Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Hunter2


Hunter2
addikt

Lanozni jólenne, másra nagyon nem.

(#152) T-unit válasza Hunter2 (#151) üzenetére


T-unit
őstag

Hát ja,pont azt néztem hogyha A-B között ingáznék kijön ennek az itthoni árából 2db gamer pc 22"-os tft-vel + pl. 1db '95-ös opel astra 1.7 TD is,amúgy megéri. ;]

üdv.

(#153) #95561216 válasza raskolnikoff (#134) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én látatlanban nem mondanám profin összerakottnak a featurelista alapján. 1-2 hónap nyúzás után. A név pedig igen is számit, no nem önmagáért, de egy mérnök vajon várna 3-4 hónapot, vagy a ritkaság miatt többet is, hogy megszerelje a csodás szervízük? Járt úgy ismerősöm, hogy szimpla garis vinyócsere elhúzódott egy hónapot, szerinted egy elromlott alaplappal mit művelnek? Addig éhen döglik a tulaj.

(#154) #95561216 válasza Darth_Revan (#150) üzenetére


#95561216
törölt tag

De jó, hogy mindig előkerül valaki notebookos témában, aki jól megnevettet :)

(#155) Keksz


Keksz
senior tag

Elég masszív, de minek? :)

(#156) N-vidi-A válasza Keksz (#155) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Picit tenyleg folosleges ebben a formaban...

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#157) Darth_Revan válasza #95561216 (#154) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nah mesélj, mi volt annyira vicces abban amit írtam...mert gondolom megalapozott az állításod.
Sajnos nem tartom magam olyannak aki zöldségeket beszélne.

[ Szerkesztve ]

(#158) #72042496 válasza Darth_Revan (#157) üzenetére


#72042496
törölt tag

HP-nek még mindig szokása, hogy 1-3 év után szétmegy a szalagkábel, s elsötétül a kijelző?

[ Szerkesztve ]

(#159) VaniliásRönk válasza rudi (#102) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Miket akarsz a számba adni? Hol írtam, hogy "átlag" Papakedvence PH. Pistike ilyennel szokott villogni (szerintem meg az), vagy azt, hogy akinek pénze van azt egyéniséggel és ízléssel is megverte a sors?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#160) dabadab válasza Darth_Revan (#150) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem el vagy egy kicsit tevedve :)
A Clevo gepei business szinten egesz egyszeruen sehol sincsenek. Nincsenek ilyen modelljeik, nincsen kilyen support, nincsen semmi: a Clevo sajat gepei egyszeru tomeggepek.

DRM is theft

(#161) rudi válasza VaniliásRönk (#159) üzenetére


rudi
nagyúr

Bocsánat, félreérettelek!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#162) rudi válasza Darth_Revan (#157) üzenetére


rudi
nagyúr

Mennyibe fájt ez a Clevo? Az árából nem jönne ki A-ban és B-ben is egy hozzá hasonló teljesítményű asztali gép? Akkor nem kellene horcolászni...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#163) ^Clown válasza girátor (#55) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom az Alienware árait, de egy ilyen felszereltségű noti biztos nem 1 millió lenne, hanem kb. a duplája :DD Nem egy kategória a kettő.
No persze az is igaz, hogy aki tud egy notiért adni 1 milliót, az tud 2-t is :U

(#164) Darth_Revan válasza dabadab (#160) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Valóban rosszul fejeztem ki magam, mert nincs Business részlege, de a felső kategóriás 15" és 17", 18" gamer notebook részlegen kb a koronázatlan király, a nagy teljesítményű és IBM Business minőségű notebookjaival :)
Igaz, mostanság vannak elég jó próbálkozások trónfosztásra...pl Gateway FX sorozat, OCZ Whitebook (Alienware-nél M17 néven fut), most meg ez :)

rudi: Gondolkodtam ezen én is, csak B ponton nem szeretnék egy olyan drága gépet felügyeletlenül hagyni egy hétvégére :U

