Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) moonman válasza lapa (#348) üzenetére


moonman
titán

"miért, úgy általában miért moddolják az emberek a beállításokat? viccből?"
az emberek úgy általában nem moddolják a regisrtry-t. pont.

"ezt a zippelőset ugye multilanguage xp-vel vagy 2003-mal csináltad?"
angol XP, szerintem látszik rajta.

"a media center megy 2003-on?"
otthonra szerver OS? (2009 van: Vista/Win7) :)

"az ini fájlt kirángatom bármikor bakupból, szóval messze nem ugyanaz."
registry-t meg katt-katt visszaállítom system restore-ból. de Windows Backup is csinál róla mentést.

"olvasgass utána a btrfs-nek"
olvastam már róla, tud pár fasza dolgot, de ez max ilyen szuperszerver környezetben jön ki. (copy-on-write-ot meg online partícióméretezést már egy desktop Vista is tud) amúgy 2007-es fejlesztés, még szép, hogy több helyen is übereli a régi fájlrendszereket.

"kiderült azóta, hogy a "software" 15+ megás. ez van, tuti nem a win csinálta, hanem valami program. most mit tegyek?"
mivel nem nagyon találkoztam még ilyen problémával, max annyit tudok javasolni, hogy ki kell exportálni, aztán belenézni, hogy hol kezd el láthatóan ismétlődni vagy ilyesmi. az is remek program, ami cache-nek használja a registry-t. :))

(#352) moonman válasza lapa (#349) üzenetére


moonman
titán

"mindjárt meg lesz magyarázva, hogy soha és semmilyen körülmények között nem kell a HKCL-t moddolni és az interneten különbenis fenn van minden és gui is van hozzá és sose kell kulcsot létrehozni, mert mind ott van default értékkel."

hogyisvolt? megint adod a hüjét...

(#353) doc válasza moonman (#350) üzenetére


doc
nagyúr

abból indult a vita, hogy a registy ugyanolyan konfigurációs lehetőség, mint az ini fájlok. mindkettőnek megvannak egymáshoz képest az gyengeségei és az erősségei.
ezzel igazabol nem vitatkozom, tarthato allaspont (amellett hogy a registrynek elonyet nem nagyon latom... esetleg az, hogy egy helyen van minden, lehet elony mondjuk backup-nal)

"hogyan lehet kiszedni a registrybol hogy adott funkciora milyen kulcsot milyen ertekkel kell letrehoznom?"
egy ini-ből hogy lehet?

elolvasod a commenteket, es a megfelelo valtozo/kulcs elol kiveszed a kommentet ha kell. letrehoznod nem kell, mert mar ott van

"az hogy a neten megtalalhato, nem valasz"
miért nem?

ezt is leirtam. mi van ha nincs netem, vagy mondjuk pont olyan problemat szeretnek megoldani, ami miatt nem mukodik a net a gepen? meg maga az, hogy a gepen magan nincs semmifele informacio arrol, hogy mit is kene csinalnom vele, nonszensz...

nézd, a registry módosítása nem hétköznapi és sztenderd módja a rendszer konfigurálásának, aki idáig jut, az már tudja, mit csinál és hol kell elolvassa, mi mire való. (kulcsoknak hívják őket)
ezt elfogadom. kulcs maga a valtozo/ertek is, es a hozza vezeto "konyvtarak" is?

felsoroltal kulso programokat az adott funkciokra. ez mar nem maganak a windowsnak a kepessegeit mutatja, hanem hogy hogyan lehet megbuheralni. amugy virt. desktop cuccbol probaltam annak idejen tobbet is (beleertve a ms sajat megoldasat), de egyik sem volt kenyelmesen hasznalhato

"gondolom OSX-re is vannak mindenfele tweak-ek, nem nagyon foglalkoztam vele..."
én meg nem nagyon találkoztam vele.

en igen, de ki nem probaltam meg egyiket sem. uj rendszernel eloszor megprobalok mindent ugy hasznalni, ahogy azt kitalaltak, ies ha X ido utan ugy gondolom, hogy marpedig ez nekem nem bejovos, akkor lehet valtoztatni

[i]"amugy ha mar testreszabhatosagrol van szo, magasan ver mindent a Linux, ezt nehez lenne ketsegbe vonni"
nem is vontam, onnantól, hogy ablakkezelőt* lehet cserélni rajta, a kernelről nem is beszélve, nem nagyon van miről beszélni.

