet is fogyaszt valamivel.

M@trixfan: nem tudom pontosan mit értesz az alatt, hogy elnyeli a teljesítményt, de gyakorlatilag bármelyik P45-ös alaplap jó lehet.

[ Szerkesztve ]

***

(#228) leopárd válasza ollie (#227) üzenetére


leopárd
csendes tag

Köszönöm a választ!
Amint meglesz, beszámolok róla hogyan ketyeg a kártya!
Igazából a processzort és az alaplapot most vettem. Úgyhogy nem biztos,hogy mostanában cserélem. De remélem nem fogja vissza a videokártyát.

(#229) M@trixfan válasza ollie (#227) üzenetére


M@trixfan
addikt

Még a PIII időkben kényszerből használtam egy darabig egy via chipsetes Procomp alaplapot. A húzott 366-os Celeron és az akkor erősnek számító PIII 600 között alig bírtam kimérni a teljesítménybeli különbségeket. Annyira visszafogta az egész rendszert a pocsék memória vezérlés és a frankó Via chipset úgy általánosan. Amint bekerült a CPU egy Asus Cusl2-C alaplapba helyreállt minden. Ég és Föld a két alaplap. Erre gondoltam.

Nem tudom, hogy a P45-ösök között gyengébb-e egy Asrock ha ugyanolyan Intel chipset köré épül?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#230) Depression


Depression
veterán

A winchesteres rész nagyon szimpin lett megfogalmazva, épp ezt szerettem volna írni, ismét elovastam, és rájöttem, hogy sokat számit az alkatrészekhez írt kommented is.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#231) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Kicsit felhoznám a témát, szükségem lenne egy kis segítségre.

Gép bővítés van folyamatban és még hiányzik a konfigurációból az alaplap és a processzor. A videokártya adott, egy Sapphire Radeon HD4670-es személyében. A memóriát szintén megvettem (2GB DDR2 800 MHz-es Kingmax).
Milyen alaplapot és processzort érdemes választanom, ami összhangban lesz a VGA-val?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#232) ollie válasza Gh0sT (#231) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem E5200 proci, és valami hozzá való alaplap pénztárcától függően. Lehet P31, P35 vagy akár P45 chipset is, a márka is lehet preferenciától és pénztárcától függő.
Persze ha kicsit erősebb procit akarsz, akkor mehet az E7200/7300 is akár.

***

(#233) Gh0sT válasza ollie (#232) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszönöm, már meg is rendeltem. :R

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#234) winki


winki
csendes tag

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni egy PC összerakásához.
A rászánt összeg kb. 100-120-e ft.
Nem kell egér, billentyűzet, monitor.
A gépet elsősorban full hd-ra használnám, meg játékra, fontos lenne hogy "energiatakarékos" legyen, meg persze halk amennyire lehet.
Nem tudom hogy AMD vagy INTEL legyen...

Köszi

(#235) wassermann válasza winki (#234) üzenetére


wassermann
addikt

Hát én AMD-ben vagyok otthon ezért egy ilyet ajánlok. Az árakat Hammon bazárából szedtem, mert jók. Forrás itt a PROHARDVER apróhirdetés rovatában: [link]

alaplap 19500,-- Ft:
ASRock A780GXH/128M (Integrated AMD Radeon HD 3200, supports Full HD 1080p Blu-ray (BD) / HD-DVD playback

négymagos proci: 38400,-- Ft
Phenom 64 X4 2,3GHz

valamilyen 80GB HDD: 10000,-- Ft

LG Bluray, DVD-író: 30000,-- Ft

2*2GB RAM, összesen: 12000,-- Ft

A cikkben eredetileg szereplő ház és táp még: 13000, -- Ft

[ Szerkesztve ]

(#236) wassermann


wassermann
addikt

Most látom, hogy picit a felső határra jön ki a konfig ára.

