Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) forras2


forras2
őstag

Nekem 1 Dell d600-as masinám van....
Nem rég óta van nálam,kb fél éve...
De elötte is 1,5 évig 1 nagyon jó barátom használta,és nagyon megbízható kis kütyü...
Szervízbe volt már egyszer a noti,teljesen jó "élményem" volt a szervízzel kapcsolatba,semmi kérdés semmi nem volt,javították a hibáját!
Ebben a masinériában 1,6 GHz-s Pentium M processzor van,768 mb ram van benn,egy radeon 9000-es vga szórja a pixeleket a kijelzőre,és 30 gb-s merevlemezes meghajtó van bennt!
NFS Carbont akadás nélkül viszi 1024×768-as felbontásban...rosszat nemtudok elmondani erről a "monstrumról"!

Iggeniggeniggen enyém az első hozzászólás! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) Laslow


Laslow
senior tag

Hallomás (ismerősök szerviztapasztalata és a minőségükről bennem élő nem túl megalapozott kép) alapján ha laptopot akarnék venni, elsősorban HP-t néznék, másodsorban Dellt. Utána jön a Lenovo-Toshiba-MSI hármas, majd egy vékony kis hajszállal lemaradva az Asus és az Acer (ezzel a 2-vel van némi személyes tapasztalatom is). Legkevésbé Fujitsu-Siemenst vennék.
Az Apple meg nagyon szép és biztos jó is, de részemről maradok a Windowsnál, azzal meg nem foglalkozom, hogy esetleg Windowst is lehet rá telepíteni.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#3) Pisztillus válasza Laslow (#2) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nálam meg már volt (van) minden. Két HP noti (6710s és nc8000), két FuSi (Lifebook E4420 és Esprimo U9200) egy IBM X40 és egy Apple MacBook (fehér, X3100 VGA-s) Mindegyik szépen teszi a dolgát (otthon, melóhelyen egyaránt), szervizben egyik sem volt, valamilyen bővítés viszont mindegyikben. Egyedül az nc8000 akksija halott, de azt a kora miatt beszámítom neki, majd nemsokára kap újat.

Szerk.: Bocs, Laslow, véletlenül félrenyomtam, ez új hozzászólásba akart menni. :R

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#4) nuri


nuri
aktív tag

Dell. XPS M1530 a privát gépem, D830-al dolgozom, mindegyik jó, "kényelmes".
(Vagy Asus, ezek is jó minőségek szoktak lenni.)

Fuji-t max papírnehezéknek használnám.

(#5) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Én használtal foglalkozom sok megfordult nállam. Csak AMD-st adok veszek. Járt nállam pár intles is de én kihagyom (a teljesítmény nem minden) Az eddigi legjobb HP Nx 9015 4órát bírt akksiról net közben! Amit senkinek se ajánlok: celron! selejtes kaki.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#6) zdanee


zdanee
őstag

Nekem egy HP nx7010-esem volt, renew programban vettem, a szerviz hozzaallasaval maximalisan elegedett voltam, a garancia lejarta elott szo nelkul kicsereltek az akkut, a teljes felso reszt TFT-vel egyutt (1 pixelhiba volt rajta), es az alaplapot (meghibasodott az ati9200-es VGA, es alaplappal egyut kellett cserelni), gyakorlatilag a teljes gepet. Nemreg adtam el, meg mindig teljesen jol mukodott, csak kicsit karcos volt, leven a burkolat volt a legoregebb alkatresz. Jelenleg egy DELL Inspiron 6400-am van, 3 ev gari van rajta, az elso ev vege elott bevittem, h az akku jelentosen csokkent uzemidoben, ezt is siman csereltek, ezenkivul a DELL azert is szimpatikus, mert papir sem kellett az ugyintezeshez, egyszeruen megneztek a BIOSban a sorszamot. Allitolag kulfoldon is ugyanilyen egyszeru lett volna. Van egy FuSi Ui3520-asom is, remelem nem lesz vele gond, egy ismerosommel kekeckedett a FuSi, bar annak mar sok eve volt, akkor 2 het helyett masfel honapig tartott a szervizeles (tonkrement a halokartya).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#7) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Nekem egy Fujitsu-Siemens Amilo L7320-am van...
Elég régi darab, lassan 4 éves lesz, de eddig csak a DVD író adta meg magát. Soha nem vittem szervízbe, soha nem volt semmi baja... Olcsó húsnak mégsem mindíg híg a leve... Egy Celerom M530 van benne, de nemsoká egy Pentium m780 váltja, 1,5 giga 533-as DDR2, (ebből 1 giga utólagos kingston), 60gigás vincsi, sentinel szerint 90%-os...
Anno 140-ért vettem, visszagondolva kicsit sok, de bőven behozta az árát.
szerintem még jópár évig fog szolgálni, nem tervezem a cseréjét.
A családban van még egy FuSi noti, azt nem tudom pontosan milyen típus, de pár hónapos csak.... Azzal sincs semmi gond...

