Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A silver - a Fujinál graphite - verziók bitang jól méznek ki :K

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#2) SidCorky válasza Vitamincsiga (#1) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ezeknél a retro formatervű vázaknál nagyon adja az ezüst szín :K

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#3) Zotya21


Zotya21
senior tag

Szerintem iszonyat jó lett de a szenzor elrontja az egészet

Kinek kell 1 millióért micro 4/3 ?

Legalább aps-c lenne ha nem is FF

https://500px.com/slayer_art

(#4) Bici válasza Zotya21 (#3) üzenetére


Bici
félisten

Legalabb nem hajszoljak a MPixeleket.
100%-os nagyitasban nem sokkal van lemaradva a 24MPixeles APS-C erzekeloktol.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Valami nagy gubanc van az Olynál!

Ugye tavaly ünnepelték fennállásuk 100. évfordulóját, ami annyira szolidra sikeredett, hogy semmi érdemleges termékbejelentéssel nem járt együtt...
A most bejelentett E-M1X meg nem az, amit joggal várhattunk el.
Félreértés ne essék, az ilyen típusú kamera is részét képezi a piaci szegmensnek és a tudása előtt is le a kalappal, de...
De a korábbi szenzort és képfeldolgozó processzort - igaz abból, már 2-t! - tettek bele. Több éves technológia a csúcs gépükbe? És akkor mi kerülhet a többibe?

Kérdem, hol van az az Oly, aki a PL3, PL5 idején felvirágoztatta a MILC-eket?!
Amikben minden technológiai újdonság meg volt található. A szolgáltatásaikat sem kurtították meg, valamint a méret és az ár is "fotósbarát" volt?

Mert a PL9 minden, de nem az. Nem, nem rossz, sőt!
De a PL5 megjelenéskori szintjétől fényévekre található.

Mint az obi parkja...
Ha van egy 12-60 SW F2.8-4-esed, ami adapterrel használsz, mit is vennél helyette? Talán 12-100 F4? Vagy marad a kitt obi?
Csinálják a PRO sorozatot, aminek nem az ára a rettentő, hanem a mérete, meg a súlya! De hogy a fentebbit m4/3-ban is megcsinálnák??? /Pana, Leica van, tudom, de akkor már marad a 4/3-os Oly./

m4/3: Kicsi, könnyű, nagy tudású. Ha A2-nél nagyobb nyomatot nem akarsz - 150 DPI - akkor van ennél jobb?

Egy kis gonoszkodással, mondhatnám, hogyha a Pana az LX100II-be beleszuszakolt volna egy 24-120 (35mm-re vetített) F2-2.8 objektívet - 2.4-3,5 max, csak az 5x-ös zoom átfogás meglegyen! - akkor a teljes m4/3-ot kukázhatnák!
/Jó, sarkítok, de a lényeg remélem átmegy./

Hogy a háttérben egy be nem fejezett FF MILC állhat?
Egami, a szabadalomvadász évekkel korábban kiszúrt FF obikat. És az Oly nem csatlakozott L-mount szövetséghez.
Egy be nem fejezett termék meg visz el mindent. Pénzt, fejlesztőket, új, ütős m4/3-os gépeket...
REmélem magát az Olyt-t nem...

Szóval itt van a E-M1X, az Oly 100 éves, csak ép örülni nem tudok neki...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#6) Zedz válasza Bici (#4) üzenetére


Zedz
addikt

De az ISO-t sajnos nem is tudod annyira elengedni.

(#7) schawo válasza Vitamincsiga (#5) üzenetére


schawo
titán

ennyi :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintetek az Olympus E-M1X váz vagy egy used Nikon D3 váz irányába érdemesebb elindulni riporter/tájfotózáshoz?

(#9) .mf válasza Bici (#4) üzenetére


.mf
veterán

"100%-os nagyitasban nem sokkal van lemaradva a 24MPixeles APS-C erzekeloktol."

