Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter13


Peter13
senior tag

Ez szép is, meg jó is (azt nem állítom hogy minden részében értem is :D ), de mikor lesz ebből megvásárolható termék? Illetve az is érdekelne, hogy vajon mennyire lehet drága ennek a dolognak megvalósítása (értsd: csak félistenek tudják majd megfizetni, vagy közönséges földi halandók is?). Midenesetre ígéretes, várjuk szeretettel az erre épülő cuccokat :K

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#2) Akula


Akula
őstag

Ha egy konkáv lencsét alkalmaznak, hogy ne középre központosítsa a fényt, hanem egyenletesen terelje a szélső pielekre is, akkor a fókusztávolság is eltolódik az optika mögött, ergo ha nem akarják, hogy életlen legyen a kép, akkor kell még egy lencse valahová. Jó nagy obikra lesz szükség. Vagy valami más eljárást is hozzávágnak képjavításra.

Troll ON: jó sok helyesírási hiba volt ebben a néhány sorban. A határozott névelők valahol hiányoznak, valahová meg nem kellenek.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#3) ROBOTER válasza Akula (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Bocs, de szerintem te sem értetted, amit leírtál.

(#4) Tigerclaw válasza Peter13 (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy soha. A szabadalmaknak lassan csak mellékes funkciója a saját termék készítése. Ráadásul ha jóhiszemű vagy, akkor is már jó előre be kell védeni minden kis ötlet töredéket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) .mf válasza Akula (#2) üzenetére


.mf
veterán

Ezek a mikrolencsék a szenzoron vannak, nem az obin...

Mintha a Sonynál is lett volna már korábban szó "mikrolencse-optimalizálásról" (nem emlékszem, hogy bővebben kifejtették-e), amivel az A7R képszéli lilulását (color fringing) a még nagyobb felbontású A7Rm2-ben javarészt meg tudták szüntetni (meg persze volt ott más is, pl. a szenzor huzalozását a fonákra vitték).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) ROBOTER válasza .mf (#5) üzenetére


ROBOTER
addikt

Leicánál volt korábban, de ugye ott a gyújtótávolság-tartomány adott (távmérős). Könnyebb optimumot találni a mikrolencse-eltolásra, mint 14mm..500mm között.

(#7) lenan válasza .mf (#5) üzenetére


lenan
aktív tag

Igen, a leica és sony is csinálja az A7r és A7rII nél is. A különbség abban van, hogy a leicáé müködik majdnem tökéletesen, a sonyé meg elfogadhatatlan a leica obikkal. Nyilván a sonynak ez nem elsődleges célja, ez látszik is rendesen. Amennyire a saját nativ obijaihoz kell az eltolás, azt persze pont tudja is jól.

(#8) t72killer válasza .mf (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nemlila-képszélű a7rII sztori nem főleg az újabb szoftvernek köszönhető? A CA-t egész jól lehet szoftveresen reszelni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) lenan válasza t72killer (#8) üzenetére


lenan
aktív tag

Az alap gond nem a lilulás, hanem a képsarkok szétkenése, az pedig az A7r II nél is rendesen meg van. Ezen nem javit semmilyen szoftver sajnos.

(#10) t72killer válasza lenan (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, az élességvesztés gond lehet (mondom úgy, h kezemben nem járt még se a7r se rII), ill a vignettálás kiküszöbölése se utolsó érv:R. Reméljük a sony is előrukkol hasonlóval, mert canon FF MILC-re még egy évszázadot várni kell, a tükröt meg cipelje az, akinek 2 anyja van. (+a canon-féle mikrofeature-önként adagolt videós hozzáállástól is falra tudok mászni, ha a vasat tényleg kihasználó 4k kell, akkor fizess 2milliót, ami a sony ajánlat duplája)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) apatyas válasza Peter13 (#1) üzenetére


apatyas
Korrektor

A mennyibe kerül kérdésre: az eredeti egyoldalú mikrolencse helyett kétoldalút kell készíteni, feltételezem öntéssel. Két öntőforma, nem egy, vagyis dupla ár a mikrolencse előállítása ( két forma ára, már két oldal lehet elcseszve, ami miatt selejt lesz) valahol a dupla ár fölé gondolnám a sima mikrolencséhez képest. Ez persze csak egy apró alkatrész az egészben, vagyis a komplett gép árába nem annyira szól bele. Az újdonság felára meg annyi, amennyit az emberek még épp kifizetnek érte.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12) Watchdog válasza apatyas (#11) üzenetére


Watchdog
aktív tag

+ úgy tűnik, hogy az alatta lévő "wiring layer" felülete sem sík, hanem a lencsék negatívja...

(#13) ROBOTER válasza apatyas (#11) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mai (nem kompakt) fényképezőgépeknél 3..6 mikrométer egy mikrolencse mérete és 20-50 millió kell belőle egy chipre.

WLO-t használnak (Wafer Level Optics), a chipgyártással együtt hozzák létre a lencséket.

(#14) apatyas válasza ROBOTER (#13) üzenetére


apatyas
Korrektor

Hát én sem feltételeztem, hogy darabonként gyártják :) hanem egyben egy lemezként. Akkor az egyoldalashoz képest nem igazán eltérés. A wlo-t eddig nem láttam, de akkor majd megnézem, érdekes.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15) ROBOTER válasza apatyas (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

A WLO csak a legújabb technika, szerintem régebben más technikákat használtak.

De amiket olvasgattam mai CMOS-oknál, azok mind a waferen készültek.

[ Módosította: radi8tor ]

(#17) Akula válasza .mf (#5) üzenetére


Akula
őstag

ja, akkor így már világos!

"Akula Sub, ready for the deep!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.