Én a FuSi mellett raktam le a voksomat... Nem tudom mért szidja mindenki őket, vagy csak én voltam szerencsés?

Üdv...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#8) Jon Mathias válasza Pisztillus (#3) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Most 1 HP 6715-öst nyúzok. hibátlan szeretem de csak 2ó akksi.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#9) Douwe


Douwe
csendes tag

Nekem egy asus f6v-m van (intel p8400, 2gb ram, ati3470, 13,3"-as kijelző), fél éves eddig tökéletesen megvagyok vele elégedve. Szervizben nem volt még remélem, hogy nem is lesz. A hűtése halk, csak játék közbe hangosodik fel. Teljesítményben kicsit többet vártam a videókártyától. Ha most vennék notit ugyancsak asust vennék, de lehet hogy amd puma belsővel.

(#10) Pisztillus válasza Jon Mathias (#8) üzenetére


Pisztillus
senior tag

A 6710 egy klafa gép (mondhatjuk úgy is, hogy a 6715 inteles tesója), ez a második notim, de ez is kibírt már mindent. Oprendszerek jöttek - mentek (most épp win7 van rajta), kapott még egy giga RAM-ot, meg egy 320GB-s winyót.
A FuSi U9200-as is 2 GB RAM-al gazdálkodhat, de ez bizony a celeronos verzió. Attól még simán viszi a win7 az XP-t VirtualBox-ban... Nem olyan rossz az a Cerka, de videót nem ezzel vágok, az biztos... :D

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#11) 3psilon


3psilon
aktív tag

Én HP nx6325... korrekt, 1x elromlott, akkor -mivel volt garibővítés- a fél gépet kicserélték újra (alaplap, monitor...) miért ne alapon.

Nyilván mindenki szerint a saját laptopja a legjobb márka, és szerintem még nem mindenki próbált egynél-kettőnél több márkát.

A HP szerintem azért jó, mert fizikailag jól össze van szerelve, nem kopik meg ilyesmi, hátránya, hogy drágább mint mondjuk egy FuSi. Ja, és ez a modell legalábbis nem melegszik. Ahány pap, annyi pofon. :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#12) forras2 válasza 3psilon (#11) üzenetére


forras2
őstag

3psilon Igen ebben igazad van,nekem Dell márkáju notim van,és én arra esküszöm! :R
Ha lekéne cserélnem valami végett a laptopot,akkor 1 Dell d630as készüléket vennék! :K

(#13) Metalfan


Metalfan
senior tag

1: Fujitsu-Siemens Amilo Pi2530

2: Pro: Egyszerű, letisztult dizájn, Csendes üzemmód gomb, kényelmes billentyűzet, egész halk egérgombok, kategóriájában jó webkamera (1,3 MP, viszonylag jó képminőség) és sztereó mikrofon, D-SUB és DVI monitorkimenetek
Kontra: Í betű helye (igazából fél óra alatt meg lehet szokni), Insert és Delete gombok helye (ehhez is max. 2 óra kell), Num és Scroll Lock gombok mehettek volna Fn gombokként is, enyhén szarul tervezett hűtés: venti nem kap elég levegőt a rácson keresztül (levett hátlappal sokkal halkabb, mivel nem erőlködik a venti motorja), pár fokkal módosíthatták volna a hűtési fokozatokat, így Csendes üzemmódban is 5 percenként beindul a venti - ha csak 2 fokkal lenne magasabb a küszöbérték, nem indulna el. Ezenkívül egy egyedi hiba: anno kapott a billentyűzet némi teát, és a Home gomb azóta hiperérzékeny, mintha érintőgomb lenne.

