Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kelly416


kelly416
veterán

Annyira irigyelek itt sok mindenkit... 170cm 96kiló, és jól érzem magam. Ez a legnagyobb bajom. :B Egyszerűen nincs, ami motiváljon a fogyásra. Pedig szívesen lennék én vékonyabb, főleg így egyedül, mert talán könnyebb csajozni is, majd talán ez lesz a motivációm forrása. :B

(#152) Napfénysüti válasza kelly416 (#151) üzenetére

Én pont azóta mentem rá jobban a sportra mióta nincs barátnőm, mellette kissé ellustultam.
Mondjuk 16 éve focizom igazoltan, 10 évig kézilabdáztam és volt kis floorball is szóval sose volt hogy ne mozogtam volna de sikerült felmennem 90 kilóra az exem mellett. :D

Més que un club!

(#153) kelly416 válasza Napfénysüti (#152) üzenetére


kelly416
veterán

Én meg rossz gyerekként egész nap mozogtam, ha más nem, órákon át csocsóztunk. Tudom, nem egy nagy mozgás, de 20-tól 04-ig majdnem megállás nélkül, az is megdolgoztatta az embert. Volt mellette úszás, Judo, de amikor elkerültem fősulira, valahogy minden elmaradt. Akkor felugrott 15-17 kiló, és majdnem mind meg van azóta is. Ennek már jó 12 éve. Azóta rohanás az élet, mozgok rengeteget melóban is, második éve építkezek/felújítok, de úgy nézem, ezek a kilók is jól érzik magukat rajtam. Március óta ketten maradtunk a nagy házban a kutyával... nem tudom mi lesz a vége. Mostanában tervezem majd elkezdeni az otthon edzést, bár a cementes zsákok meg a rettenetes mennyiségű tégla már kezdésnek is tekinthető, az irdatlan mennyiségű lapátolásról meg ásásról nem is beszélek.

Így visszaolvasva nem egy sikertörténet. :DDD Pedig panaszra nincs okom.

(#154) deicide válasza Napfénysüti (#150) üzenetére


deicide
veterán

Kékes csúcsfutás lesz aznap, így idén az kimarad sajnos.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#155) Mr.Andrew


Mr.Andrew
csendes tag

:R :R :R

(#156) Auratech


Auratech
őstag

:R :C

Gratulálok! Csodálatos eredmények!

A Michelin bábu átalakult terminátorrá :)

Én is sportosnak gondolom magam, teszek is érte, de amit Te csinálsz, az egy más dimenzió.
Te átléptél oda onnét, ahol más a szívgyógyszereket kezdi felíratni magának egy váratlan lépcsőzés utáni szédelgésben.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#157) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Én is szeretnék gratulálni, lebilincselő volt olvasni hogyan érted el ezt a szép teljesítményt! :R ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#158) vilmos79


vilmos79
csendes tag

mondtam én, hogy alakul a vádli :))

(#159) kpal válasza Runner_fxr (#148) üzenetére


kpal
veterán

Nyilván én se úgy értem ,de nem kell azért sok mindenről lemondani csak ezt-azt kiváltani mással ,vagy kevesebb enni egyesekből.
Nyáron sokkal többet mozgok a jó idő miatt és akkor észre vettem hogy a jelenlegi étrendem mellet is könnyen mennek le a kilók. Télen meg pár vissza mikor otthon pihizek. :B Csak most már komolyabban szeretnék mozogni kis rendszert vinni bele.

Köszönöm amit te is leírtál ,abból próbálok hasznosítani . :R

[ Szerkesztve ]

(#160) kpal válasza kelly416 (#151) üzenetére


kpal
veterán

Én 185cm 101kg , has mellkason látszik nálam legjobban van azért mit leadni. Cél 85kg és tartani. :B

[ Szerkesztve ]

(#161) concret_hp


concret_hp
addikt

az ilyen 200+km-s bringákat hogyan nyomtad, milyen tempó/pulzus, terep?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#162) deicide válasza concret_hp (#161) üzenetére


deicide
veterán

Kezdetben MTB-vel, 140-150-es átlagpulzus környékén, 24-25-ös átlaggal, sok szinttel, a Vértesben, Velencei-hegységben, Bakonyban, aszfalton. Aztán ahogy javult az állóképesség, úgy kúszott szép lassan 30 fölé az átlag és 130 alá a pulzus.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#163) Napfénysüti válasza deicide (#162) üzenetére

környéken szerinted outival merre érdemes edzeni? Bence-hegy, Nadap?

