Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Azt furcsállom, hogy az 1Tb-os több mint kétszer annyiba kerül, mint az 512Gb-os, pedig a logika azt diktálná, hogy kevesebb kéne legyen.

(#2) snecy20


snecy20
veterán

"s bár komolyabb munkaállomásba való vásárláskor célszerűbb lehet azt a (nem is olyan kevés) plusz pénzt egy Samsung 970 PRO-ba forgatni"

EVO PLUS-ba, egész pontosan. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) VIC20


VIC20
őstag

Lehet ezekre valamilyen hűtőbordát kapni, amivel normalizálható a hőmérsékletük?

(#4) fanti


fanti
addikt

Gamer gépbe ilyet?

Mi a fenének?

Bőven jó egy akármilyen SATA3-as is, és még olcsóbban 1TB-os is van belőlük.
És erre mehet minden, OS, játékok, progik, lesz hely bőven.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#5) xEon1337 válasza VIC20 (#3) üzenetére


xEon1337
őstag

Több gyártó is kínál M.2 hűtőbordákat, pár ezer forintért..

"Less but better" - Dieter Rams

(#6) Televan74 válasza xEon1337 (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én 300 Ft -ból megoldottam. Ebay(Kínából jött),igaz várni kellett rá, de jó pár fokot(kb. 8-10 C°)nyertem vele.Plusz költség volt még a szintén Kínából rendelt 300 Ft körüli 10x10cm -es 0,5mm vastagságú gap pad. :D

És a két gyors kötöző,de az meg mindig van itthon.

Más: Nekem két 512GB -os Sata3 -as SU800 van az ADATA -tól. Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. Nálam az Op.rendszer külön van egy 128GB -os M2 PCIex SSD -n,arra bőven megteszi.Nem kellene ennél nagyobb.Hiszen ha újra kellene telepíteni a rendszert,akkor a játékaimat nem kell újra letöltenem.Ezért is vannak azok külön meghajtón.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) Synthwave válasza fanti (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Játéknál az olvasás számít a mindenféle töltésidőknél, ott meg NVMe > SATA.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) Synthwave válasza snecy20 (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, nekem inkább az MLC-s PRO kéne, ha már választani kell.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Egy csomó youtube teszt szerint pedig nem. Nekem is csak a szarrá modolt fallout 4 alatt sikerült kimérnem érdemi difit (pár tízezer apró plusz file), valaki másnak pedig a Kerbal Space alatt. Másik pár tucatnyi program alatt pedig a változás <3% (mérési hiba).

Tehát igen, adott esetben számíthat. Sőt, létszükség az NVMe :D

(#10) Watchdog


Watchdog
aktív tag

"Az apparátus aktív használat közben 0,33, alvó állapotban 0,14 watt áramot fogyaszt."

Nem vagyok biztos benne, hogy 0,33 watt melegíti 70-74°C-ra az "apparátust"... vagy lehet még egy nem dokumentált "rendkívül aktív használat" kategória is... :DDD

(#11) .mf válasza Synthwave (#7) üzenetére


.mf
veterán

"Játéknál az olvasás számít a mindenféle töltésidőknél, ott meg NVMe > SATA."

Papíron igen, IRL kicsi a különbség. Régi SSD-teszteknél a sok szintetikus teszt mellett volt egy-két ilyen teszt is, amin igen jól látszott, hogy HDD vs SSD egy jelentősebb ugrás (játéktól függő mértékben, néhányat alig hatotta meg, másoknál viszont töredékére csökkent), de SSD-k között már nincs az a hűdenagy difi.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) XuChi válasza bazsi83vp (#9) üzenetére


XuChi
addikt

Én itthon megcsináltam a magam kis "mega" tesztjét:

970 Pro 512GB vs 512GB WD Blue M.2 Sata vs 960GB Patriot Burst vs Adata SU900 256GB.

A meglévő rendszeremet tükröztem át mindegyik SSD-re, és az adatlapomon látható gépben teszteltem őket.

