Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Geller72 válasza vajaskifli (#199) üzenetére


Geller72
veterán

És hány kilósan kattog a térded?
Futáskor kattog csak, vagy amikor guggolsz? Mert amúgy idősebb korban nem ildomos "csontig" guggolni, hanem előtte megállni. Nekem is kattog, ha leguggolok "földig". :U

(#202) vajaskifli válasza Geller72 (#201) üzenetére


vajaskifli
tag

58 kg vagyok. Egyébként tavaly tűnt fel, amikor otthon pakolásztam, és amikor leguggoltam "földig" roppant egyet a térdem. Kimozgattam, de nem ropog csak amikor guggolok, pont ahogy írtad te is. Fájni sem fáj, csak zavar az a hangos roppanás. Pár hete tűnt fel, hogy futás közben picit "kattog". Mivel nem futok sokat (heti 20km körül), gondoltam valami porcvédőt kellene szedni. Vagy csak a korral jár? :DD

koxx: Köszönöm!

(#203) koxx válasza vajaskifli (#202) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szívesen :)
A flex egyébként nagyon komoly cucc, ~2 hét alatt jelentős a javulás. Nekem a térdem és a vállam is rendberakta.

(#204) kpal válasza vajaskifli (#202) üzenetére


kpal
veterán

Nekem a bokáim kattognak simán mikor csak sétálok. Van amikor akkorát hogy mások rám néznek.

(#205) vajaskifli válasza koxx (#203) üzenetére


vajaskifli
tag

Kúraszerűen használtad a Flexet vagy rendszeresen kell szedni?

(#206) koxx válasza vajaskifli (#205) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Végigszedtem 1 dobozzal, az 44 nap. Utána esetleg annyit lehet, hogy egy gyengébb hatóanyagú/olcsóbb ízületvédőt szedsz vagy maradsz a flexnél és csak 2-3 naponta tolsz be egy pakkot. A flexben van gyulladáscsökkentő is (vmilyen gyógynövény kivonat) Szóval érdemes vmilyen szinten karbantartani az ízületeket.

(#207) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Motiváló írás, gratulálok az eredményeidhez. Látszik, hogy megérte a befektetett energia. :)

What I cannot create, I do not understand

(#208) Lokids


Lokids
addikt

Izületekkel kapcsolatban a zöldkagyló kivonatot próbálta valaki?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#209) Runner_fxr válasza vajaskifli (#199) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A legeslegjobb a hyaluron sav injekció, amit közvetlenül az ízületbe adnak be. :) Durván hangzik, de tapasztalatból mondom, amúgy nem vészes. Nyilván ezt komolyabb elváltozások esetén ajánlja és adja be az orvos, de tapasztalataim szerint a tabletta nem sokat ér. Valamit segít, de az is lehet ez csak placebó hatás. Nekem voltak komoly sérüléseim és évekig szedtem mindenféle porcerősítő tablettát, szerintem a gyógyszertári (nem recept köteles) még jobb is mint ezek a testépítős márkák, pláne nem a szkájtek meg a biotök, akkor már inkább az universal.
Nekem a hyalgan injekció vált be, az azonnal rendbe tette a problémás ízületem. Tablettát szedhetsz zsákszámra, évekig, olyan koncentrációba a büdös életben nem jut be a porcodhoz mint az injekcióval.
A porc anyagcseréje baromi lassú, mai napig nem egyértelmű és bizonyított a glükosamin és kondroitin tabletta tényleges hatása. Mielőtt félreértenél, nyilván nem azt mondom, hogy egy térd kattogás miatt neked is injekció kéne, csak megosztottam a tapasztaltaim. Nekem volt könyöktörésem, lábszár törésem és térdszalag sérülésem is.

[ Szerkesztve ]

(#210) vajaskifli válasza Runner_fxr (#209) üzenetére


vajaskifli
tag

Igazság szerint tudom, hogy szakorvoshoz kellene mennem. Egy röntgen után kiderülne, mi is a helyzet odabennt.

