Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) --ka


--ka
senior tag

"Az újdonság már kereskedelmi forgalomban van, de a mostanában uralkodó piaci helyzet tükrében fölöslegesnek véljük a vételár boncolgatását."

>>Annyit azonban megjegyzünk, hogy az eredeti elképzelés 200$ körüli ár volt az AMD részéről, ami jelenlegi piaci viszonyok között inkább 350-400$ lesz.<<

Nincs mit.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#2) Duck663


Duck663
őstag

"Megjött a Sapphire Radeon RX 6500 XT-je"

Minek? Őszintén mondom, ha én egy gyártó vezetője lennék, akkor erre, ennek gyártására nem pazarolnám a gyártósorokat, inkább szállítsanak a Navi 21-ből, 22-ből többet. Lisa Su-val egészen biztosa lenne egy nem túl kellemes hangulatú beszélgetésem, még azt is kockáztatva, hogy a következő generáció gyártásáról lemaradunk.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#3) lemusz válasza Duck663 (#2) üzenetére


lemusz
addikt

Pont ezért nem vagy CEO. :D

(#4) fatpingvin


fatpingvin
őstag

gyerekek... ez egy laptop GPU. ha egy iGPU-s proci mellé pakolod, pont ki fogják egészíteni egymást és mehet a buláj.

ennek mentén én komolyan elméláztam rajta hogy a 3100-as procimat cserélem egy 67nm-es APU-ra és dobok mellé egy ilyet. sok videokimenet, szükségleteket lefedő feature set és teljesítmény, perfekt.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) Duck663 válasza fatpingvin (#4) üzenetére


Duck663
őstag

130W TDP-vel? Nagyjából egy RX 580 körül van a teljesítménye, ami 150W TDP-s és 14nm-es készült! Ha lejjebb vesszük a fogyasztását, a teljesítmény is ugyanúgy zuhanni fog! Ráadásul a multimédiás blokkja is ki van herélve. Ezen nincs mit szépíteni ez egy sz@r termék! Még csak azt sem lehet felhozni mentségként mellette, hogy olcsóbban gyártható!

#3 lemusz: :)

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#6) --ka válasza Duck663 (#5) üzenetére


--ka
senior tag

Túl szigorú vagy.
Ez a kártya tökéletes lenne nekem, az eredeti 200$ körüli árán. Mivel ritkán játszom és akkor is maximum full HD-ban, ezért a GT 1030-asomat bátran cserélném erre. Játékok alatt hatalmas ugrás lenne, egyébként meg se zaj, se fogyasztás és még kicsit korszerűbb is. 400 dollárt vagy inkább eurót viszont nem ér meg.
...bár manapság nem igen van VGA, ami megéri az árát, főleg az olyan kazuároknak mint én is vagyok.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#7) Fücsök007 válasza Duck663 (#5) üzenetére


Fücsök007
őstag

Kényszertemék. Kb. 180 dollárért tudják jelenleg gyártatni + szállíttatni. AMD-nél Q3-ra várják, hogy javul az előállítás költsége, illetve a darabszám addig magas maradhat. 4-5 éve 120 dollár lett volna ez a kártya, de a mai helyzetben gyorsabban nem tudtak lépni. (Egy 96-bites 6GB-os kártyát meg nem akartak tervezni.)

(#8) Duck663 válasza --ka (#6) üzenetére


Duck663
őstag

Nem vagyok túl szigorú! Ennek nem lett volna szabad piacra kerülnie. Ez senkinek sem jó, nem jó a vásárlónak, mert szemetet kap, (minimális az előrelépés, több minden támogat ugyan, de lényegében használhatatlanul, miközben multimédiás oldalon kiherélték), nem jó a vállalatnak (AMD) mert, hát akármerre is nézzük nem sokan nyilatkoznak erről a szutyokról pozitívan, (presztízsveszteség), estek is az AMD papírjai.