Més que un club!

(#164) deicide válasza Napfénysüti (#163) üzenetére


deicide
veterán

Vagy Pázmánd-Vereb, kicsit messzebb az Alcsút/Vértesboglár kör is combos. Vagy Zámoly-Gánt Fehérvárról indulva.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#165) Truman


Truman
senior tag

És addig kell elkezdeni, míg nem jönnek a kis finomságok: ízületi arthrosis, vízér duzzanat, ortopédiai elváltozások, magas vérnyomás, stb..
Ha sportolok valamit, másnap annyira fáj minden deréktől lefele, hogy nem tudok talpra állni, pedig még csak 35 vagyok. :(
Egyedül a kerékpározás megy úgy ahogy. Azzal meg, koplalással sikerült keservesen leadni 10 kilót. Szerencsés vagy, hogy maradt még hozzá egészséged, mert a kitartás önmagában nem elég.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#166) Runner_fxr válasza deicide (#149) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem sok embernél ott van a gond, hogy a mozgásban csak a munkát látja, csak azért akarja mert nincs megelégedve a külsejével, és ezért nem is fogja soha szeretni, pedig edzeni jó. Az örömet is meg kell találni benne. Te is jól tudod. :) Gratulálok az eredményeidhez, bár nekem mások a céljaim, ez mindenképpen elismerésre méltó, pláne hogy honnan indultál.

kpal: Szerintem deice fórumtársat ne vedd alapul, mert az jócskán átlagon felüli teljesítmény, meg egyébként sincs mindenkinek egyforma szervezete. Ha gyorsan akarsz eredményt akkor hidd el, ahhoz alaposan át kell alakítanod az étrendedet. Máskülönben kudarcok érhetnek. Az ízületei se bírják mindenkinek ugyan úgy, az elején ezzel nem árt vigyázni. Ezért is javaslom a kajára figyelést.

Truman: Valóban igaz, hogy addig kell elkezdeni amíg nincsenek komoly elváltozások az egészségben.
Viszont a koplalás az egy igazi baromság, ezt a nők alkalmazzák előszeretettel, csak épp semmire nem mennek vele, azon kívül, hogy amikor muszáj lesz elkezdeni enniük, mert elájulnak a gyengeségtől, az első kaja már zsírként raktározódik és azonnal vissza hízzák, vagy akár többet is.
Ez így nem működik! A sport, a fogyás, az egészséges életmód nagyon nem a koplalásról szól. Épp ellenkezőleg, minőségi tápanyagok, akár nagyobb mennyiségben is.
A fogyás egy dolog, a jó alak az izomzattól lesz, ahhoz meg kellenek a minőségi tápanyagok. Az edzés is elvon tápanyagokat azt is pótolni kell, különben jó, hogy nem lesz erőd, meg minden bajod lesz. Az ízületeknek is kell a tápanyag. Akár még ízületvédő formájában is.

(#167) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Már a képek alapján kicsúszott,egy "Azta b+!". Így elolvasva meg csak gratulálni tudok.

Ilyen nagyra törő futási vágyaim nekem is voltak. Aztán egyre másra sérültem le, míg kiderült, hogy helytelen a lábtartásom, ágyláb lett felírva, a doki meg mondta,hogy inkább ússzak. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#168) kpal válasza Runner_fxr (#166) üzenetére


kpal
veterán

Nem kell gyors alakulás relatíve nem sokat kell fogynom 15 kg kb. És azt tartani .

#167) V.Stryker : Futás lehet nekem sem lenne jó ,bokasüllyedésem van és alapból is szinte kattognak bokáim mikor sétálok. Így főleg torna bicajozás talán ami kíméletesebb számomra.

