Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) fateless


fateless
veterán

Nem flame-t akarok, csak véleményt leírni:
Amikor a Diamond kijött 160k-ért, az sem volt egy olcsó készülék. Ez a masina ahhoz az indulóárhoz képest nem sokkal több, ha igaz a hír.
Mindkettőben van GPS, de csak némely sw-rel használható.
Mindkettőben nagyon jó a kijelző. (Számomra többet ér egy kevesebb pixellel rendelkező, de 3,5"-os kijelző, mint egy "Gyémánt-kirakat". Volt hagyományos PDA-m, a jelenleginek hiába jobb a felbontása, 2,8" nem olyan használható, mint a régi öreg HP-m volt)
Mindkettő roppant exkluzív készülék, mutatós darabok.
A kamerában jobb a Diamond. (De ha valaki a kamera miatt dönt egyik vagy másik készüléknél egy PDA esetén :U )
Üzleti funkciókra az új iPhone szoftver - elmondások alapján - tökéletesen megfelel.
Szoftveres háttérben kiemelkedően jobb egyenlőre egy wm mobil. (Ezen bőszen küzd Mr Jobs, hogy változzék)
Mindezek mellett egy ismerősöm azt mondta nekem, hogy az iPhone még egy hónap után is élményt nyújt használat közben, ráadásul nagyon könnyű kezelni, ezt - elmondása alapján - még nem tudta leutánozni a HTC a touch sw-rel. (De erről mesélhetnek az itteni iPhone használók)
Emlékezzünk meg arról is, hogy az első iPhone ára is hamar esett egyet a messzi "Egybesült Állatokban", ami remélhetőleg a 3G-vel is megtörténik, ahogy minden készülékkel.

Mindezt úgy írom, hogy nem volt még Apple termékem, WM PDA-m viszont több is, jelenleg kettő van tulajdonomban. (OS9-es gépet már használtam anno, nagyon tetszett) Viszont az nagyon visszatetsző, hogy kijön egy ilyen hír - hogy alaptalan vagy sem, nem tudom - és mindenki nekiáll hőbörögni, hogy milyen drága. Miközben csak 10%-kal több, mint egy hasonló kaliberű készülék induló ára, ami nem örvend ekkora hype-nak. Azt pedig lássuk be, hogy a brand-nek is ára van. (Még azért is hajlandóak az emberek több pénzt fizetni, hogy egy ugyanolyan cipőt egy plázában vehessenek meg inkább, mint egy normál boltban, mert a plázában más a vásárlási élmény. A pipa vagy három csík extra feláráról meg nem is beszéltem)

Szóval - talán egyedüliként - azt mondom, ha 180k-s indulóárral jön ki a készülék, akkor az nem eltúlzott.

Persze jönnek majd az olyan respond-ok, hogy igen, de a Diamond már piacon van és most az ára meg ennyi meg annyi, de egy új terméknél ez senkit nem érdekel. Tudja a gyártó is, hogy a "nagyon akarom" emberek úgyis megveszik többért is, majd utána lehet csökkenteni az árat. Lásd: autóeladások, ruházati termékek, stb. Biztos azok is jönnek, hogy egy iPhone sw sehol nincs egy WM-hez képest. Nos, a WM tud nagyon bonyolult lenni, sokan azért nem vesznek ilyet, mert "kivéreztetik" a user-t. De kíváncsi vagyok, mi lesz az SE X1 megjelenésekor...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.