Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) XtremLor válasza Kolondrum (#100) üzenetére


XtremLor
őstag

Beleszaladtam mar en is par vicces emberbe aki azt hitte elfogom neki kuldeni sajat kocsegen, es ha majd megkapta akkor utal! :DD Nem kell le se irni, de gondolom sejtheto hogy kapva kaptam az alkalmon! ;]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#102) Borzoló válasza Drenadar (#99) üzenetére


Borzoló
senior tag

Ha kisertek ak csak szemelyes atvetel. Semmi szivas nincs benne.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#103) morfondőr


morfondőr
őstag

Szerencsére nekem nem volt még gondom itt a hardveraprón! Volt pár üzletem, amikor előre utaltam, de akkor mindig nagyon utána néztem az illetőnek, és ha semmi panasz nem volt rá !évek óta!, akkor bevállaltam.
A fórumban a felhasználóra való rákeresés engem is kihúzott egyszer egy rossz üzletből! Kiderült, hogy több problémával küszködött a termék, amire megoldást keresett az eladó, majd eladásra feltette. Minden alkalommal érdemes a lehető legjobban utána nézni a dolgoknak, mert lehet egy kipróbálásnál nem jön elő egy adott hiba!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#104) Drenadar válasza Borzoló (#102) üzenetére


Drenadar
veterán

a cikk is írja, hogy személyesen még olyat se vegyél át, amit nem tudsz letesztelni.
kezedbe adok egy VGA-t. megszagolod, megnézed, hogy minden oké? :D kiperkálod a pénzt és soha többet nem írsz rám? :D

Én azzal nem akarok szívni, hogy nálam még jó a VGA, az illető időközben ki tudja mit csinál vele, azt egyszer csak hív, hogy ez szar és kéri vissza a pénzét.... érted....

(#105) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Szerencsére nekem itt mindig normális emberekhez volt szerencsém, egy kivétellel. Beigazolódott, amit mindig figyelek: aki nem tud/akar normális magyarsággal, helyesen írva kommunikálni, az általában személyiségében is kérdőjeles.

Egyszer futottam olyanba, hogy amúgy sok pozitívval rendelkező emberkénél érdeklődtem, hogyan gondolja pontosan a 100+ ezres telefon rendelésének lebonyolítását, mi a dolgom, stb. Amikor a stílusa miatt elálltam az üzlettől (mert egy ellenszenves bunkónak nem akartam pénzt keresni), akkor mindenféle határozatlan csóró senkinek el lettem mondva :D Nem baj, lett belőle egy remek Nexusom.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#106) Kolondrum válasza Den Hadnagy (#105) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én meg összefutottam olyannal aki írni ugyan nem tudott, de élőben rendkívül pozitív embernek jött le.

A sok pozitivas emberke meg laza leszarom válasszal irt vissza. Mondtam is neki, hirdetésbe: kend a hajadra a ramjaidat! :)) meglepő mennyi pirosa volt és mégis aznap amikor megkerestem valamiért nem nyert. Végül mint kiderült jól tettem, hogy elálltam a dologtól, mert így más eladó felé fordultam aki helybe volt és több üzletet is lefolyatattam vele. Mai napig ha ram kell notiba, tudom kihez menjek.

Más : Na mire tippeltek? Be van csomagolva a gép, én elutazok, de lehet, hogy kell neki, futár viszi. Beszéltem a nővel, távolságtartó volt mint aki komolytalan. Sztem többet nem is keres, de meg se mondja, hogy talált jobbat. Pedig méreg drága posta lenne rajta amit állok, mert neki csak úgy jó és jelezte, hogy tök mind1 mit linkelek neki, ő nem bízik bennem.

(#107) FID válasza Kolondrum (#106) üzenetére


FID
őstag

Dupla

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#108) FID válasza Kolondrum (#106) üzenetére


