Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Sirandrish válasza amoba (#2150) üzenetére


Sirandrish
legenda

Xp-t használok...szóval ez nálam már nem jött be :)
Semmi nem fut csak a böngésző..természetesen ha bezárom azt sem segít.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2152) kexksz


kexksz
addikt

Megvan a megoldás: java oldaláról leszedtem JRE 64et, feladatkezelőben pedig javaw 64 meg javaw 32-t realtime piroritásra állítotam.

(#2153) sto1911 válasza kexksz (#2152) üzenetére


sto1911
veterán

A realtime prio azt jelenti, h olyan prioju, mint az OS. Ugye nem kelk mondani, h az nem egeszseges, ha a java hamarabb jut eroforrashoz, mint az OS?

(#2154) kexksz válasza sto1911 (#2153) üzenetére


kexksz
addikt

Lényeg hogy megy, van 8 giga ram, csak nem fog meghalni az os.

(#2155) soldierboy válasza Sirandrish (#1866) üzenetére


soldierboy
tag

De hogyan? :)

(#2156) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Mi a Minecraftnak a "gépigénye"? Mivel csak pixelekből áll,gonoldtam elmegy minden 2001-nél újabb gépen... De nem. Szóval akkor milyen az a bizonyos gépigény? :D

(#2157) netpeti98 válasza soldierboy (#2155) üzenetére


netpeti98
addikt

Youtubon 1001 vidit találsz a szerverkészítésről utána meg csak csatlakoznod kell a játékba és mehet. :)

Üdv netpeti98

(#2158) netpeti98 válasza BMWFan (#2156) üzenetére


netpeti98
addikt

Hát figyelj magába úgy elfoglal 100-300 mega között erre még rájön a jáva 1 gb memóriája szóval.
Egyébként:
1.7 ghz provi
1 gb ram
128 mbs videokártya és ezen magas köddel talán elmegy 30 fpsel.

De mondok jobbat egy Win7-es 3.5 ös élményindexű gépen már nem volt sok látóhatár és csak akkor kezdett játszhatóvá válni. :(

Üdv netpeti98

(#2159) soldierboy válasza netpeti98 (#2157) üzenetére


soldierboy
tag

Köszönöm, keresgélek akkor majd!

(#2160) X3B6O0X válasza BMWFan (#2156) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Pár dolog:
-A játék nagyon RAM éhes, mivel Javaban íródott.
-Integrált videókártyát nem szereti, egy akármilyen nem integrált is megteszi neki (én egy fx 5200-as noname példányt fogtam be erre a célra), egy HD 4670-nel már nagyfelbontáson is játszható.
-hála az égnek nem kell neki túlságosan nagy proci, egy átlag kétmagos megteszi, kivéve, ha sok a változás a képernyőn.

Szóval ha élvezhetően akarsz rajta játszani, a következők kellenek:
-egy jó kétmagos proci
-2 giga ram
-minimum egy 8xxx nVidia, vagy egy HD19xx ATI videókártya.

De ha egy kis kompromisszumot kötsz, ennél jóval gyengébb géppel is beéri.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#2161) soldierboy válasza vamzi (#50) üzenetére


soldierboy
tag

Szerintem: telepedj kicsit le. És építs egy magas tornyot. Azt máshonnan is lehet majd látni! :)

(#2162) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Kösz X3B6O0X és netpeti98. :R :R

(#2163) X3B6O0X válasza soldierboy (#2161) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Gratz, megnyerted a napirégész díjat :D.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#2164) BMWFan válasza X3B6O0X (#2163) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Hát kb. egy egy éves hsz-re válaszolt. :D

(#2165) Henryk válasza BMWFan (#2164) üzenetére


Henryk
aktív tag

A szándék a fontos.. :D

(#2166) BMWFan válasza Henryk (#2165) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Jobb későn,mint soha... :C :K

(#2167) Weißturul válasza X3B6O0X (#2160) üzenetére


Weißturul
senior tag

Néha én is meglepődök a gépigényén...
Celeron 420 (@2.0GHz) + X1600XT + 1GB RAM kombó alatt is jól érzi magát, de én a grafikát levettem: minden Fast-on van, egyedül a látóhatár van csutkára tekerve (meg a világosság).
A gépigényen azért is röhögök, mert a grafikus rész eléggé nevetséges. Megkockáztatom, hogy egy blokk (a levegőben) 12 poligonból áll amire minden lapjára kerül egy 8x8-as felbontású textúra. Ezt elviekben egy Voodoo 1-esnek is illene kezelnie :D

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2168) föccer válasza Weißturul (#2167) üzenetére


föccer
nagyúr

A gépigényét a játéknak leginkább az adja, hogy mindent cpu-ból számol, és ha egy normális látótávolsággal számolsz (mondjuk 64 blokk) akkor az 2*64*2*64*128 blokk. amit minden mozdulattal újraszámol. Ha egy nagyobb láthatósággal számolunk, akkor eléggé el tud kurvulni számítás mennyisége. Ha egy grafikai motor lenne a játék alatt, akkor kb 10 ennyi se lenne a gépigényt, mert a gpu-nak meg se kottyanna ez a számítási igény.

