Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) h_benjamin válasza Delfanboy (#200) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Erre sajnos nem tudok válaszolni. Sosem szedtem még szét semmit. És nem is akarom. :D
Tesóm G27.es pedálját szedtem eddig szét Loadcelt kivenni mert neki nem kellett. G29esem nem szedném szét csak ha baj van. Eddig még nem volt (Kopp Kopp Kopp) semmi baja szerencsére :)

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#202) Mr.Gyulus


Mr.Gyulus
újonc

Sziasztok, nekem lenne egy Logic 3 topdrive kormányom, nem egy újj gyártmány de célnak meg felelt eddig, aztán ma szét kaptam és hát el felejtettem képet csinálni az alaplap bekötéséről, esetleg valaki hozzá értő tudna nekem segíteni?
A képeket számozással jelölöm melyiken mi látszik!

1.Az alaplap!
2. A kormány kerékből kijövő csatlakozók!
3.A usb csatlakozó kábel végén lévő csatlakozók!
4.Kormány fordulását érzékelő alkatrészről jövő kábel csatija!

Előre is köszönöm aki tud segíteni nekem!
Nem találtam ilyen topicot ezért írtam ide, ezért bocsánatot kérek!

(#203) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Vasárnap reggel vettem boltban egy g29-et. Eddig nem volt vele gond, ma viszont a következő tünetek jelentkeztek: csak jobbról balra forgatva nyikorgó-visító hangot produkál. ??? Halkan,de zavaró. Mi okozhatja?

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#204) Foose válasza Foose (#203) üzenetére


Foose
addikt

Ja hogy már volt ilyen másnak is! (Korábbi hsz) hát ennek nem örülök,potom 95000 ft-ért. És a korábban írt "érzem a kezemben az összes fogaskerék mozgását" sem egyedi nálam ezek szerint. Hurrá 😐😒

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#205) Danecay válasza Foose (#203) üzenetére


Danecay
őstag

Én, pontosabban nem is én hanem az asszony vette észre kormány bedugását követő inicializálás során, jobbról balra való tekeredéskor hallható nyikorgó hangot. Játék közben nem tapasztaltam, de ott már lehet elnyomta a játék hangja. Mivel problémát nem okozott, alapból is elég halk volt és olvastam, hogy másoknál is ilyen, nem nagyon foglalkoztam vele. Most mielőtt elkezdtem írni direkt kipróbáltam de most nem hallottam, lehet idővel összekopik :)
A fogaskerekes dologra nem tudok írni semmit, én nem érzem olyan drasztikusnak a dolgot, de ez egyéni megítélés kérdése. Lehet tényleg van valami rendellenesség vele, de az is lehet, hogy ha kipróbálnád az enyémet arra is ugyanazt mondanád. Azt mondom, hogy ha van rá lehetőséged próbálj ki valahol egy másik ilyen kormányt, ha annál is érezni fogod a fogaskerekeket, akkor ez sajnos ilyen.
Mellesleg szerintem elég drágán vetted.

[ Szerkesztve ]

(#206) Foose válasza Danecay (#205) üzenetére


Foose
addikt

A fogaskerék téma nálam sem drasztikus, de picit zavaró. Viszont ha más is írta, (márpedig írta) akkor el kell fogadni. Nálam játék közben is hallani a hangot, bár nem hangos. Idén drágán vettem, nem volt időm-lehetőségem külföldről rendelni. Így boltban, azonnal drágább volt.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#207) Danecay válasza Foose (#206) üzenetére


Danecay
őstag

Pedig még ezt követően jönnek a Black Friday-k és Joy napok. Én 2 évvel ezelőtt vettem az Extreme Digital-ból Joy kuponnal 76e Ft-ért, de többször is be szokták akciózni egy évben. Igazából már mindegy, inkább nem is fájdítom a szíved tovább :)

