Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csepe


Csepe
aktív tag

Beszélsz valamennyit japánul, vagy angolul bróbálsz boldogulni az ismeretlenben? :)

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#2) mave13 válasza Csepe (#1) üzenetére


mave13
őstag

Kemény négy hetet jártam japán tanfolyamra otthon. Úgyhogy, gyakorlatilag nem. :D

Az üdvözlési formák, kérem, köszönöm, elnézést mennek, számolni tudok egész gyorsan összerakom már a nagyobb értékeket is, meg felismerek pár karaktert. Ennyi. De el lehet lenni így is, persze, nem előny.

Nordic: köszi, folytatás hamarosan, csak itt már éjfél körül jár, holnap meg meló. Nyelvi témáról lesz még szó. Értik az angolt, mint kiderült, de nagyon minimálisan, és annyira nem rajonganak érte.
Hagyománytisztelet szerintem inkább vidéken jellemző, Tokióban szinte nyomát sem látni. Ez egy igazi modern világváros.
Lehet, hogy meg tudnál élni tojásrántotta sütésből, de legyen legalább 500k forintod, mielőtt belevágsz az utazásba. Nagyon drága ország az otthoni fizetésekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#3) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Tetszett...jöhet a többi is:)!

Ha jól vettem ki a szavaidból japánul nem tudsz, ők meg angolul. Akkor hogy lehetséges megértetni magad mondjuk egy egyszerű közértessel? Egyáltalán hogyan tájékozódsz?

Mellesleg gyönyörű ország lehet Japán, tetszik ,hogy mennyire hagyományszeretőek(bár gondolom a fiatalok már kevésbé azok). Ha netán látsz olyan embert, aki ég szamurájként él arról is írhatnál, imádom a szamurájos témákat, meg úgy általában Japánt és a kultúráját. Jó lenne egyszer kijutni oda.

Tényleg nem viszel ki magaddal? Semmihez nem értek, de isteni tojásrántottát tudok csinálni ;] :DDD !

(#4) GabN73 válasza Nordic (#3) üzenetére


GabN73
addikt

+1, az a Lotus pedig odavág! :K :K

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jó volt olvasni, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Zsírkirály írás, irigyellek. Imádom Japánt és a kultúrájukat. Sok sikert a kintiekhez :) Megkérdezhetem, hogy mit csinálsz és pontosan mennyi ideig, mert ez az írásból nekem nem derült ki :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) darál0w


darál0w
Jómunkásember

:R

és még nevettem is. jöhet a következő. :K

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8) e=mc²


e=mc²
őstag

Jo az eloadasmod, tetszik. Meg a kepek is.

De az a sarga valami, amit ki kene talalni, azt nem tudtam...

Varjuk a tobbi beszamolot!

Ambulimax Provider

(#9) nincsisbéla válasza darál0w (#7) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Támogatom! :K :R

Mentalita'

(#10) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Na, ott a sínek közt nincs öt centinként egy eldobált csikk, ahogy látom.

(#11) amanoba


amanoba
őstag

jó írás, szép képek, sok sikert a kinti léthez!
ha cikksorozat formájában teszed közzé, szerintem mehetett volna akár főoldalasnak, akár egy kicsit több képpel megspékelve.

mondtad, hogy kérdezzünk...hát tessék:
milyen az élet? úgy értem egy ottani átlag japáné. (ez elég tágan értelmezhető)
egzotikusnak tűnsz nekik? és neked ők?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#12) hoffman_ válasza amanoba (#11) üzenetére


hoffman_
nagyúr

egzotikusnak tűnsz nekik? és neked ők?

Nééézodaa, már bukna is az ázsiai sunákra :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) amanoba válasza hoffman_ (#12) üzenetére


amanoba
őstag

teddfelakezedhatenem.. :DDD

igazából eszembe jutott egy könyv, igaz, ez Kínában játszódik, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#14) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Köszi, hogy elolvastátok, örülök, hogy tetszik, meggyőztetek, lesz folytatás. Lassan adagolva.

hoffman_: a pécsi orvosi Anatómiai Intézetében vagyok tanársegéd, és jelenleg egy éves kiküldetésben vagyok, mint vendég kutató (lényegében diák) a Showa Medical University, 1st Anatomy Dept.-ben. Pontosan 2012 ápr. 1-től 2013. márc. 31-ig. Az intróban van megemlítve.

e=mc²: egyelőre még nem lövöm le a poént, majd ha fent lesz az ahhoz tartozó írás, megmondom. Senki sem találta ki eddig.

