Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Findzs


Findzs
addikt

tul nagy már ez egy kicsit nem ?

notbook teszt notebbok teszt hátán
nem mintha nem lennének érdekesek csak mostanában sok van
hangkártya meg winyoteszt meg dvd iro, bluray körkép esetleg
meg projektor helyzet áttekintés stb.

:))

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) menalcas


menalcas
őstag

"de cserébe olyan teljesítményt kínál, amit egyetlen konkurense sem"
Hát valamikor decemberben találkoztam neten valami hasonlóval az keményebb volt és az valamivel szimpatikusabb is volt, annak olyan 1,5M volt az ára , részletekre nem emlékszem csak arra hogy vagy CF vagy SLI volt benne meg valami QX proci :C

(#3) N4ri87: hát vannak beteg elképzeléseid egyes tárgyak használatáról ;]

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#3) N4ri87


N4ri87
senior tag

Ha lenne egy ilyenem, első dolgom lenne, megpróbálni az akksijával elindítani egy trabantot :D

C805

(#4) Stiky


Stiky
senior tag

Te jó isten.
Aranyos ,kis' dög. :C

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#5) papi77


papi77
addikt

1 milla??? Huh... :U

Az első: NOKIA 1611

(#6) Gabesz84


Gabesz84
őstag

hát... ez durva.
Emellett ennek ertelmes felhasznalasi teruletet nem latom, meg igazan a celkozonseget sem :)
Erofitogtatasra jo, masra nem.

(#7) nrgia


nrgia
őstag

Tyűűű :Y

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#8) ADAM1337 válasza menalcas (#2) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

20k 06-ba egy négymagos verzióval

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem semmi vasalódeszka! :) Nekem tetszett, de:
1.) 3G modem nincs
2.) HDD-k lassúak, egy ilyen csúcsnotiba vagy 7200-es HDD kell, vagy gyors SSD + nagy HDD

Nagyon jó lett a teszt!

Örülnék, ha az Asus az alsó kategóriás notijait is ezzel a minőséggel tudná ellátni.

(#10) twine válasza menalcas (#2) üzenetére


twine
addikt

Szerintem erre
gondolhattál! Elvileg ugyan ez a gép! Csak akkor még nem volt kapható kereskedelmi forgalomban! Úgy tűnik a QX procik csak valami tesztelői példányokba fértek bele..."tömeggyártásba" nem tolják ki....

De azért nekem van egy olyan elképzelésem hogy ha valaki megengedheti magának hogy 1-1,5 gurigáért laptopot vegyen....az már felhivatja az emberével az ASUS képviseletét, hogy neki QX-el kellene, és hova utalhatja a pénzt? :U Szerintem....

[ Szerkesztve ]

(#11) rudi válasza Findzs (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

HDD-teszt tudtommal lesz nemsokára. Komolyabb hangkártyák korrekt mérése ugyanúgy problémás mint a projektoroké és Blu-ray téren is legalább százezres nagyságrendben van egy mérőműszer ára. A DVD-írók pedig ma már nagyon hasonló minőségre képesek, lényegében mindegy melyik új modellt választjuk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Scalpel válasza Gabesz84 (#6) üzenetére


Scalpel
senior tag

Ja, lehet vel gyúrni... :DDD

Ennek a pénznek a feléből vennék egy Toshiba R600-at, a másik feléből egy otthoni játékosgépet 42" plazmával...
De ettől függetlenül érdekes dolog. Csak ki az aki cipelni akarja, egy notebook pedig arra való szvsz. Egyszer láttam egy srácot, aki 17" gépet cipelgetett. Még külön állvány is volt nála. Na nálam már az is megrántotta a vészféket.

(#13) djyuri


djyuri
őstag

Mikor élem meg azt,hogy nem egy szutyok laptopot hoznak javítani/oprendszer cserére,hanem egy ilyen muzsikus darabot :)

Elismerésem!

Ui.: Én mindenképp SSD vinyókkal venném. Kevesebbet dolgozik a gép ugyanazért. Már ezzel is lehet hőt "spórolni".
Illetve ajánlanék a vevőnek egy döntött tartókonzolt,amiben segédhűtés van. Thermaltake-nek van a kis laptopokhoz,de itt most az ASUS-nak kéne gondoskodnia róla:)

Ui2.: Miért is foglalkozunk még a touche-pad-el? Ritka,ha még a szutyok laptopokat is egér nélkül kapom meg....10-ből 2 ügyfelet tudok,aki használgatja egér nélkül is. Szóval megértem az ASUS-t,hogy nem foglalkozott vele :) Láttam a múlt héten egy olyan kis egeret (laposságban),hogy azt hittem valami MP4 lejátszó,csak laposabb. Szerintem ilyen tárolófakkos megoldásként el lehetne rejteni ekkora laptopban és akkor már örökre le lehetne hagyni azt az ócska touche-pad-et. Egy ismerősöm pl egy hatalmas matricával leragasztotta teljesen,mert ahogy utazik nap,mint nap órahosszákat az intercity vonatokon,akkor a besütő nap nyáron önálló életre kelti a touche-pad-et:D:D

Ui3.: Nem utolsósorban kiváló cikk!! Szeretem,amikor felboncolják az alanyokat,mert tudja a vevő,hogy PONTOSAN! mire számíthat.