De, sokban, mert még mindig FI, míg az újabb APS-C szenzorok már BSI. És ez pont ott fáj a legjobban, ahol pont ennek a váznak leginkább kéne: magas ISO-nál. Sport és madarak, állatokhoz hosszú telék, velük szűk rekeszek (300 f4, 400 f5.6), de ennek ellenére rövid záridők kellenek, tehát magas ISO.

A DPReview leginkább azt emelte ki, hogy ez az első lépés a computational photography felé egy tényleges fényképezőgépben (szerintem már a focus stacking vagy multi-shot HDR is ebbe a kategóriába tartozott, de mindegy). Mást tényleg nem is lehet kiemelni előnyeként. Nagyobb, nehezebb, drágább, mint az EM1m2, pedig ugyanaz a szenzor, fókuszrendszer (az autó/motor/vonat/repülő felismerő AI-t leszámítva), stabi már abban is bőven jó volt. A kereső és monitor felbontása megragadt 2015-ben, abban sem lépett előre. Gyengébb ISO, kisebb szeparáció / háttérmosás, mint a sport-APS-C vázaknál, és azok jóval olcsóbbak is.

Remélem nem ebbe fog belebukni az Olympus.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Bici válasza .mf (#9) üzenetére


Bici
félisten

En a dpreview oldalon hasonlitottam ossze az E-M1 II-t a D7200-zal, es nem erzem azt, hogy nagyon le lenne maradva. Magasabb a zaj, ez teny, de nem olyan sokkal - szerintem kevesebb, mint egy fenyertek.
A Canon 80D-vel osszehasonlitva meg kb. egal.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Majdnem 1 kilos vaz ezzel a szenzorral es ilyen aron, lul.

(#12) jlaudio válasza Bici (#10) üzenetére


jlaudio
tag

Azért ne egy 4 éve megjelent vázhoz hasonlitsd, ha már APSC és milc akkor ott az új Sony A6400 vagy a Fuji XT-3 ezekhez képest azért nem remekel pedig illene ha már drágább náluk. Sajna elég siralmasra sikeredett ez az új váz pedig pár hónapja azon vaciláltam, hogy Oly vagy Fuji legyen az új rendszerem de úgy látom jól döntöttem, hogy nem Olyt vettem, mert ha igy haladnak a konkurencia földbe döngöli őket, mert ugye mindenkinek van már valami nagyobb szenzoros rendszere (Sony, Nikon, Canon és a Panasonic FF rendszert a Fuji meg ugye konkurencia nélkül nyomatja a középformátumot) csak az Oly maradt le mint a borravaló...

[ Szerkesztve ]

(#13) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

a m4/3 elonye a kicsi meret. lehetne. erre itt ez a nagy boszmulet. inkabb csinalnanak apro kicsi hordozhato gepeket, de valamiert az ellenkezojet gondoljak, az obikkal szintugy lassan mar ef meret. fene se erti :F

A camera does not make art, the artist makes art.

(#14) Bici válasza jlaudio (#12) üzenetére


Bici
félisten

A Fuji aps-c erzekelo mindig is kulon allatfaj volt (a dpreview tesztekben a Fuji gepek kepet homalyosabbnak, fakobbnak latom), azzal pont emiatt nem akartam hasonlitani, az A6400-rol pedig meg nincs meres.
A tobbi 24 MPixeles kozul pedig tudtommal pont a D7200-as a legjobb.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) #31733248


#31733248
törölt tag

Ezt a Sony A7 III mellett elég nehéz lesz eladni ennyiért. :N A szenzornál nem csak a zajról van szó. A dinamikatartományról és a tónusok torzulásáról sem szabad elfeledkezni, ebben a mostani APS-C szenzorok lényegesen jobbak. Szóval FF áron és méretekkel, de attól jóval elmaradó tartalommal nem lesz könnyű labdába rúgniuk...

(#16) Kristof93


Kristof93
senior tag

Egy 1000 eurós em5 mk3 még elmenne ezzel a tudással, de ez az ormótlanság 3k-ért... Nevetséges. Ennyi pénzért van A7R3, vagy szürke import a9, és fél áron mindenféle sport/madarász apsc. Én nem rég váltottam mft-ről pont emiatt.

