Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) b. válasza apatyas (#146) üzenetére


b.
félisten

Leginkább azt, hogy ne legyen címlapos, logoutba meg elfér véleményként. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#152) seniman


seniman
addikt

Te szent kutyakenyér! :Y

Ennyi ökörséget régen láttam összehordva egy "tesztben".És mi van akkor,ha gémerkedni veszek egy PS4-et/XBOX-ot/Switch-et/egyebet egy 1070 árából(a szimpatikus típus egyénileg aláhúzandó) pár tizesből meg összeütök egy netezős vackot?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#153) apatyas válasza Pécsi gyerek (#150) üzenetére


apatyas
Korrektor

A gamer besorolással kapcsolatos dolgokat átírtam, így a címben, ill az első bekezdésben illetve az első kategória megnevezésében, hogy jobban látszódjon. A többi tartalommal nem tudok mit csinálni, azt a szerzőnek kellene javítania, de erre nem hajlandó. Saját szakállamra nem írhatom át. Közvetítettem, amit tudtam.

Szerk: Seniman: a címben benne van, hogy asztali gép ajánló. Aki konzolt akar venni, az konzolt keres. Nem ide kattint. Amúgy, jah.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#154) BoB válasza seniman (#152) üzenetére


BoB
veterán

Kit érdekel a PS4? Ha valaki PC-n akar játszani akkor ne keverjük már ide a konzolokat :(((

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#155) ubyegon2 válasza BoB (#154) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Neked is jó lenne egy mikula sapi, pont nem látnál semmit! :))

- - - - - - -

Egyébként szerintem most lassan eljut minden laikus olvasó oda, hogy akkor most mi a hótkóros bakfitty van? Milyen játékos gépet vegyen akkor karira????? Jól összezavartok mindenkit!

(#156) #43680768 válasza Meridian (#33) üzenetére


#43680768
törölt tag

Ezt magyarazd el egy amatornek :)
25 ev tapaszt alataval huzza csak ki nyomkodja a gombokat es varjon utana par orat ha tapot szetszedve akar portalanitani

(#157) seniman válasza BoB (#154) üzenetére


seniman
addikt

Bárkit,aki tovább lát az orránál és látja,hogy egy 1070 árán kap egy Pro-t.De vegyél nyugodtan százezrekért pécét. ;) Évente,hogy ne mondja rá senki,hogy elavult. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#158) BoB válasza seniman (#157) üzenetére


BoB
veterán

Egyetlen konzolos játék sem érdekel, amikkel játszok szinte mind kizárólag PC-s. Nyugodtan vettem. :U

Konzolra csak gagyi butított játékok vannak hogy egy 5 éves is tudjon velük játszani+ a kontroller is undorító.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#159) #43680768


#43680768
törölt tag

Jo ez az egesz cikk, ez nem nekunk szol hanem az erdeklodoknek, kezdoknek. Egy kezdő nem azt nezi, hogy adott szeriabol melyik gyarto melyik termeke a jo. Annyit nezz 320 350 chipset az iras alapjan es a 320 a belepo szint.
Ezek a konfigok turhetoek, persze aki profi az neha tatog, hogy most mi van..., de egy kezdo ha figyelmesen olvas feltunik neki hogyha huzza majd kesobb a procit meg a vga-t akkor az tobbet fogyaszt.
Aki(k) emlegettek az fm2+ konfigokat... 2018 jon lepjunk tul rajta AM4 lapba be kell tenni egy regi magos procit lasd 9600 aztan majd 1-2 ev mulva amikor mar ott tart gepet cserelne orommel konstatálja letezik meg hozza cpu.
Merevlemez kerdest sem erdemes kinyitni mert egy kezdo nem fogja a megbizhatosagi eredmenyeket nezni a felhoszolgaltatoknal. Max arra figyel legyen ra 2-3 ev gar.
Kezdoknek egy jo indito iras, alakul majd ez, es segitsuk azokat akik olvassák a forumot pozitiv peldakkal. Ne a hibak felsorolasaval.
Pld ha minimalis(5%) a kulonbseg a 2 es a 4 memoria slotos alaplap kozott erdemes a 4slotost megvenni, ki tudja bar kicsi az eselye de akar lehet olcsobb is a ram.

