Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) t72killer válasza kolopele (#250) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván, én is egy combossal oldom meg a játékot, régebben volt egy gtx 970-em, jövőre meg beszerzek majd egy ütősebb Voltát. A Pascal kicsit már kazánosra sikerült.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#252) kolopele válasza t72killer (#251) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pascal kazán??? Azért ez túlzás. Annak idején a 980 Ti fogyasztása volt annyi mint amennyit most az 1080 Ti eszik.

[ Szerkesztve ]

(#253) t72killer válasza kolopele (#252) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, de az kb 300W, az kicsit sok. 1080 ti teljesítmény kéne (=használható 4k) a megszokott gtx 970-es melegedési keretből, azaz max 200W-ból. Elvileg ez a voltával meglesz pár hónapon belül:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#254) kolopele válasza t72killer (#253) üzenetére


kolopele
nagyúr

A teljesítménynek ára van. Én úgy vagyok ezzel az egésszel hogy fogyasszon amennyit akar csak bőven elég legyen a teljesítménye a 4K - hoz :K
Ez ma még nincs meg sajnos az 1080 Ti esetében sem, de borítékolhatóan a voltával sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#255) t72killer válasza kolopele (#254) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, egyelőre nem volt szükségem ilyen teljesítményre, de jövőre valszleg kicsit több időm is lesz, 1-2 új játékot is kipróbálnék.

#256: Meglesz:R. Majd lehet monitort is újítok. Egyelőre QHD, de mehetnénk már 4k-ra.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#256) kolopele válasza t72killer (#255) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kétszer vittem végig az új Assassinst, azt ki ne hagyd majd.

(#257) Frawly válasza Pécsi gyerek (#53) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig tényleg nincs SSD nélkül élet. Még egy régi C2D-s irodai konfigon vagy refurb 10 éves laptopon is óriásit dob sebességben, mintha generációkat ugranál felfelé a géppel. Sokkal jobban gyorsít akármin, mint a plusz RAM vagy az erősebb proci, az egész gép simábban fog futni, nem csak a betöltési időkről beszélnek (bár azok is nagyrészt megszűnnek létezni, mintha memóriába előtöltve indulnának el az alkalmazások pöccre). Egyszerűen nagyon visszafogják már a gépeket a HDD-k. Persze maradhat a gépben HDD, de csak nem sebességkritikus adat tárolására (film, zene, ilyesmik). Ráadásul nem is drága már az SSD, veszel egy olcsó, belépő szintű TLC-s modellt max. 120 giga méretben, vagy akár egy nem szétírt használt SATA2-eset, már az is dimenzióugrás lesz akármilyen HDD-hez, RAID-hez képest. Tényleg az a hardver, amin nem éri meg spórolni. A gyorsaság mellett meg ott van még előnyként, hogy csendes, nincs HDD-s motorzaj, zúgás.

A játék köztes kategória, mert az még az a műfaj, amin az SSD nem gyorsít túl sokat betöltési idők tekintetében. Gyorsít, csak kevésbé látványosan, mint a többi szoftvernél.

Sokára vettem én is SSD-t, korábban úgy gondoltam, hogy felesleges luxus türelmetleneknek. Jó nagyot tévedtem, már ezerszer megbántam, hogy ilyen sokat vártam vele, kár volt rajta rágni a sz*rt, annyira hasznos dolog.

Nem véletlenül tesznek ma már retró gépekbe (386-P2) is egyre inkább SSD-t, vagy IDE adatperes SD kártyaolvasót. Nem csak azért, mert a régi IDE HDD-ket már nem gyártják, hanem azért is, mert még ezek a nagyon régi gépek is bőven gyorsulnak attól, hogy nincs seekelési idő.

