Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) macilaci78


macilaci78
nagyúr

2. "tedd egy borítékba a vételárat és küldd el nekem, és ajánlottan add fel, úgy védve leszel"
Az ajánlott feladás csak a küldemény visszakereshetőségére garancia, arra, hogy a borítékban mi volt, nem! Ha fel is jelented, nehéz lesz bizonyítani, hogy te beletetted. Zsákutca, ne tegyél borítékba pénzt! Átutalás, futár, utánvét, tanúzott átadási bizonylat, például ezeknek van nyoma.

A magyar posta üzletszabályzata kimondottan tiltja a készpénz ilyen módú küldését. Lehet készpénzt küldeni névre, címre, kivisz a postás, mint a nyugdíjat, és aláíratja az átvevővel, hogy adott összeget fillére pontosan átvette. Ettől persze még csak azt éri el a küldő, hogy baj esetén futhat a pénzéért.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#52) Kalandor válasza XtremLor (#39) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ó, tudtam, hogy ez kimaradt! Igen-igen, a teszteletlen az sokszor a hibással egyenlő...

(#53) Traxx válasza D1Rect (#49) üzenetére


Traxx
őstag

Addig oké, de ezek az aprós legolcsóbb új ár / 3 körül voltak - annyiért, amennyiért sok eladó egy szocreál használtat árult :) Mondjuk az is igaz, hogy vagy egy hónapja fent volt az oldalon, de elmondása szerint ennyiért is rakta fel. Nézegettem egy ideje, hogy venni kellene, de pont a gyanúsan olcsó jellege miatt nem csaptam le rá, de hogy senkinek sem kellett, próba cseresznye alapon mégis. De abban teljesen igazad van, hogy egy VGA-val vagy okostelefonnal nem valószínű, hogy így végződött volna a buli :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#54) $p@rr0w válasza Jhonny06 (#45) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ha mondjuk leültetik a fickót 2-3 hónapra de előtte 3-4 millát összecsalt akkor jobban keresett mintha melózna...

Lényegében akkor "csak" a börtöntől kell félnie minden átverőnek akik pénzt csalnak ki itt a hardveraprón?

Volt már valaki akinek sikerült visszaszereznie a pénzét? Tudtok bárkiről ha nem is hardveraprón de vatera/olx stb.?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#55) Sanchez638


Sanchez638
addikt

A legtöbb egyértelmű.. Ennyi ember lenne naiv?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56) FID


FID
őstag

Én eladtam egy kamerát, rossznak hittem az akkut. A vásárló vett bele újat, de nem ment. Mondtam neki tartsa meg és visszautalom a pénzt. Nem is volt probléma. Nincs az a pénz amiért eljátszanám a jó hírem!
Szerencsére még nem vertek át. Egyszer volt, hogy a posta eltüntette a csomagom, kellett nekem Coras szórólapba csomagolni ;] De nem érdekelt és visszaadtam azt a kétezret.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#57) ricinus13


ricinus13
senior tag

Az előreutalással eddig nekem sem volt problémám. Persze a hajjakmegeredeti típusú embreknek nem utalok, de aki nem ma kezdte itt és látszik hogy értelmes annak minden további nélkül. Múltkor vettem fejhallgatót 35k előre utalással, minden gond nélkül itt volt.

(#58) Zirowe válasza haxiboy (#31) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez baromira nem így van.
Bírósági végrehajtót be kell engedni a lakásba, ha nem legközelebb rendőrrel jön vissza, és az már fájni fog.
Továbbá bankszámláról is le tud szedni pénzt, a végrehajtás költségeit a végrehajtást kérő pedig csak megelőlegezi, a behajtás után visszakapja, mert az adós állja ennek az egésznek a költségét.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#59) haxiboy válasza Zirowe (#58) üzenetére


haxiboy
veterán

Végrehajtó cégekről volt szó, bírósági végrehajtónak ott a papír a kezében :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#69) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bővült még két ponttal az írás.

