Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hunter2


Hunter2
addikt

Aztaku@va, bekamuztak 28 másodpercet. Szerintem ez legyen a legkisebb problémánk a Win7-el vagy a Vistával. :W

[ Szerkesztve ]

(#2) New Life válasza Hunter2 (#1) üzenetére


New Life
aktív tag

Kutyából nem lesz szalonna! :W

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#3) Sifre


Sifre
senior tag

Vistával nincs tapasztalatom, de most mértem, hogy a júniusban telepített Win7 RC 64bit 1 perc 7 másodperc alatt elindult, de ebből 22 másodpercet csak a bios szüttyögött. A leálláshoz 15 másodperc kellett.

Nincs valakinek véletlenül hasonló konfigja mint nekem, csak Vistával? Kíváncsi lennék hogy tényleg igazat szónak-e a cikkben. :)

(#4) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Ez baromság. Nálam (RC 7100build) pl ugyanolyan "gyorsan" áll fel, mint az XP. Mindegyik kb 50mp. Ez erösen konfigfüggö. A beléptetö képernyöig eljut 26mp alatt. Onnantól meg erösen függ a telepített progiktól is. Nem mindegy, hogy hány program töltödik be rendszerindításkor. Az meg, hogy mi az "átlagos konfig" az rendkivül tág értelmezés. A lényeg a lényeg, a Win7 majd 2 hónapja van fenn. Gyors, szép és ATOM STABIL. Persze nem tökéletes, mert pl a qrva SB Audigy SE-m semelyik driverrel sem akarja megszólaltatni a mélynyomót, de ez marhára nem a MS hibája. Karácsonyra be is figyel egy Xonar :D.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#5) Moreecqa


Moreecqa
tag

Na most hol vannak a nagyokos Vindovfsz fanok akik leszólták az Ubuntu Netbook Remix (UNR) 30 másodperces boot idejét? Bezzeg a W7... az majd... :C :W

(#6) #40553216


#40553216
törölt tag

nyilván túl egyszerű lenne azt mondani, hogy az Iolo ezt kell, hogy írja, mivel "tuning"programokat gyárt, ezeket akarja eladni. én még a system mechanic6-ot. nem emlékszem, hogy olyan nagyot gyorsított volna, viszont mikor futtattam, nagyon lassította a gépet, és sok helyet foglalt. :)
de ezzel együtt is: nyilván ebből a nézőpontból vizsgálják az m$ termékeket, és a korábbi window$ok alapján akár még igazuk is lehet.

(#7) Diopapa válasza Moreecqa (#5) üzenetére


Diopapa
addikt

Azt nem tudom, hol vannak, de az én Windemen a Netbook Remix (elvileg ugye a Wind 100%-ban támogatott) sokkal lassabb volt mint az XP, még Firefox alatt az oldalgörgetésnél is látszott, hogy a videoműveletek is sokkal lassabbak voltak ;) Amúgy meg hibernálásból 15-20mp alatt ott az xp... ;)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8) stvnppp válasza Moreecqa (#5) üzenetére


stvnppp
senior tag

Apa kezdődik... Kezdődik... :(

Egyébként nem igazán értem a problémát, én pl naponta egyszer kapcsolom be a gépem (reggel), és akkor kell csak kivárnom azt a 'rengeteg időt', ami egyébként 'elveszi a fél életemet', mert miközben betölt, akkor nem lehet elmenni pl inni egy teát vagy valami. ;]
Napközben meg csak hibernálva van, és úgy meg sokkal hamarabb tettre kész a gép.

(#9) pzstm válasza stvnppp (#8) üzenetére


pzstm
titán

ugyanez... :R

Mondjuk nem igazán méricskéltem sosem boot--időt :N
Elég nagy már így is az e-péniszem :DDD :DD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10) Integra


Integra
titán

a saját vizsgálatom szerint még az xp-nél is gyorsabban feláll ugyanazon a hardveren, nem hogy a vista-nál....
a többi vizsgálat meg nem érdekel.
:)

ki a szar ez a lolo teknolodzsíz?
az öreg t42-n is 1 perc alatt áll fel a 32 bites win7, miről beszélnek ezek a bohócok..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) ALI_G


ALI_G
veterán

Hát én ezt nem értem. Nekem fél év után is gyorsan indul a Windows 7 és van fent tengernyi program, sok-sok beépülő modullal és úgy indul mint újkorában.
Alap 2 magos procim van, lásd adatlap.