(#208) h_benjamin válasza Foose (#206) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Ne foglalkozz vele ezt az össze G29 csinálja majd vagy eltűnik vagy marad de semmi komoly.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#209) Foose válasza Danecay (#207) üzenetére


Foose
addikt

Pont a vásárlásom előtt kb két nappal volt akcióban,asszem 76-ért. De akkor nem volt pénzem.
(#208) h_benjamin Tudomásom szerint az túlzás hogy az összes. De meglátjuk mi lesz,egyenlőre várok vele.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#210) patakidr


patakidr
aktív tag

Sziasztok, nekem egy G920-am van augusztus óta, amit tartó állvánnyal használok. Sajnos a pedál egység előre csúszott a rögzítés ellenére, s megsérül a kábel, majdnem teljesen elcsípődött.

Szerintetek hol lehet a kábelt cseréltetni, mert utána olvasva csak azokat a rémhíreket találtam, hogy nem lehet külön cserélni, csak koplett pedál egységgel, amit meg csak kormánnyal adnak, tehát kompletten.

Nehogy már egy sérült kábel miatt az egészet cserélni kelljen. Nem tudom elhinni....

(#211) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Nálatok is lehet úgy használni a Driving Force Shifter-t ,hogy nem nyomjátok ki a kuplung pedált?
Vagy ha egyébként is félautomata kocsival megyek,akkor ez a jelenség áll fenn?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#212) Danecay válasza patakidr (#210) üzenetére


Danecay
őstag

Nem tudom, hogy megoldódott e már a gondod, de nyilván nem kell semmit kicserélni. Egyszerűen ki kell vágni a kábelből a sérült részt az ép részeket pedig össze kell forrasztani és kész. Ráadásul ha a sérült rész közel van a burkolathoz, a javított kábelrészt be lehet rejteni a burkolat alá így még csak látszani sem fog.

[ Szerkesztve ]

(#213) Danecay válasza bghistvan (#211) üzenetére


Danecay
őstag

Fizikailag vagy szoftveresen érted? Fizikailag bármikor bárhová el tudod váltani kuplungolás nélkül is, tehát nem lesz olyan, hogy nem tudod betenni a váltót sebességbe mert nincs kinyomva a kuplung. Szoftveresen pedig játékfüggő. Ha jól emlékszem AC-ban ha be van állítva a kuplung használata, tehát ki van kapcsolva az automata kuplung akkor kell használni azt mert nem veszi be a sebességet és rongálódik is, csökken az élettartama, PC-nál viszont a félautomata váltós autókat el lehet váltani kuplungolás nélkül is minden gond nélkül, manuális váltós autókhoz viszont kell használni, bár futottam már bele olyan manuális váltós autóba is ahol elváltott kuplung nélkül is.

(#214) bghistvan válasza Danecay (#213) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszi szépen!
:R

[ Szerkesztve ]

(#215) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! Lenne egy problémám a g29-el a tetején ps3-ps4 választónál a zöld led villog a gép érzékeli a kormányt de nem kalibrálja be játékban pedig úgy érzékeli hogy balra fordul folyamatosan. :)

(#216) Danecay válasza hhenry (#215) üzenetére


Danecay
őstag

Nézd meg, hogy nem csúszott e szét a kormány tápja :DD

(#217) hhenry válasza Danecay (#216) üzenetére


hhenry
őstag

Köszi! Már észrevettem korábban de ez történt. :)

(#218) Danecay válasza hhenry (#217) üzenetére


Danecay
őstag

Tudom, olvastam a kormányos topikban, csak poénnak szántam :)

(#219) bghistvan


bghistvan
senior tag

Szerintetek ez a hang még friss ropogós G29 kormánynál normális kb 2000km után?
0:19-nél lehet a legjobban kivenni azt a fémes súrlódó hangot,ami szerintem nem a fogaskerék,vagy lehet hogy az?
/ Tudom ,nem szíjas, és van benne szénkefe :) /
Szóval adhat ez a hang okot némi aggodalomra?
Köszi!