(#70) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Értem én az építő jellegű célzatot, de ez kihat ránk is akik úgymond csak el akarunk adni valamit korrekten.
Gondolok itt a buta kérdésekre, a mindenre kiterjedő gyanakvásra stb. többi mind1..

[ Szerkesztve ]

(#71) zseko válasza $p@rr0w (#54) üzenetére


zseko
veterán

Haver visszakapta, kb. két és fél év volt. Az összeg úgy emlékszem kb. 8e lehetett amivel le akarták húzni. Az 'eladó' hozta a kedveset: "ugrálhatsz kis köcsög, úgyse találsz meg", és hasonlók - háát mit mondjak, meglett... :DDD ;] (kellett hozzá szerencse is azért). Jó messziről üzletelt, nem saját címet adott meg, lakott vagy cirka 150km-re ezért is volt ilyen vagány. Az volt a szerencséje a srácnak, hogy haver elég nyugodt típus, valamint nem adta ki a címét, mert volt akiket 50-70-80e-el vert át ugyanilyen beszólások mellett, és volt aki nem volt ennyire nyugodt...
Lényeg a lényeg, öten elmentünk meglátogatni, de valahogy megneszelte így elbújt valahol, így fel lett jelentve a helyi rendőrőrsön. Igaz eleve ezzel a szándékkal is mentünk le, ki volt nyomtatva az összes levelezés, bizonyítékok, minden, majd jelezve lett a fórumban a többieknek, hogy hol lehet jelentkezni károsultként. Hogy a történet teljes vége mi azt nem tudom, csak hogy haver végül visszakapta a pénzét.

HR24.hu

(#72) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Most volt biznisz újonccal, 6hsz üzletis. Olyan bizalmatlan volt, hogy csak lestem, de happy end lett a vége.

(#73) zseko válasza Kolondrum (#72) üzenetére


zseko
veterán

Nem tudom. Ott van az, hogy pénzt előre ne utalj, közben meg vannak akik kijelentik, csak a pénz megérkezése után postáznak. Akkor most? Melyik oldalra álljak? Eladóként biztos hogy én sem adnám fel a csomagot amíg meg nem érkezik az utalás, vevőként viszont az a biztos hogy előre nem utalnék. Érdekes dilemma.

HR24.hu

(#74) Kolondrum válasza zseko (#73) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát itt is meg más felületen is addig nem postázok még itt nincs a pénz. Kivétel volt, megérzésen alapult nem volt baj, de amúgy előre nem küldök. Adaptert vettem Jofogason és kértem a sz.számot. Csak nem adott, a címem tudta. Hát bakker elküldte és csak utána kellett kifizetni. Mondom ilyen nincs! A posta gyakran necces téma, mert azt látom úgy veszik az benne van, vagy szeretnék. No de kérem, egy noti esetén? Amikor az törhet stb? Nem 2ft, nem nyelem be. Ha nyerészkeni akarnék akkor jó, de ebben semmi ilyen nincs. Kifizeted megy ha nem nem.

(#75) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nekem eddig csak pozitív tapasztalatom van itt aprón, gyorsan le is kopogom.
:B :C
Volt már üzletem régi motorossal és újonccal egyaránt.

Vaterán volt legutóbb egy érdekesebb esetem, az e-mail váltás nagyjából így festett volna szóban:

vevő: -Miért nem küldöd a csomagot?
én: -Mert nem érkezett meg a pénz.
vevő: -Az nem létezik.
én: -Nézz utána!
vevő: -Ja tényleg, másnak utaltam. Hamarosan küldi az illető.
...
én: -Ok, megjött, küldöm a csomagot!