(#17) .mf válasza jlaudio (#12) üzenetére


.mf
veterán

"mindenkinek van már valami nagyobb szenzoros rendszere (Sony, Nikon, Canon és a Panasonic FF rendszert a Fuji meg ugye konkurencia nélkül nyomatja a középformátumot) csak az Oly maradt le mint a borravaló..."

A nagyobb szenzorméretnek és a lemaradáshoz semmi köze egymáshoz. A kisebb szenzorméretnek is vannak előnyei - azonos látószöghöz sokkal kisebb és könnyebb obik. A gond csak az, hogy Olynál nagyon elszámolták magukat.

Econ: "Ezt a Sony A7 III mellett elég nehéz lesz eladni ennyiért."

Ja, meg miért vesz valaki MAN 5-tengelyes billenőplatóst, amikor annyiért Porschét is kapni? :P
Akik nagyon hosszú telére áhitoznak, azok kétlem, hogy e két váz között tépelődnének. Leghosszabb natív FE 400 (400 f2.8, heroinárban, vagy 100-400 f4.5-5.6). m4/3-ra a 300 ekv. 600, a 100-400 ekv. 800 mm; a most bejelentett új 150-400 obiban lesz beépített 1.25x is, amivel ekv. 1000 lesz.
Ha már Sony, akkor sokkal inkább az A6400, A6500. S azok még olcsóbbak... De leginkább D500 + 150-600-at gondolom ellenfelének madarászok körében.

Rednifegar: hja. Ha ezt egy EM1m3-ként, abban a méretben és árban hozzák ki, azt mondom oké (vagy inkább azt, hogy hol késik az EM5m3?! és nem egy olyan vérszegény, fícsörökben kispórolt izé, mint az EM5m2 volt). Nekem is marhára nem tetszik ez az irány, amerre az utóbbi pár évben mennek. Persze, a Pro piacban van a nagy árrés - de az a piaci niche elég kicsi is; a szélesebb piacot pedig totál elhanyagolják, oda 3-4 éve nem jött semmi.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) #31733248 válasza .mf (#17) üzenetére


#31733248
törölt tag

Kérdés, hogy az egyébként is pici, ráadásul összeeső fényképezőgép piac elég madarászt tartogat-e egy új gép kifejlesztéséhez, különösen annak ismeretében, hogy meg is oszlanak a vevők a különböző platformok között...

(#19) .mf válasza #31733248 (#18) üzenetére


.mf
veterán

... méghozzá úgy, hogy már eleve vannak olyanok a piacon, amik erre a feladatra legalább olyan jól megfelelnek, méghozzá olcsóbban...
Valószínűleg nem fognak róla számokat közzétenni, erősen kétlem, hogy sok fogyna belőle. Szerintem az Oympus ezzel egy nagy szeget vert a saját koporsójába. Ami azért is dühít és szomorít, mert szeretem a m4/3 rendszert másodgépnek vagy bármikor nálam levős mindennapi sétálós gépnek. Ha az EM5 megkapná az EM1m2 szenzorát és hibrid fókuszát (a hiper-gyors sorozat, nagy akku nem is kell, tőlem ezt meghagyhatják a nagytesó kiváltságának), már ott lenne a bevásárlólistámon.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) jaanoo89


jaanoo89
aktív tag

"Az új, beépített portrémarkolattal ellátott fényképezőgép szembe megy az m4/3 rendszer irányaival."

Szeretnék gratulálni a cikk írójának, látom sikerült megérteni, ki itt a célközösség. Ha valamiről írnék, azért minimum utána járnék, mi a hivatalos kommunikáció, mi a célja a vállalatnak ezzel a termékkel.

Ezt a gépet természetfotósoknak szánják, akik így kézből is tudnak nagy telékkel fotózni.

Mi is az m4/3 rendszer iránya? Mondjuk egy adott munkára kicsi, relatív jó képminőséget kínálni.

