Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) smc


smc
addikt

Akkor vizsgáljuk meg az M1 működését is. Ingyenes, bárki által igénybe vehető tájékoztatási csatorna, amin reklámokkal és propagandával befolyásolják a nézőt aki így a tulajdonosra szavaz, amiből rengeteg pénzt szereznek maguknak. Mi fizetünk. :U

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#2) Somatom


Somatom
veterán

Ha a Facebook kiröhögi a GVH -t, akkor mi a következő szankció fokozat? A GVH Magyarországon betiltja a Facebook tevékenységét? Arra kíváncsi leszek. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) Busterftw válasza Somatom (#2) üzenetére


Busterftw
veterán

Itt kimaradt, de mas forrasok megemlitettek, hogy mas orszagokban is szuletek hasonlo dontesek.

(#4) Somatom válasza Busterftw (#3) üzenetére


Somatom
veterán

De, mi lesz a Facebook -kal, ha nem fizet?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) Cs1csó válasza Somatom (#4) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magyarországról csak proxy-n vagy VPN-en keresztül lehet majd elérni. Ugyanezt csinálja Kína, Oroszország, és Törökország a nekik nem tetsző tartalommal.
Persze rájönnek, hogy az emberek nem hülyék és ekkor elkezdik tiltani a VPN és proxy megoldásokat is.
Vannak olyan letöltőoldalak ahonnan pl. sebesség limit és/vagy napi letöltési limit is van az ilyen oldalak is ismerik már a nagyobb proxy vagy VPN oldalak szervereit és ha azon keresztül jön a letöltési kérelem nem fogja engedélyezni.

Az Avast VPN pl. tiltva van Törökországban ha jól tudom.

(#6) joghurt válasza Cs1csó (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Azaz az FB célközönségét jelentők kb. 95%-a számára elérhetetlen lesz.
Mobilon alapból nem annyira triviális a VPN-ezés, különösen ha nem böngészőből tolod, hanem az alkalmazásból.

A konkrét döntés nyilvánvalóan csak pénzbeszedési szándékkal, kézivezérléssel született. Mert különben pl. a magyar kormány nem vétózott volna az informatikai világcégek EU-s megadóztatása ellen.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) otapi válasza Cs1csó (#5) üzenetére


otapi
tag

Ezt most úgy érted, hogy ha VPN-en keresztül nézegetnénk a Facebook-ot, akkor a Facebook le fogja tiltani az ismert VPN-es címekről jövő kéréseket? Miért tenne ilyet?
Vagy nagyobb internetszolgáltatóknál fogják letiltatni a VPN-ket (mint protokolt?)? Az bizony már konkrét gazdasági károkat is okozna, hiszen a VPN-ket nem csak Kispista használja böngészésre, hanem bankok, IT szolgáltató cégek stb.
Törökország, Irán meg társai úgy kapcsolják le a fél internetet hogy közben egy jelentős GDP esést is bevállalnak vele. Oroszországban tudtommal vidáman működik a TOR és bármilyen VPN is. Ezek nagyjából még Kínában is működnek, legalábbis a Redmi 4-es telómon úgy tudtam aktíválni az USB-s debugot, hogy egy kínai VPN-nre léptem fel vele a netre hogy a Xiaomi kínai tűzfalon _belüli_ szervere engedélyezze a funkciót.

(#8) Cs1csó válasza otapi (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

Dehogy a Facebook! Neki érdeke, hogy használd, a magyar kormány az ISP-ket kötelezné rá, hogy blokkolják. Egy demokráciában ez elég kiábrándító, de megoldható.

(#9) otapi válasza otapi (#7) üzenetére


otapi
tag

"Mobilon alapból nem annyira triviális a VPN-ezés, különösen ha nem böngészőből tolod, hanem az alkalmazásból."
Ó, dehogynem. A Google Play-n rengeteg ingyenes VPN alkalmazás van. Telepíted, megnyomod hogy "connect" és már US címről megy a telód teljes adatforgalma. De ott a TOR Browser, ami egy Firefox, csak alapból a TOR-on lép fel a netre. Meg aztán semmiből nem állna kiadni egy félhivatalos Facebook appot ami hasonlóan automatikusan VPN-n vagy TOR-on keresztül kommunikálna.

