Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eclipse006


eclipse006
őstag

Elfogott a "must have" érzés. :B

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

És vajon folytatják az ISO skála elcsalását, hogy jól szerepeljenek a tesztekben?

X-Pro1: "By our tests, the X-Pro 1's measured sensitivities are about 1/3 to 1/2 stop lower than marked, which is unusual for a modern camera. This means that for any given light level, shutter speed and aperture the X-Pro1 has to use a higher ISO to get an image of the same brightness as an accurately-rated camera."

Ill az utódok.

Most nem találom a mérést, de valaki progresszív "iso-szépítést" mért (magasabb érzékenységnél több FÉ, mint alacsonyabbnál).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) arn


arn
félisten

johet az xt2 verzio is :) jo lenne, ha a redonyt es a szenzort megkapna.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) MrChris


MrChris
nagyúr

Nekem ebből már csak a billenthető LCD hiányzik.

(#5) optikus


optikus
senior tag

"Hibrid keresőt ugyan már láthattunk az XT100 és XT100T kamerákban, azonban az X-Pro2 az első cserélhető objektíves váz, ami megkapta ezt az opciót."

az xpro-1 az nem hibrid volt, mar sok evvel ezelott? :F

Buy books not gear.

(#6) arn válasza t72killer (#2) üzenetére


arn
félisten

melyiknel nincs igy? szerintem ezt a swes korrigalas miatt csinaljak. alulexponaljak, es felhuzzak a sotet reszt, tobb marad a tartalek a beegesek ellen.

iso 6400:
nikon d7200 - 4647
em5-2 - 2962

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) t72killer válasza arn (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha fix 1FÉ-vel "módosítják" a skálát, az kisebb bűn, a fujinál rémlik egy olyan, h 12500-nál már 2FÉ az eltérés pl egy nikon vázhoz képest - így elég könnyű "csúcs iso teljesítményt" mutatni a tesztekben. Az olyé is elég extrém, egy iso-tesztet nézve azt hinné az ember, hogy totál egy szinten van az aktuális APS-c gépekkel - aztán vhogy mégse, mert adott megvilágításhoz vagy az iso skálát kell továbbtekerni, vagy hosszabban exponálni vagy postban utánhúzni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) arn válasza t72killer (#7) üzenetére


arn
félisten

baromsag, vmivel zajmentesebb talan, de amig a szenzor ugyanolyan/hasonlo, csodak nincsenek... a nagyobb szenzor ilyen szempontbol mindig elonyosebb lesz.

en hasonloan hasznalom, mint a korabbiakat. a zajon kuvul a dinamika, stb is osszeesik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) t72killer válasza arn (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"csodak nincsenek... " - ebben igazad van, csak a fuji x-trans koncepciót nagyon sok szakmai fórumon is megváltóként istenítették, hogy teljesen megfelel az egyel nagyobb kategóriának (bár nem láttam egy környékbeli kukában kivágott 5D-t vagy D700-at). A tipikus gyorsteszt erre a DXO, ők pedig vmi oknál fogva nem hajlandók x-trans-os se foveon gépet tesztelni:( Szóval a vak iso-t belövöm és képezek majd konklúziót vonok le minden egyéb tényező figyelembevétele nélkül c "tesztek" egyre jobban félrevezetik a vásárlót.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) MrChris válasza optikus (#5) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tévedés van a cikkben, javítsátok ki! Ezt írtátok:
"Hibrid keresőt ugyan már láthattunk az XT100 és XT100T kamerákban, azonban az X-Pro2 az első cserélhető objektíves váz, ami megkapta ezt az opciót. "

Idézném az X-Pro1-es PH cikket: "A hibrid kereső gyakorlatilag ugyanaz, mint az X100-ban: továbbra is fantasztikus."

Meg az X-Pro1 adatlapját:
"Kereső:
Hybrid Multi Viewfinder (elektronikus és optikai), optikai rész 0,37-szoros és 0,6-szoros nagyítással, körülbelül 90%-os képfedéssel (gyári érték); elektronikus kereső kb. 100%-os képfedéssel, 0,47-szeres nagyítással, 1,44 millió képpontos felbontással"

[ Szerkesztve ]

(#11) arn válasza t72killer (#9) üzenetére


arn
félisten

szerintem nem ebben van az elonye - a szinek, tonusok, plasztikussag. meg el is ront par dolgot (a zold sok reszletnel), de a vegeredmeny meggyozo, foleg ezekkel az obikkal parositva. a magasabb felbontassal jo esellyel kevesbe lesz szembetuno a zolddel kapcsolatos gond (1:1ben szvsz nem lesz valtozas), mikozben az elonyok maradnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) t72killer válasza arn (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, nem ártana egy szakszerű szenzorösszehasonlító, merre jár ma a Bayer bsi, Foveon és az X-trans minden aspektusban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) .mf válasza t72killer (#2) üzenetére


.mf
veterán

Itt is meg az Oly / m4/3 topikban is folyton pörögsz a témán meg állandóan "csalós Oly ISO"-val jössz. Nem k-ra mindegy? Teljesen értelmetlen, minden gépnél teljesen mást jelent egy adott ISO-érték.