3: Érződik rajta, hogy alacsony árkategóriájú gép, a hátlapon pár helyen illesztési hézagok vannak, de a pontatlanságuk nem vészes, inkább a túl vékony műanyag miatt van. Ezt leszámítva egész jól össze van szereve, az külön dicséretes, hogy a hátlap mérete nagy, tehát a hátlap levehető része alatt nem csak a memóriafoglalatok vannak...

4: Teljesítmény: Előbb a száraz adatok: 15,4"-os kijelző, C2D T5250 (1,5 GHz, 166 MHz FSB, 2 MB L2); gyárilag 1 GB RAM, most 2x1 GB; 160 GB SATA HDD 5400 rpm, 8 MB cache; Mobility Radeon HD2300 w/ 128 MB DDR2 RAM (475/375 MHz); 48,8 Wh akku.
Saját vélemény: Szerintem kellően gyors, bár néha jól jönne +500 MHz. 2 giga memória az XP-nek szinte kihasználhatatlanul sok, egészen addig, amíg komoly munkára vagy játékra nem gondolunk. Nyilván játékok és renderelés közben nem ez a legjobb választás, de nem is erre lett megtervezve. A videokártya kb. egy Radeon 9600XT teljesítményének felel meg, ennek ellenére DX8 módban a Stalker - Shadows of Chernobyl is elfut rajta közepes grafikán, 30-70 fps között ingadozva. Az akku kb 2 és fél óráig képes ellátni a gépet árammal, feltöltése valamivel kevesebb időt vesz igénybe, de nem mértem le. A kijelző színei élénkek, és - gondolom én - biztosan nem színhelyesek (valaki bevezethetne az ICC profilok használatának rejtelmeibe...). Sajnos a panel hátrányai hamar megmutatkoznak, amint függőlegesen kicsit más szögből nézzük a monitort: a színek azonnal átfordulnak, így sajnos csak egy elég szűk tartományban mutat jó képet. Szerencsére egy külső monitorral ez orvosolható, a DVI csatlakozó szinte kiált a monitorkábelért :)

5: Szerencsére még nem volt dolgom a szervizzel, remélem ez a jó szokásom megmarad minél tovább :))

6: Egyéb vélemények: Általános célokra szerintem bőven elegendő ez a laptop. Jelentős hibája nincs, legfeljebb a korlátozott akkukapacitást lehetne felhozni, illetve a nem túl jó anyaghasználatot. De ha ezekkel meg tudunk barátkozni, akkor egy nagyon jó gépet kapunk kézhez. Csatlakozók terén is egész jól áll: 3x USB, 10/100-as LAN, modem csati, analóg és digitális monitor kimenet, SD/MMC/MS(?) kártyaolvasó, ExpressCard foglalat, audio in/out (SPDIF-fel), illetve az elmaradhatatlan Kensington zár. Szerintem a modem csatlakozó fölösleges volt, helyette egy negyedik USB portot kellett volna rakni, illetve az analóg monitorkimenet helyett eSATA port jöhetett volna, akkor nem 25 megával másolgatnék a rackre sok gigányi adatot :)

7: A laptopot 2008. augusztus végén vettem op. rendszer nélkül 140 ezer magyar pénzért Székesfehérváron, a Euronics áruházban. Más választási lehetőségem nem volt, csak Fu-Si gépek voltak, csak ennek volt diszkrét videokártyája. Máshol a hardveresen picit jobb HP gépet nem akarták részletre adni...

[ Szerkesztve ]

(#14) PTS


PTS
csendes tag

Én Acer párti vagyok és, hogy miért? Talán mert nem melegednek annyira a nagyobb szélesebb gépházzal rendelkező Noteszgépeik... Persze lehet csak én vagyok így ezzel! :)

Aki mer az csak néha nyer legtöbbször nyel! http://pts-live.net

(#15) cizoe


cizoe
őstag

Topik zárható. Folytatható szerintem itt.

