Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) ncsicso


ncsicso
tag

Egy éve a jófogáson vettem egy telefont. Már eleve nem tetszett a dolog, igazából a nejem akart egy telefont nekem, ő találta a hirdetést is. Na mindegy , nyolcvanért adta a csávó a kéthetes G2-est, garival, dobozában, stb. Megegyeztünk, hozta, éppen munka közben voltam, adtam a pénzt, adta a szerződést, ellenőriztem az IMEIt, meg, hogy működik-e, aztán mennem kellett. Este otthon volt időm átnézni, és feltűnt, hogy a dobozról eltávolították a címke egy részét, nem szerepel rajta az IMEI szám. Na, akkor jobban átnéztem mindent, leolvastam a vonalkódot, megnéztem a tartozékokat is alaposan, és felhívtam a csávót, hogy vissza a bizniszt, mert ez nem tiszta. Ugyanis a vonalkódban szereplő imei szám két számjegyben eltért a telefonban szereplőtől, egy 3-as és egy 5-ös lett átváltoztatva 8-asra. Kis keresgélés után kiderült, hogy az eredeti IMEI szám szerint a telefon egy T-Mobilos G2, a megváltoztatott IMEI pedig a rendszernek "unknown"... Mikor visszahozta a pénzt, közöltem vele, hogy ez így nagyon nem oké, csak lesett, hogy honnét tudom. :) Mellesleg GSM-boltja van, a facebookon megtalálható, aránylag könnyű volt leinformálni, még az anyja viselt dolgaira is találtam infót a neten.

ha véleményed van, ellenséged is van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.