Bakker, ha külön is megadtam a nevet és számlaszámot, hogy lehet máshová küldeni? :W
A tag, akinek a téves utalás ment azért volt olyan rendes, hogy a félrement összeget (1k) átutalta nekem.
Ez szerencsére csak figyelmetlenség volt, de azért megfordul az ember fejében, hogy át akar vágni. Itt azért a kedves vevő is érezhette ugyanezt, hiszen ő abban a tudatban volt, hogy utalta az összeget én meg csak nem küldöm a cuccot. Megoldottuk.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#76) buherton válasza flymi (#75) üzenetére


buherton
őstag

Miben fogadjunk, hogy el sem utalta csak kifogás volt? :)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#77) d@vee


d@vee
őstag

Rossz olvasgatni ezt a sok negatív tapasztalatok. Komolyan, hogy képesek valakik ilyen pofátlan módon lenyúlni emberek pénzét úgy, hogy nyugodtan is alszanak utána. Na nekik kívánnék én ***********************************.
Amúgy nekem a kedvenc hirdetéseim azok, amiknél X féle telefon, betört kijelző, de szabadkozik az eladó, hogy működik, pár ezer forint csak a cseréje, de ő már nem ér rá megcsináltatni, stb...És ilyen hirdetéssel találkozok napi szinten jófogáson :W

Ja

(#78) flymi válasza buherton (#76) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:N

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#79) d@vee válasza Kolondrum (#74) üzenetére


d@vee
őstag

Februárban vettem itt Hardveraprón notit, úgy, hogy az eladó utánvétellel elküldte nekem postán. Pedig akkor még nem is volt egyetlen egy értékelésem sem! Mondtam a csávónak telefonon, hogy küldje nyugodtan, rakjon a csomagra elsőbbségit, ajánlottat, törékenyet meg mindent, kifizetem én az utánvétellel.
És el is küldte! Másnap itt is volt, kifizetés megvolt, azóta is használom. Pedig én a helyében gyanakvóbb lettem volna. De valakinek meg kell előlegezni a bizalmat, mert akkor nincs üzlet. :)

[ Szerkesztve ]

Ja

(#80) $p@rr0w válasza d@vee (#77) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nem értem mi ezzel a probléma, és is hirdetek hibás cuccot, 1Ft-ért indítom minimál ár nélkül, és viszi aki amennyiért akarja/tudja.
Persze én nem szabadkozom, leírom mi a hiba, és hogy mi az ami működik az eladás pillanatában, de hogy javítható-e az nem érdekel.
Egy komoly esés után simán benne van hogymegmakkan a cucc mireodaér vele a posta, én mindig úgy állok hozzá hogy aki ilyet megvesz az szervizes, tudja mit csinál, és alkatrészre bontja.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#81) zseko válasza flymi (#75) üzenetére


zseko
veterán

"Bakker, ha külön is megadtam a nevet és számlaszámot, hogy lehet máshová küldeni? :W"

Erre csak annyit tudok mondani, új munkahelyen az első fizetésemnél nyomtatott papírról elgépelték a számlaszámomat és másnak utalták át. Mert ennyire hülye. Mert mennyi ész kell egyszer is visszaellenőrizni a begépelt számot??

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#82) Kolondrum válasza d@vee (#79) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ritka a te eseted is. Sokat elmond az üzenetek külalakja, mennyire kommunikatív stb.

(#83) Wesder


Wesder
félisten

Hova lett 10 komment? :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#84) AGE-T


AGE-T
senior tag

Már jó néhány éve üzletelek itt ph.-n. Használt cuccaimat itt adtam el, és nem egyszer utaltak előre az emberek. Gondolom azért lehet ezt ésszel is csinálni, ha látod, hogy sok a pozitív értékelése van a usernek.
Feltört userre már én is ráfutottam, igaz e-bayen. Másfél hónapig tartott visszaszerezni a lóvét, nem volt egyszerű... Ott az tűnt fel, sajnos csak később, hogy az utolsó értékelése régebbi volt mint 6 hónapos.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#85) Peterson_


Peterson_
addikt

Nekem is volt már hibás cuccom amit nem volt időm/lehetőségem javíttatni, és itt adtam tovább, természetesen hibásként, még ehhez mérten is igen olcsón.