FID
őstag

Az én tippem az, hogy AndroidOS ;]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#109) fornettisuti válasza haxiboy (#6) üzenetére


fornettisuti
veterán

ez oriasi😹

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#111) Zolee11


Zolee11
senior tag

Én elég sokat üzleteltem itt a hardverAprón ill. az elődjein. Csak egyszer vertek át a sokak által ismert djtomiii nicknéven futó P. Tamás. kb. 8 évvel ezelőtt lakásán vettem át egy vga kártyát. Gépben nem lett kipróbálva, átnéztem, rendben volt. Aki beenged a saját lakásásba 16 évesen és a szülők is otthon voltak, csak nem ver át... Otthon nem tudtam kipróbálni, mert akkor nekem már nem AGP-s rendszerem volt (nem magamnak vettem), de a szomszédban ki tudtam próbálni, 10 perc 3DMark lefutott hibamentesen.
Kb. 2 hét múlva lett összerakva a gép alá, első körökben jónak tűnt, majd játékok alatt szétesett a kép, fagyott a kártya. Na akkor már leszedtem róla a hűtőt is, és akkor jött a meglepi, ezt már vki gányolta (a félig leszedett gyári száraz paszta újrapasztázva), sőt olyan hozzáértéssel, hogy a nyákba is belekarcolt. Gondolom fagyott a kártya korábban is és gondolták újra kéne pasztázni, mint ahogy én is a kiszáradt gyári pasztára gondoltam először. Természetesen Tomika már nem akart hallani arról, hogy visszaadom neki a kártyát, ő biztosan hibátlanul adta el, természetesen a honnan származik a kártya kérdésre nem válaszolt, vagy vmit kamuzott erre már nem emlékszem pontosan, csak a kártya tulajdonosa beszélt le arról, hogy visszamenjek és ráborítsam az asztalt, az akkor kb. 16 éves gyerekre.
Többször kitiltották innen, de csak visszajött "üzletelni", aztán talán feladta, mivel mindig lebukik.
Szerencsére több esetem nem volt, de mindig vigyázni kell, az ördög sosem alszik.

no brain, no problem

(#112) Entaro


Entaro
tag

Senki ne hagyjon szerintem pénzzel ellógni embereket, legyél te az az egy, aki elkapja a sok embert lehúzó 100Ft os csalót. Igen, kell tenni érte, de relatíve keveset, pár ajánlott levél ára a dolog. Itt a folyamat. Jelenleg a magáncsőd hiánya miatt , mindent végrehajtanak. És legszebb öröm a káröröm ugye tudjuk, amikor a csaló 100 Ft ja felduzzad szerény 3-500.000 Ft ra, aztán néz ki a fejéből.

(#113) Entaro válasza Entaro (#112) üzenetére


Entaro
tag

Ami kimaradt :
Űrlap ezt kitöltve kell közjegyzőnek benyújtani, 200.000 Ft alatt nem peres eljárás, onnan a közjegyző átveszi az egészet, kirendeli a végrehajtót is.

(#114) Hunter2 válasza macskea (#90) üzenetére


Hunter2
addikt

Ott hibáztál hogy előbb küldted vissza a pénzt. Alap hogy előbb küldje vissza a hibás terméket és utána vissza kapja a vételárat feltéve ha azt küldi vissza amit kapott és nem csinált vele valamit ami nem tartozik bele a rendeltetés szerű használat témakörébe.

(#115) #16939776


#16939776
törölt tag

Laptop/telefon-t és alkatrészeit soha nem fogok itt venni, túl nagy a kockázat.
Az újoncokkal sokkal kevesebb problémám volt mint az öregekkel, így nincs diszkrimináció.
Jó pár "álom üzletem" volt, ahol a termék használt/ebay-os árának 1/2-ért vagy ennél is jobb kondíciókkal megkaptam a terméket, persze ezek nem könnyen fogyó, csillogó, tömeg cuccok voltak :N

(#116) Beri78


Beri78
őstag

Nekem volt már pár üzletem itt aprón, de eddig ez a legmegbízhatóbb felület...jofogas.hu-val nem is lehet összehasonlítani.
De tény, mindig személyesen veszem/adom el a portékát, és rászánom az időt az ellenőrzésre.

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#117) janeszgol


janeszgol
félisten

Én csak egyszer futottam itt problémába. Letiltották a Huawei Y530 telefont, amit vettem. Sajnos akkor még nem ismertem a csaló topikot, így nem írtam bele. (Egy év után már felesleges, meg nem is jelentkezett azóta a tag. De ha fog, akkor beleírom.)

De mondjuk én a határozatlan embereket nem írom bele a csalóba. Rossz nézni, hogy csak azért írják bele, mert lestoppolt valamit, majd nem kérte/nem jelentkezett. Ezért teljesen felesleges, ettől még senki nem lesz csaló. Nekem is volt néhány "tuti utalok, megy a pénz", aztán sehol semmi. Nem probléma. Természetesen legközelebb úgy is állok hozzá, de a csalóba nem írom bele, mert minek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#118) csabiks


csabiks
senior tag

Sziasztok!
Sajnálom a szerencsétlenül járt fórumtársakat, engem szerencsére valahogy mindíg elkerültek az ilyen alakok (pedig több értékes telefont, laptopot vettem innen).