[ Szerkesztve ]

(#169) kovsol válasza Segal (#13) üzenetére


kovsol
titán

Amikor én fogytam le 133kg ról 95kg-ra akkor is mindenki azt hitte valami halálos kórom van, pedig csak elkezdtem újra edzeni. :D

A cikkhez: Szép teljesítmény. Emlékszem amikor először találkoztunk személyesen még 100kg felett mozogtál, aztán következő találkozáskor már alig ismertelek meg. :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#170) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

csak keresem az állam, respect :R , megyek is összeszerelem a bringát:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#171) sziku69


sziku69
senior tag

Szívből gratulálok ehhez a kimagasló eredményhez! Rengeteg küzdelem lehet mögötte, ami nem csak fizikai. Bár többen lennénk ilyen kitartóak, és céltudatosak! :C :C :R :R

(#172) Geller72


Geller72
veterán

Szia. Én egy kicsit másik oldalról kezdtem el, de majdnem ugyanezt. Én első lépcsőben nem ettem, de mozogtam és a fogyási sikereim elég hamar jöttek. Március elsején 115kg voltam, 7 hét múlva 94.5 kg.
Most napi 3.5 km-et futok, és egy héten legalább háromszor a dupláját. Igaz, nem egyenes szakaszon. Sajnos még nem tartok ott, hogy baromira élvezzem, de majd megjön ez is..:D. Már 90 kg alatt vagyok. A célom a 80 közeli állapot, már nem egyszer sikerült, annyi a különbség, hogy most véglegesen le akarok fogyni erre a szintre. Tudom, hogy sikerülni fog, mert erős vagyok. A cigit is letettem már majd 7 éve, 22 év után. Te most mennyi idős vagy?
A bicajozás nekem is a szívem csücske, sajnos idén még nem sok alkalmam nyílott arra, hogy tekerjek, talán ez is közrejátszott abban, hogy elszaladt a súlyom. Sajna többnyire külföldön vagyok, melózom, így itt csak a futás marad meg esetleg egy kis hasizmozás futások után. :).
Milyen futócípő jó igazán? Szerinted?
Hogyan tudsz annyit tekerni egy seggel? Nem fáj? Szoktam én is száz felett menni napi szinten, de addigra már elég kínlódás ülni. :(.
Gratulálok a sikereidhez, átérzem mert nekem is sok dolgot sikerült elérni, amit előtte rám nézve képtelenségnek tartottam. ;)
Üdv:
G,-

(#173) Geller72 válasza deicide (#124) üzenetére


Geller72
veterán

Az igen. 1.120.000 ft.. :Y

(#174) MrSummer


MrSummer
aktív tag

GRATULA

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#175) deicide válasza Geller72 (#172) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm mindenkinek!!

Szép eredmény a tiéd is! A bőröd hogy reagál a hirtelen változásra?
Az élvezet az később jön majd, nálam az első év az nagyon kevésszer szólt az élvezetről, a legtöbbször leküzdendő feladat volt. :N

Negyven leszek jövőre, olyan most vagy soha jellegű volt a fogyás, mert később még nehezebb lett volna nekiállni az biztos.

A bringát valahogy én is jobban szeretem, pedig a futásban eredményesebb vagyok, de jobban élvezem a suhanást. Persze az edzések egy jó része még mindig a komfortzónán kívül zajlik, viszont ez most már a versenyzés, nem a fogyás miatt.
Eleinte törte a hátsóm a nyereg keményen, 150km után már sokat álltam is a nyeregben. Aztán vettem betétes nadrágot, meg jobb nyergeket a bringákra és minden megváltozott, a Lacházi 360km után sem nyomorékként szálltam le a bringáról. Ha még nem próbáltad, érdemes.