(#16) nádasi


nádasi
tag

Dell 1525 Inspiron, 3 hónapos és már Angliát is járja. Hellyel-közzel hangos hűtés, kiváló billentyűzet és felszereltség. Akkuidő az átlagosnál kicsit gyengébb.

A következő is Dell lesz.

(#17) horatio


horatio
tag

Én 2005 óta használok notebook-ot.
Ez a harmadik amit nyúzok, mindhárom DELL márkájú. Az első pontos típusára már nem emlékszem (belépő modell volt), de mivel keresztlányom használja mai napig, tudom, hogy még működik.
A előző egy Inspiron 1700 volt, azt kollégám vette meg tavaly a fiának. Most egy Vostro 1710-et használok ősz óta. Egyik gépnél sem volt hardveres probléma, szoftveresen atomstabilak.
A feleségem a cégnél az IBM/Lenovo vonalat használja ... Nemrég cserélték a Thinkpad-jét egy T500-ra. Ő körülbelül 10 éve használ notebook-ot. (2,5-3 évente kap újat)

Szóval 1-1 pont Dell és IBM/Lenovo

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#18) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

IBM (Lenovo) - Nagyon jó notik, de nem szépek. 4,8/5.
HP - 4/5.
Dell - Nem rossz, de én azért nem tartom a legjobbnak. 4,5/5.
Asus 3/5.
Msi Nagyon kellemes csalódás, nagyon csendes és jó minőség. A bill. nem az igazi, amúgy imádom. 4,5/5.
Fujitsu-Siemens 2/5.
Acer 3,8/5.
Apple 4/5. Jó notebook, de nekem nem megfelelő az OS2. Nagyon jó a minősége, de nem mind1iknek.
Toshiba - Az egyik legjobb. 4,9/5.

Mindegyikhez volt szerencsém. Legkevesebb az Asushoz és a Toshibahoz.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) Lars


Lars
őstag

Hát családban sok asus megfordult már, jómagam egy asus l3500D-t nyüstöltem 2 évig, miután 2 éves korában a testvéremtől átvettem. Az egy csodás kis hangos hűtésű amd procis szörnyeteg volt, de a mai napig semmi baja nincs, sem külsőre, sem belsőre. Egyik ismerősöm olaszban dolgozik, ő használta idén januárig teljes megelégedéssel tovább, a gép most 5 éves kb.
Jelenlegi szintén asus, a6km ő is kellemes darab, 2 éve használom napi szinten sokat. Egy pár apróság van, amit azért megjegyeznék. Egyik az ezüst festés megkopott a sok játék közben, amit valamiért második körben sem cserélt ki a szerviz. Szerintem valami kommunikációs hiba lehetett, a magyar, és a cseh szerviz között. ( az angol nyelvű javítási jegyzőkönyvön már nem szerepelt a cpu hűtő csere mellett a csuklótámasz csere, holott a honlapon erre is felhívtam a figyelmet )
Egyébként 2-szer járt már javításon, mindkétszer ugyanazzal a hibával. Első alkalommal a cpu hűtő kezdett el hangosan járni, elküldtem gariba, szétszedték, megolajozták és összerakták (szerintem ennyi történhetett ) Ezek után pár hétre ismét zajongani kezdett, ugyanaz a hang. Második körben már cserélték a ventit.
Egyébként maga a gariztatás egyszerű, asusnak van erre a célra egy honlapja, kitöltöd az adatokat, kapsz egy mailt, abban megrendeled a futárt, kijön a futár, elviszi a laptopot, amikor kész van visszahozza. Egy filléredbe nem kerül ha jogos a panasz.
Jah, család többi asus gépe köszöni jól van, életükben nem láttak még szervizt :)