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#119) tixem


tixem
addikt

Én személy szerint a fejem fogtam ettől a felsorolástól :B
Elektronikai cuccot nem kipróbálni? Még akkor is ha van rá garancia? És? Előreutalás és társai?

Én eddig az összes komolyabb elektronikai cikkem - még a garanciásakat is - személyesen vettem, kipróbálva, adásvételivel, tanúkkal együtt. Akkurátusan megszerkesztett adásvételivel ami alól az eladó sehogy ne tudjon kibújni.

"6. A gyanú elaltatása - régi lócsiszár trükk
Találkoztok, megnézed terméket és még az eladó szabadkozik mielőtt a szád nyitnád, hogy egy kicsit karcosabb a termék, nincs meg minden tartozéka, de ezért olcsóbban odaadja. Végülis neked így is megfelel, még örülsz is hogy olcsóbban megkapod, ezért a többi dolgot nem teszteled le megfelelően, így az igazi problémák később derülnek ki. Semmit se tehetsz, így is megvetted, hogy tudtál a bajairól. Hogy nem mindről? Az eladó úgy fog emlékezni, hogy mindről, így egy állítás, egy tagadás, viszont a terméket valóban megvetted és valóban olcsóbban..."

Erre való az, hogy az adásvételibe szépen felveszünk egy pontot, melyben pár sort hagyunk az eladónak, hogy felsorolja az ismert hibákat - amit mellesleg köteles ismertetni is ha van - illetve ezeknek hiányában ha nem ír semmit ide, akkor üresen hagyja és a szerződés aláírásával egyidejűleg a vevő és a tanúk előtt elismeri, hogy az átadott termék hibátlan. Így nincs az, hogy hát én elmondtam. Igen apám, akkor miért nincs odaírva? :)
Mindent ki lehet védeni ha használja az ember azt a nullát a fülei között.

Arany szabály, hogy a szó elszáll az írás megmarad. Engem ebből a szempontból például az értékelési rendszer is hidegen hagy. Íratok ilyet nullás újonccal, meg 500 pirosas veteránnal is.
Az meg már külön gyanúra adhat okot, ha az előzetes megbeszélés közben már büdös az illetőnek az adásvételi :D Ott valami nem tiszta.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#120) Dexar007 válasza tixem (#119) üzenetére


Dexar007
veterán

Mert tudod mennyit er egy adasveteli? Seggpapir szint kb. Aki at akar verni ,szemrebbenes nelkul kitolti aztan ,,perelje ha akarsz".Ugyse fogod tudni az eletben behajtani, meg ha neked is adjak az ugyet, ki tudja hany evnyi idegeskedes es papirmunka utan.

Give me your cum,bull!

(#121) tixem válasza Dexar007 (#120) üzenetére


tixem
addikt

Még mindig jobb, mint az "elhiszem, hogy működik, tessék utalom is a pénzt előre majd elküldöd" megoldás.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#122) Dexar007 válasza tixem (#121) üzenetére


Dexar007
veterán

Ez mindenhol igy mukodik.Ebayen is,habar ott van paypal.

Give me your cum,bull!

(#123) tixem válasza Dexar007 (#122) üzenetére


tixem
addikt

Csak az ebay nem magyarisztán banana republic :) És igen, ott a paypal is.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#124) Dexar007 válasza tixem (#123) üzenetére


Dexar007
veterán

Ja,mert a sok törökkel,jugoval sokkal jobb bizniszelni. ;]
De Jürgen is siman atver,nem egyszer fordult mar elö. Mo-n semmivel sem rosszabb szerintem a statisztika,mint barhol mashol.

Give me your cum,bull!

(#125) mrobes


mrobes
tag

Engem is megszívattak már régebben, ráadásul eladó voltam, belementem a részletfizetésbe, 100 ezrem bánta.

Azóta már többször is megrendült az emberiségbe vetett bizalmam, legutóbb itt, a Hardveraprón.