Nos, akkor ez a masina miért is megy szembe bármilyen iránnyal? Ezt a gépet a Canon 1DX II ellen küldik. Talán nem kisebb annál? Mekkora egy ekv. 600 mm-es objektív arra a rendszerre? Talán a 300-as Zuiko nem kisebb azoknál? Szóval akkor összességében még sem teljesíti azt, amit az m43 képvisel? Helyén kell kezelni a dolgokat.

2011 óta vagyok MFT tulaj, bírom ezt a rendszert, igaz a fórumokon 2009 óta temetik az Olympust, az a vállalat, ami mindig majd jövőre fog csődbe menni, már 10 éve.

Sok pénz az az 1 milla, de ez egy nyitó ár, egyébként a fentebb említett Canon éppen a duplája.
Az E-M1 II is jó nagy volt, meg drága, meg szar, aztán az Olympus legnépszerűbb váza jelenleg.

Majd kiderül, hogy sikerül-e elérni a tervezett célt, de tökjó, hogy a fotelből páran már most tudják, mi a helyzet. Ha alapítok egy céget, jó hír, hogy itt találok néhány profi piackutatót. :)

(#21) jaanoo89 válasza #16939776 (#8) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Remélem kapsz választ a kérdésre valami szakmaibb helyen, látszólag nem sokan értették meg, miről szól ez a gép.

Sajnos nem ismerem a Nikon D3-t így nem is akarlak félre vezetni, ha nem gond az angol, nézz valami külföldi oldalt, ott biztos találsz olyanokat, akik nem fotelből döntik el ezeket a kérdéseket, hanem valószínűleg komoly tapasztalatuk van a témában.

Az itthoni fórumon többnyire az megy, hogy vegyél egy Sony A7-t, amit félve tettem vissza a boltban, mert azt hittem letörtem róla valamit amikor megfogdostam. :D De vehetnél Fuji-t is, csak nem kapsz rá objektívet, stb. stb.

Ami talán hasznos lehet, az Olympusnál ki lehet próbálni a gépet, teddprobara.hu erre tök jó lehet, a D3 meg régóta piacon van, annak jobban utána tudsz nézni.

(#22) SidCorky válasza jaanoo89 (#20) üzenetére


SidCorky
senior tag

Szeretnék gratulálni neked, mert nem sikerült a további szöveget értelmezni, ahol leírom, hogy sport- és természetfotósoknak szánják. :) Ettől függetlenül szerintem szembe megy azzal, amiért az m43 rendszert kitalálták, amiért kicsi a szenzor, vagyis hogy kisebb és könnyebb gépeket tudjanak csinálni.

Szeretem az Olympust, több gépüket is próbáltam már, m43 felhasználó is voltam, ettől függetlenül továbbra sem értem, miért nem lehetett ezt E-M1 méretben megcsinálni, és nem kötelezővé tenni a portrémarkolat használatát.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#23) ANOka


ANOka
őstag

Nekem csak egy kérdésem van M4/3-ad felhasználóként:
Ha megnövelték a váz méretét, hogy azt a sok sz@rt bele tudják rakni, akkor az LCD kijelző méretét miért nem igazították a méretnövekedéshez? :F
A képek alapján - szerintem - a hátlapon nagyobb kijelzőnek is jutott volna hely. :U

(#24) jaanoo89 válasza SidCorky (#22) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

"miért az m43 rendszert kitalálták, amiért kicsi a szenzor, vagyis hogy kisebb és könnyebb gépeket tudjanak csinálni."

Nem csak kisebb és könnyebb gépeket, hanem kisebb és könnyebb objektíveket is, csak hogy pontosítsunk.

Ekv. 600mm:

Canon (váz + objektív): 4.2 kiló
Olympus (váz + objektív): 2.2 kiló.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy jelentős a különbség, tehát nem érzem, hogy olyan nagyon szembe menne az m43 irányaival.