Illetve most van hőerőmű gtx 260 a szekrény tetején, amit anyámék gépéből vettem ki, mondván eladom nekik, mert talán facebookozáshoz, Word doksikhoz kicsit overkill:DDD
Kb egy éve itt el is adtam, három nap próbagarival, de jött az üzi, hogy valamiért nem indul vele a gép, szóval vissza az egész.
Ez benne van a pakliban sajnos...A meghiúsult üzlet után le is vettem a kártyát, mondvány hogy újra tesztelem, de most meg már nincs is miben.
Talán majd egyszer újra rászánom magam.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#86) batai15


batai15
félisten

Énis rá szoktam keresni topikba az illetőre .

(#87) stanagovic


stanagovic
tag

Még egy átverés jutott eszembe. Kétszer jártam így. Egyszer tuti biztosan, másodszorra nagy valószínűséggel.
Krapeknek behal valamije. VGA, alaplap, stb. Kinéz egy hasonlót, megveszi. Előtte gyanúsan sokszor rákérdez a garanciára. Persze próbagari jár, miért ne. Aztán ír, hogy nála sajnos nem megy a cucc, pedig mindent megpróbált, inkább visszaküldi. Aztán csak nézel, hogy én nem ezt küldtem el. na bumm... :D

(#88) Sefter


Sefter
veterán

Én is hagytam már otthon egy-egy tartozékot, de ebből sosem volt vita...

Psn ID: sefter_hun

(#89) FID válasza stanagovic (#87) üzenetére


FID
őstag

Én mindent megjelölök. Postázásnál meg tisztázom, hogy utána nem érdekel. Szeretem a személyes átvételt így mindig látják, hogy nem zsákbamacska. Ha a postai feltétel miatt nem veszi meg, majd elviszi más.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#90) macskea válasza FID (#89) üzenetére


macskea
őstag

Egyszer eladtam egy digitalizáló táblát, amitől tudtam, hogy jó, hisz előtte magam is sokat használtam. Pár nap múlva elkezd hívogatni a faszi, hogy nem jó, hibás satöbbi, adjam vissza a pénzt, vigyem ahová akarom. Próbáltam neki segíteni a beüzemelésben, hátha ott a hiba, de csak azt hajtogatta, hogy rossz, és kéri vissza a pénzt. Visszautaltam neki, mert meguntam a csesztetést, meg hogy abszolút nem törekszik arra, hogy esetleg működésre bírjuk azt a vackot. Na azóta is postázza visszafelé, rendületlenül... Írtam róla egy negatív értékelést, és bízom benne, hogy azt a pénzt, amit így "megtakarított", mihamarabb lesz alkalma koszorúra költeni... szóval én azóta semmiféle garantált nem vállalok semmire. Vevőként is jártam már rosszul az e-bayen egy feltört profil miatt, de eladóként valahogy jobban tartok tőle, hogy megszivatnak. :(

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#91) FID válasza macskea (#90) üzenetére


FID
őstag

Még a kapu garit szoktam alkalmazni. Én tudom, hogy jó, nem szoktam szórakozni a szokásos 3 nap próbával. Megvetted működik értékeld.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#92) Duree válasza macskea (#90) üzenetére


Duree
veterán

Én is jártam így de nekem visszapostázta a vga kártyát, miután visszautaltam a pénzt,de nem az én kártyám jött vissza hanem egy ugyanolyan csak teljesen rossz volt.Kénytelen voltam lenyelni mert mit tudtam volna csinálni.A rohadéknak meg ingyen van vga kártyája.

duree54

(#93) Borzoló válasza haxiboy (#6) üzenetére


Borzoló
senior tag

Waaa olvasom tovabb, de eddig ez a best. Szakadok...

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#94) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Én is szoktam üzleteket kötni csak én a jófogáson. Nekem is sikerült világi idióta emberekbe belefutnom. (az ilyeneken mindig csak egy jót röhögök) Műszaki cikket csak egyszer vettem utánvétesen de szerencsére nem volt vele semmi probléma és minden olyan volt mint ahogy a hírdetésben szerepelt.

