Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) zenik válasza Danecay (#300) üzenetére


zenik
csendes tag

ez nem jó hír. Nem akarom elhinni, hogy újkorában is ilyen lenne. Én használtan vettem, és most vettem ezt észre.
Talán valaki orvosolta már ezt :)
Köszi!

(#302) Danecay válasza zenik (#301) üzenetére


Danecay
őstag

Én újonnan vettem 3s nekem már akkor ilyen volt és ha jól tudom ez nagy általánosságban ilyen.

(#303) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
FM7 ben vsn valakinek normális G29 beállítás?
Semmi extra, csak úgy viselkedjen mint egy normál autó.
A bajom: az autó egyenes szakaszon nem megy egyenesen.
Mindig ide oda korrigálnom kell, mert hol erre, hol arra mászik el az autó. Ezért általában jobbra ballra aprókat rángatom a kormányt, mint a régi filmekben mikor vezetnek.
Már mindent próbáltam, de ezt a hibát nem bírom orvosolni.
Kontrollerrel nincs ilyen baj.
2ik baj, hogy utcai autóban ok, hogy annyit fordul a kormány, de egy formula autoban pl nagyon nem. Pláne ha driftelni kell, mire át tekerem.... Azt hogy lehet orvosolni?

(#304) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Tegnap este aktívan játszottam egy játékkal,majd bezártam. Kicsit bogarásztam a gépen,majd újra indítottam a játékot,(ETS2) amikor már a kamionban ültem,nem működött a kormány. Talán megunta ;] Semmire nem reagált. Tekergettem én,de a játékban nem mozdult a kormány. Játékból ki.... Usb kihúz,majd vissza. Működött. (kérdés,mitől felejtett el működni??) viszont ezek után oké hogy működött,de mintha darált volna valami kormányzás közben. Befejeztem a játékot,gondoltam majd ma teszek megint egy próbát. Szerintetek mi okozta a fent írtakat? Néztem a Logitech gaming softwert,nem jött frissítés időközben,ami esetleg ezt okozta volna.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#305) Rabby


Rabby
tag

Sziasztok,
1 hetes G920 elkezdett furcsa hangot kiadni és érdekelne, hogy tapasztalt-e valaki hasonlót:
kormány bedug -> forog balra -> forog jobbra -> helyén megáll (eddig normális) -> a kormány base-ből olyan hang jön, mintha egy HDD tekerne egyfolytában, amíg kézzel nem forgatok a kormányon :W

(#306) Tuningtrabi


Tuningtrabi
újonc

Sziasztok!

Év elején vettem egy G29-es kormányt és furcsának tartottam, hogy kb 1-1,5 mm-es holtjátéka van ami zavaró. A kormány kibontása óta. Olyan mintha picit úgymond lötyögne a kormány. Picit hallani is ha mozgatom kis kattanásszerű hangot. Gondoltam megkérdezem, hogy más is tapasztalt e ilyet vagy esetleg ilyen lenne alapból a g29. A G25-ös kormányom ami lassan 10 éves semmi ilyet nem produkált még soha. Elküldtem garanciáztatni is a Focuscamerához ahol vettem. Ők a miskolci Fixit Kft-hez küldték ahol elösször nem csináltak vele semmit. Felvettem velük a kapcsolatot elküldtem nekik és visszaküldték, hogy javítva de szerintem ugyan olyan. Nem tudom mit tudnék ilyenkor tenni. Cserét ilyenkor vajon igényelhetek e?

2 kis videót a Youtube-ra feltöltöttem így tudtam a Fixit Kft-nek a hibát megmutatni.
https://youtu.be/ABrf2n_0z1c
https://youtu.be/7ubfM8rPwBE

[ Szerkesztve ]

(#307) Danecay válasza Tuningtrabi (#306) üzenetére


Danecay
őstag

Nem hiszem, hogy kotyognia kellene, legalábbis nálam amíg megvolt nem emlékszem, hogy kotyogott volna. A videókból túl sokat nem látni mert a kezeben fogod a kamerát (telefont) ami szintén mozog. Jobb lenne fixen rögzíteni valahogy, viszont a kotyogásból eredő hangot hallani.
A Fixit Kft-ről elég sok rosszat lehet hallani sajnos, így lehet érdemes lenne írásos formában a support oldalon keresztül a Logitechhez fordulni és leírni részletesen a jelenséget, valamint azt, hogy a szervizet megjárt kormányodat ugyanúgy kaptad vissza mint ahogy elküldted. Ha nem lenne beregisztrálva a kormány a logitech oldalán, először azt tedd meg.
Van ez az email cím is, nem tudom, hogy így direktben működik e, vagy csak miután lesz hibajegyed: customercare@logitech.com
Továbbá itt a Támogatás – Központi telefonszáma: +36 177 74 853

(#308) #72042496 válasza Tuningtrabi (#306) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kérdezz rá szerintem a kormányos topikban is, azt többen olvassák.