#7 Fücsök007: Kényszertermék akkor lenne, ha egy nagyobb GPU kiherélt verziója lenne. De ez nem az, ez egy tudatosan tervezett valami. Amivel láthatóan megpróbálnák a CPU eladásaikat serkenteni (PCI-E 4 miatt) de inkább csak nevetség tárgyává tették magukat.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#9) Fücsök007 válasza Duck663 (#8) üzenetére


Fücsök007
őstag

Kényszertermék akkor lenne, ha egy nagyobb GPU kiherélt verziója lenne
Az az RTX3050 lesz, 40%-os GPU kiherélés után. :DDD AMD-nél nem ezért kényszertermék, hanem az ellátási problémák miatt, mikor tervezték a GPU-t eszük ágában sem volt ilyen terméket alkotni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#10) Chaser válasza lemusz (#3) üzenetére


Chaser
titán

én sem tudtam volna szebben mondani... :)

fatpingvin
egy 67nm-es apu-val izgi' lenne pár dolog ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) fanti


fanti
addikt

De most mi a fene van az AMD-vel?

Elszállt a jófejsége, hogy beütött a procipiac sikere?
És megjött a seggfejsége?

Hogy lehet ilyet kiadni??? Mi ez??? Valami rossz tréfa talán???
Miért nem lehetett volna 6GB VRAM és 92 bites memória busz, és 8x PCIE? Ugyanebbe az árba belefért volna, és azzal tényleg ki lettek volna segítve azok, akik mai címekkel is szeretnének játszogatni...

De ez így...szégyen!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#12) Chaser válasza fanti (#11) üzenetére


Chaser
titán

+2gb vrammal és 96 bittel biztos nem fért volna bele ugyanannyiba
gyártó ő is, pénzt akar keresni, ennyi
régebben amikor még jó áron voltak cumók mindig másodhegedűs volt, mára ez megváltozott
ezt a helyzetet én is kihasználnám, bárki aki céget vezet felelősen
ha azt nézed a jófejsége már rég elszállt, az olcsóbb 3xxx már mióta eltűnt? az utolsó mohikán a 3600, mutyizott 80-90e mikor mennyi, a normál most valami 110e ft, hülyének is megéri...
de kevés volt a kapacitás, azokat nem érte meg gyártatni hogy a jóval nagyobb profitú cpu-ból tudjanak kevesebbet gyártatni, mikor eleve keveset tudtak
ilyen a business
azt meg pont lesz@rják ki mivel hogy tud játszani, ahogy az nv is :)
ez van, ennyi az ára, ha nem tetszik lehet venni 1650-et is annyiért ;] ők is pontosan tudják milyen vga árak vannak, és nyilván tudták azt is hogy az msrp áron igen kevesen kapnak kártyát, viszont a sz@ros 1650-ek is csilliókért mennek, tehát ezt is vinni fogják, nekik ennyit kell tudniuk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) anulu


anulu
félisten

newegg-en $270. a PowerColor-féle hulladék. 3070-nek kéne ennyibe kerülni, és az új generációnak már itt kellene lennie a nyakunkon. ffs!

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) -KP-


-KP-
addikt

Miért nem tesznek 8 giga vramot a kártyára nem is értem? Akkora költségnövelő tényező lenne?

(#15) Chaser válasza anulu (#13) üzenetére


Chaser
titán

+tréfa
ha jól tudom nettó árak vannak, mivel államonként eltérő a tréfa mértéke - van olyan is talán ahol nincs áfa -
270$ még bányászda nélkül sem lett volna egy 3070 ( : de egy 3060 ti sem esélyesen

szerk:
-KP-
egyrészt nem adják ingyen a vramot - 10-15usd/gb rémlik a gddr6-ra -
másrészt akkor mehetne bányába is, így oda nem kerül, eth-hoz biztos nem
ezért csak a gammmerek' ölik majd egymást

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) anulu válasza Chaser (#15) üzenetére


anulu
félisten

ok, kissé túlzásba estem. de nem jelentősen, a 3060-nak legalábbis ott lenne a reális ára. egy bányászmentes világban.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) Duck663 válasza Fücsök007 (#9) üzenetére


Duck663
őstag

Ez az ellátási gondokat megoldja majd? A fenét!