(#20) Pferi


Pferi
senior tag

Fujitsu-Siemens U9200: Nekem nagyon bejött e a kis gép. 99.000 Ft volt Celeron M540-es processzorral, 1 Giga memóriával. 15000-ért kicseréltem a procit egy Core 2 Duo T7250-re, 2.500-ért +1 Giga memória került bele, és megvan a brutálolcsó erős kis subnotebook :)
Elromlott benne a DVD író, 3 nap alatt kicserélték a szervízben, közben a neten nyomon lehetett követni a szervízelés menetét, tehát a szervízlap száma alapján látható volt a neten hogy az alkatrészt megrendelték, megérkezett, javítás alatt, kész, mehetek érte. Amikor kész lett telefonáltak.
Ennél jobb szervízszolgáltatást nem hiszem hogy tudtok mondani más márkához is.
3 éve használok egy másik F-S notebookot, soha nem volt vele gond.
5 éve napi szinten nyúzok egy F-S PL720-as Pda-t, az akkumulátor most kezd gyengélkedni, de 4 órát még mindig képes működni.
Nekem csak jó benyomásaim vannak a F-S márkáról.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#21) JoeYi


JoeYi
őstag
LOGOUT blog (1)

Én most egy HP 6710b -t nyúzok,

- Intel® Core™2 Duo T7500 proci
- 2GB RAM
- 160GB vinyó
- X3100 VGA

És imádom. 3-4 óra akkumulátoros időt tud, szóval pont áthidalja a vonatozós utazásaimat Szhely és Budapest között, emellett a C2D proci ereje teljesen lenyűgöző. Mondom ezt azért, mert leőtte egy MSI M677x-em volt turionnal, és hozzá képest mintha normál térből fénysebességre váltana az ember.

VGA oldalról persze gyenge, ezért játékra nagy kompromisszumok árán is csak alig jó, de cserébe az akksis üzemidő kárpótol.

Beépített wifi, bluetooth, matt kijelző, bal oldalra kifezett fullhalgató kimenet, beépített kártyaolvasó. Ezek mind-mind ideálissá teszik.

Emellett csöndes, néha-néha pörög fel erősebben a proci hűtő, de a hangja akkor is csak egy átkagos 12 centis ventijéhez hasonló.

Szervízbe még nem kellett menni vele.

-----------------------------------------------------------

Ezelőtt Volt egy MSI M677x-em, és egy Gericom BLockbusterem, mindkettő gamer gép, mindkettő meghalt. Mindkettő alaplaphibás lett, csupán a használattól, de a Gericomra már nem volt gari, ezért ahhoz nem tudok többet hozzáfűzni (amúgy szerettem, és jól húzta az igát 2.5 évig)

Az MSI-t Budapesten az albacomp szervízbe vittem kétszer. Először fedlap repedéssel és zsanér töréssel, 3 hét alatt javítva lett, szóval elégedett voltam.

Másodjára alaplaphibával vittem a gépet, 1.5 évesen. 3 hónap után visszakaptam a vásárláskori árát. Ez alatt az idő alatt már megvolt a céges HP, szóval így tűrhető volt ez az elbánás, de amúgy gondolom bosszantó lett volna 3 hónapig a civilizáció nélkül :).

All-in-all az MSI-t is szerettem, persze melegedett, picit hangos volt, de a geforce 7600-as vidkarinak hála játékra ideális volt, viszont vonatozásra alig-alig, mivel csak 1 órát bírt.

[ Szerkesztve ]

(#22) Samus


Samus
addikt

Acer Extensa 5320Z. 6/10 értékelés. Olcsó volt (99.9k), ehhez képest a műanyag dorítás egész jónak mondható, T2390 procival, 1 GB RAM-al, 120GB HDD, LG multi író, Firewire (5in1 kariolvasó, SDHC és XD-t is olvas), papíron Gigabites LAN (nem teszteltem, csak 100 megás háló van itthon) csak a Bluetooth hiányzik belőle...meg egy jobb VGA, mert az Intel X3100...a gép furán melegszik (csak a bal oldala). Az egyedüli kifogásolható pont a kijelző kritikán aluli betekintési szöge. Oldalirányban még csak-csak elfogadható, de fel-le már övön aluli minőségű. De hát mint mondtam, olcsó volt, ehhez képest izmos proci van benne, jó a felszereltsége, és elfogadható a minősége is. Jelenleg 5 hónapja van meg, eddig, a kijelzőt leszámítva meg vagyok vele elégedve. Kopp-kopp-kopp :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#23) zdanee válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


zdanee
őstag

Bocsanat, h kotekedek, de miota fut az Apple gepeken OS2? Tudod, az egy 1987-es, eredendoen 16 bites oprendszer az IBM PC/AT erabol, es az IBM PS/2 vonal oprendszere 386-os magra a 2-es verziotol kezdodoen. Te az OSX-re gondolsz. Reszletesenn, h miert 2/5 a FuSi? Ar/Ertek aranybn messze nem a legrosszabb, sot.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#24) Jim Tonic válasza zdanee (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