Off:Intel cpu-kal leginkabb notebookokban talalkozom, de 28 seces max frekis uzem, meg !2.4milisec! turbo nalam kiveri a biztit U jelu prociknal Valami komolyabb ki be csomagolas es az egeret nem tudom arrebb huzni. Amd nel siman megy mellette a word excel.
Nem acer home kategorias gepekrol beszelek.
Off:Jelenleg desktop fronton 30+ xeon munkaallomas(8gb) , 50+ hp elitebook, 15+ hp zbook(32gb ram)
Van olyan terv amit az 1,2 misis gep 4,5 perc alatt nyit meg ennyi a mentese is. Itt nincs ctrl-s :)

(#160) #43680768 válasza jaszy91 (#148) üzenetére


#43680768
törölt tag

Vegre egy kedvesebb hozzaszolas ;)
Nem ismerem a sracot, de szerinted is jo alapokon indult el es meg lehet belole egy jo szakember?

(#161) apatyas válasza BoB (#158) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nyugi, srácok.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#162) 8th válasza BoB (#154) üzenetére


8th
addikt

Rakja egy pc-re a konzolt és máris pc-n játszhat. ;]

(#163) Pécsi gyerek válasza 8th (#162) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#164) jaszy91 válasza #43680768 (#160) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Az ötlet, hogy ír egy ajánlást, azoknak akik tényleg nem értenek hozzá, szerintem kedves tőle. Az alap is ahonnan elindult, igazából, aki ért hozzá, az látja, hogy mi volt ezzel a cikkel a célja. Viszont a tudása nincs még meg, hogy használható tartalmat közvetítsen a népnek.
Van egy alapszintű tudása és azt kellene tovább fejlesztenie.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#165) bambano válasza apatyas (#146) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"minden esetre" korrektúráztad? minek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#166) nyisziati válasza bambano (#165) üzenetére


nyisziati
veterán

:DDD :DDD
Amikor a korrektort korrigálni kell...

(#167) snecy20 válasza apatyas (#146) üzenetére


snecy20
veterán

"Milyen változtatásokat javasoltok?"

Azt nehéz lenne 2-300 karakterben felsorolni. Újra kéne írni az egész cikket.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#168) seniman válasza snecy20 (#167) üzenetére


seniman
addikt

;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#169) Kalandor válasza snecy20 (#167) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A cikkírónak kell újraírnia, ha tudja, akarja, mi tartalmilag nem nyúlunk hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#170) snecy20 válasza Kalandor (#169) üzenetére


snecy20
veterán

Nem hiszem hogy akarná... :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#171) dugo_ válasza snecy20 (#170) üzenetére


dugo_
veterán

Ráadásul hogy lapít... :D

(#172) nyisziati válasza dugo_ (#171) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezen én is csodálkozom... Más szerző ilyenkor már hörögve tépkedi magából a nyílvesszőket, a hsz-ek fele meg hiányzik... :DDD

(#173) seniman válasza snecy20 (#170) üzenetére


seniman
addikt

Egy gyakorlatilag értelmetlen cikken nehéz is lenne változtatni.Elhiszem hogy a jó szándék vezérelte,de az egész cikk csak virtuális gép építés.Ezt akármelyik webshop gépösszerakó applikációja megoldja.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#174) snecy20 válasza seniman (#173) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja. Ez így egy szakértelem nélküli random gépösszerakó / összehajigáló :(

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#175) janeszgol


janeszgol
félisten

A massziv fikazas is tulzas. Viszont van egy kritikus pont benne. Az irodai gep szekcioban a H110+2/4 mag/szal CPU esete. Ki tudja, hogy a delikvens milyen alaplapot kap a boltbol.
Ha valamelyik alaplaphoz bios frissites kell ahhoz, hogy egy adott cpu mukodjon, olyat nem ajanlunk. (Max CPU upgrade-hez.)
Mas megoldas kell.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#176) jeni válasza dugo_ (#171) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem már bánja,hogy BeZol-ként kikerült mint....

