Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#566) Khaal válasza Chaser (#526) üzenetére


Khaal
őstag

Ez egy moddolt X200-as, még Tikakukac szerelte bele a panelt annak idején.
Sajnos képben vagyok panellottó témában, jó pár 2710p/2730p/X200T járt nálam mire meguntam a zsákbamacskázást és összeguberáltam ezt az X200-ast. 2710p-ben egyébként az egyik panel a 3 vagy 4 fajta közül igen jó volt, a digitizer miatti enyhe screen door effektet leszámítva igencsak kellemes volt a szemnek, csak mire azt is megtaláltam már kevés lett a mindennapi használathoz az ULV-s C2D. Lehet csak nosztalgia, de a TC1100-asban is igen jó panel volt, akkoriban még az 1024x768-as felbontás se volt rossz 10 colon.

Kicsit kiestem a körforgásból, de nem értem ezt az akku parát. Amit most használok az x200-asban azt is 10 ezer alatt vettem és jelenleg 456 ciklussal (nem különösebben kímélve) a háta mögött még mindig 50% feletti kapacitása van, pedig 2012-es gyártású. Amikor 6910p-ket bontottam azokban is legtöbbször 70-80%-ot tudtak a 3-4 éves akkuk, és azok aztán korántsem megkímélt gépek voltak.
Ennyit romlottak volna minőségre az akksik az üzleti gépekben is az utóbbi években?

Valamint pár éve még ebayről 10ezer ft körül simán volt eredeti (vagy arra megtévesztésig hasonló) akku szinte bármelyik 2-3 éves Thinkpadhez vagy Elitebookhoz. Itthon is ki lehetett fogni jó vételeket, pl. 2710p/2730p-hez egy magyar sráctól vettem vadiúj, raktáron ragadt akksikat potom pénzért.
Ennyire megdrágultak volna az utóbbi időben az akksik az üzleti gépekhez?

w.miki: Szépen követni kell a szervízkönyvet, pikkpakk szétjön a gép, aztán már látni fogod összejön-e megint a ragasztás. Ha nem, akkor meg nem túl nagy összeg egy bontott csuklótámasz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.