Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

:C szép munka! :)

© asszongya'hogy

(#2) layerke


layerke
aktív tag

Mindenképpen érdekes anyagok, köszönöm a tesztet :R

(#3) KisDre


KisDre
senior tag

AZ üvegszálas telefontokról nem került fel kép?
Amúgy érdekes írás, tetszetős :)

KisDre.artstation.com

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

A 20% fának van valamilyen rugalmasságot fokozó hatása pl.:mobiltok, vagy csak pigment, "jól néz ki" és ennyi?

(#5) -szp- válasza KisDre (#3) üzenetére


-szp-
aktív tag

Egy tok készült, ennek egy része üvegszálas. Nézd meg újra a képeket! Ha maradt elég anyagom, akkor nyomtatok egyet tisztán üvegszálas PLA-ból!

(#4) Duracellm...: Fogásra kevésbé csúszós, fás hatású lesz a nyomtatott tárgy, de az ütésállósága nem javul számottevően. Elsősorban jól néz ki, és ennyi. A gyártó szerint mechanikai előnnyel nem jár a fa alkalmazása. Tervezünk egy "töréstesztet" is, majd akkor fog kiderülni, hogy ténylegesen mi a helyzet.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#6) pereces


pereces
tag

"... különlegesen töri a fényt, főleg ha csak néhány rétegben használják, ezért például lámpaburákat készítenek belőle. Mi maradtunk a hajónál" :F

Nyomtattam már áttetsző glass filamentet és valóban csak pár réteg vastagságú targy néz ki igazán jól amúgy csak anyag pazarlás ( szerintem)

(#7) User64476


User64476
őstag

Próbálok rájönni, hogy mire jó ez a 3D nyomtatás dolog, de szegényes a fantáziám. A telefontok már majdnem kategória, de vajon mi lehet amire tényleg használható?

(#8) KisDre válasza User64476 (#7) üzenetére


KisDre
senior tag

Bábkészítés, hiányzó gomb pótlása valami eszközből, esetleg készülék műanyag darabjának pótlása, vagy eltört fejhallgató pánt.
Bőven körbe vagyunk véve műanyaggal és eltört vagy meghibásodott, nem 100%-os de még funkcióban teljesítő tárgyakkal is, nem hiszem hogy olyan általános lesz mint a papírnyomtató, de van piaca :)

KisDre.artstation.com

(#9) Saccco válasza User64476 (#7) üzenetére


Saccco
nagyúr

Például nyomtattam már fogaskereket, hegesztőgépben adagolja a huzalt. Tokot Raspberry Pi-hez.
Meg majd nemsokára fogok sablont csinálni fióksínhez.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10) #16939776 válasza -szp- (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm, követem a cikkeket tovább.

(#11) -szp- válasza KisDre (#3) üzenetére


-szp-
aktív tag

Volt elég üvegszálas PLA még :)

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#12) Messen válasza User64476 (#7) üzenetére


Messen
csendes tag

Nemrég készítettünk egy teszt vázat egy módosított éjjellátóhoz. Most egy speciális billentyűzeten dolgozom, aminek a tokját fogom megoldani vele. 6 gomb, egy főkapcsoló és egy óra kijelző. Ezt egy beépíthető dobozba kell szerelnem. Műhelyem, ahol fával dolgozhatnék, nincs, ezért ennek nyomtatom a tokját. Ezen kívül jelenlegi project még egy komplex kamera felfüggesztés/állvány, amit léptetőmotorokkal tudok majd vezérelni szinkronban a megvilágítással. Ezer és egy mütyür és alkatrész kell ehhez, de stop motion videó készítésénél igazán hasznos dolog. És még sorolhatnám a projecteket, amikben szerepet kap nálam 3D nyomtató.

"A számítógép embertelen: egyrészt tökéletesen programozott és szabályosan működik, ráadásul teljesen őszinte." - Asimov

(#13) User64476


User64476
őstag

Mindenkinek köszi a válaszokat, ezek tényleg jópofa dolgok lehetnek.

(#14) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ez a 3D nyomtatás még mindig nagyon gyerekcipőben jár.

(#15) layerke válasza KaiotEch (#14) üzenetére


layerke
aktív tag

Szerintem nagyon sokan nem találják még vagy nem tudják mire használni. Egész egyszerűen az otthoni 3D nyomtatás, mint olyan még ahogy te is mondtad, gyerekcipőben jár. De hány olyan dolog a mindennapok része, ami előtte évekig vagy évtizedekig csak kevesek otthonában volt fellelhető?

