Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Gratulálok!
Írtad, hogy a kajával nem nagyon babráltál. Nekem ez a bajom, hogy én szeretek enni.
Mozogni egyáltalán nem mozgok, napi 9-10 órát ülök egy irodában monitort bámulva. Eközben van, hogy letolok egy egész tábla epres milkát is. Nem tudok erről leszokni. És az esti 2 sörről sem, pedig tudom, hogy nem kéne.
Én nem vagyok túlsúlyos 190 cm mellé 105 kiló vagyok, de szeretnék ebből is fogyni és szeretnék egy kicsit jobb kondit.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#102) maximilian4 válasza Pikkolo^^ (#92) üzenetére


maximilian4
addikt

Jaja.
Látszódik, hogy nem igazán ért a táplálkozáshoz. A fehérje az izmok (többek között) fontos építőeleme, minden nap be kell vinni a megfelelő mennyiséget (testmozgástól, testsúlytól függően). Na most van az a szint mikor már táplálékkal nem lehet pótólni a "kötelező" adagot, illetve pénzbe is elég sokba kerülne mondjuk napi sok-sok kiló csirkemellett megenni, stb.
Azt bírom a legjobban mikor kérdezik, hogy "Te mit szedsz?" Erre mondom hogy fehérjét stb.. erre mondja hogy te jó isten milyen ártalmas a szervezetnek, kokszolsz meg mindenféle baromságokat. Ekkor szoktam mondani h "eriggya a k.... a....." , olvass egy kis szakirodalmat.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#103) deicide válasza XaraX (#95) üzenetére


deicide
veterán

Hát igen, megváltoztam a Mycom óta. :K

bostone: az ízületekre vigyáztam, amennyire lehetett a túlsúly mellett, ahogy írtam, futni csak 100kg alá fogyva kezdtem el. A szív és úgy egészében az érrendszer megerősödött a terheléstől, sportszívem lett, ahogy a szakirodalom mondja, az éves üzemorvosi vizsgálaton mindig meg is lepődik az aktuális doki, hogy miért 38-40 közötti a nyugalmi pulzusom napközben.

Ace Ventura: Igen, a táplálkozáshoz nem nagyon értek, viszont ahogy Te is, én is szeretek enni és nem azt figyelni, hogy mikor mennyit. De ehhez mozogni kell. Amúgy én is 9 órát ülök irodában, utána szedem össze az energiát még elmenni 1-2 órára edzeni. Nehéz, viszont más mód nincs, ha sokat eszik az ember.

maximilian4: abszolút nem értek a dietetikához, csak "érzem", hogy éppen mit kíván a szervezetem. Eleddig nem vettem észre, hogy kevés lenne a fehérjebevitel. A heti alap, amit mindig eszem/iszom a következő:
4 Liter tej
1/2kg túró
2 tejföl/2 kefír
40-50dkg sajt
4-5 tojás
+ állati fehérje, szalámi 40dkg és hús szinte főétkezéshez.
Úgy érzem, ez elég, mert az izmaim tónusa nem romlik, hanem javul.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#104) deicide válasza deicide (#103) üzenetére


deicide
veterán

Ja és 7 krémtúró és 7 túrórudi, hogy az édesség is meglegyen a fehérje mellett. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#105) cannibal válasza deicide (#104) üzenetére


cannibal
senior tag

Neked kellene könyvet írni :DD Ha ilyen étrendet tanácsolsz tuti best seller lenne. :DDD

(#106) deicide válasza cannibal (#105) üzenetére


deicide
veterán

A kajával nincs is gond, csak mellé az átlag 1.5-2 óra mozgás, az rettentené el az embereket. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#107) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nem semmi, amit csinálsz! :Y Le a kalappal! :R

Viszont amit kicsit hiányoltam a cikkből, az a megfelelő lábbeli használata. Egy rossz cipővel tönkre teheti magát az ember.
Én középiskolás koromban néhány osztálytársammal elindultam a Gerecse 50-en. Mivel geológusnak tanultunk Tatabányán, bőven edzésben voltunk, de botor módon a szokásos túrabakancsunkat vettük fel. Bőven a 12 órás szintidőn belül teljesítettünk (kb. 8.5 óra), de a végére az egész talpunk egy nagy vízhólyag volt. 1 hétig lábra állni is alig tudtunk.