*3rd party ablakkezelők Windows-ra is léteznek, de sajnos nem nagyon van igazán jó.[/i]
nem csak az ablakkezelo cserejere gondolok, hanem maganak az ablakkezelonek a beallitasaira/kepessegeire
windowsra en is probaltam annak idejen par hacket, pl. blackboxot. igazabol az lenne nagy durranas ha a KDE ablakkezelojet sikerulne portolni, de nem tudom hogy ez egyaltalan megoldhato-e, az meg szinte biztos hogy sosem fog megtortenni...

(#354) moonman válasza doc (#353) üzenetére


moonman
titán

"a registrynek elonyet nem nagyon latom... "
- memóriában van, fel van indexelve = gyors
- regeditből könnyen szerkeszthető = kényelmes
- automatikusan készül róla mentés, jogosultságok kulcsonként állíthatók = biztonságos

"elolvasod a commenteket, es"
és ha nincs commentezve? eddig ami ini-vel találkoztam max annyi volt oda szúrva a szekció elé, hogy itt ezt meg ezt tudod beállítani, de hogy mik a lehetséges értékek, azoknak mik a további következményei, feltételei (lásd gpedit), nem sűrűn.

"mi van ha nincs netem, vagy mondjuk pont olyan problemat szeretnek megoldani, ami miatt nem mukodik a net a gepen?"
ha registry-hiba miatt nem lenne neted, azt úgysem fogod kézzel megoldani. ez gyenge érv, dokumentáció mindkettőhöz létezik, innentől ez nem szempont egyik mellett/ellen sem.

"kulcs maga a valtozo/ertek is, es a hozza vezeto "konyvtarak" is?"
mappák = kulcsok (pl. HKCU/Environment)
értékek = értékek :) (pl. "path")
értéknek van neve, típusa és adattartalma (value data) ("path", "string" és "blabla")
ezen kívül kulcsoknak van saját ACL-jük, tehát egy teljes jogosultsági rendszer is ott figyel. ennyiből áll össze.

"felsoroltal kulso programokat az adott funkciokra. ez mar nem maganak a windowsnak a kepessegeit mutatja"
én úgy tudtam, hogy ezek a programok mind a Windows "képességeit" használják ki. pl. a Switcher WDM kompatibilis, Direct3D-gyorsított cucc.

"hanem hogy hogyan lehet megbuheralni"
már az előbb leírtam, minden program, amit ráteszel, sőt a beépített Paint is "buhera", mert a kernellel nem lehet rajzolni.

"uj rendszernel eloszor megprobalok mindent ugy hasznalni, ahogy azt kitalaltak, ies ha X ido utan ugy gondolom, hogy marpedig ez nekem nem bejovos, akkor lehet valtoztatni"
dettó. ahhoz képest, hogy némileg értek hozzá, meglehetősen default-közeli állapotban van a Windows-om. (talán épp azért)

én anno LiteStep-et nyomtam, de hát az még a 90-es években volt... :)