Ha olcsóbb kell:
- Bluray helyett, sokkal olcsóbb egy sima DVD-író,
- a CPU is lehet négymagos helyett gyengébb
- és a memóriát is lehet csökkenteni simán a felére

(#237) Thunderzolee válasza winki (#234) üzenetére

Szerintem inkább itt kérdezd meg.
A Blu-Ray felesleges.
És ha használt alkatrészeket keresel, akár nagyságrendekkel olcsóbban megkapod a gépet. ;)

Intelből meg kábé ilyesmit keress:
Gigabyte P35-DS3....................................................................15-20ezer
E8400, E8500, esetleg E8200 (ezek kétmagosak).......................30-35ezer
2×1GB, vagy Vistához 2×2GB RAM (800, vagy 1066)....................5-15ezer
MÁRKÁS (!) 450W tápegység (pl. FSP)......................................10-13ezer
320GB HDD (pl. Samsung F1)....................................................10-12ezer
akármilyen CD/DVD-RW...................................................................5ezer
VGA: HD4850................................................................................35ezer

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#238) wassermann válasza Thunderzolee (#237) üzenetére


wassermann
addikt

Jó a konfig, de nem összehasonlítható: Winki "energia takarékos minimal gamer"-t kért. Én ezért választottam neki az ATI integrált HD-s VGA-ját ...

[ Szerkesztve ]

(#239) Thunderzolee válasza wassermann (#238) üzenetére

"A gépet elsősorban full hd-ra használnám, meg játékra, fontos lenne hogy "energiatakarékos" legyen, meg persze halk amennyire lehet."

A HD3200 az valóban a legjobb alaplapi VGA, csak dícsérni, és ajánlani tudom, kár, h Inteles konfigokhoz nem rendelhető. :( De tételezzük fel, h a játék alatt nem olyan gamekra gondolt, amiket az integrált VGA is megjelenít, hanem komolyabb játékokra, amikhez muszáj egy VGA.
Hogy aztán ez 3850, 3870, vagy 4850, (esetleg 4760) lesz, azt majd eldöntheti pénztárca alapján.

Energiatakarékosság:
A 45nm-es Inteles procik takarékosnak mondhatók a 65W-os TDP-vel; szemben a Pentium 4, vagy a Pentium D-vel. :DDD AMD szintén többet zabál, bár az új széria már jóval takarékosabb :K . Esetleg ha még takarékosabb gépet akar, vehet P45-ös chipkészletű alaplapot.
Mindenesetre a mai gépek már nem zabálnak, mint régen.

Zaj:
Háátt... ma már mindenhez lehet passzív hűtőt venni..
Ráadásul új alkatrészek mindig csendesebbek mint a régi Tescós irodai gép, aztán ha kezd a zaj elviselhetetlenül megnőni, lehet venni egy passzív Scythe Ninját procihoz, meg egy Arctic Cooling Accelero S1-es VGA hűtőt, és máris elmondhatjuk, h volt zaj, nincs zaj. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#240) adalbert1 válasza Thunderzolee (#239) üzenetére


adalbert1
veterán

Ráadásul új alkatrészek mindig csendesebbek mint a régi Tescós irodai gép
Sajnos csak az emlékeimre tudok támaszkodni, de olyan csendes gépem még sajnos nem volt mint anno a 3-4-586-osaim. :)
Mondjuk akkoriban jóval kisebb volt a hőtermelése is a gépeknek.

(#241) Thunderzolee válasza adalbert1 (#240) üzenetére

:R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#242) wassermann


wassermann
addikt

Frissítek: a most a legjobb/legolcsóbb, tunningolható, DX-10-es cucc minimális gamer konfighoz a Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H ár 26000,- Ft-tól. Van ennél olcsóbb 780/790-es is, de ezen a lapon - az integrált videó ellenére - szinte minden tunningolható. Az ATI VGA 128 MB saját memóriával rendelkezik, emellett kap a rendszer memóriából is. HDMI kimenet, HDCP-vel hanggal és mindenféle egyéb nyalánkság:

Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H - tunningolható alaplap integrált ATI HD VGA-val
(ATI Radeon HD3200, alaplapra integrált 128 MB DDR3-al + megosztott mem, DX-10)

[ Szerkesztve ]

(#243) pg2008


pg2008
csendes tag

Sziasztok!