Windows Boot 1-2mp volt az NVME javára. A VM gépeim indítása ugyan annyi időt vett igénybe. A játékbetöltések semmit nem változtak az NVME javára a SATA-val szemben.

Szóval, játékra, munkára, netezésre, tökéletes a SATA SSD. Egyetlen egy helyzet volt amit az NVME jobban megoldott, az a nagy file-ok pakolászása (Film+Photo editing). Ott kijött a 3000mb/s+ sebesség, de SEHOL MÁSHOL nem volt előnyöm az NVME-vel.

Tehát egy szó mint 100. Ha nincs nagy felára az NVME-nek ugyan azon SSD SATA változatához képest, akkor a sata adat+táp kábelt megspórolva, érdemesebb lehet az NVME-t venni. De az én helyezetemben, semmi értelme nem volt a 970 Pro-t megvennem. Amennyiben nem zavar a plusz kábel a gépházadban, akkor ok a SATA verzió is. A másik a SATA SSD nem melegszik annyira mint az NVME. Nálam mivel egy dedikált NVME kártyán van az SSD egy bitang borda alá berakva, minőségi GAP PAD-al, így full terhelve még nem sikerült elérnem vele a 40 fokot sem. Amennyiben borda nélkül használná valaki (valjuk be igen merésznek kell ehhez lennie), akkor terhelésre akár 90-100 fokot is elérheti a 970 PRO. Sima kis bordával lenyomható 70-80 körülre is. A SATA SSD-im még terhelve sem mentek 40 fok fölé sosem.

(#13) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Kiegészíteném a "...állomásozott a higany szála..." egy virtuális szócskával. -> ...állomásozott a virtuális higany szála... esetleg: ...állomásozott a hőmérő virtuális higanyszála...

Nekem pl a VGA alatt van takarásban az m2, így esélyem sincs ventit irányítani rá. Esetleg a VGA bordáról a (már amúgy is meleg) légáram letolja róla a rajta rekedt meleget.. de.. problémám eddig még nem volt, szal nem érzem szükségét. Borda nélküli XG3

-

(#14) bazsi83vp válasza XuChi (#12) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Igen, összességében én is erre jutottam. Abszolút egyetértek a konklúzióval. :R

Egyet kiemelnék: "SATA SSD nem melegszik annyira mint az NVME."
Laptopnál ez még előny is lehet. Nincsenek akkora hőlökések és az abból eredő ingadozások a szűk térben.

(#15) koko52 válasza VIC20 (#3) üzenetére


koko52
veterán

Giga Aorus alaplaphoz adja az m2 SSD-hűtöt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#16) XuChi válasza GoldhandRent (#13) üzenetére


XuChi
addikt

Hőfoka mennyi terhelve az ssd-nek ? Játék közben, miközben kapja a meleget a kártyától, mennyi a hőfoka ? Az lehet, hogy most nincs baja, de majd lesz....

(#17) GoldhandRent válasza XuChi (#16) üzenetére


GoldhandRent
őstag

üzemi hőmérséklet.. 70 fok körül :U ;]
este megnézem :K

plusz 5.1W a fogyasztása a gyári adatok szerint

[ Szerkesztve ]

-

(#18) K0vasz válasza XuChi (#12) üzenetére


K0vasz
aktív tag

+1, szerintem elég jól összefoglaltad a lényeget :)

a neten is vannak mindenféle tesztek, és ott is az jött ki végeredményként, hogy egyedül fájlmásoláskor van érdemi különbség az NVMe javára - ugyanakkor negatívumként meg ott van a magasabb ár és a brutál hőtermelés