Köszönöm az infót! :R

(#211) koxx válasza Runner_fxr (#209) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az injekció szerintem már a végső megoldás, egy elég drasztikus lépés.
Az, hogy a tabletta placebó lenne :U

(#212) ModliH


ModliH
tag

Nagyon jó volt olvasni a cikkedet, kb 1 hete határoztam el hogy vizsgaidőszak bekövetkeztével életmódot váltok, mert (számomra) eszméletlenül sokat híztam az első egyetemi évem alatt. (~70kg-ról 82-re, 170 cm vagyok).
Bár számomra elsősorban az lenne a fontos hogy csak visszafogyjak, ezért az evést se annyira erőltetem, bár nem vagyok biztos benne hogy a szervezetemnek jót tesz. Amit kb megeszek naponta az:

- ~200g natúr joghurt, zabpehellyel + valami gyülölcs belekockázva (banán, cseresznye, grapefruit).
- rizs/valami tésztaféle csirkehússal vagy hallal ebédre + zöldségek.
- vacsora változó, néha ugyanaz mint az ebéd, néha tükörtojás zöldséggel, vagy megint joghurt gyümölccsel.

Ezek mellé naponta 6.5 km-t futok le 40 perc alatt (tudom nem sok, de kezdetnek ez is bőven elég, majd ha már jobban bírom akkor akarom növelni a távot), vagy elmegyek barátokkal sportolni (futsal, jégkorong).

1 hónap alatt legalább egy 6 kilót le szeretnék adni, szerintetek jó hogyha így kínzom magam a nem kajálással, vagy inkább egyek rendesen, és mozogjak többet? :) (mert így kb a nap minden pillanatában éhes vagyok jelenleg, bár még csak nemrég kezdtem, ez lehet javulni fog...remélem :)) )

Bár a te eredményedhez képest ez amúgy is lóf*sz, nem is tudom hogy tudtad ezt megcsinálni egy állat vagy (jó értelemben :C ), gratulálok!

(#213) koxx válasza ModliH (#212) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"szerintetek jó hogyha így kínzom magam a nem kajálással"
A legrosszabb amit tehetsz. Amiket leírtál kajákat nagyon jó protein és szénhidrát források. Este lefekvés előtt már ne nagyon egyél szénhidrátot, inkább túró/natúr joghurt.
Azt kéne elsőre belőni, hogy mennyi a napi kcal igényed. Neked is ajánlom figyelmedbe a kalóriabázist. A futás mellé nem ártana némi súlyzós/saját testsúlyos edzést is beiktatni a programba.
Táplálék kiegészítők használta is javasolt, minőségi tejsavó fehérje, multivitamin, C-D vitamin.

(#214) vajaskifli válasza koxx (#213) üzenetére


vajaskifli
tag

"Táplálék kiegészítők használta is javasolt, minőségi tejsavó fehérje, multivitamin, C-D vitamin"

Erről írnál bővebben? Pl.: Mit érdemes venni (ajánlott márkák, készítmények)? Optimális adagolás? Persze inkább a futásnál maradva, semmi gyúrás. :) Én még nem vásároltam ilyesmit, jól jönne néhány tipp. Előre is köszönöm!

(#215) ModliH válasza vajaskifli (#214) üzenetére


ModliH
tag

Igen ez bővebben engem is érdekelne, soha nem éltem semmi ilyesmivel, bár lehet ideje lenne elkezdeni :K

(#216) kpal válasza koxx (#213) üzenetére


kpal
veterán

Ez a joghurt jó [link] ? Ilyet szoktam venni csak 400g-ost.