Bár gondolom aki itt hozzáfúzött valamit az már használja 7100-as build óta minimum :)

(#12) Morden24


Morden24
nagyúr

Őszintén, nem tudnak már jobb dolgon lógni, mint ez a bootidős ostobaság?

Akinek számít, hogy X vagy X+20 másodperc alatt indul el a gépe, az szedjen xanaxot. Aki szerint meg attól lesz jó vagy rossz egy oprendszer, hogy milyen a bootideje, az meg ciánt.

Ez meg már megint mekkora weasel word, azaz egy egész mondat:

A tanulmány arra is rávilágít, hogy a bootidő a használati idővel arányosan egyre hosszabb lesz: egy három hónapos Windows 7 esetében az indulás már 2 perc 34 másodpercig tart.

Persze, három hónap után lassan kezd elaggni a Windows, és kicsit nyugdíjasabban ébred. Talán esetleg írjanak okokat, úgymint: töredezettség, startup appok stb.
Szerintem ha ma telepítek egy Windows-t, és utána bekapcsolom 3 hónap múlva, pont ugyanúgy indul.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#13) Gorneck válasza ALI_G (#11) üzenetére


Gorneck
titán

Már a Vista is ilyen volt nálam...1,5 év alatt semmit se lassult (kb 15 konfig fordult meg alatta)...és a mostani win7em se szándékozom újratenni min ennyi ideig...hacsak nem döglik be addig az ssd-m... :D

Gorneck#1239

(#14) Moreecqa válasza Diopapa (#7) üzenetére


Moreecqa
tag

Nekem is Wind-em van, és 30 mp (UNR) műxik... az XP home amit hozzá adtak, már 2 perc... A hajam tépem, mert az asztal ugyan megjelenik 1 perc alatt is, de míg az ikonok is betöltődnek, az még egy perc. Igaz van rajta AVG vírusirtó, Sunbelt tűzfal, meg web'n'walk manager...

Lehet hogy igazad van, abban az esetben ha frissen telepített szűz windows-ról beszélünk.

Nekem az a tapasztalatom, hogy az UNR is hamarabb éled hibernálásból... ha gondolod, megmérem...

(#15) Vladi


Vladi
nagyúr

Figyelitek? Az Lenovo csinál saját w7 disztrót? :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) pzstm válasza Vladi (#15) üzenetére


pzstm
titán

jaja...hogy a jól megszokott szóhasználattal éljek: OPTIMALIZÁL :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17) #40553216 válasza Morden24 (#12) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Talán esetleg írjanak okokat">"A Iolo jövő hétfőre ígéri a tanulmány és abban az eredmények, illetve a mérés módszertani részleteinek publikálását." :) és az utána következők...
"Szerintem ha ma telepítek egy Windows-t, és utána bekapcsolom 3 hónap múlva, pont ugyanúgy indul.">szerinted ez az átlagjúzernél is így van? akineél esetleg az XP x éves telepítése alatt egyszer sem volt lemezkarbantartás, defrag, semmi ilyesmi. esetleg a temp mappája pár GB, a defragnál meg a kép szép vörösen izzó. leginkább azért, mert fogalma sincs arról, mi az a defrag, a karbantartás, mégcsak nem is hallott ezekről.

(#18) Televan74


Televan74
nagyúr

Megnéztem a lolo tech honlapját, és nagyon pénzszagú az álláspontjuk.
Nem tudom, de nekem nem olyan fontos a gyors bootolás, még ha két perc is lenne az sem baj, addig kimegyek wc -re vagy elfüstölgök egy szál nikotinrudat. :DD
Nem a boot sebesség a lényeg , legyen gyors és megbízható működés közben.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) hemaka válasza Morden24 (#12) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem sima kis notis egymagos AMD-vel is bebootolt normálisan, azaz semmivel sem lassabban, mint a mellette lévő XP... De urambocsá' +10-20sec.-et produkálna sem ugranék ki az ablakon, mert kb. nem érdekel... :D

(#20) Moreecqa válasza Morden24 (#12) üzenetére


Moreecqa
tag

Tudod, én napközben mászkálok, elég sok helyre megyek.. Mindenhol használom a notebookom, és inkább kikapcsolom, mint hibernálom, mert tovább bírja. Nekem számít, hogy mennyi idő alatt áll fel, főleg mennyi idő alatt áll le. ez meg a másik.... Soxor a win le sem tud állni normálisan...