(#220) Danecay válasza bghistvan (#219) üzenetére


Danecay
őstag

Érdekes, általában nyikorgó hangot szokott adni új korában is, ilyet a sajátomon nem hallottam valamint más sem nagyon írt ilyen hangról, már amennyire aleírtak alapján lehet következtetni egy hangra. Ha még van rajta jótállás lehet érdemes lenne visszavinni.

(#221) bghistvan válasza Danecay (#220) üzenetére


bghistvan
senior tag

Hmmmm, zuckerberg oldalán különböző csoportokba is felraktam a videót, mindenki azt mondja ez teljesen normális.

(#222) Danecay válasza bghistvan (#221) üzenetére


Danecay
őstag

Magas frekvenciás nyikorgó hang jellemtően balra tekeredéskor az igen de ez...? Hát ha ezt mondják...

(#223) Foose válasza Danecay (#222) üzenetére


Foose
addikt

Igen,nekem is a nyikorgó hang jött elő miután megvettem,és ahogy mondod,csak balra tekeréskor. Ez a videó nekem is furcsa. Mármint a hang.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#224) bghistvan


bghistvan
senior tag

Olyan magas frekvenciájú nyikorgó hang egyáltalán nincs.....csak ez,de csak úgy a semmiből, még az sem,hogy elkezdett először halkan, utána hangosabban...... mindenesetre felveszem a kapcsolatot a Logitech-el.

Jól rám ijesztettetek 😁

[ Szerkesztve ]

(#225) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv!
Valaki esetleg játszik G29 kormánnyal Project Cars 2-vel?
Gran Turismo Sporttal nincs gond.....
Egyszerűen nem tudom belőni rendesen,szinte semmi FFB!
Tudnátok javasolni jól működő optimális beállításokat PS4-re?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#226) noblem1983 válasza bghistvan (#225) üzenetére


noblem1983
senior tag

Nekem most lett lecserélve G29-re a G27 de Project Cars 1-ben 1-szer tudtam használni most próbáltam de egyáltalán nem tudom működésre bírni :W :W :W Akkor se tudtam mitől indult be de tudtam menni vele most megint nem érzékeli. Valakinek van ötlete? Töröljem le és hátha elfelejti a G27-est? PS4-nél semmi gond vele gépen meg nem értem miért szórakozik velem, még a Logitech program is el van indítva

[ Szerkesztve ]

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#227) lanszelot válasza noblem1983 (#226) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
G29 emhez most vettem váltót. Mondjuk ugy annyit ér amennyi volt.
Pontatlan, nehezkes a váltás.
2 ből 3ba, vagy 4 ből 5 be mindig mellé vált, nem veszibe. Tehát csak versenyezni nem jó, de diós tésztát kavargatni, annak elmegy.
Lattam 3d nyomtatható dolgokat hozzá.
Van valami mókolás rá ami működik is?

(#228) Danecay válasza lanszelot (#227) üzenetére


Danecay
őstag

Szerintem csak meg kell szokni, és talán azért nehézkes néha váltani vele mert rövid az útja, mondjuk drágább és jobbnak tartott váltóknál volt viszont, hogy azt olvastam negatívumként, hogy túl hosszú. Maga a váltó a fizikai megvalósításából adódóan sem nagyon tud pontatlan lenni, hacsak mondjuk érezhető és látható módon beteszed másodikba és e helyett 4. sebességi fokozatba vált. Gondolom nem erről van szó, hanem arról, hogy néha mellé váltasz miközben az a sebességi fokozat választódik ki amit Te választottál de nem az akartad eredetileg. Nos van fizetős 3D-s nyomtatásos MOD és ha jól rémlik magát a modell fájlt is külön meg lehet vásárolni így magának kinyomtathatja az ember, korábban javasoltam is, hogy összedobhatnánk egyre. Ahogy EBBŐL a videóból kiderül ez a módosítás ahhoz járul hozzá, hogy nagyobb erővel lehessen elváltani a sebességi fokozatokat, viszont erre egy másik, 3D-s nyomtatás előtti időszak megoldása is jó lehet mint amit EZ A VIDEO is demonstrál. A G29/920 váltójának szerkezete teljesen megegyezik a videón láthatóval (eltekintve a H és szekvenciális váltást választó mechanizmustól) magam is szétszedtem az utóbbi videóbán látható módosítás elvégzése miatt de kiderült, hogy sajnos nem jó méretű O gyűrűt szereztem be. Ezt megelőzően töltöttem le és nyomtattam ki egy ingyenes forrásból elérhető, az első videóban is látható 3D nyomtatós modellt, de az nem volt jó, EZ VOLT AZ