[ Szerkesztve ]

(#217) concret_hp válasza kpal (#216) üzenetére


concret_hp
addikt

valamire biztos :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#218) koxx válasza vajaskifli (#214) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Oldalakon keresztül lehetne erről írni, érdemes elolvasni a sárga kapszula táplálkozásra vonatkozó részét. [link]

Konkrét márkát is tudok ajánlani

Fehérje: ON Gold Whey [link]
Vitamin: itt sokféle megoldás létezik, vagy veszel egy vitaminpakkot és abban elég sok minden benne van, vagy külön külön veszed meg őket.
Jó választás az ON Opti men [link] Universal Animal Pak (ez már egy elég komoly vitamin pakk) Scitec Multi pro. Igazából bármelyik komolyabb gyártó terméke jó, az ár lehet döntő.
C-D vitamin: D vitaminból érdemes folyékonyat venni, én kb 1300-ért vettem és 500 adagos kiszerlésű(2000NE)
D vitaminból télen 4-5000NE/nap nyáron elég a fele. C-ből 1500-3000mg /nap elosztva 2-3 adagra.

kpal: attól függ mi a cél :) Sajnos ezek a gyümölcsös és egyéb joghurtok tele vannak nyomva cukorral. Ha diétázol vagy csak normálisat szeretnél enni akkor vegyél sima natúr joghurtot (70-100ft) Én úgy eszem reggelente, hogy 150gramm joghurtban elkeverek 1 adag (~30g) fehérjeport, és hozzárakok még 30-40 gramm vollcorn müzlit.(sparban kapható, nincs benne hozzáadott cukor, max a mazsolát kell kivenni) Betolsz mellé 1-2 tojást, 2-3 szelet pulykamell sonkát, esetleg vmi jobb minőségű teljes kiőrlésű kenyeret, mellé retek/hagyma/paradicsom, kineki mi.

[ Szerkesztve ]

(#219) kelly416 válasza ModliH (#212) üzenetére


kelly416
veterán

Én, mint hozzá nem értő, azt tudom tanácsolni Neked, hogy ha csak fogyni akarsz, akkor próbálkozz a zsírégetéssel. Ha a futást választottad, akkor legalább 1 órát fuss, ha belekezdesz. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, húst (persze nem olyant, ami tocsog a zsírtól), és abból is lehetőleg több félét. A tejtermékekkel már egy kicsit óvatosabban, nem mindenkinek vesz be mindent a gyomra, én pl. a sima "tejet" nem szeretem, főleg a gyomrom nem. Egyéb formában, mint sajt, joghurt, kefir, bármi, jöhet.
Ja? És ha egy módod van rá, kerüld a kenyeret, egyéb pékárút, meg a krumplit. Ne szüntesd be, csak figyelj oda rá, hogy sokkal-sokkal kevesebbet fogyassz ezekből.

Ezeket úgy írtam, mint laikus a laikusnak, ha tényleg csak pár kilót akarsz fogyni és nem fogod konditerembe vonszolni magad. Ha nekilátsz gyúrni, akkor szakember, ha többet akarsz fogyni, megint szakember a tanácsom.

(#220) Eastman


Eastman
őstag

Nem vagyunk nagy haverok, mégsem tudom figyelmen kívül hagyni a teljesítményed.
Gratulálok!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#221) deicide válasza Eastman (#220) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm!

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#222) kpal válasza koxx (#218) üzenetére


kpal
veterán

Köszi! :R kicsit jobban odafigyelni mit eszek és fogyni .

Még egy kérdés :B, ezt nyugodtban lehet fogyasztani mint a többi pékárut pl . kenyér ?

[ Szerkesztve ]

(#223) koxx válasza kpal (#222) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen ez okes. Kis sonkaval (light) sajttal tojassal zoldseggel kesz is a reggeli :)

(#224) Andris837


Andris837
senior tag

Üdv mindenkinek!

Olvasva a cikket úgy döntöttem, hogy én is kezdek magammal valamit. Viktor után szabadon én is a gyaloglással kezdtem. Csütörtökön és pénteken gyalogoltam 8-8 km-t. :)

140 kiló vagyok és elegem lett magamból. Itt az ideje elkezdeni egy kicsit mozogni. Munkámból fakadóan sokat ülök, nem sokat kell mozognom és ezt érzem is.