(#19) Vesa


Vesa
veterán

Nekem most krepált be 1 év használat után az 5év garanciás SSD-m (nem A-data), és rá kellett jönnöm, hogy a garancia nem ér semmit! Ugyanis, tele van a tároló az adataimmal, szerződések, munkáim, levelezések stb, az SSD pedig úgy adta meg magát, hogy részlegesen látni még a tartalmát egy másik gépben, de bootolni már nem lehet róla, formázni, particionálni sem! Vagyis a rajta ragadt adatokat sem tudom eltüntetni. Így viszont nem fogom visszavinni, mert privacy! Úgyhogy saját tapasztalat az, hogy a garancia irreleváns, legalább is azoknak, akiknek fontos, hogy a személyes adataik ne kerülhessenek illetéktelen kezekbe. Az enyém most egy kalapács alatt végezte, a következő tárolót meg ott veszem meg, ahol bontatlanul a legolcsóbb akár garancia nélkül.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#20) XuChi válasza Vesa (#19) üzenetére


XuChi
addikt

BIOS-ban nincs Secure Erase ??? Azzal egy pillanat alatt visszaállíthatatlan lesz a rajta lévő adatállomány!

(#21) #95590400 válasza XuChi (#20) üzenetére


#95590400
törölt tag

nálam is kb. ez volt, 2 esetben is, az ssd nem volt írható, de olvasható maradt. semmilyen hdd és egyéb utility-vel, pendrive-ról, satöbbiről bootolva, semmit nem tudtam kezdeni vele. kb. 5-6 módszert kipróbáltam, végig is ment, hogy ő bizony átírta egyesekkel és nullákkal, de semmi nem változott az ssd-n.
mondjuk gari nem volt már rájuk, de én azon gondolkodtam, hogy pár mp-es mikrohullámú sugárzás vajon mit művelne velük :D

[ Szerkesztve ]

(#22) koko52 válasza Vesa (#19) üzenetére


koko52
veterán

Hát én visszavittem volna, kössenek rá, látják h xar, ok vedd ki, add ide->kalapács

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#23) Sinesol


Sinesol
veterán

Azt mondjak ez főleg a Windows elavult strukturalis felepitese miatt van. Fura azert, hogy minden mutatoban koroket ver az nvme a Sata-ra, de megsem latszik az eredmenye a gyakorlatban.

(#24) Sanya


Sanya
nagyúr

egy hátrányuk van ezeknek, hogy melegednek rendesen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) snecy20 válasza Synthwave (#8) üzenetére


snecy20
veterán

Ha vállalati környezetben járunk, és minden technikai nüansz számít, akkor igazad van. :)
Én csak onnan közelítettem meg a kérdés, hogy az Evo Plus sorozat hasonló vagy jobb sebességet kínál mint a PRO széria, lényegesen olcsóbban.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#26) Egzee


Egzee
őstag

Nekem hasonló sebességű van, de 1,5 éve vettem, egy Plextor. Hiába sokkal gyorsabb mint egy hagyományos, érezni nem érzem a különbséget. Enyém is gyári "hőpajzsos" és hát látni is a különbséget egy meztelen Samsunghoz képest...

[ Szerkesztve ]

(#27) Synthwave válasza bazsi83vp (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezt sehol nem írtam.

Viszont ha modern gépet építenék a jövőre és nem lenne már valamilyen értelmes SSD a birtokomban, rendszervinyónak (amire általában a felhasználói programokat és játékokat is telepíteném) már mindenképpen NVMe-s meghajtót vennék.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) bazsi83vp válasza Synthwave (#27) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ha egy asztali gépnél az alaplap tudja fogadni, akkor nem szórakoznék vele én sem. Eltűnt az a jelentős felár, ami nemrég még a Sata meghajtókhoz képest jelen volt.

(#29) Vesa válasza koko52 (#22) üzenetére


Vesa
veterán

Így senki nem gariztat. Le kell adni az eszközt, majd várni X napot (max. 30), és ha bevizsgálás után jogos a panasz, akkor cserélik. De még ekkor sem kapod vissza a hibásat, mert azt nekik is vissza kell küldeni a nagykerbe/gyártóhoz, ellenkező esetben a kisker bukná be a veszteséget! Vagyis kb. a fél világon átmegy az adattároló, tele a személyes adataiddal...

avman
Igen így van! Mindegyik program kiírja, hogy a format/partícionálás megtörtént, aztán mégis simán látom az összes adatot az SSD-n. Micro/kalapács/láncfűrész a megoldás, nincs más út. :)

XuChi
Nem segít az sem sajnos :(

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#30) sutyi^ válasza Synthwave (#27) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ízlések és pofonok.