üdv,föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2169) Weißturul válasza föccer (#2168) üzenetére


Weißturul
senior tag

jé tényleg :Y
de akkor mi a bánatnak gpu?

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2170) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Dinnyét talált már valaki 1.8.1-ben?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2171) Cucuska2 válasza Sirandrish (#2170) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az a harcihelyzet, hogy természetesen nem fordulnak elő, csak magok.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2172) Sirandrish válasza Cucuska2 (#2171) üzenetére


Sirandrish
legenda

És magokat lehet találni? Milyen környezetbe fordulnak elő? illetve ha elültetem akkor lesz dinnyém? :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2173) Henryk válasza Sirandrish (#2172) üzenetére


Henryk
aktív tag

Fűnyíráskor potyognak csak, máshonnal nem igen lehet szerezni.

(#2174) Sirandrish válasza Henryk (#2173) üzenetére


Sirandrish
legenda

De az meg nem dinnye mag..vagy random dinnye mag lehet?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2175) Henryk válasza Sirandrish (#2174) üzenetére


Henryk
aktív tag

Bányákban lehet találni a ládákban néhol magokat. (wiki szerint)

[ Szerkesztve ]

(#2176) Sirandrish válasza Henryk (#2175) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor jól tudtam...sose lesz dinnyém :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2177) Henryk válasza Sirandrish (#2176) üzenetére


Henryk
aktív tag

Miért ne lenne? Csak le kell menni a bányába. :U

(#2178) X3B6O0X válasza Henryk (#2177) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Csak azt nem olyan könnyű találni, főleg úgy, hogy én eddig EGY azaz EGY hasadékot találtam, bányát és falut még sosem. Azt meg már nem is mondom, hogy 10-ből 8-szor egy aprócska szigetre, vagy szigetcsoportra spawnolok, ahol néha még fa sincsen :D

Más: úgy hallottam, hogy most már a Sky Dimensionon, a még befejezetlen mobokon és a vulkánokon kívül már nem kerül bele semmi, csak küldetések. Igaz ez? Valamint azt is hallottam, hogy normális grafikus motor kerül a játék alá (bár ez hülyeség lenne, mert a textúrapakkoknak meg a modoknak akkor lőttek) ...

[ Szerkesztve ]

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#2179) Sirandrish válasza Henryk (#2177) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jó néhány órát bányásztam már..találtam végtelennek tűnő barlangokat is..de "dungeont" még nem találtam :)
Sőt..ha őszinte akarok lenni akkor mióta MC-zek (pár hónap) még csak egyszer találtam ilyen monster spawner miújságot..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2180) X3B6O0X válasza Sirandrish (#2179) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Lejárt a szerkesztés idő.

Az se semmi... Bár henryk kolléga elhagyatott bányáról beszélt, nem tömlöcről.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#2181) Weißturul válasza Sirandrish (#2179) üzenetére


Weißturul
senior tag

én creative módban kerestem egy természetes szigetet a világító toronynak és akkor láttam egy sebhelyet a tengerfenéken ami világított. ott a lávafolyás mellett volt egy régi bánya ami hatalmas volt (fel se tudtam deríteni)

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2182) Henryk válasza X3B6O0X (#2178) üzenetére


Henryk
aktív tag

Ha megnézel egy dynmapot ahol van barlangnézet, akkor látod, hogy az elhagyott bányajáratok szinte az egész térkép alját befedik foltokban, van ahol tobb szinten is, szóval nem kell hozzá szakadékot keresni, bárhol lefúrhatsz, és találni fogsz, ha pont ott nem is, kicsit arrébb újra próbálod.

(#2183) Henryk


Henryk
aktív tag

Múltkor unatkoztam és legeneráltam egy 5000 x 5000 -es pályát, beletelt egy kis időbe, aztén délután ráengedtem a dynmap HD fullrendert, és valamikor éjfél fele kapcsoltam le, de még kb a felénél járt... :DDD

Nem számoltam, de legalább 20 falu volt rajta, az elhagyott járatok pedig behálózták az egészet, találtam végre havas/jeges biome-t is, plusz a gombaszigetet a nagygombákkal meg gombástehénnel.

Anno volt talán a pre 2 vagy 3-ban hogy a fortressek helyét egy nagy uvegoszlop jelolte, akkor szétnéztem azokban is, elég ritkásan vannak, és nehéz megtalálni őket, mert fentről nem látszódnak, de a jelenlegi verzióban már nem csak 3 lehet belőle egy pályán, de nagyon messze vannak.