(#258) Fitzgerald válasza Frawly (#257) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én a jelenleg kapható egyik leggyorsabb SSD-t (is) használom (Samsung 960 Evo), és szerintem meg alaposan túl van spilázva ez a dolog, ha nem a számítógépet professzionális szinten (munkához, és most nem az egyszerű irodistákra gondolok nyilván) használó user, hanem a hétköznapi felhasználó szemszögéből nézzük a dolgot. Az oprendszer tényleg iszonyat gyorsan bootol, meg a progik is gyorsabban indulnak (e tekintetben mondjuk egy 850 és egy 960 Evo között már ugyanúgy nincs érzékelhető különbség, mint játékok esetében), de más, komoly gyakorlati előnyét nem látom az egésznek. Oké, tényleg nincs semi hangjuk (nem mintha ezek az újabb SATA vinyók orrba-szájba kerregnének).
Viszont sokan hajlamosak úgy beállítani ezt a dolgot, hogy az SSD-től majd szárnyra kap a géped, meg hogy az SSD a legfontosabb upgrade, ha gépfejlesztésben gondolkodik az ember, holott az átlag user igényeit elnézve ez tökre nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#259) t72killer válasza Fitzgerald (#258) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A swapelésből is eredhet ez a nézet, régi gépben ritkán látsz 4gb-nál több RAM-ot, aminél manapság egy os+böngésző is képes többet enni. Ezért is kap szárnyakat egy régi gép.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#260) Cs1csó


Cs1csó
félisten

JAJJ!!

Haladó szint AMD
- Ryzen 7-es kicsit túlzás -BÁRMENNYI pénz amit le lehet faragni és ebből lehet VIDEÓKÁRTYÁRA kell fordítani abból sosem elég a MINÉL JOBB!!
- processzorhűtőt 32 EZERÉRT?? nettó baromság 10 ezerért is van megfelelő ezek a procik már nem akkor hőerőművek.
- RAM - 16 GB 90 ezerért?? Van ilyen 2x8-as modul 60 ezerért és AMI FELSZABADUL ITT PÉNZT azt is a vidikariba kell tenni.
SSD 45 ezer 525GB?? Minek? A rendszer bőven elfér egy 120 GB körülin. Játékot SSD-re minimális előnyökkel jár - gyorsabban betölt a játék de maga a játék nem lesz gyorsabb.
120 GB-os SSD már van 15-20 ezer között az így megspórolt 25-30 ezert MEGINT LEHET ÖNTENI A VIDEÓKÁRTYA keretbe.
Tápegység 600W 19 ezerért?? Mire?? SLI-re vagy Crossfire-re is elég lenne akkor. Bőven jó oda egy 500 W-os FSP Hexa+ 500 14 ezerért.

AZ így megspórolt pénzt számításaim szerint cirka 110 ezer forint (nincs említés házról stb. de most csak ezzel számoltam) hozzátéve a 1070-es helyett AKÁR egy 1080Ti-t is lehet venni.

Lehet hogy ehhez már CPU limites lesz de inkább 1080ti mellett legyen ez a proci mint egy 1070 mellett.

(#261) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Amúgy monitor is a fa alatt lesz?

(#262) snecy20 válasza Cs1csó (#260) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, rád sem feltétlenül bíznám a PC-m megépítését! :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#263) trufa12 válasza Cs1csó (#260) üzenetére


trufa12
addikt

Valószínű h gördülékeny a játék menet egy ssdn mert egy hdd..n lehetnek akadasok mikozben a játék pakolja be előrehaladás közben a dolgokat... Persze ez az egész gép függvénye az tuti... De én azért amivel többet játszom azt az ssdre telepitem... Egy fifa pleg elfer a hddn de neha zavaró mikor be akad... Amúgy érdekes egy cikk lehetett volna sokkal összetettebb mert szemezgetni lehet belőle de egy mitsem tudó ne ez alapjan pakolja össze a gépet.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#264) #74018560


#74018560
törölt tag

Jót röhögtem ezeken az árakon.

Én ennyit költöttem a gépre:
24GB Corsair DDR3 1600C9 - 30k
X5650 (húzva 7700K szint) - 10k
SSD: 2x256GB (még régen vettem) - 2x16k
HDD: 3TB WD RED - 20k
Corsair CX600M - 12k

[ Szerkesztve ]

(#265) snecy20 válasza #74018560 (#264) üzenetére


snecy20
veterán

Mikor volt 3TB WD RED újonnan 20k? :)
Szerintem új árat az újhoz hasonlítsunk, használtat meg a használthoz, de szerintem a cikk az új bolti árakra alapozna. Nyilván minden konfig kihozható x ft -30%-ból, ha az ember apróról nézegeti össze.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#266) #74018560 válasza snecy20 (#265) üzenetére


#74018560
törölt tag

Újszerű :))
Akkor se normális, aki ennyi pénzt költ RAM-ra, mint ami fel van tüntetve. Illetve a 7700K is egy pénzkidobás. :U

(#267) Cs1csó válasza snecy20 (#262) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ne is! :DD De ez a cikk nagyon összecsapottnak tűnt. Ha pedig a JÁTÉK a legfőbb cél, és adott egy keret akkor érdemes a GPU-ra költeni a legtöbbet.

