Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raczger


raczger
őstag

írhattok ti is egy-egy érdekes történetet pl, és szerintem jó ötlet lenne betenni a cikkbe még ilyeneket, és hogy ki írta az adott sztorit :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2) bmx powa


bmx powa
tag

nálunk egy hétköznap suliban rajztanár laptopját, egy farsangi buli alkalmával a műsor alatt 53 telefont, pénzt rengeteget, mp3 lejátszó..stb....és mindez Kecskemét ELIT-nek mondott általános iskolájában...mondjuk a legtöbb cucc a gimis osztályokból tűnt el, de nem ritka az sem, hogy az 5-es kiccsaj megy a folyosón a Nokia N73-al...az olyanok -szerintem- meg is érdemlik hogy szénné lopkodják őket...

MOD: bocs hogy nem msnen :)

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#3) 7


7
addikt

"El is lopott 200 ft értékben műszaki cuccokat a diákoktól" :F

(#4) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha ülsérend szerint volt akkor biztos, hogy belsős volt az illető, aki összeírta a listát. Érdekes megoldás, ilyenről még nem is hallottam. Nálunk a termeket szinte mindig bezárják, pláne ha nincs ott tanítás. Ez szabály vagy csak elővigyázatosság?:F

ámelszökött
egy ideig eltartott míg megfejtettem hogy egy space hiányzik
El is lopott 200 ft értékben műszaki cuccokat a diákoktól.
200 FT vagy 200.000 FT? Mert 200 forintból nem sok műszaki cucc jön ki:U
nemhinném
Tudomásom szerint külön kell írni.
Hirtelen ennyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) raczger válasza 7 (#3) üzenetére


raczger
őstag

javítva, thx!
természetesen 200e akart lenni:)

Winner_hun: thx, javítva, nem figyeltem ennyire oda, csak gyorsba megírtam!

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6) Winner_hun válasza bmx powa (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akinek telik valamire miért érdemli meg, hogy meglopják?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) 7 válasza Winner_hun (#6) üzenetére


7
addikt

Szerintem o arra akart celozni, hogy akinek feleslegesen van ultrahiperbrutalubercool es nem mellekesen baromi draga ketyereje (amit raadasul mindenhova magaval is hurcol, sot, talan meg mutogatja is, de nem orzi, nem vigyaz ra), az valoszinuleg nem nagyon tudja megbecsulni a penzt, es egy lopasbol talan tanulna...

[ Szerkesztve ]

(#8) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az az elgondolkodtató, hogy amíg én suliba jártam, kb a karóra vagy esetleg nyaklánc/karlánc, tárca volt az elképzelhető max értéktárgy. Egyedül testnevelés órán volt ez probléma, ott megoldották annyival, hogy a tanárnál volt egy doboz, amibe óra előtt belepakoltak, óra végén ki. Mondjuk manapság ehhez kisebb fajta zsákra lenne szükség, hogy az összes telefont, órát, ékszert, esetleg pda-t belepakoljanak.

Amit még nem értek, hogy miért nem megoldható a telefon tárolása egy övtáskában, vagy lányoknál nyakba akasztón, vagy szütyőben, ahogy azt a felnőttek is teszik, és nem az iskolatáskában hordva. Úgy értem, tudom, hogy nem lehet bekapcsolni, de a hordozáshoz ugye ez nem is feltétel. :U El sem tudnám képzelni, hogy a telefonom, PDA-m, vagy notebookom csak úgy otthagyjam valahol egy táskában...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) Winner_hun válasza 7 (#7) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ugyan már:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) raczger válasza parandroid (#8) üzenetére


raczger
őstag

ezt én sem értem pl... én is a telefonomat mindig a zsebemben hidom, kivétel itthon... a laptopot is ha beviszem a suliba leadom a titkárságra, ahol mindig van valaki és nem csórják el stb, szerintem sok embernek tennie is kéne érte hogy ne legyenek meglepve ha kirabolják, mert ha pl kiteszed az út közepére a notebook-od akkor tuti elvszik:) kb így vannak ezzel a tolvajok is, látnak egy egyedül hagyott táskát, és kikandikál belőle egy teló, akkor annak hamar nyoma veszik! persze tudom, a forrásnál a probléma, aza hogy lopnak, de ezt a mai társadalomban, egyre rosszabb gazdasági életben lehetetlen megszűntetni, így jó ha elővigyázatosak vagyunk ezzel szemben