Viszont azt nem értem ,hogy ha boltban vetted a telefont akkor és még 1 év garancia is van rá akkor miért egy sufni GSM-be viszi el javíttatni ahol még neki kerül pénzbe? Persze ez csak az után derült ki mikor nálam kezdett szétesni a telefon (z1 compact). Mindezt csak azután mondta el mikor a telenor szervizét már 3x megjárta. Szerencsére adásvételit írtunk (anélkül nem is veszek szinte semmit) + maradt róla kép a telefonon így fénykép alapján ha nagyon akartam volna fel is lehetett volna jelenteni ha esetleg az adásvételiben leírt adatok hamisak(ha kiderült volna ,hogy lopott). Viszont amikor kiderült a baj akkor saját költségen meg is csináltatta nekem.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#95) Borzoló


Borzoló
senior tag

A plusz 2 pont 1. Pontjat alkalmazom.
Sot en kiegeszitenem a hirdeteseivel.
Pl.
Ha rossz tv- ket vasarol-keres.
Aztan meg 8 fantasztikus alig hasznalt tv-t szeretne eladni. Persze a hirdetesben nyoma sincs a figyelmeztetesnek, hogy szervizelt a termek. (mondjuk ez nem lopas, de ha a tv elromlik par napon belul es nem fizet....)
Szerintem ezek is felhaboritoak!

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#96) Sanya


Sanya
nagyúr

még 1 csalási lehetőség.

Árulnak pl németországban egy drága mobiltelefont, legyen az egy Iphone 5S 32Gb, fekete, bemutató készülékként, nem aktivált, 2 év garanciával.
120K+-ért gyanútlanul megrendeled és megérkezik egy ütött, kopott, képernyőhibás, másfél éve beregisztrált telefon.
Felveszed a kapcsolatot velük, és kérik, hogy küldd vissza a telefont ugyanúgy becsomagolva.
Megteszed, visszamegy.
Az eladó nem válaszol ha megérkezik csak napok múlva ha ráírsz, melyben közli, hogy te egy Hong-Kongban 2 éve beaktivált, leharcolt szart küldtél vissza nem azt amit ők.
Természetesen itt kezdődik egy vita, hogy ezt kapta, de nem azt kaptad, etc.
Az eladó nem tudta megmondani az IMEI vagy sorozatszámát annak amit küldött, hogy köröztethessük.
A vevő a hozzá küldött minden doksit bescannelt és az EBAY részére bemutatott. Az Ebay 48 órán belül köteles eldönteni a vitát, de kb 168 óra múlva visszaadták a pénzt. (szép lett volna visszakérni a dzsunka telefont is, hisz állította, hogy nem azt küldte)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#97) XtremLor válasza Sanya (#96) üzenetére


XtremLor
őstag

Pont e miatt csak ugy nyitok ki nagyobb erteku dobozt hogy a telefonnal keszitek egy openbox videot, ha serult, hibas etc a support-nak vagy a pp-nek tudom bizonyitani hogy nem en vagyok a gyoker,balfasz.....
A multkor edigin vettem akciosan egy nagyobb hama tripodot fillerekert, telefonhoz tokeletes.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#98) Borzoló válasza XtremLor (#97) üzenetére


Borzoló
senior tag

Na ez egy jo otlet. De mar a kezbesitesnel videozni kell. Nehogy azt mondjak nem igy volt becsomagolva.....igy meg a kezbesito is akarva akaratlan tanud lesz.

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#99) Drenadar


Drenadar
veterán

Nekem még sose volt rossz tapasztalatom, és csak egyszer utaltam előre :)

Viszont nagyon elment a kedvem az aprózástól... van egy VGAm, amit el kellene adni, kis érték, de nem érzem, hogy érdemes vele foglalkozni... működik, lehet az illető egyszer csak felhív, hogy rossz, nála nem működik, stb, aztán pár ezerért ezzel szívni?

(#100) Kolondrum válasza Drenadar (#99) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mármint miért 1x? Máshogy nem tárgyalsz csak ha megjött a cucc?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.