(#268) csigabig


csigabig
tag

Nem rég vettem belépőst és ez tényleg belépős szerintem.
Nagyon nem játékra való már mint nem profi játékosoknak.
De nekem pont elég egy ilyen causal gamernek mint én vagyok.
Mivel hazai boltból vettem nem netröl rendeltem így lehet egy kicsit drágább lett.

Alaplap Gigabyte A320M-DS2 eléggé fapados de a friss agesa eléggé sokat dobott rajta.
Procinak nyílván egy AMD A8-9600 APU lett a társa.Amire nekem kell bőven megfelel.
Ram 2x4GB 2400Mhz DDR4 lett szerintem ez már a minimum ramból ennél csak többet érdemes bele tenni.

Alaplap : 18k
proci : 18k
Ram 2x4GB DDR4 2400Mhz 25k

Összesen 61k volt.

Aki nem akar komolyabb játékokkal játszani annak bőven megteszi ez is.
Akinek nagyobb igénye van vehet valami belépő videokártyát mivel az egész konfig tényleg inkább csak belépő szintnek felel meg.Ezért nem nagyon érdemes nagyban gondolkodni.Nvidia GT1030 , GTX 1050 ; AMD oldalról pedig RX 550 , RX 560 kinek mire van pénze. :R

(#269) dugo_ válasza Cs1csó (#260) üzenetére


dugo_
veterán

gyorsabban betölt a játék de maga a játék nem lesz gyorsabb

Simán gyorsabb lehet, ha megszűnnek a lassú merevlemez miatti mikrolagok. Plusz az se mindegy, hogy látod elsőre a betöltődő textúrákat, vagy már rég odébbállsz a térkép más pontjára, mire betöltenének HDD-ről... :D

(#270) Cs1csó válasza dugo_ (#269) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elméletileg erre lenne a memória, hogy ott tárolja ami kell, az a gép amin ezt tapasztaltad milyen paraméterekkel bír. Teszteket néztem, és ERŐS gépen nem ez lesz a szűk keresztmetszet.

(#271) trufa12 válasza Cs1csó (#270) üzenetére


trufa12
addikt

Gép összessége számít. Hiaba van bika config ha van benne egy dög lassú hdd és arról fut a játék.. én is ezzel szenvedek mert nem volt lóvé xd gyors hddre a tarhely kellett. Igy pár játék arra van telepitve akad is... Ssdrol ami arrol fut kiválóan megy.
Egyébként meg fhdn elég egy 1060vga es minden hasít. V 1070es akkor van tartalek. En direkt nem valtottam nagyobb felbontásra. Majd 2019ben ha úgy adódik meg lepem de akkor már használt termekekbol epitkezem mert eszmeletlenek ezek a bolti árak ..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#272) Cs1csó válasza trufa12 (#271) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért olyan HDD-re amiről játékot futtatsz 7200RPM-es kell nem 5400-as

(#273) Frawly válasza Fitzgerald (#258) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor javaslom tedd vissza a HDD-t, nézd meg milyen SSD után használni. SSD-nél nem csak a betöltési idők csökkennek drasztikusan, illetve szűnnek meg, hanem a mikrolagoknak (az mindegy, hogy swap vagy más miatt) is vége. Plusz az egész gép csendesebb is lesz (feltéve, hogy a HDD kikerül belőle, főleg laptopnál jelentős, ahol fogyasztásban is kedvező lesz, kímélve az akkut). A SSD Win10 alá egyenesen kötelező, nagyon lemezintenzív OS, HDD-vel csigalassú. Linux még egész tűrhetően fut HDD-ről, mivel nem lemezintenzív annyira (főleg a kisebb disztrók, a nagyobbak között már akad Windows-szintű lemezintenzitásban), de az SSD-t az is durván meghálálja.