A mozgásmániát pedig maximálisan meg tudom érteni. Régebben sokat túráztam, barlangászkodtam, konditerembe jártam, de a fizikai állapotom már nem teszi lehetővé. Hiányzik a mozgás. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#108) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Nagyon jó volt elolvasni az írásod, mert én pont mostanában kezdtem el futni (eltunyulás és plusz kilók miatt) és motivációt próbálok belőle meríteni, mert arra most nagy szükségem lenne (a megtett táv miatt és azért is mert tüdővel abszolút nem bírom).
Sosem futottam és mindig áhítattal néztem azokra is, akik akár 5km-ert is le tudnak egyhuzamba futni.
Én még középiskolás koromba sem tudtam 2-3 kilométernél többet lefutni, mostmeg ahogy elkezdtem futni, megrázó élmény hogy még 1km-ert sem tudok és közben kiköpöm a tüdőmet.
Már pár alkalom után is érzem, hogy a lában az fejlődne, de abban hogy levegővel nem bírom már nem látok akkora változást. Ezzel mások is így vannak/voltak, vagy csak én vagyok ennyire elfuserált? Egyébként azt sem igazán értem hogy hogyan lehet tüdőben fejlődni (pedig biztos lehet), csak hát ugye az nem izom, ezért nem értem.
Volt valami edzésterv, amihez igazodtál amikor elkezdted a futást (tudsz nekem ajánlani valamit?). A levegővételre van valami technika, amit érdemes betartani (nem olyanra gondoltam, hogy az orromon vegyem a levegőt, mivel tátott szájjal sem jutok eléghez :O ).

Hasonló eredményességet kívánok a továbbiakban is neked, és akkor tuti hogy a 2020-as olimpián neked szurkolhat az egész ország, amint magányosan :P , végig elöl futva, nyered meg a maratont ;) .
Akkor mégnagyobbra fogjun értékelni, hogy itt a fórumon szóba álltál velünk (amiatt is büszkék leszünk).
Valóban nagy tehetség vagy, hozz ki belőle mindent, reméljük szponzorok is melléd állnak a cél elérése érdekében.
Csak így tovább! :R

[ Szerkesztve ]

(#109) umek7


umek7
őstag

Példaértékű, csak így tovább :R

(#110) aram01


aram01
nagyúr

A varázslós kép odab@sz ;] :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#111) deicide válasza fehér_ember (#108) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm mindenkinek!

Örülök, hogy inspirállak! A légzés nehéz dolog, nekem is lassan fejlődött. Azt csak úgy tudod fejleszteni, ha tüdőkiköpős edzéseket csinálsz. Viszont ha már 1km-en is lihegsz, akkor vegyél vissza a tempóból, akár gyaloglásig is, előbb állóképességet kell építeni és ha az megvan (hónapokig is eltart), akkor lehet rá építkezni. Ehhez sajnos sok türelem és kitartás kell, gyors eredmény nem lesz.

aram01: a kedvenc kommentem kollégáktól a "csillámfaszláma" volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#112) Vigilante


Vigilante
őstag

Le a kalappal, gondolom akik nem ismertek régen, nem is gondolják a futóversenyeken, hogy honnan indultál. Bevallom, én se hittem volna! De innen látszik, hogy akaraterővel le lehet fogyni. Nagyo nextrém esetben van az, amikor az ember, már a kajára ránézve is csak hízik. Extra lassú anyagcsere, pont az ellenkezője van nekem.
Én meg szenvedek, hogy heti 3-4x-i kondizással a 70kg-ot végre elhagyjam! (felfelé! :DDD ) Anno futottam is itt Zugligetben 5 kilcsit 20 perc alatt, szint is volt benne nem is kevés. De sajnos az tömegnövelésnél nagyon nem fért bele. :P Én, ha sokat ülök a gép előtt, akkor inkább ledobnám az izomzatot, szal azért kell az edzés, hogy nőjön a súly. Teljesen más dimenzió. Meg nálam a kondizás egy része is a gép előtt űlve történik a 17kg-os súlyokkal. :) föl 10-ig, le 1-ig, így csinálom a különböző gyakorlatokból a 100-as adagokat. :)

