Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) No-kia


No-kia
őstag

nekem is momo-m van, bár én csak LFS drift-re használom, ilyen NFS, meg arcade vackokat még a fél év alatt nem is próbáltam,
:DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#2) rudi válasza No-kia (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazából nem is érdemes, mert azok irányítását úgyis billentyűzethez tervezték.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) szablya


szablya
tag

Nekem is kell :DD De ha lesz, akkor egy DFGT lesz az. Keményen bele akarok vágni a szimulátorozásba, aztán meg nem akarok félévente cserélgetni :B

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#4) superecneB


superecneB
őstag

Én is egy momo tulaj vagyok és nagyon jó kormány szerintem. LFS-hez vettem elsősorban, de sajnos nem találok olyan kamerabeállítást amivel normálisan tudnám játszani. Engem kormánnyal idegesít a belsőnézet. A motorháztetőt szeretem látani. DiRT2-ben pl egész fun volt kormánnyal játszani. Bár az se WTCC sem egy LFShez nem hasonlítható. rFactort szerettem volna kipróbálni de nem nagyon jött össze.

(#5) szablya válasza superecneB (#4) üzenetére


szablya
tag

Richard Burns Rally! :K

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#6) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis kormány, grat. :R

(#7) superecneB válasza szablya (#5) üzenetére


superecneB
őstag

Na azt még nem próbáltam! Biztos lesz akkora fun mint a DiRT2 ahogy hallottam! Köszi az ötletet! :R

(#8) szentkuti11 válasza rolkaDb (#6) üzenetére


szentkuti11
addikt

Köszönöm szépen.

(#9) ztoldy


ztoldy
senior tag

Ismerős azt mondta, hogy a pedálja kopik a MOMO-nak és egy idő után már állítani kell az érzékenységét, hogy rendesen érzékelje a nyomást. Ő ebből a fajtából elhasznált 2-t is LFS-del. Reméljük a tiédnek nem lesz ilyen problémája.

Nekem Microsoft Sidewinder FF van.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#10) szablya válasza superecneB (#7) üzenetére


szablya
tag

Ez azért már kemény szimes vonal, a DiRT2-vel még nem játszottam, de ahogy hallom elég arcade. (ja de, egyszer nyomtam PS3-as demót havernál)
Grafikától ne várj sokat, a CMR2005-el egykorú, bár az azért szvsz elég szép :U A fizika ellenben ott van :K

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#11) superecneB válasza szablya (#10) üzenetére


superecneB
őstag

A cs 1.6ot sem azért játszák mert szép, sem a starcraftot mégis kategóriájuk talán legjobb játékai a mai napig!

(#12) Enton válasza szentkuti11 (#8) üzenetére


Enton
addikt

Mikor vetted a kormányt 19e-ért???
Csak kérdés gyanánt.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#13) Met válasza ztoldy (#9) üzenetére


Met
nagyúr

Nem kopik, csak elkoszolódik a potméter, és a rögzítése is rossz, ez gyári hiba de javítható házilagosan. Vagy gariba cseréltethető.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14) szentkuti11 válasza Enton (#12) üzenetére


szentkuti11
addikt

Karácsony előtt kicsivel.

(#15) Enton válasza szentkuti11 (#14) üzenetére


Enton
addikt

Azt hittem mostanában.
Hisz ma már 20e-ért már DFGT-t kapni. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#16) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Volt alkalmam kipróbálni ezt a kormányt de már eladtam. Még most is egy olcsóbb Logitech van helyette, Vibration Wheel. Annyira megszoktam a váltót a kis kormányomon, hogy Momo-ra átállva elég rosszul érintett az, hogy milyen "nagy" úton járnak váltói. Túl nagy a holtjáték amíg megtörténik a tényleges kapcsolás. LFS-be nem igazán ment az FFB, egyedül a GTR2-ben tudtam megnézni, hogy mit is tudna a gépezet. Emellett meg a kedvezőtlen elhelyezés meg a hosszú macerával járó felszerelés miatt is megváltam tőle. Csak annak jó akinek elég helye van erre. Én úgy többet vártam volna egy 9k-s kormány után de még jó, hogy akkor vettem mikor még 12k volt a Momo újonnan.

(#17) Taranti válasza szablya (#5) üzenetére


Taranti
senior tag

A legdurvább rally program, amivel találkoztam, ott minden "árkád fícsör"-t el lehet felejteni:) Nem is véletlenül van az elején az oktató mód.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#18) hugoagagyilo válasza superecneB (#4) üzenetére


hugoagagyilo
tag

Mi volt a baj rFactorral?

