Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Solten


Solten
addikt

Spire kuckók még olcsóbbak ~5k (pl. Blackfin IV). Előnye az egykori Asusommal (TA-651) szemben hogy nem vágta szét a kezem egy kis szerelésnél :DDD Cooler Master Elite annyira rossz minőség lenne (~7-8k)?. Nem látom a cikkben... ;)

GIGABYTE GA-P31-S3G: 11.255 Ft (brutto term.)...

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#102) The Bachelor


The Bachelor
tag

Tetszett a cikk! gratula :R Bár az Asrock deszkát nem tenném bele a gépembe (de ez csak a rossz tapasztalatok miatt van - 2 asrock alaplapom halt már meg)

Szívesen látnék egy olyan cikket is aminek ugyanez a témája, csak laptopokra lenne kiélezve.
Van erre esély?

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#103) kavicssli válasza nike_ (#81) üzenetére


kavicssli
addikt

Gigabyte G31M-S2L volt ilyen lapom is! Hát ha nem tuningolsz tökéletes jöszág! De szerintem azért felesleges mert van rajta integrált VGA :U

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#104) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Én személy szerint az írót cserélném Pioneer-re, vagy valami más normálisabbra.

(#105) Chaser válasza kavicssli (#103) üzenetére


Chaser
titán

Ha valakinek nem extrém tuning kell bőven jó az a lap, az 5200-sem 3.5G-n mehetne benne 24/7-ben ha akarnám, de nem akarom:) 6xxx/8xxx procihoz érdemes csak erősebbet venni sztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106) csakegyreg válasza ollie (#85) üzenetére


csakegyreg
tag

mért számt a fogyasztás nem mindegy , hogy 20.000 ft a számla vagy 20.100
vagy nem értem miért számtana?

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#107) Chaser válasza csakegyreg (#106) üzenetére


Chaser
titán

Mert ennél jóval nagyobb a havi különbség...már 500ft-nál is egy évre levetítve 6k, ami fedezi bőőőven egy E2180 és E5200 közti árkülönbséget...persze aki nem maga fizeti a villanyszámlát, annak nem számít.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#108) Gyuri27 válasza ollie (#83) üzenetére


Gyuri27
félisten

ASROCK 4Core1600Twins-P35 én ezt a lapot választottam volna +3k-ért.

Az 5200 kb 17k! Az 5600+ 17k!

Amd - Radeon - Ryzen

(#109) Chaser válasza Gyuri27 (#108) üzenetére


Chaser
titán

Sok "jót" hallottam arról a lapról..akkor giga p35ds3-l 16-17k-ért....de itt a belépőszint volt a lényeg, kérem:) Ha meg valaki nem tuningol, semmi hasznát nem fogja venni a g31-gyel szemben a p35-nek, nagyobb/gyorsabb vinyónak, több ramnak viszont igen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#110) Gyuri27 válasza Chaser (#109) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ha már minden ezres számit. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#111) Chaser válasza Gyuri27 (#110) üzenetére


Chaser
titán

Iponos árakat sztem hagyjuk, nem mindenki szeret/tud onnan vásárolni,1ébként ha figyelembe veszed hogy a GB-re 3 év gar van, és átlag 10k mindenütt, akkor az iponos asrock 2 év garos 9k-ért nem is jó biznic...

szerk: sztem a g31-es GB lap a minimum, de belépőként viszont erősebb sem kell

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#112) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nagyon jó cikk. Csak gratulálni tudok hozzá.
Alaplapból talán én is inkább Giga P31-et választanék. Háznak esetleg Coolermaster Elite (van vele tapasztalatom, meglepően jó az árához képest), de ezek csak részletkérdések.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#113) Shadows


Shadows
senior tag

elmondanám egyeseknek milyen gépet vesz a paraszt.....ocsóból 50k hozz ki normálisat a gyereknek nidforspeedezni laposmonitorral.....nemlehetmegoldani.....mikor eljutottam a ház kérédéséhez(többi is activity) akkor megkérdezni miért nem jó a fekvő p2 ház az ő ürtechnológiás szuperszámitógépéhez...navajon....codegen táp, ócska házzal 7990 dehát az 400w az sokat fogyaszt....akkor otthon az ősrégi hütő ami "Z" energiaantitakarékos....egér 870ft billentyü 890ft...

ja és hitelreszeretném 2 évre :O :O

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#114) RandomGosu válasza kavicssli (#6) üzenetére


RandomGosu
senior tag

tudod ez már csak "izlések és pofonok!"