UI: A kilokat ide dobhatjátok nekem! ;]

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#113) fehér_ember válasza deicide (#111) üzenetére


fehér_ember
addikt

A tüdőkiköpőset választom, én inkább abban hiszek, de azt sajnos már látom, hogy lassú folyamat lesz mire levegővel bírni fogom. A lábam így kezdetben sokkal jobban alkalmazkodna a távok (időtartamok) növeléséhez mint a tüdőm, abban szinte nem is érzékelem a javulást (persze még csak pár alkalom volt).
Gyaloglást, kocogást semmiképp; az előbbi csak nagyon hosszú idő eltelte után fárasztana, az utóbbi meg ugyanannyira kifáraszt (kis túlzással) mintha futnék és közben még hülyén is érzem magam.

De visszatérve rád.
Valóban nagyon inspiráló a történeted, ezért légyszíves írd meg majd mindig az eredményeidet is, szeretnék tudni a további történésekről.
:R

[ Szerkesztve ]

(#114) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Szép teljesítmény, grat.

Egyébként ezert nem dolgoznék soha újra irodában, elég károsnak ítélem meg, mert iszonyatosan el tud tunyulni az ember, amiből elég nehéz kilepni. Jó hogy neked sikerült :)

Nekem most olyan munkám van, hogy azért kell kuzdenem h el ne fogyjak:d. Igaz ehhez a genetika is hozzá tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#115) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

"Gyűltek a saját káron megszerzett tapasztalatok, de hát senki sem mondta, hogy könnyű lesz. Nem is volt az. Sokszor kellett fejben helyretennem magam és a testemre parancsolni, hogy menni kell tovább."

Ez megy az emberek igazán kis százalékának csak, így születnek a bajnokok.
Köszönöm a tanácsokat, amikkel segítettél, nagy harcos vagy. :R

(#116) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Le a kalappal előtted! Minden elismerésem. :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#117) JackFeryll válasza creation (#54) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nyilván ha valaki felszed 10-15 kiló izmot és olyan az étrendje hogy tömegel közben ezerrel napi 6 étkezéssel, hogy fent tudja tartani azt az izomtömeget és még fejlődjön is közben, majd abbahagyja visszatér egy "normális" étrendhez akkor persze hogy le fog épülni. Az X száz gramm csirke után az a fél szelet a menzán nem ugyanaz. Amíg a másik srác +3-5 kiló izma nem annyira látványos.
Igen gyakorlatilag erről szól a testépítés, felesleges izmokat mesterségesen fenntartani. Mindenféle negatív hozzáállás nélkül mondom ezt, ez tény.
Nincs semmiféle lufi ami leeresztene, egyszerűen ha nincs meg az edzés és a kaja akkor a felesleges izmokat nem fogja üzemeltetni a szervezet. Senki sem rohangálna egy 20 kilós hátizsákkal ha nem használja a benne lévő dolgokat. Attól az még ugyanolyan funkcionális izom volt és ugyanúgy fel tudta emelni az X száz kilót is akár.

Megfelelő étrenddel, edzéstervvel egy egészséges ember kvázi bármit el tud érni. Ha akar fel tud szedni jelentős izomzatot, vagy csökkenteni tudja a testzsírszázalékát, de igazából nincs akadály a kitartáson és a pénzen/időn kívül. A genetika persze közbeszólhat, de nem úgy és olyan mértékben ahogy az átlagember gondolja, meg hogy nagyok a csontjaim és a hasonló butaságok.
Annyira egyszerű és primitív a képlet mégis kevesen realizálják, így szedik a fogyasztó tablettákat és veszik a drága gépeket helyi zsírégetésre, illetve kifogásokat keresnek...

