Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

Open

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) Silεncε


Silεncε
őstag

2015 nyarán vettem meg a Lumia640-emet. Imádtam. Mindig is tetszett a WP, a Windows 10-el pedig amiket ígértek, nagyon jól hangzott. Aztán ahogy telt az idő, nemhogy javult volna a rendszer, hanem egyre rosszabb lett. Idén májusban beruháztam egy Xiaomi Redmi Note 4 globalba, visszatértem az Androidhoz. Egyik legjobb döntésem volt már régóta. A Lumia azóta pihen a polcon, néha feltöltöm, engedem frissíteni, de igazából már csak tartalék telefon. Nagyon sajnálom a WP/Win10M-et, jó lehetett volna, de sajnos elbaltaztak. Kár érte :O

(#3) Luck Dragon válasza Silεncε (#2) üzenetére

Akkor ezek szerint nem vagyok ezzel egyedül. Jómagamnak is feltettem a kérdést, hogy miért nem előbb léptem ez ügyben.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Sajnálom, de megértelek Luck.
Sosem voltam kimondottan WP-s. A legelső okoskészülékem iPod Touch volt 2010-ben, majd ennek folytatásai (2012-ben a 4G-t vettem meg). Aztán 2013-ban megvettem az Asus Nexus 7 2012-t (mai napig meg van), majd egy Alcatel C3-at. A legelső Lumia, amit használtam, az egy 920-as volt, majd egy 610, utána egy 625. Csak a 610 volt az enyém és innen indult a WP imádatom, ami pontosan a W10M-ig tartott. Minden Lumiám 8.1-en van, kiéve az 550. Azt sajnos nem lehet arra.

A mai napig van droidos készülékem és WP is. Jó ez így. Kötelező a droidos vagy ios-es telefon, mert önmagában a WP kevés. Egy csomó mindenről (appok révén) lemarad az ember, ha csak utóbbi van.
A W10M meg instant kuka.

[ Szerkesztve ]

(#5) pető bá' válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


pető bá'
őstag

Én is felteszem időnként a kérdést, hogy mire vártam a wp-nal kapcsolatban, miért nem vettem soha.. mindig túl zártnak éreztem, de három alkalommal is majdnem vettem egy Nokiát. Aztán valahogy mégsem. De nem bántam meg, hogy kimaradt.. távolról néztem végig az összeomlást, pedig komolyan vártam az átütő sikert egy darabig.

"... and I hope you have a great day!"

(#6) Luck Dragon válasza janeszgol (#4) üzenetére

Nálam is mindegyik 8.1-en van. Navinak tökéletes.
Nexus 7 2012 hogy álja meg a helyét a mai világban?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Lumia 920-am volt az ACE2 és Mini után, imádtam, szép kijelző, HD felbontás, szép kamera és gyorsaság.

Jöttek is rá a frissítések, appok is megvoltak amik kellettek, a 32GB háttértár meg mesés volt mivel ugyebár lehetett rakni rá bármit. LTE is volt rajta, mobil nettel is nagyon jól bánt, 500MB net elég volt annyira takarékos volt.

Aztán jött a fekete leves... W10 elhagyása, appok nem frissültek, Messenger sem támogatta stb.

Így otthagytam, vagyis megmaradt ébresztőnek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8) janeszgol válasza Luck Dragon (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

KitKaten hagytam. Böngészésre a mai napig jó. Elég minőségi cucc, a touch és a kijelző a mai napig nagyon tetszik benne. Ma már dísz. Nagyon megkímélt állapotú, még a flash lassulás nem jött elő rajta (szériahiba). Ha tervezel venni, ne tedd. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Luck Dragon válasza szabonagyur (#7) üzenetére

Igen! A mobilnet fogyasztása az tényleg szuper mai napig.