Egyébként Momo nagyon jó kis kormány kb 5 évig nyúztam mire elkopott ,de felújítható!

http://obhunracing.com

(#19) ANW2 válasza szablya (#3) üzenetére


ANW2
tag

Én a helyedben G25-öt vennék kb 10k-val drágább de van kuplung pedál és 6 sebességes manuális váltó! A DFGT az még nem kemény szimulátorozáshoz való szerintem. Én például rFactorral játszom és hát a momo-val nem az igazi. :)

(#20) JColee válasza ANW2 (#19) üzenetére


JColee
őstag

Én például momoval játszottam rfactort, és teljesen redben volt, amig el nem kezdett elmászni a középállásból vezetés közben. g25re váltottam, de vannak ennek is hiányosságai. Középállásban sokkal inkább lötyög, mint a momo. Kevés rajta a gomb, és a H váltótól sem ájulok el. Gombok szempontjából a dfgt sokkal jobb.

(#21) Enton válasza ANW2 (#19) üzenetére


Enton
addikt

Szerintem induláshoz, bőven elég egy DFGT is.
A h váltó és a kuplung nem sok mindenkinek jelent hosszutávu előnyt, főleg ha versenyzésben is gondolkodik, mert akkor a pillangófülekkel gyorsabb váltani.
De kinek mi tetszik. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#22) kovsol válasza rudi (#2) üzenetére


kovsol
titán

nem leszel benne jobb az tény, de szerintem ez is egy módja lehet a játékélmény növelésének én pl nfsu2 -t pont egy ilyen kormánnyal játszottam végig, de F1 játékokhoz viszont kb kötelező holmi és nekem ez volt életem első kormánya amúgy és szerettem is nagyon, de egy ideje nem játszottam autós gameval így eladtam(kivéve Xboxon a Forza)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23) joember5 válasza rolkaDb (#6) üzenetére


joember5
csendes tag

Nekem is ilyen kormányom van, + még egy logitech formula force gp :D :))

(#24) zoli03 válasza JColee (#20) üzenetére


zoli03
őstag

Mi az hogy lötyög? Nekem van WingMan, az lötyög, de a G25 semennyit se lötyög. Nekem a 2 gomb elég, annyira nincs messze a váltó, hogy ne érjem el hamar, azon meg van egy csomó gomb.

(#25) Sub-ZeRo válasza Taranti (#17) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A legjobb rally játék amit kiadtak pc-re. G25-el 540 fokon toltam kormány váltóval. Hát valami félelmetes mennyire jó az a játék. :B Azt hiszem össze kell rakni a kormányt meg a játékot. Egy kis csapatás kell úgy érzem. :B :DDD

JColee:Ha G25 kormánya lötygött, ott akor más bibi van. Nekem nem lötyög. Amúhy minden login van egy kis holt játéka, még a G25-nek is.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26) pointer4


pointer4
tag

:R
Széles utat! :D

(#27) raczger


raczger
őstag

jó ez a momo, de hát sajnos a pedál potija, meg a kormány motorja hamar tönkremegy, nekem fél év használat után mindkettő kampec lett, szervízbe vittem, most megcsinálták de azóta lett egy g25-öm, elég nagy különbség van a kettő között

egyébként induláshoz bőven elég egy wingman is, de nyílván jobb kormánnyal élvezetesebb és pontosabban lehet irányítani, de ez kezdésnél nem számít még

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#28) superecneB válasza Taranti (#17) üzenetére


superecneB
őstag

Azért azt megjegyezném hogy a sebesség mennyire nem érezhető a richard burns rallyban!