(#10) otapi válasza otapi (#9) üzenetére


otapi
tag

Írtam azt is. Ha az ISP-k minden VPN-t blokkolnák, akkor az súlyos gazdasági károkat okozna (mivel azt nem látják hogy éppen a Facebookot nézegeted rahta, vagy csak a bankodnál akarsz küldeni 50 utalást).

(#11) TomMusic


TomMusic
őstag

1.2 milliárd az semmi a FB-nak. Arra mondjuk kíváncsi vagyok, hogy állapították meg ezt az összeget.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#12) D.Va


D.Va
senior tag

Valljuk be ez (és a hasonlók) nem szól másról csak arról hogy az ilyen bírságokból pár ember közösen zsebrevág 1 milliárdot. (mert kormány "hivatal" néven megtehetik hogy bárkit megbüntessenek - ez esetben igen megkérdőjelezhetően.) A fent maradó 200 milla meg megy a kirakatba.

[ Szerkesztve ]

(#13) Somatom válasza Cs1csó (#5) üzenetére


Somatom
veterán

Emlékszel az internet adó "bejelentését" követő eseményekre? Sztem egy Facebook blokkolásba belebukna a kormány.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) nyisziati válasza Somatom (#13) üzenetére


nyisziati
veterán

Na ja.
Buszon/metrón/villanyoson kb. az emberek fele a Messengeren pötyög. :Y

(#15) TomMusic válasza nyisziati (#14) üzenetére


TomMusic
őstag

A másik fele meg prohardveren :P

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#16) akaido válasza Cs1csó (#8) üzenetére


akaido
addikt

Demokrácia, hol? :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#17) stellaz


stellaz
addikt

Mivel egy ír cégről van szó, ezért majd az írek behajtják a büntetést. Ha nem fizetnek, zárolják az összeget és esetleg a helyi vezető megy a böribe.

Amúgy meg elég jogosnak tűnik ez a büntetés, mert valóban nem ingyenes, és nem arról van szó, hogy reklámokat kell nézegetni rajta, hanem konkrétan értékesítik a felhasználó minden adatát, tehát egyáltalán nem ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#18) Cs1csó válasza akaido (#16) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem Magyarországra utaltam, hanem egy olyan országbara ahol demokrácia van, ott is megoldható, hogy törvényileg - mondjuk az adóhivatal nyomására - kötelezik az ISP-ket, hogy blokkolják a Facebook-ot, persze a VPN-enek blokkolása már nem menne.

Az olyan lenne mint ha betiltanák a Torrent programokat pedig azal Linux ISO-t is le lehet szedni, nem csak "jogvédett" tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#19) SP!T


SP!T
addikt

Nem értem. Tehát lényegében ingyenes akkor lehet egy termék, ha azért adod valakinek, mert semmilyen formában nem lesz neked abból hasznod?
Akkor tiltsák be a ingyenes újságokat, hetilapokat, amiben hirdetések vagy reklámok vannak. Hisz így már nem lesz ingyenes.

Nem vagy jogász, de nekem elég abszurdnak hangzik. Kezdik szopatni a cégeket most már egyre több területen. Mondjuk a facebookot pont nem sajnálom, de ha fair akarok lenni, akkor itt is ezt kell gondoljam.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#20) nyisziati válasza Cs1csó (#18) üzenetére


nyisziati
veterán

Németországban ezt elég jól megoldották.
Szabad a torrent, de az ISP-k figyelik, milyen tartalmat szedsz le.
Ha jogvédett, már megy is a levél egy erre szakosodott ügyvédi irodából, párszáz eurós csekkel.
Elég komolyan behajtják. Nem is torrenteznek túl sokan arrafelé. :D

(#21) nyisziati válasza SP!T (#19) üzenetére


nyisziati
veterán

Na várjál, várjál.
Az ingyenes újságok a hirdetési díjból élnek, ugyanúgy, mint a Facebook.
CSAKHOGY.
Ezek magyarországi székhelyű VÁLLALKOZÁSOK, fizetik az áfát, béfát, köfát, vállalkozói adót, munkavállalók után a közterheket stb.
A Facebook meg semmit.
Ezt a helyzetet "nehezményezték meg" most ~1 milliárdra.