Csütörtök
Péntek

Heti 3-4 alkalommal fogom én is (munkától függ majd, hogy mennyit) lenyomni a 8km-t. Ahova lehet oda pedig kerékpárral járok majd.

Sok sikert mindenkinek, aki belevág. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#225) Geller72


Geller72
veterán

Nekem megvan a -30 kiló. Március 1:115.2 kg. Június 6: 85 kg..:D.

(#226) Andris837 válasza Geller72 (#225) üzenetére


Andris837
senior tag

Gratulálok! :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#227) Auratech


Auratech
őstag

Naponta letolok munkába járás közben 25-30 km-t, Gyakran rendes 30-as átlaggal hazafelé, mikor a leizzadás nem gond. Sárkányhajózom is. Múlt héten nyertünk Győrben egy bronzzot. Aztán kérésre még beugrottam a Titánok csapathoz egy maratonba, amit prímán bírtam, gondolom a bicajos napi adagok eredményeként. Viszont jó lenne rendesen befogyni abba az egyébként jelentős izomtömeget takaró alakba, ami a szépen elosztott 10-12 kg "fedőréteg" alatt van. Ehhez jó motiváció naponta találkozni a fórumba írt hozzászólásokkal.
94 kg vagyok, 173 cm. 85 kilósan már egész nyurgának érezném magam. Élemedett 46 évem ellenére szerencsésnek mondhatom magam, mert az ízületeim csaknem hibátlan állapotban vannak. Talán ezt annak is köszönhetem, hogy balett iskolában dolgozva sokszor láttam a nyújtó gyakorlatsorokat, amiket ellesve gyakorlok. Az ízületeknek a teljes mozgástartományban való rendszeres kimozgatása olyan, mint az ínynek a rágás. Anélkül elsorvad, beköt.

Auratech Field Recording

(#228) Geller72 válasza Auratech (#227) üzenetére


Geller72
veterán

44.-ben vagyok. 185 cm magas vagyok, most éppen 85 kg és cirka 5-10 kg van még rajtam. Nem akarok baromi izmos lenni, sokkal inkább szálkás. Ezért fogyok most, hogy később abból építkezzem. Gyakorlatilag a nulláról. 80 alá mindenképpen be akarok "nézni". A régebbi súlyom 78-83 közt éreztem magam a legjobban. A 115 kiló nagyon durva volt. :D. Ha csillapodik a meleg, pattanok ma is bicajra..;). Reggel futottam egy ötöst.:).

(#229) kpal válasza Geller72 (#225) üzenetére


kpal
veterán

Gra! :K

#223) koxx:Köszönöm szépen segítséget! :R Akkor ezután is veszek ilyet. :)

(#230) maross válasza koxx (#223) üzenetére


maross
veterán

Sose ertettem ez miert jobb, ugyanugy 300+ kaloria mint a kenyer (ez konkretan 347).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#231) Geller72


