Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kavicssli


kavicssli
addikt

Jó kis cikk lett! De már várom azokat a hozzászólásokat hogy ez meg az nem jó meg ez k@k@ meg az! :W
Észrevétel!Ha már a VGA/CPU/DVD író/házhoz raktál be képeket, a többihez is illene! Na jó nem gonoszkodok! :B Esztétikailag is "szebb" lenne! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2) cucka


cucka
addikt

Miért pont AsRock? Tudom, nem rosszak az alaplapjaik, de ennyiért már lehet jobb nevű márkákat is vásárolni.
Videókártyából pedig inkább a 3850. Elhiszem, hogy nagyon király drivereket fognak írni, amivel majd egyszer talán gyors lesz a 4670, de azért mégis 256bit vs. 128 bit. Árban minimális a különbség a két kártya között..

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezmegaz K@k@:)

Viccen kívül, sztem a C2D tuninghoz nem kell "érteni" főleg egy jobb chipsetes alaplapon. Feljebb pöckölöd az FSB-t és megy. Alapszinten ennyi :) Jó pár 100MHz-t lehet vele nyerni. Aki már gépet rak össze annak ez is menni fog.

A Kingmax memó is jó ehhez, ugyan sokan nem szeretik, de elég sokáig bírja az órajel emelést, legalábbis az ésszerű "FSB-állítgatós" tuningokon belül. Ha meg nem akkor vissza is lehet osztani az órajelét úgyis.

Hogy a 2GHz alatti procik ne lennének jók a játékokhoz... Tuning és jó lesz...

De azért a leírtakkal nagyrészt egyetértek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) cucka


cucka
addikt

Még egy gondolat. Nem ismerem az FSP 400PNR tápot, az enyém PNF, de ha ugyanazok a csatlakozók vannak rajta, akkor nyugodtan beírhatod a cikkbe, hogy kell venni legalább 1 darab molex-sata táp átalakítót. Igen, akármilyen hihetetlen, 2008-ban létezik olyan márkás, jó nevű tápegység, amelyiken 1, azaz 1 darab sata tápcsatlakozó található. (És természetesen amikor vettem, nem vettem észre, csak itthon, összeszerelésnél, volt egy kis szentségelés..)

(#5) Hunter2


Hunter2
addikt

asrock helyett inkább gigáabyte-ot raknék bele, ugyanezzel a chipsettel kb 1000-2000ft-al drágább.

(#6) kavicssli válasza kavicssli (#1) üzenetére


kavicssli
addikt

GIGABYTE GA-EP31-DS3L 12.552 Ft
INTEL Dual Core E2180 2,00GHz 775 BOX 13.920 Ft
GEIL Value 2048Mb DDR2 800Mhz KIT CL5 8.868 Ft
SAPPHIRE HD3850 512MB GDDR3 HTD Lite PCIE 20.184 Ft
SAMSUNG 200GB 7200rpm 8MB SATA2 - 8.748 Ft
SAMSUNG SH-S223F/BEBE Fekete SATA superMulti DVD író - 4.569 Ft
FSP ATX-400PNR - 5.388 Ft
ASUS TA-861 ház (Csavarmentes kiszerelés) - 6.468 Ft

80.697ft

Én személy szerint ezt javasolnám és csak 2675ft-tal kerül többe! :R :U

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#7) msgt.fubar válasza Hunter2 (#5) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

nem rossz az az asrock sem, elég megbízható lapokat gyártanak.

gottagofast

(#8) Lasi válasza msgt.fubar (#7) üzenetére


Lasi
tag

Már dobtam össze Asrock-ra alapozva és még nem volt kifogása a működés ellen. Eddig nem találkoztam hibással, és menet közben sem hagyták el maguk. Szóval csak ajánlani tudom.

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#9) mephi666 válasza Lasi (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem asrock am2nf3-as lapom van amd3800+ x2-vel... és teljesen meg vagyok vele elégedve... még 1-2éve raktam össze... azért kellett ez a lap nekem, mert agp-s és a korábban vett 7300gt-mtől nem akartam megvállni... játékfüggő meg annyira nem vagyok, hogy mindig a legcsúcsabb vga-t gyűrjem a gépbe...
asrock-ról annyit, hogy amennyire tudom, az asus leányvállalata és minőségben hozzák a kötelezőt... sógorom (amikor még számtekboltja volt) többszáz asrock alaplap eladása közben 1-2szer találkozott problémással, ami egyik napról másikra megdöglött... de ez is régebben volt jellemző... én is csak ajánlani tudom mindenkinek...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) Mania válasza hcl (#3) üzenetére


Mania
senior tag

"Feljebb pöckölöd az FSB-t és megy."