"Szerintem ha ma telepítek egy Windows-t, és utána bekapcsolom 3 hónap múlva, pont ugyanúgy indul."

És ebben mennyi a használati idő? Mert

"A tanulmány arra is rávilágít, hogy a bootidő a használati idővel arányosan egyre hosszabb lesz:"

És ez az állítás a tapasztalat szerint igaz is... (Windows esetében)

Fel merül bennem a kérdés: Miért? A Windows ront saját magán, hogy egyre lassabb lesz?
Akkor lehet-e bízni benne?

(#21) pzstm válasza #40553216 (#17) üzenetére


pzstm
titán

ha ennyire átlaguser, akkor a scheduled defragot nem módosítja ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#22) Integra válasza Morden24 (#12) üzenetére


Integra
titán

ez egy orbitális f@szság:)
de arra lennék kíváncsi, hogy mit kell csinálni, hogy tényleg 2:34 legyen a boot idő...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) Silenzio válasza Morden24 (#12) üzenetére


Silenzio
addikt

Az okokról szóltak a Win XP-s résznél. Csak párat hiányolok.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#24) Morden24 válasza Moreecqa (#20) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nekem számít, hogy mennyi idő alatt áll fel

Úgy érted, ténylegesen nyersz vagy veszítesz rajta, ha 66 másodperc helyett 94 a bootidőd (a cikkben említetteknél maradva)?

Soxor a win le sem tud állni normálisan...

Ott nem a Windows-al lesznek problémák, ha le sem tud állni normálisan.

És ebben mennyi a használati idő?

Erről beszéltem. Ezzel az egész baromsággal a 3 hónap meg a pedzegetett használat egy weasel word. Milyen használat? MIlyen appok? Milyen driverek? Hány startup process stb.?
Enélkül semmit nem ér, csak annyit, hogy "belassul, mert használtam". Hogyan használtam, mikkel, mennyivel, hogyan tartottam karban? Gondolom érted, mire gondolok :)

Fel merül bennem a kérdés: Miért? A Windows ront saját magán, hogy egyre lassabb lesz?

Hát igen, ez az, ami marhaság.

Akkor lehet-e bízni benne?

Ez egy szoftver, nem egy használtautó kereskedő.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#25) Moreecqa válasza Vladi (#15) üzenetére


Moreecqa
tag

Persze, hogy csinál... Mert amit az ms művel oprendszer címszó alatt, az már az IBM-nél is kiveri a biztit..

:)) :DD

(#26) Gorneck válasza Moreecqa (#20) üzenetére


Gorneck
titán

Bennem meg az, hogy milyen balfaszok lehetnek akik használták és kipróbálták ez a lassulós dolgot...
Ha ugyanazt a telepítést használod és nem pakolgatsz mindig vmit fel a gépre, akkor az nem hiszem el lassulna...drasztikusan...
Mondom...nálam sem vista sem win7 nem lassul...pedig mint írtam a vista nem kevés dolgon ment át...
XPnél lassulást én is tapasztaltam...de azt is meg lehetett oldani csak tudni kellett mit hogyan...

Gorneck#1239

(#27) pzstm válasza Moreecqa (#20) üzenetére


pzstm
titán

Mindenhol használom a notebookom, és inkább kikapcsolom, mint hibernálom, mert tovább bírja

1. Szerintem te kevered a hibernálás és a sleep fogalmát.
2. Ha Win7-et használsz, akkor eleve tovább bírja a notid :C :DD

Fel merül bennem a kérdés: Miért? A Windows ront saját magán, hogy egyre lassabb lesz?
Nem. A hozzá nem értő emberek, illetve azok, akik azt hiszik, hogy értenek hozzá.
2 hónapja van fent x64 angol RTM, és egy hangyányit sem lassult :N
Ha csak a szűz Windows lenne fent végig (Meg még Microsoftos programok esetleg), akkor kizárt, hogy a semmitől romlana a teljesítmény..... csak gondolom kellett már valami xart is írni :W :W :W

Akkor lehet-e bízni benne?