[ Szerkesztve ]

(#2184) sto1911


sto1911
veterán

Belekezdtem en is a Skyblockba, de nem generalodnak szornyek es nem terjed a bara gomba sem :( Vagy mennyire kell turelmesnek lenni? 2-3 ejszakat is varni kell?

(#2185) tvse1995 válasza sto1911 (#2184) üzenetére


tvse1995
senior tag

Attól a helytől ahová a szörnyeket várod legalább 24 kocka távolságban vagy? Mert ha nem akkor nem fognak spawnolni.
A gombát pedig én nem termesztem csak megnövesztem bone meallal aztán amikor szétverem akkor gomba hullik belőle.

(#2186) sto1911 válasza tvse1995 (#2185) üzenetére


sto1911
veterán

Igen, boven tavolabb vagyok. A bonemeal-t sajnos elhasznaltam, ezert is lenne jo, ha jonnenek a mobok. Egyebkent kozben bekoszontott a tel, a fele farmot legyalulta, valamint az egyetlen barna gombamat is elvesztettem :W

De szerintem allatok sem jottek volna, mivel az osszes foldet elhasznaltam, ill. az also szintig leastam, es szetteritettem a felso 2 resz foldet.

[ Szerkesztve ]

(#2187) Weißturul válasza sto1911 (#2184) üzenetére


Weißturul
senior tag

A gombának sötét kell. Ezért is fordulnak elő előszeretettel a barlangok szájánál és a fák alatt

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2188) sto1911 válasza Weißturul (#2187) üzenetére


sto1911
veterán

Tudom, csinaltam is neki egy kis hazat, de nem nott abban sem :( Erre kiraktam jo tavolra, a mob spawnerre, ott mar jo nagy ter is volt neki, igy sem nott egy napon belul, de kozbeszolt a havazas...

Egyebkent az allatok spawnolasara van valakinek otlete? Valahol azt olvastam, hogy kovon is megjelennek.
Valamint a farm resze is eleg nehez 2 homokkal (bar az egyik videoban 3-at lattam :F ), szoval a reednek meg a kaktusznak is homok kell, azt meg nem lehet "csinalni".

(#2189) föccer válasza sto1911 (#2188) üzenetére


föccer
nagyúr

Az állatok spawnolása csak ott van, ahol külön kijelölt pontok vannak neki. Az "szíriusz vagyok" mondta az MC Editet "bemutató" videójában.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2190) Cucuska2 válasza sto1911 (#2188) üzenetére


Cucuska2
őstag

Haszonállatokra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2191) sto1911 válasza föccer (#2189) üzenetére


sto1911
veterán

De akkor a csinalj agyat cel teljesithetetlen, hacsak a palya keszitoje nem rakott be egy spawnert, amirol nem tudjuk hol van....

cucuska2: igen, a barany kellene az agyhoz.

(#2192) Weißturul válasza sto1911 (#2191) üzenetére


Weißturul
senior tag

az acsik között megvan az ágy készítése így tuti van spawner

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2193) tvse1995


tvse1995
senior tag

Az ágy csináláshoz nem kell birka, mert a 12 pókfonalból ami a ládában van tudsz csinálni 3 gyapjút.

(m.prohardverrol csak fokban lehet írni)

[ Szerkesztve ]

(#2194) föccer válasza sto1911 (#2191) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem spwner ketrecre gondolok, hanem olyan kitüntetett blokkokra (ami a normál játékban nem látszik), aminek a környezetében jönnek az állatok. Ha megnézed az említett videót (sok sikert hozzá, mert annyira szar :) ), akkor látod, hogy mire gondolok.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2195) sto1911 válasza tvse1995 (#2193) üzenetére


sto1911
veterán

Ahhoz meg jol jonnek a szornyek, amik szinten nem jonnek elo... (Egyebkent kosz a tippet, osse jottem volna ra!)
Holnap nekiugrok megint, hatha.

Ha a palya keszitojenek volt egy kis elorelatasa, akkor a szigettol 24-50 tavolsagra korbe lenne rakva egyreszt szorny, masrest animal spawnerrel.

(#2196) sto1911


sto1911
veterán

(#2197) tvse1995 válasza sto1911 (#2196) üzenetére


tvse1995
senior tag

LoL :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2198) Henryk válasza sto1911 (#2196) üzenetére


Henryk
aktív tag

Ugyan hány gyémántásót/csákányt használtak el? ;]

(#2199) Cucuska2 válasza Henryk (#2198) üzenetére


Cucuska2
őstag

Semennyit, mert előtte síkság volt ott.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2200) Henryk válasza Cucuska2 (#2199) üzenetére


Henryk
aktív tag

Akkor is ki kellett termelniük azt a sok anyagot valahonnan, majd odahordani, és formára faragni.. :D

Hacsak nem ők is editort használtak.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.