(#22) stellaz válasza SP!T (#19) üzenetére


stellaz
addikt

Nem mindegy, hogy reklámot nézel (vagy éppen átlapozod), de te semmit nem adsz érte, vagy konkrétan odaadod egy rakat személyes adatodat és azt érétkesítik.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#23) Wesder válasza Cs1csó (#5) üzenetére


Wesder
félisten

Aha, és a sok retardàlt majd felgyújtja emiatt a Parlamentet.
Ők sem hülyék, nem szaladnànak bele egy ekkora pofonba a Face tiltàsàval.
Emlékezzünk mi volt a kamu netadó miatt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) Robitrix válasza otapi (#10) üzenetére


Robitrix
senior tag

na igen a VPN adatforgalma titkosított, így a szolgáltatónak fogalma sincsen róla, hogy adott pillanatban milyen VPN adatforgalom áramlik át rajta.... Anélkül meg tényleg problémás volna tiltani, hogy nem tudják mit tiltanak. így inkább csak konkrét címeket tiltanak. Mondjuk a facebook.com. ezzel persze távol lehetne tartani a felhasználok 90%-t, mert fogalmuk sincsen mi az VPN. Ha sikrülne belelátni az adatokba akkor is csak annyi derülne ki, hogy VPN szerver IP ciméről érkezik adatcsomag a nála üzemelő bejelentkezett felhasználó IP címére. Arról, hogy maga a VPN szerver, honnan kapja a továbítandó adatot, az innen nem látszik.

(#25) Gabás válasza nyisziati (#21) üzenetére


Gabás
addikt

A cikkben világosan le van írva, nem azért adták ezt a büntetést, mert a Facebook nem itt fizet adót (ez más, ismert probléma), hanem azért mert reklámokat céloz az ügyfelek adatai alapján. Szvsz a GVH-nál elgurult a gyógyszer, nincs olyan bíróság, ami ezt megeszi.

Ja, és mi a helyzet a Google-lal, amelynek szolgáltatásai a kezdetektől ezt az üzleti modellt használják?

[ Szerkesztve ]

(#26) nyisziati válasza Gabás (#25) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi.
Akkor felületesen olvastam a cikket.

(#27) Viszpi válasza Gabás (#25) üzenetére


Viszpi
tag

A cikk alapján nem a reklámon van a lényeg, hanem azon, hogy azt írták ingyenes miközben átadod az adataidat, amit ők célzott reklámokra használnak, ezzel brutális mérető adatmennyiséghez és hatalmas előnyhöz jutnak más platformokhoz képest.
A google írta éveken keresztül a főlapon, hogy ingyenes? Nekem nem rémlik...
A kormányok oldaláról pedig nagyon dühítő, hogy megint kiszabnak egy nagy büntetést, ha tejel a cég (nem csak itt árhol máshol, bármilyen visszaélés, ügyfélkárosítás esetben) akkor az állam jár jól... ennyi :( Aa fogyasztó akit megkárosítottak az ilyen esetek nagyrészében soha egy büdös forint kártérítést nem kap. ott volt a VW dízelbotrány milliárdos kártérítés, stb... Ez alól nem régiben volt egy kivétel az AMD 4 vs 8 mag perben, ahol elvileg a fogyasztók (is) kapnak kátérítést (nem kell félreéírteni, nem védem az AMD-t csak felhoztam egy példát), nagyrészt így kellene az összes többi esetben is...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#28) leviske


leviske
veterán

Szerintem elmarasztalhatnák amiatt is a Facebookot, hogy a hosszú ideje inaktív felhasználók adatait nem hajlandóak maguktól törölni és kegyeleti okok esetén is hivatalos iratokat merészelnek bekérni a családoktól.

(#29) dabadab válasza leviske (#28) üzenetére


dabadab
titán

"a hosszú ideje inaktív felhasználók adatait nem hajlandóak maguktól törölni"
"kegyeleti okok esetén is hivatalos iratokat merészelnek bekérni a családoktól."

Szerintem ezek mondjuk pont a normális működés részei.