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#11) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Tőlem szerencsére nem loptak el semmit se a suliban, max csak a táskámban turkáltak a szemét osztálytársaim. Ezért se vittem többet azokon a napokon mobilt, amikor tesi óránk volt.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12) raczger válasza Winner_hun (#9) üzenetére


raczger
őstag

A nyuszika ugrált az erdő szélén és leesett ezt most olvasom, hallom először, majdnem leestem a székről :DD :DDD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#13) tbs válasza parandroid (#8) üzenetére


tbs
addikt

Jaja..! Király srác volt, akinek 7zenés karórája volt..! Az automata felhúzós, űberpontos szovjet mutatósóm labdába sem rúghatott... De nem is merült le az elem a nagyszünetben... ;]

(#14) Winner_hun válasza raczger (#12) üzenetére


Winner_hun
félisten

:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15) bmx powa válasza Winner_hun (#6) üzenetére


bmx powa
tag

mert nem elég, hogy tellik valamire. hanem a 10éves kislány szaladgál 80k értékkel a kezében a folyosón, miközbe ordít belőle 64kbps mp3-ban az hogy "kámon bárbi görl..." esetleg "csupi pipo" vagy ilyesmi...szerintem aki így költi el a pénzt, az megérdemli...pl vehetne inkább babysittert hogy tudjon viselkedni a kiccsaj és ne pont Ő legyen az, akit egyszerre ketten b@sznak a diszkó WC-jében 4év múlva....

MOD: Yetike rátapintott a lényegre...

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#16) 7 válasza Winner_hun (#9) üzenetére


7
addikt

Pedig de, csak o nem tujda olyan szepen megfogalmazni... :) Latod mar? ;)

(amugy ne szorongasd annyira azt a makkot, ugyse kell senkinek)

[ Szerkesztve ]

(#17) peterszky válasza tbs (#13) üzenetére


peterszky
őstag

:C Most én is egy Raketát nyúzok, nagypapám találta a szekrényben.
Komolyan mondom, hogy ilyen pontos órám még sohasem volt.

A volt gimnázimomban sajnos elég sok lopás volt/van, főleg felvételinél, amikor beszabadult a sok kis enyveskezű. Egy felvételi alatt kb. 30-40 mobilt elloptak (nem értem, miért a szekrényben tartották az illetők).
Mostanság, ahogy a híreket hallom tudatosan lopnak az informatika termekből és szertárakból tanítási időben. Elég szomorú :(

What else you gonna do on a Saturday?

(#18) Geller72


Geller72
veterán

A Casio számgépem volt akkor az egyetlen kütyüm, amit féltettem. Anyám egy harmad havi fizuja volt akkor...
Vigyázni kell az értékeinkre. Csak az vigyáz rá igazán, akinek fontos, számára értékes.
Ha a kis Pistike megkapja a legdrágább Miot, egyéb xart, nem fogja értékelni, hogy ha ellopják, nem érzi, hogy az miért volt közel egy kilo. Meg kell tanítani a gyereknek megbecsülni az értékeit. A szülő is hibás..szvsz.
Üdv:
Geller

(#19) finest


finest
őstag

Hát nem tom, szerintem az alap felállás az lenne, h nem nyúlunk olyan motyóhoz, ami nem a mienk. Szal nem értek egyet azzal, h a lopás oktatási módszer a gazdagok számára, akik nem becsülik meg a cuccaikat. Törném el a kezét, aki a suliban összeírja mások cuccait, azt akkor úgy írogasson! Remélem az írást megnézik, oszt kiderül, h ki volt!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#20) philoxenia válasza tbs (#13) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Te is fiam Brutus :DDD Anno középiskolás voltam már, mikor valakinek ZENÉLŐ kvarcórája lett, amit legálisan szinte be se lehetett szerezni. Amikor a lengyel piac veszélyeiről előadást tartó rendőrtiszt azt állította, hogy a kvarcórája -nem is zenélős- a bizományiból való, hát közröhej tárgya lett. :D
Igaz, akkor a kisebb lopások nem szabálysértések voltak, hanem a rendőrségen szerzett, jóval nyolc napon túl gyógyuló sérülések. :)) ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A fiamtól a telefonját fenyegetéssel az iskola mellett vették el. :(((
Mondjuk, ha ott vagyok, az se gyógyult volna egyhamar.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22) Wise válasza parandroid (#8) üzenetére


Wise
tag

A nyakba akasztással is az a baj, hogy feltűnő. Egyszerűen zsebre kell rakni. Volt olyan a városunkban, hogy valakinek a nyakában volt a telefonja, meglátták kissebségi barátaink és megkéselték az állomáson.