Amúgy nem mágia a tápkieg meg a fehérje. Az étrenden sokkal több múlik, csak bizonyos szempontból kényelmesebb és valamivel hatékonyabb és gyorsabb felszívódású mondjuk a fehérjeturmix edzés után mint bármi más, de ettől függetlenül a szilárd táplálék minimum 70%-ban döntő.
A vitaminok, zsírsavak, esetleg ízületvédők mondjuk hasznosak.

Én elértem amit akartam a súlyzós edzésekkel, kiveszett a fanatizmus is belőlem és már időm sincs annyi, na meg az életmód is volt napi főzéssel, sok étkezéssel, 0 alkohol.
Már nem érdekel a "látvány" ,de a sportot szeretném visszavezetni az életembe ezért döntöttem úgy hogy el kéne kezdeni biciklizni. A lábam mindig is erős volt és "kocabiciklizni" amúgy is szerettem.
Így tévedtem a bringás topikba és onnan ehhez az íráshoz.

Gratulálok a cikk szerzőjének, nagyon jó inspiráció ez bárkinek.

[ Szerkesztve ]

(#118) pető bá'


pető bá'
őstag

minden elismerésem a Tiéd, büszke lehetsz az eredményeidre, tényleg példaértékű :R

miután olvastam, újra megfogalmazódott bennem is, hogy mozognom kellene.. hajlamos vagyok az elhízásra, mindig is volt némi feleslegem.. aztán volt néhány év (4-5) amikor rendszeresen kézilabdáztam, ez meg is látszott utána rajtam, sokat fogytam, jobban is éreztem magam. Persze nem a kidolgozott felsőtest meg a látványos izmok, de a súlyvesztés és a jobb állóképesség - és persze a sport szeretete - motivált. Aztán ennek a korszaknak vége lett, és hirtelen nem is tudtam időt szakítani semmilyen mozgásra. Ennek persze meg is volt a következménye, jöttek vissza a senkinek nem hiányzó plusz kilók. Aztán egy nyáron elkezdtem heti 2-3-szor hajnalban, napkelte táján biciklizni.. Amúgy is irtózatosan meleg nyár volt, nappal életben maradnom is elég volt, de hajnalban pont ideális idő volt sportolni. Tudom, nem sok, de számomra nagy eredmény volt, hogy a nyár végére egy ilyen hajnali túrának nem volt megterhelő megtenni 40-45 km-t, egy elég alap biciklivel. Szerettem csinálni, egyedül mentem, de volt valami szépsége. :) Futni sosem szerettem, ha valami labdajáték megkövetelte, akkor ameddig tüdővel bírom, futok, de.. :N
aztán azóta már a nyarak sem úgy alakultak, valahogy nem jött össze semmi.. +10-15 kg van rajtam, amit szerintem le kellene adnom. Most pakoltam a ruháimat, és érdekes volt csinálni egy olyan csoportot, hogy "egyszer még jó lesz rám", mert pont akkor vettem, amikor jó kondiban voltam, aztán néhány hónap után már nem jöttek rám, szóval kb. egyszer sem voltak rajtam. :DDD

most elhatároztam, hogy amint tudok, nekiállok tekerni, és némi gyaloglás után megpróbálok futni is.. meg kell próbálnom. A ruháim már megvannak a lefogyott testemhez ;)

"... and I hope you have a great day!"

(#119) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

:Y Gratulálok az elért eredményekhez! :C

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#120) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Grat, szép eredmények!
Én is idén januárban kezdtem komolyabban életmódot változtatni, bár én még az egésznek az elején vagyok. Ennek első lépése az, hogy 17 év után január 25.-én letettem a cigit. Azóta egy slukkot sem szívtam.
A problémám is teljesen más természetű.
Súlyra igazából stimmelek (185 centi, 91 kiló), alakra nem.
A napi rutin hiánya, az össze-vissza kajálás (napi 2-3x sokat, mindig máskor, éjszaka is), és az össze-vissza alvás a problémám.
Ha lenne rendszer az életemben, sokkal beljebb lennék.
Ezen dolgozom most. Az edzést nyáron kezdem. Év végéig a cél a 95 kiló izomban, bél eltüntetése, jó állóképesség. Szóval nem valami grandiózus dologra kell gondolni, de azért lesz benne meló rendesen.

