Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Hm... PS5 ben jólnézne ki egy Navi mellett, 32 GB DDR4 el :D Overkill lenne fogyasztana 500W-ot, de 8 évig tuti elég lenne :D

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#2) Pete55555


Pete55555
addikt

Na ez odab*sz. Intelnek mi van ez ellen?

...Szeretem leracsniztatni...

(#3) Bici


Bici
félisten

Vajon az erkezo 48 magos Xeon elonyet mekkorara csokkenti?

Illetve rosszul latom, hogy ez idoszakban mar elerhetoek lesznek a 7nm-es EPYC-ek is?
Mi indokolja, hogy ezt a modellt meg a regi verziobol keszitse el az AMD?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) pelgrim_v1 válasza Bici (#3) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Nem értek hozzá de a epyc 7nm el nem kell atépíteni az egész rendszert? Ezzel még lehet hogy "csak" processzorokat cserélnek és még van a plussz nafta

(#5) S_x96x_S válasza Bici (#3) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Mi indokolja, hogy ezt a modellt meg a regi verziobol keszitse el az AMD?

Az Intel versenytárs már Q1-ben kapható lesz
de az új EPYC Rome (7nm) csak Q2 -ben várható.
( semiaccurate.com: "AMD is on track to deliver Rome in Q2 of 2019. " )

optimista esetben 1-2 hónap különbség - pesszimista esetben 4-5 hónap.
De még optimista esetre se árt egy biztonsági öv.
( lásd Intel 10nm-es átállása - aminél mindig valami közbejött.)

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#6) Joci10 válasza Bici (#3) üzenetére


Joci10
őstag

Ahogy a hírben írva van: "Elképzelhető, hogy maga a termék elsődlegesen egy nagyobb megrendelő igényeihez készült, és az AMD úgy döntött, hogy hozzáférhetővé teszi a piac számára is.".
Vagyis lehet, hogy valakinek gyártott ilyeneket, de túlgyártották magukat (megrendelés visszamondás/volt opció a többletgyártásra, de a vásárló ezt már nem kérte/...), és így szabadulnának a bent maradt készletektől.
Szerintem.

(#7) leviske válasza Bici (#3) üzenetére


leviske
veterán

A cikk szerint valószínűleg egy nagyobb megrendelő igénye lehetett és ezt nyitották meg többeknek. Nem kizárt, hogy ez árban sokaknak jóval kedvezőbb opció lesz, mint a Zen2. Pláne, ha AVX-re nincs szükség.

(#8) Bici


Bici
félisten

Koszi mindenkinek a valaszt!
Valamiert Q1 volt a fejemben a Zen2 EPYC-kel kapcsolatban, es ezert nem ertettem.
Igy mar vilagos.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) Duck663


Duck663
őstag

Kétségtelen jól csinálják. Ha az Intel össze akarja hasonlítani a processzorát, akkor ezt az emelt órajelű terméket kell használnia, ami ellen valószínűleg kisebb előnnyel rendelkezik, így kevésbé emelhető ki az Intel termékének sebessége, valószínűleg fogyasztásban sem állhatnak jól, így nem probléma, hogy az EPYC is többet kér. Ügyes húzás. :)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#10) Lacc


Lacc
aktív tag

"Elképzelhető, hogy maga a termék elsődlegesen egy nagyobb megrendelő igényeihez készült, és az AMD úgy döntött, hogy hozzáférhetővé teszi a piac számára is."
Vagy csak egy nagy megrendelo visszamondta a megrendelest. (Esetleg a tul jol sikerult EPYC procikat adjak el igy, johetne mar a PCIe 4.0-as verzioju CPU inkabb az AMD-tol)

(#11) Béééla válasza Bici (#3) üzenetére


Béééla
őstag

Túl sok jó minta lett, és minek pazarolja el olcsóbb, lassabb modellekbe, amikor van elég?

Bélabá

(#12) bpx


bpx
őstag

Na végre. Intelnél már jó ideje van E5 2687W, újabban meg már Xeon Gold 6154, de végre AMD oldalon is jött magasabb órajelű változat.

(#13) Cifu válasza Bici (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Anno az EPYC első generációjának a megjelenése is úgy nézett ki, hogy a megjelenés után fél évvel még mindig nem tudtak mennyiséget szállítani belőle. Hogy most gyártási gondok voltak, vagy a nagy felhasználók előre lekötötték a kapacitást, azt nem tudom....

De csodálkoznék, hogy az EPYC v2 esetében az lenne, hogy mondjuk 2019 júniusában beslattyogsz egy gyártóhoz (HP, DELL, stb.), hogy neked kellene mondjuk 50 darab EPYC procis szerver, akkor ők meg csak lazán hátraszólnak, hogy hé jani, a harmadik sor negyedik polcról hozzál már előre 50 új AMD-s szervert... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) S_x96x_S válasza Cifu (#13) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> "a nagy felhasználók előre lekötötték a kapacitást"

Ha jól értem, akkor már kb 10.000 db 64core-os Epyc Rome (7nm) -ot már eladtak.
Ezt szorozva 8 = 80.000 CCX , nem tudom ennyit mennyi idő alatt gyártanak le.