Elhiszed, hogy a PH!-n kívűli felhasználók nagy többsége azt sem tudja megmondani milyen processzor van a gépében ,nemhogy még tuningol?!

(#11) whiz válasza hcl (#3) üzenetére


whiz
aktív tag

"Aki már gépet rak össze annak ez is menni fog"

Na és ez sem 100-as, egyáltalán nem. A nagy többség boltban rakatja össze, mert fingja sincs arról, mit-hova, csak menjen a gép.

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#12) malwy


malwy
senior tag

Nekem az Asrockról még mindig a tesco és a metro jut eszembe...
Régen irtó szarok voltak és kétszer szívtam velük. Azóta nem vettem, de nem is merek:D

(#13) ttower


ttower
aktív tag

én személy szerint 500 gigás samsungot tennék bele. ~13500huf.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#14) mephi666 válasza whiz (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyetértek... példa a legutóbbi vaterás esetem: tettem fel vaterára satás dvd-írót, aminek leírásában ott a típusszám (illik utánanézni az adatainak szerintem) képen meg ott virít a sata power/signal felirat... tuti, hogy olyan ütötte le, akinek nem jó a satás...
másrészt nem akarom a boltosokat szidni, de nagy részük szívbaj nélkül átverné a népet... nálam is be szoktak próbálkozni, de nem hagyom magam... :) egyik munkatársamat a "nagyhaver" boltos ismerőse verte át izomból... gépet akartak összerakni olcsóért... én meg enyémhez hasonló konfigot ajánlottam neki, mert fia főleg régebbi játékokkal akart játszani... asszem 15volt akkor a gigabyte 7300gt ddr3as rammal, gyárilag 10-20%al húzva... a boltos meg rábeszélte az óvásom ellenére a radeon 1650pro-ra :S mellesleg ezt 22ért adta neki olyan felkiáltással, hogy sz@rrá veri a 7300gt-t... namármost nekem kisebb procival a húzatlan inno 7300gt-vel rohadtjól mentek azok a játékok, amik neki szaggattak izomból... 3dmark-ban is 1.5szeres pontot szedtem az én konfigommal az övéhez képest... így kell megbízni néhány boltosban... a komplett konfigokról meg szintén megvan a véleményem... mindegyikben van legalább 1 nagyon gyenge pont és süt róluk, hogy melyik termék ragadt be nagyon a boltban :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) bartucc


bartucc
addikt

Nagy UP a jó cikkért!!! :R

Az alkatészekről annyit, kinek mi tetszik, meg mi a tapasztalata:
A proci a lehető legjobb választás sztem, alapból magas órajele(a magas szorzó/alacsony fsb arány miatt egyszerűbb a tuning is, ha ez számít)
A lapban én is Gigabyte-t ajánlanám, jók nagyon tuningban, a 12-13000 forinthoz képest. Asrockkal sincs semmi bajom, találkoztam már 2-vel is:stabilak de nem tuningbarát cuccok. Ennél jobb lap ilyen konfigba meg nem kell egyszerűen.
A ram nagyon is jó!
A vga megint csak kinek mi tetszik(az az elméletileg dupla sávszélesség v alacsony fogyasztás, gondolok itt 3850/4670), de sztem mehet a 3850 is, de a 4670-nel halkabb lesz a gép az biztos(könnyebb hűteni)
A vinyóban sztem egy 320-as samsungot érné meg márár/értéket is nézve, mert azért 2000-ér + 70-80% tárhely nem rossz :DDD
A tápot nem nagyon ismerem(pnf amit igen), de sztem a márkanév már kötelez, hogy jó minőségű legyen. :D
A ház minőségi, esztétikus, jó választás. :R
A dvd-rw-t választhat mindenki, de én legjobban a Pioneert favorizálom(nem mondom hogy jobb mint bármelyik más!)
Jó, igy picit drágább, de sztem még 85000 alatt van, ami komplett gépért nagyon is jó ár(főleg hogy mindent szinte max részletességben, egy 19-20"-os monitoron pedig elegendő felbontásban :))