(#121) tomcica


tomcica
addikt

:C lefogytal,kis alapot is epitettel,innen kezdodhet a rendes edzes :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#122) csabi94


csabi94
őstag

Viktor, még nem kezdtem bele, de ezt nagy élvezettel fogom olvasni! :)

(#123) csabi94 válasza csabi94 (#122) üzenetére


csabi94
őstag

Nagyon jó, gratulálok, további sikereket! :) :R

(#124) deicide válasza csabi94 (#123) üzenetére


deicide
veterán

Thx Csabi!

Mindenkinek: Elnézést, hogy nem, vagy ritkán válaszolok, de a hétvége kicsit zsúfolt volt, igyekszem bővíteni a cikket evéssel, cipőkkel és persze állapotfrissítésekkel.

Jelenleg az a terv, hogy eladom az országúti és fitness bringát és helyette meglepem magam ezzel a gyönyörűséggel:

Kelly's URC 9.0

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#125) a2d2


a2d2
addikt

Gratulálok!
Ismét bebizonyosodott hogy nincs lehetetlen csak tehetetlen!
Legjobban azokat bírom akik csak legyintenek és közlik, hogy nekik ilyen az alkatuk, vagy rossz géneket örököltek :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#126) martweb


martweb
csendes tag

Egy igazi hétköznapi hős. Respect!!! :R

GL&HF

(#127) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Szerintem most mindenki, aki olvasta elgondolkodott azon, hogy holnaptól mozogni fog ;)
Én ma feltekertem Szigetszentmiklósról a Kopaszi gátra! A seggem rojtos a nyeregtől! :)
De most én is komolyan elhatároztam.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#128) b.


b.
félisten

Egyébként tudsz ez mellett dolgozni? úgy értem, amióta versenyszerűen tolod.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#129) deicide válasza b. (#128) üzenetére


deicide
veterán

A kérdés fordított, mert a munka adott, az minden hétköznap ott van 8:30-tól 17:25-ig. Ami idő emellett van, azt tudom a felkészülésre és a versenyekre fordítani. Azaz maradok hobbi szinten, nincs mögöttem edző, szponzor, csak a magam örömére csinálom. Meg mert hatalmas érzés dobogóra állni egy versenyen. :)

Ace Ventura: és ez így is van jól, egy kicsi mozgás azért jó. A nyerget meg nekem is nehezem szokta meg a hátsóm, volt, hogy nehezen tudtam még ülni is egy 150km-es túra után. Aztán lett betétes nadrág, jobb nyereg és minden jóra fordult. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#130) Gyula84


Gyula84
veterán

Gratula :R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#131) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Minden tiszteletem. :R

(#132) Redneck


Redneck
veterán

Tiszteletem! Sajnálom ha valaki hízásra hajlamos, de aki tesz érte az előtt emelem kalapom! :R

Sok nyikhaj vékonydongájú (beleértve magam is) hamar kidőlne egy-egy edzéseden az tuti....
El kell kezdenem! :DD

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#133) wxppro


wxppro
aktív tag

Gratula... :)

[ Szerkesztve ]

(#134) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Őszinte elismerésem!

300km egy nap alatt? Na neeee.. Ezt vagy rosszul olvastam, vagy még gondolata is elfáraszt.
Ha majd erre jársz annyit kérdeznék, hogy kizárólag bringával lehet e eredményt elérni? Korábban rengeteget bringáztam, mostanában már nem. Futni nem fogok (busz után se , nő után se) ez alap szabály.
Önszántanból meg főleg nem :)

Továbbá egy olyan bringám van amin kvázi traktor kerekek vannak, ami városban oké viszont hosszabb távon kimerítő és fárasztó (tudom ez kifogás) de tényleg. Viszont sem vékonyabb kereket sem bringát nem akarok cserélni tehát maradnak a rövidebb távok. Kérdés mi lesz a hassal meg a többivel ha csak bringa? :)

:R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#135) deicide válasza HartgeH3-2.8 (#134) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm!