Abba viszont egyetértünk, hogy egy olcsóbb SATA3 SSD (Samsung 850 EVO pl.) és egy drága M.2 NVMe-s között nincs nagyon különbség átlag felhasználás során, ezért pénzkidobás az utóbbira költeni. A játékok meg azért nem annyira profitálnak SSD-ből, mert egyrészt nagy fájlokat húznak be szekvenciálisan, ami a modern HDD-knél sem olyan rossz tempójú már, másrészt várni kell, míg a CPU, videókártya feldolgozza a kapott adatokat, addig meg az SSD kényszerül várakozni, mivel nem ő lesz a bottleneck, addig meg nem tudja kifutni azt a sebességet, amit egyébként tudna menni. Ennek ellenére tudni olyan játékokról, ahol HDD-nél késve megjelenő textúrát és lagok vannak, amik SSD-vel megszűnnek. De pl. egy sima böngészés is gyorsabb lesz SSD-vel, gyorsabban rendereli a böngésző az oldalt cache-ből, ha valaki nem hiszi, és még nincs SSD-je, tegye át a böngészőcache-t RAM-ba, vagy RAM diskre, és próbálja ki.

HDD-s gépben hiába bővítesz procit, RAM-ot, szinte semmivel sem lesz gyorsabb, minden a lassú háttértárra fog várni. Még akkor is megéri az SSD, ha csak böngészel és pasziánszozol a gépen. A HDD már csak archiválásra való. Emiatt én már extra low budget gépet sem építenék SSD nélkül, akármilyen olcsó, kis tárterületű SanDisknek, Kingfastnak vagy valami hasonló szutyoknak vagy használt SSD-nek (akár csak SATA2-esnek) szorítanék helyet a költségvetésben.

[ Szerkesztve ]

(#274) Fitzgerald válasza Frawly (#273) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A mai napig használom játékra a 7200-as Toshibámat a két SSD mellett, mikrolagokat nem nagyon tapasztalok játékokban (amelyekben mégis, azokban jellemzően valamilyen játékbeli/driverbeli beállítás okozza a mikrolagot, pl. Dishonored 2 frametime probléma). Hangja szinte semmi nincs, az amúgy sem hangos VGA fan-nak is komolyabb a hangja, mint a HDD-nek (amúgy kizárólag fejest használok otthon, szóval ennek egyébként sem lenne sok jelentősége.)
Párhuzamosan használva mindkét típusú háttértárat én tényleg nem tudok neked most olyan dolgot mondani, ami miatt úgy érezném, hogy megérheti az átlag user számára az SSD. A böngészés során sem érzem az általad említett pluszt a HDD-hez képest, de elhiszem hogy van aki igen.

(#275) kolopele válasza Fitzgerald (#274) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az ebben a fura hogy nekem csak SSD - im vannak a gépben a gyerekeknek viszont van egy-egy 5400RPM - s HDD is, nekik azért még nem éreztem szükségét két 1TB - os SSD - nek, viszont a 7200RPM - esek meg képesek a házat is búgatni akármit csinálsz, ezért ment be nekik 5400 - as (persze a rendszernek náluk is egy-egy SSD felel a gyorsaságért). Na most a lényeg az annyi hogy ennél az új Assassinsnál kb. ugyanúgy szaggat olykor nálam az SSD - n is mint náluk a HDD - n, de még kipróbáltam pár játékot ami náluk kicsit szaggatott és ugyanúgy szaggatott nálam is. Ebből azt tudtam levonni végül hogy a töltési időn kívül szinte semmi előnye nincs játékok terén egy SSD - nek, persze én nem csak arra használom őket, más célokra használva nagyon megnő a szerepük, de játékra még egy halk 5400 - as HDD is megfelel ha nincs SSD - re keret vagy csak feleslegesnek érzi az ember hogy áldozzon rá sokat.

(#276) FoLey-v


FoLey-v
addikt

A cikk tényleg több sebből is vérzik pl. milyen fájta 400W-os tápegység,márka?.
A320 alá én nem szivesen tennék Ryzen 1300-ast akkor már legyen X4 950-es. :U

az alatt amit olcsóbban rádsóznak, az nem táp, hanem veszélyforrás/hulladék.
Drágább verzióban is vannak hulladékok pl. Az sokak által istenített Chieftec Smart vagy EVGA Bronze,White sorozat és stb. :U