(#23) Winner_hun válasza bmx powa (#15) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ugyan ne fárassz már. Ha valakinek van 1 milliárd forintja, a gyerekét elkényezteti azért még nem kell, hogy őt fosszák ki. Ha nem lenne anyucinak/apucinak sok pénze, akkor nem 80k-s telefonnal rohangálna a csemete. Ha megengedhetik egy kisgyerek ellátására a 80k-s kiadást, nem igazán fogják hiányolni, ha ellopják tőle.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) Peet210 válasza philoxenia (#21) üzenetére


Peet210
őstag

Az olyannak gyógyulni is felsleges.

Szerncsémre műszaki cikket még nem lovasítottak meg tőlem (bele is pusztultam volna :) ), de sajnos pénzt már igen. Egy pár hónapja a munkahelyen a táskámban hagytam a pénztárcám (és itt követtem el a hibát) mire visszamentem a tárcámból egy 10.000 Ft-os bankjegy hiányzott.
Azóta mindíg mindet magamnáltartok még ismerős terepen is, vagy ha olyan helyen leszek ahol muszáj felügyelet nélkül hagynom a dolgaimat akkor max pár 100 forint van nállam és a nélkülözhető dolgokat otthon hagyom.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#25) tbs válasza Winner_hun (#23) üzenetére


tbs
addikt

Ha vkinek van 1milliárd forintja, az valószínüleg igen zsugori... Nem véletlenül van 1 milliárd forintja... ;) A 80eFt-os telefonos kölök tipikusan nem milliomoscsemete.

(#26) dabadab válasza tbs (#25) üzenetére


dabadab
titán

"A 80eFt-os telefonos kölök tipikusan nem milliomoscsemete."

Ja, az ilyen telefonok eleg sokszor statussszimbolumkent funkcionalnak, de anyagilag jobban eleresztett korokben ilyen celra egy 80k-s kutyu teljes mertekben alkalmatlan :)

DRM is theft

(#27) Wise válasza bmx powa (#2) üzenetére


Wise
tag

szerintem meg senkitől se kell lopni :D
még attól se aki lopásból él meg...az ilyen dolgokra már van kultúráltabb eszközünk(?)

(#28) Peet210 válasza Winner_hun (#23) üzenetére


Peet210
őstag

Valahol érthető az amit yetike és bmx powa monde, de talán mégis Winner-hun-nal értek egyett.
Tehát azért mert valakinek van még nem érdemli meg, hogy meglopják (és itt nem csak erre a konkrét példára kell gondolni).
De persze azzal egyetértek hogy minek egy ennyi idős gyereknek iyen értékű telefon.
Ilyen esetben igazábol a szülőket lopják meg. És ha majd megérzik ezt akkor talán legközelebb nem 80k-s telefont vesznek a gyerköcnek hanem egy 15k-sat.
Tehát a kislény se érdemli meg, hogy ellopják a telefonját, de szülőknek tudják be, hogy egy ekkor értéket vesztettek el (mert nem mindíg a tehetősek veszik meg a drága telefonokat a csemeténaek).

Today's record, is tomorrow's motivation

(#29) dabadab válasza Peet210 (#28) üzenetére


dabadab
titán

"Valahol érthető az amit yetike és bmx powa mond"

Persze, siman: irigyek.

DRM is theft

(#30) Peet210 válasza dabadab (#29) üzenetére


Peet210
őstag

Én nem erre gondoltam.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#31) dabadab válasza Peet210 (#30) üzenetére


dabadab
titán

De en igen. :D

DRM is theft

(#32) bmx powa válasza dabadab (#29) üzenetére


bmx powa
tag

ennyi erővel én is elvehetném tőle a telóját. és hagy ne kelljen már bizonygatnom, hogy ha nagyon akarnám, olyan telóm lenne, mert meg tudnék érte dolgozni. De mivel nem használom ki, nem vagyok se menedzser, se ügyvéd, se semmi, csak diák, ezért megvagyok én a 3650-esemmel, amit két éve egy átdolgozott nyár jutalmaként vettem meg használtan 27ezerért...