A futócipő pedig láb kérdése, ott feltétlen olyan boltba érdemes elmenni, ahol megnézik, megmérik a lábad és az alapján ajánlanak rá cipőt. Nekem a GT-1000-t javasolták a boltban, az be is vált, azóta már a 3. párt nyúzom, nem olcsó, de fél évet legalább kibír az én futásmennyiségem mellett is. De ahogy számolgatom te is nagyjából ennyit futsz, azaz két pár nálad is elkopik futócipőből. ;]

A bringa meg most akciós, 6 számjegy csak. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#176) Geller72 válasza deicide (#175) üzenetére


Geller72
veterán

A bőrömön én is meglepődtem, mert semmi csík, vagy bármi folt nem lett. Amúgy is könnyen fogyok, bár könnyen is hízok, ha elkezdek zabálni..:D. Én is szeretek enni. Azt kell hogy mondjam, azt megállni, hogy ne egyek, sokkal nehezebb, mint hogy leszokjak a cigiről. de ezt te már biztosan tudod...D. Hiszen te már választottál. gondolom, neked sem volt egyszerű..:D. Amúgy a bicajjal elég nagyokat megyek, ha nem külföldön vagyok, hanem otthon. A havi 1200km is meg szokott lenni teljes hónapokban. Alapból a napi 35 és akkor még csak az ügyeimet intézem, persze mindig a hosszabb utakat választva..:). Hétvégén legalább egy hosszabb kör jön erre rá, de van úgy, hogy estefele még a családdal nyomunk egy harmincast is..:D. Havi szinten számolgattam és ha teljes hónapom van, 40 ezer felett spórolok ahhoz képest, mintha kocsival mennék. Ez annyit jelent, hogy a bicajra éves szinten - főleg tavasszal - ennyit rá is nyomok (40k körül) viszont ezért cserébe nem nagyon van gondom egész évben. Igaz, nem gagyi holmikat veszek. Hol lehet olyan cipőt venni?
..amúgy, ha Tamásiban jársz, írj rám, összefutunk..;). Ha nem gond. Amúgy belegondoltál már, hogy ha ezt mondjuk 20 évvel korábban kezded, mire jutottál volna???? :Y
Én régen többet mozogtam, alapból rengeteget bicajoztam, már gyerekkoromtól kezdve. 3x mentem végig a Kinizsi százon, szerintem te tudod, mi az. :). A célom nekem is valahol az, hogy egy maratont végig tudjak majd futni. Akarom és tudom, hogy sikerülni fog. Ha az meglenne, megpróbálnék egy Iron Man-t. Te azon nem gondolkoztál? Az egyik nemzetközi tekintetben is elismert Iron Man egy tamási srác. A legjobb meg ugye megint Magyar..:).

A bebétes nacit már akartam korábban is. Nyeregből nem rossz nyergem van. Talán ott rontom el, hogy van 5 bicajom és szinte mindegyiket használom, eltérő nyergekkel..:D. Lehet, hogy csak a nyerget kellene cserélgetnem, mert azt megfigyeltem, hogy ha egyet megszokok, akkor egész jól bírom. De gondolkoztam már egy rekumbens bicón is. Ott elméletileg nincs ilyen gond. Ha egész nap mész, akkor azt is sokkal könnyebben bírod. A világkörüli tekeréseket is ilyenekkel nyomják..;). Amúgy van egy Bianchi speedem is, bár nagyon régi, de szépen fel van újítva. Én is nézegettem komolyabb versenybicókat, de mocskos drágák..:D.

(#177) Geller72 válasza deicide (#175) üzenetére


Geller72
veterán

Nézegetem ezt a GT-1000-et..
Igazából már 20k körül is van, de van a V3, ami 36k. Van valami szignifikáns különbség, vagy bőven jó választás az első széria? :U
Most itt a spanyol határ mellett, Francia oldalon - Baszkföldön - ezzel a régi cipőmmel nyomom. ;).

(#178) Geller72


Geller72
veterán

Kb ezt nevezed te sétának..:D. Igaz, hogy ez itt, a Pireneusok lábánál nem sík terep, 300+ méter szintkülönbségekkel körönként és ma szokatlanul meleg is volt, de nem olyan rossz ez..:D. Most értem haza..;).

(#179) Napfénysüti

Ma nem te futottál szembe 9.30 körül Agárd után asszem kék fölsőben?

Més que un club!