Ha már bele akarsz kötni valamibe, akkor inkább azt a rakás marketing-bullshitet emeld ki, amivel most is jöttek, pl. hogy ez a 24 Mpx-es szenzor "30-36 Mpx-el egyenértékű"... jajj.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) t72killer válasza .mf (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" Teljesen értelmetlen, minden gépnél teljesen mást jelent egy adott ISO-érték." - persze, csak akkor ne jöjjön senki a tesztekben, fórumokban, hogy isoakármennyin milyen szuper a gép. Az olyval megbékéltem, lévén fix a dolog és a különböző vázaik uazt az erősítési faktort használják így közvetlen hasonlíthatóak, a fujinál kuszább a kép - ráadásul a csapból is az folyik, hogy a fuji milyen jó magas iso-n, meg hogy adja el az ember az aktuális Bayer-es gépeit mert az a tuti.

Ok, a MP-egyenértéktől se esem hasra, a Foveonnál is ezt nyomják, aztán mégse.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nem rossz masina. Személy szerint jobban várom a Sony A6000 utódját, pletykákat olvasgatni, hogy február vége lehet a start. :F

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#16) fi:zi'k válasza MrChris (#10) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kiegészítettem. Elektronikus távmérőt kapott a váz és ezzel valóban az első ilyen váz. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17) Ijk válasza .mf (#13) üzenetére


Ijk
nagyúr

"Teljesen értelmetlen, minden gépnél teljesen mást jelent egy adott ISO-érték."

Ez nekem új, eddig úgy tudtam hogy adott záridő-rekesz-iso értékkel pontosan ugyanazt a fényességű képet kell meglőnie minden gépnek. Vagy kiadhatok egy vázat amiben az iso3200 tulajdonképp iso 400 és akkor reklámozhatom hogy milyen jó magas iso teljesítményem van? Ja de az expo/rekesz értékek meg mégsem stimmelnek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18) t72killer válasza Ijk (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A digi korban sajnos nem egzakt a skála, de egész FÉ-nyi eltérések azért nem voltak jellemzők. Az első komolyabb meglepit nekem az olympus hozta. Ezekután vicces azt olvasni, hogy hűdejó az olympus/fuji iso3200-on, amikor azt a képet pl az rx100 iso1600-as képéhez kéne hasonlítani - ez a rész meg "véletlen" lemarad a tesztekből.

A rekesz-expóidő pároshoz jön egy harmadik, az "előhívás", azaz a nyerskép megfelelő megvilágítottsággal történő prezentálása. Itt ugye tudunk túlhúzni tetszés szerint - ennek volt a filmes megfelelője a túlhívás, ha hosszabb ideig lötybölték a negatívot, akkor dupla ISO-n is elő lehetett hívni. A következmény ugyanaz: nagyobb zaj+gyengébb színvisszaadás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) arn válasza t72killer (#18) üzenetére


arn
félisten

csak halkan megjegyzem... iso 1079 azaz iso 1600 az rx100on is :D

iso 1600
rx100: 1079
em5: 782
pl2: 1050
x100: 1000

szerintem a renderelt jpgben nincsenek ekkora elteresek. illetve ettol meg az em5 zajmentesebb, mint pl a pl2, ami meg az oskovulet pana szenzort hasznalja. a ket gorbet meg egymas melle teve, isotol fuggetlenul latszik az igazsag.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) t72killer válasza arn (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a ket gorbet meg egymas melle teve, isotol fuggetlenul latszik az igazsag." - így van, erre jó a DXO :R. Ezekszt az rx100 1/3FÉ-t az aktuális oly gépek 1FÉ-t tolják el a görbét. A bemutató cikkekben és tesztekben nem ártana ezt az infót is közölni - kapásból az iso-skála mellett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) schawo válasza t72killer (#18) üzenetére


schawo
titán

Filmes korban meg aztán még annyira sem volt egzakt. Egy 200-as filmet hívhatok elő 50 és 800 között, ahogy akarok. Az 4 fé, basszus

Fölöslegesen pörögsz ezen. Nézegess dxot, ha annyira érdekel, ők mindig valós értéken mérik a szenzort, nem gyári adattal.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) t72killer válasza schawo (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" Nézegess dxot, ha annyira érdekel, ők mindig valós értéken mérik a szenzort, nem gyári adattal." - azt szoktam. Másképp nincs sok értelme a "milyenaképISO6400-on" kérdésnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) optikus válasza schawo (#21) üzenetére


optikus
senior tag

de ahhoz ugy is kell expozni es hivni is. a nevlegestol es eloirttol valo elteres egybol mas karekterisztikat is eredmenyez, szinesnel meg biztos a szintorzulas. arrol nem is beszleve hogy egesz tekercset kell igy elloni, a kockankentivel nem kezdesz semmit hisz egyszerre hivod. szoval a filmes vilagban se volt minden tejfel ;)

Buy books not gear.

(#24) cousin333


cousin333
addikt

"A váz a 61 pontos szigetelésnek köszönhetően megőrizte időjárásállóságát"

Az elődje nem volt időjárásálló, azt eddig csak az X-T1 mondhatja el magáról.

Ami a gépet illeti: szép-szép, de ennyiért nem kéne. Élőben nem láttam ugyan, de nekem szerintem nem érne meg ennyit a hibrid kereső. Az új szenzor viszont jöhetne. De akkor inkább egy X-E3 vagy X-T2.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#25) schawo válasza optikus (#23) üzenetére


schawo
titán

Én csak annyit mondtam, hogy attól, hogy rá volt írva egy filmre, hogy ISO200, még nem volt pontosan ISO200, csak valami nagyjából hasonló. Attól függött, hogyan lőtted, és hogyan hívtad. Ráadásul a filmek között is hatalmas volt a szórás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.