"ettől függetlenül továbbra sem értem, miért nem lehetett ezt E-M1 méretben megcsinálni"

Valószínűleg azért, mert ők tudják, hogy mekkora lesz az ekv. 300-800mm-es üvegük és ez az a méret, ami ahhoz kell, hogy még azt is megbírd tartani. Ha gondolod, megnézheted egy Canon-ra mekkora egy 300-800-as objektív...

(#25) hemaka válasza ANOka (#23) üzenetére


hemaka
nagyúr

3-3,2" mostanaban a trend, szoval az nem gond, az also markolat kialakitasa miatt tunik kicsinek.

(#26) kovsol válasza Bici (#14) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk az A6400 az A6300 és 6500 ban lévő szenzort kapta meg. Azokkal várható egy szinten.

May the Force be with you!

(#27) Keosoft


Keosoft
újonc

Tony Northrup (a kedvenc fotó-vloggerem) közzétette a szokásos nem-bullshit / nem elméleti / szupertömény / elfogulatlan tesztjét az E-M1X-ről. Angolul beszélőknek érdemes követniük a blogját, feleségestül ( [link] )

Fagyasztás / asztrofotográfia / hosszú expozíció kézből / összehasonlítás Sony a7R III, a9, Fuji X-T3, Canon 1DX, Nikon D5-el:
[link]

Inkább

1. ez alapján tájékozódjatok, hogy mik az erősségei és és gyengéi, és aztán döntsetek (ha egy milliós kamera opció lehet....)
2. Az Olympus magyarországnál egy hetes tesztre hazavihetők a gépek ([link]) , olcsó letétért. Tehát senkinek sem kell zsákbamacskát vennie!

[ Szerkesztve ]

(#28) #16939776 válasza jaanoo89 (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm az őszinte reakciód.
Ezt a két dolgot kell mérlegelnem: FF képe izgalmasabb, szinte térhatásúak a készült képek. m4/3-al pedig jóval könnyebb szettet lehet összerakni.

[ Szerkesztve ]

(#29) jaanoo89 válasza ANOka (#23) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

A nagyobb Canon vázakon is 3.2"-os egérmozi van, azokon is bőven elférne.

Szerintem arról lehet szó, hogy sok gyártó 1 helyről szedi be ezeket a kijelzőket, így olcsóbb és ez a méret egy kisebb vázba is rárakható. Ha az Olympus csak ennek a gépnek nagyobbat kért volna, valószínűleg még drágább lenne.

(#30) PuMbA válasza jaanoo89 (#24) üzenetére


PuMbA
titán

"Canon (váz + objektív): 4.2 kiló"

7D Mark II is profi besorolású váz a Canonnál (időjárásálló, viszont kevésbé az Oly-nál és 2 memória kártya hely) és ez a 100-400-obival ekv. 600mm-t ad ki 2,4 kilóból :) Teljesen egál. A 7D Mark II viszont már elég régi váz, szóval az EM1-X-szel valamivel jobb képminőséget kapsz. Kérdés, hogy lesz-e 7D Mark III.

[ Szerkesztve ]

(#31) Kristof93 válasza jaanoo89 (#24) üzenetére


Kristof93
senior tag

Te komolyan azt hiszed ez versenyképes egy 1D+600mm f4 kombóval? Inkább d500+100-400-hoz hasonlítsd.

(#32) #27070592 válasza Vitamincsiga (#5) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nekem olyan érzésem van mintha ez egy mft tribute váz akarna lenni.
Emlékszik még valaki a 4/3-os E3 "flagship" vázra? Szerintem ennek is hasonló sorsa lesz.
De így legalább az oly újra koncentrálhat a citromlé-gyártásra. :)

Ja, ugyanitt eladó pana7-14, ajándék G6 vázzal és kutyáthajigálni való 14-42kitobival.

(#33) MrChris válasza SidCorky (#22) üzenetére


MrChris
nagyúr

'továbbra sem értem, miért nem lehetett ezt E-M1 méretben megcsinálni, és nem kötelezővé tenni a portrémarkolat használatát.' Olyan már van, valahogy úgy hívják em1 mk2. Akinek kisebb váz kell olyat is talál, most már van nagy is, közepes és kicsi.