(#355) cucka válasza doc (#353) üzenetére


cucka
addikt

Értem az álláspontodat, viszont azt ne feledd, hogy windows alatt gyakorlatilag minden lényeges beállítási lehetőségre van gui-s felület. Megalkuvó felhasználó vagyok, nem kívánom a windowst finomhangolni és tökéletesen a saját igényeim szerint alakítani, ezért nem is nagyon emlékszem arra, hogy registry-t kellett volna turkálnom. Nyilván ha testreszabható oprendszert keresnék, akkor nem a windows-t választanám, de sokszor a kevesebb több. (Hidd el, ha egy átlag felhasználó elé odaraksz több oldalnyi beállítási lehetőséget, amelyek egy részét nem érti, más részére meg nincs szüksége, akkor nem azt fogja érezni, hogy ez jó dolog, hanem épp ellenkezőleg, frusztrált lesz. És ezt sokszor magamon is észreveszem, pedig nem sorolnám magam az egybites júzerek közé.)

[ Szerkesztve ]

(#356) doc válasza moonman (#354) üzenetére


doc
nagyúr

- memóriában van, fel van indexelve = gyors
- automatikusan készül róla mentés, jogosultságok kulcsonként állíthatók = biztonságos

ezt ugyanigy meg lehet csinalni config file-okkal is, ebbol a szempontbol a tarolasi forma irrelevans
az en programjaim is indulasnal beolvassak az osszes config file-t. az meg, hogy ez vinyorol tortenik, nem memoriabol, egy maximum par kb-os file-nal teljesen lenyegtelen, a kulonbseg max. millisecundumokban merheto

- regeditből könnyen szerkeszthető = kényelmes
szerintem meg a regedit maga a tomor borzalom, ez az egyik legfobb erv ellene. egy config file-t siman szerkeszthetek vimben, a registryt meg max. kiexportalom majd beimportalom, de ez meg nyilvan nem megoldas...

és ha nincs commentezve? eddig ami ini-vel találkoztam max annyi volt oda szúrva a szekció elé, hogy itt ezt meg ezt tudod beállítani, de hogy mik a lehetséges értékek, azoknak mik a további következményei, feltételei (lásd gpedit), nem sűrűn.
egyfolytaban inikrol beszelsz, ilyenkor a windowsos .ini file-okra gondolsz? mert azokban tenyleg nincs semmifele segitseg. Linux alatt nem nagyon talalkoztam meg olyan config file-lal, amibe belenezve ne lett volna egyertelmu hogy mit es hogyan kell modositanom ahhoz amit akarok

én úgy tudtam, hogy ezek a programok mind a Windows "képességeit" használják ki. pl. a Switcher WDM kompatibilis, Direct3D-gyorsított cucc.
ilyen erovel nem is a windows tudja a tobb desktopot vagy barmi mast, hanem a CPU meg a videokartya, hiszen a programok, igy az OS is csak ezek kepessegeit hasznalja ki...
a kovetkezo topic az lesz a PH-n, hogy milyen videokartyat vegyek ha tobb asztalt akarok windows alatt :D
(ezt nyilvan nem gondoltam komolyan, nem felhuzni magad ;))

én anno LiteStep-et nyomtam, de hát az még a 90-es években volt...
az rokon mufaj hon imadott WindowMakerem szemszogebol :)

(#357) moonman válasza doc (#356) üzenetére


moonman
titán

"az meg, hogy ez vinyorol tortenik, nem memoriabol, egy maximum par kb-os file-nal teljesen lenyegtelen, a kulonbseg max. millisecundumokban merheto"
azért az nem mindegy, hogy a rendszer kulcsok és értékek százait/ezreit folyamatosan memóriában kezeli, vagy állandó fájlműveletekre van kényszerítve. persze, amint jut egy kis idle, kiírja a registry változásokat is.

"szerintem meg a regedit maga a tomor borzalom"
ráférne egy kis ráncfelvarrás, de legalább választhatsz, hogy GUI-ból kattkatt, vagy fogsz egy jegyzettömböt és ott szerkeszted.