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#277) trufa12 válasza Cs1csó (#272) üzenetére


trufa12
addikt

ezt én is tudom. de tárhelynek vásároltam ...
az ssd 256 gb meg nem bír mindent amit épp meg kívánok :D ...
viszont a 7200 as hdd meg hangos... szóval remélem 19be v 20ra ha megélem és még érdekel eléggé jó ssd árak lesznek...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#278) planbmokus válasza Cs1csó (#260) üzenetére


planbmokus
senior tag

120 GB-os SSD egy Gamernek?
-Ha felteszel egy Win 10-et, egy Wildlands-et és egy Divisiont, be is fedtél 100 Gigát és akkor még semmi más nincs a gépeden.
A Quake 3 Arena és a Turok biztos elfér 120 gigán és szépen fut egy GTX1080-al, de amikor egy átlag új játék 35-80 Giga, akkor szerintem egy Gamer gépre férjen már fel legalább 2 játék kényelmesen úgy, hogy a progiknak is maradjon hely...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#279) snecy20 válasza planbmokus (#278) üzenetére


snecy20
veterán

A legköltséghatékonyabb egy 256GB-os SSD a rendszernek meg igénytől függően néhány kompetitív multis játéknak, minden más meg mehet HDD-re. 21k körül van már egy legolcsóbb 3TB-os.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#280) kolopele válasza planbmokus (#278) üzenetére


kolopele
nagyúr

Játékra minimum egy 1TB - os SSD kell.

(#281) BoB válasza kolopele (#280) üzenetére


BoB
veterán

Nálam 500-as SSD-n kényelmesen elférnek a játékok, most is fent van 10 körül :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#282) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Alapvetően mindannyian ugyanarról beszélünk: mostani játékok simán 50-100 GB között foglalnak tehát aki több játékot (de akár csak egy 100GB-osat) akara gépén tudni annak külön erre kell simán 1TB-os háttértár, erre még nagyon DRÁGA a LEGOLCSÓBB 1 TB-os SSD is 83 ezer forint ehhez képes 1 TB-os (7200RPM-es hangos de gyors) HDD 12 ezer forint. 83 ezer vs. 12 ezer azaza 7x drágább GB-ra vetítve. Jelenleg a GAZDAGOKAT leszámítva szerintem az nem realitás hogy 1-2 TB-os SSD legyen a gépben mert több címmel is játszani akar az ember.

Rendszernek meg ugye bőven elég akár egy 60GB körüli is de mivel 120GB-os kb. hasonló árban van ezért azt éri meg. Persze a win 10 átlag programokkal nem fog sok helyet nálam marad kb. 80 GB (850 EVO-ból) 113 GB a ténylegesen használható és ebből 80 GB a szabad.

Erre a 80 GB-ra a LEGFONTOSABB napi szinten játszott játékot rá lehet tenni pl. nálam a FIFA mehetne. DE nem árt ha az SSD-n is van szabad hely ugyanis azt olvastam, hogy a fejlettebb oprendszerek úgymond folyamatosan használják az EGÉSZ SSD-t hogy az összes cellára egyenletes terhelés jusson ezzel megnyújtva a cellák élettartamát.

Egy 500 GB körüli is 45 ezer forint.

(#283) planbmokus válasza kolopele (#280) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ezt azért erősnek érzem...
Nekem egy 250-es Samsung van, mellette egy 1TB (filmek) és egy 500-as HDD (mindenmás).

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#284) kolopele válasza BoB (#281) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én szeretem ha minden fent van egyszerre ami érdekel :)
planbmokus : Szerintem nem erős, nálam a rendszer van egy 256 GB - os SSD - n, a játékok egy 1TB - os SSD - n, de mivel játékokon kívül mást is csinálok és már nagyon kezd betelni holnap fogok venni még egy 1TB - os SSD - t. HDD nekem soha többé nem lesz gépben.