DRM is theft

(#30) akaido válasza Cs1csó (#18) üzenetére


akaido
addikt

Ezek szerint vehető volt az irónikus felhangú célzattal íródott költői kérdésem. :)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#31) Gabás válasza Viszpi (#27) üzenetére


Gabás
addikt

Hát ha az ingyenességre rá tudják húzni, hogy az adatok felhasználása nem tartozik bele, az világsiker lenne.
A google írta éveken keresztül a főlapon, hogy ingyenes?
Persze, látogass el a Gmail kezdőlapjára :) (meg amúgy is magától értetődővé vált több milliárd ember számára). A Google fő bevételét a felhasználói adatai alapján célzott hirdetések adják, akkor miről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#32) Somatom


Somatom
veterán

Ha a GVH megkapja a pénzt, akkor nem nyerészkedett az adatainkon? Mert mi abból a pénzből egy fillért sem látunk. A GVH -t be lehet mószerolni a GVH -nál? ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) Laraxior válasza TomMusic (#11) üzenetére


Laraxior
titán

Mindenkinek jut is marad is alapon... ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34) Samus


Samus
addikt

Én nem értem. Nekem azt mondják, ingyenes. Én használom, és nem fizetek érte. A felhasználási feltételekben benne van, hogy az általam megosztott dolgokat, beleértve az adataimat is, felhasználhatják ilyen-olyan célra. Én még mindig nem fizetek érte, és még mindig használom, legálisan. Persze én biztos hülye vagyok.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#35) Somatom válasza Samus (#34) üzenetére


Somatom
veterán

Csak az nem ingyenes, amiért pénzt fizetsz? Fizetni nem csak pénzzel lehet, hanem bármivel, amit értéknek tart az, akinek fizetsz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) Samus válasza Somatom (#35) üzenetére


Samus
addikt

Amit én adok, azt nem tartom értéknek, mert én magam nem tudom értékesíteni. Ha a másik fél ebből pénzt csinál, és közben nekem szolgáltatást biztosít érte, legyen neki jó.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#37) Somatom válasza Samus (#36) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor tök hülye a Facebook, Google, meg a többi, amik az értéktelen adataidat akarják cserébe a szolgáltatásaikért.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) Cs1csó válasza Somatom (#37) üzenetére


Cs1csó
félisten

NEM értéktelen, de Ő a saját adatait nem tudja készpénzre váltani. Már én is belenyugodtam, hogy sok mindent tudnak rólam. Tiltott dolgok nem érdekelnek vagy olyanok amik akár közvetlenül bűncselekményhez kapcsolódnak pl. pedofília, terrorizmus, fegyverek, robbanóanyagok, stb. Bár akit ilyesmi érdekel az tuti TOR vagy egyéb megoldások használatával próbálja biztosítani az anonimitását.

Ez egy üzlet én használom a szolgáltatásukat ők pedig bizonyos adatokat felhasználnak nem is feltéten az a fontos, hogy konkrétan ÉN mit csinálok vagy mi az érdeklődési köröm, hanem az egyéb adataimmal együtt: életkor, nem, lakóhely stb. tovább bővíthetik a statisztikájukat és ezáltal jobban tudják majd bombázni célzott reklámokkal a különböző célcsoportokat amiket az én adataim segítségével is felállítottak.
De inkább nézek okostévé vagy konzol hirdetést mint hüvelygombával vagy sminkeléssel kapcsolatos reklámokat.

(#39) Samus válasza Somatom (#37) üzenetére


Samus
addikt

Ők nem hülyék. Számomra értéktelen, Te magad írtad egy hozzászólással feljebb: Fizetni nem csak pénzzel lehet, hanem bármivel, amit értéknek tart az, akinek fizetsz.. Én örülök, mert van szolgáltatás, amiért olyannal fizetek, amit másra nem tudok váltani. Szolgáltató örül, kész.