"a registryt meg max. kiexportalom majd beimportalom, de ez meg nyilvan nem megoldas..."
sok kulcs módosításánál simán jobb, mint egyesével végigkattintgatni. copypaste rulz. :)

"egyfolytaban inikrol beszelsz, ilyenkor a windowsos .ini file-okra gondolsz?"
nem, Windows-ban hálistennek egyre kevesebb önálló ini van, amik vannak, azokat is a programok irogatják saját maguknak, ezeket pedig GUI-ról konfigurálja az ember. lehet, hogy az idők során sokat változtak a Linuxos konfig fájlok is, de amikor legutoljára arra jártam, még bizony kellett hozzá a man meg a web.

"ilyen erovel nem is a windows tudja a tobb desktopot vagy barmi mast, hanem a CPU meg a videokartya, hiszen a programok, igy az OS is csak ezek kepessegeit hasznalja ki..."
tulajdonképpen lemehetünk a tranzisztorok szintjére is, ha nagyon ráérsz. :))

"én anno LiteStep-et nyomtam, de hát az még a 90-es években volt...
az rokon mufaj hon imadott WindowMakerem szemszogebol "

akkoriban még Linux volt Afterstep-pel és onnan jött az ötlet. sajnos nem volt teljes értékű, egy éven belül (Win98 SE asszem) ismét Explorer-eztem.

[ Szerkesztve ]

(#358) doc válasza moonman (#357) üzenetére


doc
nagyúr

miert kellenenek allando filemuveletek? pont errol beszeltem, indulasnal a program beolvassa a configot, kilepesnel vagy a beallitasok modositasanal elmenti, ennek a vilagon semmi koze az allando filemuveletekhez
sot, ha mar mindenaron ez a tema, sokkal kevesebb eroforrast eszik idonkent egy partiz/szaz soros file kiirasa, mint a sokmegas registryt vinyora pakolgatni
bar szerintem egyik sem jelent merheto eroforras-igenyt

(#359) moonman válasza doc (#358) üzenetére


moonman
titán

"bar szerintem egyik sem jelent merheto eroforras-igenyt"

akkor ezt megbeszéltük. :)

(#360) FTeR válasza moonman (#327) üzenetére


FTeR
addikt

"eddig egyetlen default-tól eltérő kinézetű OS X-et sem láttam"
hátmer az osx úgy tökéletes, ahogy van ;)

(#361) pzstm válasza FTeR (#360) üzenetére


pzstm
titán

én OSX-et VirtualBox-on szerettem volna kipróbálni...dehát eddig még nem nagyon jött össze....ezen kívül pedig 15percet ha használtam :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#362) FTeR válasza D1Rect (#311) üzenetére


FTeR
addikt

engem is.
xp-t saját gépre 2x telepítettem, egyszer amikor megjelent és egyszer gépcsere nyomán. sose volt vele gondom. először még sajnáltam is, h jókis bejáratott rendszeremet cserélni kell új win miatt...

(#363) moonman válasza FTeR (#362) üzenetére


moonman
titán

milyen "öreg Windows nem vén Windows" mozgalmat indítottam itt... :))

(#364) doc válasza moonman (#363) üzenetére


doc
nagyúr

a maga nemeben igen jol sikerult az xp, nekem is az van virtualis gepen
igaz szegenyem mar durvan haldoklik, pedig tenyleg szinte semmit nem csinaltam vele, de meg eldocorog...

(#365) FTeR válasza doc (#364) üzenetére


FTeR
addikt

:DD :))
felettébb finom fikázás :D

(#366) doc válasza FTeR (#365) üzenetére


doc
nagyúr

nemiiiis :P
amugy van rajta egy Qt SDK, WinSCP meg egy Firefox, oszt' ennyi...