[ Szerkesztve ]

(#285) ubyegon2 válasza BoB (#281) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

10 Tuxkart van fenn? Az elfér bőven... :DD

(#286) Frawly válasza kolopele (#280) üzenetére


Frawly
veterán

Egyetértek. A játszós laposba én is 1050 gigás SSD-t nyomattam be. Marha drága volt (MX300, ami még egy budget modell pedig, de még jó áron is 67 ezret kellett adni érte), szívtam is a fogam, de legalább nem futok ki a szabad helyből, meg nem kellett benne hagynom a gépben a hangos és lassú HDD-t. A kisebb laptopban meg 525 gigás MX300 van, oda azért nem kellett 1 tera tárhely, mert régebbi gép, úgyse futtat 70-100 gigás legújabb játékokat, ilyen régebbiek (Half Life 2 szintűek) meg nem foglalnak sok helyet, így itt sem szaladok ki a helyből. De 120-250 gigából nagyon könnyen kifutnék, tekintve hogy egyedüli háttértár mindkét laptopban, és bár tolok ki rendszeresen anyagot archiválni külső HDD-kre, de szeretem, ha minden elérhető, ami épp kell, és nem kell külső HDD-ért kotorászni minden egyes alkalommal. Már pedig játékok mellett torrentezek is, főleg sorozatokat, mert a Netflixen sincs fent sajnos sok minden.

[ Szerkesztve ]

(#287) BoB válasza ubyegon2 (#285) üzenetére


BoB
veterán

Már írtam hogy win-en játszok, nem titok :))

Frawly: Ezért is jó az asztali gép, 60-as SSD linuxnak, 500-as a win + játékoknak, 3TB-os HDD a minden egyébnek :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#288) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Vicces, 500GB-os SSD-t már jobban megéri venni mivel az csak 4x drágább egy 500GB-os HDD-nál és nem 7x. mint 1 TB-nál. :C

(#289) Frawly válasza Cs1csó (#288) üzenetére


Frawly
veterán

Háttértáraknál ez mindig is így volt. Még HDD-knél sem volt a dupla tárterületű kétszeres áron. Ahogy az 500 gigás HDD sem fele annyiba kerül, mint az 1 terás. SSD-nél elég kicsi az árkülönbség a 64-128 gigás között, a 240-250-es, 480-500 gigás, 1 terás modelleknek meg nem lineárisan nő az áruk a tárhely függvényében, hanem fajlagosan egyre olcsóbbak (Ft/GB-t arány). Például az MX300-asból a 275 gigás 27 ezer, az 525 gigásat 49-ért, az 1050 gigásat 67-ért vettem, de ez mindegyiknél így van. Megéri mindig azt a legnagyobbat megvenni, ami a keretbe belefér.

(#290) simonzé


simonzé
addikt

Ezek a RAM árak elfogadhatatlanok. Már rég nem követem, de érdekelne, hogy most a Zambézi hörcsögtartalmának esését mondják indoknak, vagy a Jupiteri naplemente késését, de biztosan nagyon nyomós okuk van hogy minden egyes PC vevőt szivatnak. Ehhez képest a HDD árak tök normálisak.
Nincs még két éve, hogy gyors 8gb-s DDR4-es laptop ramot vettem 7500-ért, most ugyanez legalább kétszer ennyi lenne. Mondhatnak bármit, ez színtiszta mocsokság.

I don't fit in. I fit out.

(#291) Narxis válasza simonzé (#290) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az biztos, hogy kijárna már a gyártóknak egy EU-s vizsgálat.

Thanos was right.

(#292) Gibo válasza dugo_ (#20) üzenetére


Gibo
senior tag

Èn sem mindenben értek egyet a cikk szerzöjével, de a tápoknál pont azzal kezdte, hoyg elég a 400w , de nézz utána a tápos topikban mi kerülendö, mert ha kinyírja a konfigot az nem buli....

Vagy esetleg csak én olvastam "késön" a cikket és már belekerült volna?

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#293) TIT


TIT
veterán

1600X kimaradt.
Az elég gáz ha egy 1700-as cpu limites,annyira nem gyengék a ryzenek,főleg,hogy az 1600X 30-40%-on ment,a 8400-es intel meg 60%,az is érdekes,hogy a 8400-es gyorsabb volt kb.20 fps-el.
Vga meg sose lesz olcsóbb,most vettem 580 8gb-t 100-ért,azóta csak feljebb ment.
De most nem szabad venni cpu-t mert jönnek az újak 3-4 hónap múlva.