(#229) lanszelot válasza Danecay (#228) üzenetére


lanszelot
addikt

Ez arra megoldas hogy erosebben kelljen valtani. De nekem az a gond, hogy pl lehet fél 3at váltani. Tehát 2 ből 3 ba feltolom, de nem megy fel rendesen, bár fent van, de üres, lökni kell rajta még hogy teljesen fent legyen. Ugyanez az 5 ös is.
Nem szabadna megállnia fél sebességnél, be kellene pattannia. Próbáld ki, ures bol könnyedén berakod fél 3 ba, és megáll ott. No ez egy kanyarokkal teli pályán, az utolsó helyre jó.

(#230) lanszelot válasza Danecay (#228) üzenetére


lanszelot
addikt

Csinaltam egy videot miről beszélek. Fél 3 bol indul a video, amit a valto üresnek érzékel, és egy verseny alatt 2-3 szor simán bele lehet szaladni.
https://youtu.be/n3SoCvrDLSo

/Mar nem lehetett szerkeszteni, és telóról vagyok azért így a link/

(#231) Danecay válasza lanszelot (#230) üzenetére


Danecay
őstag

Nem tudom, hogy jól értem e de feltételezem igen. Persze csak a saját tapasztalataimat tudom alapul venni de én még nem szembesültem ezzel a dologgal mint problémával. Tudatosan és szándékosan reprodukálni tudom a leírtakat, de mivel egy (lemértem) 4 cm váltóútról van szó ami egy komolyabb váltónál lehet arra sem lenne elég, hogy az adott sebességből kirakd nemhogy átváltsd egy másikba, így lehet mégiscsak arra tippelnék, hogy szokni kell. Én pl. ütközésig tolom/húzom a kart. Ez kicsit olyan lehet mint amikor az ember egy nagyobb forgásszögű kormányra vált és csodálkozik azon, hogy ugyanolyan kormányzási mozdulat mellett nem fordul be az autó mert a megszokott módon kevesebbet fordít a kormányon. Egész egyszerűen meg kell fogni a váltógombot és eltolni a kívánt sebességi fokozatba, nem pedig csak pöckölgetni kell. Na ha így sem veszi be a kívánt fokozatot ott valóban valamilyen hibáról lehet szó.

(#232) lanszelot válasza Danecay (#231) üzenetére


lanszelot
addikt

Talaltam jó pár helyen, ahol ugyanez a bajuk. Gumikkal oldjak meg /pocsékul néz ki/, hogy ne lehessen fél utra berakni. Irjak mindenhol hogy a silány minőség miatt ilyen, de épp ezért olcsó.

(#233) Danecay válasza lanszelot (#232) üzenetére


Danecay
őstag

Hát nem tudom, ahogy gondolod, az egyik videóban egyértelműen lehet látni hogyan van megoldva a sebességi fokozatok fizikai korlátozása. Igazából jó lenne tudni, hogy mi az elvárásod a váltóval kapcsolatban, mert, hogy számomra az jön le, hogy a váltáshoz szükséges 4 cm-s mozdulatot sem nagyon akarod megtenni. Az lenne a jó, hogy ha a váltókarhoz érve automatikusan az optimális sebességi fokozatba ugrana a váltó? Ne érts félre, csak nem értem, hogy miért okoz gondot azt a 4cm-ét távot eltolni, elhúzni, és amennyiben ehhez nincs affinitásod erről miért a váltó tehet? Lehet tévedek de a leírtakból kb. ez jön le, aztán persze lehet, hogy mégiscsak valamilyen műszaki problémáról van szó amit vagy én értelmezek félre vagy Te nem írod le teljesen érthetően, pontosan.