(#367) moonman válasza doc (#366) üzenetére


moonman
titán

ettől haldoklik? :F

(#368) doc válasza moonman (#367) üzenetére


doc
nagyúr

ez az... szerintem a virtualis kornyezettel (is) lehet gondja
pl jelen pillanatban is van egy "uj hardver" ablakom, amit az istennek sem tudok eltuntetni. ha cancelt nyomok, azonnal visszajon, ha azt mondom hogy jo, akkor keressel drivert bazzeg, akkor hiaba pipalom ki hogy legkozelebb ne szoljon miatta, 1 mp-cel kesobb megint ott az a Qrva ablak :W
mondjuk leraktam a kepernyo aljara, ott nem zavar :D

(#369) moonman válasza doc (#368) üzenetére


moonman
titán

milyen virtuális gépben van? ha Virtual PC, akkor gondolom a vm addition rá van téve.

(#370) brd válasza moonman (#343) üzenetére


brd
nagyúr

Miért, mi a tököm lenne egy azonosító (amely alatt mondjuk minimum egy dll neve szerepel), amelynek a létezése nélkül nem, vagy hibásan működik egy bizonyos funkció? Te mit nevezel beállításnak? :F

A többire miért nem reagáltál egyébként?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#371) moonman válasza brd (#370) üzenetére


moonman
titán

a class id az class id. semmi köze a beállításokhoz, még kevesebb a userhez. nem azért van ott, hogy keresgéld meg módosítgasd.

többi mire?

(#372) doc válasza moonman (#369) üzenetére


doc
nagyúr

virtualbox, es fent van a vb additions

(#373) brd válasza moonman (#371) üzenetére


brd
nagyúr

Gondolom, akkor rosszul látok, pl. ezekben a cikkekben sem ezeket a módosítgatásokat írják le: [link] [link] [link] [link] [link] [link]. Tudom, a user ezekhez ne nyúljon, állítsa vissza az előző működő állapotot, mondjuk a rendszervisszaállítással (az persze elő sem fordulhat, hogy valami mondjuk éppen azt nyírta ki). Vagy telepítsen újra? Egyébként is, ilyen állapotba sosem juthat a Windows magától.

Semmi többre, hagyjuk inkább az "eszmecserét". Nézd, én tisztelem a munkásságodat, de ameddig ilyen helyzetekben a hülyét játszod, nem igazán lehet sehová sem eljutni a beszélgetéssel.

The only real valuable thing is intuition.

(#374) FTeR válasza doc (#366) üzenetére


FTeR
addikt

sztem érzi, h nem szereted és ezért a lelkesedés hiányából fakadóan idővel egyre szomorúbb és így egyre nehezebbére esik telesíteni a kéréseket.

(#375) moonman válasza brd (#373) üzenetére


moonman
titán

ezzel most igen mellélőttél. egyrészt ezek mindegyike fix egy hibára (az utolsó vírus okozta károk helyreállítása), és nem beállítás. másrészt az alkalmazásukhoz összesen a jegyzettömb és a copypaste ismerete szükséges - az elsőnél még ennyi sem.

better luck next time.

(#376) moonman válasza FTeR (#374) üzenetére


moonman
titán

"egyre nehezebbére esik"

úúh :P ezkész.

(#377) FTeR válasza moonman (#376) üzenetére


FTeR
addikt

hogy egészen őszínte legyek, bizonytalan voltam a ragozás kapcsán :B

(#378) doc válasza FTeR (#374) üzenetére


doc
nagyúr

:C :R

(#379) moonman válasza FTeR (#377) üzenetére


moonman
titán

nem ragozzák sehogy: "egyre inkább/jobban nehezére esik". mindenesetre kurvára tetszik. :D