Én inkább vennék egy kétszer akkora SATA TLC drive-ot átlagos felhasználásra. Ami árban versenyképes valamennyire NVMe oldalról, azok meg szinte mind PCIe x2, SLC cache + QLC...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#31) ncc1701 válasza koko52 (#22) üzenetére


ncc1701
veterán

A kisker visszaküldi a hibás eszközt a gyártónak. Összetörheted kalapáccsal, de akkor nincs garid, ezek a dolgok nem így működnek.

Amúgy meg fogni kell egy labor tápot, feltekerni 30V-ra, pár 10mA áramkorlátot beállítani rajta, és adni neki. Nyoma nem lesz, és utána a pc felé nem ad infót. Persze a csipet kiforrasztva lehetséges adatot visszaolvasni, innen már paranoia kérdése, h az embert zavarja-e, h más esetleg látja mondjuk a puczér seggiről készült fotót.

[ Szerkesztve ]

(#32) XuChi válasza ncc1701 (#31) üzenetére


XuChi
addikt

"h más esetleg látja mondjuk a puczér seggiről készült fotót."

Mint írta a kolléga is, CÉGES adatai vannak rajta. Én sem küldeném el garanciáztatni, azonnal megsemmisíteném! Ahogyan a nagyobb cégeknél is irreleváns az adattárolók garanciája, mert nem fogja elküldeni a HDD/SSD-t garozni, instant leírják és megy a megsemmisítése.

(#33) Geller72 válasza Sanya (#24) üzenetére


Geller72
veterán

..nem csak egy. A PCI-Express interfészek számát (VGA pl.) is megkavarhatja egy M.2 SSD. Ha jól rémlik..

(#34) Ribi


Ribi
nagyúr

Értem én, hogy 4k monitoron "szerkeszted" a képeket, vagy ott csinálod a tesztet, de hogy ezeket másolod be mindenféle tesztelés nélkül az valami vicc.
Ótvar így az egész.
Tudom én hogy macera a képszerkesztés, de ez így az igénytelenség magas iskolája. :(

(#35) Noukoum válasza bazsi83vp (#9) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem inkább azért jó mert elmondhatod hogy neked olyanod van. Persze mindent kilehet magyarázni:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#36) Synthwave válasza sutyi^ (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ott a 480-as Kingston A1000-es. TLC, írásban kb. felső kategóriás SATA, olvasásban meg uszkve kétszer gyorsabb. Nem is kifejezetten melegszik, és újonan ~25k.

Amúgy inkább MLC-s vagyok, de NVMe-ből szerintem a középső A1000-es eléggé best buy ár/érték szempontjából.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) bazsi83vp válasza Noukoum (#35) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Lehet, csak azért nem szeretem, ha ezt (és még jópár dolgot az életben) szükségszerűnek állítják be, mert az egyszeri juzer lehet a végén csalódni fog egy többet vártam felkiáltással.
Nem mondom, hogy rossz, hisz az új gépnél én is becsavaroztam az alaplapra miután némi késéssel megjött, de a "kicsi" 860 evo után ( azt elvittem anyámnak a netes laptopjába, na ott volt speedjump :DD ) nem egy lefújja a fejem az ellenszél érzés. Persze ettől még nem bántam meg, kinőttem a 250 gigát amúgy is.

[ Szerkesztve ]

(#38) J.J. András válasza Ribi (#34) üzenetére


J.J. András
őstag

nem vagy ezzel a véleményeddel egyedül.... de már többször megfontolom, hogy megnyissam a PH-s "lapcsaládot"... és nem értik, az idősebb generáció hozzá van szokva igényesebb előadáshoz....

de majd Te is kapsz egy jó kis bannt : :D

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#39) asdf_ válasza XuChi (#32) üzenetére


asdf_
veterán

Céges használatra a tö**mért nem TPM-es cuccot tetszenek használni meg bitlockert? Erre képtelen eszköznél meg mondjuk veracryptet, vagy mittomén?

