Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) makkmarce válasza DraXoN (#46) üzenetére


makkmarce
őstag

mert nem tudsz rajta videót encode-olni? ha minőség kell, azt úgy is procin teszed, ez meg a legolcsóbb, amúgy se lenne gyors.

okoskodom, tehát vagyok

(#52) DraXoN válasza makkmarce (#51) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A dekódoló részt is megvágták nem csak az encode részt... (no AV1)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#53) makkmarce válasza DraXoN (#52) üzenetére


makkmarce
őstag

igen, 8k-ra a YT azt használja, de komolyan, erre tényleg szükséged van? kártyára nincs pénz, de 8k kijelzőre igen?
Majd elterjedt lesz 5 év múlva, de jelenleg nem véletlen maradt ki belőle. Budget szinthez budget feature list tartozik. Már csak az árnak kéne budget-nek lennie :D

okoskodom, tehát vagyok

(#54) mad823 válasza makkmarce (#53) üzenetére


mad823
őstag

Nem csak 8k-ra használja a youtube, hanem 4k-ra is, de lehet, hogy még alatta is, ha a lejátszó hardver támogatja. Ők sem hülyék, csökkentik a sávszélt ahol tudják. De amikor egy AV1 dekódolásra képes SoC 10-20$, akkor joggal lenne elvárható egy többszáz dolláros kártyától, hogy legyen AV1 kompatibilis és valamennyire jövőálló.

(#55) DraXoN válasza makkmarce (#53) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

4k TV-t használok monitornak, a tömörítés miatt a 8k szebb lehetne, bár ahhoz CPU is kell, az aktuális R5 1600(AF) még a 4K-val is megszenved ha pont AV1 (csak az újabb 4k60FPS videóik azok).. Bár a CPUt csak átmenetinek vettem mert arra számítottam, hogy zen3 cpu-k árai lemennek AlderLake után ... majd meglátom mi lesz, bár ha az elérhetőség nem javul nem lesz olcsóbb az se :( ...
VGA-t meg, az aktuális RX470-emet nem éri meg erre lecserélni :( pedig szeretném már, csak nincs olyan amiért hajlandó lennék pénzt is kiadni annyit amennyibe kerülnek... és még sokaltam a RX5700-ért másfél éve az akkori 120eFt-ot újjonan ... vicc, hogy most nevetve vennék annyiért olyat...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56) Chaser válasza DraXoN (#55) üzenetére


Chaser
titán

én is vennék annyiért
darabját 300e-ért talán elvinnék lazán
jó deal lenne ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) hahakocka válasza NandoXXL (#48) üzenetére


hahakocka
senior tag

Konzolok is full AMD S gépek ha azt veszek annak is örülnék ha ezt meg jobban. De ki venné ezt max akinek 8 èves VGA ja van.

(#58) makkmarce válasza mad823 (#54) üzenetére


makkmarce
őstag

alig támogatja jelenleg, intel 11th-től, 30xx nvidia és 6xxx amd minusz 6500.. teljesen értelmetlen emiatt hisztizni, évek kellenek, míg kiforrja magát, és ez még mindig nem azt jelenti, hogy nem fogsz tudni ilyen videót lejátszani, csak annyit, hogy cpu-ból kell dekódolni.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#59) Chaser válasza hahakocka (#57) üzenetére


Chaser
titán

vagy akinek egyátalán nincs vga-ja
vagy akinek bedöglött a régi vga-ja
vagy akinek 150e körüli keretösszege van vga-ra - és van olyan mázlija hogy kap annyiért :d -
vagy vagy vagy ( :
sztem nem félnek tőle, hogy rájuk rohad :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) mad823 válasza makkmarce (#58) üzenetére


mad823
őstag

Nem is véletlen, hogy nem CPU-t írtam, hanem SoC-ot. Egy tokkal vonóval 50$-ba kerülő TV box is tudja. Egy iGPU nélküli CPU-ban nyilván nincs semmi értelme, hiszen ott a videókártya mellette, aminek tudnia kellene. Az idei iGPU-s CPU-k meg mind támogatni fogják.

(#61) makkmarce válasza mad823 (#60) üzenetére


makkmarce
őstag

tudom mi a SOC, tudom, hogy nem drága.. teszel mellé egy intel procit, az majd dekódolja, ha ennyire fontos.

okoskodom, tehát vagyok

(#62) Terep1


Terep1
csendes tag

Ma láttam a nagykerbe, bruttó 130-140E Ft

(#63) Sundesz válasza Terep1 (#62) üzenetére


Sundesz
őstag

Én azt nem értem, hogy mik azok a tenyezők ami miatt már helyből ennyibe kerül a kártya? A gyártó adja drágán a nagykernek? Vagy ennyire drága előállítani? Egy új kártyánál nem indok, hogy nagy a kereslet.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#64) 1dude válasza Sundesz (#63) üzenetére


1dude
aktív tag

AIB nyerészkedése.

(#65) Chaser válasza Sundesz (#63) üzenetére


Chaser
titán

de, indok :)
nem magában a nagy lereslet...hanem az ahhoz képest kicsi kínálat mellé
ugyanígy eleve drágán jött a többi radeon és nv is a "bumm" után
semmi meglepő nincs ebben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66) regener


regener
veterán

A Sapphire oldala csak nekem tölt be hibásan? Az összes kép hiányzik, VPN-el pedig betölt.
Telekom, itthoni és mobilneten egyaránt ilyen.

(#67) KISDUCK válasza regener (#66) üzenetére


KISDUCK
addikt

sapphiretech.com nekem megy telenoros netről normalisan telefonon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.