Geller72
veterán

Szerintem is nagyon fontos, hogy mindenki, aki fogyni akar, tisztában legyen azzal, hogy mennyi kalória van abban, amit megeszik és mennyi munkával tud mínuszba menni ezek után. Egy pizza alsó hangon 800 kcal. Ehhez majdnem 10 km-t kell futni. Oda kell figyelni arra, mit eszünk. Mindenképpen kevesebbet kell enni és sokkal jobban a minőségre kell helyezni a hangsúlyt. Az utóbbi időben a párolt zöldség és a hal dominál nálam. Ha levest készítek, akkor is sokkal inkább zöldséggel "töltöm meg, mint tésztával. Imádom a karfiolt a borsót, répát..stb. Kevés, de finom fűszer és már kész is van. A káposzta például paradicsomos verzióban kimondottan egészséges és egyáltalán nem hizlal. Szolidan fasírtot is lehet hozzá enni, és ez a kaja is hamar kimegy az emberből, nem rakódik le. Szerintem enni kora délutántól már nem igazán jó, feltéve ha nem vagy délutános egy fatelepen..:D. Én eleve nem eszek négy után. Viszont mindjárt indulok tekerni még egy kiadósat..;). (~34km) Este egy pici hasazás, de nem derékból, mert az nekem sem tetszik, valamennyire szeretem, ha még a mozgás is kényelmes, nem kell szenvedni, nem fáj..:D. A felsőtest fix, a lábaimat emelgetem. Van egy fix minimum, amit megcsinálok este is és reggel is, de van úgy, hogy ezen felül is csinálok, ha úgy érzem, hogy még szükségem van rá, és jól is esik. :). Jó lenne például erre még úszni a futáson és a bicajon felül, de sajnos eléggé kevés a lehetőségem erre. De akinek ez megvan, az ki ne hagyja..;).

(#232) Geller72 válasza Andris837 (#226) üzenetére


Geller72
veterán

:R

(#233) koxx válasza maross (#230) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kalória és kalória között is óriási különbség van. 1 tábla milkacsokiban is annyi kalória van mint 45dkg csirkemellben.
Persze az lenne a legjobb ha teljesen elhagyná az ilyen jellegű dolgokat is.

(#234) maross válasza koxx (#233) üzenetére


maross
veterán

De most 10deka vs 10dekarol beszelunk, es hasonlo dolgokrol, nem cukros vizet hasonlitottunk ossze feherjeturmixszal. Komolyan erdekel hogy ez az egesz abonett - puffasztott ezmegaz dolgok (foleg ha buza alapu) miert jobbak mint egy picit is minosegibb kenyér. Mert az en olvasatomban egy miatt - talán jobban megszivja magát vizzel es kevesbe ehes az ember.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#235) koxx válasza maross (#234) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy minosegi kenyer persze, hogy sokkal jobb. Tele magvakkal, magas rost tartalommal. Pufirizst en is szoktam tolni ha ehes vagyok, annyira sok ch nincs benne. Egy fogyni vagyonak teljesen el kell(ene) hagyni a pekarukat.

(#236) maross válasza koxx (#235) üzenetére


maross
veterán

3-4 napja kezdtem fogyozni, napi fel szelet kenyernek megfelelo adag van engedelyezve (kenyer/teszta/egyebkoret) es egy pohar udito (e helyett is inkabb tejet szoktam inni). Ami nekem nagyon bejott fogyohoz: tomenytelen mennyisegu sonka (normalisabb minosegu, max 120kalorias), illetve a pennys campus szemcses friss sajt (92 kaloria, 13g feherje). A morzsolt kukoricat nem tudom eldonteni hogy jo vagy sem, anno azt is toltam, 66kcal a pennys mike mitchells nevu, 2.7g feherjevel - kajapotlasnak, amikor mar nagyon enne valamit az ember :). Mar ketszer egesz jol lefogytam, de valami mindig kozbejon, es 2-3 ev alatt visszahizok. Szereny mennyisegu sportot kilottem a csapat szetrobbanasa es az uj melo okozta idohiany miatt (roplabda), turazasok ugrottak (gyerek), es mar jottek is a kilok.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#237) concret_hp válasza maross (#236) üzenetére


concret_hp
addikt

kukorica fogyókúrás hatásáról sosem felejtem el azt a kérdést, miszerint:
"a disznókat mivel etetik bmeg?" :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#238) maross válasza concret_hp (#237) üzenetére


maross
veterán

:DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#239) b. válasza concret_hp (#237) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#240) deicide


deicide
veterán

Örülök, hogy pörög a topik, ma én is hoztam egy eredményt, újra verseny volt.

Kékes csúcsfutás.

58:50 / Összetett 22. hely a közel 2000 nevezőből és végül 1740 indulóból.