(#165) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#164) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Kifutottam az időből, de support pedig elhiheted van a Clevo-hoz rendesen, ami annyit jelent, hogy főképp nem maga a Clevo intézi az ügyfelek panaszait (van elég bajuk a gépek legyártásával) és a megrendeléseket, hanem minden országban ahol ezek a notik forgalmazva vannak van több partnerük is, aki felveszi a rendelést és a panaszokat és a garancia ügyintézést és ők szerelik össze a gépet is, a Clevo csak az alkatrészeket küldi, így marad elég idejük, hogy ne gyorsan összecsapott, kibontáskor 2 csavar kiesős gépeket szereljenek össze. Cserébe a Clevo megengedi, hogy "saját" néven árulják a notebookokat. Ilyen partnerek pl:
USA: Sager (itt országon belül a Sagernek még van több más partnere, aki intézi a megrendeléseket és a vásárlói panaszokat, pl Xotic PC, Dark Smiley System, PCMW, KillerNotebooks , stb.),
Kanada: Eurocom,
Németország: mySN, Cyber-System , Nexoc,
Anglia: DPCTech, Rock, Kobalt Computers , Novatech
Ausztria: Chili Green
stb, stb. még van sok sok Clevo partner :) Ha ez nem elég nagy support réteg, akkor mi az? :)

(#166) dabadab válasza Darth_Revan (#165) üzenetére


dabadab
titán

Ize, halkan megjegyeznem, hogy az eddig eloadottak alapjan azert nem nagyon vagy kepben a business laptopok (meg ugy altalaban, az "enterprise IT") vilagaval. Pl. egy jobb business support ugy nez ki, hogy kb az egesz vilagon ervenyes (3-4-5 evig is), opciokent lehet valasztani olyanokat, hogy hiba eseten par oran belul legyen ott a cegnel a javitast vegzo szakember, stb. Egy ilyen support-halozat fenntartasa nyilvan nem kis feladat, nem veletlen, hogy a Clevo sem erolteti. Az, hogy orszagonkent van egy (vagy tobb) ceg, aki osszecsavarozza az alkatreszeket meg vhogy intezi azoknak a garanciajat, azert ettol baromi messze van. (Es persze ott van a supportnak a garancian tuli resze is, pl Thinkpadeknel alap az a segedprogram, ami magatol letolti es installalja a gep osszes hardverehez a drivereket meg a BIOS update-eket.)
Eppen igy, az senkit nem fog nagyon erdekelni, hogy a Clevo rakta eloszor az X CPU-t a gepeibe, mert az masodrendu szempont az ilyen gepeknel, annal sokkal fontosabb az ergonomia, a strapabirosag (nem veletlenul, hogy a Thinkpadeknel a mindenfele magnezium rollcage-ek, HDD vedelemek meg hasonlok a marketingpontok elejen szerepelnek), megfelelo kiegeszitok (egyszeru portreplikatoroktol az egeszen brutalis tudasu dokkolokig, ODD helyere rakhato potakksik stb).

Szoval az uzleti gepek teren egeszen mas (es sok szempontbol joval magasabb es joval dragabban teljesitheto) elvarasok vannak, mint egy gamer laptopnal.

DRM is theft

(#167) #95561216 válasza Darth_Revan (#165) üzenetére


#95561216
törölt tag

Úgy érzem inkább rádhagyom ;)

(#168) rudi válasza Darth_Revan (#164) üzenetére


rudi
nagyúr

No, így már értelmet nyer egy ekkora noti. Egyébként a Clevot mennyi pénzért sikerült megszerezni. A magyar partnerüktől vetted?

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#169) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Hát szerintem ez egy nagy határ kula!Ennyi pénzért ilyen igénytelen gép!
Ha olyan sok pénzem lenne inkább vennék egy fullos Dell XPSt, abba legalább mindenből a legjobbat rakják!7200es vinyo meg ilyen alap.....Igaz hogy az már egy million felül lenne de ha már csúcs laptop, tuti hogy nem ezt!

(#170) J03Y


J03Y
tag

Hát 1 millát biztosan nem ér meg... :(
Amúgy ez már inkább "mobil?" számítógép mint notebook. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#171) toldy


toldy
őstag

WOW :Y nem semmi egy jószág. de ami engem jobban érdekel az milyen gép rárakva? ( a 13,3-as)

Az élet nem habostorta.

(#172) Circle


Circle
csendes tag

Hát ez nem egyszerű darab :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.