Nem kicsit...nagyon :B ;)

ohhpsz... látom páran beelőztek...kisebb regényt sikerült írnom

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28) sh4d0w válasza Vladi (#15) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem csinál, csak kamuzik, hogy drágábban adhassa az ilyen gépeit. Egyszerűen csak login utánra tolták el néhány service és driver startját, ámbátor a boot akkor van befejezve, ha a CPU és a HDD is idle állapotba kerül a rendszerindítás után. Így meg tökmindegy, hogy a login képernyő előtt, vagy utána indítok dolgokat.

https://www.coreinfinity.tech

(#29) Morden24 válasza #40553216 (#17) üzenetére


Morden24
nagyúr

akineél esetleg az XP x éves telepítése alatt egyszer sem volt lemezkarbantartás, defrag, semmi ilyesmi

Miért, kikapcsolta a default defragot?

Iolo jövő hétfőre ígéri a tanulmány és abban az eredmények, illetve a mérés módszertani részleteinek publikálását

Kár volt addig bármit is mondaniuk. Ez így megint csak arra jó, hogy dobjanak egy jól rágható gumicsontot azoknak, akiket a részletek nem érdekelnek, csak nem ártana végre megint valami "szenzációs leleplezést" jól kielemezni jobbról-balról, közben meg fikázni is egy kicsit passzióból :U

Sectumsempra - For Enemies

(#31) Moreecqa válasza Morden24 (#24) üzenetére


Moreecqa
tag

Igen, nyerek rajta... nem húz fel, hogy ezzel a szarral nem lehet dolgozni....

és nem 66 vs 94, hanem 30 vs 120...

Jaj, hát mivel van probléma, ha az UNR 15 mp alatt leáll???? olyan még nem volt, hogy nem állt le.

Miért lenne marhaság? Mitől lassul le a vindows?

Ubuntu alatt tudod mennyi mindent telepítettem? s nem lassult le..... Bazi nagy multimédia editorokat(Audio, video), zenei progikat (dobgép,szintik), csillagászati progi, (stellarium, ajánlom mindenkinek van widows-os változata is, opensource) stb....

és nem lassul le... pedig minden nap használom...

(#32) Moreecqa válasza Kalandor (#30) üzenetére


Moreecqa
tag

Na el is bocsájtanám az IT-t úgy ahogy van... :)

(#33) pzstm válasza Moreecqa (#32) üzenetére


pzstm
titán

5perc nálam is megvan, mire minden rendszer/adatbázis és egyéb nyalánkságok felállnak :DD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#34) Morden24 válasza Moreecqa (#31) üzenetére


Morden24
nagyúr

nem húz fel, hogy ezzel a szarral nem lehet dolgozni..

A választási lehetőség adott, nem kötelező használni.

és nem 66 vs 94, hanem 30 vs 120...

Nem értem a gondodat. Használd az Ubit.

Jaj, hát mivel van probléma, ha az UNR 15 mp alatt leáll???? olyan még nem volt, hogy nem állt le.

Nyilván valami telepített appal, driverrel. Jaj, hát nálam 1 asztali és két notebook gépen sem volt olyan, hogy nem állt volna le.

és nem lassul le... pedig minden nap használom...

Nálam sem. Aztán felraktam egy nem túl tökéletes drivert + az autorun appját, és kb. tucat másodperccel nőtt a bootidőm. Ha már az ember hozzáértőnek mondja magát, akkor általában megnézi, hogy mitől lassul/működik hibásan a rendszere, nem pedig ráfogja, hogy "Windóz, ja az magát lassítja".

Sectumsempra - For Enemies

(#35) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ezt úgy mondják, mintha ez olyan sok idő lenne. :U

(#36) pzstm válasza Moreecqa (#31) üzenetére


pzstm
titán

rendben...köszönjük...akkor mehetsz használni az ubidat, mi(ráérős emberek, akiknek nem számít a boot.idő :DDD ) meg majd értelmesen (Flame-mentesen) eltársalgunk, a számunkra megfelelő Windows-ról, ami szerinted "csak játszani jó" :W :W :W

(Amúgy köszi a kommentjeidet, bár kicsit furcsán néztek rám melóban, mikor hangosan felnevettem ;] :P )