(#309) Danecay válasza #72042496 (#308) üzenetére


Danecay
őstag

Igen, ezt más esetben én is szoktam javasolni, de valószínűleg amit leírtam lesz az az út amin majd el kell indulni :)

(#310) djszido


djszido
tag

Sziasztok! Tegnap rendeltem egy ilyen kormányt, és sajnos csak most olvastam ezt a topicot. Van egyáltalán olyan ember, akinek nincs panasza ezzel a kormányal? :/

(#311) Tuningtrabi válasza Danecay (#307) üzenetére


Tuningtrabi
újonc

Köszönöm a segítséget! Felhívtam telefonon őket és elvileg cserélni fogják. :)

(#312) Danecay válasza djszido (#310) üzenetére


Danecay
őstag

A topikokban rendszerint olyanok irkálnak akiknek valamilyen problémájuk van. Ha a fentebb linkelt kormányos topikba is beleolvasol láthatod, hogy több embernek van problémája több féle kormánnyal is. Ez szerintem még a megbízhatóbbak közé sorolható. Nekem is volt egy G29-em kb 2,5 évig és a viszonylag gyakrabban előforduló, valamelyik irányban tekerve a kormányt hallható halk ciripelő hang mellett ami a működésre nem volt hatással, egy problémám volt, az, hogy felfelé váltásnál nem mindig kapcsolt a mikrokapcsoló. Ugyan hogy még bőven garanciális volt a kormány viszont elég pitiáner hibának tartottam, nem volt kedvem garanciális ügyintézésbe bonyolódni így inkább megcsináltam magam. Nem kellett cserélni semmit csak egy kis kontóakttisztítóval megtisztítani a kapcsolót. Ezt követűen még egy évig használtam hiba nélkül miután végül csere miatt eladtam.

(#313) dolbyman


dolbyman
tag

Sziasztok!

G29 gázpedáljába keresek potmétert. Tud valaki segítene merre induljak?
Sajnos a Googl nem nagyon hozott fel értelmes találatot, csak az van, hogy tisztítsam, de ez eltört. :(

előre is köszi.

Bandi

(#314) kisz94


kisz94
kezdő

Sziasztok !
Most szeretnek belekostolni a szimulatorozasba total amator szinten. Logitech G923 vagy G920-at nezegettem, illetve a Thrustmaster T150-et.
FORZA motorsport/horizon (tudom ez utobbinal nem a legjobb, hisz arcade), F1, esetleg Asettoba beleneznek, egyebkent semmi komoly. Ugy 15 eve volt mar kormanyom, de azota semmi. Nem akarok 120nal tobbet szanni a projektre nagyon.

melyik erne meg jobban ? Pc-n használnám, szoval az xboxos gomboknak jobban orulnek.
elore is koszi a valaszotokat ! 😊

Bocsi, hogy ide is beirtam, de másik kormányos topikban már napok óta nem kaptam választ. :(

(#315) Danecay válasza kisz94 (#314) üzenetére


Danecay
őstag

Hát ha 120e Ft körül húzod meg a a határt akkor inkább egy T300-ban gondolkodnék, ill. akkor annak az xbox-os verziójában, bár ahogy olvasom mostanában azoknak is felmentek az árai.

(#316) Marci_02_


Marci_02_
friss újonc

Sziasztok! az lenne a problémám hogy a logitech g29, egyik napról a másikra "elromlott". Előző nap csak a gombokat nem észlelte. áramtalanítás után érzékelte a gombokat, aztán a játékok semmit nem észleltek. Mi lehet a probléma? Az euro truck simulator 2-ben kalibrálásnál jó, de ha elindulok a kamionnal, vagy bármivel, 1 mp után megáll úgy ahogy van.