(#29) Sub-ZeRo válasza superecneB (#28) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem? Akkor nem tudsz vele játszani... Azért mert nem mosódik 240-nél, az egy dolog... Amúgy meg szálj bele egy kanyarba 50-el, és 65-el. Akkor majd érzed a sebességet, meg a különbséget autós és autós játék között.
Igen érezhető. Játszottam online rallyt és nem volt mindegy, hogy melyik kanyarba mekkora sebességgel, milyen ívben mentél... Egyszó mint száz, kérdezz meg még emberkéket akik aktívan játszanak és ők is elmondják hogy lehet benne érezni a sebességet...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30) EczkE


EczkE
addikt

Jóféle grat. :) Ha majd meglesz az asztali gépem előbb vagy utóbb én is veszek egy kormányt. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#31) superecneB válasza Sub-ZeRo (#29) üzenetére


superecneB
őstag

Először is köszönöm a kedves megjegyzésed. Nem ma kezdtem és a játék sebességére gondoltam. Ha 90-110zel megyek olyan mintha csak 50-60 lenne. Nem kell professzionális szimulátor versenypilótának lenni azért hogy meg tudjam állapítani hogy most gyorsan megyek vagy lassan és itt nem 60 vagy 65 közötti különbségről van szó. Ettől függetlenül a fizika rendben van csak furcsa hogy 40-50 es sebesség érzetnél elszáll az autó mint a győzelmi zászló.

u.i.: Sosem játszottam motion blurrel. És veztettem már autót 110-zel szal kövezz meg, de én ahoz viszonyítok. Nem mondom hogy más játékban hibátlan, de ennél találkoztam már jobbal pl LFS...

(#32) FekaBá


FekaBá
csendes tag

Sziasztok, bocsi az offért :)

Nekem is van egy ilyen kormányom, kihasználtság miatt eladó sorba került
Mediamarktos, garanciális, 15 re tartom :) ha érdekel PM rám.

Grat a cikkhez :C

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#33) JColee válasza zoli03 (#24) üzenetére


JColee
őstag

Holtjáték. A motor ott nem fejt ki ellenállást (ezért kéne szíjhajtás).

(#34) Sub-ZeRo válasza superecneB (#31) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szívesen. Hát pedig annyival mész, nem 60-al és érzed a sebeséget. De persze nem egyenseben, hanem kanyarban. Majd 2 évig játszottam vele, tudom.

u.i-ra: Ez a baj, hogy ahhoz hasonlítod. Nem szabad. A valóság meg a játék két különböző dolog. Nem kövezlek meg érte, csak nem szabad hozzá viszonítani, még ha próbálták valósághűre is készíteni a játékot.
Az LFS-t nem tudom, kb 30 percet játszottam vele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35) raczger válasza superecneB (#31) üzenetére


raczger
őstag

A sebesség elég relatív amikor érzésre próbálod megállapítani, értem én ezalatt hogy pl egyszer vittek 240-el, de mivel egy jól összerakott verda volt nem tűnt olyan soknak, max 160-ra tippeltem volna, ha nincs mellettünk a többi autó.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#36) lorcsi válasza raczger (#35) üzenetére


lorcsi
veterán

milyen autó volt ez ?

(#37) superecneB válasza raczger (#35) üzenetére


superecneB
őstag

Luxus autókban én is utaztam már, de azért egy 300lovas Imprezzában érezze már az ember, itt nem a hangszigetelés meg a finom futómű meg a szélzajra hangosodó rádió "nyeli" el a sebesség érzetet. A fák vagy a te esetedben az autókhoz képest azért érezted hogy ez lehet kicsit több mint 160 nem? Valóban relatív ezt nem vitatom, furcsa hogy nekem ez lassúnak tűnik de hát csak máshoz viszonyítom. Ezek szerint lehet ha ezzel kezdtem volna akkor az összes többi játék lenne túl gyors...

Egyébként még nem hallottam olyan játékról ami reálisan tükrözi az aktuális sebességet. Nem tudom a programozóknak miért fájna mondjuk egy értéket 10 ről 15re átállítani ha már szimulátort csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#38) raczger válasza lorcsi (#36) üzenetére


raczger
őstag

audi tt

superecneB: milyen értékre gondolsz? egyébként meg igenis a menetzaj, a szélzaj és a motorhang sokat számít a sebesség érzetében, egyébként imprezával is vittek már, ugyan nem olyan gyorsan, de az is elég csendes ilyen szempontból

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#39) superecneB válasza raczger (#38) üzenetére


superecneB
őstag

OFF:

A játék sebességére gondolok kétlem hogy olyan bonyolult lenne "felgyorsítani" egy játékot (most nem csak a RBR-ra gondolok). Azért ezt nem feltétlen mondanám elég csendesnek :) és persze egy rally autó sem arról híres szerintem. Na mindegy is ez változtatni úgysem tudok rajta... :)

(#40) Sub-ZeRo válasza superecneB (#39) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azért a rally és utcai változat között van különbség. :B Mind motor, mind szerkezetben. Bukócső, stb.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41) bartucc válasza raczger (#27) üzenetére


bartucc
addikt

Én most tettem szert egy Wingman-ra, sokkal jobb mint az eddig probált Trust és hasonló 10-12 ezres kormányok. Nagyon tetszik, mivel online nem tudok játszani a mikro-s net magas pingje miatt, nekem megfelel egyenlőre. :)

A következő viszont lehet tényleg egy MOMO lesz, mindig is tetszett ez a kormány.