(#294) apatyas válasza Gibo (#292) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az mindig is benne volt.. A tápos kiegészítést persze nem szúrtam bele minden egyes későbbi szakaszba. -korr

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#295) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Még egyszer átolvasva a cikket, szerintem ninccs különösebb baj vele. Ez nem egy árajánlat csak egy kiindulópont azoknak akik nem raktak még össze saját gépet. Én pl. csak alapot cseréltem Ryzen 7 1600 és csak 8 giga ramra futotta a pénzből. Lehet hogy ha ryzen 3-mal szereltem volna akkor lett volna pénz még 8 ramra, de minek a 16 giga ha a játékok még elfutnak kevesebbel is, és a jövőben könnyebb lesz ramot bővíteni mint procit, de lehet hogy mégis inkább videokari csere lett volna a reálisabb......

Ez egy végtelen történet. De ebből a cikkből legalább el lehet indulni mert a szelekció nem kötött még a betonba, plusz lehet hogy bizonyos dolgokat máshol olcsóbban lehet megszerezni. Ha meg valaki annyira noob hogy lövése sincs hogy mi micsoda az meg vegyen játékra konzolt, vagy majd a boltban készgépet amire rá van írva hogy nagyongémer 400000,-.

(#296) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

"Ez hasonlóan teljesít játékokban, mint a Ryzen 3 1300X."

Amennyiben ez így van. akkkor kapásból az égvilágon semmiért nem éri meg 14ezer Ft-al többért az Intel procit választani.

(#297) snecy20 válasza Cingáriusz (#296) üzenetére


snecy20
veterán

De. Az érzésért! :P

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#298) Cingáriusz válasza snecy20 (#297) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Az érzésért, hogy hülye vagyok, amiért többet költöttem ugyan arra a teljesítményre? :DDD :DDD :DDD

(#299) Siszibatya


Siszibatya
tag

Sziasztok !

Vannak hibái a cikknek , ezt BeZol is tudja szerintem. Szerintem nem volt annyi ideje rá , mint amennyit szeretett volna. Ad egy képet az egészről útmutatónak jó szerintem.

Végül kirakták az írását így döntöttek , nemde :D :DDD

Az én meglátásom szerint ezeket a infókat / ajánlásokat/ javaslatokat/ megosztanám veletek a teljesség igénye nélkül :

Mindenki igényét és elképzelését nem lehet lefedni egy cikkbe . Sokféle márka van amiből választhat az ember. Ajánlod az egyiket , esetleg többet. Azzal fognak jönni miért nem egy 3. márkát ajánlottál mert a te általad ajánlott az nem tetszik/ szimpatikus valamilyen okból . Sokaknak baja volt , mert valamelyik alkatrész túl drága , túl kicsi stb.

Megfelelő ajánlott darabot azért könnyen meg lehet találni az adott topik ajánlójában. Áraknak meg mindig érdemes utánanézni vásárlás előtt. Pl.árgép , árukereső vagy a kedvenc webshopokban Akinek ez nem megy az szerintem ismerőst/ hozzáértőt / boltost/ szakembert megkeres a témában .

Mindennek megvan az ára , van akinek megéri / van akinek nem . Ki mennyit tud / van lehetősége rááldozni úgy választ legvégül.

(Használt garis termékekből is össze lehet válogatni és sokat lehet spórolni rajta. Kockázatot is vállal az ember amikor így dönt. Egy gépházon , procihűtőn szerintem akkora kockázat nincs , max venni kell ventillátorokat hozzá jobbat mint a gyári . - ha egyáltalán ad hozzá az eladó. Képek és részletes leírás a termékről az alap. )

Ünnepekkor mindig túl vannak árazva , jól ismerjük ezeket az " akciókat " . Ez már régi bevett szokás .

Egy konfig alapja :Egy jólszellőző ház , minőségi tápegység, procihűtő és ventillátorok .

Alaplap , proci és videókártya választásba nem mennék bele mélyen kizárólag játékos géphez én ezeket raknám :

Alaplapból középárkategóriától -felső árkategóriáig választanék Msi , Asrock , Asus márkák közül , minimum i5 proci

- Intel 6600k / AMD Ryzen 5 1400 ,

Videókártya gtx 1060 6Gb vagy legvégső esetben 1050ti 4gb Ez alá nem mennék.

Memóriát támogatási listából , memória gyártó oldalán is nézve. 2666MHz sebességtől kezdve - Corsair / G.Skill / Kingston márkák közül . Ryzen a páros időzítsű szereti jobban. A 3200Mhz meghálálja játékoknál fps-ben a konfig. Manuális beállítás biosba a mefelelő értékekre .

