Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Kössz a helpet. Audigy kártyám van néhány, viszont egyelőre nem használok Win10- et, csak 7/8.1- et. Ha mégis rákényszerülök majd, arra az esetre mentettem a fileokat és a blogot. Látom az első link PCIe kártyára mutat, ez működik a PCI verziókkal is ?

(#2) Lord Myn válasza DarthSun (#1) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Muszáj neki, tök ugyanaz a proci van az Audigy4-en, mint az Rx-en, csak utóbbi PCI-E-s. (Bár, lehet, hogy inf file-t kell kicsit hackelni hozzá).

Én anno Win7-en az Audigy 5/Rx szoftvereit használtam Au4-en, mert jobban tetszett a kezelőfelülete.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#3) DarthSun válasza Lord Myn (#2) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Na ez megnyugtató hogy így kombinálhatók :R

(#4) marositech válasza DarthSun (#1) üzenetére


marositech
senior tag

PCI verziójú Audigy 2 kártyám van. Szóval igazolom, működik.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#5) DarthSun válasza marositech (#4) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az ilyenek miatt is érdemes fent lenni PH- n. Önállóan hosszas kísérletezés kell esetleg egy ilyen levezetéséhez, itt viszont készen kapunk recepteket. Igaz, én is szállítottam saját tapasztalatokat másoknak, így teljes a kép :) .

(#6) marositech válasza DarthSun (#5) üzenetére


marositech
senior tag

Örülök, hogy "segíthettem". :)
M$-nak meg kutyafáját nekik!
Amúgy a dolog előzményébe tartozik az is, hogy az alaplapi hangkártya se működik. Realtek már 2017 óta nem ad ki drivert...
Lassan ott tartunk, hogy a hangkártya driver kezelés extrém kaotikus, lassan olyan lesz mint a VGA 3-5 évente tessék venni egy hangkeltetőt, mert nincs kedvünk rá újabb drivert írni...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7) DarthSun válasza marositech (#6) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

MS- nek és a Creative- nek is. A Creative végülis a kedvenc hangkártyám, de ők sem tartják karban rendesen a drivereket, aztán ha valaki, pld Daniel_K segíteni próbál ezen, beperlik jogsértésért...

MS meg nem jó irányt vett a Win10- el, elég egy frissítés aztán borulhat az egész gép. Biztonságosabbá válik az oprendszer, csak éppen nem működik :DDD

(#8) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Nekem Audigy 1 van. Kx driver és nincs gondom. :)

(#9) DarthSun válasza qqcqqc (#8) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A kx hivatalos honlapja most hova költözött ? Úgy nézem hogy a 3553 a legújabb csomag, le is töltöttem, de csak valami átlinkelt helyről.

(#10) qqcqqc válasza DarthSun (#9) üzenetére


qqcqqc
őstag

A 3553-as nincs MS cerfitikálva.
[link]
JA ésl alapértelmezett kínai az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#11) DarthSun válasza qqcqqc (#10) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az, kössz :R

(#12) Lord Myn válasza qqcqqc (#8) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A kX az nagyon jó, mert alacsonyszintű teljes hozzáférést kapsz a DSP-hez, csak ha játékra/mozira is akarod használni a kártyát akkor felejtős.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13) qqcqqc válasza Lord Myn (#12) üzenetére


qqcqqc
őstag

Sztereó rendszer van rákötve, kijön a hang ha filmet nézek vagy játszok. Szóval nem érzem, hogy valami baj lenne.
Persze sok.1-es rendszert nem kezel, de az nekem nincs.

(#14) CocooN-z


CocooN-z
őstag

visszatérős hsz, big thx! :R

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#15) interwarez válasza qqcqqc (#8) üzenetére


interwarez
újonc

Nekem Audigy 2 ZS Platinum van és ahogy leírta a szaki hogy kell telepíteni, végig csináltam és nincs hang továbbra sem!

Megoldás?

Szabolcs

(#16) interwarez válasza marositech (#4) üzenetére


interwarez
újonc

Szia! Én meg azt igazolom, h továbbra sincs hang! (Audigy 2 ZS)

Szabolcs

(#17) DarthSun válasza interwarez (#16) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Daniel K SB Audigy Series Support Pack 6.1- ot próbáld meg.

(#18) pzske


pzske
aktív tag

Köszönöm szépen a leírást!

Működik!

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#19) Auratech


Auratech
őstag

Egy régi masina felpimpelése után (i7920@xeon 5650, ram, ssd, win10..) a kínálkozó lehetőséget ki szeretném használni, hogy a bedobozolt zs2-t a kínálkozó pci bővítőhelyre beüzemeljem a frontpanellel együtt. Legfőbb oka, hogy a frontpanelen emlékeim szerint elég korrekt füleskimenet van, elhajtotta a 250ohmos stúdiófüleseket is. Remélem leírásod szerint meni fog. A hardvert régi masinában kipróbáltam, az rendben van. Még a távirányítója is megvan. Asszem a gameport és a hozzá való szoftverkörítés az már túlhaladott. A fentiekben taglalt megoldás után nem lesz felbukkanó, a hiányzó gameporthoz tartozó hiba?