(#34) #31733248 válasza .mf (#19) üzenetére


#31733248
törölt tag

Érdemes abba is belegondolni, hogy a Sony 5 éve(!) mutatta be az A6000-et, kitűnő PDAF-fel. Ehhez képest az Oly nem a fókuszálás terén mutatott brutális elmaradásra reagál, hanem kidob egy ilyen vázat. :Y

(#20) jaanoo89

Érdemes kovsol A6300-zal és a Sigma 100-400 készült fotóit megnézni. Jóval kisebb súlyú, mint az Oly-kombó, harmadáron.

(#35) PuMbA válasza #31733248 (#34) üzenetére


PuMbA
titán

A6300-zal csak az a más, hogy nem profi váz :) Nincs hozzá pro support, nincs két mem slot, valamint kezelhetőségben is szépen odavágja az Oly (AF joystick stb).

[ Szerkesztve ]

(#36) green dude válasza Bici (#14) üzenetére


green dude
tag

"(a dpreview tesztekben a Fuji gepek kepet homalyosabbnak, fakobbnak latom)"

Nem tudom, hogy ott a srácok mivel dolgozzák fel a RAF képeket, de én is így voltam vele amíg nem váltottam a Lightroom-ról a Capture One-ra. Rossz az algoritmus Adobe-éknél, már ami a kis Fuji-kat illeti. Pedig szerettem a Lightroom-ot :)) .

[ Szerkesztve ]

(#37) Bici válasza green dude (#36) üzenetére


Bici
félisten

Ez érdekes.

Esetleg tudnál egy összehasonlítást (teljes kép kétféle konverterrel) csinálni egy raw-ból, ahol kevés a fény?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38) jlaudio válasza .mf (#17) üzenetére


jlaudio
tag

Gondolod nem számit, hogy egyedül az Oly nem fejlesztett ki még valami nagyobb szenzoros rendszert? Kétlem de majd a piac eldönti, itt nem az a kérdés, hogy van e vagy nincs a nagyobb szenzornak előnye hanem az, hogy a piac merre tart és a vevők mit keresnek. És kétlem, hogy ez a gép valami nagy siker lesz, mert ez egy szűk rétegnek szánták akik valószinűleg már rendelkeznek m43 obi parkal és talán pár Oly vázzal is de nem hiszem, hogy sok vevő pártolna el más rendszertől, hogy erre váltson.
Én nem szurkolok azért, hogy az Oly csődbemenjen, sőt kár lenne érte de sehol nem látom már azokat a forradalmi, innovációs termékeket amivel nevet és poziciót szereztek a milc piacon. Ez a váz szerintem nem hozza vissza a fejlesztési költségeket sem...

[ Szerkesztve ]

(#39) Grga_Pitic válasza jlaudio (#38) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy kifejezetten elsődleges rendszernek szánta az Oly. Egy FF rendszer mellé viszont ideális második pro váz lehet.

Econ: és pont tizedannyi, mint egy 1Dx+600mm.

(#40) green dude válasza Bici (#37) üzenetére


green dude
tag

Ha hazaértem megnézem, persze. Most hétvégén laptop van csak nálam. Szerintem még mentettem is ki direkt összehasonlításra képeket, mielőtt lejárt a LR-os előfizetés. Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#41) voriae válasza Bici (#37) üzenetére


voriae
tag

Hogy az Adobe kicsit bénán bontja ki az X-trans Fuji RAW fájlokat, az elég régóta tudott. A C1 nekem is bevált, főleg mióta van ingyenes ajánlatuk a fujisoknak :) Viszont épp (nagyon) magas iso-n a LR nekem mégis szebb eredményt ad, sokkal hatékonyabban és szebben szűri a zajt. Vagy csak béna vagyok a C1-hez :)