(#40) Pityesz4734 válasza VIC20 (#3) üzenetére


Pityesz4734
tag

Saját márkás mini ventilátoros hűtés van rá az Alza-nál,
de szerintem irreálisan magas az ára és zajos. [link]

[ Szerkesztve ]

(#41) turbokappa válasza Pityesz4734 (#40) üzenetére


turbokappa
senior tag

Alin pár dollárért lehet kapni passzívot, itthon persze 4500-at kérnek érte.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#42) ncc1701 válasza asdf_ (#39) üzenetére


ncc1701
veterán

Ennyi. Céges cumónál titkosítani kell, onnan meg mindegy, mi van rajta gari szempontból.

(#43) Vesa válasza asdf_ (#39) üzenetére


Vesa
veterán

Tegyük tisztába: Ez egy otthoni gép volt, amin voltak céges adatok IS, illetve szerződések, levelezés IS. A céges munkagépeken eleve központi szerverre dolgozunk, ami sokszorosan biztosított adatvesztés és biztonság terén is. Persze, lehetne veracrypt-el kódolni az egész adattárolót, de egyrészt, a megfelelő eljárásokkal kódolt SSD lassul tőle, másrészt nem garizzák így, mert egy titkosított tárolót nem tudnak tesztelni! Ilyen alapon bárkinek csak annyi dolga lenne ha HDD/SSD cserét szeretne, hogy az egyébként még hibátlan eszközt titkosítja és rá mondja, hogy döglött!
Ha pedig már adnom kéne hozzá a kulcsot, hogy demózni tudják a problémát, akkor értelmét is veszti az egész. Szóval nem megoldás!

A tudomány a valóság költészete!

(#44) Pityesz4734 válasza turbokappa (#41) üzenetére


Pityesz4734
tag

Így van. De van itthon is jó minőség, úgy 3eFt-ért. RaidSonic.

(#45) asdf_ válasza Vesa (#43) üzenetére


asdf_
veterán

Tegyük tisztába: Ez egy otthoni gép volt, amin voltak céges adatok IS, illetve szerződések, levelezés IS.

Betornek, elviszik, maris kesz a GDPR adatvedelmi incidens

másrészt nem garizzák így, mert egy titkosított tárolót nem tudnak tesztelni!

Sima format, aztan hajra? Default, hogy aki hibas drive-ot ad le gariba, az arrol semmilyen adatot nem lat mar vissza, igy tesztelesnel nincs mire vigyazni...

(#46) Vesa válasza asdf_ (#45) üzenetére


Vesa
veterán

Mint írtam, sem a format, sem a partícionálás nem működik. Mindegy, túlbeszéltük.

A tudomány a valóság költészete!

(#47) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Szerintem semmivel sem jobb vetel ez mint egy Samsung P981 512 GB stick.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48) eszgabor válasza Vesa (#19) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Bitlocker?

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#49) Pityesz4734 válasza Vesa (#19) üzenetére


Pityesz4734
tag

Én havi két alkalommal mentem a dolgaimat külső adattárolóra,
ha gond lenne a gépben lévővel, maximum az utolsó mentés
utáni változásokat bukom el, de a 95%-a megvan. :K

(#50) ljs válasza XuChi (#12) üzenetére


ljs
tag

Szia!
"Nálam mivel egy dedikált NVME kártyán van az SSD egy bitang borda alá berakva, minőségi GAP PAD-al, így full terhelve még nem sikerült elérnem vele a 40 fokot sem."
A pontos gyártói adatokat elárulod?
Egy ilyen rendszer építése előtt állok és örülnék, ha elsőre jót (illetve jól) választhatnák.
Segítségedet köszönöm!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.