Ha ilyen oldalról akarjuk nézni akkor kényszertermék úgy lehetne, hogy a GloFo régi 12nm-es gyártósorán készülne. Az igen! De amikor eleve limitált kapacitás mellett hoznak egy ilyet, az nem kényszer, hanem szándékos bénázás!

#15 Chaser: 16dollár/GB és az még az olcsóbb, ha gyorsabbat tennének rá az már 20 dodo/GB.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#18) Chaser válasza anulu (#16) üzenetére


Chaser
titán

annak igen, de az jóval lassabb is mint egy 3070 - előbbi 2060s környéke, a másik pedig 2080ti -

szerk:
Duck663
jah, drága

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) mad823


mad823
őstag

Érdekesek a trendek, kezd felértékelődni lassan az S3 Virge-em. :DDD

(#20) podtibi válasza fanti (#11) üzenetére


podtibi
senior tag

"De most mi a fene van az AMD-vel?"

Mi lenne? Azt csinálják amit ilyenkor minden normális ember tenne. Pénzt termelnek. Ha neked nem kell majd más megveszi helyetted. Üdv a valóságban.

Ez jutott eszembe hírtelen, ha netán valami rosszat írtam volna.

Ezt inkább rád bízom.

(#21) podtibi válasza anulu (#16) üzenetére


podtibi
senior tag

Reális ár? Reális az ha minimum feleannyiért adom el használtam a holmimat a használt piacon, ahhoz képest amennyiért vettem. Még reálisabb ha többért adom el mert többért is megveszik. Reális hogy többért adnak kevesebbet, mert megveszik. Minden döntés kérdése. Ha igény is van rá, a lehetőség is megadatik.
Az emberek vásárolni szeretnek. Az hogy mit mennyiért, az már csak másodlagos vagy harmadlagos dolog.

Nem a vásárló dönti el mi mennyibe is kerül.

Ezt inkább rád bízom.

(#22) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Annyira jó a híre ennek a kártyának, hogy itt UK-ben még mindig van raktáron alig drágábban (225-240 font), mint a hivatalos 189 fontos MSRP, ráadásul még csak megkötés sincs rá, hogy egy darabot vehetsz és azt is csak akkor, ha brit vagy ír vásárló vagy.

[ Szerkesztve ]

(#23) KISDUCK válasza fatpingvin (#4) üzenetére


KISDUCK
addikt

DVGA + IGP kombó? ez akkor se ment jól amikor még aranykorát élte a dual graphics és gyenge gpu-val pátosították az igp-t, plusz a szoftveres támogatás is hol volt hozzá, hol nem. Ha valaki játszani akar pc-n az vegyen egy normalis vga-t, drága de nem fáj annyira mint csalódni a dual graphicsban.

[ Szerkesztve ]

(#24) anulu válasza Alvin_ti4200 (#22) üzenetére


anulu
félisten

10+ in stock? jelenlegi helyzetben akkor a piac szerint is hulladék :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) Sundesz válasza KISDUCK (#23) üzenetére


Sundesz
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy desktop meg video alatt az IGP megy, 3D-ben meg a dGPU.

Hörcsög Powa'

(#26) KISDUCK válasza Sundesz (#25) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az csak sima switchable graphics, ami laptopoknál 1000 éves történet asztali vonalon nem tudom hogy milyen állapotban van, de az egyetlen előnye csak az energia takarékosság, remélem azért válaszol a kolléga, mert kíváncsi vagyok hogy mire gondolt.

(#27) Gave válasza fanti (#11) üzenetére


Gave
addikt

De most mi a fene van az AMD-vel?

Készítettek egy VGA-t amiből vélhetőleg lesz készlet, nem kell a bányászoknak, sajnos közben kiderült, hogy másoknak sem...

no good deed goes unpunished

Saját véleményem, hogy minél több olyan kártyával kellene elárasztani a piacot ami már használható szint, hogy legalább a 300EUR és alatta szintet nyomják lefelé valamennyire. Persze ott van az is, hogy egy dolog megvenni egy jó terméket 2-3-4x áron, meg más egy retekségest... teljesen más üzenete van a piac és vállalkozók felé.