Nem lehet kifogás, mert jól olvastad, 301.82km volt egész pontosan és az egy 1.75 széles "traktorgumi"-val szerelt MTB-vel úgy, hogy 150km-nél eltört a gyári szar minőségű suntour teleszkóp és kinézett belőle a rugó. :)
Nem mondom, hogy nem fáradtam el ott és akkor.
Célzottan hasból fogyni amúgy sem lehet, legalább is nekem nem sikerült, mindig onnan fogy, ahonnan a szervezet jónak látja, nekem a hasam volt az utolsó, ahonnan elkezdett eltűnni. De ott még mindig van, érzi a test, hogy a maratonokhoz kell tartalék.

Szóval szerintem csak bringával és traktorgumis MTB-vel is el lehet érni a fogyást, sőt, még jobb is, mert közben a lábad is jobban erősödik ezzel, mint egy vékony gumis bringával. Viszonyításképp, most 2.1" széles gumik vannak az MTB-n és ezzel is tudok síkon 33-34km/h-s átlagot, akár 50km-en ;]
Abban biztos vagyok, hogy ez kevesek kiváltsága és nekem pont az ezzel a bringával megtett 100+ km-es utak adták meg a lábamnak a megfelelő terhelést.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#136) Snoop-y válasza .mf (#63) üzenetére


Snoop-y
veterán

Sajat sullyal kell gyakorlatozni az az 5kg-os valami az amugy is a lanyoknak valo.

Szoval judo es eronleti eddzes
Hanyszor tudod magad felhuzni ? 5x ? ( szeles huzodzkodas )
10-et meg kene tudnod csinalni siman egy sorozatban ( annyira konnyu vagy )

Guggolas? Egy sorozatban 50-et le kell tudni nyomni erolkodes nelkul

Ha fenti nem megy akkor eronletileg hogy is mondjam meg kicsit fejlodnod kene.

20-as letrat tudom meg ajanlani. ( 1 guggolas - 1 fekvotamasz, 2 guggolas - 2 fekvo egeszen 20-ig ) ha ezt vegig tudod nyomni akkor mar van valami eronleted amit hasznalhatsz kuzdosportokhoz. ( en peldaul bemelegiteskent szoktam ezt elvegezni )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#137) Angel1981


Angel1981
veterán

Ez igen!
Gratulálok! :R

(#138) Rick4


Rick4
félisten

Minden elismerésem, ezek a dolgok még néha annak se mennek, aki fiatalkora óta csinálja, erre szerintem születni kell.

Én is szép szál legény vagyok, a 193 centimhez 120 kiló társul, persze csak hasra meg fejre jöttek a kilók, ez ilyen, de a nagy kérdés. Sokszor feszegetik a fogyás során, hogy a megnyúlt bőröd úgy marad, és majd felbuksz a hasadban. Nálad ez a dolog hogy áll? Azt tudom, hogy koplalva fogyni nem túl jó, mert az anyagcsere nem gyorsul, edzéssel totál más, de a pocakbőr lóg? Képet nem kérek, ha olyan, de fontos dolog, hogy ezek a dolgok hogy állnak... :R Még egyszer gratula.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#139) deicide válasza Rick4 (#138) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm!

Képet nem, mert 18+ lenne, de nincs gond a bőrrel, mert betartottam, hogy havonta nagyon maximum 3kg-t fogytam, de inkább 2kg, azaz kb 2 év alatt ment le a teljes túlsúly és álltam be a 86-87kg-s "versenysúlyra". Így a bőr tudta követni a fogyást és teljesen jól összehúzódott, pedig kerületből fogytam közel 20 centit. Ettől egyébként én is féltem, mert sok helyen olvastam a drasztikus fogyás miatti bőr lötyögést, ezért is vettem szigorúan a limitet.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#140) Rick4 válasza deicide (#139) üzenetére


Rick4
félisten

Ez jó tipp, én egy éve fejeztem be sokévi autókázást, havi 6000km-eket mentem, emellett nem lehet semmit se rendesen csinálni, ezt nyögöm még most is. A felesleg az egészségtelen, napi 16 órát autóban ülés, ekkor- akjkor evés, zéró mozgás következménye, már berendezkedtem az itthoni létre, sétálok a kutyákkal esténként, és készülök valami tartalmasabbra. Egyelőre konditermet tervezek, nekem az jobban fekszik, talán kitartásom sincs ennyi, meg időm sem. Ami első körben jó lesz, az napi 1 órába is bele fog férni. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#141) paramedic


paramedic
aktív tag

Gratulálok az elért eredményeidhez és az írásod is remek!