(#317) djszido válasza Marci_02_ (#316) üzenetére


djszido
tag

Szia! Nekem ez a probléma elég szoftveresnek hangzik. Próbáltad a drivereket törölni, és újratelepíteni? Másik gépen is jó lenne megpróbálni.

(#318) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!
Tud valaki olyan helyet, ahol beszerezhetek karácsonyig a kormányhoz adaptert,
amivel felrakható nagyobb kormánykerék? Olyan lenne jó, ami van akkora, hogy alatta
a gombokat, nyílbillentyűket is el lehessen érni. Meg a váltófülekhez is kellene egy
toldás, hogy könnyen el lehessen érni.

Valamint milyen kéziféket érdemes beszerezni, ami a lehető legtöbb játékkal kompatibilis?
Előre is köszönöm!

(#319) Danecay válasza fiATHaLON (#318) üzenetére


Danecay
őstag

Ez a kormányos topik sokkal aktívabb így lehet itt lenne érdemesebb feltenni a kérdésedet.

(#320) G12020


G12020
friss újonc

Sziasztok!
Az én kérdésem az lenne, hogy vettem egy Logitech G29-es kormányt, amivel egy dobozban érkezett egy szintén Logiteches pedálok. Vettem hozzá külön egy Logitech Driving Force Shifter nevezetű váltót.
Elindítottam az Euro Truck Simulator 2 játékot, ahol már az elején H-váltóra állítottam be, majd a gázpedált és a fékpedált fel is ismerte, de a kuplungot és a váltót nem. Kipróbáltam egy másik játékkal is (The Crew 2 a neve), ahol már csak a kormányt ismerte fel, de viszont itt már a váltót és a pedálokat már nem.
Valamit be kell állítanom? Ha igen, akkor hogyan? Előre is köszönöm a segítséget
!

(#321) fiATHaLON válasza Danecay (#319) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Köszönöm!

(#322) raubisoda


raubisoda
senior tag

Sziasztok!

Fiam mai nap hozott egy G29-et.Minden okés a beállításokban kivétel maga a kormány.Nem reagál a kalibrálásra.Mi lehet a praubléma? :C :Y

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#323) lanszelot


lanszelot
addikt

G12020
Nekem azonnal működött.
Elvileg semmit se kell állítani.
Ghub van fent?
Próbáld meg letörölni és újra rakni

[ Szerkesztve ]

(#324) lanszelot válasza G12020 (#320) üzenetére


lanszelot
addikt

Ja, még egydolog:
Windows indulásból vedd ki a logitech szoftvert.
Inditsd újra hogy ne legyen elindulva egyáltalán, és úgy indítsd a játékokat.
Imád a fos logi össze akadni mindennel.

(#325) raubisoda válasza lanszelot (#324) üzenetére


raubisoda
senior tag

Mondjuk azt senki nem mondta,hogy táp kell neki.Azért ty a help.Megoldódott. ;]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#326) Perec1981


Perec1981
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Logitech Driving Force EX kék kormány/pedálokat.
Tegnap kipróbáltam és elsőre a WRC 7 Rallyval simán ment minden rendben.
Ma viszont összeraktam újra és a játékban nem mozdul semmi.. Az ok meg a start gombja működik,de se kormány se gáz/fék
Windows 10 alatt a saját programjában megfelelően látja a cuccot
Olyan,mintha a játék nem akarná használni

(#327) kizcar


kizcar
tag

Csáó!

Szerintetek mi lehet a gond? Már olvastam angol oldalakon a problémáról, de nem értem teljesen.

Fél év után újra beüzemeltem a kormányt. Elindítottam a pc t. A kormány - ahogy szokta - a pc indulásával elkezdett az egyik irányba tekerni, de nem csinálta végig a szokásos teljesen jobbra balra mozdulatot, leállt.
Elindítottam a TDU t. Miden működött a force feedback en kívül.
Meg akartam javítani. Csak kikapcsoltam a gépet, újracsatlakoztattam a dugókat és újraindítottam a pc t.
Az újraindulásnál már semennyire sem moccant a kormány.

A probléma: a force feedback és a kormányzás nem működik.
A pedálok, váltó, a váltón és kormányon levő gombok mind működnek.