Köszönjük!

(#14) menalcas válasza twine (#10) üzenetére


menalcas
őstag

Szerintem meg aki fölös 1,5 gurigával szaladgál annak van még másfél és már 3misiér elmegy a gyárba elmondja az elképzeléseit és épitenek neki azt bele amit csak szeretne piros pöttyös labdát meg táncoló csimpánzokat xD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#15) Ste válasza ^Clown (#9) üzenetére


Ste
addikt

Ebbe minek 3G ? :DDD Akkuról max 1 órát tudsz vlee netezni valami betondarabon, ami nem törik szét alatta.
Konnektor közelében pedig biztosan van Wifi vagy madzagos net

(#16) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Ilyen arkategoriaban,inkabb egy Alienware!Szebb jobb es olcsobb :K

(#17) twine válasza menalcas (#14) üzenetére


twine
addikt

Ugyan arról beszélünk! :DDD Csak hát ugye a csimpánzok....nekem eszembe se jutott,, de igazad van! 1,5 gurtniért legyen mán' benne...nehogymán' ne.... :D

[ Szerkesztve ]

(#18) karcsii


karcsii
csendes tag

Mien vastag ez a gép , 6 cm vastag . Nem is olyan erös a noti minek két videokártya úgy is csak egyet tudsz használni egyszere fölöslegess . Szerintem nagyon nagy minimum elvártam volna ennyiért 4 magos proceszort és 3 ghz emelet sima kétmagás 2,8 ghz . A macbook pro szerintem sokkal jobb választás .De ez részlet kérdése .

http://n-gage.hupont.hu minden ami mobil ! Ha van kedved kukancs be! A kockaság fél egészség.......

(#19) zed1983


zed1983
őstag

A kinézet alapján olyan Crysis feeling fogott el :C

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#20) Psych0


Psych0
őstag

Már látom a következő hírt:
Csak a marketinghez kellett az Asus W90?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#21) ^Clown válasza Ste (#15) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

De mi van ha nincs? Pont ezért kéne bele. Azért prémium gép a prémium gép, hogy legyen benne minden, ami manapság egy notebook-ba belekerülhet, nem?

[ Szerkesztve ]

(#22) kételkedem válasza Ste (#15) üzenetére


kételkedem
addikt

Az energia gazdálkodáson még van mit gyúrniuk! Hosszú feltöltési időért cserébe legalább rövid üzemidőt kap a gazdi ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

5.2kg... hmmm... instant get a gyúró menedzsereknek :D

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#24) hunmyke válasza Psych0 (#20) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Neeeem, ez nem Nvidia :D

Amúgy tényleg elvetemült egy gép. Sokat járok LANpartykra, ott hasznát tudnám venni, de máshol...
Azt nem értem minek ebbe aksi? Hisz új állapotában bír terhelés nélkül 1,5 órát. Inkább vennék ki és használnák ki a helyet picit jobb hűtésre.:)
Ennyi pénzért vesz valaki laptopot, akkor futja szerintem egy kisebb cipelhetősre is.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#25) zed1983 válasza Psych0 (#20) üzenetére


zed1983
őstag

Az azt követő hír meg az lesz 3 hónap múlva, hogy veszteséges a gyártása és nem lesz tovább kapható :DDD

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#26) P00By


P00By
nagyúr

Izmos a "kicsike" :Y :D

(#27) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Zabál ám! Lassan annyit esznek ezek a masinák, mint egy PC! :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#28) zoo8800


zoo8800
veterán

Aztajóbüdös... :C

rip and tear, until it is done

(#29) Konflikt


Konflikt
addikt

asus aztan odarakta..
a tobb mint 5 kg, eleg vaddiszno: D
az aksi meg.. hatalmas. bar meg igyis keves, az a durva

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#30) ABE


ABE
őstag

Ha a netbook kategória külön nevet kapott, akkor erre a... hmm, izére is lehetne külön nevet bevezetni, mondjuk: tablebook, vagy valami...

(#31) Borisz76


Borisz76
veterán

Ki lehet a célközönség ?

1. Aki komolyan játszik az ennyi pénzből izmosabb, gyorsabb gépet épít magának és nem cipeli sehova.

2. Üzletembereknek utakra nehéz és az aku is hamar lemerül. Ezenfelül ők nemigen játszanak tehát felesleges a nagy teljesítmény.