(#142) maross


maross
veterán

"Gyűltek a saját káron megszerzett tapasztalatok, de hát senki sem mondta, hogy könnyű lesz."

En mondtam!!!44 :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#143) Vesa


Vesa
veterán

Max Respect! Nagy akarat kell ilyen tunyulásból kijönni...
Annyit kérdeznék ha nem titok, hogy milyen magassághoz társul ez a 88kg ideális súly?

A tudomány a valóság költészete!

(#144) kpal


kpal
veterán

Grat Recpect! :R Itt a bizonyíték ,hogy nem kell Update kaja lehet ennyi bármit ,persze ésszel azért. :K Inspiráló az ilyen írás + az elért cél. :K
Én is fogyni akarok igaz nálam 10-13kg ami jelenleg felesleg.
Annyit kérdeznék ekkora fogyás utána a bőr mennyire rugalmas ,maradt nyoma az egykori súlyodnak ?

[ Szerkesztve ]

(#145) PistiSan


PistiSan
addikt

Nagyon jó cikk volt, gratulálok az elért eredményhez, nem semmi hogy ezt így végig tudtad vinni.
1 évig én is futottam, fogytam 10 kilót, sokkal jobb volt a közérzetem, aztán munkahely váltás miatt elég sokat kell lépcsőznöm, fáj tőle a térdem, már nem esik jól a futás sajnos :(
Anno nekem is voltak kis sikereim, első körben még 5 perc futás után kifulladtam, a nyár végére már 1 órát futottam átlag 2-3 naponta, inkább kocogós tempóban mint futva, de meg volt a haszna, és jól esett!

[ Szerkesztve ]

(#146) Napfénysüti válasza PistiSan (#145) üzenetére

Ha van lehetőséged kerékpározz. Sajnos nekem se bírják már úgy a lábaim mint 10 éve pedig én kifejezetten szerettem futni világ életemben. Tavaly én is áttértem a bringázásra és ez is egy remek sport hogy kicsit kondiban tartson, pörgetve meg sokkal jobban kíméli a lábad mint a futás.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#147) Runner_fxr válasza HartgeH3-2.8 (#134) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bár én soha nem voltam ennyire fanatikus mint deicide, azért van mögöttem jó pár év súlyzós edzés és elég sok km kerékpározás. A futást nekem sajnos a térdem nem bírja. Tehát ha szeretném se tudnám csinálni.
Ettől függetlenül mindig jó formába tudtam kerülni, kerékpárral és súlyzós edzéssel. Amit deicide csinál az egy brutális edzés, nagyon komoly állóképességet ad neki és igazán acélos szervezetet. Viszont a fizikum megjelenése az más dolog, ennyi edzéssel nyilván neki is izmos lett a lába, de mint láthatod van még kis hasa, nem egy tipikus fitnesz modell alkat, de nyilván nem is ez a célja. Ha te a tested szeretnéd formálni akkor azt elsősorban a konyhában kell kezdeni, nyilván van az az edzés mennyiség amikor szinte bármit megehetsz és lefogysz, de ha tényleg rá akarsz menni a fazonra akkor sajnos megkerülhetetlen a helyes étrend. A has a legkényesebb, hiába csinálsz akár 1000 felülést hetente többször, gyötörheted magad edzéssel ahogy akarod, ha nem figyelsz a kajára, akkor mindig fedett leszel. Az egészséges kajákról nem kezdek kisregényt írni, nagyjából mindenki tudja mik azok. Ami talán a legfontosabb, hogy a pékárút gyorsan felejtsd el, főként este. Napi 5-6 étkezésre legyen felosztva a kaja, bőséges reggeli, ezt nem érdemes kihagyni. Este 6 után már szénhidrátot ne egyél. A gyümölcsökkel is óvatosan, azt is inkább csak előtte. Zöldséget minden mennyiségben, meg csirke mellet, tonhalat. Ha ezt képes vagy betartani, van rá pénzed is meg türelmed, akkor akár pár hónap alatt eltűnhet a felesleg a hasadról és kirajzolódhatnak az áhított kocka hasizmok. :)
Ehhez deicide edzésének töredéke is elegendő. Peresze nyilvánvalóan jelentősen kevesebb edzéssel az állóképességed a kanyarba se lesz az övéhez képest, de ha nem az a célod, akkor nagyjából mindegy is.
Szóval a lényeg, amit mondani akartam az, hogy külön kell választani az állóképességi edzést meg azt amikor valaki azért is edz, hogy jól nézzen ki.