(#177) t72killer válasza janeszgol (#175) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:K

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#178) Aventador91 válasza t72killer (#177) üzenetére


Aventador91
őstag

ííí

ezt túlélte vajon?

semmi baja, lol. most néztem videón. azt hittem kellemetlenebb, de csak simogatta az arcát utána :U

[ Szerkesztve ]

(#179) t72killer válasza Aventador91 (#178) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kamu, a "becsapódástól" fél méterre már cibálnia kellett a csajnak a gumit, ami azt is jelenti, hogy itt már erősen lassul is a visszarugó tasli. Ettől függetlenül jó:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#180) carl18


carl18
addikt

Érdekes :) Átolvastam a tesztet. :)
Hát az biztos manapság ha gépet akar az ember, nagyon bele kell nyúlnia a pénztárcába. Már csak a 16 giga ddr4 ram 60,000 ft. Nagyon felmentek az árak, persze erre rájátszik hogy gyenge a forint is.

Azért 15 éve elég durva gépet lehetett kapni töredék áron, hát mondjuk akkoriba pár száz mhz és pár a cache mérete volt a különbség. Sajnos én akkor is úgy látom a pc ipar egyre csak drágább lesz, főlek itt magyarországon.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#181) apatyas válasza bambano (#165) üzenetére


apatyas
Korrektor

Igazad van :D ha önerőből javíthatnám, megtenném.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#182) GreatL


GreatL
őstag

Optimálisnál elvetemültebb szint... UHD TV-n játszok nagy méretben magas részletességgel, a 1080-at 1080 Ti-re cserélve lett elfogadható a sebesség... mást nem lagyon lehetett volna csinálni, ez elvetemültség?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#183) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

(#184) alton1978 válasza ubyegon2 (#77) üzenetére


alton1978
tag

Ja. Meg akik finfosos tervező és grafikai programokat "kénytelenek" használni.
Mi az az AAA game...? Az valami elemféle lenne? :DD

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#185) dabadab válasza carl18 (#180) üzenetére


dabadab
titán

"Azért 15 éve elég durva gépet lehetett kapni töredék áron"

Nem igazán. meg vedd hozzá, hogy azóta volt kb. 80% infláció, szóval az akkori 100.000 Ft ma 180.000 Ft-nak felel meg.

DRM is theft

(#186) ubyegon2 válasza alton1978 (#184) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, a tervező meg egyéb haszontalan 3D-s programok használói is adóznak Redmondnak, de legalább van miből. :-) Ugye az írás címe miatt velük kutya se foglalkozik most. :P

Fogalmam sincs, milyen az AAA game, de mindig így emlegetik a gémerkomák.

(#187) atike válasza alton1978 (#184) üzenetére


atike
nagyúr

Kb mint a filmeknél a blockbuster. AAA = nagy költségvetésből készült sok ember által és nagyon minőségi... Ennek megfelelően esélyesen magas gépigénnyel... A top liga a játékoknál. Aztán más kérdés, hogy van olyan AAA game ami minden lett csak jó nem.... :DDD

(#188) bambano válasza alton1978 (#184) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az aaa game az egy cím. a cím egy olyan állatfajta, amit a kőgamerek vesznek játék helyett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#189) atike válasza bambano (#188) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD :DDD :DDD :DDD

(#190) alton1978 válasza ubyegon2 (#186) üzenetére


alton1978
tag

Hah! Haszontalan 3D-s programok nélkül nem igen lennének AAA-s programok...amiket ma már AAA-s stúdiók készítenek AAA-s kollégákkal, AAA-s gémereknek, AAA-s "játékos" gépeken...AAA-s árakon...AAAaaóóúúú...Még a szomszéd kutyája is tudja! Az is folyton ezt nyomatja. Vonyítja, hogy AAAaaóóúúú!!!! :DDD