Próbáltam software újratelepítést, ellenőriztem a konnektor áramellátását.
A váltón a zöld kicsi üzemkészenléti állapotjelző lámpa a megszokott teljes fényerősség helyett csupán halványan világít.
Gondolkodtam lehet a tápegység ment tönkre, de ezt nem tudom ellenőrizni.
Viszont úgy emlékszem, a kormány tápellátottsága csak a force feedback hez szükséges. Úgy rémlik attól még a kormányzásnak működnie kellene.

Szerintetek?

(#328) Martinka1670


Martinka1670
újonc

Sziasztok !
Vettem használtan egy Logitech G29 et és az lenne a kérdésem , hogy a pillangó váltókat úgy vélem nem működik . Esetleg valahogy meg tudom nézni valamilyen alkalmazásban , hogy jó-e vagy sem ?

(#329) Danecay válasza Martinka1670 (#328) üzenetére


Danecay
őstag

Katt a startra, vagy a keresőbe és keress rá erre, itt meg tudod nézni, hogy reagál e minden gomb:

(#330) Martinka1670


Martinka1670
újonc

Köszönöm! Ha hazaertem megnézem , és ha esetleg nem lesz jó mit tudok vele csinálni? Tudsz esetleg benne segíteni, mert láttam itt fórumon értesz hozzá meg volt Neked is .

(#331) Danecay válasza Martinka1670 (#330) üzenetére


Danecay
őstag

Nincs mit! Először legyen meg a próba és amennyiben a Windows érzékeli a váltófüleket akkor a játékbeállításoknál lesz valami, ha nem akkor nyilván más a gond. Ha G-HUB-ot használsz próbáld meg helyette a Logitech Gaming Software-t, a G-HUB-ról anno olvastam, hogy voltak gondok a használatával, én magam sohasem használtam. Lehet aztán persze hardveres is a gond, nekem is problémázott anno az egyik váltókapcsoló, de az nem azt jelentette, hogy egyáltalán nem működött, csak, hogy néha kihagyott, ami bosszantó volt, de egy takarítás után ismét jó lett.

(#332) Martinka1670


Martinka1670
újonc

Na , ma reggel megnéztem és sajnos nem működik egyik sem 😕. Mit tudok most tenni ? Vagy ha szetszedem akkor látni fogom a problémát?

(#333) Danecay válasza Martinka1670 (#332) üzenetére


Danecay
őstag

Csak a váltó nem működik?

(#334) Martinka1670


Martinka1670
újonc

Csak a kormányváltó nem működik

[ Szerkesztve ]

(#335) Danecay válasza Martinka1670 (#334) üzenetére


Danecay
őstag

Ez egy kicsit furcsa. Mindkét mikrokapcsoló megadta volna magát ráadásul teljesen :U
Mielőtt szétszeded, lehet érdemes lenne megnézni egy másik gépen is, esetleg átduni egy másik USB-be, mindenképpen alaplapiba, ne hosszabbítottba, előlapra kivezetettbe, stb, de nem hiszem, hogy ez lenne a gond. Ha nem segít akkor szerintem marad a szétszedés és megnézni, hogy mi a helyzet a mikrokapcsolókkal, kimérni őket, hogy kapcsolnak e. Egyébként szerencsére olyan mikrokapcsolóval szerelt a kormány ezen része, aminek ki lehet pattintani az oldalát és belelátni, így meg lehet próbálni a tisztítását kontaktjavító spray-el, én is így tettem amikor rakoncátlankodott az enyém, de mint írtam nekem azért váltogatott, csak nem mindig.
Szétszedésnél és összerakásnál figyelj a fordulatszám kijelző fölötti PS3-PS4 kapcsolóra, nekem valahogy sikerült letörnöm a kis műanyag pöcköt róla a ami a kapcsológombba illeszkedik. Igaz nem használtam konzollal, de akkor is.
Egyébként megkérdezhetem, hogy teljes áron és hibátlanként feltüntetve vetted e a kormányt, ill. az előző gazdáját megkérdezted e már a dologgal kapcsolatban, vagy eleve úgy vetted, hogy tudtál a hibáról?