3. Átlagembernek meg k...a drága :D

4. Milliomoscsemetéknek......talán. Kizárólag dicsekvésre. Általában ők nem tudják értékelni az ilyesmit.

Az előző hsz.-ban olvastam és van 1-2 jó ötlet benne:

1. 7200-as hdd
2. SSD használata

Maradjunk annyiban ,hogy egy hordozható erőgépről van szó ami nem nekünk lett kitalálva.

Egyébként grat a cikkhez. Tetszett.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#32) Ijk


Ijk
nagyúr

Megkérdőjelezném annak a beszámíthatóságát, akinek ez kipattant a fejéből. Bár asuséktól manapság elég sokminden kitelik.
Tömören összefoglalva egy gépbe gyúrták a notebookok és asztali pc-k hátrányait.
Marha drága, nehéz, hatalmas, így mindenhova szószerint cipelni kell. Ilyen árkategóriát tekintve a kijelző egy hulladék, az hogy ennyiért nem sikerült ssd-t belepakolni, több mint vicc. Vga-ról nincs mit mondani, 2 év alatt teljesen elavul, mondjuk akkor még mindig használható ping-pong asztalnak.
Kisméretű m-ATX-es PC-t, aminek még nagyobb teljesítménye van, és normális hűtése, akár ssd-vel, kijön ennek az árnak a töredékéből. Most nincs kedvem pontosan kiszámolni de valószínűleg akár egy 26"-os S-IPS/xVA paneles Eizo monitort lehetne még mellé betenni.
És még ez is beleférne egy kerekes bőröndbe.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33) Findzs válasza rudi (#11) üzenetére


Findzs
addikt

lehetne benne pár darab 2,5 hdd is :K

a többit megértem drága a mérőműszer :(

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#34) Findzs válasza ABE (#30) üzenetére


Findzs
addikt

jaja lehetne gamebook
le is védetem a nevet aztán jó pénzért eladom az asusnak :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#35) buchy


buchy
tag

Ez a nem mindegy :DD

(#36) marcias válasza Ste (#15) üzenetére


marcias
őstag

Na igen.

Alapvető kérdés: nevezhető ez még laptopnak? Hordozható gépnek? Szerintem nem igazán. :) Notebook kinézetű asztali gép.

Steam: marcias88

(#37) Alchemist


Alchemist
addikt

Nosztalgikus érzések fogtak el... az első szovjet gyártmányú tudományos zsebszámológép jutott az eszembe...
:D

Ezt jórészt játékra találták ki... hadd izmosodjon a hardcore játékos!
:))

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#38) sanzi89 válasza Ijk (#32) üzenetére


sanzi89
addikt

Most elővenném a szokásos "miért fikáz mindenki mindent" gondolataimat, de nem teszem. Ez a noti - márha lehet annak nevezni - erre jó. Olvasol róla egy cikket, eltárolod magadban az infót, hogy ilyen is van, lehet róla beszélni, hogy "Olvastad az új ph cikket az ASUS giga-mega notijáról? Pedig cooool....". Célközönése - mindennapi használatra - szerintem nincs.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39) Ijk válasza sanzi89 (#38) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem szoktam mindent fikázni, de vannak olyan "fejlesztések" amiről azért leírom a véleményem. Szerintem teljesen ésszerű érveket soroltam fel a negatívumokkal kapcsolatban. Ja, hogy elfelejtettem a jó tulajdonságait? Azt nem a gép pozitívumának tartom, ha készítenek itt a ph-n egy jó, átfogó cikket.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem rossz gép de én erre még nem cserélném le az asztalit :P
Viszont olvastam valahol hogy lesz egy új csúcs ASUS laptop a típusát nem tudom de az biztos hogy 12 GB memória lesz benne meg GTX260M VGA, a prociról még nem tudni semmit, de szerintem az se lesz túl gyenge ;] Az ára meg szerintem ennél több :U
Na egy ijenen már elgondolkoznék, csak az a gáz hogy ennyi pénzből már simán össze dobok egy atom brutál Corei7 gépet a legdrágább alkatrészekből is és hát az még is csak gyorsabb :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41) #19617792 válasza ABE (#30) üzenetére