OSX, természetesen elírás volt. Két napja jöttem meg a nyaralásból és bamba vagyok kicsit. :)
A FuSi 2/5 egy vélemény. Jó az ár/érték aránya, de ócska a minősége. Számomra nem megfelelő. Ez egy szubjektív vélemény.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) copin


copin
őstag

Ha van apple, akkor simán lehet vaio is a listán.

(#26) Jon Mathias válasza JoeYi (#21) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

MSI M677x jó gép! nállam kapott venti tuningot így jobb lett. valóban melegxik de kárpótolt h nem kellett lanpartyra az asztalit cipelni.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#27) tremor


tremor
tag

Üdv véleményt kérnék erröl a laptoprol ha valaki tudna mondani Asus EeePC1000H általános használatra megfelelő e 7-órás akkumulátor üzemidõ tetszetősnek tünik

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#28) #hpq


#hpq
aktív tag

Heló!
Nekem egy HP NX6310-esem van 2és fél éve, már nem gyártják. Nagyon ritkán van kikapcsolva, az az megy éjjel nappal. :)) Eddig 1x-er volt szervizben, dvd-írója megadta magát, akkor sajnos szerelés alatt el is törték és elég sokat kellett várni, amíg megérkezik a csere panel. Ezen kívül nem volt semmi bajom vele. HP szerviznél egyedül csak ez nem tetszik, hogy meg kell válni a géptől nem kis időre. :(

// -

(#29) HGW


HGW
csendes tag

FUJITSU PA1510 a gép 2007-től a mai napig, állandó használatban, és nem otthon, hordozva, éjjel-nappal, egy kábel a kijelző panelon, most cserélve, 6000Ft bruttó munkadíjjal 1 nap.
Aksija kuka, kb fél éve, de inkább új gépet veszek akku csere helyett, ideje.
Samsung lesz az. :) :N :(( :(( :(( :(( :(( :)) :W :R :C :F :(( :(( :(( :(( :( :N :DD :DD :DD :D :)) :) :)

(#30) Godspeed


Godspeed
tag

Elég sok gép járt már nálam, nehéz lesz egyenként leírni, így inkább csak problémákra koncentrálok. Ezért előre elnézést kérek. További sorok tartalmaznak sztereotípiákat, így csak ügyesen az értelmezésével.

HP 500: Rosszul kitalált szellőzés, 3 tányérosat 61-62 fokra felviszi, egy SSD swapolva azóta no problemo.

HP TC4200: Nem bírja a feszültség ingadozást, XP-ben gyakori a kékhalál, de ez HP-nál jellemző.

IBM T60: Rossz a winchester rögzítése, nem kell félév, hogy megegye a merevlemezt. Amúgy a váz egészen jó erős darab.

Asus M2000-E: Megbízható darab, de annak idején az általános lassúság miatt nem voltam boldog felhasználó.

Asus Eee1000H: Viszonylag jól összerakott gép, de egy évre rá már meglazultak a billentyűzet, touchpad rögzítése.

MSI GX-620: Nem túl jó a gyártói szoftver támogatás, még USB Boot sincsen. Billentyűzet csapni való. Sebesség okés.

Általában:

IBM (Lenovo): drága, régi módi, de sok esetben megbízható.
HP: Messziről kerülni kell.
Dell: drága, új módi, legközelebb ki kéne próbálni.
Asus: Vegyes érzelmek.
Msi: Bárcsak a háttértámogatás ugyanolyan jó lenne, mint Asusnak.
Fujitsu-Siemens: Jobban kerülöm, mint HP-t.
Acer: Ár/teljesítmény ok, de prémiumot biztosan nem ebből vennék.
Apple: Majdha félvilág ezt használja, én is kipróbálom, addig kispad.
Toshiba: Keveset látni + nem szeretem a tükröződő külső műanyag elemeket. Nagyon zavaró tud lenni fényvisszaverődés miatt.