Én csak azon csodálkozom, hogy ez kinek probléma? Az államnak nyilván, mert ki van zárva a folyamatból. Ha elolvasod egyébként a felhasználási feltételeket, abban le vagyon írva, hogy mire használják az adataidat, és az is, hogy az abból származó jövedelem a szolgáltatás fenntartására, fejlesztésére megy.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#40) Somatom válasza Cs1csó (#38) üzenetére


Somatom
veterán

Ezzel csak az a bibi, hogy a személyes adat nem olyan, amit ha eladsz, akkor onnantól már nincs hozzá közöd. Mindíg hozzád fog tartozni és hozzád fog visszavezetni. Akkor is, ha az közben tovább lett értékesítve.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41) nyisziati válasza Samus (#39) üzenetére


nyisziati
veterán

"Én csak azon csodálkozom, hogy ez kinek probléma?"
Ez egy tech oldal, sokan büszkék rá, hogy ők aztán soha nem regeltek sehova, és hogy gyűlölik az összes ilyent, meg mocsok USA, Apple, Microsoft, csak Linuxot használok... :D

Ilyen szájberforradalmárok, a sötétzöld vegán hipszterek digitális megfelelői.

(#42) Somatom válasza nyisziati (#41) üzenetére


Somatom
veterán

Ezek szerint a PH a szélsőségek fóruma. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) Dragon3000 válasza Cs1csó (#38) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom az sms-eidet nem osztod meg a facebookkal, de ha az alkalmazást használod a telefonodon, és a mentet adataidat lekéred, akkor szépen ott lesz közöttük a telefonodon lévő sms-ek és kapcsolatoktól kezdve minden.

(#44) Samus válasza Dragon3000 (#43) üzenetére


Samus
addikt

Ha erre felhatalmazod az alkalmazást (a Messenger tud ilyet), akkor vélhetően igen. Ez nem kötelező, egyszer apósomnál láttam ezt (nem számít, mindig mindenre oké volt a válasz, ugye), falra is másztam, hogy mindig kettő értesítés jött, Őt is zavarta...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#45) Dragon3000 válasza Samus (#44) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak az a gáz, hogy 6-os vagy 7-es android előtt, ha nem fogadtad el, akkor nem is települt az alkalmazás, így régebben vagy elfogadtad, vagy nem használtad volt a lehetőség. Legalábbis 5-ös androidnál még nem lehetett külön állítgatni ezeket, a mostani telefonomon az ilyeneket tiltom.

[ Szerkesztve ]

(#46) nyisziati válasza Somatom (#42) üzenetére


nyisziati
veterán

Fogalmazzunk úgy, hogy felülreprezentáltak a szélsőséges véleményű IT szakemberek.
Vagy csak a névtelenség adta biztonság miatt élik ki itt hatványozottabban a frusztrációjukat sokan.
Mert nem hinném, hogy arccal-névvel vállalnák sokan ezeket a véleményeket egy szemtől szembeni beszélgetésben.

(#47) Somatom válasza nyisziati (#46) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem tudom, én nem ehhez vagyok szokva. Sok embert ismerek személyesen a fórumról, ergo engem is sokan ismernek. A szájberterminátorokon én is mosolygok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48) Cs1csó válasza Dragon3000 (#43) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet, de ez is már szőrszálhasogatás, telefonon sem beszélek olyan dolgokat ki ami vállalhatatlan lenne, vagy ami a legfontosabb a hatóságokat sem feltétlen érdekelné.

Értem az érveket, de én feladtam a harcot ezen cégek ellen, rövidebb az élet, hogy ezek miatt sírjak, vagy annyira megnehezítsem a létezésem pl. folyamatos VPN, titkosított kapcsolat, sehol sem regisztrálni stb.

(#49) Dragon3000 válasza Cs1csó (#48) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem is mondtam, hogy ne használd, én is használom, de azért ezek olyan dolgok, amiket az ember alapjáraton nem akar megosztani egy céggel, mert mi köze, hogy te mit írsz sms-ben és mint írtam régebben ezt nem tudtad megoldani ha használni is akartad az alkalmazásukat.

(#50) kymera


kymera
senior tag

Konkrétan elég sokan lázadoztok a bünti ellen és arról megfeledkeztek hogy ennek van egy kis igazság-alapja :(((

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#51) leviske válasza dabadab (#29) üzenetére


leviske
veterán

Lehet, hogy én gondolkodom rosszul, de én jobban örülnék, ha a halálom esetén alapból törölnék idővel a profilom és nem kéne ahhoz a halotti bizonyítványomat is odaadniuk a facebooknak, hogy törlődjön idővel.