#19617792
törölt tag

DTR

(#42) Borgi válasza Borisz76 (#31) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

azért nem mindenki hanyagolja a játékokat annak ellenére hogy a munkája miatt sokat utazik. Én pl sokat utazok és sokat vagyok külföldön ahol ha nincs más akkor csak a notim marad amin igenis jáccani akarok és nemcsak filmeket nézni. Ilyen esetben meg leeht akármilyen bika asztali gépe akár olcsón az embernek, ha az év nagyrészében kb 1000 km választja el tőle. Mondjuk hamar vállas lennék ez a szörnyike cipelése közben persze ehhez remélem alapból adnak hozzá való hátizsákot mert szerintem akárhova bemegyek, hogy egy 18,4 colos notihoz akarok hátizsákot, asszem heves röhögést váltok ki :). Azt meg erősen kétlem hogy ezt 1 vállon való cipelésre szánják :)

utazás közbeni használathoz meg annyit, hogy itthon az IC-n és külföldön minden igényesebb vonaton van konnektor :) (néha még fesz alatt is van :) ). akkor meg máris lehet használni, azt meg hogy minek bele akksi? hát azért ha elmegy az áram egy rövid időre akkor se járj pórul. mivel az asztali gépek mellé is illik szünetmentest rakni.

ui.: azért nem rohanok a boltba venni 1-et :) bár lehet tudnám használni :)

üdv,
Borgi

[ Szerkesztve ]

Resistance is Futile!!

(#43) Borgi válasza #19617792 (#41) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

Nemtom ki hogy van vele de nekem a macbook-ok nem tetszenek... és ráadásul aránytalanul drágák.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#44) ABE válasza #19617792 (#41) üzenetére


ABE
őstag

Mi ennek a magyar neve? Egyszerűen DTR? Meg honnantól számít egy gép ebbe a kategóriába? :)

Ezek alapján akkor a tesztben téves volt a megnevezés. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) #19617792 válasza Borgi (#43) üzenetére


#19617792
törölt tag

A 17"-os MacBook csak példa.

ABE: Asztalit kiváltó notebooknak lehetne nevezni, notebook formájú asztali gép.
Általában a 16-17"-os vagy nagyobb gépeket szokták DTR-nek nevezni, nagyok, nehezek, nagy a teljesítményük (mint egy izmos asztali), de nem sokáig bírják akksival és kevésbé bővíthetőek (pl nincs PCI csatlakozó, plusz SATA, plusz memfoglalat, stb), de ha kell akkor hordozható is valamennyire.
Én személy szerint már a 15-15,4"-os gépeket is DTR-nek hívnám, mert 2,5-3 kg súlyú gép nem könnyű hosszútávon, plusz egyéb cuccok, pl. adapter, stb. elég fárasztó tud lenni. Végülis notebook ez is, csak azon belül is egy szörnyeteg. :D
Nálam a netbookok, subnotebookok, Thin & Light (13-14") gépek a nyerők, kicsik, könnyűek, kellően erősek (egy kisebb kétmagos is bőven elég szerintem, meg valami épkézláb int VGA, pl HD 3200), többnyire nem fogyasztanak sokat és bírják akksival. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

mondjuk ennél talán jobb választás az Asus G71V noti bár annak a piros betéte érdekesen néz ki :)

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#47) Ijk válasza Borgi (#42) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ilyen célra megfelel egy 15"-os noti is. Sőt, kifejezetten rendszeres hurcolásra 12-13" a nyerő. Hidd el, hogy egy ekkora dögöt maximum az első 2-3 utazásra vinnél magaddal, utána meg marad otthon az íróasztalon. Azért pedig 800k-t kifizetni picit sok.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#48) negyedes


negyedes
addikt

Majdnem 1 misis a gep es csak TN+Film panelre tellet? :F Gaz. Szemely szerint nem sok ertelmet latom, de ha valakinek szuksege van az ilyenre(es van ra penze) akkor vegye.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#49) Borgi válasza Ijk (#47) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

nem mondtam hogy veszek 1-et :) (ha ennyi fölös pénzem lenne akkor inkább elugranék 2 hétre valami síparadicsomba :) ). Én 14,1 v 12 col körüli notikat nézegetek amik rendelkeznek kielégitő grafikai teljesítménnyel csak kár hogy azok is jó drágák :) és bármit választok az mindenképp azzal jár hogy 2 notit hurcolhatok :) azt amit munkára használok kiváltani ugysem lehet, tehát ez a monstrum semmiképp sem lehet számomra opció :(.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#50) Ijk válasza negyedes (#48) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ráadásul a notik tn paneljai rosszabbak, mint az asztali monitorokéi. Még nem láttam laptopot más panellel szerelve, nem tudom, hogy ennek vajon technikai akadályai vannak-e.
A másik, hogy nagyon kimentek a divatból, a hagyományos 4:3-as kijelzők, pedig szubnotiknál nem hátrány ha nem 6 sort látsz egyszerre, ha még méretnövekedéssel is jár.
Végül pedig akik erőltetik ezeket a fényes felületű kijelzőket, szerintem még sötét szobán kívül nem nagyon használtak ilyet, mert én pl. nem a saját tükörképem mögött szeretem keresgélni a betűket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.