janeszgol
Nem szeretnék venni, de piszkálta a fantáziámat hogy állja meg a helyét. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) AllTheBest válasza Luck Dragon (#9) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Már a 2013 sem állja meg a helyét :D Amikor kijöttek, akkor jó tabletek voltak(2012,2013),de kb 1-2 év után már nagyon belassultak, kár értük, mert nagyon jól össze voltak rakva

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#11) mrlt


mrlt
tag

Szerettem a wp-t én is, nagy reményeket fűztem a rendszerhez, sok ismerősömnek is ajánlottam, volt Lumia 610, 520 és 735 is. Gyakorlatilag szinte a kezdetektől használtam. Előttük voltak droidjaim egy samsung és két sony 2.2-től 4.4-ig. Aztán a 735 után kína felé fordultam mint oly sokan és nagy megelégedéssel használok egy Meizu M3 Note 3/32 készüléket több mint egy éve. (aztán nemrég nagybátyámtól kaptam egy leharcolt iphone 5-öt amit fillérekből felujítottam, és most ismerkedek az iOS-el is)
Tehát az esélyt nálam maximálisan megkapta a WP, szvsz a sikere nem a felhasználókon múlott volna.

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#12) SutPet


SutPet
aktív tag

Grat a váltáshoz, én is megléptem mert muszáj volt. 640-et váltottam Redmi 4 Prime-ra. A 640-et ugyan eladtam de az első 520-as még mindig megvan tartaléknak :D Azt nagyon szerettem.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#13) Luck Dragon válasza SutPet (#12) üzenetére

Redmi 4 Prime az amiben snapi 625-van? Vagy olyan mint a 4X és 435 dolgozik benne?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) ftc


ftc
nagyúr

Én maradok Lumia820-nal még ki nem nyiffan...azt lehet váltok Androidra, ha addig nem jön ki az új Andromeda...

Cégnél Androidom van...sokkal több a gondom vele...de cserébe több alkalmazásom van

(#15) Silεncε válasza ftc (#14) üzenetére


Silεncε
őstag

Melyik Andromeda-ra gondolsz? A Google vagy az MS félére? A gugli ugyanis töröle a projectet, az MS-éről pedig semmit nem lehet hallani, azon kívül, hogy létezik

(#16) SutPet válasza Luck Dragon (#13) üzenetére


SutPet
aktív tag

625 van benne.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17) Luck Dragon válasza SutPet (#16) üzenetére

AZ szuper! :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) SutPet válasza Luck Dragon (#17) üzenetére


SutPet
aktív tag

Jaja, sokat filóztam hogy sima redmi 4 legyen vagy a prime, de végül a nem túl nagy felár miatt az utóbbi mellett döntöttem és nem bántam meg. Azon külön megvoltam lepődve hogy offline navival (Here) autómatikus fényerőn, 10,5 óra folyamatos használat után kezdett el károgni hogy akkufeszültsége 20% alá esett :D

waze-val még nem teszteltem, de most hogy már nincs róming következő úton azzal megyek.

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#19) Luck Dragon válasza SutPet (#18) üzenetére

Én is néztem, de a mobilnet miatt , gondolok itt a B20 hiányára nem mertem belevágni. Így jött a képbe a Note mert navigáció esetében a nagyobb kijelző is jobb választás. Jómagam Wazet használok és ott is megy a 4G útinform, stb. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) hege8888


hege8888
aktív tag

Én már ott lehidaltam, hogy Viberrel nem lehetett telefonálni WP-n.
még jó, hogy csak a szomszédom szórakoztatott néha vele. Pl win8.1 alatt sehogy sem sikerült az eszközt kábellel "látnia" a windowsnak, hiába csilingelt,m eg települt az eszköz, míg win10 felismerte...
Borzalom. Legjobban azt sajnálom, hogy egy ilyen groteszk platform miatt kellett a Nokiát bekebelezniük.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#21) Luck Dragon válasza hege8888 (#20) üzenetére