Itt nem feltétlen számított, hogy síkon milyen gyors vagy, mert minden volt, csak sík nem. Leginkább felfelé. 671 méter. Nagyon sok, főleg 30 fokban, kevés árnyékkal. Ellenben a rendszer hibátlanul működött, behoztam a terv szerinti 1 óra alatt, tüdőre még van mit fejlődni, a lábam bőven többet tudna ennél. Hiába, azért csak 85kg-t kellett felcipelnem a hegyre. :)
Továbbra is óriási érzés egy ilyen versenyen nagyjából az első 1%-ba tartozni...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#241) b. válasza koxx (#235) üzenetére


b.
félisten

Én próbáltam, de a szénhidrát hiány miatt annyira elment az erőm és energiám, hogy sokszor felkelni alig tudtam.Igaz ilyenkor nyúl hozzá a szervezet a lerakódott zsírtartalékhoz, de úgy nagyon nehéz dolgozni 12 órát, hogy közben erőtlen és gyenge vagy. valahogy ezt fokozatosan kellene véghezvinni. Mármint a pékárú kiiktatását.
Amúgy a kedvenc kajám a kenyér, imádom. :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#242) maross válasza b. (#241) üzenetére


maross
veterán

Kenyér legjobb, egy jo kis lurpak vajas minosegi kenyer szupercukros citromos teaval...el lehetne tartani rajta egy hetig :)...de hát ha nem szabad nem szabad, en aztan biztos nem futok 10kilometert 10 perc bunozesert ... kukaba vele :DDD.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#243) koxx válasza b. (#241) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem szabad teljesen elhagyni a szénhidrátot, de a kenyéren kívül is van élet :) Zab/rozs/tönkölypehely, rizs, köles, hajdina, édesburgonya mind kíváló ch és rost forrás.

(#244) Geller72 válasza deicide (#240) üzenetére


Geller72
veterán

"tüdőre még van mit fejlődni, a lábam bőven többet tudna ennél."
-Ezzel abszolút így vagyok, már most! Nagyon durva eredményeim vannak bicajjal, ahogy hazajöttem, majd leesett az állam!! 3.25-ös gumikkal szerelt nem könnyű MTB-vel nyomtam ma egy harmincas szakaszt úgy, hogy baromira nem SOLT-KECSÓ szintű a talaj. A Koppány-völgyében nyomtam, Tolnából Somogyba, és vissza. Eddig ha ezt a bicót tekertem, ami jobbára terepre van szerelve, akkor a betonon elégé megkínlódtam vele, a húszas átlag ezen a terepen egy álom volt. Sokkal inkább 15-18-as kerekedett ki belőle. De a mostani brutál fogyásom után, a futásnak köszönhetően (mi másnak) olyan eszméletlenül brutál erőm lett, hogy nem értem egyszerűen. A dimbes-dombos szakaszokkal tarkított, dög meleg, olvadó aszfalton egyszerűen nem tudtam magam kinyírni. Egyetlen egy helyen nem kapcsoltam vissza a maximális áttételből úgy, hogy üvegen tekertem végig az egész szakaszt, 24.6-os átlaggal. A csúcsom az egyik egyenesen volt, 49.1 km/h..mondom 3.25-ös gumikkal szerelt dög nehéz MTB-el. Holnap megnézem alu bicajjal, slick gumikkal, aztán a bianchival. Mindezt úgy, hogy reggel futottam és a mai kajám, az 3 fél körte volt, valamint gyümilé. Ebben a melegben egyszerűen enni sincs kedvem. Az érdekes az, amit írtam is, hogy a lábam még nagyon ment volna, de a többi volt az, ami feszegette a határokat. A futástól és a fogyástól átalakult az izomzatom és olyan tempót tudok diktálni bicón, hogy még csak sejtésem sem volt. Ok, hogy amúgy is sokat bicajoztam, de nem mindegy, mennyi súllyal. Hidd el, hogy neked is sok még az a súly, amid van. Nem akartam beleokoskodni, de én is érzem, hogy ami van még rajtam, az sok. Simán látok magamon még 10 kiló pluszt, amit sokkal szívesebben látnék fele ekkora súllyal, de izomban. Azaz 85 kg enyhén túlsúly helyett legyek inkább 75 kg szálka. Ami még fura, hogy a mai ~30 km-es szakasz alatt az app szerint több kalóriát égettem el, mint a ~10km-es futástól, amit én nem érzek realnak. A futástól sokkal jobban elfáradtam, sokkal jobban megviselt. Ez nem azt jelenti, hogy hulla voltam, hanem hogy nem érzem pariban a bicajt a futással. :U