(#336) Martinka1670


Martinka1670
újonc

Na, köszönöm szépen a segítséget ! Átdugtam egy másik gépbe ott már néha-néha érzékelte, de csak az egyiket , a másikat csak talán egyszer kétszer láttam felvillanni. Szétszedtem , majd kifújtam kompresszorral. Jövőhéten veszek egy kontakt sprayt és megpróbálom megint , most az egyik működik teljesen jól a másik semennyire.
70000-ért vettem egyébként használtam kormány , pedál és váltóval. Nem mondta , hogy bármi féle baja is lenne vagy , hogy néha nem működne vagy valami. Utána ráírtam az eladóra, válaszként azt írta nála nem volt gond minden tökéletesen működött. Na mind 1 is , remélem , hogy a spray megoldja majd a problémát.

(#337) Danecay válasza Martinka1670 (#336) üzenetére


Danecay
őstag

Biztatóak a jelek minden esetre, remélem sikeres lesz a beavatkozás! :)
Az eladó pedig érzéseim szerint nem volt teljesen korrekt.

(#338) Martinka1670


Martinka1670
újonc

WD-40 is alkalmas vagy az nem jó?

(#339) Danecay válasza Martinka1670 (#338) üzenetére


Danecay
őstag

Én inkább valami mást használnék rá! Tudom, hogy rá van írva, hogy kontakt tisztító, vagy javító, és ha valóban nincs lehetőség más fajta beszerzésére akkor ez is jobb a semminél, de 1000 Ft nagyságrendű összegről van szó. Van olyan fajtája is ami nem csak tisztít hanem kenést is biztosít, ilyet próbálj elsősorban vásárolni. Jó az ha van a háztartásban, soha nem tudni mikor jön jól, és aki nem úgy fújkálja mint az autó és motorszerelők a féktisztítót, annak évekig elég lehet egy flakonnal. Máskülönben ha nagyon nem lenne más szerintem még a féktisztító is jó lenne.

(#340) Martinka1670


Martinka1670
újonc

Na , ma szétszedtem és megfújtam . Most már tökéletes mind kettő , nagyon szépen köszönöm a segítséget ! :)

(#341) Danecay válasza Martinka1670 (#340) üzenetére


Danecay
őstag

Amennyiben ez nekem volt címezve, akkor nagyon szívesen, és örülök, hogy csak ennyi volt a probléma amit végül is sikeresen sikerült is elhárítani! :)
Így legalább van értelme annak, hogy időnként visszanézek erre a topikra :)

[ Szerkesztve ]

(#342) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok, sajnos nem találtam jobb topikot neki, de logitech kormányhoz keresném azt az összekötő átalakítót amivel be lehet dugni az USB-be.
Ezt:

(#343) TTomax


TTomax
nagyúr

Meg tudná valaki mondani hogy milyen táp járt a kormány mellé?Mert költözködéskor az sajnos elkallódott....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#344) Danecay válasza TTomax (#343) üzenetére


Danecay
őstag

Inkább a Kormányos topikot javaslom, ez eléggé kihalt.

(#345) TTomax válasza Danecay (#344) üzenetére


TTomax
nagyúr

:R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#346) Heroes fan


Heroes fan
őstag

g923 most beesett 100 alá ami tök jó.

(#347) Heroes fan


Heroes fan
őstag

g923 olcsóbbá vált mint a 29-es :D

(#348) Méter


Méter
friss újonc

Sziasztok lenne egy nagy problémám mivel a Logitech g920as kormányom nyikorog és eléggé idegesítő és nem tudok vele mit kezdeni vissza se tudom vinni mivek már szét szedtem (mert vettem rá egy simteches kormánykereket) és ez a nyikorgás nem valami bizalom gerjesztő valakinek van ötlete hogy lehetne megcsinálni
előre is köszi

(#349) szabozeee


szabozeee
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.. vásárolnék egy G923-as kormányt.. ahogy néztem 150 ezer körül van az ára... Most találtam a Logitech G oldalon 130 ezerért... Vásárolt már onnan valaki? Mennyire megbízhatóak? Csak előre utalással lehet fizetni.. amit nem nagyon szeretek.. de itt utánvételi lehetőség nincs..