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37) shteer válasza Integra (#22) üzenetére


shteer
titán

p3-ra telepíteni ;]

..szerintem jónak tűnik

(#38) Integra válasza Kalandor (#30) üzenetére


Integra
titán

hát ha a profilod központi szerverről tölti le, evidens, valszeg nem gigabit lan van kiépítve vagy tokenring.. :DDD
nekem is jelenleg 10 perc simán meg van, elmegyek teát csinálni, beszélgetek etc.. de legalább nincsen céges notebook-om végre:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) ubbconfig


ubbconfig
aktív tag

Céges PC-n XPSP3 van úgy, hogy hetekig megy, a távoli elérés miatt ki sem kapcsolom. Otthoni laptopon win7-et csak hibernálom, max akkor indítom újra, ha vmi winupdate miatt kell. Asszony laptopján Vista, őt is rászoktattam a hibernálásra, egyszerűen felesleges minden bekapcsolással minden driver, app és egyéb szirszar betöltését erőltetni. Attól nem lesz stabilabb, jobb a gép. Szinte csak játszik, netezik és filmet néz rajta, de soha nem állt be még a Vista sem.
Bootidőt sosem mértem, nem is érdekel, de a win7 érzetre gyorsabb (nem csak boot időben, használatban is)

(#41) Morden24 válasza pzstm (#36) üzenetére


Morden24
nagyúr

Sosem értettem valamit: ha a Windows olyan bonyolult és hardverigényes dolgokra, mint a "játszani", kifejezetten "jó", akkor hogy lehet valakinél lassú a szövegszerkesztő meg akadozó a videó? ;] :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#42) Integra válasza Kalandor (#40) üzenetére


Integra
titán

igen, megtanulja idővel az ember a jót értékelni:K:))
céges notebook is csak annak kell, akinek még nem volt.... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43) Moreecqa


Moreecqa
tag

Na akkor rendben is volnánk, én használom továbbra is az UBI-t megelégedéssel, Ti meg a windowst, megelégedéssel....

Fene érti a gusztusotokat... :))))))

(#44) pzstm válasza Kalandor (#40) üzenetére


pzstm
titán

vannak itt még jómunkásemberek :C :DD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#45) Kácsa


Kácsa
aktív tag

Le kéne már szállni a boot idős marhaságról,semmi köze nincs ennek egy op.rendszer stabilitásához meg gyorsaságához.Mindezt a hozzá nem értő juzerek további butításához találták ki.Egy hardvert meg nem lehet aszerint kategorizálni,hogy az éppen rajta levő rendszer milyen gyorsan áll fel,mivel rengeteg mindentől függ ,nem csak az op.rendszertől.

ZoLee

(#46) pzstm válasza Morden24 (#41) üzenetére


pzstm
titán

:P hát mert lassítja, és rongálja magát...bár egyes feltevések szerint ez scheduled task szinten működik...pont a következő Windows megjelenésére lesz teljesen használhatatlan a rendszer :DD :)) :DDD ;]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#47) Morden24 válasza pzstm (#46) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jaaa, az időzített amortizáció :D

Egyébként arra kíváncsi vagyok, hogy hány cég fog majd "bootidőgyorsító" megoldást kínálni az Iolo vagy más hasonló mérésekre hivatkozva. Persze szigorúan pénzért :DDD

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#48) Integra válasza Kácsa (#45) üzenetére


Integra
titán

evidens hogy ennek inkább a next-next-next-finish királyokhoz van köze, mint a szerencsétlen os-hez:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) Moreecqa válasza Kalandor (#40) üzenetére


Moreecqa
tag

Vállalati környezet? Sok windows?

Én bizony tennék középre egy bazi szervert, és karakteres terminálokat a júzerek 90 %-ának.

Csak az kapna GUI-t, akinek erre van szüksége... Ne mondd, hogy mindenkinek word kell...

(#50) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Érdekes volt belevenni a hírbe a Lenovo féle turbózást, amikor annak egyik használt módszere éppen az, hogy egyes processzeket, alkalmazásokat, de még driver-eket sem tölt be egyből, hanem jól elnyújtottan mikor már az asztal megjelent. Ez pedig éppen azt jelenti a Iolo Technologies szemében, hogy nemhogy gyorsabban boot-ol, hanem egyenesen jóval lassabban. :U

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.