Nagyon tetszett a cikk, az elemek kiválasztása nagyon jó, igazából csak a márkákat variáltam volna egy kicsit(mint leírtam), de az alapvető felépítés sztem nagyon optimális.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#16) gerrog


gerrog
aktív tag

nagyon klassz a cikk, thx :R
tesóm figyelmébe fogom ajánlani, most kacérkodik a gépvásárlás gondolatával

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#17) mephi666


mephi666
nagyúr

akkor legyen AMD konfig is... a változatosság kedvéért AMD-Nvidia párosítással... :)

Alaplap: MSI K9N Neo-F V2 Nforce520 11760,-
CPU: AMD Athlon64 4600+ X2 AM2 BOX 10560,-
MEM: 1024/800 DDRII Goodram 2db 6720,-
VGA: Geforce 9600GT 512MB TV PCX DDR3 Leadtek 23520,-
HDD: Samsung 200Gb 8mb S-ATA 8760,-
DVD: Pioneer 215D OEM SATA fekete 4800,-
ez így 66.120,- ház és táp nélkül... azt mindenkinek a saját ízlésére bíznám :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) Abu85 válasza bartucc (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát a VGA-nál érdekes kérdés a HD4670 és a HD3850. Igazából az új HD4670 kareszt jobb Branching hatékonyság jellemzi és elég jól mennek neki az FFT algoritmusok. A HD3850 viszont combosabb a textúrázás területén, főleg FP16 blendnél abálja el nagyon a friss jövevényt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Chaser válasza Mania (#10) üzenetére


Chaser
titán

Elhiiszed, ha ez így lenne, nem lennének OC progik a lapokhoz?:)
Már az értelmesebb lowend lapokon is van ilyen, GB G31m-S2L, ezt még érdemes megemlíteni olcsó gépbe, 10-10.5k, efölött én már p35-ös lapot vennék. Egy E5200-vel nagyon csúnya munkát tud végezni:D Nem hallomásból mondom, ilyen lapom és procim van, mellesleg erre a lapra 3 év gar van, az asrockra jól tudom max 2.
Vinyóból célszerűbb a samsung 320GB F1-et venni, 3-4k-val drágább max, de 1 tányéros, nagyon halk, nagyon hűvös..és nagyon gyors. 322HJ a típusszáma.
Vga-ból a 3850 vs 4670-ből én is előbbire szavaznék, nagy átlagban kb 1 szinten vannak, viszont a 4670 kevesebbet eszik, jobbaka video lejátszási képességei, a PCB se batár, még pcie tápcsati se kell neki. 1ébként én 3850-ből 23k alatt nem sokat láttam, viszont a 4670 sapphire még drágább kiskerben is induló árban 20k-nál megállt.
Aki írta, hogy a 400-as PNF-én 1 sata csati van..nekem volt ilyen tápom, 2db sata csatival, ott valami gebasz lehet, vagy valaki mókolja a tápokat, vagy az FSP kezd hülye lenni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Morpheus válasza kavicssli (#6) üzenetére


Morpheus
tag

ez már nekem is szimpibb :R bár aki analfabéta a témához annak úgyis mind1, aki meg nem az inkább a Te konfigodat válogatja össze :C

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#21) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Sztem kicsi a VGA. Spóroljon az ember és 4850. Főleg ekkora proci mellé. És akkor 1 ideig nem kell újítania.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#22) mephi666 válasza ]Phobos[ (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak akkor innentől már nem "minimál gémerkonfigról" beszélünk... :) no-limit konfignál lehet aztán szépen költeni... pl sas-vinyók raidbe kötögetése plusszba, stb... :) határ a csillagos ég...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) misirulez válasza kavicssli (#6) üzenetére


misirulez
senior tag

Teljes mértékben egyetértek, nem is értem, hogy miért került ki egy ilyen cikk, de mind1.
Lap asrock..khm..proci felesleges, vga-ból jobbat kapni -majdnem- ugyanannyiért.
Pontosan az ilyen "apróságokon" múlik, a gép teljesítménye időtartama.

Talán még annyi, hogy nem Samu, hanem WD, az plusz egy ezres.