(#115) b_attila


b_attila
csendes tag

Nagyon jó cikk, nekem nagyon tetszett.
Amit észrevettem hibát benne, (és pár hozzászólásban aki szintén összerakta a saját konfigját E5200-es procival), h ez a proci nem Core 2 Duo-s proci, hanem csak Dual Core-os.
De énis egy ilyen konfigban gondolkodtam csak 4850-es vga-val.

(#116) proci985 válasza ollie (#98) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tudom:)

minimálra a Te felvetésed teljesen korrekt. ezt csak annyival egészíteném ki, hogy ennyit szvsz még érdemes mindenképpen rákölteni, mert a full fapad és a picit drágább között jelen esetben használhatóságban hatalmas különbség lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#117) ollie válasza b_attila (#115) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az E5200 Core 2 Duo még akkor is, ha esetleg csak Dual Core van a dobozán. A kissebb csíkszélességtől (és a szorzótól) eltekintve teljesen megegyezik az E4000-es sorozattal

***

(#118) mephi666


mephi666
nagyúr

hoztam ki párhónapja "olcsógépet" kb 90ből monitorral... nagyon alapgép kellett, totál hozzánemértő embernek... kb olyan céllal, hogy közelebbi kapcsolatba kerülhessen a géppel: menjen az office meg pár dolog még... a 17colos ben

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#119) mephi666


mephi666
nagyúr

hoztam ki párhónapja "olcsógépet" kb 90ből monitorral... nagyon alapgép kellett, totál hozzánemértő embernek... kb olyan céllal, hogy közelebbi kapcsolatba kerülhessen a géppel: menjen az office meg pár dolog még... a 17colos benq monitor volt a legnagyobb költség benne... gigabyte alaplapot raktam bele... (am2es, microatx-es, típusszám nem ugrik be) asszem 4600+ lett a proci... 1giga 800as ram elég volt, vinyónak meg egy 250es samsung volt a legjobb árban... cd-írót akart bele a páciens, de én nem adtam egy pioneer dvd alá inkább... mondtam, hogy ne azon az 1-2ezren spóroljunk már... a benq moncsi meg nem tűnik olyan rossznak, habár a samsung 931bf-em nem cserélném el rá :) nem rossz kis gép lett... gyenge pont az integrált vga, de nem játékra lett...
a poén, hogy akinek összeraktam, az utána mondta egy ismerősének, akinek szintén kellett volna olcsóért gép... csak neki 50körül... méghozzá "jó gép", nem baj, hogy használt alkatrészekből... na, őt viszont elküldtem a fenébe, mondtam, hogy vagy bolti, garis cuccokból rakok össze vagy sehogy... nem akarok szívni vele, mert használt cuccokkal megjártam párszor...

//előző üzenetem kéretik törölni//

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#120) Mania válasza Shadows (#113) üzenetére


Mania
senior tag

Én is ezt szajkózom de itt mindenkit felvet a pénz :DDD

(#121) DeltaPower


DeltaPower
őstag

CM Elite-t én is hiányolom az ajánlott házak közül. Egyetlen apró hülyesége van, a kártyákat rögzítő pánt lefogatása eléggé gyökérül van megoldva, de ha csavarozzuk a kártyákat, nem jelent gondot.

Arra viszont kíváncsi lennék, hol lehet új 400as FSP-t kapni 5k-ért.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#122) Sanyix


Sanyix
őstag

asrock lap? Az az asus gyengébb minőségű almárkája. Pedig az asus is full dzsunka minőség. És még rosszabb is van?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#123) zolee145


zolee145
tag

"Intel Core2 Duo E5200 2.53GHz 775 BOX - 16.883 Ft

(...)

Miért nem AMD? Teljesen megértem az AMD párti olvasók hozzászólásait, de érdemes figyelembe venni azt, hogy jelenleg ugyanezért az árért csak alacsonyabb teljesítményű processzort tudunk vásárolni a konkurenciától."

"AMD Athlon 64 X2 5400+ - 5 forgalmazónál - 15.390 Ft legalacsonyabb áron
2.8 GHz, 2 x 512 kB L2 cache, Socket AM2, dobozos, Black Edition"

[link]

Szerintem ez sem rossz.:)

(#124) diegho válasza Sanyix (#122) üzenetére


diegho
nagyúr

asus-ból jóval kevesebbet adtam el, mint asrock-ból, de legalább 5ször annyit vittem vissza belőle garanciába, mint asrock-ból. Szóval ennyivel "rosszabb" az asrock.