Vibernél a kései üzenetek érkezése rosszabb volt. Mert az alap funkció ami az üzenet küldése sem volt a toppon.
Viszont a csatlakozással soha nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22) SutPet válasza hege8888 (#20) üzenetére


SutPet
aktív tag

Én emlékeim szerint tudtam telefonálni viberen vele de tiszta bug volt... Nem értettem soha hogy nem bírták megvalósítani normálisan... De ahogy Luck is mondta a legidegesítőbb az volt hogy az üzenetek késve jöttek meg, meg mikor 3 órával azután kaptam az értesítést hogy elolvastam az üzenetet az is érdekes volt. Ugyan ez igaz volt Whatsapp-ra is.

Kapcsolódással nekem se volt bajom, ill az jó volt hogy ha be voltál jelentkezve gépen is akkor az értesítések gépen is megjelentek nem kellett a telóhoz nyulni hogy mi van. Aztán persze ezt is "fejlesztették" és hol működött hol nem.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#23) westcoastog


westcoastog
veterán

Szerencsére októbertől már egy nexus 6-al folytatom a telefonos pályafutást.
Imádtam a wp-t, mindenkinek ajánlottam, de ideje elhagyni a süllyedő hajót.
Míg wp 10 volt a 735-ös lumián számtalanszor akartam betonba döngölni, utána meggyújtani az egészet.
Visszaraktam a 8.1-et, használható, de már szerencsére csak 2 hetet kell kibírnom vele. Sajnálom ezt a rendszert. :(

(#24) Luck Dragon válasza westcoastog (#23) üzenetére

Nexus vonal teljesen jó alternatíva. Úgy így közelítem meg jómagam is, Mi A1 az Android One két évig biztosan támogatva lesz. Most jön rá az Oreo. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) westcoastog válasza Luck Dragon (#24) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem mai telefon ugyan a nexus 6, de hardver ügyileg most sem kell elbújnia, szerintem pár évig még lesznek rá romok az biztos. Alig várom már hogy átvehessem. :)

(#26) Luck Dragon válasza westcoastog (#25) üzenetére

Össze hasonlítanám a két eszközt. Már csak kíváncsiságból is. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) westcoastog válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


westcoastog
veterán

Mi A1-el? :)
Lehetne belőle cikk is akár. :)

(#28) Luck Dragon
2 újabb és 1 régi teló, mehet az egybe is. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Luck Dragon válasza westcoastog (#27) üzenetére

Igen, azzal. Cikknek majd az A1 és a Redmi Note 4 összevetése lesz az első, erre gondoltam. De akár nexus is ringbe szállhat. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) Luck Dragon válasza westcoastog (#27) üzenetére

Három az egyben. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#30) westcoastog válasza Luck Dragon (#29) üzenetére


westcoastog
veterán

Pontosan. :D

(#31) Luck Dragon válasza westcoastog (#30) üzenetére

Rajtam nem múlik, csak idő és készülék hiányában picit nehezebbé válik a cikk megírása.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#32) westcoastog válasza Luck Dragon (#31) üzenetére


westcoastog
veterán

Mondanám hogy nexust felajánlanám majd cikkalanynak, de hát a távolság. :DDD

(#33) Luck Dragon válasza westcoastog (#32) üzenetére

:D hát jó, akkor marad a kettő az egyben.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a cikket + a másikat is!

Detto ugyanebben a cipőben járok, imádtam a 640-est, de most már elég! :(
Xiaomi-ra váltanék, csak azt nem tudom eldönteni, hogy jó lesz nekem a MIUI, vagy ragaszkodjak a stock droidhoz. Igazából a csempék után nem vágyom olyan bődületes testreszabhatóságra, de a MIUI-ról nem egyöntetűen pozitívak a vélemények.