Üdv
Misi

(#24) ]Phobos[ válasza mephi666 (#22) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ennyire ne szaladjunk előre. Definiálni kéne, hogy a "régebbi játékok" mit takar, mivel ez alá is lehet akkor építeni. Csak sztem 2.5 GHz-s proci mellé kellene az a kari, és akkor tényleg nem kell hozzányúlni egy időre. Tehát ez sem minimális konfig. Nálam legalábbis.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#25) X@b3e válasza ]Phobos[ (#24) üzenetére


X@b3e
addikt

Igazából az asrock lapon és kingmax ramon kívül a többi úgyahogy rendben van, bár érdekes megfogalmazás az a minimális gamer dolog, mert a gamer-alkatrészek jellemzően a felső kategóriát jelentik, így annak az alsó régióját lehetne megcélozni, viszont akkor már a vga és a cpu is kevés :B

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#26) fekeandras


fekeandras
őstag

Összességében elég jó írás, de szerintem egy 350-es táp is kényelmesen elviszi ezt a konfigot.De tényleg rendben van.Ha nem tuningol az ember akkor tényleg jó ez az összeállítás.Bár (legalább15%) cpu tuningot még ezzel a lappal is el lehet érni.

(#27) Chaser válasza misirulez (#23) üzenetére


Chaser
titán

Proci mért felesleges? Újan 3-4k van egy 2180 és 5200 közt, cserébe +500mhz, dupla L2, 45nm, és 12.5-es szorzó.
4850-et én személy szerint azért nem veszek, mert nem fizeti helyettem más a villanyszámlát, 1024/1280-ban meg egy 4670 is elég lesz még egy ideig...akár kis kompromisszumokkal.

szerk: #26 fekeandras: Tuning mellé is bőven elég egy 350 PNF, akár egy agyonfeszezett c2d-hez és 4870 pároshoz is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Ez várható.. Jönnek a szerintem, én nem így csinálnám, 500ft-al 956xor jobb.. Nem kell.. Ez az eléggé kezdő és a PC világában ismeretleneknek készült akik a hardveres dolgokhoz nem nagyon értenek... Szvsz kellmes kis cikk!

when the sun shines, we'll shine together

(#29) troller


troller
senior tag

Korrekt írás, gratula :R Nyilván ízlés szerint mindenki variálhat kicsit, de az irányvonal teljesen jó. A proci mellesleg tuningolóknak is nagyon jó a magas szorzó és alacsony fsb miatt. Elég 200-ról 266-ra húzni az fsb-t, amit az AsRock alaplapok is simán tudnak, és bőven 3 giga fölött vagyunk, ami tényleg elég bármire.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#30) whiz válasza mexicanraven (#28) üzenetére


whiz
aktív tag

Elvégre ilyenkor mindenki okosabb, de azt nem vállalják, hogy esetleg ők teszik ki címlapra, hogy a kezdőbbek is kihámozhassanak belőle kicsit - mennyivel szarabb is, ha téged fikáznak, mintha te teszed másokkal azt... :U
Ez van, úgyis minden ilyen topicot szanaszét okoskodnak egyesek...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#31) Chaser válasza whiz (#30) üzenetére


Chaser
titán

Én megvárom, hogy meglegyen a vga-m is, majd akkor teszem ki, személyes tapasztalatokkal:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) mexicanraven válasza Chaser (#31) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Jól teszed.. Azt is elolvassuk, mások meg azt is szétbas*zák mivel ők ezt meg azt cseréltek volna bene! Ez egy irányvonal amit az író és mondjuk sokan helyesnek gondolunk ebben az árszegmensben! Meg kell dícsérni, hogy valaki leül összerakni egy kis cikket a laikusoknak! Tudod ma is hány embert vágnak át egyes boltok ha elmennek PC-t vásárolni? Ezzel a kis listával elballagva a boltokba ennek ténye magasan kizárható! De mint mondtam, a Te cikked is várom!

when the sun shines, we'll shine together

(#33) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mindenkinek:

Köszönöm a hozzászólásokat! Az észrevételek alapján kiegészítettem néhány dologgal a cikket.