amanoba: gondolkodtam azon is, de egy pár naponta vezetett napló szerintem jobb így, meg nem érzem ezt olyan jó írásnak, hogy címlapos legyen.
Milyen az élet? Érdekes. Majd még lesz róla szó később.
Egzotikus? Igen. Bizonyos helyeken. A belvárosban elég sok a külföldi, ott nem néznek meg annyira, de külsőbb részeken, mint ahol pl. lakok igazi Alien-nek számítok. Errefelé nem nagyon járnak külföldiek. Szóval, amikor megyek az utcán, szőke haj, kék szem, fényképező a nyakamban, na akkor azért többnyire megnéznek rendesen. Nem rosszallóan, inkább érdeklődve. Munkatársak az első találkozáskor, mikor még jóval hosszabb hajam volt közölték, hogy hasonlítok Bon Jovi-ra. :) Aztán Joe barátom megnyugtatott, hogy nekik minden szőke, kék szemű kaukázusi hasonlít Bon Jovira, mint ahogy nekünk is minden kínai kicsit Bruce Lee. :D
Egyébként, hogy a lényegre térjek, a csajok nagyon egzotikusak, vannak köztük nagyon szépek, de alapvetően, a magyar lányok nekem jobban bejönnek. :D Ők viszont imádják a külföldieket. Főleg a belvárosban rengeteg vegyes párt látni, szinte mindig japán nő van külföldi faszival.

Icewolf || kósza ||

(#15) Crystalheart válasza mave13 (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyszer mindenképp el akarok utazni látogatóba oda magam is. Képzelheted, én még Magyarországon járva is kilógok a sorból, hát még mandulaszeműéknél... Ki nem hagynám. :D

Magyar szavak kiejtése jobban megy nekik, mint az angol szavak, vagy nem játszottatok? :)

(#16) Eastman


Eastman
őstag

Nem rossz, sok sikert!

Öntapadós ablakszigetelő tömítő gumikat szerintem kapsz ott is. Ha nem, rendelj angol nyelvű oldalról. Pikk-pakk fel tudod tenni. [link]

...jók az orosz képaláírások. Japán is lesz? :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

még még :D

btw. beszerzésre javaslom a dealextreme + ebay párost, kb. élelmiszer és net kivételével mindent lehet :K

napi grammarnáczi: Sheremetyevo ->Seremetyevó

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) hoffman_ válasza mave13 (#14) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hű, addig nem jutottam el, nem voltam elég alapos, ne haragudj :B Nagyon jól hangzik, reméljük ragad is rád valami tudás és nem csak sok fincsi japán jányka :D Köszi a pontosítást :R

amanoba:

Na jó, nekem is megfordult a fejemben :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) mave13


mave13
őstag

Üdv!

Crystalheart: érdemes eljönni. De, én nem Tokiót választanám, nem szeretem a várost. A vidék sokkal szebb lehet, csak sajnos még nem volt lehetőségem eljutni másfelé. Iszonyat drága ország, persze, csak a mi fizetésünkhöz mérten. Mert az itteniek többsége elég jól él.

Eastman: Én is gondoltam rá, hogy megküldöm valamivel, de nem a szigeteléssel van gond. Az még rendben lenne. Hanem az ajtók szárnyai csak egy helyen vannak összefogatva egy kis csappantyúval, és annyi. Meg, az üvegtáblák szerintem nem hőszigetelők. A hideg zöme ott jött be, nem a réseknél. Amikor leengedtem a redőnyt, javult valamit a helyzet. De sötét szobában ücsörögni nem nagy életcél.

Mr.Csizmás: egy valami fog kelleni, egy Garmin etrex 20. Mivel, itt gyakorlatilag nem ismerik, és mocskos drága.
Köszi, javítva.

hoffman_: nem gond. Hogy mi ragad rám, majd meglátjuk. Más nem kosz. :D Viszont, életemben nem olvastam annyi cikket, mint itt 6 hét alatt...

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#20) Crystalheart válasza mave13 (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Természetesen első ízben a történelmi városokra mennék rá, mint mindenütt máshol is. :) Utána pedig a természet.

(#21) manka33


manka33
újonc

Szia!!! Élvezetes tájékoztatod csak gyakrabban irhatnál. De biztos időd nem engedi. Az ottani emberek szokásárol ha szabad kérni részletesebben. kőszi fáradozásodat

manka

(#22) mave13 válasza manka33 (#21) üzenetére


mave13
őstag

Szia!

Köszi. Pár naponta lesz megjelenés, de az egy hónap előnyömet szeretném megtartani.
Emberekről majd tervezek írni külön, csak ahhoz még szeretnék tapasztalatokat gyűjteni. 6 hét nem elég arra, hogy véleményt mondjak. Kicsit később. :)

Icewolf || kósza ||

(#23) e=mc² válasza mave13 (#14) üzenetére


e=mc²
őstag

Csapolt mez!

Ambulimax Provider

(#24) mave13 válasza e=mc² (#23) üzenetére


mave13
őstag

De legalább nem mézesmadzag... :D

Icewolf || kósza ||

(#25) Mr.Csizmás válasza mave13 (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megyek Gordon Freemant játszani :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26) manka33


manka33
újonc

Szia!! Kérlek tájékoztassál arrol,hogy ott tokioba,hogy állnak az europai focihoz? itteni sport ujság barca reál fanklubrol irnak. Remélem népszerübb a barca!! Minden japán barca drukkert szeretettel üdvőzlők!!! Régen irtál beilleszkedtél a kutatásba? Kérlek Tájékoztassál. Szioka

manka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.