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#191) apatyas


apatyas
Korrektor

A későbbi félreértések, ill az eddigi kommentek miatt mondom: kivettem a táp szétszedését taglaló részt. Meg se lett volna szabad említeni eredetileg.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#192) TheLázs válasza apatyas (#191) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Szerintem ez így korrekt. Ha az User nem tud magának az igényeit felmérve konfigot építeni, akkor ne turkáljon a hálózati feszültségnek még a közelében sem. Sőt, adja oda kipucolni valami ismerősének sörér'.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#193) pomorski válasza jeni (#176) üzenetére


pomorski
őstag

A pont-pont-pont után hogy folytatódik a mondat?

(#194) ubyegon2 válasza alton1978 (#190) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak relatív nevezhető haszontalannak, mer'ugye jól elvoltunk nélküle pártízezer évig! :D Persze ez igaz a számítógépre is, de az hasznos, mert jól elbutítja a zembereket.

Bár valamennyire kiegyenlít is a számtech, mert a nemokos szőkenő is rákényszerül, hogy alapszinten kezelje az okosmobilját, ill szifon, mert az az értelmetlenül drága.
Más kérdés, hogy mi haszna, ha az 1bites szőkenő 1,5 bitessé fejlődik!? ;]

(No persze én is valamennyire megtanultam nyomogatni a billencseket)

(#195) alton1978 válasza ubyegon2 (#194) üzenetére


alton1978
tag

Még mindig jobb, mint a pia! Mert az nem csak butít, de öl és nyomorba is dönt. A kerék óta nem volt ilyen ??? találmány, mint a bitek halmaza. Viszont segít, hogy más barmoktól független légy!
1 bites emberekkel meg tele van a világ. Elég csak kilépni az ajtón. A szomszédról már nem is beszélve.

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#196) ubyegon2 válasza alton1978 (#195) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A kerék után az egyik legokosabb találmány a hadsereg volt, nélkülük nem lenne neted. ;] Sokan nem is sejtik, hogy net nélkül is használtak még anno emberek számítógépet. :Y

(#197) dugo_ válasza ubyegon2 (#196) üzenetére


dugo_
veterán

Használtak, de minek? ;]

(#198) alton1978 válasza ubyegon2 (#196) üzenetére


alton1978
tag

Hadsereg...? Sokra ment velük az emberiség! :D Ha nem lenne "netem", nem is tudnám, hogy mi hiányzik. tiszta szerencse, hogy nem kell a hiányát megéljem! I'm so fuck' lucky!

No, de elég csak körbe nézni, hogy hol is tartunk..Igaz...A Bhagavad Gita-ban is van szó hadseregről...be is baszták az atomot.A nyomait még a mai napig is megtalálni Indiában. Fasza, hogy van hadsereg. Ja..bocs, csak nekünk nincs. Nekünk van helyette net! :C

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#199) bambano válasza alton1978 (#198) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az internet kifejlesztését a hadsereg kezdte el és katonai pénzekből támogatták.

az biztos, hogyha nem lett volna katonaság meg háború, a mai internet nem így nézne ki, jó eséllyel nem lenne ennyire elterjedt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#200) ubyegon2 válasza dugo_ (#197) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jáccódtak rajta, kb ennyi. ;]

(#198) alton1978 Na. láccik, hogy civil vagy Koma! :D A neten kívül még igen sok dolgot köszönhetünk a haderőnek. Meglódította az okosok agyát ám, hogy kéne eltenni láb alól a szomszéd népeket. Még tán a mikrohullám, ami a netedet viszi, azt is nekünk köszönheted. ez nem tuti

(#199) bambano No ezért is kellenek a Jómunkásemberek. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.