És ez csak 1 a sok HPC bejelentés közül.

"The slide describes Hawk as a 640,000 core system using 64-core Rome CPUs. That’s 10000 CPUs, listed at a throughput of 24.06 PetaFLOPs. That gives 2.4 TeraFLOPS per CPU, which at 16 SP flops/cycle, works out about correct for a 64 core CPU for the 2.35 GHz frequency mentioned in the slide. "
https://www.anandtech.com/show/13598/amd-64-core-rome-deployment-hlrs-hawk-at-235-ghz

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#15) Bici válasza S_x96x_S (#14) üzenetére


Bici
félisten

+Cifu: Ertem, azert remeljuk, hogy hamar felfut az a 7nm. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) And01 válasza S_x96x_S (#5) üzenetére


And01
aktív tag

Az intel hiaba jön korábban ha új a platform, egy darabig eltart
ameddig abbol vasarolható (kész) termék lesz.
A rome pedig hasznalja jelenlegi foglalatot, alaplapokat.
Egyébként a cikkben szereplö processzor 16magos, magasabb orajelen,
tehat az intel 48 magos (csodájának) nem konkurenciája semmiképp sem.

[ Szerkesztve ]

(#17) Carlos Padre válasza S_x96x_S (#14) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ugyanez magyarul.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#18) wsanyi válasza And01 (#16) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Igen, csak a 48 magos csod alesz 15-20 e USD? míg ez biztos nem, nem beszélve a ROME-ról 7 nm-en. ;) A licencelést nem is említettem. Jelen állás szerint AMD 2 Socketben tud nyújtanin többet is, mint intel 4-ben, hiába jön a még nagyobb Socket a szintén ragasztott 2x24 magos XEON-nal. Ott már a fogyasztás több lesz, mint a 64 magos EPYC-nél. Ráadásul 48 mag HT nélkül vs 64 mag SMT-vel, 128 szál. :Y Az intelnek még van annyi pénze, hogy akit lehet, azt lefizessen, de ez azért már nagyon látványos különbség. :Y :C

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#19) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, de nekem a "magas órajel" így 2018-ban valahol 4.8GHz felett kezdődik. Ha egy alkalmazásnak órajel kell (tudtommal a tőzsdei robotok ilyenek - ha már szerverprocikról beszélünk), akkor annak semmi se lesz elég...

Egyébként meg érdekesség, hogy még 4k felbontáson is találni procilimitet:U.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) wsanyi válasza t72killer (#19) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Szerverekről beszélünk...

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#21) t72killer válasza wsanyi (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a játékos példa nem volt idevágó:R Ha viszont 99%-ban párhuzamosítható a feladat, akkor meg szimplán nem éri meg az órajelet hajhászni, mert attól durván megugrik a villanyszámla.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Cifu válasza t72killer (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt már vagy 25 éve tudjuk, hogy nem a Mhz / Ghz számít (Pentium Rating, ugyebár :D), hanem az IPC.
Egy ilyen procinál már a 3Ghz is szép sebesség... Pont a fogyasztás miatt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) wsanyi válasza t72killer (#21) üzenetére


wsanyi
aktív tag

A másik, hogy általában vagy DB szerverek, vagy DATACENTERbe virtualizációhoz kellenek, ott pedig inkább számít a tübb mag, mint a magasabb órajel a hatékony működés miatt. VMware pedig szuperül megoldja a dolgokat. HyperV és Asure is, gondolom.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#24) Gismo


Gismo
addikt

Van már valakinek EPYC 7000-es szervere?
Mi gondolkodunk a cégnél, a beruházáson, hogy ki tudjuk adni majd az ügyfeleknek, kérdés mennyire lenne rá igény.

(#25) S_x96x_S válasza Gismo (#24) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Mi gondolkodunk a cégnél, a beruházáson,
>hogy ki tudjuk adni majd az ügyfeleknek, kérdés mennyire lenne rá igény.

szerintem most alkalmazástól függ,
de ha jó ár-teljesítményt ki tudtok hozni, akkor lesz rá igény.
Mindenesetre jönnek az új erősebb procik (Rome) azokat kell becélozni.
És addig is tapasztalatot kell szerezni.
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd-epyc-clouds&num=1

Mottó: "A verseny jó!"

(#26) domos


domos
senior tag

Én szerettem volna a céghez AMDs szervereket viszont a beszállítók akikkel szerződésünk van, közölték hogy nem foglalkoznak AMD-vel.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#27) wsanyi válasza domos (#26) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Akkor meg kell mondani, hogy ez esetben megszegik a szerződést, mert nem szolgálnak ki titeket, és erre való tekintettel felmondjátok. Mindjárt lesz AMD-s szerver. ;)

Ha pedig nem, akkor máshonnan is be lehet szerezni. ;) Vagy legyen inkább a Spectre, Meltdow stb király intel? Ahol megoldás, hogy kapcsold le a HT-t? :-O Nagyon jó... XD

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.