(#125) X@b3e válasza diegho (#124) üzenetére


X@b3e
addikt

A szervízes gépünk Asrock lapos, de azért senkinek nem ajánlanám. Hacsak nem Tesco gazdaságos gépet akar venni, de még akkor sem, mert hasonló Giga lap max egy ezressel drágább. Asusból az alsó kategóriában előfordul a hiba, de ott van felsőkategória is (nem véletlenül)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#126) diegho válasza X@b3e (#125) üzenetére


diegho
nagyúr

nem tudom mi a bajod az asrock-al. Alsó kategóriában semmi baj nincs velük. Ott a 945-ös olcsó szériájuk, eddig egyet sem kellett gariztatni, tuningolni is lehet vele egy kicsit, nem úgy mint mondjuk 1-2 olcsó gigabyte-al ahol felemelem az fsb-t 2-vel és már nem is bootol. Olcsó kategóriába az asrock a legjobb. Asusnál a felső kategóriában is előfordul gyakran a hiba, lásd összes P35-öt érintő tervezési hiba.

(#127) hcl válasza Sanyix (#122) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Mercury pl. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#128) ollie válasza Sanyix (#122) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"asrock lap? Az az asus gyengébb minőségű almárkája. Pedig az asus is full dzsunka minőség. És még rosszabb is van?"

Hát nem talált. Nem a minősége gyengébb, hanem budget kategória. A budget nem egyenlő a rossz minőséggel.
Mellesleg nekem sok ASUS lapom volt eddig (most is az van), és soha nem volt egyel sem problémám.

Emberek! Gyerünk, írjatok már címlapos írást, nehogy már az enyém legyen a kiemelt napokig. :)

***

(#129) proci985 válasza ollie (#128) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem sem volt a P5Kval bajom... ja de :O meg tesztek is imádták... csak azt felejtettem/felejtették el (szándékosan), hogy ha ők max dualcoreval nézegetik max 100Ws tdp mellett, akkor ott még lehet kultúrált marad, nem úgy, mint egy quadnál 150Ws tdp mellett.

katasztrófa elhelyezése a csatiknak, tuningra alkalmatlan, mert teljesen össze vissza droppol (néha kevesebb fesszel többet!). 540es FSBt bírta, de mit érsz vele, ha ez az előny gyakorlatilag csak az E6xx0ás szériánál jön jól (8x00 alatt már szűk keresztmetszet, más dualcorera overkill, quad alatt meg elvérzik). nomeg random BSODk, bónuszként. szóval az Asus gyárt DX/WF valamint ROG lapokat, mást semmit. arról már nem is beszélve, hogy az adatlapján/dobozán álló kijelentések közül minimum 3ért be lehetni őket perelni fogyasztó megtévesztéséért, ha nem lenne apróbetű. meg a gyakorlatban semmit nem csináló opciók a biosban, aztán csodálkozol, hogy akkor most mivan... eladtam, vettem egy giga ds4et, azóta boldogabb és nyugodtabb ember vagyok (nomeg a kisebb fesz miatt kevesebbet fogyaszt a gép). ahhoz képest, hogy középkategóriás volt, gyakorlatilag számomra egy életre elásta az asust (60at kicsit sokallok lapra).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#130) Sanyix válasza ollie (#128) üzenetére


Sanyix
őstag

Nekem 1 asus lapom van sajnos, de több nem is lesz, CSAK problémám van vele. A supportjuk is egy rakás szar. Egy fos szar cég.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#131) X@b3e válasza Sanyix (#130) üzenetére


X@b3e
addikt

Egy lap alapján ilyet kijelenteni, khmm, nem bölcs dolog

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#132) mephi666 válasza Sanyix (#130) üzenetére


mephi666
nagyúr

én meg eddig lehet, h csak mákos voltam mert lapból komolyabbat eddig nem szereztem... a duronom alatt egy acorp volt (7ktap), abban az időben asusból volt a kt7-es sorozat (ha jól emlékszem, sok hasonló típus összefolyik a fejemben) és kevés volt a pénzem, azért vettem ezt... egyébként teljesítményről ennyit: nekem volt az acorp lap, 128mb sdram 133on, 750es duron... sógoromnak egy asus lap 800as p3 alá, 256mb sdram szintén 133on... ugyanazzal az asus gef2-vel néztük... asszem v7100 volt... a 2 gép ára között hatalmas különbség volt, teljesíményben meg az enyém rávert sokhelyen a magasabb órajelű p3ra... :) 2001-től 2007-ig használtam ezt a konfigot és semmi bajom nem volt vele...
most egy asrock lap van a 3800+ x2-m alatt és ezzel is meg vagyok elégedve... most már megtehetem, hogy majd legközelebb drágábbat vegyek és így is fogok tenni...
azért írtam ezt le, hogy nekem az alacsony árkategóriájú alaplapokkal nem volt problémám...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#133) fekeandras válasza DeltaPower (#121) üzenetére


fekeandras
őstag

Cserébe zseniálisan szellős.És ócccsóóó. :D

ASRock -ban az is tetszett, hogy procicsere után nem kell biost frissíteni.Kiforrott bios van hozzájuk.A legfrissebb cpu-k is alapból támogatottak.Régi ki, új be, bekapcs és megy.Nem kell szórakozni vele.
Aki nem vagy csak szolídan tuningol bátran vegyen ASRock-ot.Viszont ha valaki nem tuningol jobban jár az amd-vel mert sosem fogja kihasználni a c2d tuningpotenciálját..