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Hala Madrid :)

(#350) Danecay válasza szabozeee (#349) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Szerintem inkább ne ilyen kormányt vegyél, hanem inkább ILYET
Érdeklődj inkább a Kormányos topik-ban, az sokkal naprakészebb mint ez

(#351) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Van valakinek ötlete,mi lehet a baj? Adott egy G29 kormány pedállal és a hozzá tartozó H váltóval. Szerdán használtam mert játszottam vele,ma meg nem akar működni a H váltó. Logitech g hub-ot használok a kormányhoz egy ideje,de ugye az csak a kormányt és a pedált kezeli. Tehát az ott keresgélés kilőve. Vezérlőpult: eszközök: g29. A teszt oldalon ahol a gombokat kormányt stb-t lehet tesztelni azt írja ha itt nem működik akkor a beállítások fül alatt kalibráljam. Természetesen a teszt fülön nem működik semmi. Be sem jönnek a gombok hogy teszteljem. A beállítások fül alatt a kalibrálás gomb viszont inaktív,nem tudok kattintani. :F Játékon belül a kormány és a pedálok működnek. Csatlakozást is néztem a kormány alján,kihúztam újra bedugtam. :F :F Win10 64 bit

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#352) Foose válasza Foose (#351) üzenetére


Foose
addikt

Áh,másik usb portba dugva a kormányt rögtön működik minden. Érdekes,mert amibe az előbb volt dugva,ott is működött a kormány meg a pedál. Hm

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#353) Ergo_Proxy válasza Foose (#351) üzenetére


Ergo_Proxy
tag

Ugyan ez van nekem is, G920, két hete vagy mikor jött egy frissítés a hubra, azóta bekapcsolás után csak gondol egyet a váltó és nem működik, két újraindítás után kb jó lesz. Aztán másnap semmi gond, harmadnap megint nem működik, marha jó frissítés lett :(((

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#354) Foose válasza Ergo_Proxy (#353) üzenetére


Foose
addikt

Nekem a másik portba dugás is segített. Érdekes módon ez vagy két napig ment hogy másikba kellett... Azóta nem volt ilyen gond. Eddig :DDD

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#355) Danecay válasza Foose (#354) üzenetére


Danecay
őstag

Valami ilyen USB-s, vagy driver hibára visszavezethető problémám nekem is volt anno. Meg is találtam a 2017-ben, a Logi szupporttal folytatott levelezésemet :) Íme:

"Adott a beregisztrált G29 kormányom ami ~2 hét múlva lesz 1 éves de sajnos az elmúlt időszakban több alkalommal merült fel vele probléma a működését illetően. Ezt megelőzően évekig ugyanazt az USB portot használtam a kormány csatlakoztatására (korábban Driving Force Pro)de nemrég történt valami mert az USB játékvezérlők beállítása alatt annak ellenére, hogy felismeri a vezérlőt és a státusza is OK, a TESZT panelen nem jelenik meg semmi, sem tengelyek, sem gombok, csak egy üres fehér párbeszéd panel. Játékoknál úgy jelentkezik a probléma, hogy pl. F1 2017-alatt nincs vagy csak részleges, alig érezhető FFB van, a gázpedált újra kellett konfigurálni és a korábbi gázpedál ikon -Z értékké változott, így ismét működik a gázadás de a FFB ugyanúgy nem jó. Project CARS alatt szintén újra kellett konfigurálni a gázpedált amiből a korábbi -Y helyett újra beállítva -Z lett, a kormányt pedig középállásból egyik irányba akár 1mm-t is elfordítva azonnal végállásba fordult. Sajnos a driver újratelepítése nem segített, addig próbálgattam az USB portokat míg végül sikerült normál működésre bírni a kormányt és az USB játékvezérlők beállítása TESZT paneljén is megjelent a vezérlő. Ez az állapot kb 2 hétig tartott. Bár látszólag a USB játékvezérlők beállítása alatt rendben van a kormány és a TESZT panelen is működik az F1 2017-ben újfent nincs FFB max a a kerékvetőknek egy kicsi, a gázpedált újból konfigurálni kellett mert nem reagált a gázadásra ugyanúgy mint ahogy a Project CARS 2 alatt is. Próbáltam a STEAM Játékfájlok épségének ellenőrzését lefuttatni, hogy nehogy a játékkal legyen gond de nem segített. Letöltöttem a legfrissebb driver-t (LGS_8.96.88_x64_Logitech) a régit uninstalláltam szándékosan egy 3th party uninstaller alkalmazással ami elvileg alaposabb tisztítást végez mint a beépített Windows-os, feltelepítettem a legutolsó driver-t de semmi nem változott. Az interneten keresgélve sokan összefüggésbe hozzák a problémát a Windows 10 Creators frissítésével és mi tagadás én is ezt használtam és valóban mintha az óta jelentkezne ez a probléma. A Fall Creators Update-től vártam volna javulást de nem lett jobb. Kérem segítsenek kideríteni, hogy a kormánnyal vagy a Windows-al van e baj, illetve mit lehet tenni a hiba kijavításának érdekében!"