(#28) Hunpriest válasza --ka (#6) üzenetére


Hunpriest
senior tag

De még csak nem is korszerü, igaz, tud RT-t, de nem hiszem hogy 10-12 FPS olyan nagy élmény. Egy használt GTX 1060 vagy RX 580 jobb vétel.

(#29) fatpingvin válasza Chaser (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

kössél belém akkor :D nyilván 7nm-esre gondoltam.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#30) fatpingvin válasza KISDUCK (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

memóriakoherens összeköttetés híján nyilván nem... mondjuk nekem tökéletesen ment a dual-graphics, ráadásul egy AMD és egy nVidia kártya párosításával: az AMD számolta a grafikát, offloadolt a nVidia kártya framebufferébe így közvetve annak a videokimeneteit használta, ezzel lényegében részlegesen tehjermentesítve a NV kártyát ami így tudott a CUDA matekra koncentrálni. nyilván ha nem használtam azokat a monitorokat amik a NV kártyára voltak bökve az sávszélt szabadított fel, de ugye azért egy GT1030-tól amúgy se várunk csodát...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31) --ka válasza Hunpriest (#28) üzenetére


--ka
senior tag

Nem kell, csak azért sem. Most már végképp' lebeszéltetek róla! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#32) Chaser válasza Hunpriest (#28) üzenetére


Chaser
titán

jah, főleg ha bedöglik vétel után pár hónappal vagy héttel, akkor tuti deal ( : garos azokból egyre kevesebb van és egyiket sem apróért adják

fatpingvin
tudom :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) Dragon3000 válasza Chaser (#32) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha az ember már a használt piacon nézelődik, akkor első, hogy nem szabad pár hónap garanciával lévő terméket venni, minimum 1 év, ha közben bedöglik, akkor lehet menni a bolthoz.

(#34) proci985 válasza Fücsök007 (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

durva egyebkent, hogy 180 ert tudjak gyartani.

a chip kb mutyurke, van rajt 2 membank, 2 kimenet, 64bit miatt a pcb is olcso. kb egy laptop GPU, ami legalabb orajelre skalazodik. hutes 150Wra (package szinten) nagyon megint nem kell

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) Fücsök007 válasza proci985 (#34) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez a GPU az MX450-es ellenfele egyébként, asztali gépekbe pedig 75W-os 6-pin nélkül kellett volna kiadni, de H265/HEVC gyorsítással. Még úgy is 2400-2500Mhz között futhatna a GPU, ami nem sokkal lassabb a gyakorlatban, de hűthető lenne 1 foglalatos hűtőkkel is.

(#36) Chaser válasza Dragon3000 (#33) üzenetére


Chaser
titán

én az általad ajánlott kártyák zömét gar nélkül látom
nem csoda, nem mai eresztések
ilyen árak mellett azért lutri, még egy év gar mellett is
inkább venném hasonló áron a 6500 xt-t 3 év garral

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Dragon3000 válasza Chaser (#36) üzenetére


Dragon3000
veterán

Milyen általam ajánlott kártyákat? Mivel egyet se ajánlottam.

(#38) Chaser válasza Dragon3000 (#37) üzenetére


Chaser
titán

jogos, te csak reagáltál az én reagálásomra :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Dragon3000 válasza Chaser (#38) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amúgy az is fontos tényező, hogy milyen gépbe kerül, mert nem mindenkinek van pci-e 4.0-s megoldása és akkor jöhetnek a gondok, elvégre már az 5500xt 4GB-os megoldásnál is előjöttek lassulások pci-e 3.0 esetében, pedig ott még x8 sáv volt, nem csak x4.