(#234) OldAkita


OldAkita
aktív tag

920-as kormány mellé szeretnék váltót venni. A Logitech Driving Force Shifter kompatibilis PC-vel? Mert PC-val lesz használva a kormány is.

(#235) Danecay válasza OldAkita (#234) üzenetére


Danecay
őstag

https://www.logitechg.com/hu-hu/products/driving/driving-force-shifter.html
"A Driving Force™ váltó használható úgy a G29 (PS4 konzolhoz és számítógéphez), mint a G920 (Xbox One konzolhoz és számítógéphez) Driving Force versenykormányhoz, hogy jobb versenyeredményeket érhessen el úgy konzolon, mint számítógépen. Egészítse ki a versenykormányt a Driving Force váltóval, hogy még élethűbbé tegye a vezetőfülkét."

(#236) patakidr


patakidr
aktív tag

Sziasztok,

2018. augusztusa óta használom az Xbox.hoz a Logitech G920-at.
Kezdetektől tapasztalom, de az elmúlt néhány napban erősödött ez a jelenség, gyorsan jobbra tekerve a kormányt (bekapcsolt állapotban) erősen kerreg, balra tekerve semmi ilyesmi nem tapasztalható.

Szerintetek ez normális lehet, vagy küldjem be gariban javításra?

ITT a link a videóval.

[ Szerkesztve ]

(#237) OldAkita válasza Danecay (#235) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Kösz, ezek után felmerül a kérdés, PC-hez a G29 vagy a G920 a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#238) bghistvan válasza patakidr (#236) üzenetére


bghistvan
senior tag

Én még csak október óta használom a G29-et,felfigyeltem én is egy kicsi súrlódó hangra ( pár hsz-el korábban be is linkeltem),de többen is azt mondták ez ilyen........viszont a videódat hallgatva sztem ez már nem pici probléma lehet, én biztos legariztatnám a helyedben!

(#239) patakidr válasza bghistvan (#219) üzenetére


patakidr
aktív tag

Hát, hallom egy ponton a súrlódást, nálam ilyen jellegű hang nincsen, csak a már linkelt ropogás. De nem tűnik egetverő problémának minden esetre.

(#240) hhenry válasza OldAkita (#237) üzenetére


hhenry
őstag

Igazából tudomásom szerint ugyan az annyi, hogy g29en több gomb van

(#241) patakidr válasza OldAkita (#237) üzenetére


patakidr
aktív tag

PC-re csak a G920 a jó, a G29 csak Sony PS. A G920 Microsoft platformra van kitalálva. (Xbox, PC) amúgy mechanikailag azonos a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#242) Foose válasza patakidr (#241) üzenetére


Foose
addikt

"Válassza az igényeihez megfelelő kormányt:
G29 PS4 és PS3 konzolhoz és számítógéphez
G920 Xbox One konzolhoz és számítógéphez" Logitech hivatalos oldala...Én a több gomb miatt pc-hez a G29-et vettem. Ja,meg a váltásra figyelmeztető ledek még,ami különbség. G290-en nincs.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#243) Danecay válasza patakidr (#241) üzenetére


Danecay
őstag

Ezt nem tudom honnan vetted, elég csak az első találatot megnyitni ami a Logitech hivatalos oldalához vezet úgy mint ahogy az előttem hozzászóló is megtette. Természetesen mindkettő jó PC-hez. én pl. egy G29-et használok hozzá 2 éve.

(#244) patakidr válasza Danecay (#243) üzenetére


patakidr
aktív tag

Elnézést, hamut szórok a fejemre, igazatok van.