(#180) deicide válasza Geller72 (#177) üzenetére


deicide
veterán

Nagy különbség nincs, sőt, nekem az már túl puha, egyszer próbáltam fel abból is. Ezért maradok a réginél. Viszont kifutó modell, be kellett vásárolni belőle, mert 47-es nem sok helyen volt már. :)

Ha sok a futásban a szint, akkor bőven jó ez az eredmény, meg jobban erősödik a lábad a dombokon. :DDD

Napfénysüti: Ma bringáztam csak, mert délelőtt a teraszt kellett rendezgetni, meg picit regeneráltam a tegnapi Alcsúti, Verebi durvulás után. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#181) Geller72


Geller72
veterán

A mindennapi futás nem káros? Nem kell heti egy két nap pihenő? :U

(#182) deicide válasza Geller72 (#181) üzenetére


deicide
veterán

De, legalább egy, de inkább két nap aktív vagy passzív pihenés javasolt, ez nálam otthoni torna, maximum 30 perc, semmi bringa, futás, stb. Kell idő az izmok regenerálódásához.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#183) huncut123


huncut123
tag

A keméyn munka meghozza gyümölcsét. Ez legyen mindenkinek a pozitív példa és az elszántság példája.

--- Üdv: huncut123 ---

(#184) tomcica válasza Geller72 (#181) üzenetére


tomcica
addikt

Regeneralodastol es edzettsegtol fugg,van aki minden nap fut (telen en is) van aki tart egy keresztedzeses "pihenonapot" es egy teljes pihenot is.Azert a nagyok altalaban,ha minden okes toljak minden nap :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#185) kpal válasza Geller72 (#176) üzenetére


kpal
veterán

Én is nehezen mondok nemet a szaftos finomságoknak , egy ideje csak ritkán csábulok el. :)

(#186) kelly416 válasza kpal (#185) üzenetére


kelly416
veterán

A férfi ember mindennek ellen tud állni, kivéve a kísértésnek. :))

(#187) kpal válasza kelly416 (#186) üzenetére


kpal
veterán

Hmm :D :B

[ Szerkesztve ]

(#188) koxx válasza deicide (#124) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bár egyéni ízlés kérdése, de miért pont Kelly's bringa? :)

Grat a teljesítményhez.

(#189) Lokids


Lokids
addikt

Gratula az eredményeidhez.

Én sajnos a Failed oldalhoz tartozom.

115 kgról indultam majd elkezdtem a kettlebellt. Azzal 1 év alatt sikerült 108-ra lemenni. Majd költözés miatt ebbahagytam. Fél év szünet, vissza 116 kilóra. Innen 1 év Muay Thai, de azon kívül, hogy szétverik az embert, nem megerőltető, és nem is fogytam. 115kg.
Abbahagytam és otthoni edzés után néztem.
Kipróbáltam aa Focus T25-t. Azaz végig is csináltam mind a 3 hónapot. most 113Kg. :(

Egyetlen dolog nem változott az évek során. Az étel amit eszek. Sajnos cukor függő vagyok. (érdekes, de ennek ellenére a cukros üdítőket nem szeretem).

A mai nappal elkezdem az insanity max-ot. Bár nem sok esélyt látok a fogyásra.

Szóval én vagyok a rossz példa. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#190) kelly416 válasza Lokids (#189) üzenetére


kelly416
veterán

Nem lehet, hogy pont étrendet kellene váltani? Meg nem akarok rosszmájú lenni, de attól, hogy egzotikusnak vagy csak kimondhatatlannak hat egy-egy név, még nem biztos, hogy hatásos. Szerintem a sima egyszerű otthoni torna bőszen elég, vagy esetleg még egy kis biciklizés. Ha gondolod, nézd meg a "fegyencedzés" nevű gyakorlatsort. Nagyon az alapokról kezdi, tényleg bárki csinálhatja, és mivel az a célja az elején, hogy minél többet csinálj egy-egy gyenge gyakorlatból, arra vesz rá, hogy sokat mozogj. A fogyás egyik kulcsa, hogy könnyű gyakorlatot végezzünk sok-sok ideig, hiszen ez a zsírégetés más néven. De ehhez a táplálkozásodon is változtatni kell szerintem. Volt párom volt még cukor(édesség)függő (nem tudom, Nálad betegség-e, vagy "csak" ellenállhatatlan vágy), nagy elhatározással és kitartással letette, egy bő hónap után nem volt nyálcsorgatós kirakatbámulós, és utána nem is kívánta, igaz, évekig nem is evett semmit, ami cukros.