#31: :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#33) 7 válasza Peet210 (#28) üzenetére


7
addikt

"Valahol érthető az amit yetike és bmx powa mond"

Hekas, en csak tolmacsoltam!

[ Szerkesztve ]

(#34) tbs válasza dabadab (#26) üzenetére


tbs
addikt

Valójában arra gondoltam, hogy egy igazi, jóba-belenövő-sokadik-generációs miliomoscsemete ritkán lát magyar sulit belülről... ;]

De tényleg nem 80eFt-os cuccokkal szoktak mozogni. Inkább néha-néha hazalátogatnak ÚjZélandból elintézni egy-két vizsgát... És most picit irigykedem... :B :DDD ;]

(#35) tbs válasza 7 (#33) üzenetére


tbs
addikt

Elbactad. Irigy. X ;]

(#36) shaipo


shaipo
csendes tag

Ma a nyugatinál a 4-es/6-os villamos megállójából kiérve egy 14 év körüli srác kötött belém, mondta, hogy ha nem adom a mobilom, akkor megkésel... Közben az emberek meg csak néztek, valai még röhögött is rajtam, mikor a srác húzta elő a kést. Ekkor jött a nagy ötlet, hogy elkezdek angolul hadobálni neki, stb. A 'szerszám' szerencsére visszakerült a zsebébe, de nemtudom mit csináltam volna, ha nem. Aztán még kb. 5-6 percig jött utánam, rugdosott, ütlegelt, és ordibálta, hogy köcsög angol... Közben megpróbálta elvenni a telóm, meg az mp4-em. Szivesen odasóztam volna neki egyet, de a végén még rámfogja, hogy én kezdtem. Meg amúgy sem lett volna szerencsés, mert közben jó néhány helyi (nem a naptól)barna alaknak köszönt oda...

(#37) Peet210 válasza 7 (#33) üzenetére


Peet210
őstag

Valóban. Elnézést. :B

Today's record, is tomorrow's motivation

(#38) wiggen123 válasza philoxenia (#20) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Nálad van a pont. Ha nincs visszatartó erő, akkor a sok surmó miért ne lopjon? Az ejnyebejnye nem visszatartó erő...

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#39) ollie válasza philoxenia (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Igaz, akkor a kisebb lopások nem szabálysértések voltak, hanem a rendőrségen szerzett, jóval nyolc napon túl gyógyuló sérülések."

Ezt lehet, hogy vissza kéne vezteni, és talán kevesebben lopnának.

***

(#40) raczger válasza shaipo (#36) üzenetére


raczger
őstag

okosba megoldottad:)

egyszer hozzám is oda jött a népligeti aluljároban egy kb velem egy idős (akkor 15-16) kisebbségi gyerek, és ő is stílusosan akarta a mobilom:D nem adtam oda neki aztán elkezdtek utánam rohanni kb 5-en, 6-an, kijutottam élve, csak az egyk adott valami elég gyengus "zsibit" oszt rohantam át a 2x4 sávos forgalmi sávokon :D go a volán pályaudvarra, ahol nyugi volt (sok-sok biztonsági őr:D)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#41) wiggen123 válasza shaipo (#36) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Hazaértél -> lenyomsz száz fekvőtámaszt egyhuzamban. Ha ezt nem tudod megtenni addig gyakorolod, amig nem sikerűl. Csak nehogy végtelen ciklusba kerűlj :D
Ez a legjobb megoldás. Ha kész vagy vele, utána majd letörheted a kisk*csög kezét... De akkor már lehet nem is kötnek beléd.

"Közben az emberek meg csak néztek, valaki még röhögött is rajtam, mikor a srác húzta elő a kést."
Ez a mai magyar társadalom. Közöny és nemtörődömség :( Ha én ottvagyok biztos nem röhögtek volna rajtad, a kismuki meg nagyon hamar elhúzott volna ha ránézek a gyilkos pillantásommal ;]

mod (raczger válasza után): Hát mit mondjak. Ez elkeserít. Itt vidéken azért ennyire nem rossz a helyzet pigment túltengés ügyileg. Ha tényleg ráugorhat az emberre egy horda bumburnyák, akkor tényleg igaz a szégyen a futás, de hasznos közmondás :(((

[ Szerkesztve ]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#42) Wise válasza shaipo (#36) üzenetére