Miért nincs több kép? Szerintem túl sok lett volna ennyi szöveghez.
Miért lett címlapos és kiemelt írás? Azt gondolom, hogy laikusoknak hasznos információkat tartalmaz. A kiemelésről meg nem én tehetek. :)

***

(#34) Chaser válasza mexicanraven (#32) üzenetére


Chaser
titán

Ezért mondunk még több alternatívát az alkatrészekre, legalább az user nem lesz meglőve, ha a cikkben felsorolt ezaz épp nincs a boltban, ez nem flame, én részemről maximális jó szándék, egy beeső kezdő pc-s számára. Én se ismerek sok mindent, mindig tudnak újat mondani. Én gépemből már csak a vga hiányzik, majd ha az is itt van, akkor írok egy kis összefoglalót, eddig is azért nem írtam meg, mert pár hó tapasztaalatot szerettem volna magunk mögött tudni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) dragonfx


dragonfx
veterán

hát nem tom szerintme legnagyobb hangsúl az alaplapra és a tápra kell...mert ezek nehezebben cserélhetőek...szóval asus alaplap, és 500as táp ha már veszünk.
az nv kártyák sokkal jobban támogatotaka játékokban szal egy 9500GT vagy 9600GT jobb válaszutás még többe is fáj.

nekem speckoa kingmax ram nem szimpi egyszerűbb kitet venni kb 12ből megvan egy 800as jóval minőségibb pár.
a procituninghoz meg nem kell érteni pár hsz. itt logouton és el lehet kezdeni..egy 2160 bőven elég.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36) mephi666


mephi666
nagyúr

#17-ben írtam egy általam elképzelt olcsó-konfigot amd-re, mert abból is lehet olcsó és jó gépet összerakni... az meg nem baj, ha itt összeválogatjuk, miket kerüljön el az átlag-júzer: pl én a "gs" végű és mindenféle "pro" kártyáktól javaslom a menekülést :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) ]Phobos[ válasza mexicanraven (#32) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Sztem meg akkor nem muszály fórumoznod, olvashatsz nyomtatott sajtót is...

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#38) shtml válasza bartucc (#15) üzenetére


shtml
őstag

A ház minőségi, esztétikus, jó választás.

Sajnos nem az, ez a ház a piacon kapható egyik leggagyibb. Tavaly ilyet - akkor Asus Vento 8 néven futott - vettem egy összerakandó géphez, de akkor a minél kisebb súly volt a lényeg.

Ez a ház papírvékony lemezből készült, kíszenvedés feltenni az oldallapokat, mert úgy hajlanak. A ház csuklik-nyeklik, csak az alaplap beszerelése után lett merevebb, mert az adott neki tartást.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#39) mexicanraven válasza Chaser (#34) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Jó csak legyen megfelelő az ajánlás... Általában azért az alkatrészek hiánya a ma kaphatóak közül minimális :) ! A tartósteszt meg végképp jó, várom! De ez tényleg egy jó, mint mondtam kellemes cikk és sokan nem így kezelték!

when the sun shines, we'll shine together

(#40) ]Phobos[ válasza ]Phobos[ (#37) üzenetére


]Phobos[
senior tag

mod: Upsz, muszáj. :B

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#41) mexicanraven válasza ]Phobos[ (#37) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Kicsit életszerűbb Ollie ajánlása aki ismerve ph-s múltját sztem még személyreszabottan is segítene ha arra megkérné valaki!
Telecom illetve Connect magazin miatt való nyomtatott sajtós csalódásom óta csak Depot és TC-t vásárolok.. Azt hiszekm jogosan!

when the sun shines, we'll shine together

(#42) ollie válasza shtml (#38) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szívesen beteszem a cikkbe, ha ajánlasz jobbat.

***

(#43) bartucc válasza shtml (#38) üzenetére


bartucc
addikt

Akkor előfordulhat hogy keverem, (ezek szerint) nagyon hasonló van ismerősömnél, nem láttam gyakran a gépet, innen lehet a félreértés. De ha már itt tartunk akkor sztem legyen a ház mondjuk egy Sharkoon Rebel 9 Economy(drágább egy kicsit, és van akinek nem jön be a dizájn, és igy 85-90 a konfig, de ez már kielégiti a vsárlói kör igényeit(legalábbis a 90000-es konfigvásárlókét)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#44) bartucc