A teljesség igénye nélkül pár példa , árakkal - nem mindenhol tüntettem fel , márkákkal :

Winchesterből :

- Seagate BarraCuda 3TB 32,5k , 2TB 18.5-19.8k

Toshiba ; WD Green / Blue 3TB aminek ára durván 21-28k , az 1TB 12,9k

Jólszellőző gépház minden esetben kell , legyen a választott márka az NZXT

Közepes méretű ház: nzxt s340 kerekítve 22-26k

Teljes méretű: Full tower méretben Nzxt Phantom 530 32- 39k , Nzxt Source 530 29,5-33.5k

Más márkák :

Phanteks Enthoo sorozat Primo / Pro,
Fractal Design Define R5, Define XL

Tápegység választásnál szempontok :

-single rail kialakítású = egyágon leadott 12V teljesítmény

- moduláris vagy félmoduláris fajta ha számít a kábelek elrendezése és a letisztult kinézet

- Érdemes gyári minimum 5év garanciával rendelkező tápot választani.

Egyes gyártók 10 , 12 év garanciát adnak bizonyos termékükre.

- Márkák: EVGA, FSP , Corsair, Sesonic , CM márkákon belül kell keresni.

-Minősítése : 85+ -tól Gold minősítésig érheti meg a leginkább , de aki szeretné annak ott van a lehetőség platinum és titánium minősítésű tápegységet venni , aminek megkérik az árát rendesen

- Teljesítményben konfig erősség függő , de azért nem árt túlméretezni. Ez azért szükséges hogy ne termeljen annyi hőt , így a ventillátora fel sem pörög ha ilyen a tápegység . Eco funkció ki /be kapcsolási lehetőség.

-50% terhelésnél a legmagasabb a hatásfokuk a tápoknak.

- 450W kisebbet én személy szerint nem raknék bele semmilyen játékos gépbe .

-Egy 1080ti és 8magos / 16 szálas intel proci alá pedig én 700W -860W raknék. Kisebbel is megoldható talán egy 650W de ne centizzük már ki , ne ezen múljon. ( halkság , kevesebb hőtermelés szempontjából is jobb a nagyobb szerintem )

Processzorhűtő :

Fontos megnézni a vásárláskor már a ház kiválasztásánál mekkora magasságú fér bele. Szélessége is fontos !!! Kitakarhatja ill. rálóghat / mm-ekre megközelítheti az első 16x pci-e 3.0 slot helyét és ezáltal nem lehet a videókártyát belehelyezni .

Ha a választott alaplap rendelkezik még 1 , vagy 2db ilyen bővítőhelyel , akkor ez a probléma megoldva. ( nincs hangkártya , tunerkártya vagy egyéb az útba ami kizárja ezt a lehetőséget )

- Scythe Mugen 5 - 14.8k , - átlagos magasságú , legtöbb házba befér 154.5mm magas

- Thermalright hr-02 macho rev. b - 15k , True Spirit sorozat kb. 11-15k , Silver Arrow sorozat 24-33k

SSD :

-Adata SP920 (5év) 128GB 18.8-21k , 256GB 32k-44k , 512Gb 75-81k ; 1TB 116-136k

- Samsung 850 Pro 256GB 38.1 -42k ,512GB 66k-tól 10év garancia , 1TB138.7k 850Evo változata is teljesen jó , árban valószínüleg olcsóbb

- sata3 portal rendelkező és 500-550MB írási és olvasási sebesség mindenre elég

- ezeken a verziókon a rajta lévő chip-ek strapabíróak és rengeteg adat írása lehetséges ezáltal

- garancia idő sem elhanyagolható tényező , ezek a márkák már bizonyítottak

- hamar meg lehet tömni adattal és még nagyon drágák az ssd-k , open world játékonak azért jobb helye van ssd-n és azért azok elfoglalják a helyet Sima winyo is megteszi , de lagolhat a játék és a betöltési idő is több .

Üdv.: Tamás

(#300) csibe1 válasza Siszibatya (#299) üzenetére


csibe1
addikt

Amiket leírtál az szép és jó, de egy laikus ezek alapján egyáltalán nem tud összeállítani magának egy gépet.
Szerintem erre van a Milyen asztali gépet? topik, ahol a rendelkezésre álló összeg és a szükséges összetevők figyelembevételével ajánlanak konfigot. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.