Neked hogy jött be?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#35) Speed® válasza westcoastog (#23) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem 8.1 van rajta, mostanában random restartokkal boldogít, érik a csere. 10re fissíteni nem is merem ilyen állapotban, szerintem téglásodna. Amennyire szerettem a kezdetekben, annyira megutáltam mára, érdemei ellenére. Szintén Mi A1 felé kacsintgatok, bár szívesebben tenném rá a mancsom egy XZ1 Compactra, de odébb van, mire emberi áron lesz..remélhetőleg jön valami hasonló vas is közben AMOLEDel..ez az egy, ami rohadtul fog hiányozni :S

(#36) westcoastog válasza Speed® (#35) üzenetére


westcoastog
veterán

Nekem még várnom kell a telefoncserémmel, még haverom húzza-halasztja a a dolgot, de már cska egy hónap remélhetőleg. :DDD

Nem érdemes a 10-et fölreakni, csak kínlódás, mondjuk már 8.1-en sem nagy élvezet működni, de ez van most.

(#37) Speed® válasza westcoastog (#36) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Várok én is, csak mire. Igazából arra, hogy megdögöljön :S Lementettem a cuccaimat, szinkronizálva, ami fontos lehet, már elengedtem, csak használom.

(#38) westcoastog válasza Speed® (#37) üzenetére


westcoastog
veterán

Tok nélkül használom már én is, nem zavar ha leejtem stb.. :O :D

[ Szerkesztve ]

(#39) Speed® válasza westcoastog (#38) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért direkt nem bántom :D Tokban/fóliával, karácsonyra kapott új hátlapot is, mert a gyári szétrepedezett..de nem hálás a ribanca :O

(#40) westcoastog válasza Speed® (#39) üzenetére


westcoastog
veterán

Egyébként nagyon jól állja nálam a sarat szerencsétlen, kár hogy a szoftver miatt egy "tök jó" telefont le kell váltanom, de nem fogok panaszkodni az újabb telefon miatt szerintem. :P

(#41) Speed® válasza westcoastog (#40) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam döglődik..legújabb dilije az SD, szerinte hibás, formázni sem tudja..J5'16ban meg hibátlanul funkcionál. 32GB Sandisk Ultra..kész vagyon volt :S
Feldobtam a 10et rá..röpke 7 órába telt :DDD De már van Messenger :W

(#42) westcoastog válasza Speed® (#41) üzenetére


westcoastog
veterán

Hardverileg nálam tökéletes, viszont már a második házát fogyasztom.
8.1-en elvagyok, de nehéz az élet, messengerezni nem tudok, böngészőben nyitva a facebookot pedig 10-ből 7-szer kilóg a képből a teljes oldal, stb.. :W
10-et meg sem próbálom újra felrakni, félek csak kalapács alá kerülne szerencsétlen készülék.
Valahogy csak kibírom még azt az 1 hónapot..

[ Szerkesztve ]

(#43) Speed® válasza westcoastog (#42) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A ház hulladék, gyárilag és utángyártottan is szétreped/pereg, nálam is.
Eddig jónak tűnik a 10, RS1 10.0.14393.1770. (oktober 10.), az utolsó.
Ezután már úgysem jön ki hozzá semmi újdonság, eltemették a WPt :S

(#44) westcoastog válasza Speed® (#43) üzenetére


westcoastog
veterán

Ejtettem le egyszer kétszer mielőtt szétrepeadt a tetején, most utángyártott ház van rajta.

Insider release? Nem merek szórakozni vele, nehogy az idegeimre menjen. :D

(#45) Speed® válasza westcoastog (#44) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gyári ejtés nélkül, mint sokaknak, anyaghiba.
Nem Insideres, az utolsó kiadott hivatalos RS1.

(#46) westcoastog válasza Speed® (#45) üzenetére


westcoastog
veterán

Szerintem az enyém az ejtéstől tört szét. :K
Na sebaj, én már nem rakom fel szerintem, alig várom hogy feldobhassam eladásra a telefont.
Marad a régi lumia 520-am viszont gps-ként. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.