bartucc
addikt

A többi véleményre meg annyit, hogy aki komplett gépbe vesz 4850-et(barátomnak lett most gépe, innen jön a tapasztalat), akkor ahhoz már vesz egy profibb hűtést(min 6-7000), meg alaplapból is akkor inkább 20000 körül/felett vásárol és processzorból is inkább 20-25000 ft! Mert minek a komplett gép, ha feleslegesen költesz egy nagyobb(de kihasználatlan) vga-ba!
Tudom újonc vagyok, és igy jár a szám, de aki ennyiért vesz gépet, annak előny ha minden egyszinten van, két-három év múlva amikor már semmit nem visz, beszámítattja használtként, és veszi a következőt, nem fog folyamatos fejlesztgetéssel törődni(általában, és tisztelet persze a kivételnek)
És éppen ezért jó a cikk és érdemli meg a kiemelést! Aki ért hozzá az úgyis tudja mire veszi a gépet/alkatrész, meddig fogja megtartani, de ez inkább a kezdő, számtekben kevésbé jártas embereknek készült!
up neki :R

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#45) shtml válasza ollie (#42) üzenetére


shtml
őstag

Nem építek olyan gyakran gépet, hogy annyi saját tapasztalatom lenne házakkal. Egy CM Centurion 590 13,000-ért már több gépgenerációt is kiszolgálhat. Porszűrő, elülső ventilátorkeret (áthelyezhető), két 12cm-es ventilátor inkluzíve, minőségi munka.

(#43) bartucc:

Két Sharkoon Rebel 9 Economy házam is van, a design nagyon bejön nekem.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#46) bartucc válasza shtml (#45) üzenetére


bartucc
addikt

"Két Sharkoon Rebel 9 Economy házam is van, a design nagyon bejön nekem."

Akkor már ketten vagyunk :DD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#47) whiz válasza dragonfx (#35) üzenetére


whiz
aktív tag

"a procituninghoz meg nem kell érteni pár hsz. itt logouton és el lehet kezdeni..egy 2160 bőven elég."

Tényleg nem értem mi a rákért erőlteti mindenki a húzást, akár alkalmas rá a proci akár nem...

Ha valaki nem ért hozzá hw szinten, akkor fogalma se lesz róla, hogy egyáltalán lehet tuningolni, vagy bármi hasonló.
Egyáltalán nem született mindenki pc-gurunak, és lehet, hogy maximálisan nem is akarnak ezek az emberek azok lenni. Talán csak venni akarnak a gyereknek egy használhatóbb gamer-konfigot, had élvezze, és ennyi!
Miért olyan nehéz ezt felfogni? :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#48) Chaser válasza mexicanraven (#39) üzenetére


Chaser
titán

Az írással nincs semmi baj:) Olyan esetre gondoltam, amikor épp nincs készleten valami..azért megesik.
Házikó az teljesen szubjektív, lehet az a leghitványabb codegen, ha vkinek nem számít a hang, én az igényesebbekből ezt ajánlanám, GB gz-x1, 8-9k újan. nekem speciel egy kis mATX házikóm van, Yakumo néven fut, nem hiszem hogy sokan ismernék.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) ollie válasza bartucc (#44) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"A többi véleményre meg annyit, hogy aki komplett gépbe vesz 4850-et(barátomnak lett most gépe, innen jön a tapasztalat), akkor ahhoz már vesz egy profibb hűtést(min 6-7000), meg alaplapból is akkor inkább 20000 körül/felett vásárol és processzorból is inkább 20-25000 ft!"

Na, ezzel teljes mértékben egyetértek. Az általam választott procihoz a 4670 megfelelő választás. Ha már veszek egy közép-felsőkategóriás vga-t, biztos, hogy nem a legolcsóbb alaplapok és procik közül fogok választani.

Többieknek: köszönöm a házajánlókat, megemlítem a cikkben.

[ Szerkesztve ]

***

(#50) ]Phobos[ válasza ollie (#49) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Jó, de ez megint relatív, attól függ, hol húzzuk meg a határt. Én pl. sosem vennék külön hűtőt hozzá, inkább feltolom a ventilátort. Amúgy meg a proci miatt ajánlottam a 4850-et. Ismerem én is azt a húzóerőt( nem 1 gépet építettem már ), hogy csak pár ezres, és sokkal jobb, és akkor nagyobb proci, és akkor kiférne a ram is, meg a winyó, stb. Csak véleményem szerint a 4850 jobban passzol ehhez a procihoz és időtállóbb. A többi cucc amúgy korrekt.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.