Amúgy a kormány ropogásáról készített videót átküldtem a Fixit Kft. részére (Aki jelenleg a hivatalos magyar szerviz.), akik azt válaszolták, hogy a jelenség hiba, jelentsem be.

[ Szerkesztve ]

(#245) Foose válasza patakidr (#244) üzenetére


Foose
addikt

Én nem bántásként írtam,csak helyesbítettem... :U Meg hogy ne tévesszen meg senkit.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#246) patakidr


patakidr
aktív tag

Sziasztok,

nektek van garanciális tapasztalatotok a Logitech-el?

A problémámat meg a videót megküldtem a Fixit Kft.-nek, akik ugyebár a magyarországi frontszerviz. Mondták, hogy küldjem el nekik.

De: párhuzamosan ezzel beregisztráltam a Logitech oldalán is a terméket, s bejelentettem a garanciális igényt. Erre azt válaszolták ma, hogy a termék hibás, cserejogosult, vigyem vissza a vásárlás helyére, a Media Marktba.

Erre felhívtam a magyar nyelvű ügyfélszolgálatukat, ahol a magyart erősen törő fiatalember (aki amúgy nagyon kedves volt) elmondta, hogy ez fizikai hiba, amit a Fixit nem szokott javítani, ezért küld inkább a MM-ba.

Elmondtam neki, hogy itt nálunk 3 napon belül cserélnek, aztán elhajtanak a szakszervizbe, de ő váltig állította, hogy a MM. cserélni fogja. Hát teszek egy próbát, de eléggé szkeptikus vagyok...

Jártatok már hasonló cipőben?

(#247) Danecay válasza patakidr (#246) üzenetére


Danecay
őstag

Amennyiben van jótállás a kormányodra és amennyiben jól veszem ki akkor van, úgy a MM-nak köteles levarrnia a szervizzel akár a javítási procedúrát akár cserét biztosítani, mindegy mi lesz a vége:

https://fogyasztovedelmi.blog.hu/2016/10/28/jotallas_es_szavatossag_tegyuk_rendbe_a_fogalmakat

(#248) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Valakinek nincs esetleg eladó gearshift holder pro-ja playseat-hez?
Köszi!

(#249) patakidr


patakidr
aktív tag

Nos: a MMarkt nagyon korrektül járt el, rugalmasak, rendesek voltak, a Logitech emilje alapján kicserélték a kormányt.

Az újon látszik, hogy már egy másik széria, az egésznek a működése finomabb, bár a jobbra tekeréskor itt is másabb a hang jóval, de még nem ropog.

A Fixit Kft.-től azonban a sok fórum hozzászóláson kívül maga a MM-t is óv, azt mondták, hogy oda semmiképp' se küldjek semmit, inkább vigyem hozzájuk, mert csak javítatlanul összebarmolt cuccokat kaptak eddig vissza onnan.

Ez pontosan összecseng a Logitech diszpécsere által nekem szóban elmondottakkal.

Szóval azt gondolom, hogy, minden jó, ha jó a vége, de a Fixit Kft. már nem sokáig lesz Logitech frontszerviz.

(#250) Lightsout


Lightsout
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje olyan gondom van a kormánnyal, hogy random gombokat kapcsolgat, a héten ez már teljseen elfajult és játszhatatlan lett. Olvastam hogy a kormánykerék PCB lapján a csatlakozó kilazul vagy a vezetékek és ez okozhatja a gondot.

Megpróbáltam mgecsinálni, mozgott is benne az egyik vezeték, kicsit ragasztó pisztollyal megpróbáltam megragasztani, de még rosszabb lett, most már a Dpad egyáltalán nem működik. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Most már kap egy custom wheel-t az biztos, és kiszedem az egész gomb részt középről, a kérdés csak az, hogy vajon csak a csatlakozóval van a baj, vagy létezhet valami más hiba is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.