(#40) Hunpriest válasza Chaser (#32) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Nekem még egy kártyám se adta meg magát szerencsére. Ha az elsö 2-3 évben nincs baja, akkor valszeg utána se lesz. Egy ventillátor csere meg nem a világvége, talán az adhatja meg magát a leghamarabb.

(#41) Chaser válasza Dragon3000 (#39) üzenetére


Chaser
titán

van sok teszt róla, kell neki a pcie4
tele az apró hibás vga-val - is -, ami elromolhat az el is romlik, kérdés mindig a mikor
ha az ember belenyúl nem vigasztalja hogy másnál még 5 évet megy valami
persze mindenki tud maga mérlegelni milyen rizikót vállal be

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) Dragon3000 válasza Chaser (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezért írtam, minimum 1 év garanciával kell keresni a termékeket, aki garancia nélkül vesz akármit is, az fel is készül a legrosszabbra. Sok terméket vettem már használtan és eddig egyikkel se volt gondom. Nekem megéri adott esetben, hogy 2,5 év garanciával is akár a bolti árhoz képest 30%-kal olcsóbban tudjam megvenni, de volt olyan is, ahol kb 2 év volt és kb féláron szereztem be, meg kell nézni, hogy kitől és mit veszel.

[ Szerkesztve ]

(#43) proci985 válasza Fücsök007 (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gondolom kritikus volt, hogy legalabb az 580/590/1060 teljesitmenyszint meglegyen, az jelenleg 1080p60ra meg elheto. emiatt szuboptimalis orajelig van huzva.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44) carl18 válasza fanti (#11) üzenetére


carl18
addikt

Igen, mint ha meg örültek volna. A Zen 3 óta valahogy fordítva ülnek a lóvon. Egyre rosszabb döntéseket hoznak, úgy látszik az emberek haragját is kezdik kivivni.
118 dolláron az AMD részvények, a 6500XT óta jelentősen csökkent.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#45) KISDUCK válasza fatpingvin (#30) üzenetére


KISDUCK
addikt

Játékra használtad vagy valami más feladatra? Vagy esetleg csak annyi hogy az nvidia volt a monitorra kötve és az amd mint erősebb grafikus eszközként dolgozott olyan megoldással mint laptopok esetén általánosan az igp dvga kapcsolat?

(#46) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ennek a kártyának az árán kívül a legnagyobb baja, a "kiherélt" multimédia :( ... utóbbiért igazán kár.
Nem hiszem, hogy erre szükség volt és ténylegesen piacot "lopott" volna az APU-któl. De nyilván nem most kezdték el ezen kártyachip tervezését, amikor elkezdhették még nem tudhatták milyen piaci állapotok lesznek :( ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#47) Chaser válasza DraXoN (#46) üzenetére


Chaser
titán

azért, hogy a htpc-sek rá ne raboljanak ( : ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) NandoXXL válasza proci985 (#43) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ez egy notiba szánt gpu, megvágva hogy a selejt 4x-es áron eladható legyen. Nincs mindenhol 580/590-es szint, mert elfogy a vram. A másik része PCIE 3.0 mellett sok esetben 570-es szint. :DDD milyen olcsók is voltak azok a kártyák. Milyen szar lett az AMD és az oldalatok is ahol ABU védte ezt a selejtet. (ez egy budget tömeg kártyaként jó lenne, de soha nem lesz az 100$+ áfa max) Hogy értsétek ott az XBOX series S. Konzol áron szemetet..

[ Szerkesztve ]

(#49) 1dude válasza Duck663 (#2) üzenetére


1dude
aktív tag

Legyártották notiba, gondolom nem kellett seninek, hogy desktopot kellett gyártani belőle. Na majd most itt sem kell majd senkinek.

(#50) fatpingvin válasza KISDUCK (#45) üzenetére


fatpingvin
őstag

több monitor meghajtása, grafikából leginkább térszerkezeti modellek megjelenítése, a NV kártya CUDA magjait inkább kevesebb mint több sikerrel igyekeztem használni (a RAM volt a szűk keresztmetszet). a két kártya hasonló kaliber.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.