[ Szerkesztve ]

(#134) ollie válasza proci985 (#129) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem most egy 25k-s ASUS lapom van (P5Q PRO), és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Ráadásul nálam a Gigabyte lapommal voltak BSOD-k (P965-S3), és nem lehetett megfejteni miért. Mióta lecseréltem az ASUS-ra, boldog és elégedett ember vagyok. ;)

Sanyix: na én a Gigabyte-al voltam így.

[ Szerkesztve ]

***

(#135) Shadows


Shadows
senior tag

szeirntem nincs semmi baj azzal az ASrock lappal, én rengeteg 775i65g lappal raktam redszert igaz nem gémer kaptegória, de célnak megfelelt!!! Szeriviz gépbe is ASrock volt, amit az kapott....és birta 1,5 évig pedig abból menet közben volt kivéve a kártya a winyó, force shutdown(kitépve a tápkábelt :C ) egy ideig biztam benne kapok valami használhatót...de nem birta mint állat....aztán egyik reggel már be se kapcsolt :C

Én ugy tudom Asrockba azt tesz az Ánus amit ők nem akarnak eladni vagy mert nem megfelelő minőségü a preztishez.....vagy mert már rommátesztelt technológia és hugyé-fosé el lehet adni a parasztnak....

Ha azt nézzük a "netbook"-ok is ilyen ipari hulladékból van őskori hardverekkel szerelve, mert valjuk be az a GMA 950 meg az a 945 chipset....500Ft....mibe lenne egy g33 chippes x3100as integrálást megoldani??? semibe...csak azt csinálják mint Bill az Xp-vel amennyi pénzt kilehet csalni belőle addig nyuzzák!!!! ittis ugyanaz van....

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#136) X@b3e válasza fekeandras (#133) üzenetére


X@b3e
addikt

Ezt a procicsere-mutatványt csináld meg egy 2 éves 775 lappal, akkor már nem támogatja a legfrissebb procikat is..
Aki nem tuningol, az valóban nem használja ki semminek a tuningpotenciálját :D

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#137) wutuka


wutuka
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

A cikk szerzője külön felhívja a figyelmet arra,hogy az ő véleménye ez.Illik tiszteletben tartani,nem fikázni.Természetesen lehet,és kell is vele vitázni,alternatívákat felvetni.Ebből az egészből tud aztán valaki majd értelmes tanácsot kapni az új gépe összerakásához.Gondolom ez a fő cél :C
Ami a vga kérdést illeti,én is a HD 3850-et ajánlom inkább egyenlőre.Ezen kívül a hardverek korrektek lettek,és bátran ajánlhatók kispénzűeknek,akik egyenlőre túl sokan vagyunk... :K

Lionel Messi : The Best !

(#138) zolee145


zolee145
tag

Oké, az ASRock szar. Legyen.:D Egy dolgot nem értek: ha egy alaplap ki tudja szolgálni a procit meg a vga-t, stb (értsd, támogatja azokat a dolgokat amikre az említett egységeknek szükségük van, hogy a gyárilag megadott maximális teljesítményt hozzák), mindemellett stabil akkor mi lehet a szar? A nevének a csengése?:)
Tuningra nem jó, ezt mondjuk elhiszem, de én pl nem szoktam tuningolni. nem is értek hozzá, nem is érdekel. Ha már nem elég az a gép ami van, és van lehetőségem akkor veszek másikat.

(#139) fekeandras válasza X@b3e (#136) üzenetére


fekeandras
őstag

Ezt arra értettem, hogy a haverom Gigabyte (965P) alaplapján frissíteni kellett a biost, hogy menjen vele az E2220 proci.Aztán most újra, hogy a E5200-ast is kezelje.De sejtem, hogy ha E7xxx/E8xxx akar belerakni akkor már megint a bios-al kell majd szarozni. :U
Na az ASRock-nál ilyen nincs. :(

[ Szerkesztve ]

(#140) wutuka válasza zolee145 (#138) üzenetére


wutuka
aktív tag

Egyetértek veled.
Meg aztán nem kellene elfelejteni,hogy az ASUS kisgyermekéről van szó.Volt honnan mit tanulni.Tudomásul kell venni,hogy nem mindenki tud megvenni DFI,ASUS stb.csúcslapokat,legfeljebb ASROCK-ot.Ez a cikk nekik szólt,és szerintem is jó lett. :C

Lionel Messi : The Best !