[ Szerkesztve ]

(#148) Runner_fxr válasza kpal (#144) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha fogyni szeretnél, akkor azért neked sem javaslom az egyél bármit és edz rengeteget módszert.
Persze nem azt mondom, hogy szaladj a norbi update boltba, mert az megint csak egy baromság, de mint fentebb is írtam, bárki utána olvashat, hogy néz ki egy diétás, sportolói étrend.
Azt kell követni és mellé kicsit edzeni, nem kell kapkodni. A hangsúly inkább a kaján legyen. Heti 3 edzés bőven elég kezdetben, később heti 4. Alkalmanként 1 max 1,5 óra.
Testformálásra a legjobb a klasszikus súlyzós edzés, lehet itt hókusz pókuszozni trx-el meg ma divatos street workout-al vagy mi a tökömmel, (én inkább húzódzkodásnak hívom), a legjobb erre a célra akkor is a súlyzós edzés. Rengeteg ember egyébként azért adja fel a fogyókúrát mert b@szik a kajára, csak elkezd edzeni valamit. Aztán csodálkozik 1-2 hónap múlva, hogy semmit nem fogyott, utána abbahagyja, hogy ez neki nem megy. Nagy hülyeség, kezd a konyhában! Többre mész vele. Itt elnézést kérnék deicide fórumtárstól. :) Nem akarok az ő módszerével vitatkozni, de feltételezem kevesen lennének képesek ilyen mennyiségű edzés elvégzésére, épp ezért az átlag jobban jár ha a kajára figyel és a mellé nem kell annyit edzeni, hogy bele őszül, még is lesz eredmény, már ami a kinézetet illeti. :)

(#149) deicide válasza Runner_fxr (#147) üzenetére


deicide
veterán

Egyetértek, ha a forma is fontos, nem csak az, hogy első legyél egy ultraversenyen, akkor le kell mondani bizonyos ételekről, mert a kis pocak akkor megmarad. Illetve valóban, a hosszú távú edzések is a forma ellen dolgoznak kicsit, szeret a szervezet raktározni, ha érzi, hogy jó az, ha ott van a tartalék.

Meg amúgy is kevesek célja az amatőr versenyzés élmezőnyébe kerülni, a legtöbben csak egy egészséges formát/életmódot szeretnének, ahhoz meg ez már talán nem is egészséges. Ahogy mondani szokták, addig fuss, amíg jólesik, örömet okoz. Ami ezen túlmegy, az már a versenyzés. Nyilván az elején, ha sok a túlsúly, ki kell néha lépni a komfortzónából, de ha már a helyes úton van az ember, akkor ennél lényegesen kevesebb is elég.

Egyébként január óta én is csak napi átlag 1 órát edzem, nem 2-3-at, mert elértem oda, hogy az állóképességet már nem tudom fejleszteni. Azaz 30km/h-s átlaggal tekerek és közben 107 a pulzusom. Olyan, mintha nem csinálnék semmit. Ezért már egy ideje inkább az interval edzések játsszák a központi szerepet a munkában, gyorsulni kell.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#150) Napfénysüti válasza deicide (#149) üzenetére

Velence 10-re mész jövő héten?

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.