Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Még nem próbáltam ki a Vivaldit, megfelel a Firefox. :) Nem igazán tudom, hogy mi az előnye a Firefoxszal szemben?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) #27441408 válasza Kékes525 (#1) üzenetére


#27441408
törölt tag

Például , hogy normálisan működik, nem omladozik össze satöbbi. :D Szerintem ez lényeges különbség, jó tudom most jön a de nálam teljesen jól működik a firefox rész. :)

Szerintem annyi memóriát sem fal fel mint a tüzes róka.

[ Szerkesztve ]

(#3) Kékes525 válasza #27441408 (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

De nálam teljesen jól működik a Firefox.:) ;] Annyira testre szabható is?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) Narxis válasza Kékes525 (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Még annál is testreszabhatóbb.

Thanos was right.

(#5) #27441408 válasza Kékes525 (#3) üzenetére


#27441408
törölt tag

A szakik szerint jobban! Én átlag user vagyok használok kb 3 add-ont azt meg a google addonoktól felrakom és számomra kész is a testre szabás, szóval bőven! és a rókával ellentétben tényleg stabilan működik, és ezt a vivaldi topikon is többen írták..

[ Szerkesztve ]

(#6) Kékes525 válasza Narxis (#4) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#5) silver star:

Megdumáltatok, ki fogom próbálni! :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) cami][us válasza Narxis (#4) üzenetére


cami][us
senior tag

Igazából nem és az egyedi gui inkább bloat. Egy rémálom a chrome maga is kevés rammal, de erre még rájön az a néhány hülyeség Norvégiából is. :N A mail kliens azért még a levegőben van, kár hogy XUL-al ezt nem volt nehéz megoldani (igaz biztonságtalan titkosítás nélkül), de ezt chrome alatt nem valószínű, hogy add-on szinten meg lesz oldható, úgyhogy websuit felfogás kiesve. Azért a feature creep megmaradt. :D

(#8) #27441408 válasza Kékes525 (#6) üzenetére


#27441408
törölt tag

a kis szines labdás böngészőnél szerintem nem jobb, de a firefoxnál szerintem százszor jobb. A Chrome addonokat rá teheted, eleve a Vivaldi is oda irányít, ha addon-t kérsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#9) mefistofeles

Majd ha megoldják, hogy lehessen jelszavakat importálni más böngészőkből akkor felrakom....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10) #27441408 válasza mefistofeles (#9) üzenetére


#27441408
törölt tag

lastpass, ennyi

(#11) mefistofeles válasza #27441408 (#10) üzenetére

Természetesen igazad van, én mégis azt mondom, hogy elég fura, hogy egy új böngésző (ami ugye be akar törni) és helyzetéből következően szinte kizárólag máshonnan szerezhet új híveket, egy ilyen magától értetődő dolgot nem tud beépíteni. Nekem volt már IE, Edge, Firefox, Slimbrowser meg még ki tudja mi de sosem volt ilyen gondom. Zavar és bosszant, szóval egyenlőre felejtős.......
Minek kéne még egy helyre felcuccolnom a jelszavaimat, hogy használhassak egy böngészőt? Eddig sem tettem, ezután sem fogom.
Pontosabban ki kell javítanom magam, mert beépítette ő csak éppen nem működik. A könyvjelzőket mindenhonnan pikk-pakk átveszi, csak a jelszavakkal nem boldogul.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#12) mano42 válasza mefistofeles (#11) üzenetére


mano42
aktív tag

Pedig annó a jelszavas lista online elmentését is az elődje, az Opera vezette be a köztudatba.

(#13) #27441408 válasza mefistofeles (#11) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem ők sehova se akarnak betörni egyenlőre, réteg böngésző a megfelelő embereknek egyenlőre ez a cél, és tudtommal a cél közönség körében népszerű.

(#14) Nekomajin válasza #27441408 (#13) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Ezért ment csődbe majdnem az Opera is, mert sehova se akartak betörni. Akármilyen kiváló ember is von Tetzchner, böngészőt csak pénzzel lehet hosszú távon fejleszteni. Ahhoz pedig piaci részesedés kell.

(#15) #27441408 válasza Nekomajin (#14) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ezt csak a cégvezér tudhatja, hogy mi éri meg meg mi nem, ha ő úgy gondolja, hogy power usereknek akar ízig vérig testreszabható böngészőt, ami kb csak a célcsoportnál népszerű, hát legyen, szerintem tudja mit csinál.