Szerintem az lenne a normális működés, ha a családtagok a halotti bizonyítvány benyújtásával inkább egyfajta emlék oldallá avanzsálhatnák a hozzátartozó profilját, ha szeretnék emlékként megőrizni.

(#52) dabadab válasza leviske (#51) üzenetére


dabadab
titán

"én jobban örülnék, ha a halálom esetén alapból törölnék idővel a profilom"

Oké, de azt ki honnan tudja, hogy meghaltál?

Gondolom azt azért érzed, hogy a "valaki azt mondta az interneten" az azért nem olyan túl komoly dolog.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#53) nyisziati válasza leviske (#51) üzenetére


nyisziati
veterán

"Szerintem az lenne a normális működés, ha a családtagok a halotti bizonyítvány benyújtásával inkább egyfajta emlék oldallá avanzsálhatnák a hozzátartozó profilját, ha szeretnék emlékként megőrizni."

Ez jelenleg pontosan így működik.
És aki benyújtja a halotti bizonyítványt, utána az kezeli az emlékoldalt.

(#54) Race-Face


Race-Face
tag

Én mindkét oldalról érintett vagyok ebben, tehát felhasználóként használom az oldalt, hirdetőként pedig pénzt fizetek a Facebooknak... De nem a felhasználok adataiért! :D Biztos elrontottam valamit, de én senkinek nem kapom meg semmiféle személyes adatát. Nem tudom, hogy konkrétan kinél jelent meg a hirdetésem, legfeljebb ha követni kezdi az oldalam vagy bármi egyéb aktivitást mutat, tehát ő fedi fel előttem a kilétét.

Szóval... ennek tükrében... felhasználóként kinek adja el az adataim a facebook? Mert szerintem mindössze annyi történik, hogy a hirdetések pontos célzásában használja fel ő maga a személyes adatokat. Ér-e valakit kár? Egy tévéreklámot például mindenkinek meg kell néznie, aki az adott csatornát nézni. Nem nézi meg senki, hogy érdekli-e a konkrét nézőt a hüvelygomba. A facebook lehetőséget ad arra a hirdetőknek, hogy azokat célozzák meg hirdetéssel, aki az adott termék célcsoportja. Akkor engem, mint felhasználót kár ér, ha az adataim felhasználták arra, hogy ne kapjak számomra érdektelen reklámot?

Sántít ez az egész. Nagyon idióta irányba megy el a világ, egyik oldalról rengetegen kérés nélkül tolják fel a komplett életüket a facebookra, de közben megy a sírás, hogy jaaaj, eladják az adataimat... Nem adják el. Én legalábbis sose vettem a facebooktól 30 deka személyes adatot, szeletelve...

Kelj fel és járjunk!

(#55) Cs1csó válasza Race-Face (#54) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kétféle felhasználási mód jut eszembe:
1. amikor a Facebook marketinges cégeknek adja el statisztikai elemzés céljából

2. amikor a hozzá forduló reklámozni akaróknak nyújt egy "szolgáltatást" pl.: adott egy cég ami tinilányoknak árul valamit akkor a Facebookkal a reklámjait közvetlenül a tinilányokhoz fogja eljuttatni, ezáltal gazdaságosabb és hatékonyabb lesz a reklám.
Gazdaságosabb: mert nem kell 1-2 milliárd FB profil idővonalába beleszuszakolni ezt a reklámot elég lehet ennek az X%-ba, akiket lefed a "tini lány" kategória: életkor, nem alapján történő szelektálás)

(#56) Race-Face válasza Cs1csó (#55) üzenetére


Race-Face
tag

Oké, és akkor a 2. pontban megfogalmazott esetben megkárosítja a felhasználót a facebook? Pénzt keres az adataival? Hiszen, mint te is leírod, nem 2 millió embernek küldik ki a reklámot, hanem csak annak a 100.000-nek, aki a szűkített célcsoport. Tehát 1,9 millió ember még jól is jár, hogy nem kap meg számára értéktelen információt.
Még mindig nem értem, mi a baj azzal, hogy célzott reklám érkezik valakinek, nem pedig ömlesztve minden.

Kelj fel és járjunk!