Auratech Field Recording

(#20) Auratech


Auratech
őstag

Eddig nincs siker. A betett kártyát a hwinfo felismeri, de az eszközkezelő nem barátkozik vele. Az eltávolítás után offline újraindítottam és a betallózott wdm mappából az inf fajlt ráeresztettem. Nem írt hibát, viszont a telepítő nem találta meg a nekivaló hardvert..eddig :N

Auratech Field Recording

(#21) Auratech


Auratech
őstag

Egy új telepítés után is próbáltam. A wdm drivert kézzel az inf-fel installáltam, rendben lement, újraindítottam. A DanielK pakkot kitömörítve, adminban elindítva ez jött pár másodperc után.

Auratech Field Recording

(#22) DarthSun válasza Auratech (#21) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Általános hiba. A drivert ne tedd fel előre .inf- ből. Először a Daniel K telepítőt indítsd. A másik gond hogy nem használok Win10- et, 7 és 8.1 alatt megy rendesen. Kettő db ilyen komplett Audigy2ZS Platinum Pro- m van, mindegyik műkszik. Elvileg Win10 alatt is mennie kéne, de ott már semmi nem biztos, a panaszok alapján, nagyobb frissítések után, sorra nem működnek a Creative kártyák, az X-Fi esetén is ez a helyzet.

(#23) Auratech válasza DarthSun (#22) üzenetére


Auratech
őstag

Nagy baj nincs, mivel az alaplapi alc 888 rendben megy, Van egy usb-s soundcraft notepad 5 keverő, ami a géphez kötve van, meg van egy zoom h6 rögzítőm, ami szintén audio interface is. A zs2 nagyon kényelmes lett volna a stúdiós Beyer fülesem használatához direkt a gépbe.. legalább is.
Majd beleteszem egy win7-es gépbe.. a melóhelyen.. :R Azért köszi.
Bár nem adom fel, hátha valahogy beindul...

Auratech Field Recording

(#24) Auratech


Auratech
őstag

Próbáltam pár lehetőséget, eddig nincs siker a friss win10-zel. Drivertelepítő lefut, aztán semmi..

Auratech Field Recording

(#25) DarthSun válasza Auratech (#24) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért nem szabad Win10- et használni. Bár lehet hogy kipróbálom majd a nagy gépemben, van egy szabad SSD- m, arra külön egy Win10- et lefrissítve. A 7 és 8.1- et meghagyom, fontosabb hogy a hangkártyák működjenek, ezek alatt 4 hkártya is megy rendesen 1 gépben, párhuzamosan - [link] - látni hogy köztük van a ZS is.

[ Szerkesztve ]

(#26) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Audigy1 + W10 2004 esetén is hasonló volt a helyzet, de ki kellett hagyni a Daniel_K telepítését, mert az után nem volt hang.

Ennyit szívni, Linux alatt meg megy magától...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Közben kijött a 7.0-ás Daniel_K driver. Most LTSC W10 alatt jött elő a nincs hang probléma, azzal már működött egyből, nem kellett mást csinálni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) Auratech válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


Auratech
őstag

Ezt talán érdemes megpróbálnom? A gépemben van pci.. Kényelmes volna, ha a gépbe dughatnám a fülest. Van valahol leírás, mire kell figyelni, amikor szeretném win10 alatt életre kelteni a zs2-t?
Köszi mindenképp!

Auratech Field Recording

(#29) CPT.Pirk válasza Auratech (#28) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem érdemes, de nekem Audigy1-em van így az egy kicsit más, bár ha minden igaz ugyanaz az EMU10k1 proci van az összes Audigy-n, kivéve a Lite verziót.

Nekem legalább is megoldotta a problémámat az új support pack.

Vicc, hogy Windows alatt kínlódni kell ezekkel a kártyákkal, Linuxon meg semmit nem kell csinálnod és tökéletesen működnek...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30) Auratech válasza CPT.Pirk (#29) üzenetére


Auratech
őstag

Köszi! Holnap lebányászom a padlásról a kártyát. Kíváncsi leszek, mit szól hozzá a Win10.
:)

Auratech Field Recording

(#31) Auratech


Auratech
őstag

A holnap az ma van. Lenn a kártya. Megtaláltam a floppy tápot is. Lenn a driver és próbát teszek. Bírnám, ha nem lett volna felesleges a gépet szétkapni.

Auratech Field Recording

(#32) Auratech


Auratech
őstag

Betettem a kártyát. Az eszközkezelő látja.
A beviteli eszköz drivere a gyökérmappára mutatás után települt. A drivert nem tudtam a setuppal, vagy a driver mappára tallózva a win 10-mappára mutatva sem telepíteni..
Mit lehet tenni. Azt írja, hogy:

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#33) Auratech


Auratech
őstag

Auratech Field Recording

(#34) takadaka


takadaka
újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Audigy 2 SB0240 tipusú hangkártyát :)) . Nekem se sikerült elsőre hangot varázsolni rá, de aztán viszonylag hamar találtam megoldást amit most megosztanék hátha valakinek még jól jön.
2023 januári Win 10-em van. Igazából nekem nem sikerült telepíteni a K's driver packot csak a SB RX driver pack-ot miután feltelepült restartoltam és már jó is volt :) Itt a driver: https://app.box.com/s/csaeqowda8in6pm4u65p04qm0rdcm18k
Itt van a leírás ebbe a második link a driver. https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/creative-audigy-22z-drivers-for-windows-10-1903-no/153c59a0-507f-40e3-8d2a-dc2ff09872bf

Köszi a postot és a hozzászólásokat :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.