Később rájöttem, hogy amennyiben tisztítom az USB eszközök tárolt adatait, amit én anno a Deiver Booster progival tettem meg, de biztos van más alkalmazás is, úgy újra használni tudom azt az USB portot, vagy portokat, ahol korábban rendetlenkedett a kormány. Így is tetem egy darabig, aztán valamitől automatikusan megszűnt a hibajelenség.

(#356) Foose válasza Danecay (#355) üzenetére


Foose
addikt

Köszi, na majd ránézek. De egyenlőre most nincs vele gond. Kop kop :DDD

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#357) AdamP900


AdamP900
tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy G29 ami a tegnapi nap folyamán működött rendesen, ma meg már a gép indításakor nem is kalibrál automatikusan.

G Hub-ot használok és az a furcsa, hogy a pedálokat érzékeli rendesen, de a kormány forgatás a szoftverben nem is működik. 900°-ra van állítva a kormány de a program szerint -450°-ba van forgatva. Hiába tekergetem balra, jobbra nem reagál semmit. Játékban dettó semmi, balra fordulva érzi koppra. Minden gombja működik, ahogy írtam a pedálok is és a H váltó is.

A kormány tetején a PS3 - PS4 kapcsoló mellett a zöld LED villog egyfolytában. G Hub kismilliószor uninstallálva majd visszatéve. Régebbit is próbáltam illetve Gaming Software-t is. Csatlakozókat kihúztam, visszadugtam de semmi. Másik USB portban szintén ugyan ezt csinálja. Vezérlőpultban érzékeli a Windows, hogy csatlakoztatva van az eszköz de a kalibráció gomb inaktív. Ha onnan uninstallálom az eszközt majd csatlakoztatom a géphez újra felismeri, akkor megjelenik a kalibráció viszont ott sem érzékeli ha forgatom a kormányt.

Kifogytam az ötletekből. Tegnap volt még egy Windows Update nem tudom nem e az cseszett oda neki...

Valaki járt már így?

Köszönöm a segítséget!

Ui.: Rádugtam egy laptopra is, G hub és Gaming software nélkül de ott is csak villog a zöld LED a kormány tetején...

[ Szerkesztve ]

-- Nagy Ádám

(#358) Danecay válasza AdamP900 (#357) üzenetére


Danecay
őstag

Az lett volna az ötletem, hogy dugd rá egy másik gépre a kormányt, mert nálam anno járt egyszer a szomszéd kormánya, amiatt, hogy nála 180 fokban lockolta magát, és bármit csinált nem tudta visszaállítani 900 fokra. Áthozta a kormányt, rádugtuk a gépemre, kattant egyet, lekalibrált, vagy fordítva, és ez után már otthon nála is jól működött. De ahogy olvason már egy ilyen próbán is túl vagy.

(#359) AdamP900 válasza Danecay (#358) üzenetére


AdamP900
tag

Igen, sajnos túlvagyok ezen is. Megpróbálom érvényesíteni a garanciát. Jobb ötletem már nincs. Estére teljesen le áramtalanítottam a gépet, g hub uninstall, program filesból delete a maradvány, appdatából is, registryből is. Restart majd újra install a G Hub letöltve a hivatalos oldalról a legfrissebb verzió és a szisztéma ugyan az. Csak villog de nem kalibrál és nem mozdul. Vezérlőpultban érzékeli, hogy csatlakoztatva van az eszköz de a kalibráció inaktív és meg sem jeleníti a gombokat és a kormányt szimbolizáló keresztet. Pedálokat sem mutatja.

Kifogytam az ötletekből megpróbálom gariztatni.

[ Szerkesztve ]

-- Nagy Ádám

(#360) Car82


Car82
friss újonc

Sziasztok. Nemrég kaptam egy Logitech g920 típusú kormányt . Nem használtam pár hétig most mikor szeretném használni (Xbox one)minden homb ill pedál váltó működik de az Xbox gomb felett villog a LED és csak a kormány funkció nem működik. Találkoztatok hasonlóval?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.