(#245) maross válasza Geller72 (#244) üzenetére


maross
veterán

A futas vs bicikli kaloriaegetese engem is erdekelne, endomono-n neztem, biciklin masfelszer annyit egettem, és még boven tudtam volna tekerni, futastol meg felholt voltam...szoval ha megkozelitoleg igaz, akkor inkabb teljesen biciklire valtok.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#246) Geller72 válasza maross (#245) üzenetére


Geller72
veterán

Szerintem a bicaj maga nem elég. Ami az állóképességet illeti, ott tutira nem. Én régebben nagyon nyomtam a bicót, ahogy írtam is, havi 1200 km felett voltam, de közel nem éreztem magam olyan kondiban, mint futással kiegészítve. Szerintem kell a futás is, még ha nem is olyan intenzitással és távokkal, mint önmagában. Eleve más izomkat mozgat meg a futás, mint a bicaj. És persze, ez visszafele is ugyanúgy igaz. A bicajnál sem egyértelmű a dolog, mint ahogy a futásnál sem mindegy, hogy milyen domborzati viszonyok közt nyomod. A minap a dimbes-dombos futásaimat elemezgetve egyszerűen nem értettem, hogy miért van olyan gyatra átlagom, Kíváncsi voltam, hogy ugyanaz a táv egyenes szakaszon mit hoz ki belőlem. Terepen sokkal jobban megviselt a futás, a sebességem átlaga alig ment 10 km/h főlé. Nem akartam elhinni, hogy ennyire csíra vagyok. Aztán futottam egyet egyenes szakaszon és akkor jött a meglepi..:D. Az eddigi 10-es átlagom a következőképpen nézett ki. Egy km-et 3 perc 19 mp alatt futottam le átlagban. Azaz a 3 km-t úgy futottam le, hogy az átlagsebességem 18 km/h volt. ;] . Mindjárt más a leányzó fekvése. Kb ennyit számít a terep, vagyis a szintkülönbség ennyit vesz ki futás közben az emberből. Nem mellesleg futottam ott egy tízest és egyáltalán nem éreztem magam fáradtnak, simán ment volna még. A bicaj ugyanaz. Sima terepen megmozgat egy pár izmot, de közel nem annyit, mint egy nehezebb terepen, ahol kézzel húzod is magad, tehát a kezeden lévő izmok közül jó eséllyel az összeset használod, míg sík terepen szinte semmit. A futásnál elég abból kiindulni, hogy fuss egy salakpályán körbe 400 métert és lépcsőzz egy panelben ugyanannyit..:P. Érezni fogod a különbséget..:D. Garantálom. Egyszóval én nem akarok csak bicajozni, mert érzem azt, hogy mennyivel jobb a bicajos teljesítményem is, és mint említettem, ezt biztos, hogy a futásnak is köszönhetem. ;)

(#247) maross válasza Geller72 (#246) üzenetére


maross
veterán

Oke, de nekem nem celom semminek a javitasa, zsirt szeretnek egetni, ha kozben minimalisan erosodok vagy javul az allokepessegem, hat jo :). Kezdjuk ott hogy utalok futni, de a cel szentesiti az eszkozt. Jo esellyel a labfejemnek is kellene valami vizsgalat es cipobetét, ludtalpam van + masszivan befele dol a labfejem, lehet emiatt se esik olyan jol a dolog. Es itt olyan kilometerek ropkodnek, hogy csak pislogok, en orulok ha 1km utan nem kopom ki a tudom, eletemben nem futottam annyit mint itt egyesek egy het alatt :O .