(#380) Benőke


Benőke
őstag

Hát a Windows tetszik vagy sem a használati idő alatt szépen lasulgat. Egy kellően erős gépen XP alatt nem annyira számot tevő a dolog. És itt nem 1-2 secről beszélnünk, hanem néhány percről. A Vista már keményebb dió. Hát gyötörtem kb10 hónapig, de a végére oda jutottunk hogy egy örökkévalóság volt mig elindult. Nem mértem de simán felforrt a teavizem kiázott a teafüvem és annyira visszahült a teám hogy iható hőmérsékletű lett. Na ekkor már tudtam használni a gépet. A bejelntkező képernyő hamar megvan de még használható a gép, na az kész rémálom. Lehet betett neki az Office 2007 vagy az hogy leszetem, mert nem igazán jött be meg amúgy is lejárt a 60 free időszak.
kb egy hónapja letoltam róllaa Vistat mert a frissítő mehanizmus összecsokizta magát, az MS megoldási javaslata a gép ujratelepítése volt. Ekkor jött el a pilanat hogy Linux is megy erre a gépre. Mellé raktam Win 7 RC -t is. Próba képpen. Hát a hipergyors Boot időről nem tudok beszámolni. Nem használom nagyon de érzésre üresen annyi mint a Vistam üresen. Elég gyorsan összevakarja magát. Mondjuk egy Skype meg egy OpenOffice van rajta ösz vissz... A gép is gyorsabb, de hogy idővel milyen lesz na azt nem tudom :) Ha nagyon rossz lesz akor XP vagy teljesen windows mentes övezet lesz :)

(#381) moonman válasza Benőke (#380) üzenetére


moonman
titán

"A Vista már keményebb dió. Hát gyötörtem kb10 hónapig, de a végére oda jutottunk hogy egy örökkévalóság volt mig elindult."

akkor segíthetnél, hogy én mit rontottam el, mert két évesen is ugyanúgy indult, mint egy hetesen. valamit nagyon nem jól csinálok. :(

(#382) doc válasza moonman (#381) üzenetére


doc
nagyúr

nem ertesz te ehhez :DDD

(#383) Gorneck válasza moonman (#381) üzenetére


Gorneck
titán

Az biztos...de legalább nem vagy egyedül...nálam is komoly gondok vannak, hogy ez a xar nem lassul... :D Pedig már MS víruskeresőt is használok... :D

Gorneck#1239

(#384) Cyberpunk válasza Benőke (#380) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát én Win7 RTM-et használok már több mint két hónapja, de még mindig ugyanolyan gyors mint amikor még szűz volt :DDD
Pedig nálam fent van egy csomó program-játék stb.. Még nem volt kipucolva a registry, töredezés mentesítés sem volt.
Nálam ennyi cucctól már erősen lassult az XP, bár igaz hogy amikor még XP-m volt sokkal gyengébb gépem is volt ;]
Ja és normál XP-m volt nem valami herélt XY edition :D
Nekem semmi gondom a Linuxal egyszer próbálkoztam vele csak két napba tellett míg működésre bírtam a háló kártyámat rajta. Bár gondolom user error volt ez is.
Hiába aki winfos-hoz van szokva annak nem olyan egyszerű :)

Na mindegy számomra ígéretesnek tűnik a Win7 az már biztos hogy ez az eddigi legjobb Windows. Pláne ha gamer is az illető akkor szintén elkerülhetetlen a beszerzése DX11 miatt, de mondjuk elvileg az lesz Vistára is :U
Aztán később meg úgy is jön vissza a szoftver render 2015-től, akkor meg már nem lesz muszáj Windowst használni. Mivel a DX is okafogyottá válik.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#385) moonman válasza Cyberpunk (#384) üzenetére


moonman
titán

RTM-et több, mint két hónapja? :))

(#386) pzstm válasza moonman (#385) üzenetére


pzstm
titán

Augusztus 6-án jelent meg Techneten emlékeim szerint....
aznap letöltötte, felrakta...október 6-a meg már elmúlt ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#387) moonman válasza pzstm (#386) üzenetére


moonman
titán

nekem is TechNet előfizetőnek tűnik így elsőre.

[/gonosz off]

(#388) Cyberpunk válasza moonman (#387) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na igen ki mondja hogy nem az ;]
Nem tudtátok itt a PH-n mindenki TechNet-es vagy MSDNAA tag :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.