(#191) koxx válasza kelly416 (#190) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"A fogyás egyik kulcsa, hogy könnyű gyakorlatot végezzünk sok-sok ideig" hmm? :U

Nem fogyókúra kell hanem életmódváltás, még ha nem is mozogsz eleget, de elhagyod a finomított cukrot (helyette stevia, eritritol) finomlisztet, pékárúkat akkor már sokat tettél az egészségedért. Ha ~80%-ban betartasz egy minőségi étrendet, akkor pár hónap alatt jelentős változást érhetsz el.

Lokids: sajnos azt kell mondjam, hogy ha nem tudsz leszokni a cukorról akkor... :( Ha a kávédat mondjuk 3 cukorral iszod akkor kezdd azzal, hogy lecsökkented 1-re vagy a fentebb említett cukorhelyettesítőket használod. Javaslom a kaloriabazis.hu oldal használatát, írd 1 hétig pontosan, hogy mit ettél, mindent be tudsz lőni az alkatodnak/testsúlyodnak, célodnak megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#192) Lokids válasza koxx (#191) üzenetére


Lokids
addikt

Nem kávézom.
Sőt inni cukrosat szinte nem is iszom. Csak víz és sok-sok tej. (meg alkalmanként sörözés)
A baj az, hogy nem bírom ki, hogy ne egyek valami apróságot. 1 szelet nápolyi, 1 kis puszedli... És sajnos összejön. A legrosszabb a hétvége, főleg így nyáron. Simán elfogy fél doboz cart'e dor fagyi...
Meg ott az "eszem, amíg látok", hogy ha már kinyitottam egy zacskó puszedlit, akkor azt be is kell fejezni.
Szóval nálam ezen a téren elég komoly gondok vannak.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#193) kelly416 válasza koxx (#191) üzenetére


kelly416
veterán

Hisz ezzel kezdtem, hogy étrendváltás. A másik meg az, hogy ne a fekve nyomó padra feküdjön be 120 kilót 3x kinyomni, hanem mondjuk egy könnyű gyakorlatsort csináljon 1,5-2 órán keresztül nagyon kis pihenőkkel, hiszen az égeti a zsírt, nem a rövid, nehéz gyakorlat. És pont ezért írtam a fegyencedzést, mert a legnehezebb része otthonra a húzódzkodás, ezt nem minden háztartásban lehet helyből megcsinálni, minden máshoz elég max. egy labda. Ki sem kell mozdulni, nem kell mások előtt csinálni ugyanazt a gyenge gyakorlatot fél órán keresztül (már akit ez zavarna, mert nem mindenkit izgat, hogy lások látják), még akár egy film vagy sorozat is mehet közben.

Lokids:
Ezt viszont én érzem át. Pont nemrég álltam neki, tele pakoltam a környékemet olyan dolgokkal, amiket szeretek, és figyelem, hogy mi mennyi ideig bírja felbontás nélkül, illetve felbontás után. Doppel keksz, jégkrém, tábla csoki, stb. Na meg a cigit is ott hagytam bontva a kerti asztalon, arra is kíváncsi vagyok, meddig bírom ki, hogy ne gyújtsak rá. Pedig még az öngyújtót is ott hagytam mellette.

[ Szerkesztve ]

(#194) koxx válasza kelly416 (#193) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jaja, igazából azt a részt nem is neked szántam.

1,5-2 órás edzésnek nem sok értelmét látom. Inkább többször egy héten, de intenzívebbet és rövidebbet. Nem is kell 120kilóval fekvenyomni. Fekvőtámasz, guggolások, burpeek, ha van lehetőség akkor húzódzkodás, ház körül gyors tempójú séta.