(#31) Napfénysüti

Fujitsu-Siemens Amilo L7320: 2,5 évig volt meg elégedett voltam vele mert belépőszintet képviselt így nem is vártam el sokat. De ezt teljesítette. Most kollégámnál meg immáron 3,5 éves. Az akksija haldoklik de ez várható volt.

Lenovo Thinkpad T400 (2765-TDG): egészen más kategória mint a FuSi. Ezt a gépet imádom. Hűvös és halk de ha kell kakaó azt is megoldja köszönhetően a váltható videokártyának(Intel 4500MHD + ATI 3470HD). A billentyűzete fenomenális. Számomra ilyen egy ideális laptop. Ha kell elmegy 4,5-5 órát is akksiról netezgetve de ha kicsit kedvem támad lenyomni egy STCC versenyt még az is belefér. Nagyon masszív és rendkívül jól szerelhető/bővíthető. A kijelzője mondjuk csalódás(CCFL-es), kevés a fényereje. Ezenkívül még az USB portok elhelyezkedése okozhat gondot. Viszont minden másban hozza a szintet(tény hogy elég drága gép).
Szervizben egyszer voltam még az ODD révén és elég korrektek voltak velem.
Nálam ez a gép 5-öst kap. :K

Més que un club!

(#32) máyköl


máyköl
veterán

1. Dell INSPIRON 1501
2. Szeretem, mert már hozzám nőtt, utálom, mert lassú.
3. Nagyon strapabíró, kapott már hideget-meleget.
4. Ha az akkura gondolsz, 1-2 óra.
5. Volt már vele dolgom igen, akku teljesen kampec volt, csak töltőről ment, korrektek voltak, gyorsan kicserélték az egészet.
6. Jó, lassú.
7. 3éve kb.

:)

(#33) ABE


ABE
őstag

1. Márka és pontos típus: IBM ThinkPad T43 (2668-44G kicsit fejlesztve)

2. Mi az, amit szeretsz benne, és mi az, amit nem?
Pro: Strapabíró, nem kell félteni, könnyű alkatrészt szerezni hozzá, jó a billentyűzet, kiváló a driver ellátottság.
Kontra: Kicsit lehetne jobban megtervezett a hűtése, fogyaszthatna kevesebbet.

3. Külső minősége:
Sokak szerint ronda, szerintem a legpraktikusabb és legszebb dizájn, átlag notikhoz képest lassan kopik, néhol nyekereg.

4. Teljesítmény:
Nem egy friss technológia, de Win7 tökéletesen működik, néhány régebbi játék is elfut rajta, de a dupla mag néha jól jönne.

5. Volt már dolgod a szervizzel, ha igen milyennek találtad?
Csak házilag javítottam a hülyeségeim miatt. Egyértelműen, könnyen szerelhető leírás nélkül is.

6. Egyéb véleményed a készülékről:
Korrekt konstrukció, inkább ez használtan, mint egy új konzumer notebook.

7. Mióta használod?
Tavaly tavasszal vettem használtan, most kb. 4-5 éves lehet.

(#34) flash-


flash-
veterán

1. Márka és pontos típus: Hp Nx6310
2. Mi az, amit szeretsz benne, és mi az, amit nem?
Pro: jól bírja a hanyag használatot,nem óvatoskodtam vele soha, de nem volt vele gond.
Kontra: lcd hinge fedők kiestek..
3. Külső minősége:
Puritán,de nem mondhatnám hogy csúnya.Viszont viszonylag strapabíró,nem recseg,normális anyaghasználat.

4. Teljesítmény:
Amire kell(480p filmezés,zenehallgatás,netezés)arra tökéletes.
5. Volt már dolgod a szervizzel, ha igen milyennek találtad?
Én szervizeltem.bővítettem a memóriát 1GB ra,és újrapasztáztam-tisztítottam a hűtést.
6. Egyéb véleményed a készülékről:
Normális összeszerelés.Ha egy alap Hp,ilyen minőség,az mindent elmond erről a cégről,tehát aki normális minőséget akar annak ajánlom a HP-t.

7. Mióta használod?
2007 ősz

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.