(#57) Cs1csó válasza Race-Face (#56) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pénzt keres az adataiddal, de a célzott reklámokkal szerintem is mindenki csak jobban jár. Mikor PC alkatrészekről, műszaki cikkekről, autókról, sörről, látok reklámot az jobb mint amikor sminkkészletet, vagy hüvelygomba ellenes krémet reklámoznak.

Persze ennek is vannak hiányosságai ezt többen is írták már mikor pl. elromlik a mikrohullámú sütőd és 1-2 napig nézelődsz majd veszel egyet és utána még jó ideig dobálja fel a mikrós hirdetéseket aminek igazán nincs értelme.

(#58) Somatom válasza Race-Face (#56) üzenetére


Somatom
veterán

Nem Facebookozom, de a Google ugyanezt csinálja. Egy itteni bemutató nyomán rákerestem egy elektromos bringára. Azóta ezt a bringát tolja elém lépten-nyomon. Köszi, Google, de már mindent tudok róla! A másik eset, amikor egy parfümre kerestem rá, majd megvásároltam a kiszemelt bótban. Utána még hetekig ajánlgatta, amit már megvettem. Ennyit a "célzott" reklámokról. Ha a Facebook is ennyit tud, akkor nem sok értelmét látom.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#59) tonyrulez válasza joghurt (#6) üzenetére


tonyrulez
őstag

"Mobilon alapból nem annyira triviális a VPN-ezés, különösen ha nem böngészőből tolod, hanem az alkalmazásból."

Letöltöd az appot Play Store-ból, belépsz, használod. Könnyebb mint PC-n.

4 8 15 16 23 42

(#60) Race-Face


Race-Face
tag

Jól van, látom, a "pénzt keres az adataiddal" szöveget mindenki megtanulta.

Szóval... A Facebook a hirdetésekkel keres pénzt, nem az adatokkal. Tehát ha nem lehetne a hirdetéseket profil alapján személyre szabni, a Facebook ugyanúgy megkapná a hirdetési összeget. Mint ahogy az RTL Klub is megkapja a reklámidő árát a tamponreklám után az ügynökségtől, és a "Lovak és kutyák" magazin is a kutyaeledel reklámért a 4. oldal bal alsó keretes hirdetésben. Csak míg utóbbi kettőt nem tudják célozni, tehát mindenki megkapja, aki az adott médiát fogyasztja, a facebook lehetőséget ad a hirdetőknek, hogy célozzák a hirdetéseket. Tehát ha kozmetikus vagyok, akkor meg tudom célozni az üzletem városában/kerületében lévő, 40-50 éves nőket bőrfiatalító kezeléssel, nem fogják megkapni a 18 éves fiúk. Ez kinek rossz? Pénzt keres vele a facebook, hogy nem kapja meg mindenki, csak akit érint? Nem, sőt épp kevesebb bevétele lesz (nem 100.000 embert kell a hirdetőnek elérni, hanem 1000-et).
Aztán persze ott az említett facebook-képpont, ahol lehetőséget kap a hirdető arra, hogy azokat, akik már kattintottak a hirdetésre, tehát ÖNKÉNT érdeklődést mutattak, bizonyos szabályok alapján újra meg tudjon célozni konkrét ajánlattal vagy emlékeztetéssel. Az más kérdés, hogy ezt sok hirdető rosszul használja, de be lehet állítani, hogy mondjuk egy ember ne kapjon 3-nál több hirdetést akkor sem, ha kattintott az elsőre.

Kicsit olyannak érzem ezt, mintha a cipőboltot megbüntetnénk azért, mert megkérdezi az eladó, hogy hányas a lábam, és utána csak a 44-es férficipőket mutatja nekem, mert jujj, felhasználja az adataimat és pénzt keres vele.... Követeljük, hogy ne használják az adataim, látni akarom a magassarkú női csizmát és a bébi szandált is!

Kelj fel és járjunk!

(#61) #33253120 válasza TomMusic (#15) üzenetére


#33253120
törölt tag

A thepitch.hu szerint 67.