Volt egy 1TB-os Samsung vinyóm, ami gondolt egyet és eltűnt az eszközkezelőből.
Gondoltam, keresek egy hibásat aprópénzért, hátha a kettőből össze lehet hozni, hogy legalább az adatokat le tudjam menteni.
Ilyet nem találtam, de egy tag pont ehhez a típushoz keresett elektronikát, hát írtam neki, hogy van egy ilyenem, de nem tudom, hogy jó -e.
Nem kértem érte semmit, és még el is juttattam hozzá az alkatrészt egy ismerősömmel (50 Km).

És itt véget ér a történet, se köszi, se b@zdmeg ez nem jó, se válasz,se semmi.
Meg nem károsított, de azért büffenhetett volna valamit.

(#126) Bambuszpro válasza Dexar007 (#120) üzenetére


Bambuszpro
tag

Én is minden nagyobb értékü dolgomhoz oratok adásvételit. Ha esetleg a rendőrség kopogtatna az ajtón ,hogy lopott a cucc akkor át tudom háritani az eladóra. Ha mást nem erre jó.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#127) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Na én meg úgy jártam,hogy eladtam egy am2 alaplapot,amin 2 db pupos kondi volt a prockó mellet.A hirdetésben nagybetűvel nehogy félreértés legyen direkt kihangsúlyozva a dolgot.Miután a vevő megkapta ír hogy szólhattam volna hogy van rajta pupos kondi :) Na hírdetést lefotoztam,és elküldtem neki.Plusz még anyit írtam neki hogy talán az árán is látszott hogy van egy kis hibája a terméknek. ;) ;) Vissza is írt hogy bocs elsiklott a hirdetésemben a dolgok felett.Azóta is működik a lap,és nem lett balhé,mert normális hangnemben megbeszéltük hogy hol volt a hiba.Ez esetben a kedves vevőnél :DD :DD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#128) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Kérdés nálatok volt olyan, hogy rátok írt valaki (direkt nem írok még nevet), hogy
hali. megvennen a gepet. 0670 xxx 74 xx (direkt ixeltem ki) felhívtam küldtem neki pmet és utána rögtön írt megint egy üzenetet ,hogy
szia
megvennem a gepet. 06 30 xxx 00 xx számmal ezt már nem hívtam fel van értelme vagy inkább ne. Mert szopatás vagy a telefonszámmal akar mokolni ? :Y :W :((

(#129) Maarki válasza Maarki (#128) üzenetére


Maarki
aktív tag

Tárgytalan 2 száma van csak elfelejtette meg írni :W

(#130) ForTun3


ForTun3
csendes tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, mivel nem szeretném átvágatni magamat, hogy a DPD vagy Vaterafutár valamelyikénél lehetséges az, hogy utánvétellel küldök valamit, és ha a vevő átvette a számlaszámo.ra utalja a futárszolgálat a pénzt. Csak a vevő fél intézi a futárt, mert így még nem küldtem és ilyesmit mondott. Sok a pozitívja, illetve sokmindent hirdet.

(#131) Bjørgersson válasza ForTun3 (#130) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Persze, te odaadod a futárnak a készpénzt, aztán a futárszolgálat elutalja majd az eladó számlájára.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#132) ForTun3 válasza Bjørgersson (#131) üzenetére


ForTun3
csendes tag

Rendben, ennyit akartam tudni, köszönöm!

(#133) Lacok válasza $p@rr0w (#30) üzenetére


Lacok
őstag

"de te magad elmehetsz egy magán céghez aki bahajtással foglalkozik, és lefoglalhat tőle ingóságokat nem? "
Nem teheti meg. Csak a hivatalos bírósági végrehajtó minősül közhatalmi személynek akit hivatalos bírósági végzéssel a kezében már kötelező beengedni az ingatlanba és egyedül ő alkalmzhat állami kényszert (rendőrség) a végrehajtás során. Ezzel szemben egy magáncég nem mehet be az ingatlanba nem zaklathatja az adóst sem az otthonában sem a munkahelyén.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#134) ForTun3


ForTun3
csendes tag

Üdv! Admint szeretném kérdezni, az alábbi felhasználó mi okból lett kitiltva, mert vásároltam volna tőle!?.

(#135) Speed® válasza ForTun3 (#134) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jó okkal. Amúgy elég egyértelmű..piaci ár töredékéért kizárólag utánvéttel v. előreutalással szerinted mit küldött volna..? Gondolkodj ;p

(#136) danih


danih
addikt

Köszi hogy feltámasztottad a topikot, jó kis olvasmány volt! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.