Véletlen akadtam erre a fórumra, de ha már itt vagyok, gondoltam megosztom veletek azt a konfigot, amit nemrég a családnak összeraktam.Volt rá 100e Ft-juk, és persze szerették volna, ha minden új játék fut rajta, max vagy max közeli beállításon. És ha lehet ne kelljen 1-2 évig hozzányúlni. Végül ez lett belőle:

alaplap: ASRock A780GM-LE AMD780G SAM2+
processzor: AMD Athlon64 X2 6000 AM2
proc. hűtő: Spire CoolBlue SP850S3
memória: 2db Kingmax 2GB/800MHz DDR-II PC2-6400
videokártya: Sapphire ATI Radeon HD 4830 1GB GDDR3 PCI-E
merevlemez: Samsung 320GB 7200rpm SATAII 16MB
DVD író: Samsung SH-S223B fekete SATA
ház: Cooler Master Elite 331
táp: Chieftec GPS-450AA-101A 450W ATX

Végül összejött százból. Proc. hűtőnek nem ezt terveztem, de meg vagyok elégedve ezzel a típussal.Ja és tettem bele egy cooler master 12cm-es ventit hátra. Elég halk a gép, hangosabbat vártam, és a játékok gyönyörűen futnak a 20" BenQ wide monitorral, ami már megvolt. (COD4-5, Far Cry 2, RSix Vegas 2, World in Conflict, stb.)

Lehetett volna még pár ezret spórolni különösebb teljesítmény vesztés nélkül, de a megmaradt pénz biztos felesleges dolgokra ment volna el... :)

Üdv mindenkinek!

(#244) ollie válasza pg2008 (#243) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egész jó választásnak tűnik annak ellenére, hogy AMD proci ketyeg benne. :P

***

(#245) leviatan


leviatan
csendes tag

Hi!

Segítségeteket szereném kérni. Lenne 130e egy gépre. Ami kellene: ház+táp, alaplap, cpu, vga, memoria, 5.1 hangkártya (lehet integrált). Winchester, meg dvd író, billentyűzetet+egér jön a régi gépből.

Köszi a segítséget előre is!

(#246) ollie válasza leviatan (#245) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

IPON árak:

SAPPHIRE HD5770 1GB HDMI DP FULL PCIE - 42k
INTEL Core2 Duo E7400 2.80GHz 775 BOX - 24k
KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 667Mhz - 11k x 2
GIGABYTE GA-EP43-UD3L - 18k - 7.1 audio integrálva
GIGABYTE Superb 460W - 9k

Házat meg olyat kérsz, amilyet akarsz, marad rá még 15k (de az említett boltban vannak Giga házak, eleve az ajánlott táppal is, ez esetben több pénz marad mondjuk drágább alaplapra, bár ez is megfelel).

***

(#247) leviatan


leviatan
csendes tag

Köszi a gyors választ! Megnézem! :DD

(#248) leviatan


leviatan
csendes tag

Hi!

Ehhez a konfighoz mit szóltok?

SAPPHIRE HD5770 1GB HDMI DP FULL PCIE
GIGABYTE GA-EP45T-UD3LR
INTEL Core2 Duo E8400 3.00GHz 775 BOX
2X KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz
THERMALTAKE VI4000BNS M9D
CHIEFTEC CHP-450AB

Remélem belefér az alaplap a házba.
Minden jó kritikát elviselek/kérek! :))

(#249) ollie válasza leviatan (#248) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Teljesen jónak tűnik, mondjuk a házat nem ismerem.

***

(#250) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Kb a tavaly áprilisi gépem írtad le.
Asus P5KPL-AM
Intel E5200
Kingmax TinyBGA 2GB 800MHz
Gigabyte HD4670 512Mb
2x120GB IDE
stb..

Eléggé jó gép volt, a GTA 4 1440x900-on ment MEdium textúrával, többi Highesten, és alapon a látótáv, stb, DX9-ben. Még ma is megállják a helyüket ezek a gépek. :R

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#251) djculture


djculture
félisten

Igy jó pár év után lehetne megint egy ilyen minimális gamer listát csinálni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.