(#141) ollie válasza fekeandras (#139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az E7000 és E8000 sorozat korábban jelent meg, mint az E5000, tehát nem kell majd megint frissíteni a biost, ha valamelyik gyorsabb tesóra akarja cserélni.

[ Szerkesztve ]

***

(#142) Crus válasza fekeandras (#86) üzenetére


Crus
őstag

IT kereskedelemben dolgozom, hosszú évek óta... nagyon világosak a számok, garlapok. Ez alapján mondtam, amit mondtam.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#143) ollie válasza Crus (#142) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor nem ártana valami építő jelleggel is hozzászólni, mert az amit írtál, senkinek, semmit nem segít.

***

(#144) fekeandras válasza Crus (#142) üzenetére


fekeandras
őstag

Értem.Nem kétlem.
Csupán annyit mondtam, hogy ár/érték arányban talán az egyik legjobb választás lehet.Olcsó konfigba nyugodt szívvel merem ajánlani mindenkinek.Mutass nekem mégegy alaplapot amit annyiért megkapsz mint egy P35-ös ASRock-ot.Felénk igen kapósak ezek a lapok.
Nem hinném hogy egy MSI vagy egy ECS jobb lenne mint ezek.Azok vannak egy árban ezekkel.
Az igaz, hogy mindössze 2év a garancia a más gyártóknál már általánossá vált 3év helyett.
Szerintem nem rossz.Nálam nagyon bevált.Volt már több ASRock alaplapom is és a következő is az lesz.(P45)Ráadásul olcsón! ;]

[ Szerkesztve ]

(#145) zolee145 válasza fekeandras (#144) üzenetére


zolee145
tag

Na egy kérdés: ha nem tuningolok, és megy stabilan a rendszerem honnan tudom, hogy milyen (márkás - nem márkás, drágább - olcsóbb) alaplapom van? Eddig Abit volt. Stabil, jó, azzal sem tuningoltam. Most ASRock van, stabil, jó, ezzel sem tuningolok.:)

(#146) fekeandras válasza zolee145 (#145) üzenetére


fekeandras
őstag

Bocs.Ezt most nem teljesen értem. :F

(#147) zolee145 válasza fekeandras (#146) üzenetére


zolee145
tag

Amit írtál abból azt vettem ki, hogy ilyesmi cuccokkal foglalkozol, vagyis vélhetően volt szerencséd mindenféle alaplaphoz. (Ha félreértettem bocsi:) ) Szóval az a kérdés, hogy átlagos felhasználóként érzem-e a különbséget márkás, és kevésbé márkás alaplap közt?

(#148) fekeandras válasza zolee145 (#147) üzenetére


fekeandras
őstag

Átlag felhasználó semmi külömbséget sem tapasztal egy 9k-s és egy 30k-s lap között.Átlag felhasználó nem tuningol,nem vesz high-tech alkatrészeket a gépébe,nem maga cseréli ki alkatrészeket,sőt még a gépét sem látta belűlről.A "márkás alaplap" tág fogalom.A "márkás" drágább alaplapok vagy több funkcióval rendelkeznek vagy az "átlagnál" jobb minőségű alkatrészekből épülnek fel.De mondjuk ez is csak féligazság...
Én általában senkinek nem szoktam 20k-nál drágább lapot ajánlani.Abszolút felesleges.Egy-két speciális esetet leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#149) wutuka válasza fekeandras (#148) üzenetére


wutuka
aktív tag

Ahogy látom azért te is ASUS lapot használsz ;)
A vitából eddíg azért le lehet azt szűrni,hogy nem valami népszerű az ASROCK alaplapok terén :) .Azonban mindíg elfelejtjük,hogy milyen célból íródótt ez a dolgozat!Kis pénz emberek! Azért ehhez viszonyítsunk amit ajánlunk.Nem művészet az ASROCK-nál valószínűleg jobb lapot ajánlani,csak akkor máris módosíthatjuk a cikk címét!
Egyébként tetszik a vita! :C

Lionel Messi : The Best !

(#150) fekeandras válasza wutuka (#149) üzenetére


fekeandras
őstag

Igen azt.Jó szar is... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.