(#195) kelly416 válasza koxx (#194) üzenetére


kelly416
veterán

A vélemények megoszlanak. :DDD Zsírégetéshez kitartó de nem megerőltető mozgás kell, nem elég fél óra. Bő fél óra után kezd csak el igazán égni a zsír. Amikor valakinek sok égetnivalója van, akkor nem ajánlott a rövid intenzív edzés. Az meg, hogy hetente legalább 3 alkalommal, azt hittem egyértelmű. A rövid intenzív edzés onnantól ajánlott, amikor már majdnem elérte a normális testtömeg/indexet, és kezd beállni egy stabil súlyra.
De mindegy is, hogy mi mit írogatunk itt, a legjobb lenne, ha egy személyre szabott edzéstervvel kezdene el fogyni, ehhez meg egy konditerem (és nem a pincében nyitott rozsdás, rossz arcú népek által használt) kell indulónak, ahol van ilyen tréner.

(#196) Lokids válasza kelly416 (#195) üzenetére


Lokids
addikt

Pedig a T25 és az insanity is arról szól, hogy fél órán át kitolod a szemét a kardiónak. Heti 5x. Elég fárasztó ahhoz, hogy 2 egymás után gyilkos legyen. Legalábbis olyan embernek aki nincs erre felkészülve.
Annó a Kettlebellt pont ezért szerettem. 1 óra tömény edzés. A felénél már meghalt az ember (még a jó kondiban lévők is), aztán még egyszer annyi. :)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#197) koxx válasza Lokids (#196) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

5 éve bellezek szóval tudom milyen :) Amúgy van az a mennyiségű mozgás ami mellett (majdnem) mindegy mit/mennyit eszel. De egy normálisan összeállított étrenddel nagyon komoly eredményt lehet elérni.
Túlzásba sem szabad vinni mert túledzéshez vezet és könnyebben lesérülsz.

(#198) Geller72 válasza koxx (#194) üzenetére


Geller72
veterán

Hidd el, hogy egy 120 kilós ember nem akar húzódzkodni, fekvőzni..akármi. Egy 120 kilós embernek el kell határoznia magát és azonnal abba kell hagynia a zabálást. Mint fent is írtam, március elsején 115 voltam, hét héttel később 94.5. És ezt csak mozgással a büdös életben nem értem volna el. Jobb lesz ha mindenki elgondolkodik, aki bőven száz alatt van és elkerülte a harmincat, nulla mozgással, hogy ha egy pici hajlama is van kardiológiailag, akkor bármikor ott maradhat a kavicson. Én most ugye a 44 fele konvergálok, de a 14-ből, ahányan anno az általános elvégeztük, alig a fele él. És nem azért, mert egy osztálykiránduláson belerongyoltunk egy kombájnba. Jó lenne észhez térni és gondolni a jövőre, arra, hogy nem lenne egy hátrány, ha a gyerekem megérné azt, hogy én még mellette vagyok, miközben ő mondjuk 30, vagy 35 lesz. Tudom, hogy nehéz, hiszen én sem az első harcomat vívtam meg, nagyon erős dohányos voltam, amikor 22 év után - idén már hét éve - letettem végleg. Talán elég volt az, amit az utóbbi évben az egyre sűrűbb onkológiai osztályokon láttam, miközben az eggyel idősebb - de még mindig fiatal korosztály - látogattam meg, miközben folyamatosan temetésekre jártam. Sem anyósom, sem apósom, sem öcsém faterja nem érte meg a hatvanat, a nagybátyámmal egyetemben. Tudom, lehet, hogy ez most így durván hangzik, de higgye el mindenki, hogy jobb idejekorán beszarni és 180 fokos fordulatot venni, annak ellenére, ha az egész életedet is el kell dobnod ezért a korfontzónáddal együtt, mint 40-50 évesen a kék golyóban kapni a kemót, miközben nézed a tv-t. Nem csak kitartás kell, hanem elhatározás. Ha valakinek motiváció kell, vagy csak egyszerűen támogatás, nyugodtan írjon privátban.
:R
G,-

(#199) vajaskifli


vajaskifli
tag

Példaértékű írás, köszönet érte! :R

Több kommentben olvastam, hogy érdemes valamilyen ízületvédőt szedni. Nemrég vettem észre, hogy 1-2 km után elkezd a térdem "kattogni". Mit érdemes használni? Nem szívesen szednék vényköteles szert, mondjuk condrosulfot.

(#200) koxx válasza vajaskifli (#199) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem (és mások szerint is) az egyik legjobb [link] vagy ezt [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.