(#42) Bici válasza voriae (#41) üzenetére


Bici
félisten

Értem. Nem vagyok járatos Fuji gépekben, így erről lemaradtam, de megjegyzem. :K
Amit én a dpreview-s képeken látok, az az, hogy a színzaj nagyon alacsony, kb. FF szinten van, de ezzel párhuzamosan a színek is fakóbbak.
Ha a C1 több színt tart meg, de úgy, hogy közben a színzaj is arányosan több, akkor számomra nem világos az x-trans előnye.
De majd ha látok példákat, akkor kiderül, vagy beborul. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43) jaanoo89 válasza #31733248 (#34) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Ez az Oly-kombó egy olyan géppel lett kiszámolva, amivel majd a 300-800-as objektívet és kézből megtartod illetve egy teljesen csepp és porálló objektívvel.

Szóval amit írsz, csupán annyit jelent, hogy lehet olcsóbban is telézni, de a szolgáltatások és/vagy a képminőség nem biztos, hogy azonos. Csak egy példa, valakinek kizáró tényező, ha a felszerelése nem csepp és porálló.

Megnéztem, ügyes a srác, de a 6300-nál jóval drágább és fejlettebb a7III-mal is sikerült életlen és kicsit zajos képet lőni azzal a Sigmával. f/6.3 a vége, így könnyű olcsóra kihozni a szettet.

(#44) kovsol válasza jaanoo89 (#43) üzenetére


kovsol
titán

ISO 3200 meg ISO 6400 mellett kicsit zajos. Megnézném ez az Olympus mit alkot ISO6400 mellett. Szerintem ez elfogadható amit az A7III produkál. Amit linkeltél kép azon bemozdult a madár feje, nem életem képe, de nekem a póz nagyon megtetszett azért megtartottam. Fényképezőgép meg múlt áprilisban volt előszór a kezemben.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#45) #31733248 válasza jaanoo89 (#43) üzenetére


#31733248
törölt tag

Mert 1/500-on nem tartod meg mással, csak Oly-val? :) Viszonyításként a Sigma 150-600-at nézd meg, 1/15-tel a képek 90 százaléka tökéletes a hosszú végén. Nem mintha ilyen záridőkkel lehetne madarászni. :D

(#46) jaanoo89 válasza #31733248 (#45) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

"Mert 1/500-on nem tartod meg mással, csak Oly-val?"

Én 1/500-as záridőt le nem írtam sehol, az tuti. Megtartod, a gépet és az objektívet együtt, kézben.

Én azon fotósok közé tartozom, akinek számít valamit a komfortérzet. Azt tudom, hogy te lazán ráadapterezel egy papírvékony vázra mindent, amit találsz, de én nem. Amire te reagáltál, az pont arról szól, hogy az Olympus csinált egy vázat, amivel az ekv. 600-as teléjüket röhögve megtartod, sőőt akár portré módban is biztos kézzel lövöldözhetsz, hóban, fagyban, esőben, minden olyan időben, ahol a Sigmádat jó mélyen a táskába rejtenéd, mert félnél, hogy beázik.

Ennek pedig ára van, nem kicsi. Én elhiszem, hogy meg lehet oldani ezt olcsóbban és kisebb méretben, de akkor engedned kell valamiből és nem mindenki tud/akar. Ezt olyan nehéz elképzelni?

Ha már ár és méret, E-M10 II és a 75-300 még akciók nélkül is sokkal olcsóbb és sokkal kisebb a javasolt felszerelésednél, ha már ez a cél. Mindenki máshol húzza meg a ár/minőség/méret sávokat, de azt ne hidd, hogy a fizikát megtudja a Sony bűvölni és kisebb méretben ad majd ugyanolyan, vagy jobb képminőséget. Az ő rendszerük nem erről szól.

kovsol: hajrá, így tovább!

(#47) 80hun válasza jaanoo89 (#46) üzenetére


80hun
addikt

Ne zavarjon de ha sokat lóbálod az a 300/4-es tele kiszakítja a bajonettet. :)
Nem véletlen van rajta álványgyűrű.