Wise
tag

Nekem is volt már hasonló esetem de szerencsére ott nem volt kés. Letalpaltam a srácot aztán elment h szól a rokonságnak, nem vártam meg mig visszaér. :B

wiggen123: úgy néz ki ez egy másik vidék :D

[ Szerkesztve ]

(#43) Zolexx


Zolexx
aktív tag

nekem eggyik haveromnál volt olyan hogy Kecskeméten a pályaudvaron ált a gyerek 16 éves. hasba ütötték a gyereket és kizsebelték. a gyerek meg szinte fel se fogta mi történt vele.. :( de olyan is volt hogy utcán telefonált egy másik haverom és vele szembe megy két gyerek és kikapták a kezéből a telefont és futás. Ilyen dolgok ellen nem lehet sokmindent tenni mert ezek az emberek csak ugy jönnek a semmiből. Sajnos.

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#44) Daweee


Daweee
őstag

Nekem is N73-mam van, igaz már nagyobbacska vagyok, és tőlem még sose loptak el semmit. De vigyázok is a cuccaimra, a teló amikor épp nem a kezemben van, 95%ban zsebben, ha meg utcán telefonálok kicsit görcsösen fogom, a kezemmel szinte teljesen eltakarom biztos ami biztos, ha meg nem, a kezem közvetlen a zseb mellett. Hülye szokás, de még mindíg jobb... Szerencsére még késes pigmentmájszterek sem kötöttek belém, de nemtudom mit csinálnék ha szembejönne egy :F

(#45) Wise válasza Daweee (#44) üzenetére


Wise
tag

paprika spré? riasztó pisztoly? sokkoló? én ezek közül mindenképpen be akarok egyet szerezni...ha már nem gyúrtam ki magam...

(#46) Daweee válasza Wise (#45) üzenetére


Daweee
őstag

Még nem gondolkodtam ilyenen, de azért nem fúj el minden szél, van bennem anyag ;] (ha nem is 100% izom...)

(#47) pingu2007


pingu2007
újonc

sziasztok! sajnos nekem is elég friss tapasztalataim vannak a telefon-lopások terén:-((((
szombaton reggel fél kilenckor a Ferenciek terénél, a metró kocsiból nyúlták le az N70-esemet.
mukkanni sem tudtam, annyira nem hittem a szememnek...az ajtó becsukódott, a srác a telómmal higgadtan sétált el!
nem is a telefon elvesztése miatt vagyok :((( ,hanem a benne tárolt mindenféle adat, kép, stb miatt...most meg előástam a régi 6610-esemet :-)
szóval, mindenki vigyázzon a mobiljára!!!!

(#48) SLYM


SLYM
veterán

én egy elég szotyok suliba jártam, ahol semmi ilyesmi nem volt. mert mindig zárva voltak a termek :D meg egyébként se volt nagy biznisz a lopás. van a suliba egy sokkal jövedelmezőbb üzlet is...

(#49) Templ@r


Templ@r
tag

Nekem szakközépben a személyimet lopták el (1993-ban). Nyitottak vele egy számlát majd hitelt vettek fel rá. OTP rajtam akarta behajtani a pénzt, ebből per lett, amit jogerősen megnyertem. OTP a jogerős ítélet után sz@rt bele az egészbe és tovább adta a követelést a faktoring cégének, aki tovább passzolta egy behajtó cégnek. Most ott tartok hogy a behajtó cég (aki egyébként hivatalosan sohasem értesített engem) visszadobta a faktoring cégnek az ügyet (mivel nem sikerült rajtam behajtania a pénzt) peresitési eljárással (2007-et írunk). Szóval most várom, hogy mikor kapok idézést a bíroságra. Majd szépen bemegyek (most már az ügyvédemmel - a régebbi ügyben magamat védtem) a bíróságra a jogerős ítélettel és megnézem mit szólnak hozzá :)
Mellékzönge: persze az OTP BAR listara tett időközben, komolyam kezdem rajta gondolkodni hogy milyen kártérítési eljárást lehetne indítani az OTP ellen, mert ezek után szívesen megfingatnám őket...

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#50) FPéter válasza Templ@r (#49) üzenetére


FPéter
aktív tag

Az is milyen már, hogy ellopom valakinek a személyijét és az OTP simán beveszi, hogy a sajátom....
Mikor tudtad meg, hogy visszaéltek vele és mekkora hitelt vettek fel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.