(#62) #88178176


#88178176
törölt tag

1.2 milliárd? :U
Hát ez nem lesz nagy érvágás Zuckeréknek, az tuti! :DD :D

(#63) nyisziati válasza #88178176 (#62) üzenetére


nyisziati
veterán

Főleg, hogy egy petákot nem fog fizetni... :DDD

(#64) atike válasza Race-Face (#60) üzenetére


atike
nagyúr

...csak annyit felejtettél ki a matekból, hogy a csak simán mindenki elé dobott hirdetés értéke és a célzott hirdetés értéke nem épp a megjelenített darabszám arányában tér el egymástól... :U

...és az adataid nem épp a megjelenített vagy célzottan megjelenített hirdetések formájában jelentenek értéket.

Sokkal többet ér az, hogy te mikre keresel, miket böngészel, mik érdekelnek. Konkrétan profilozva vagy (még ha nem vagy regisztrálva a Facebookon akkor is) - amihez lehet hogy te magad is sokmindent megadsz, lehet csak ők "rakják össze"...

Minél több emberről van minél több adat - az annál többet ér. A hirdetőknek is igen, de sok másnak is...

Mi bírságolunk...:? Hát... Mosolyogni való - sajnos.

(#65) leviske válasza dabadab (#52) üzenetére


leviske
veterán

Hát, pl onnan, ha nem jelentkezek be 1-1,5 évig, onnantól már sejthető, hogy valamilyen oka van annak, hogy nem használom a szolgáltatást. Az meg már tök mindegy, hogy a céggel végeztem, vagy meghaltam, teljesen szükségtelen üzemeltetniük a profilt. Szerintem.

Vagy van bármiféle értelme annak, hogy ilyen esetben azt a képzetet keltik más felhasználókban, hogy azon a profilon keresztül el tudják érni a tulajdonosát?

(#53) nyisziati: Azzal a kivétellel, hogy nem a törléstől "mentik meg" a profilt, hanem csak átveszik a kezelését. Egyébként köszönöm, ilyen profilt még nem láttam.

(#66) kilua


kilua
senior tag

Gondoljatok bele: majd jól kifizetik a bűntit Facebookos LibraCoinnal :Y

[ Szerkesztve ]

(#67) RetroFighter


RetroFighter
tag

Ez annyira szánalmas, hogy egy mondatot nem tudtam nevetés nélkül végigolvasni :DD

(#68) daninet válasza otapi (#7) üzenetére


daninet
veterán

"Törökország, Irán meg társai úgy kapcsolják le a fél internetet hogy közben egy jelentős GDP esést is bevállalnak vele."

ez mondjuk így nem igaz, személyesen tapasztaltam.
Emirátusokban éltem ahol nagyon kemény állami tűzfal van. Minden adat deep packet inspection-on megy keresztül, szűrik a VPN-t, torrentet, pornót, nekik nem tetsző híroldalakat, minden VOIP kommunikációt (egy botim nevű havidíjas "állambarát" csevegő kivételével). Ennek megfelelően pl játszani nem lehet, mert a ping a tűzfalak miatt műholdas net magasságú.
Mindezt mondjuk ~20e forint/hó körüli áron egy 50mbit-es kapcsolatért.

Ez céges környezetben úgy néz ki, hogy veszel egy céges internet mondjuk 5x áron (kb 150e/hó volt a 300/300Mbit) egy vonalat az irodádba, és azon érdekes módon megy a VPN és a Skype Business, sőt az MS és Amazon helyi szerverei miatt tudtunk nagyon alacsony latencyvel enterprise cloud szolgáltatásokat is hatékonyan használni.

De egyébként a VPN szolgáltatók is rá vannak állva ezekre a régiókra, Nord VPN-ben volt mindig egy "restricted country" checkbox, azt bepipáltam aztán ment a VPN. Lassú volt, de lehetett mindent csinálni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#69) Gyula84 válasza nyisziati (#14) üzenetére


Gyula84
veterán

elég szomorú

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#70) MekkMaxli válasza stellaz (#17) üzenetére


MekkMaxli
friss újonc

Mondjuk ekkora erővel semmi sem ingyenes ténylegesen, mindenhol gyűjtenek rólad információt, nem kell hozzá a netre menni. És ha ezzel akarunk foglalkozni, akkor célszerű lenne a saját portánkon rendet vágni elsőnek.
De persze ettől függetlenül pofátlanság amit csinálnak, vagyis hogy elég pénzért bárki megkaphatja az adataidat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.