(hiszen mióta ott hagyta az operát erre készült, hogy 1 ugyanolyan agyonbonyolított saját böngészővel tér vissza)

(#16) mefistofeles válasza #27441408 (#15) üzenetére

Ha most leszámítjuk, hogy pl. spec én nem használom (pedig tetszik) akkor teljesen felesleges úton útfélen kihangsúlyozniuk, hogy a profi felhasználóknak szánják. Ezzel könnyen elriaszthatnak "mezei usereket" akik nem kutyulnának bele mindenbe de attól még nagy megelégedésre használhatnák.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#17) #27441408 válasza mefistofeles (#16) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen én is mezei vagyok, és mégis bírtam alap böngészésre használni a régi operát is meg ezt is, ebbe igazad van ezzel tényleg elbizonytalanítanak sok embert pedig alapszintű böngészésre kb aki 1 kicsit ért hozzá máris használhatja.

(#18) Nekomajin válasza #27441408 (#15) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Nem az agyonbonylítással van a baj, hanem azzal a hozzáállással, hogy csak egy szűk felhasználói tábornak fejlesztenek. Ha nincs mérhető piaci részesedés, akkor nincs bevétel. Ha nincs bevétel, akkor nincs terjeszkedés. Ha nincs terjeszkedés, akkor csak követni tudják a trendeket, mert nem lesz elég erőforrásuk új technológiákat fejleszteni.

Nagyon jó, hogy van egy ilyen böngésző, és az is egyértelmű, hogy egyelőre még nem a Chrome megdöntése a cél. De egy idő után muszáj lesz tovább lépni, ha komoly szereplők akarnak lenni. Az Opera most azzal próbálkozik, hogy eladta magát a kínaiaknak nem kevés készpénzért és fehasználói bázisért. Meglátjuk, mi lesz belőle. Nem biztos, hogy ez a helyes út, de az biztosan nem vezet előre, ha "a barátainknak" fejlesztünk. Ezzel egészen addig el lehet éldegélni a nagyok farvizén, amíg valami nagyobb technológiai újdonság hullám el nem indul megint. Ha viszont az bekövetkezik, akkor lesz majd kapkodás, mint az anno az Operánál.

(#19) btz


btz
addikt

Vivldi böngésző. De rossz. Minek ez? Mint a Tizekker oprendszer vagy mi 😂

ⓑⓣⓩ

(#20) #27441408 válasza Nekomajin (#18) üzenetére


#27441408
törölt tag

Viszont az opera ezen lépése erősen kétséges, sokaknál már az kiveri a biztosítékot, hogy a tulajdonos kínai, sok fórumon és hasonlón írták, hogy már szedik is lefelé, neM tagadom én is letöröltem pedig tetszett, de ez van, hiába hiper turbó gyors, ha 1szer sokan nem bíznak meg benne,,,, szóval jelenleg "a barátainknak" fejlesztünk. mentalitással szerintem a Vivaldi sikeres lehet, főleg ha továbbra is fenn tartják ezt a fajta mi nem mammut cég vagyunk, aki a programunkat használja az egy életérzés mentalitást stb..... hogy megéri e pénzügyileg? MEGLÁTJUK.

Én azt is kétlem, hogy a kínai tulajdonba került opera fennmarad, de nyílván ez is a meglátjuk kategória.

[ Szerkesztve ]

(#21) Nekomajin válasza #27441408 (#20) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Az Opera is sikeres volt ezzel a mentalitással. A kétezres évek elején majdnem csődbe ment, aztán meg kukázni kellett a Prestót, mert nem tudták tartani a fejlesztési tempót a Google-lel.

Pont arról beszélek, amit te is írtál. 20 éve még sikeresek voltak az "életérzés" programok, most meg már nem. Mutass három olyan programot, ami jelentős piaci részesedéssel rendelkezik a saját területén, és az emberek azért használják, mert "menő", és nem azért, mert mert valami nagyágyú áll mögötte! A Linux évtizedek óta életérzés. Piaci részesdése desktop fronton gyakorlatilag nincs. Az alternatív böngészők csak vegetálnak. A Libre Office ugyanaz, mint akármelyik Linux. A képszerkesztők, videóvágók terén évek óta be vannak betonozva a nevek. Szerintem sincs ez így jól, de úgy látszik, hogy a Vivaldinál nem is akarnak ezen változtatni.

Tetzchner fejben még mindig a 90-es években él, amikor ő volt a császár, csak közben elmúltak azok az idők. Azért túrták ki az Operától is, mert ezt nem volt hajlandó belátni. Zseniális figura, ez kétségtelen, de nyitnia kéne a modern trendek felé, és valami egészséges középutat megtalálni, amivel az életérzést is fenn tudja tartani, de közben a statisztikai hibahatárról is el tud mozdulni.

(#22) #27441408 válasza Nekomajin (#21) üzenetére


#27441408
törölt tag

Gondolom ez az ő cége, szerintem tudja mit csinál, és a lépésének a kockázataival is tisztában van, meglátjuk mi lesz a vivaldival, jelenleg a legnagyobb baj az, hogy minden második frissítésnél használhatatlan a böngésző, az új frissítés óta én is Chrome-zek.... na ez viszont, tényleg érthetetlen, hogy így hogyan akarják elérni, hogy megszeressék a vivaldit és megszokják.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.