Azért a sebességérzetet nagyban meghatározza milyen autóban ülsz. Egy jobb, 2,0-ás vagy erősebb autóban meg se érzed a 100-at, egy ladában vagy egy Wartburgan (jó ez jó ha kiköhög 80-at, 90-et, 4 üteműre gondolok) a 100 már bőven érezhető.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#42) Lui76


Lui76
őstag

Nekem sok év (és már használtan vettem)
Sok ezer "km" és az összes simbin játék után , kezd gyengélkedni.
most elöször szedtem szét a pedált, és az a gond hogy a pedál műanyag
tengelye , meg a vályat már oválisra kopott a sok használattól , gondoltam ragasztok bele vmi fél perselyt hajlított műa lapból de most meg szorul és nem jön könnyen vissza a fékpedál. :((

www.kezmuveskeramia.hu

(#43) themebuilder


themebuilder
senior tag

Jó cikk csak hamar véget ért :U

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#44) szentkuti11 válasza themebuilder (#43) üzenetére


szentkuti11
addikt

Igazából ha nagyon hosszú,akkor magamból kiindulva nem szoktam elolvasni,így inkább megpróbáltam összesűríteni.

(#45) neilszab válasza themebuilder (#43) üzenetére


neilszab
őstag

Hívjuk inkább cikkecskének, mert pont ott fejeződik be az írás, ahol egy cikknek el kéne kezdődnie.... igazából nemsokat lehet megtudni belőle :B

Egyébként, aki most akar kormányt vásárolni ebben az árkategóriában, az mindenképpen Logitceh Driving Force GT-t (DFGT) vegyen, mert minden paraméterében jobb, mint a Momo. ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#46) neilszab válasza themebuilder (#43) üzenetére


neilszab
őstag

A sebességérzetről meg annyit, hogy ez nagyban függ a játék grafikai beállításaitól, a FOV-tól , az üléspozíciótól, és a Zoom-tól, ezekkel nagyságrendekkel lehet befolyásolni a sebességérzetet.

Egyébként azért butáság egy valódi kocsiban érzett sebességhez hasonlítani egy játékot, mert íag egy igazi kocsiban óriási teret (perspektívát) látsz be, addig a géped előtt ülve csak egy kis dobozt, ami nagyban rontja a "suhanás" érzetét. :))

Ha odapakolnál még egy-egy monitort a jelenlegi mellé szélülre, akkor az elsuhanó fák és terpetárgyak miatt mindjárt jóval gyorsabbnak éreznéd ugyan azt a sebességet.

Bocs themebuilder, ez nem neked szól.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#47) szentkuti11 válasza neilszab (#45) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az hogy most túl van árazva,az egy szomorú dolog,de amikor én vettem akkor a DFGT még bőven 50%-kal drágább volt.

(#48) t19joc10 válasza szentkuti11 (#47) üzenetére


t19joc10
csendes tag

Milyen drivert használsz?? Nekem most win7 van fenn , megismerte a kormányt a FFB led most nem világit amugy minden ok lenne, DIRT2 megy a kormánnyal, de ahogy érzem a gázt úgy érzékeli mintha billentyűn nyomnék gázt , vagy full gáz vagy semmi. a fék is ,.. Ezért szeretnék valami drivert felrakni . Valakinek valami tipp ötlet ?

(#49) neilszab válasza t19joc10 (#48) üzenetére


neilszab
őstag

Logitech honlapjáról esetleg próbáltad már letölteni a legfrissebb drivert? :U

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#50) zoleek


zoleek
tag

Gratula a cikkhez, jó írás!
Sajnos a játékok 90 %-nál vagy túl vannak reagálva vagy komolytalanok. Ugyanis ha 55 % alá vesszük a FFB erőt, akkor hangyapuki, viszont ha felé, akkor egy 9 éves gyereket katapultál a székből
Ezen a részen besírtam a röhögéstől. :DD

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.