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#248) deicide válasza Geller72 (#244) üzenetére


deicide
veterán

Az szép, olyan széles gumival, mi ez valami fat bike?

Tüdőre kétféleképpen lehet fejlődni, az egyik az úszás, amit majd én is el fogok kezdeni, a másik pedig a magas pulzusú edzés, ami nehezebb, de célravezető. Tavaly óta a félmaratoni időm 4 percet javult, mindez szinte kizárólag az interval edzéseknek köszönhetően.

Én várfalnak hívom, mert Endomondo-n úgy néz ki, mint egy bástya, egy csík magas, egy alacsony. Nálam ez olyan 3:40/km és 4:20/km váltogatás kilométerenként. Ha rövidebb távokra akarsz gyorsulni, akkor 200m sprint és 200 pihenő. Ehhez akár pulzust sem kell mérni, gyorsulsz addig, amíg a tüdőd azt nem mondja, hogy ne tovább. Ebből mondjuk 4-5 ismétlés, heti kétszer és gyors javulás lesz.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#249) Geller72 válasza deicide (#248) üzenetére


Geller72
veterán

Rendeltem Kínából egy okoskarkötőt, ami elvileg nemsokára itthon lesz. Bluetoth 4.0-val kapcsolódik bármihez, ami támogatja. Mér pulzust, alvási ciklusokat meg mindent, amit egy ilyennek tudni kell. Az itthoni horror árakhoz képest nem volt hat ezer ft. Ez kompatibilis azzal az appal is, amit használok futáshoz, bicajhoz, etc. A pulzus miatt is akartam főleg, mert egyrészt az app pontosabban tud számolni kalóriát is és tudom, hogy milyen tartományokban kell mozognom. Az általad említett magas pulzust is tudnám tartani, ha ott van előttem, mi mennyi.

Ma megnézem ugyanazt a szakaszt egy aluvázas mtb-vel, ami merev villás és jobban betonra van építve, bár azon most pont nem vékony slickek vannak, de nem is terepgumi. Lehet, hogy a slickeket átrakom a Scottról az alura. Azok 1.75-ös Contik, nagyon jól mennek betonon. Azon a bicajon elég durci, 42:11-es áttétel van, 27 sebességre elosztva egy XT szettel.:D. Reggel akartam futni, de bealudtam. Egy kicsit zsufi volt nekem ez a pár nap. De a mozgás erre is jó, nem nagyon forgolódok álmatlanul..:P.

Jó lesz ez a várfalas dolog. Megnézem. Mint említettem is, futottam már 3.19-es kilómétereket, csak akkro nem egyet, hanem hármat egy szuszra. De majd most akkor váltogatom. Beállok egy olyan pulzusra, ami még a lassu szakaszban is jó, nem olyan lassú, és lesz a másik, gyors szakaszom. Megnézzük. Apropó. Leveleztem egy webshoppal, nagyon jó áron van náluk az említett GT-1000 V2. Ahogy néztem, a V2 és a V1 közt még nem olyan nagy a difi, mint a V3 és a korábbaiak közt. Viszont ezt a V2-t megkapnám 20k alatt.. ;).

(#250) Mukorka válasza Geller72 (#249) üzenetére


Mukorka
addikt

Ezek a V-k szerintem csak újragondolások az évek során, komolyabb különbség az 1000 és 2000 között van. Nem? Nekem Gt1000-2 van és mondták is hogy ez az újabb Gt1000 viszont ezek egy árban is vannak kb mivel ahogy telnek az évek, cserélődik a verziókínálat.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.