A 3D nyomtatást szerintem sokan félre is értik. Én pl nem is értem minek több színű nyomtatás.. Ezek nem végfelhasználói termékek, amiket nyomtatunk (általában), hanem prototípusok, egyedi tárgyak, esetleg egy designer csapat a főnökség elé bevitt vadonatúj alakú samponos flakonja (most mondtam valamit). Szerintem van olyan hobbista réteg, akinek pont jól jön, ha van otthon egy 3d nyomtató, esetleg szobrászok, akik 1-1 3d nyomtatott tárgyból indulnak ki vagy iparművészek. Bújva a netet ennek a témának szentelve, rengeteg olyan érdekességet lehet találni, ami eszembe se jutott volna, hogy 3d nyomtatással készült és közbe tényleg.

Nézd meg ezt a linket, szerintem zseniális és gyönyörű alkotás. 3D nyomtatásból indult és ez szerintem egy kész tárgy. Itt kezdődik a 3D nyomtatás, mint olyan, nem ott, hogy bármelyik sarki játékboltba vásárolható 2x4-es lego elemet nyomtatunk magunknak, ami totál felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#16) KaiotEch válasza layerke (#15) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szép szép, de gondolom ez nem a 60eFt-os nyomtatóval készült, hanem mondjuk egy 2000$-ossal.

(#17) layerke válasza KaiotEch (#16) üzenetére


layerke
aktív tag

Ha elérhető a terve, én letöltöm és kinyomtatom. De festeni nem tudok ilyen szépen, szóval ott meg fog bukni a dolog.

(#18) duke


duke
aktív tag

Majd akkor szoljatok, ha mar tudtok volframot, vagy gyemantot nyomtatni, es az alapanyag sem lesz szamottevoen dragabb a mostaniaknal.

(#19) azbest válasza duke (#18) üzenetére


azbest
félisten

én aranyat szeretnék pla árban ;]

(#20) Norman M249


Norman M249
tag

Speciel én(méretes 120*50) akváriumtetőre gondoltam, Pc ház stb,de ezek még arányaiban horror áron jönne ki, igy felejtős, de eljön az az idő, mikor megfizethető áron is bevállalhatóak lesznek ezeknél azért messze nagyobb méretü cuccok is.

[ Szerkesztve ]

(#21) toth_janika


toth_janika
őstag

Hülye kérdés, de mivel lehet nyomtatásra tervezni cuccokat? Én is szeretnék RPi-hez egy házat, meg gondolkodok még pár dolgon, csak egyelőre elakadtam, mert nem tudom mivel kellene megtervezni :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#22) -szp- válasza toth_janika (#21) üzenetére


-szp-
aktív tag

Belépőszinten a TinkerCad, vagy az Autodesk 123Design jó választás lehet

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#23) Saccco válasza toth_janika (#21) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jobban jársz a Fusion 360-nal.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24) kovy79 válasza KisDre (#8) üzenetére


kovy79
őstag

Igen, csak az esztétika ne legyen szempont...
Ezek a mai "házi" nyomtatók még mindig szörnyű minőséget produkálnak.
Ilyen felülettel még egy Sokol-ra sem tennék gombot, ha pedig utómunka kellene hozzá, akkor egyszerűbb az eszterga/cnc.
Ha a kinézet nem szempont, esetleg az embernek rengeteg ideje van a nyomatot csinosítgatni, csiszolni, megdolgozni, akkor még vállalható.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#25) azbest válasza kovy79 (#24) üzenetére


azbest
félisten

youtube-on vannak különböző simító megoldások. Aceton gőzös vagy epoxyval bekenős megoldásokat is mutatnak.

(#26) toth_janika válasza Saccco (#23) üzenetére


toth_janika
őstag

És -szp-:
Köszönöm :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#27) Saccco válasza toth_janika (#26) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem rajzoltam korábban CAD programokkal, most meg simán tudok ilyet a Fusion-nal:


(A felső részen lévő feszítő ötletét mástól lestem el. :B :DDD )

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#28) kovy79 válasza azbest (#25) üzenetére


kovy79
őstag

Persze, tudom, csak az itthoni tintasugaras nyomatóm végtermékén sem kell ecsettel utómunkázni. :)
Ha az idő pénz, akkor a ráfordítandó munka/idő árán inkább még cnc.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#29) zozoz1 válasza kovy79 (#28) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Jó kis cikk, gratula... :K

A viták vitték elöbbre az emberiséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.