Egyébként egyéni véleményem de rossz az irány nagyon , ha nem szedi össze magát az oly gondok lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#48) #31733248 válasza jaanoo89 (#46) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ahogy elnézem, még mindig nem esett le: senki nem azt kétli, hogy vannak, akiknek pont ez a gép kell. Abban kételkedünk erősen, lesznek-e elegen ahhoz, hogy az Oly ne fürödjön be ezzel a vázzal.

Amúgy pedig nem a fizika meghazudtulásáról van szó, az Oly PRO obijai jók, de aránytalanul nagyok és sokszor még így is elmaradnak ekvivalens fényerőben a méretesebb szenzorral szerelt rendszerek mögött.

[ Szerkesztve ]

(#49) Kristof93 válasza jaanoo89 (#43) üzenetére


Kristof93
senior tag

Az ne zavarjon, hogy a 6.3-as Sigma egy FF vázon még mindig jobb eredményt produkál (zaj, képminőség), mint a 300 f4 az Olympus-on, olcsóbban. Mindenféle kompromisszumról beszélsz itt, de messze a legnagyobb kompromisszum az a katasztrofális m43 képminőség, még alap iso-n is. Az a 3-4 éves szenzor még megjelenésekor is elavult volt... Persze a Sigma is van szigetelt változatban, nekem az A7R3 is messze jobban birta a hideget mint az E-M5 II (ami lefagyott amíg fel nem melegedett). Nem az Olympus marketinget kell bevenni hanem kipróbálni a gépeket...

(#50) Tin_Shield válasza Kristof93 (#49) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azért 600mm-en nem annyira karcol ez a Sigma..., lehet zaj nem lesz, de annyi részlet sem, legalábbis a 300 f4-hez képest.
Lehet kritizálni az E-M1X-et, szerintem is jogosan, több ponton is, de ez az Oly Pro teleobi gyakorlatilag hibátlan cucc, nem említeném egy napon a Sigma zoomal.

(#51) Kristof93 válasza Tin_Shield (#50) üzenetére


Kristof93
senior tag

Persze, nem túl éles annyi penzért, sőt elég gyalázatos 600-on, de egy nagyobb felbontású FF szenzoron annyi részletet össze tud szedni mint a 300 f4. Hanem pedig van választék abban a ketegóriában, pl a nikkor 200-500, vagy a kitűnő 500 5.6 PF.

(#52) Zedz válasza Kristof93 (#49) üzenetére


Zedz
addikt

"... de messze a legnagyobb kompromisszum az a katasztrofális m43 képminőség ..."

Nem érzed ezt egy kicsit túlzásnak? :F

(#53) schawo válasza Zedz (#52) üzenetére


schawo
titán

:)) kicsinek nem érzem ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54) Kristof93 válasza Zedz (#52) üzenetére


Kristof93
senior tag

Hasonlítsd össze a €3k-s kínálattal, magas iso-n (ugye egy sport/madarász gépről van szó), és elég gyalázatos... Egyedül ez a méregdrága 300 f4 és a 40-150 2.8 ami használható képminőséget produkál, a többi tele még háttérképnek sem volt elég nekem.

(#55) Zedz válasza Kristof93 (#54) üzenetére


Zedz
addikt

Azt hittem hirtelen, hogy minden m43as kepre erted.

(#56) MrChris


MrChris
nagyúr

Valami pozitívum is legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#57) hibavissza válasza MrChris (#56) üzenetére


hibavissza
veterán

Hány darab Zhiyun Crane V2 lehet venni az árkülönbségből. A gimbalt összecsukva még a méret sem lesz sokkal nagyobb. Nem lehet védeni ezt a torzót. ;]

(#58) MrChris válasza hibavissza (#57) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nyilván full kiváltani nem képes a gimbalt, ettől még vannak előnyei, külön cipelni nem kell, tartani, bíbelődni sem, géphez is lehet nyúlni használat közben, meg töltéssel se kell törődni, mindig kéznél van... Zhiyun Crane V2-t összecsukva nem tudnám használni. ;]
Ha fele ennyibe kerülne ez a váz akkor se venném meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.